Badpaviljoen IJmond tussen pieren sluit per 1 oktober definitief Bakker Winkel bouwt fabriek (1 miljoen gulden) in Beverwijk Als U de regen wilt trotseren Hoe de duiven vlogen Uniek en gezocht plekje bij mooi en slecht weer '^Brieven aan de redactie 4. Veel geld voor groenten AGENDA L0ENDERSL00T Havenberichten Grote keuze in Regenjassen KOOPJE VftllDEWEEK| 1-persQons LAKENS Prima graslinnen lakens Fa. DE VILDER Hekwerk tegen speelse jeugd 5 E. M. JAARSMA Gemeente op BIMIJ Schade door regens steeds groter L0ENDERSL00T Wasmachines - Centrifuges Brakenhoffs teruggekeerd in Castricum Herstel afrastering langs Havenkade Haarlem DINSDAG 16 AUGUSTUS 1960 Een unieke openbare gelegenheid op de Noordzeekust van Nederland, waar het gehele jaar door bij mooi weer op een groot open terras en by minder fraaie weersomstandigheden veilig en comfortabel onder dak en achter glas landgenoten uit alle delen van Nederland en zeer vele buitenlanders het binnenvaren en het vertrek van de IJmuidense, Katwykse en Urkse vissersvloten, van coasters, vracht schepen, tankers en luxueuze passagiersschepen, zo nu en dan een oorlogsschip en diensten verlenende loodsschepen gadeslaan, gaat per 1 oktober aanstaande haar poorten sluiten. Het Badpaviljoen IJmond zal op die datum ophouden te bestaan, als gevolg van de steeds omvangrijker wordende uitbreidingswerkzaamheden aan de pieren van IJmuiden en het daartussen en daarbuiten gelegen vaarwater, welke werken ten doel hebben het snel toenemende scheepvaartverkeer via het Noordzee kanaal de nodige faciliteiten te kunnen blyven verlenen. „Ik zie geen andere mogelijkheid, ik moet wel sluiten," aldus de exploitant eigenaar van het Badpaviljoen en Restau rant IJmond aan de Seinpostweg (40), naast de Semafore en de kleine vuurto ren, op het duin tussen de IJmuider pie ren, de heer J. Stolk. „Het verkeer op de weg hierheen wordt hoe langer hoe meer een verkeer ten be hoeve van de noodzakelijke werkzaamhe den door het Bouwbureau IJmond van de Rijkswaterstaat. Tachtig percent van de bezoekers van het Badpaviljoen komt per auto (er is een zeer groot, prachtig par keerterrein naast het paviljoen). Het is voor automobilisten bepaald geen plezier tussen zware vrachtauto's en kraanwagens te moeten manoeuvreren om hierheen of hier vandaar! te komen. Ik moet er op wijzen, dat ervoor Rijks waterstaat ook geen andere mogelijkheid is; van die zijde heeft men mij overigens nooit een haarbreed in de weg gestaan. Dit uiterst belangrijke werk aan de pie ren en haventoegang moet binnen de kortst mogelijke tijd voltooid zijn." Vier jaar geleden bouwde en opende de heer Stolk, die aan het hoofd staat van zijn bouwbureau, het Badpaviljoen IJmond. Onmiddellijk bleek deze gelegen heid een zeer gewild plekje. Niet alleen bij mooi weer, maar, en misschien nog meer nog, bij zware storm, kon men vei lig beschut, bij behaaglijke temperatuur en achter een kop warme koffie, genieten van de spiegelgladde of ziedende zee. Tienduizenden hebben van hier uit een ge vecht op leven en dood tussen een schip Advertentie het nieuwste E. M.jaarsma model! f 458.- f 428.- «(als kolenhaard) (als oliehaard) E.M.J. Clovis; kolen haard vopr kleine nootjes. Twee tinten grijs. Netto cap.: 14400 Kcal/u. E.M.J. Clovis: oliehaard; twee tinten grijs. Met gepaten teerde E. M. Jaarsma bran der. Netto cap.: 13000 Kcal/u. OFFICIEEL AGENT: Meer dan 50 jaar ervaring Lange Nieuwstraat 433-435 - IJmuiden s: Betaling is prettig te regelen en de elementen voor zich af zien spelen. Hoevelen hebben niet, hier zittend, de red dingboot „Neeltje Jacoba" zien uitvaren of in actie gezien om mensenlevens te red den. Velen hebben, ook bij prachtig weer, een schip op nog geen tweehonderd meter afstand van hier zien stranden en afsle pen, of gezien hoe een schip door de woe dende golven op een der pieren werd ge beukt. Twee jaar geleden ontvouwde de heer Stolk een uitgewerkt plan, waardoor, naar hij meende, IJmuiden een waardige, rui me recreatiegelegenheid aan het strand rijk zou kunnen worden. Maar dit plan kon geen genade vinden bij de gemeente lijke autoriteiten, die andere plannen had den, en nog steeds hebben. Zo lang echter nog niet precies vast staat wat Rijkswa terstaat gaat doen, kan niets komen van de uitvoering van enig plan. Niet IJmuiden alleen, maar zeer velen daarbuiten zullen na de eerste oktober 1960 een geliefd plekje aan de Noordzee missen. Wat met het gebouw van het Badpavil joen gaat gebeuren, weet de heer Stolk nog niet. De mogelijkheid bestaat, zo ver nemen wij van andere zijde, dat het als kantoor van het Bouwbureau IJmond dienst zal gaan doen. Er is ten aanzien van het gebouw echter nog geen definitie ve beslissing genomen. Een sedert tientallen jaren in Velsen-Noord gevestigd bedrijf, gaat dit deel der gemeente Velsen verlaten. Het is de bakkerij van de n.v. Winkel. „En het spijt ons wel, dat wij Velsen moeten vaarwel zeggen", zegt de heer L. Winkel. Het bedrijf zal in geperfectioneerde vorm in Beverwijk worden voortgezet aan de Heemskerkerweg, midden in de toekomstige bebouwing van de" IJmond- N'oord. Daartoe zijn door het Beverwijkse architectenbureau Bleeker en Wytzes plannen ontworpen voor de bouw van een nieuwe broodfabriek, die een top capaciteit van 4800 broden zal kunnen hebben. Bouw- en grondkosten van de nieuwe fa briek zullen ongeveer een miljoen gulden bedragen. In de fabriek komt een volauto matische broodmachine met een capaciteit van ettelijke duizenden broden per uur. De broodmachine, die thans nog in het be drijf te Velsen-Noord is gehuisvest, gaat ook mee over, zodat de totale broodpro- duktie per uur 4800 broden zal kunnen be dragen in het nieuwe gebouw. „We hopen dat we in het voorjaar van 1961 met de bouw zullen kunnen begin nen," zegt ons de heer L. Winkel. Dat zal echter afhangen van de Rijksgoedkeu ring, en dat weet men die laat nog al eens lang op zich wachten. Het bedrijf te Velsen-Noord zal worden verlaten. „Er zijn al kandidaten, die erin willen". Een groothandelaar in kruidenierswaren en een papierwarenfabriek hebben zich reeds geïnteresseerd voor het pand aan de Wij- kerstraatweg. L. Wfinkel had wel in Velsen-Noord wil len blijven. De uitbreidingsmogelijkheden waren er wel. Te weten het terrein tegen over de huidige bakkerij. Maar van be paalde zijde werd tegen vestiging van het bedrijf aldaar bezwaar gemaakt, zodat be sloten werd daarvan maar af te zien. Ook was er nog wel enige mogelijkheid om naar achteren uit te breiden door aankoop van enkele woonhuizen. Doch hieraan kleefde het bezwaar van het vinden van nieuwe huisvesting voor de bewoners. Naar IJmond-Noord „Toen wij op een avond de architect hier hadden om de plannen te bespreken, keek hij steeds maar uit het raam, naar het terrein aan de overkant. Ik begreep," zegt Winkel, „dat hij niet zoveel idee had in die plaats van vestiging." Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur van Beverwijk, kreeg de n.v. Winkel de kans grond (4000 m2) te kopen in die ge meente, midden in de toekomstige bebou wing van de IJmond-Noord. Wanneer het bedrijf Velsen-Noord ver laten zal hebben, zal de winkel echter blij ven voortbestaan, zodat de naam van het bakkersbedrijf niet helemaal uit Velsen- Noord zal zijn gebannen. In het nieuwe bedrijf aan de Heemskerkerweg komen en dit is een novum meelsilo's. Acht in getal met een totale inhoud van hon derdtwintig ton meel. „Genoeg voor ander halve week brood," zegt Winkel. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Telcma- chus van Antwerpen; Barken, Penhill: Belgia, Gothenburg; Lcda, Rekkefjord; Jan Kreumer, Truro, ledig Staalhaven; Oldamt, Vestervik; Fle- vo, Vigo: Plato. Bordeaux; Pandora, Par. bijleg ger IJmuiden; Herman Buisman. Par. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Wilja van Seheveningen. bijlegger IJmuiden; Vliestroom. Liverpool; Oldekerk, Rotterdam; Spaarnestroom, Dagenham: Stephan Khalturin. Archangel, hout voor Zaandam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Calvijn naar Skutskar. zout van IJmuiden; Joseph Frering, Monrovia, ledig Hoogovens; Maasijn N, Rotter dam. ledig Hoogovens; Dietert. Delfzijl; Netherl. Coast, Rotterdam; Nora Hugo Stinnes. Bremen; Pandora. Drammen, bijlegger IJmuiden; Wex ford, Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; Rigel. Breinen; Scheldestvoom, Vlaardingen: Lo- ke. Stockholm. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). (Verkort weergegeven) Evangelie. In deze vakantietijd maakt de lektuur van de krant mij wel eens wat kriebelig. Er schijnen heel wat mensen te zijn, die nog wat haat moeten lozen tegen de bezetters van 40-45. Ik dacht dat het vorig jaar ook niet alleen Duitse vakan tiegangers waren, die het met de eerlijk heid niet zo nauw namen, als ik de be richten van toen moest geloven. Ik denk ook aan die horde van Nederlandse jon geren, die toen de buurt van de Jeugd herberg onveilig maakte en ook de bezit tingen van buitenlandse gasten stalen of vernielden, aan berichten van Nederlan ders, die zich in het buitenland, misdra gen (en Nederlanders hebben in dit op zicht alles behalve een goede naam) aan de vele buitenlandse gasten, die hier be stolen worden (zié het blad van 13-8). Als een officier -van Justitie in funktie een duidelijke toespeling maakt op de be zettingstijd tegenover 2 Duitse jongeman nen, die misschien nauwelijks de oorlog hebben meegemaakt en waarvan hij niet weet hoe, als ze die wel meegemaakt heb ben, hun houding geweest is, dan vind ik dit veel te ver gaan. Het is helemaal niet helfhaftig om aan een paar weerlozen te zeggen, nu zullen we rovers van over de grens weren. Rechtspreken heeft te ma ken met gerechtigheid en wat gerechtig heid is, leren we in het Evangelie. Dat Evangelie vraagt om een andere toon en een andere houding, vraagt om beschei denheid en eerbied voor de mens, maar beslist niet om extra grote koppen in de krant als een Duitser een vergrijp heeft gepleegd. A- J. KROON Naschrift: Een toenemend aantal gevallen van Duitse jongeren die naar Ne derland komen om hun eerlijke en boos aardige neigingen bot te vieren, maakt een waarschuwing niet overbodig. Of het daarbij nodig is, naar de oorlog terug te verwijzen, moge aan de waarschuwer en zijn eigen instelling worden overgelaten. Een feit is het, dat de praktijk der Duit sers in de jaren 40-45 nog niet door ieder een is vergeten en het lijkt ons geen kwaad te kunnen, wanneer men in ons land met alle bescheidenheid ten aan zien van eigen mentaliteit op zijn hoede blijft voor een al te zorgeloze ontvangst van Duitse gasten. Red. Lawaai. Het voorstel van de heer Prikkel aan B. en W. aangaande de beteugeling van de geluidshinder verdient alle ondersteu ning. Uit het 'feit dat er motorfietsen en bromfietsen zijn die nagenoeg geluidloos zijn, kan afgeleid worden dat het een kleine moeite voor de herrieschoppers is hun ap paraten ook geluidloos te maken. Hopelijk voorziet de komende wijziging van de po litieverordening in strenge straffen voor overtreders. Verder vraag ik mij af of het niet mogelijk is dat de vliegtuigen voortaan om de bebouwde kom heenvliegen in plaats van er overheen. Ten laatste zouden radio toestellen en televisietoestellen zo gebouwd moeten worden, respectievelijk gewijzigd dat ze niet meer hard gezet kunnen wor den. Dat zouden twee vliegen in één klap zijn. het radio- en t.v.-gebulder zou ver stommen en ook het getier van de luiste raars. want als ze zouden tieren zouden ze immers radio of t.v. overstemmen. A. P. BRANDES Advertentie Klassieke modellen in prachtige Egyptische poplins. Solide afwerking v.a. 62.- Moderne korte Raincoats „Dri-sil". Kanten met zadelsteek doorgestikt v.a. 49.- unie Heren-Speciaalzaak Lange Nieuwstr. Marktplein Tel. 4206 Sedert enkele jaren worden nieuwe in woners van de gemeente Velsen op zoge naamde begroetingsavonden in de gele genheid gesteld om kennis te nemen van de verschillende facetten en de bestaande plannen met betrekking tot de ontwikke ling van deze gemeente. Om ook de ove rige inwoners een indruk te kunnen geven van deze ontwikkeling komt het B. en W. gewenst voor een stand te doen inrichten op de van 19 tot 27 oktober te houden Beurs voor de Industrie en de Midden stand in de IJmond. In deze stand, waarvan de oppervlakte 18 vierkante meter zal bedragen, zal door middel van foto's, kaarten en dergelijke een beeld van de toekomstige ontwikke ling van de gemeente worden gegeven, terwijl voorts desgewenst nadere monde linge toelichting kan worden verkregen. De aan het huren en inrichten van deze stand verbonden kosten zullen naar ra ming 3000 bedragen. B. en W. stellen de raad voor om voor het gemelde doel een krediet van 300 te verlenen en hiertoe de begroting te wijzi gen. De aanhoudende regenval is niet alleen vervelend en lastig voor de vele vakantie gangers die niet goed meer weten waar ze aan toe zijn, maar begint ook schadelijke gevolgen af te werpen voor de land- en tuinbouw rondom Beverwijk. Vooral de landbouwers in de polder kijken iedere dag weer bezorgd naar de lucht, want er moet nog heel wat gebeuren wil de polder „schoon" zijn, dat wil dan zeggen dat alles gemaaid en gedorst is. Want al ziet men in de Wijkermeerpolder verscheidene percelen waar de combines op geweest zijn, er zijn nog heel wat hectaren die nog niet geoogst zijn. Het zaad begint rijp te worden en dan moet er gemaaid worden, anders gaan de korrels vallen. Op ver scheidene percelen ziet men dat er wel gemaaid is, maar dat alles nog op hokken staat en ook dit kan nog nadelige gevolgen met zich meebrengen, want zou het te lang staan en het wordt niet droog, dan komt er schot in, het zaad zou gaan kiemen. Over het algemeen staat alles nog al over eind. Op de weilanden ziet men veel on dergelopen land, vooral aan de St. Aagten- dijk nabij de spoorwegovergang; hier is men momenteel bezig met graafwerk voor de in aanleg zijnde Spoorsingel. Ook de bloembollenkwekers zien reik halzend uit naar een droge periode. Het zijn vooral de irissen kwekers die er voor moeten zorgen dat hun bollen uit de grond komen en op tijd worden geleverd aan de afnemers. Tenslotte zien ook de tuinders verlan gend uit naar een beetje beter weer, want door de zware regenval slaat de grond dicht en staat de groei stil. Vooral de pas gezaaide gewassen voeren een zware strijd om het bestaan. Voor de bloemkwekers is het ook al geen best weer. Alle „buitenbloemen" zijn zeer vatbaar voor besmetting en het zijn vooral de tere asters die gehavend uit de strijd komen. Advertentie Do Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging De Vre desduif te Heemskerk namen 263 duiven deel aan een wedvlucht van Breda af over een afstand van 98 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 uur. Een duif van J. Knap bereikte als eerste het hok om 8.12.20 uur, de laatste prijsduif om 8.23.15 uur. De uitslag was als volgt: J. Knap 1 A7; J. v. Vlaanderen 2 15 19; Ch. Be.v 3: Th. Halff 4 38; A. Durge 5 6; H. v. Tunen 7; P. Lotterman 8 40 41: G. Veldhuis 9 43 49: S. Jellema 10 25; A. Cassee 11 30 35; A. Bruins 12 27 32 33 42; C. Lim- men 13 23 26 44 48 54; J. Winter 14 21: M. de Kruif 15 22: G. Duin 17 20 29; N. Timmer 18; C. Castien 25 39: G. de Boer 28 31: H. Gooyer 35; A. Nielen 36 50 E. Otcrman 37; J. Koper 45 51; J. Peekei 46; A. Kuilman 52 55; J. Pirovano 53. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging Ons Ge noegen te Beverwijk namen 103 duiven deel aan een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 380 km De lossing van de duiven geschiedde om 6.20 uur. Een duif van A. v. Son bereikte alseerste het hok om 12.51 uur. de laat ste prijsduif om 14.46 uur. De uitslag was als volgt: A. v. Son 1 13 15: B. de Smet 2; A. v. Leeu wen 3; H. v. Desscl 4; S. Vergonet 5: Th. Kuyer 6 9 16: R. Zoontjes 7; S. Berlee 8 19; W. v. Wijk 10 18 21; J. Kramers 11: W. de Raadt 12; W. Rijn- ders 14 20; F. C. Vos 17. Dc Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging De Reis duif te Beverwijk namen 240 duiven deel aan een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een af stand van 382 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 6.20 uur. Een duif van J. Penning bereikte als eerste het hok om 12.10 uur, de laat ste prijsduif om 13.40 uur. De uitslag was als volgt: J. Penning 1 9 41; G. Grapendaal 2 10; C. Hoeks 3 23; M. Riebeeck 4: C. Castricum 5 12 17 22 26 39: T. Gravemaker 6 13 19 24 27 42: S. v. d. Kelk 7 48; L. Kleyn 8 33 34; M. Minneboo 11 30 40: S. Teeling 14 25 28; P. Dekker 15: G. v. d. Outcnaar 16: H. v. d. Kommer 18 35 36: D. Philip- pi 20 29: H. Beentjes 21 47; C. Smit 31 32 38 43; P. v. Vuuren 37 45: W. Tuyn 44; G. v. d. Winden 46. Het Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 81 duiven deel aan een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 380 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens zuidwesten wind om 6.20 uur. Een duif van P. v. d. Wiele bereikte als eerste het hok om 12.39.43 uur. De Atoomvogels hebben een vrij moeilijke vlucht gehad en moesten blijk baar buien omzeilen of er door vliegen. De ge middelde uursnelheid kwam daarom niet hoger, dan tussen de 60 en 62 km. De uitslag 'was als volgt: P. v. d. Wiele 1 4 5 8: P. Schoont 2 12; D. v. d. Linde 3 15; L. Veldt 6 11 16: J. Stijnman 7; Ph. F. Martinius 9 10 13: A. van Leeuwen 14; K. Timmer 17. Met deze vlucht is tevens het kam pioenschap jonge duiven bekend van Het Atoom. De uitslag hiervan is: 1. D. van der Linde 335.4 pnt.: 2. P. van der Wiele 302.1 pnt.; 3. W. Schou ten 271.7 pnt.' De Bonte Duif Van de postduivenhoudersvereniging De Bonte Duif te IJmuiden namen het afgelopen weekeinde 134 duiven deel aan een wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 379 km. De los sing van de duiven geschiedde om 6.20 uur. Een duif van A. Donkersloot bereikte als eerste het hok om 12.13.4 uur. de laatste prijsduif om 13.40 uur. G. v. Zutphen le kampioen jonge duiven: J. Zwart 2e: A, Donkersloot 3e. De uitslag was als volgt: A. Donkersloot 1 22 23 24: A. Ullehaken 2 4 9 10 27: G. v. Zutphen 3 8 17; J. Kaldebach 5 7 20: J. J. Dekker 6 19; J. Zwart 11: T. H. Dekker 12 15: C. Broek 13 14; I-I. Verduin 16: P. Griek- spoor 18 21; K. Jellema 25 26. De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging De IJ monden (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 41 duiven deel aan een wedvlucht van Noyon af over een afstand van 342 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10.00 uur. Een duif van Suurmond bereikte als eerste het hok om 14.57 uur de laatste prijsduif om 16.22 uur. Deze laat ste vlucht met de jonge duiven had een wissel vallig verloop. De buien waren hieraan debet. Verschillende leden „draaiden er naast". De uil slag was als volgt: Suurmond 1 2 3 5: Eelsing 4: Hovenkanip 6 7 8 9. Kampioen jonge duiven:: 1. Hovcnkamp; 2. Eelsing; 3. Koffeman. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen 102 duiven deel aan een wedvlucht van Pt. St. Maxence af over een af stand van 379 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 6.20 uur Een duif van J. v. Opbergen bereikte ols eerste het hok om 12.37 uur. de laat ste prijsduif om 14.15 uur. A. J. Waal kampioen jonge duiven: G. Godde kampioen fond en kam pioen oude duiven. De uitslag was als volgt: J. v. Opbergen 1 2 4; P. Hoekstra 3 9: J. de Waard 5 16: A. J. Waal 6 10 14 18: A. Koelman 7 13; G. Godde 8 11 14 20: J. v. Eek 12 17; J. Exalto 19 21. Oranje Nassau Wewvlucht vanaf Pont St. Maxence. In het concours waren 108 duiven. De duiven werden zondag om 6.40 met een kalme z.w. wind in vrij heid gesteld. De vogels hebben op de vlieglijn met zwaar weer te kampen gehad en er waren dan ook tal van verliezen. Een duif van de heer J. v. Sikkclcrus presteerde het om 12.5.15 als eerste te verschijnen. Door dit resultaat werd de heer J. v. Sikkelerus kampioen jonge duiven. De voorlopige uitslag is als volgt: J. v. Sikkele rus 1 6 14 19 22; «A. Gravenmaker 2 9 13; D. Man- te i 3; J. Dekker 4; A. de Waard 5: R. Middelkoop 7; E. Broek 8 15; A. Broek 10: C. Geyteman 11 17 20 J. Wanmaker 12 18; M. Rutte 16; J. Plok- kei 21. De Luchtpost Van de postduivenhoudersvereniging De Lucht post te Castricum namen het afgelopen weekein de 130 duiven deel aan een wedvlucht van Breda af over een afstand van 108 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 -uur. Een duif van J. Zentveld bereikte als eerste het hok om 8.17.22 uur. de laatste prijsduif om 8.33.56 uur. De eerste vlucht der na vluchten van de N.A.B. van post- duivenhouders is voor wat de Castricumse dui- venhouders betreft wel succesvol verlopen. Daar bij kwam toch weer de oude crack Zentveld met zi.in geoefende vogels naar voren en deze had dan ook weer een goede voorsprong op nummer twee. Het werd een goede vlucht mede dank zij het gunstige weer. De uitslag was als volgt: 1. J. Zentveld 8.17.22: 2. J. Steenman 8.19.05; 3. G. Tromp/J. Lust 8.19.34; 4. H. Jaspers 8.23.44: 5. A. Metselaar 8.21.40: 6. J. Beentjes 8.21.49; 7. P. Ver donk 8.26.58; 8. P. Kappers 8.27.44: 9. J. Houten- bos 8.27.30; 10. H. Sanders 8.32.17: 11. K. Gort 8 32.38; 12 pastoor W. Minnebo 8.33.56. Dit is een aanbieding die niet makkelijk meer terug komt. Deze week brengen wij prima voor zeer lage prijs. Vul nu voordelig uw linnenkast bij in de maat 150 x 220 cm gaan wij verkópen vóór Bijpassende Slopen 1.29 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden De week zette op de Beverwijkse groen teveiling al heel goed in: er werden maan dag prijzen besteed die voor sommige produkten het peil van vorig jaar be naderden. Hiervoor zijn twee oorzaken aan te wijzen: in de eerste plaats de r.-k. feest dag, waardoor vele tuinders niet aan de markt kwamen en in de tweede plaats het bar slechte weer waardoor de oogst ge remd wordt. De slaprijzen liepen op tot 27 cent per krop, het binnenland kocht hier net zo hard mee als de export. Voor de andijvie, die met 11 cent per kilo begon eindigde de markt met42 cent per kilo! Bos- peen werd tot 33 cent per bos verkocht en het winderprodukt prei vloog er op deze dag uit tot 35 cent per kilo. De bonen handhaafden 't gunstige prijs peil van vorige week of trokken nog iets in prijs aan Er was een uitzondering en dat waren de komkommers; dit produkt heeft de hele zomer een goede prijs opge bracht en liep nu, in tegenstelling tot de andere produkten, in prijs terug, maar ja, het is dan nu ook geen weer voor kom kommers. De noteringen: andijvie 11 tot 42. bloem kool 18 tot 52, sla 7 tot 27, spinazie 16 tot 43. bospeen 15 tot 33, waspeen 10 tot 16, snijbonen 32 tot 79. sperziebonen 52 tot 89. tomaten 20 tot 40, komkommer 7 tot 17. pronkbonen 20 tot 46, bramen 360 tot 400 (slof). Castricum Op de veiling van Ons Belang te Cas- tricum heeft ook dit jaar de traditionele „kermisborrel" voor tuinders en kopers niet ontbroken. In hotel Ammeraal hebben zij zich weer rond de tafel geschaard voor het natje en een goede sigaar. Ook voor wat betreft de prijzen, was het een fleu rige kermisveiling, want, sperziebonen, snij bonen en pronkbonen maakten op deze eerste veilingdag een flinke sprong om hoog. Voor sperziebonen werd zelfs tot 63 cent per kilo betaald en de snijbonen noteerden tenslotte 72 cent. Ook de overige produkten gaven een goede notex-ing te zien, hetgeen uit het overzicht wel blijkt: sperziebonen 0,40 tot 0.63, snijbonen 0,33 tot 0,72. was peen 0,11 tot 0,14, pronkbonen 0,29 tot 0,40, uien 0,14, andijvie f 0,08, kro ten 0,06 tot f 0,07'/s, komkommers 0,19. tomaten f 0.40 tot 0,41, sla f 0,10, bramen 2,10 (per mand). Advertentie GERO-specialist LANGE NTEUWSTRAAT 433.- 435 Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 Mede dank zij de vele acties die zowel te Castricum als elders in ons land werden ondernomen is het mogelijk geweest dat het echtpaar H. Brakenhoff, wonende aan de Cieweg te Castricum, naar hun zoon Bèr in Nieuw-Zeeland, die inmiddels is overleden, konden vliegen. Met een toestel van de Canadian Pacific Airways zijn de Brakenhoffs maandag middag in Nederland teruggekeerd. Zij werden begroet door vrijwel de gehele fa milie. Het echtpaar Brakenhoff toonde zich zeer dankbaar voor de hulp en steun die zij allerwegen hebben ondervonden. De afrastering langs de Havenkade te IJmuiden van het hulpburcau van politie aldaar tot aan de Kompasstraat verkeert in een zodanig slechte staat van onder houd dat herstel daarvan nodig is. De kos ten van dit herstel worden geraamd op 3000. Na overleg ter zake met het Staatsvissershavenbedrijf heeft dit bedrijf in verband met de omstandigheid dat de ze afrastering tevens de afscheiding vormt van zijn aangrenzend aan de Ha venkade gelegen terrein, zich bereid ver klaard de helft van deze kosten voor zijn rekening te nemen. Voor rekening der ge meente zal mitsdien een bedrag van 1500 blijven. Daar de begroting voor deze uit gave geen dekking biedt stellen B. en W. de raad voor tot het bovengemelde doel een krediet te verlenen en daartoe de be groting te wijzigen. Het bestuur van de Noordhollandse Ver eniging tot bestrijding van de tuberculo se heeft zich tot het gemeentebestuur van Velsen gewend met klachten betreffende overlast, welke de arts, het personeel en de bezoekers van het consultatiebureau van deze vereniging gelegen aan de Lo- rentzstraat te IJmuiden (oost) onder vinden van de jeugd op de aangrenzende speelplaats. Bij het spelen met ballen worden name lijk veel ruiten kapot gegooid, terwijl bo vendien de noodzakelijke rust in het bu reau wordt verstoord door ballen die met grote kracht tegen de houten wand van het gebouw belanden. Na onderzoek is ge bleken dat deze klachten inderdaad ge grond zijn. Naar B. en W. menen zou aan de klach ten in belangrijke mate kunnen worden te gemoet gekomen indien over de volle breedte van de speelplaats een hek ter hoogte van ongeveer 3 meter en op een afstand van 3 meter evenwijdig aan de westelijke gevel van het gebouw zou wor den geplaatst. Het college acht het billijk dat het aan brengen van een dergelijk hekwerk voor rekening van de gemeente wordt geno men. De hieraan verbonden kosten zullen naar raming ongeveer f 2000 bedragen. B. en W. stellen de raad voor om ter zake een krediet van 2000 te verlenen en hier toe de begroting te wijzigen. V elsen-IJmuid en DINSDAG 16 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". WOENSDAG 17 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Herodes, de genadeloze". Beverwijk DINSDAG 16 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Op hoop van zegen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La dolce vita" (Het zoete leven). WOENSDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15. uur: „Op hoop van zegen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La dolce vita" (Het zoete leven). Openluchttheater: woensdag 14.30 uur: kindervoorstelling met Carrousel. BIOSCOPEN Cinema Palace: dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Teenager Schlagerparade", alle leeftijden. Frans Halstheater: dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter vandaag 20 uur: „Opstand in de Kaukasus", 14 jaar. Lido Theater: dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Turf in je ransel", alle leeft. Luxor Theater: dagelijks 14 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: vandaag tot en met donderdag 14 30 uur: „Piloot Quax in Afri ka", alle leeftijden. Vandaag tot en met donderdag 20.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Rembrandt Theater: dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De man die alles kan", alle leeftijden. Roxy Theater: dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het legioen der dapperen", 14 jaar. Studio Theater: dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Vakantieprogram ma Donald Duck e.a. Theater Monopole: (Zandvoort): dage lijks 14.30 uur: „Zet je zorgen op zij", alle leeftijden. Vandaag 19 en 21.15 uur: „Een meisje in duizend gevaren", 14 jaar. Woensdag en donderdag 19 en 21.15 uur: ..De zedenpolitie grijpt in", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 5 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot 25 augustus ,Spieghel Historiael", dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 13): Tot 28 augustus expositie van wer ken van H. Schoorl. Dagelijks van 9 tot 17 uur, op maandag, woensdag en vrijdag tevens van 18 tot 20 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreeksen Miserere en Passion van Georges Roualt. Dagelijks 10—17 uur, zondags 13—16 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haai-lem" van vrijdag 12 augustus.)

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5