Maarse Kroon wint duel met de Spoorwegen C0R0LY Kinheim heeft goed jaar achter de rug Castricums bevolking is thans verdubbeld VERSPUY bromfietsen drastische prijsverlagingen Bendeleider ^Brieuen aan de redactie A. J. Snijders lid van verdienste BRUIDSBOEKETTEN Béairix Bloemsierkunst l FALCON en BIG-BEN REGENKLEDING Gerard van Praag 4 TWEEDE BUSLIJN HAARLEM-UTRECHT Kroon beslist gunstig op beroep tegen afwijzende besch ikking Com m issie Vervoervergu nn ingen Medische verzorging tijdens het weekeinde ri Er staan 35 vissers schepen op stapel A. ten Broeke begraven Achtste wereldreis 12000 vakantiegangers Twee gewonden VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1960 Maarse en Kroon heeft het duel met de Nederlandse Spoorwegen over een tweede buslijn Haarlem-Utrecht ge wonnen. Thans heeft de Kroon name lijk gunstig beslist op het beroep dat de autobusonderneming had ingesteld tegen de weigering door de Commissie Yervoervergunningen van een con cessie voor een tweede busdienst tussen Haarlem en Utrecht via Bad hoevedorp, Schiphol, Amstelveen en Ouderamstel en verder over rijks weg 2. Reeds heeft Maarse en Kroon een bus dienst tussen Haarlem en Utrecht via Hoofddorp, Aalsmeer en Uithoorn. Het ligt in het voornemen de nieuwe buslijn met ingang van de winterdienst-regeling op 2 oktober in te voeren. De Nederlandse Spoorwegen hadden te gen het verlenen van een concessie voor deze tweede busdienst Haarlem-Utrecht bezwaren ingebracht. Zij vreesden dat de nieuwe verbinding treinreizigers tussen de beide steden zou aantrekken. Hier zou dan van eindpuntenvervoer sprake zijn. De autobusonderneming stelde zich op het standpunt dat het hiermee niet zo'n vaart zou lopen. Tijdens de behandeling van het geschil voor de Raad van State op 16 juni deel de de vertegenwoordiger van de Neder landse Spoorwegen mee dat het aantal treinreizigers tussen Haarlem en Utrecht gedaald was van 600 per dag in 1953 tot 520 per dag in 1959. Dit scheelt de spoorwegen 70.000 per jaar. Tussen Haarlem en Utrecht beteken de het vervoer voor Maarse en Kroon ƒ45.000 aan inkomsten per jaar. De vertegenwoordiger der spoorwegen vroeg zich daarom af of de winst van de busonderneming niet voor een belangrijk deel uit deze lijn afkomstig is. Wanneer langs de zes belangrijke op Utrecht ge richte spoorlijnen dergelijke busdiensten zouden worden toegestaan, zou dit de spoorwegen op een verlies van bijna 1 miljoen per jaar komen. De vertegenwoordiger van Maarse en Kroon kon de vrees van de Spoorwegen Advertentie Bij van diverse BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK (Alle verzoeken zo mogelijk voor tien uur zondagmorgen) IJMÜIDEN Artsen: A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388: F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, tel. 8249. VELSEN Wijkverpleging: zr. Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 6504: IJmuiden, IJmuiden-Oost; zr. C. A. Kist de Ruyter, Wijk aan Zeeërweg 114, IJ muiden, tel. 5083: IJmuiden, IJmuiden- Oost; zr. Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, IJmuiden, tel. 7398: Velsen-Noord, Vel- sen-Zuid; zr. K. Langejan, Brederoodse- weg 106, Santpoort, telef. 025607477: Driehuis, Santpoort-Noord, Santpoort- Zuid. VELSEN (N.)—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, Beverwijk, tel. 3737. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 3450. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513—215. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverpleging: zr. Luyting, Prins Bern- hardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraamverzorging: zr. Boersma, Witte Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512—247. CASTRICUM Arts: Souls, Anna van Saksenstraat 3, tel. 3087. Wijkverpleging: zr. Van Beers, Mient 80, tel. 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotneek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstr. 6 is dagelijks van 8 18 uur en nadien en zondags voor spoed- gevV.lcn (ook des nachts) geopend. Advertentie Laat regelmatig /fV^\ uw spaarbusje ledigen Lisj/|p\(s^n vOTf Jv STICHTING \r/Sy NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen niet delen. Hij wees er bij de behandeling voor de Raad van State op dat de direc teur-generaal van het verkeer van oordeel was dat de gevraagde buslijn wel kon wor den toegestaan onder voorwaarde van een overstapverbod in Oudekerk aan de Am- stel op de bussen naar Amsterdam. De busonderneming was bereid aan deze voor waarde te voldoen. Tevens wee de vertegenwoordiger der busonderneming er op dat het hier gaat om streekvervoer. Het is vooral voor Schiphol en Amstelveen van belang dat deze gemeenten een verbinding krijgen met het centrum van het land. De bussen op de lijn Haarlem-Utrecht via Badhoevedorp Schiphol zullen om het uur rijden. Me de dank zij de reeds bestaande verbinding krijgt Haarlem nu een halfuursverbinding met de luchthaven. „We weten van niets. De jongen ging alleen zondags weg, verder was hij altijd thuis." zeggen de ouders van de aanvoer der van de jeugdbende die maandag dooi de Velser politie is „opgerold". Deze ouders houden vol nooit iets te hebben ge merkt van heimelijke activiteiten van hun vijftienjarige zoon, die donderdag nog steeds voor onderzoek op het hoofdbureau was. De ouders zeggen het allemaal maar heel pijnlijk te vinden dat de hele buurt nu weet. dat hun kind door de politie wordt vastgehouden. Ofschoon er in de kranten geen namen worden genoemd, weet heel oud-IJmuiden nu wel om welke jongens het gaat. „Vanmorgen werd ik wakker ik slaap aan de voorkant en ik hoorde twee mensen tegen elkaar over het geval pra ten," vertelt de vader. Vader en moeder van de verdachte hebben hun kind sedert maandag niet meer gesproken. De moe der van een andere jongen, die eveneens wordt vastgehouden, zegt haar zoon na maandag niet meer te hebben gezien. „Maandagmorgen we waren amper uit bed k-vamen ze hem halen. Twee heren van de politie; ze vroegen of ze onze zoon even mochten meenemen in ver band met baldadigheid. Maar hij. bleef lang weg en 's middags moest mijn man op het bureau komen en toen hoorde hij wat de werkelijke réden was Waarvoor ze hem hadden gehaald, aldus de moeder. Ze zegt, evenals haar man volkomen onkun dig te zijn geweest van eventuele diefstal len waarbij hun kind betrokken zou zijn geweest: „We hebben nooit iets gemerkt," klinkt het verontwaardigd. Al een paar maal is haar man bij de politie geweest om te vragen of hij zijn kind weer mee naar huis mocht nemen. Maar dat is hem nog steeds niet gelukt. „Gelukkig, dat m'n man nog vakantie heeft. Het gezin woont in een klein huis; er zijn negen kinderen. De jongen die ver dacht wordt de bende te hebben aange voerd is de oudste. „Ik vind het heel erg," verzekert tel kens de moeder. Het ergste vindt ze, dat zij haar kind sedert maandagmorgen niet meer heeft mogen spreken, niet eens een poosje. „Hij was heus geen brave jongen, maar ik kan nóg niet geloven dat hij een dief en inbreker is.. En ik heb de andere jongens, van wie ik de namen wel eens heb horen noemen door mijn zoon, nog nooit gezien." Haar jongen was juist te ruggekeerd van een vakantie in een jeugd kamp. Maandagmorgen kwamen ze hem halen. Advertentie IN UW WONING MEUBELEN van woninginrichting brengen sfeer in uw woning PLEIN 1945 no. 2 - TELEFOON 8089 Op Nederlandse scheepswerven zijn thans 14 mötortrawlers en 21 motorkot- ters in aanbouw voor de Nederlandse vis sersvloot. Voor buitenlandse opdrachtge vers staan er 6 kotters en 5 trawlers op stapel. In juli is slechts één nieuwe mo- torkotter (250 pk.) aan de vissersvloot toe gevoegd. Voorts leverden de werven een trawler van 680 pk. aan Canada, een traw ler van 1250 pk. aan Frankrijk en twee casco's voor kotters aan Denemarken. AFSCHEID VAN OOSTENRIJKERS In het veilinggebouw „Het Centrum" te Beverwijk is donderdagavond op heel ge zellige wijze door de leden van Suomi afscheid genomen van hun Oostenrijkse sportvrienden, die een bezoek hadden ge bracht aan de Velsense collega's. De heer P. Grütteke, voorzitter van Suomi, dankte de vele pleegouders. Doch ook de organi satoren, de heren Adelaar, Doornbos, Van den Berg en vooral Piet Koeten, die de artistieke leiding had, kregen een woord van dank. Door deze samenwerking is de uitwisseling een succes geworden, zo zei hij. Tot laat in de avond bleef men nog gezellig bijeen. (Verkort weergegeven) Achterblijvers. Het wordt tijd dat de drie vakorganisaties nu eens gaan denken aan de minst verdienenden. Neem nu bij voor beeld de nachtwakers: bij een werktijd van 's avonds tien uur tot 's morgens 6 uur hebben zij slechts één avond per week vrij en eens in de zes weken een vrije zaterdag en zondag. Zij krijgen nooit toe slag voor-de zaterdag en zondag en hebben nooit feestdagen vrij. of het moet toeval lig zo uitkomen. Daarbij verdienen zij dan een loon van ongeveer 58 gulden netto per week. Mij dunkt dat de organisaties al een mooi arbeidsveld hebben als ze be ginnen bij het bewakingspersoneel en dat van de nachtveiligheidsdienst. NACHTWAKER (Door ons, zowel aan'werknemers- als aan werkgeverszijde, ingewonnen informa ties hebben bij ons de indruk gewekt dat de arbeidsvoorwaarden waarop de nacht wakers werken in volkomen overeenstem ming hissen beide partijen zijn geregeld. Vakbonden en werkgevers zijn het er over eens dat de lonen in vergelijking met andere beroepen aan de lage kant zijn, temeer daar de nachtwakers tot dusver onder de vrijere loonpolitiek nog niet aan hun trekken zijn gekomen. Een loonsver hoging kan echter zoals een accoun tantsonderzoek onlangs heeft xiitgewezen niet zonder tariefsverhoging worden gege ven en tegen deze laatste verzet'zich de minister van Economische Zaken. Maar de onderhandelingen duren voort. Van werk- nemerszijde werd ons medegedeeld, dat deze kwestie alle belangstelling van de bonden heeft, maar dat in dit stadium geen nadere mededelingen over eventuele resul taten konden worden gedaan. Red.). De voetbalvereniging „Kinheim", de oudste in Velsen-Noord, die dit jaar haar veertigjarig bestaan op grootse wijze heeft gevierd, kon daarop donderdagavond in 't gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat tijdens de algemene jaarlijkse ledenvergadering terugzien. De heer W. Louwman, voorzitter was blij over de flinke belangstelling voor deze bijeenkomst, waarin oude getrouwen als ereleden en leden van verdienste tevens van hun medeleven blijk gaven. Men kan tevreden zijn over de activiteit voor en tijdens de jubileumviering, waar van de stijlvolle receptie als hoogtepun' niet vergeten zal worden. Dit alles was te danken aan de grote ijver van de onvermoeibare jubileumcommissie. Tevredenheid was er ook over de ver richtingen van de hogere elftallen, die met wat meer geluk kampioenen hadden kunnen worden. Van de lagere elftallen waren de prestaties niet zo gunstig, maar ook hieraan zal aandacht worden besteed. Wegens het verscheiden van de Kinheim- leider L. Noomen werd een ogenblik stilte in acht genomen. De voorzitter stelde, dat ondanks de „stille" voetbalperiode het bestuur aller minst stil heeft gezeten. Het sportpark „Tussenwijk", een voorziening in de trai ning, de „soos", die binnenkort geopend kan worden en het zoeken naar mogelijk heden om de financiën in evenwicht te houden, zijn alle factoren, die het bestuur tot grote activiteit hebben gebracht. In zijn zeer uitvoerig jaarverslag be schouwde de heer C. J. Berrevoets, secre taris, de viering van het veertigjarig be staan -evenzeer als- het hoogtepunt van Kinheim. Het was een goed jaar voor de vereniging, die thans ruim 360 leden heeft, waarvan er 138 en 60 leden respectieve lijk behoren tot de zondag- en zaterdag afdeling. De overige leden vormen de jeugd. De samenwerking met het gemeen tebestuur van Velsen en met Van Gel der Zonen was uitstekend. De secretaris herinnerde er voorts aan. dat „Tussen wijk" in exploitatie is genomen met in gang van het nieuwe seizoen, dat een jeugdraad is opgericht en dat de trainin gen voor senioren en junioren zeer hebben voldaan. Sportwisselingen, zowel nationaal als internationaal hebben Kinheim een goede, sportieve naam gegeven. Financiëel heeft Kinheim evenzeer een uitstekend jaar achter zich. De kasboeken sloten tot een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 14401,91. Met een over- Advertentie VELDHUIS voor lederen kleding, suède jacks, valhelmen, aktentassen, koffers, reistassen, portefeuilles, porte- monnaies enz. enz. Breestraat 12 Beverwijk De Griekse reder Onassis en de opera zangeres Maria Callas hebben in Monaco een gala-avond ten bate van het Monegaskische Rode Kruis bijge- gekeurd. woond. Prins Rainier en prinses Gracia de eregasten van deze o.vond, hebben Maria Callas, die geen uitnodiging ont vangen had, geen blik waardig Na een rouwdienst in de Christelijke Gereformeerde kerk in IJmuiden is don- dermiddag het stoffelijk overschot van de heer A. ten Broeke, architect en oud-raads lid van Velsen, op Westerveld ter aarde besteld. In de aula voerde als eerste oud-burge meester mr. M.M. Kwint het woord. De heer Ten Broeke behoorde tot de markan te figuren in de raad, aldus de heer Kwint. Tijdens rumoerige raadsvergaderingen was het raadslid Ten Broeke altijd een rust punt. Hij was een oprecht mens, die uit kwam voor zijn beginselen, maar ook voor een andermans standpunt begrip kon opbrengen. Het was mij altijd een vreug de en een eer een raad voor te zitten, waar van de heer Ten Broeke deel uit maakte, zei de heer Kwint. De heer H. Remiëns, die namens de Christelijke woningbouwvereniging sprak, verklaarde dat de IJmond dankbaar mag zijn een woningbouwer als de heer Ten Broeke in zijn midden te hebben gehad en sprak woorden van troost tot mevrouw Ten Broeke. Andere sprekers wezen op het vele werk, dat de overledene heeft verricht ten bate van het zwakzinnige kind en 't evangelisa tiewerk van de Christelijk Gereformeerde kerk. Ds M. Vlietstra, Christelijk Gerefor meerd predikant in IJmuiden besloot de plechtigheid in de aula met het uitspreken van Christelijke Geloofsbelijdenis. Daarna begeleidden de vele belangstel lenden. onder wie locoburgemeester H. de Boer van Velsen en wethouder A. de Jong, de kist naar de groeve. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Jeanette Maria, dochter van J. N. van Velzen en M. Hollander. ONDERTROUWD: P. Schouwenburg en L. W. M. de Vries. E. H. P. Broers en M. C. T. de Nijs. A. W. Kaandorp en A. G. M. Kraakman. OVERLEDEN: J. Koning, wonende te Amsterdam. staand saldo van 1959 kon penningmeester W. v.d. Star een toegenomen batig saldo van 475,98 melden. De supportersvereniging „Geel Zwart" ontving dank voor haar werkzaamheid. De begroting werd tot een bedrag van rond 7000,- sluitend gemaakt. Hierin is opgenomen 1500,- voor exploitatiekosten van „Tussenwijk". Teneinde de reiskos ten voor de lagere elftallen te beperken, zullen maatregelen worden getroffen. La ter bleek, dat de vergadering ten aanzien hiervan een andere mening was toegedaan. Alles geschiedt echter uit een oogmerk om de Kinheim-jeugd. die voor de toekomst van de vereniging zeer belangrijk wordt geacht, te steunen. Verrassing. Volkomen buiten het kader van de agen da verraste de voorzitter de vergadering om de heer A. J. Snijders, die meer dan 25 jaar van zijn activiteit "oor Kinheim heeft doen blijken voor te stellen als lid van verdienste, hetgeen ieders instem ming verwierf. De heer Snijders ontving hiervan een fraaie oorkonde, terwijl mevr. Snijders mede in de hulde werd betrok ken en bloemen kreeg. Voor de afdeling Haarlem van de KNVB vertolkte de heer H. Ponstein als bestuurslid de gevoelens van grote erkentelijkheid en waardering voor de geestdriftige Kinheimman, die het prachtige Delft's Blauwe jubileumbord van de HVB kreeg aangeboden, waarvoor de heer Snijders geroerd dankte. Ten aanzien van de exploitatie van sportpark „Tussenwijk" deelde de heer Louwman mede. dat. Van Gelder Zonen als eigenaresse een bijzondere geste jegens Kinheim heeft gemaakt om de thans fraaie terreinen gratis aan de vereniging af te staan, en hiervoor slechts als tegenpresta tie en conditie de zorg en het onderhoud van de velden en gebouwen aan Kinheim heeft overgedragen. Dit onderhoud is be groot op jaarlijks 1500,-, voor welk be drag dan tevens een terreinknecht een taak zal hebben. Van Gelder Zonen stelt voorts alle materialen voor het onderhoud en haar waterbronnen beschikbaar. De voetbalvereniging Wijk aan Zee, die thans ook haar speelveld in het dorp kwijt is, heeft zich tot Kinheim gewend om even zeer van „Tussenwijk" gebruik te mogen maken voor de competitiewedstrijden. Dit is op basis van verhuur met deze vereni ging overeengekomen, zodat ook deze club Het ruim400 passagiers van 17 natio naliteiten aan boordis de „Willem Ruys" zijn achtste reis om de wereld begonnen. In Southampton zullen zich nog 600 passagiers inschepen. Onder de bezoekers van het schip bevond zich vóór het vertrek ook een elfjarig zoon tje van de familie Schutte uit Roer mond. Hij was op de „Willem Ruys" geboren en had gevraagd zijn „geboor tegrond" eens te mogen zien. Hij maak te aan boord ook kennis met de ver pleegster mej. Melchers, die hem elf jaar geleden het eerst van allen in de armen had gehad. Links is hij in ge sprek met zuster E. C. Melchers, die indertijd bij de bevalling assisteerde. Rechts slaat hij trots aan het stuurwiel van de oceaanreus. Advertentie xocgcccxdococccoo: onze specialiteit Kennemerlaan 56 - Telef. 6083 :cc<xx>occocodcx:comoooco3003coodooooccooodooocooco»xooo nu uit de ergste nood is. Het terrein ver keert thans in zeer goede staat. Op de gemeentelijke velden van „Rooswijk" zul len nu slechts het eerste zondags-elftal en de kleinere Kinheim-jeugdafdeling blijven spelen. De „soos", die in een souterrain aan de Schulpweg kon worden gecreëerd, geeft straks de mogelijkheid elke maandag avond het dagelijks bestuur daar te ont moeten. Ook de redactie zal zich hier ves tigen. Voorts zullen jeugdraad en commis sies van dit verblijf gebruik gaan maken. Het bestuur toonde zich geen voorstan der van contributieverhoging. De voorge stelde reiskostenvergoeding maakte ech ter vele tongen los, zodat dit chapiter tot langdurige discussie aanleiding gaf en geen definitieve beslissing zijn genomen. De. elftalcommissie blijft gehandhaafd in de bestaande samenstelling, zo ook de jeugdcommissie. Alleen de heer D. van As nam de plaats van de heer Louwman in. Van het bestuur werden alle aftredende leden herkozen en stelde slechts de heer E. Karei zijn functie beschikbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer C. van SintTruien. In Castricum is het thans hoogseizoen. Zeer velen uit binnen- en buitenland heb ben onze gemeente als verblijfplaats voor hun vakantiegenoegens gekozen en genie ten hier naar hartelust van bos, duin en strand. Naast hotels en pensions zijn ook de kampeerterreinen overvol en genieten de verschillende jeugdherbergen een over grote belangstelling. Naar schatting is her aantal inwoners van Castricum thans ver dubbeld want geschal wordt, dat Castri cum. thans 24000 personen herbergt. Duidelijk is, dat veel oudere mensen meer en meer reizen, want vele verzoeken om inlichtingen kwamen bij de VVV binnen. Dit jaar zijn nationaliteiten van de be zoekers nog meer geschakeerd dan in voor gaande jaren omdat naast Duitsers en Bel gen ook Zweden, Finnen, Noren, Zwit sers en Italianen onze grenzen over kwamen. De meeste vakantiegangers kwamen uit eraard uit Duitsland en voor hen heeft de plaatselijke VVV dan ook het grootste aantal inlichtingen genoteerd staan: van de 4303 hebben zij er 3500 op hun naam staan. Natuurlijk waren er ook de Hollan ders uit het zuiden en noorden des lands, maar meestentijds kwamen deze in jeugd herbergen, en vrij wat vroeger dan de buitenlanders. Op het kampeerterrein te Bakkum heb ben thans ongeveer 8000 personen 'n kam- peerverblijf en op de nieuwe camping aan de Beverwijkerstraatweg staan thans ruim 300 tenten of caravans waarin drie a vier personen verblijven. In de jeugdherbergen is het aantal na tionaliteiten groot. Zowel in de jeugdher berg „Koningsbos" als in „de Mantel meeuw" zijn tal van nationaliteiten verte genwoordigd. Waren er in de aanvang zelfs Zwitsers en Italianen en zelfs enkele Ja panners nu zijn er nog Belgen, Duitsers en enkele Fransen. In de jeugdherberg van de KVC te Cas tricum waren bij 't begin de Duitse gasten sterk vertegenwoordigd. Nu zijn het nog de Zuiderlingen uit eigenland die hier al enkele dagen wachten op mooi weer. De heer Rommerts, jeugdherbergvader, de van radio en televisie bekende zanger, wil zich geheel aan de zang gaan wijden en daarbij ook de schoolconcerten voldoen de behartigen. Dit jaar waren de over nachtingen totnutoe reeds 5000 en dat gaf dus steeds een érote drukte. Vandaar dat hij hiervan moet afzien, zeer ten spijt van de gasten. In de Mantelmeeuw te Bakkum heeft men het dit seizoen, ondanks het minder gunstige weer drukker dan ooit, want hier werden tot nu toe ook reeds ruim 4000 overnachtingen geboekt. Castricum is, zo blijkt dus voldoende uit het grote aantal toeristen wel een gezocht oord, en daar mogen de middenstand en zondag a.s. ook de spullebazen van de kermis zich over verheugen, want onge twijfeld zullen vele gasten zondag ook wel „een centje" stuk maken in de vele (31) attracties die dan op de Brink zullen staan opgesteld. Advertentie Kennemerlaan 100-106 Tel. 5501 Op de Beverwijkerstraatweg te Castri cum is de 7-jarige P.H. uit Amsterdam door een passerende Duitse wagen aange reden toen de jongen plotseling de weg overstak. Op advies van een arts is de knaap die een gebroken been had naar een ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. In de H. van Ginhovenstraat is de Castri- cummer W. met zijn brommer tegen een Duitse personenwagen opgereden toen deze juist optrekkend de L. Toe- poelstraat wilde ingaan. W. kwam te vallen en moest voor onderzoek naar het ziekenhuis worden vervoerd.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4