Timoner trotse alleenheerser de finale van de profstayers Wierstra, Koch en Van Houwelingen kwamen op de andere ereplaatsen m Russische ploegen overheersten op eerste dag van Europese titelstrijd Olympisch vuur is onderweg Alec Bedser houdt ermee op AMERIKAANS ATLETISCH GEWELD Consolini legt de Olympische eed af VERSCHUREN PECHVOGEL-VAN-DE-DAG MVV krijgt steun van het bedrijfsleven Wereldrecords verspringen, 4 x 440 yards, kogelstoten en kogelslingeren Nederlandse dames in de herkansing Theo Messidor heeft weinig te vrezen 19 Veel uitvallers op eerste dag van Flevo-race Flamingo's en KNCB- teams tegen Free Foresters SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Stuart Mackenzie kan niet naar Rome ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1960 Ver-schue-ren, de meer dan dertigduizend toeschouwers op de propvolle stayersbaan in Karl Marxstadt rustten niet aleer de 38-jarige Belgische kampioen, na wereldkampioen Guillermo Timoner en de Nederlanders Wierstra en Koch, die als tweede en derde in dit wereldkampioenschap met de kleine Spanjaard op het ereschavotje hadden gestaan, ook een ereronde maakte. Het werd een triomftocht voor de Antwerpenaar, de man die in deze chaotische finale het meest door pech was getroffen maar desondanks tot het einde strijd had geleverd, ook al had dat voor zijn klassering geen enkele zin meer. Hij had het publiek waar voor zijn geld willen geven en dat werd bijzonder op prijs gesteld. De Belg was na vyf minuten uitgeschakeld toen zfjn gangmaker Van den Bosch achter een klapband kreeg. Van den Bosch viel naar de binnenkant van de baan, veegde door de grote snelheid nog enkele tientallen meters over het beton, waarby de vonken uit zijn motor spatten. Tot ontzetting van de menigte op de tribunes, schoot plotseling een vurige slang over het onderste gedeelte van de baan. Tydens zijn val- p ar tij was er benzine uit de motor gestroomd en had door de rondspattende vonken vlam gevat. Van den Bosch zelf was er vry goed afgekomen. Maar omdat intussen de wedstryd doorging liep de Belgische gangmaker naar zyn brandende ros om dit uit de baan te slepen. Byna werd hem dit noodlottig. Want de olie en benzine op zyn leren gangmakerskostuum vatten vlam. Het was een huiveringwekkend gezicht die hulpeloze brandende man terug te zien deinzen. Onmiddellyk schoot van alle kanten hulp toe. Een Belgische helper gooide dadelyk een jas over de brandende on gelukkige, die zich bovendien in het vochtige gras liet vallen. Het viel achteraf nog byzonder mee. Van den Bosch had slechts lichte brandwonden aan de onderarmen gekregen. Intussen was door brandposten rond het terrein de vuurzee op de baan gedoofd en de brandende motor verwijderd. Het spel kon doorgaan. Maar in de con sternatie was Dolfke Verschueren, die een van de grootste favorieten was, vyf ronden achtergeraakt. Het spel ging wel door maar was voor hem verloren. Toen toonde Verschueren over de goe de mentaliteit te beschikken. Achter de Nederlander Pelser begon de Antwerpe naar, luid toegejuicht door het publiek, aan zijn achterstand te knabbelen. Twee ronden had Verschueren teruggenomen toen Pelsers motor onklaar raakte. Menig ander zou er nu de brui aangegeven heb ben. Tegen zoveel pech viel niet te vech ten. Maar Verschueren dacht niet aan op geven, reed een tijdje achter Walraven tot Pelser zijn motor had hersteld en her vatte toen zijn pogingen om wat leven in de brouwerij te brengen. Toen hij ech ter na 55 km. bij 'n aanval op Timoner door Pelser werd losgereden was het met de Belg gebeurd. Hij had echter de harten van de sportieve Oostduitsers gewonnen en daarom kreet hij en niet Timoner na afloop het grootste applaus. Toch had de kleine Spanjaard eveneens een uitstekende wedstrijd gereden. Het was zijn schuld niet dat door de pech van Verschueren de enige die hem had kunnen bedreigen geen rol meer speelde. Want. alle anderen had Timoner in zijn zak ook Martin Wierstra, de enige die niet door de Spanjaard werd gelapt. De Ne derlandse kampioen handhaafde zich op de 2de plaats maar kon het Timoner vrij wel geen moment lastig maken. De derde en 4de plaats waren voor onze landgeno ten Koch en Van Houwelingen dank zij het verdwijnen van de Zwitser Bucher, die tien kilometer voor het einde volkomen uitgeput afstapte. Ook de Belg De Paepe gaf de voorkeur aan de rust van zijn cabi ne toen Bertus de Graaf na vijftig kilo meter motorpech kreeg en er naar de zin van de Belg niet snel genoeg een vervan ger in de baan kwam. Zelden had een imposant veld als nu de strijd om de wereldtitel aangebonden. Niet minder dan 5 van de 9 finalisten had den in het verleden in de regenboogtrui gereden. De Belg Verschueren die in 1952, 1953 en 1954, de Spanjaard Guillermo Ti moner, in 1955 en verleden jaar in Amster dam, de Belg Pol de Paepe in 1957, de Zwitser Walter Bucher in 1958 en tenslot te de Sassenheimer Arie van Houwelingen die in de 1959 in Amsterdam de wereld titel bij de amateurs veroverde. Voorts waren er de jonge Italiaan Pizzali, die zich in Amsterdam door een val in de slot fase de titel zag ontgaan, de Franse debu tant Jean Regnal en de oranjemannen Nop Koch en Martin Wierstra, beiden met de nodige kampioenschapservaringen ach ter de rug. De Nederlanders hadden niet ongelukkig geloot. Pizzali vertrok van kop voor Koch, Wierstra, De Paepe, Regnal, Verschueren, Van Houwelingen, Bucher en Timoner. Koch reed toch achter Van Roey, wiens motor na de herkansing geducht was na gekeken. De Amsterdamse taxichauffeur was overigens twee dagen in onzekerheid gebleven of hij al dan niet in de finale zou rijden, want Koch kon maar geen besluit nemen. De Utrechter had in die herkansing het vertrouwen in de machine van Van Roey, die de laatste tijd steeds nukken had getoond, verloren en overwoog achter Pelser te starten met wie hij een fraaie tweede plaats had veroverd. Pas vrijdagmiddag enkele uren voor de eind strijd, hakte Koch de knoop door en ver koos toch Van Roey. Maar veel in de melk te brokken had deze combinatie niet. Dat kon ook trou wens moeilijk want al binnen drie kilo meter had titelhouder Timoner zijn plan nen bekend gemaakt. In één lange ruk was de in zijn land door Gomilla als na tionaal kaïryxloen onttroonde Spanjaard van de laatste naar de eerste plaats op gerukt en had daarbij de anderen, behal ve Dolf Verschueren, met een hooghartig gebaar van een stierenvechter zijn achter wiel laten zien. Na het ongeluk van Van den Bosch was er eigenlijk nog maar een man in de baan die voor de titel in aan merking kwam. En dat was Timoner. Achter hem ontstond een gedrang om de tweede plaats, die na 25 km. door Bucher werd bezet. Wierstra, Pizzali, Raynal, Van Houwelingen, Koch en De Paepe volgden. Verschueren had juist zijn eerste ronde te- Wielrennen ruggenomen maar dat had uiteindelijk weinig te betekenen, want de Belg had nog altijd een achterstand van vier ron den en mocht kansloos worden geacht. In tussen was achter Timoner een komen en gaan van concurrenten die elkaar het le ven zuur maakten. Arie van, Houweliygen,.Bucher en Wier-, stra wisselden stuivertje maar kondën niet verder dan tot in de schaduw van Timo ner komen, die in een zeer hoog tempo zijn rondjes bleef draaien. Na bijna veer tig kilometer werd het aantal kansheb bers tot vijf gereduceerd. Timoner lan ceerde een tussensprint en zette Van Hou welingen, Pizzali en de teleurstellende Raynal, van wie men na zijn uitstekende serie meer had verwacht, op een ronde. Het werd steeds duidelijker dat Timo ner zijn titel zonder moeite zou prolonge ren, indien hij voor pech gespaard zou blijven. Want ook De Paepe stond op het punt het slachtoffer te worden toen zijn Nederlandse gangmaker Bertus de Graaf motorpech kreeg en de Belg woedend de baan verliet. Halverwege hadden dus al leen Wierstra, Koch en Bucher zich nog kunnen handhaven. Timoner, die opnieuw de wereldtitel behaalde. Timoner reed een gewonnen wedstrijd. Na Bucher kwam na 63 km. Wierstra hem vanuit de tweede positie belagen, maar steeds toen de Nederlander het tempo ver hoogde ging Timoner mee en bleef onbe reikbaar. Hij was zelfs daarmee niet tevre den en ging op Koch jagen, die na 74 km het hoofd moest buigen voor het Spaanse geweld. Toen waren alleen nog Wierstra en Bu cher in dezelfde ronde als de Spanjaard De Zwitser, die anders in het wereldkam pioenschap maar dan ook alleen in het wereldkampioenschap altijd een uitsteken de wedstrijd rijdt, had echter teveel van zichzelf gevraagd, begon stroef te draaien werd na 88 km. gelapt en stapte nog voor het einde van de wedstrijd af. Als een dronkeman wankelde de oudwereldkam pioen van zijn fiets en liet de derde plaats aan Noppie Koch, die in de slotfase Timo ner, nog een maal moest laten voorbij gaan. De Spanjaard, die met een gemiddelde van ruim 83 km. rondtolde, had onder de anderen een ware slachting aangericht Van Houwelingen eindigde tenslotte op drie ronden, Pizzali op vijf, Raynal op bij na zes, terwijl Dolf Verschueren de rij sloot met een achterstand van 11 ronden Ongetwijfeld zal de Belg maandagavond 15 augustus op de baan van het Olym pisch stadion in Amsterdam willen aanto nen dat hij heel wat beter kan. Dan rijden de negen finalisten van gisteravond de re vanche van dit wereldkampioenschap. De uitslag van de stayerfinale voor profs luidt: 1. en wereldkampioen Timoner (Spanje) achter Meuleman (België) 1 uur 12 min. 59 sec. gemiddelde van 82.206 km per uur: 2. Wierstra (Nederland) op 130 meter. 3. Koch (Nederland) op 736 meter 4. Van Houwelingen (Nederland) op 1020 meter, 5. Pizzali (Italië) op 1623 meter 6. Raynal (Frankrijk) 1765 meter. 7. Ver schueren (Belg.) op 3666 meter. De Belg De Paepe en de Zwitser Bucher staakten de strijd. Voetbal Donderdag is in Maastricht de Stichting Geusselt opgericht met het doel de ere divisieclub MVV financieel te steunen. Van het stichtingskapitaal groot 100.000 is reeds 60.000 volgestort, in hoofdzaak door het Maastrichtse bedrijfsleven. De jongste aankopen van MVV zijn reeds door de stichting mogelijk gemaakt. Zeilen De deelnemers aan de Flevo-race hebben op de eerste dag van deze driedaagse na tionale lange-afstandzeilwedstrijden op het IJselmeer veel hinder ondervonden van storm en regen. Bij windkracht twee a drie vertrokken de deelnemers vrijdag ochtend. Toen de overgebleven zeilers vrij dagavond in Enkhuizen arriveerden was de stormbal gehesen: er was windkracht ze ven. Er waren op deze eerste dag veel uit vallers. Een reddingboot hield een oogje in hett zeil, doch behoefde geen assistentie te verlenen. De Amerikaan Ralph Boston heeft bij het vèrspringen een afstand overbrugd van 8.21 meter. Hiermee is dus het officiële wereldrecord dat sinds een kwart eeuw op naram staat van Jesse Owens, ruim ver beterd. By de Olympische selectiewedstrijden in Mount San Antonio, Walnut bij Los Ange les, zyn behalve dat beroemde record van Jesse Owens nog drie andere wereld records verbeterd. Bill Nieder kwam als eerste atleet ter wereld by het kogelstoten over de 20 meter. Hy haalde 20.06 meter, zeven centimeter meer dan het record dat sinds 2 april van dit jaar met 19.99 meter op zyn naam stond. Voorts overschreed Harold Conolly bij het kogelslingeren als eerste de 70 meter. Zijn beste worp was 70.32 meter, en bij nauwkeurig nameten bleek het zelfs 70.33 meter te zijn. Deze afstand zal als nieuw wereldrecord ter erkenning worden voor gedragen. Het oude officiële record stond op naam van Conolly met 68.68 meter sinds 20 juni 1958. In mei 1959 heeft hij 68.92 meter gehaald, maar deze prestatie was niet officieel erkend. Tenslotte moest het estafetterecord 4 x 440 yards, dat sinds 2 november 1956 met 3 min. 7.3 sec. op naam van een Amexd- kaanse ploeg stond, er aan geloven. Marian Luderus en de dubbelvier Nau tilus/de Dordtsche combinatie/de Neder landse vertegenwoordigsters op de Euro pese roeikampioenschappen voor dames die vrijdag in Willesden bij Londen zijn begonnen, hebben zich niet rechtstreeks in de finales kunnen plaatsen. Marian Luderus, de Nederlandse skif- kampioene, had de pech dat zij in de zelfde serie startte als Jeone Papp, de Europese kampioene van 1958 en 1959. De Nereus-skiffeuse was kansloos tegen de Hongaarse. Een misverstand had Marian vMm. wÊMMÊMmmmÊÊm Martin Wierstra, de enige deelnemer in de finale die niet door Timoner werd gelapt. Het Olympisch vuur is ontstoken. Tienduizend Grieken en buitenlandse toeristen waren er vrijdag om zeven uur in het aloude Olympia getuigen van, dat de Griekse tragediëne Aleka Katseli tot Zeus, de koning der Olympische goden, de smeekbede richtte om de vlam te doen ontsteken en te brengen naar het land van bestemming: Italië met als centrum Rome. Twaalf meisjes in smetteloos wit zongen rituele hymnes en droegen het door de als een priesteres geklede actrice ontstoken vuur naar een schaal van aardewerk, die stond opgesteld op een wit marmeren altaar. Hier werd de toorts ontstoken en aan de eerste van de 362 lopers, die het vuur over een afstand van 350 km in een estafette naar Athene zullen brengen, overhandigd. De route leidt door Patras, Corinthië en Megare. Vanavond zal het Olympisch vuur in Athene arriveren, waar in het stadion, dat in 1896 het strijdperk was van de eerste moderne Olympische Spelen, een plechtigheid zal zijn, welke geleid wordt door Kroon prins Conslantin, die voor Griekenland zal deelnemen aan de Olyinpische zeil wedstrijden in Napels. Om half elf zaterdagavond zal de vlam worden overgedragen aan de president van het Italiaans Olympisch Comité aan boord van de „Americo Vespucci", op xvelk schip het wordt overgebracht naar Syracuse op Sicilië. De eerste loper in de estafette was Panayotis Epitropoulos, de Griekse kampioen op de tienkamp, die ook zijn land in Rome zal vertegenwoordigen. Vanuit Syracuse zal de vlam door 1500 lopers meest Italiaanse studenten over een afstand van 1532 km worden gebracht naar het Olympisch stadion in Rome, waar het donderdag 25 augustus 's middags om vijf minuten over half zes moet arriveren. De route door Italië leidt voor een deel over de klassieke wegen van de voormalige „Magna Graecia". Op de route staan 1199 wegwijzers opgesteld, die alle het Olympische embleem dragen. Het Engelse countycricket raakt weder om een van haar grote figuren kwijt: Alec Bedser, boivler van Surrey en oud-testspe ler voor Engeland. De 42-jarige crack zegt er zelf van: „Ik vind het onplezierig om me terug te trekken, maar het moet wel. Ik voel dat mijn vorm achteruit gaat en dat ik tijdens een wedstrijd later op de dag moeite heb om mijn vermoeidheid te over winnen. Ik houd er nu mee op en zal het Vóór de wedstrijd tussen het Nederlands cricketelftal en de Free Foresters op 27 en 28 augustus op het terrein van Rood en Wit in Haarlem spelen de Flamingo's tegen de Engelse gasten. Dat gebeurt op het VRA-veld in Amstelveen op 24 en 25 augustus. Het team is dan als volgt: C. de Nijs (Rood en Wit), aanvoerder; J. Wi- schoff (HCC), wicketkeeper; C. de Ruig en H. Wijkhuizen (Rood en Wit), H. v. d. Bosch, H. Rijkens, W. v. d. Vlugt (HCC), A. Terwiel (VOC), H. van Weelde (ACC) en Max Maas (Haarlem). De elfde man zal nog worden aangewezen. Het Engelse team zal voorts nog twee wedstrijden spelen tegen KNCB-elftallen. Maandag 22 augustus komen de Free Fo resters op het VOC-terrein in Rotterdam tegen een bondsteam uit en dinsdag 23 augustus volgt een wedstrijd op het HBS- teri-ein in Den Haag. De KNCB-teams zien er voor deze wed strijden als volgt uit: 22 augustus VOC, Rotterdam: H. Grijs sels (VOC) aanvoerder en wicketkeeper; J. Bregman, W. Feldman (beiden ACC), D. Ingelse (Quick-N.), N. Leeftink (PW), A. H. van der Linde (Sparta), P. Maas (Haarlem), P. Marseille (Quick-Hg), H. van Meurs (Hermes DVS), H. Meyers (Sparta) en L. Mulder (VRA). 23 augustus, Den Haag: J. Dx-ies (Excel sior), aanvoerder; G. Meyer (ACC) wicket keeper; A. Bakker jr (VOC), R. Derogee, F. Mulder (beiden HBS), H. Kloppers (Quick-N), K. Kooistra, G. van Laer (bei den HCC), W. van Liemt (Rood en Wit), N. Spits (VRA) en H. Venker (Rood en Wit). volgend jaar slechts bij speciale gelegen heden van de partij zijn. Als amateur". Ove rigens: Alec's tweelingbroer Eric voelt zich nog fit genoeg en zal dan ook als profes sional aan de staff van Surrey verbonden blijven. Er is nóg een reden dat Alec Bedser ermee ophoudt. Hij is directeur van een verkoopfii-ma van schrijfmachines en kan- tooi'meubelen en die zaak eist hem steeds meer op. Waaruit dan weer moge blijken dat deze zo succesrijke cricketer ook een kundig zakenman is, die een goede be legging uitkoos voor onder andere zijn benefit van 12.866 het op twee na hoogste benefitbedrag in 1953. Bedser is een waarlijk groot cricketer geweest. Hij speelde niet minder dan 51 testwedstrijden en nam daarin het record aantal van 236 wickets. Tijdens de 21 jaar bij.Surrey maakte hij voorts nog 1903 slachtoffers in eerste klasse cricket. Eén batsman heeft dikwijls grote moeite Cricket gehad met Alec's bowlen. Dat was één van de grootste die er ooit geweest zijn: Sir Donald Bradman. Toen Alec hem eens in vijf achtereenvolgende innings uit kreeg, noemde men hem „Bedser's rabbit", en men kan moeilijk een nog groter compli ment bedenken voor een bowler. Bedser is ook de enige bowler geweest die Bradman twee keer voor nul kreeg. En geen wonder dan eigenlijk dat Bradman Bedser aanwees als de beste bowler van zijn type die hij ooit meegemaakt had. De roemruchtste wedstrijd van Bedser was ongetwijfeld die van 1953 in Notting- hem toen hij zeven Australische wickets nam voor 55 runs in de eerste innnings en zeven voor 44 bowlde in de twee innings. Zijn beste periode lag tussen 1950 en 1953 toen hij in twee series testwedstrijden te gen Australië en een tegen Zuid-Amerika liest 99 testwickets nam. En haast onnodig dan nog te vertellen dat er geen speler te noemen is die een groter aandeel had in de zeven achtereenvolgende kampioen schappen van Surrey. Surrey en Engeland mogen hem dank baar zijn. zelfs nog bijna de tweede plaats gekost. Evenals de Oostenrijkse Erika Sika liet zij, voordat de skiff door de finish was de riemen al rusten. De toeschouwers aan de oevers maakten het tweetal nog juist op tijd op hun fout ttent. Ook de dubbelvier van Nautilus/de Dordtsche had de pech tegen de Europe se kampioensploeg te moeten uitkomen. De Russische dubbel vier bleek superieur en ook hier werd Nederland tweede In de herkansingen, die vandaag worden geroeid, krijgen alle ploegen die zich vrijdag niet in de finale hebben kunnen plaatsen een nieuwe kans zich voor de eindstrijden te klasseren. Goede tijden zijn er op de 1000 meter lange baan ten gevolge van het slechte Roeien weer niet' gemaakt. Wel hebben de toe schouwers enkele uitzonderlijk spannende races gezien. In de eerste serie van de skiffs bijvoorbeeld moest een foto de win nares aanwijzen. Penny Chuter, de Britse kampioene, bleek de Oostenrijkse Gisela Jager nog juist met 0.05 sec. te hebben verslagen. Rusland, dat zowel in 1958 als 1959 vier van de vijf Europese titels voor dames won, heeft deze eerste dag van de kam pioenschappen volkomen beheerst. Zowel bij dè.dübbel twee, de gestuurde vier, de dubbel vier als bij de achten wonnen de Russische vertegenwoordigsters hun se ries. Alleen Rakitsakia, de Russische skif- feuse, moest met een vierde plaats ge- noemen nemen. VOETBAL Zondag beginnen de voetballers aan hun bekerwedstrijden. En zo is er in IJmuiden zowel als in Haarlem een plaatselijke wedstrijd. Op Schoonenberg wordt ge speeld StormvogelsVSV en in het Noor der Sportpark EDO—RCH (18 uur). Woensdagavond aanstaande staan de vol gende wedstrijden op het programma VSVKFC, ZFCStormvogels, RCH Haarlem en DHCEDO. CRICKET In de eerste klasse A speelt Rood en Wit op eigen veld de zeer belangrijke wedstrijd tegen VOC. Wordt deze match gewonnen een overigens zeer moeilijke opgave dan is het kampioenschap van de hoogste afdeling nagenoeg een feit. Aangenomen namelijk dat bij HCC IHOC II te spe len op 21 augustus geen inningszege uit de bus komt en ook ACC er niet in slaagt inningsoverwinningen te bewerkstelligen in de twee resterende wedstrijden, dan mag Rood en Wit de laatste wedstrijd uit tegen HDVS zelfs verliezen, als dat tenminste niet met innings gebeurt. Haarlem heeft een uitwedstrijd tegen ACC. Verder worden gespeeld: R. en W. III Ajax (A), Haarlem II—BMHC en LCC— CVHW. MOTORSPORT De nationale motorraces die zondag op het circuit van Zandvoort worden gehou den, zullen gaan over 8 ronden (ruim 39 km). De deelnemers in de 50 cc-klasse rij den slechts zes ronden. De winnaars van de vier junioren-klas sen en van de 50 cc-klasse komen in het slotnummer van de dag in een handicap race uit tegen de senioren. Ongeveer 100 rijders hebben ingeschreven. Het kwartet Eddie Southern, Earl Young, Otis Davis en Jack Yerman bracht 3 min. 5.6 sec. op de klokken, nieuw wereldrecord. Nog een andere Amerikaanse ploeg bleef onder het record: Cliff Cushman, Ted Woods, Jerry Siebert en Glenn Davis no teerden namelijk 3 min. 6.1 sec. Gemeld moet nog worden dat Dave Sime Atletiek de 100 meter won in 10.1 sec., een even aring van het officiële wereldrecord. Even wel hebben de Duitser Hary en de Cana dees Jerome kortgeleden reeds 10 sec. op deze afstand laten noteren. Ook Frank Babka evenaarde een wereld record, en wel dat voor discuswerpen dat met 59.91 meter op naam staat van de Pool Piatkowski. De Italiaanse discuswerper Adolfo Con solini zal bij de opening van de Olympische Spelen in Rome namens alle deelnemers de Olympische eed afleggen. Het zal de vierde maal zyn, dat de nu 43-jarige Con solini aan de Olympische Spelen deel neemt. De vrees is niet ongegrond gebleken: werelds snelste skiffeur, de Australiër Stuart Mackenzie, zal niet kunnen deelne men aan de Olympische Spelen in Rome. Voor Australië betekent dit een grote te leurstelling. Immers, onder normale om standigheden zou Mackenzie op het Lac Albano vrijwel zeker de gouden medaille hebben gewonnen. Mackenzie heeft eirnsti- ge maagklachten en onmiddellijk opera tief ingrijpen zal noodzakelijk zijn. De Australiër zal, aldus de doktoren, na de operatie geen zware training meer kun nen verduren. Paar de sport Zondag is in het Sportpark in Hilversum het kampioenschap Nederlandse paarden het hoofdnummer, zij het overigens een bescheiden, want de crack Theo Messidor behoeft hierin slechts enige tegenstand te vrezen van de veteraan Peterhof. Een overwinning van Theo Messidor betekent niet alleen zijn derde achtereenvolgende zege in dit nummer, maar bovendien zijn 75ste overwinning in zijn carrière. Deze klassedx:aver is bij 105 starts in zijn leven slechts 7 maal buiten de "prijzen gebleven," waardoor zijn totaal gewonnen bedrag de respectabele hoogte nadert van bijna 110.000.Indien de vosruin nog enige jaren meegaat is hij in staat het officieuze wereldrecord van de Belgische draver Hor- phus, die 113 eerste prijzen behaalde, te overtreffen. Om onbegrijpelijke redenen lijden ook de andere nummers aan een matige bezet ting, doch aan de andere kant zijn in vrij wel alle nummers de beste representanten uit hun resp. jaargangen aanwezig. In het semi-klassieke Criterium voor 4- jarigen zal in verband met de lange af stand de eindstrijd uitgevochten worden tussen Xuthus T en Xuthus Hollandia, waarbij eerstgenoemde een lichte voor keur geniet. Outsider is Xavero. Ook bij de 3-jarigen zijn verscheidene snelle paarden, waarvan Y Norton over deze afstand als de beste doorgaat. Yna van Barke en Yataghan Hanover komen op de plaatsen. Bij de amateurs valt dc keuze opnieuw op X Mieke Hollandia, gevolgd door Wil liam Z en Unemdé. Na zijn voortreffelijke verrichting op de laatste avondmeeting heeft Walter Hol landia het heft in handen in de Black Hol- landia-prijs, doch de moeilijke hengst kan zich tegen de sterk verbeterde Qui Suit geen enkel foutje veroorloven. De top van de 2-jarige dravers is in een flink veld present. De nieuwe recordhouder Zéfa staat wederom zwaar, doch daar hij in snelheid en betrouwbaarheid de kroon spant, kan hij de dex-de zege boeken, vóór Zilvervos en Zilo. Overigens een zeer open nummer, waarin de keuze Geersen evenmin kansloos staat. In het stayersnummer start Trudi Tro- than als de favoriete, gevolgd door stal Oosting. In de met 13 paarden bezette autostartkoers maakt Wanda na lange af wezigheid haar rentree en zij kan dit vie ren met een zege, die Veralyn Maire en Wanda Axkit echter ernstig zullen bedrei gen. Tenslotte heeft in het openingsnummer Winnie H de beste papieren. Outsiders zijn Xandor en Why Not. Om de Olympische atleten een zuivere, Olympische dorp geheel gedesinfec- schone atmosfeer te garanderen, is het teerd. Op de foto ziet men Italiaanse werklieden bezig met dit karwei.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19