<ERKD In seizoen 1959-'60 verminderde de haringexport sterk Havenberichten Groenteprijzen stegen, die van bloemen zakten iets voor RIJLES IEV wil 25-jarig bestaan op waardige wijze vieren KENNEMER GARAGE 5 Jaarverslag haringhandel in mineur „IJmond" in een nieuwe handbalcompetitie Castricum nam afscheid van kapelaan J. J. Tuyp De veilingweek bij „Ons Belang" G. Zwanenburg wint 4e etappe „Snelvliegers"-tour Minister Marijnen heeft bezwaar tegen export regeling mosselen 1960 is „SUCCES" Zondag: DEM-Kennemers ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1960 Het jaarverslag over 1959-1960 van de Nederlandse Bond van Haringhandelaren is pessimistisch van toon. Het concludeert dat de exportpositie van haring zich in on gunstige zin blyft ontwikkelen. In 1959-1960 werden naar schatting rond 327.000 vaten van 100 kilogram geëxporteerd, tegen ongeveer 375.000 vaten in het seizoen 1958-1959. De aanvoer van gezouten haring bleef ongeveer op hetzelfde niveau van het vorige seizoen. De exportprijs vermocht het kwantitatieve verlies niet goed te maken. De gemiddelde prijsstijging bedroeg niet veel meer dan 12 percent. De uit gevoerde hoeveelheid daalde met niet minder dan 12 percent. Het schaarsteplafond is dus wat de exportprijzen betreft kennelijk bereikt. De gemiddelde aankoopprijzen waren in vergelijking met het vorige jaar circa 4 percent lager, waardoor de winstmoge lijkheden voor de handel enigszins wer den verruimd. De stijging van de loonkos ten en de nieuwe c.a.o. voor kuipers en pakkers stonden hier echter weer tegen over. Groeiende concurrentie De Engelse walvisserij mislukte nog er ger dan voorheen. Verder werd er verhou dingsgewijs overmatig veel kleine haring gevangen, die moeizaam afzei vond en voor een belangrijk deel naar de vismeel- fabrieken verdween, ondanks de dikwijls uitstekende kwaliteit. De buitenlandse on- currentie groeide sterk, vooral van de zyde van de landen waar de visserijbedrijven centraal zijn georganiseerd (zowel wat be treft produktie als verkoop). De bond van Haringhandelaren meent dat slechts door nog grotere eenheid deze moeilijkheden zijn te overwinnen. Hij be treurt het dan ook, dat er nog steeds enke le exporteurs zijn die buiten de centrale regelingen om transacties tot stand trach ten brengen. Men meent dat dit streven niet alleen tot mislukking is gedoemd maar dat het zeer nadelig is voor de commer ciële positie van de gehele bedrijfstak. De haringhandelaren maken zich ook zeer bezorgd over de onvoldoende aandacht die in het kader van de EEG wordt be steed aan het gemeenschappelijk visserij beleid. Op dit vlak is tot dusverre nog vrijwel niets tot stand gekomen. Verder is er nog het onopgeloste vraag stuk van de internationale visserijgron- den. Dit probleem zal ook voor de haring- handel zijn gevolgen hebben. Remedie Concluderend stelt het jaarverslag dat de haringhandel voor alles behoefte heeft aan: Een nieuwe aanpak van het produkt in de zin van een verbeterde presentatie, waardoor de gezouten haring voor een groter publiek aantrekkelijk en toeganke lijk wordt. Een-verdere versteviging van de onder linge samenwerking binnen het kader van de bond, zodat die meer als eenheid kan optreden. Dit zal de concurrentiepositie slechts versterken, wat zowel voor de in dividuele bedrijven als voor het geheel een belangrijk voordeel betekent. Een vergroting van de efficiency van de verkooporganisatie, mede door de verster king van de eenheid. Dit zou de winstmar ge ten goede komen, doordat kostenverla- Voor de handbalvereniging „IJmond" zijn thans voor het nieuwe seizoen ook de indelingen bekend geworden van de eerste dames- en herenelftallen in de nieuwe competitie, die mogelijkheden inhouden voor versnelde promotie. Met ingang van het seizoen 1961-1962 zal een nieuwe klasse in het Ned.Handbal Ver bond worden gevormd. Dit wordt een overgangsklasse tussen districts eerste klasse en hoofdklasse, waardoor de pro motieregeling zeer interessant zal worden. Bij de eerste klasse afdeling Haarlem voor dames houdt de nieuwe klassevor ming in, dat de kampioen automatisch promoveert en nummer 2 een halve be slissingscompetitie moet spelen met de nummers 2 van de andere afdelingen van West A. In de eerste klasse voor heren district West A zullen de nummers 1, 2 en 3 van de ranglijst automatisch naar de over gangsklasse gaan. Nummer één heeft bo vendien het recht te spelen om één plaats in de hoofdklasse. De indelingen zijn nu voor „IJmond": Dames le klasse afdeling Haarlem: Con cordia (Hillegom), Concordia, HOC, Rapi- ditas, TYBB (Haarlem), Full Speed (Vel- sen), HBC (Heemstede), IEV en IJmond (Velsen-Noord). Heren le klasse District West A.: Aals meer 2, AHC en Unitas (Amsterdam), Rapiditas (Haarlem), Sport Vereent en UD (Utrecht), WVGV (Weesp) en IJmond (Velsen-Noord). De IJmonders hebben voor de komende weken op het programma staan: zondag 28 augustus de zevenkamp voor senioren en op zondag 4 september vriendschappe lijke wedstrijden op „Watervliet". Op zondag 11 september gaat de nieuwe com petitie beginnen. gingen kunnen worden gerealiseerd. Terugkomend op de geschatte uitvoer van gezouten ha,ring in het seizoen 1959/ 60 meldt het jaarverslag dat in vergelij king met 1958/59 vooral de afzet naar Oost-Duittsland, België en Noorwegen een ernstige teruggang vertoont. Diverse fac toren zijn hier in het spel. Ten aanzien van Oost-Duitsland was de concurrentie van elders de grote sta-in-de-weg. Voor België was vooral het gebrek aan grote haring verklaring voor de verminderde uitvoer naar dit land. In hotel de Harmonie te Castricum is door de parochianen van de St. Pancra- tiusparochie afscheid genomen van de kapelaan J. J. Tuyp, die in verband met zijn benoeming tot pastoor te Ilpendam, Castricum ging verlaten. Er waren zeer vele genodigden op deze afscheidsavond aanwezig en naast hen ga ven ook vele parochianen acte de pré- sence om de scheidende priester hun ge lukwensen aan te bieden en daaraan de wens voor een vruchtbaar pastoraat te Ilpendam toe te voegen. Velen lieten hun woorden ook vergezeld gaan van een cadeau, waarmede de nieuwbenoemde pastoor zeer in zijn schik was. Onder andere spraken locoburge meester N. Veldt namens het gemeente bestuur en pastoor Minnebo namens de parochie. Hij bood het parochiegeschenk aan, een bedrag van 1500,-, welk geld de pastoor voor inrichting van zijn nieuwe huis uitstekend zal kunnen gebruiken. Ook spraken namens de L.T.B. en de K.A.B. x-esp. de heren J. Dijkman en P. F. Janzen. Namens het Wit Gele kruis sprak de heer Van Amsterdam en namens de toneelvereniging St. Pancratius voerde de heer P. Gomes het wooi'd. Ook was Vitesse vertegenwooi'digd door zijn tweede voorzitter-. Sperziebonen en snijbonen zijn op de laatste veilingdag der week op de veiling van „Ons Belang" te Castricum weer iets in prijs gestegen. Van sperziebonen gingen wel enkele karretjes onverkoopbaar onder de klok door, maar de minimumprijs van een kwai'tje werd tenslotte toch gehaald en daarvoor werden ook deze partijen ten slotte afgenomen. Sla draaide nog rond de 0,08 al kwamen ook verscheidene kleine aanvoeren hiervan niet hoger dan 0,04 per krop. Soepgroente lijkt een ongewild ai-tikel, want, hiei-voor wenste men slechts IV2 cent per bosje te betalen. In de overige noteringen van de aangevoerde produkten kwamen vex'geleken bij die in het begin der week, geen grote prijsverschillen voor. De notei'ingen van vrijdag waren: snij bonen 0,33 tot 0.53, sperziebonen 0,25 tot 0,55, uien 0,13'/2, pronkbonen 0,36, sjalotten 0,12, kroten 0,09, komkommers 0,12, sla 0,04 tot 0,08, soepgroente per bosje O.Ol1/*, tuinbonen 0,13 tot 0,28, capucijners f 0,55. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Cam- roux 3, Londen, laden staalhaven IJmui den; Spaarnesti-oom, Dagenham; Nieuwe Waterweg, Londen, bijlegger IJmuiden. Rigel, Antwerpen; Biri, Halden; Bali, Bar celona; Cawi, Londen; Angolakust, Ant werpen; Sibena, Halsund, hout lossen Zaandam; Brook, Rottex-dam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Mar- sund, Kotka; Sandenburgh, Rotterdam; Eemshoorn, Rotterdam, laden aan de bin nenhaven IJmuiden; Mosbay, Gothenburg; Asmidiske, Hampton Roads; Breda, Ant- wei-pen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Coen- raad-K, Delfzijl; Wilja, Scheveningen; Zaansti-oom, Londen; Fiducia, Scarborough kunstmest geladen IJmuiden; Willemstad, Cowes Roads; Spaarnestroom, Dagenham; Antarctica, Sluiskil, ledig van Zaandam; Nieuwe Waterweg, Hamburg, bijlegger IJmuiden; Zuiderkruis, Melbourne; Wil helm, Doerenkamp, Antwerpen; Nordica. Clarc City, ledig van IJmuiden; Nicolai Burdenko, Bremen; Hoeghst, Ai-uba; Twin, Gefle; Leonidas, Rotterdam; Egret, Liver pool; Pacific, Basse Indre, walsmateriaal geladen IJmuiden; Daje Bohmer, Gibral tar; Chateaugay, Mom-ovia; Dahomeykust, Freetown. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ma- gas, Rotterdam; Hoogvliet, Aboe; Mentor, Rotterdam; Bomma, Delfzijl; Kermia, Rot- tex-dam; Spes Stettin, ledig van haring haven IJmuiden; Neckarstein, Aruba. (Indien achter de scheepsnaam en de hav envan herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Eeuwig zingen de bossen (Thalia, IJmuiden) De hele week is in Thalia „En eeuwig zingen de bossen" te zien. Het is de eerste prolongatie van dit Noorse drama. Zondagmiddag draait in Thalia „Hoe langer hoe gekker". De komiek Mickey Rooney ï-aakt verzeilt in allerlei atoompe rikelen en weet na vele lachwekkende si tuaties een spionagebende op te rollen. Parfum en vuil (Rex, IJmuiden) Nadja Tiller schittert in „Parfum en vuil" weer in de rol van de fatale vrouw. Om de (misdadige) man die zij liefheeft, te behouden speelt zij een gewetenloos spel met een oude, uitgewoe de zakenman en een jong, eerzaam Brits archeoloog. De eerste pleegt zelfmoord, de tweede ziet tijdig zijn dwaling in. De vrouw wordt verstoten door haar geliefde en eindigt op de straat. „Pai-fum en vuil" is tot en met maandagavond in Rex te zien. Liefhebbers van Wild-West-drama's in kleuren kunnen zondagmiddag in Rex te recht. Woensdag en donderdagavond wordt in Rex „Herodes de genadeloze" vertoond, 'n boeiend en kleurrijk schouw spel. Het zoete leven (Lux or, Beverwijk) Fellini's schok kende en uitzichtloze film „La dolce vita" over het leven van de Romeinse society is de hele week in Luxor te zien. Woens dagmiddag de speciale kinder- en familie film „Vier rakkers en een jeep". Venus (W. B. Theater, Beverwijk) Drie be manningsleden van een op Venus gestrand ruimteschip weten in „De koningin van Venus" (hedenavond in het W.B. theatex-) te voorkomen dat genoemde vorstin de aarde vernietigt, wat haar plan was. Zon dag en maandag draait in dit theater „Op- mai-s der Tartai-en", zondagmiddag „De rovers van de Siei-ras." De afgelopen week was voor de Bever- wijkse groentemarkt heel wat gunstiger dan de voorgaande weken. De kleinere aanvoer en het koude weer waren daarvan wel de oorzaken. Toch was de vraag naar sla heel groot en werd er voor de export kwaliteit tot 21 cent per krop betaald. Ook de bonen liepen snel in prijs op. Zo kwa men de snijbonen tot 78 cent per kilo en voor de sperziebonen betaalde men tot 74 cent per kilo. Bloemkool was zelfs duur en bracht het nog tot 64 cent per stuk. Minder vlot ging het met de spinazie, die wel met een prijs van rond de 25 cent per kilo begon, maar later terug liep tot 12 ct. Voor de andijvie had men meer belang stelling, er werd tot 25 cent per kilo be taald. Tomaten draaiden rond de 40 cent per kilo, komkommers hielden de gunstige prijzen niet. Prei ging vrij vlot weg er. kwam nog tot 34 cent per kilo. De verschil lende koolsoorten zijn nog maar slecht te verkopen. De aanvoer van fruit was klein Er kwamen slechts enige kistjes appelen aan de markt. De notei'ingen wai-en gisteren: andijvie 1226 cent, bloemkool 1964, sla 521 spinazie 6—28, postelein 7—18, bospeen 1228, waspeen 1016, sperziebonen 38— 73, snijbonen 2678, prei 1636, tomaten 1555 cent per kistje. Mindere kwaliteit Het koele weer heeft ook de bloemen handel danig beïnvloed. Door de vele x-egen is de kwaliteit der bloemen er niet beter op geworden. Vrijdag waren de bloemen heel wat duux-der dan de laatste weken het geval was. De grote aanvoer van gladiolen wordt ook al weer minder en men moet al weer naar een goede bos van deze bolbloemen zoeken. Er werd voor de Nieuw Europa nog tot 55 cent per 5 stuks betaald, de overige soorten variëerden van 18 tot 68 cent per bos. Een gewild bosje bloemen zijn nu de asters. Men betaalde grif tot 50 cent per bos. Dahlia's, Rebecia's, Sege- tum en Statice waren heel goed te ver kopen. De aanvoei van Chrysanten wordt al weer van enige betekenis, zowel de ge plozen- als de tros-chrysanten kwamen aan de markt. De prijzen liepen sterk uit een. Anjers en rozen stegen ook belangrijk in prijs. De aanvoer van potplanten is nog matig. De vraag ernaar blijft redelijk. Nachtzuster Ingeborg (K enne m er-Theater, Beverwijk) Na bijna twee maanden zijn de bossen in het Kennemer Theater uitgezongen. Tot en met maandagavond een Duits ziekenhuis drama: „Nachtzuster Ingeborg." „Op hoop van zegen", de film die dinsdag en woensdag in het Kennemer Theater draait is de verfilming van Herman Heyermans gelijknamige boek. Esther de Boer-van Rijk speelt de hoofdrol. Zondagmiddag „Het geweten van het Westen". Advertentie E. M. JAARSMA meestarhaaraen voor een moderne wereld f 465.- fe.M.J. Caesar; kolenhaard voor de zuinige, kleine nootjes. In lichtgrijze tin ten of zwart. Netto cap.: 15700 Kcal/u. Luchtgekoel- de vultrechter. Unieke E.M.J.-circuiatiesysteem. OFFICIEEL AGENT: Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433435 IJmuiden Betaling is prettig te regelen De jonge duivenliefhebber R. Jung uit IJmuiden heeft van zijn gele trui in de vierde etappe van de „Snelvliegers"-tour te IJmuiden niet lang plezier gehad, want de heer C. Zwanenburg die hem op de voet volgde, verovex-de met een eerste plaats de leiderstrui. Ook de vijfde etappe, welke gehouden werd vanaf Tergnier in Frank rijk (325 km) bracht in he t klassement grote vei'schuivingen. De vogels werden des moi-gens te 6.45 gelost, en door de noordenwind kregen de 330 tourduiven het niet gemakkelijk en kreeg de vlucht een traag verloop, met vele laatkomers. Het gelukte twee duiven van de heren C. Boen der en E. de Boer een flinke voorsprong te verkrijgen en als 1 en 2 te arriveren. Het ploegenklassement heeft een spannend vei-loop, het gaat hier tussen de blauwe aangevoerd door de gele truidrager, Kras sen en Vale. De prestatieprijs ging ditmaal naar de heer E. de Boer en de suikerpi-ijs naar R. Jung. Minister Marynen ziet zich genoodzaakt zijn goedkeuring te onthouden aan de Ver ordening exportregeling mosselen 1960, die het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten in zijn vergadering van 21 juli j.I. heeft vastgesteld, omdat hij deze in strijd met het algemeen be lang vindt. In een brief aan het bestuur deelt de mi nister ook namens zijn ambtgenoot van economische zaken mee, dat de argumen ten, die in 1957 konden pleiten voor een regeling van de exporthandel van mosse len naar België en Frankrijk, in 1960 in belangrijke mate aan kracht hebben inge boet. Het aanbod namelijk kan nauwelijks aan de bestaande vraag voldoen en de verwachting lijkt gerechtvaardigd, dat een verdere verruiming van de exporthandel tot de realiseerbare mogelijkheden be- hoort, op grond van het feit dat de export cijfers naar Frankrijk een toenemende stijging aangeven. De bezwaren tegen een systeem, waar bij onder meer gestreefd wordt naar een consolidatie van de onderlinge verhoudin- gen tussen de exportkwanta van de indi viduele exporteui's en waarbij de econo mische mededinging niet voldoende tot zijn recht komt door het verplicht betalen van hetgeen in feite een boete is bij over schrijding van het exportquotum door een individuele exporteur, zijn dan ook onder deze situatie klemmender geworden. Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstraat 718 - Tel. 4333 Zondag 14 augustus IJMUIDEN: N'ed. Herv. Kerk, Kanaalstraat 10 en 19 uur: ds. L. Lagerweij. De Rank, 10 uur: J. Plug, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Rethlehemkcrk. 10 uur: ds. C. de Jong; 19 uur: ds. E. H. Lou- x-ens, jeugddienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk. 9 30 uur: ds J. Brouwer; 17 uur: ds. P. J. Richel. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Richel; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Strand, Zeeloods, 11 uur: dr. Richel. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. J. F. Wijnhoud. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. J. Ph. Sobering. Jehovah's getuigen, Cultureel Gebouw 19 uur: wachttorenstudie over: Thans leven voor een nieuwe wereld. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Geref. Gemeenten, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: leesdienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis. 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woensdag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14. 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openlucht- samenkomst Kennemerlaan; 20 uur: openöare samenkomst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, zondag 8 en 10 uur. In de week: 8 uur. Petruskerk, Dolfijnstraat, zondag: 7, 8. 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 uur. Ir. de week" 7 en 8 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen, Cultureel Cen trum, 17 uur: dienst. Verg. van Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 uur: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 20 uur: bijbelbe spreking. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw. 10 uur: de heer Schouten. Volle Evangelie Gemeente, Cultureel Ge bouw, 19.30 uur: G. R. Mik. Dinsdag 20 uur: G. R. Mik, opwekkingssamenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat. 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon, van Haarlem. 'MUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 9 en 10.30 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. J. Brouwer. Ver. v. Vrijz. Herv. Abelenstraat, 19 uur: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: dx\ Servaas. Zaterdag 16 uur: openluchtsamenkomst, ds. Servaas. Ned. Herv. Evang. op Geref. Grondslag. Kapel Vai-eniusstx-aat, dinsdag 19.30 uur: M. Vos. Rooms-Katholieke Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30. 7 en 7.45 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: kand. R. Hengstmangei's. VELSEN-NOORD: Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: J. Klein Haneveld. Rooms-Katholieke Kerk, St. Joseph, Wij- kerstx-aatweg 55, 6.45, 8, 9.15 en 11 uur; 18 uur avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 uur: ds. J. A. Roskam. R.-K. Kerk, 7. 8.15, 11.30 uur; om 9.30 uur hoogmis. In de week 7 en 8 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 8.30 uur: ds. G. H. van Willcnswaard; 10 uur: ds. J. C. Remijn. Adventskerk, 10 uur: ds. G. Nijenhuis. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. H. de Wit. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. J. J. Rebel; 15 uur: ds. M. Baan. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week 7 en 8 uur. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: J. Sussenbach. Evang. Luth. Gem., 10.45 uur: ds. J. A. Roskam. Rooms-Katholieke Kerken, St. Agatha, H.M. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoogmis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur; 19 uur Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli; 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef: 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk. 10 uur: ds. G. W. IJzex-man; 19.15 uur: ds. G. van Schuppcn; Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 uur: ds. W. Oorthuys; Oosterwijk, 10 uur: vie. L. A. Nagtegaal; Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: de heer N. B. Bosch. Vryz Herv Gemeente Prin urn 10 uur: ds. F. W. Boers van Bei'gen. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Mak van Maassluis; 17 uur: ds. A. Dondorp van Heemstede. Leger des Heils. Jan Aisweg 32, 10 uur Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondag school; 16.30 uur: Kindersamenkomst 20 uur: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, -Tulianaplein, 9 uur: Duitse dienst, Pastor K. Ziesen; 10 uur: ds. J. Spaling van Hoogersmilde. Gerei. Badgastenkerk, Juliana weg, 10 uur: ds. A. Dondorp van Heemstede; 19.30 uur: ds. J. Slingenbei'g van Ooster beek. Rooms-Katholieke Kerk, 7. 8.45 en 10 uur (Hoogmis); 18.30 uur Avondmis. 'IF^MRKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: de heer J. W. van Voorst van Amstex-dam; 19 uur: vie. L. A. Nagtegaal. Gerei IVlorger.sterkerk Constantiin Huy gensstraat, 9.30 uur: ds. J. Slingenberg yan Oosterbeek; 17 uur: ds. C. Mak van Maassluis. R.-K. St. Laurentiuskerk, H.H. Missen om 6.30 en 7.15 uur; Hoogmis 9.15 uur. 11 uur: Kindermis; 12 en 17.15: Avond mis. CASTRICUM: R -K Kerk. 6 45. 8. 9 15. 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. E. Borg man, em. pred. te Leeuwarden. Geref Kerk, 9.00 en 17.00 uur: ds. Y. van der Zee. BAKKUM: R.-K Kerk. 6 45, 8 9.30 en 11 uur. Ned. Herv. Gem., 9 uur: ds. E. Borgman. Geref. Kerk, 10.30 uur: ds. Y. van der Zee. In Bulgarije worden op het ogenblik de wereldkampioenschappen parachute springen gehouden. Een der deelnemers keert terug op de begane grond. De voetbal wordt weer op verscheidene plaatsen aan het rollen gebracht. Ook in Beverwijk, waar de belangrijke ontmoeting tussen DEM en de Kennemers op het pro gramma staat voor a.s. zondag. Deze wed strijd wordt gespeeld als onderdeel van de door Beverwijk georganiseex-de driekamp tussen zeven elftallen van de plaatselijke clubs. DEM en de Kennemers ontmoetten el kaar vorig seizoen twee keer in de compe titie, waarbij de roodzwarten de meeste punten vex-zamelden, maar na de vakanties weet men eigenlijk nog niets van de sterkte der elftallen af. DEM zal er op gebrand zijn x-evanche te nemen en zich ook ge ducht in te spannen om het in het vorige jaar verloren terrein weer terug te winnen. De wedstrijd wordt op het Beverwij k- veld gespeeld. De opstellingen der elftallen luiden: DEM: W. Aax-denburg; Spanjaard en J. Beentjes; Pijnen, Starmans en J,#P. Nies ten; C. van Lieshout, Noordemeer, De Boer, Th. van Lieshout en J. Aax-denburg. Kennemers: Groot; Lejeune en Huisman; D. van de Outenaar, Horeman en Tervoort; Zwanenburg, S. Kops, J. Mosk, Verhagen en De Bie. „KENNEMERLAND"-RENNERS REDEN WEER De Bevex-wijkse x-ennersclub „Kennemer- land" heeft voor de ondex-linge clubwed- stx-ijden weer ronden gereden. De uitslagen luidden als volgt: A-klasse: 1. Eiking, 2. De Reus, 3. Van Tongeren, 4. Dullemans. B-klasse: 1. Wetterbrau. C-klasse: 1. B. Weeda, 2. Zonneveld, 3. Lute, 4. Dullemans. Aspiranten: 1. Luns, 2. De Goede, 3. Rasch, 4. Van der Bos, 5. Rozemeijer. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224 - 226, IJmuiden, Tel. 4324 VOOR EERSTE KT,AS SERVICE De r.k. sportvereniging „I.E.V." (In Eenheid Vooruit"), die in oktober haar vijfentwintigjarige bestaan gaat vieren, heeft hiervoor grootse plannen. Reeds zondag zijn de eerste wedstrijden op het sportpark „Rooswijk" met een toernooi voor voetballers en handbalsters. De ju bileumviering krijgt nu al meer cachet wegens het in een nieuw gewaad gesto ken cluborgaan „Half Time". Dit orgaan, dat vooi-heen gewoonlijk elke maand verscheen, zal tijdens de competi tieseizoenen voor voet- en handbal van nu af elke week het verenigingsnieuws onder de aandacht bx-engen. Het blad ziet er keurig verzorgd uit en is veel beter uitgevoerd dan voorheen. Bo vendien is het blad enige tijd uit de cir culatie geweest. Het hoofdbestuur van deze sportvereni ging, die de afdelingen voetbal, handbal en gymnastiek omvat en meer dan 400 leden heeft, gaat een grote leden- en dona- teur-werfactie beginnen. De jubileumcommissie onder voorzitter- schap van de heer H. J. v.d. Ham, oud voorzitter hoofdbestuur, heeft x-eeds een uitgebx-eid deel van de plannen tot viering van het zilvex-en bestaansfeest bekend ge maakt. Op zaterdag 15 oktober wordt in het St. Jozef huis aan de Banjaertstraat een grote receptie gehouden door het hoofdbe- Advertentie KOFFERS v.a. 4.50 EEN KEUS waarvan u versteld zult staan. G. VAN TELGEN De Speciaalzaak voor IJmuiden Trompstraat 2 - 4 en 10, IJmuiden (O.) Telefoon 4078 stuur met afvaardigingen van de voetbal handbal- en gymnastiekafdelingen. We gens de hoge kosten zal echter het ge bruikelijke ontbijt na de kerkelijke viering op zondag 16 oktober achterwege blijven. Op maandagavond 17 oktober is er in het Kennemer Theater te Beverwijk een feest avond, waarvoor het progra nma wordt uit gevoex-d door een bex-oepsgezelschap. Woen dagmiddag, 19 oktober is er voor de klei ne IEV-jeugd een filmmiddag met feest- tractatie. Een beroepsgezelschap verzorgt diezelfde avond een programma voor de jeugdleden - an 13 tot en met 16 jaar. Bei de bijeenkomsten zijn in het St. Jozefhuis. Teneinde al deze festiviteiten mogelijk te maken is er een actie tot verkoop van lucifex-s gelanceerd. Voorts zijn er plan nen tot het ontwerpen van een nieuwe verenigingsvlag. Het IEV-jubileum wordt zondagmiddag om twaalf uur op het sportpark „Roos- wijk" al geopend met een voetbaltoernooi voor senioren en een handbaltoex-nooi voor dames. Aan het toernooi nemen behalve IEV deel GVO uit Krommenie, Terrasvogels uit Santpoort en St. Victor uit Obdam. De volgende wedstrijden worden na de opening te 12 uur gespeeld: GVO—IEV; St. Victor-Terrasvogels;verlie_ex-s- en win naarsronde, welke laatste te 16.15 uur wordt gespeeld. Op 21 augustus is weer een jubileum- jeugdtoernooi, waaraan deelnemen Onze Gezellen (Haarlem), Waterloo (Driehuis), Kinheim en IEV (beide Velsen-Noox-d). In dit toernooi spelen A-juniox-en, aspiranten en welpen. Evenzeer om 12 uur zozidagmiddag is er een handbaltoernooi voor dames, waair- in IEV voor de eerste maal na de promo tie als eerste klasse-club zal spelen te gen VZV en Geel Zwart.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5