De ervaren kampeerders laten zich niet door buien verdrijven UNCO L0ENDERSL00T ZEEKADETTEN GAAN OP REIS Voddenactievoor„Gregorius TEXTIELMODE BROMFIETSEN COR OLY Terreinen van „De Kennemerduinen" staan steeds vol met tenten super convecior ƒ425.- MUSEUM VEEL BRAMEN SCHOTSE REIS MELK „VAN SPEYK TE KOOP J. de Boer 5 Geselecteerd publiek P :!'TII Aanranding in Castricum Gouden huwelijksfeest Weinig invloed Versterking Vitesse Castricum Wielerronde van Heemskerk Voor elk type G. Ubels op Duinrust begraven Avondlyceum „IJmond" Wijziging in gemeenteraad van Heemskerk Groenteveilingen DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1960 „De zon!" De laatste dagen zijn die twee woordjes nu en dan als vreugde kreten uitgestoten op de kampeerterreinen in Kennemerland. En zo gauw als de regen was verdreven, kropen de kampeerders de tenten uit om ten volle van de zonnestralen te genieten. Maar even gauw als de gezichten opfleurden als de zon zich liet zien, even snel betrokken ze, als zich wolken aan de einder samen pakten. Want dan was meestal weer een fikse bui in het vooruitzicht. Zoals bijvoorbeeld, maandagmorgen, toen de stortregens de mensen in hun tenten gevangen hield. Intussen bleven de ervaren kampeerders maar hopen dat het beter zou worden. Op het kampeerterrein „De Lakens" van het nationale park ,.De Kennemerdui- nen" lag gistermorgen rond een paar ten ten de volledige bagage uitgestald: lucht bedden, slaapzakken, broeken, blouses, kousen, handdoeken, kook- en eetgerei en zovoort. De kamperende jongens hadden hun tenten geheel ontruimd om het mate riaal te laten drogen. Zo gauw het in de afgelopen dagen maar even opklaarde, na men ze deze wel heel noodzakelijke maat regel. „Nou. die zon moet maar eens een tijd je blijven," zegt een van de jongens, ter wijl hij het grondzeil van zijn tent schoon schrobt. Hij kampeerde al een paar we ken in „De Kennemerduinen". En geen zin gehad om naar huis te gaan? „Niks hooi-, die regen was natuurlijk wel ver delend, maar verder hadden we het best iaar ons zin." De jongen kwam uit Am sterdam en vond het in de vakantie in le stad ook niet alles. Hij stond met zijn ent naast die van een jongen uit Over men, ook al gehard door het weer van le afgelopen weken. Deze liet zich ook liet. van de wijs brengen. „Ik blijf tot 1 eptember, dan moet ik weer naar school." De jongens maakten deel uit van de red dingsbrigade en zijn dus steeds aan het strand te vinden. „Als het slecht weer was. waren we dikwijls op post aan hef strand. Of we gingen in de tent liggen lezen. We hebben al een paar boeken ver slonden." Deze jongens hadden zich bij zonder goed aangepast. Ondanks het feit dat het huiselijk comfort niet zo ver af was, bleven ze toch maar zo lang moge lijk in hun shelters huizen. Zowel het kampeerterrein „De Lakens" als de „Liguster" het laatste voor hou ders van kampeerpaspoorten is in de afgelopen maanden steeds vol geweest. Gemiddeld kamperen er 's zomers zo'n veertienhonderdvijftig mensen tegelijk op beide kampeerterreinen van ..De Kenne merduinen", welk duingebied tien jaar ge leden als nationaal park werd openge steld. Die bijna vijftienhonderd mensen maken de twee kampeerterreinen zeker niet vol. Het aantrekkelijke van deze ter- hem niet gelukt. Voor het samenstellen van zijn proefschrift zal hij echter niet zo veel tijd meer nodig hebben. „Door onze maatregelen stoten we na tuurlijk wel bepaalde mensen af. Gelukkig echter trekken we hierdoor juist andere mensen aan. Daarom krijgen we op onze terreinen een wat geselecteerd publiek. Voor deze mensen hoeven we geen kanti nes en recreatiegelegendheden te bouwen. De mensen moeten zich zelf maar verma ken", aldus ir Roderkerk. Overigens stelt hij en de kampbe heerder, de heer Houtman, valt hem hier bij dat het slechte weer maar weinig slachtoffers heeft gemaakt. „Vorige week Advertentie Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO' "r° 'lil ii" -1-— - ssg kopen De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. Meer dan 50 jaar ervaring. Betaling is prettig te regelen. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmniden Wederom heeft zich in Castricum een geval van aanranding voorgedaan. Hier voor werd gearresteerd de Heemskerker S., die het negentienjarige meisje H. S. uit Heiloo had meegetroond naar de Duinen- boschweg. Het meisje kwam geheel ont daan en met gescheurde kleding aangifte doen bij de politie, die daarop S. opspoor de, arresteerde en insloot. Hij zal voor de officier van Justitie worden voorgeleid. Het 16-jarig meisje A. H. uit Beverwijk is op verzoek van de ouders in Castricum door de politie aangehouden op het terrein van de nieuwe Camping aan de Bever wijkerstraatweg. Het meisje, dat van huis was weggelopen, verbleef aldaar met een tweetal Duitse vakantiegangers. De politie haalde het meisje en bracht haar naar de ouderlijke woning te Beverwijk terug. Voor de woning aan de Rijksstraatweg te Heemskerk van het echtpaar L. Huisman en J. Huisman geboren Huisman, staat een prachtige erepoort. Woensdag was het vijftig jaar geleden dat de beide echtelie den in het huwelijk traden. De bruidegom (74) is een tuinder in hart en nieren en oefent ook thans nog dit be roep uit. De bruid (70) geniet bij vele Heemskerkse huismoeders een grote be kendheid. Zij heeft meer dan dertig kin deren ter wereld helpen brengen. Voor de beide echtelieden, hun kinderen en kleinkinderen werd de woensdag een blijde dag. Het was een komen en gaan van gasten, die hun gelukwensen dikwijls vergezeld lieten gaan van een geschenk. Hoogtepunt van de viering was de serena de die het fanfarecorps „St. Caecilia" 's avonds kwam brengen. Ook van de zijde der omstanders en buurtbewoners bestond hiervoor grote belangstelling. Rond de tent ligt de uitrusting uitge stald om in de zon te drogen. reinen is dat de tenten behoorlijk ruim uit elkaar kunnen worden geplaatst. De kam peerders behouden daarom voldoende vrij heid en behoeven elkaar beslist niet te hinderen. Alles wordt gedaan om te voorkomen dat de kampeerders elkaar overlast be zorgen. Er bestaan daarom voor deze ter reinen enkele min of meer stringente rpaatygg.ele.n, die echter vpor de raskam- peerders zeker niet hinderlijk zijn. Inte gendeel, zij waarderen juist dat de kamp leiding haar best doet orde en rust op de terreinen te handhaven. Overlast van la waaierige radio's lawaai van bromfietsen, lastige jongelui worden niet getolereerd. Er ontstaat dus een zekere selectie, waar de kampeerders profijt van trekken. ,,'t Is natuurlijk vervelend dat we soms bepaalde minder prettige maatregelen moeten treffen. Maar die zijn dan gezien de ervaringen broodnodig geworden," zei ir. E. C. M. Roderkerk, directeur van „De Kennemerduinen". „Het gaat ons trou wens altijd om het belang van de kam peerders. En natuurlijk om de goede naam die onze terreinen hebben." Opmerkelijk is-dat het weer overigens weinig invloed op het kamperen heeft. De ervaren kampeerders laten zich namelijk niet verdrijven. Ook niet als het weer een paar weken slecht blijft. De ervaren kam peerders beschikken meestal over uitste kend materiaal. Zij hebben soms een uit rusting van zo'n duizend gulden, die wel tegen een stootje en een buitje kan. Ook zijn zij veelal zo getraind en gehard dat zij zich door donkere wolken en soms urenlange „douches" niet laten afschrik ken. Voor een van de grote tenten op het gezinsterrein de jongens en meisjes hebben iedgr een eigen veld zaten dins dag een paar dames te zonnen. Zij ver telden dat zij hier al vijf weken met de tenten stonden. „We doen het voor onze kinderen. Want wat hebben ze in de va kantie nu in Amsterdam? Toch ook niet veel. Hier hebben ze de vrijheid. Ze kun nen in de duinen spelen, en op het strand. Als het een beetje behoorlijk weer is, gaan ze zwemmen." De dames hadden zich weten te schik ken in de omstandigheden. „Nee, die re gen is niet leuk. Je kunt hier geen gleu ven rond je tent graven. Daarom liep het water de tent in. Maar we konden de na righeid gauw verhelpen. Kijk, weet u wat het is, je moet kunnen kamperen. Als je sommige mensen ziet, dan zeg je: hoe halen ze hel in d'r hoofd. We houden de zaak hier goed schoon. We hebben een handige kast gemaakt, waar we alle spul len, eten enzo, in opbergen, 't Is toch keu rig bij ons? En als het regent, gaan de kinderen lezen. Of ze gaan mooie tekenin gen maken. Je moet erop berekend zijn, maar vervelen doen ze zich niet." Een van de dames was niet zo te spre ken over de wijze waarop sommige kamp bewoners met de sanitaire voorzieningen omspringen, ,,'t Wordt allemaal schoon- gehouden, maar sommige kampeerders nemen het niet zo nauw." Ir. Roderkerk heeft een persoonlijke vi sie op de recreatie, speciaal die in de dui nen. Voor alles wil hij de bezoekers zo veel mogelijk vrijheid geven. „Geen re creatie tussen prikkeldraad" is zijn stel ling, die hij met vuur en overtuiging ver dedigt. De directeur van „De Kennemer duinen" heeft in de tien jaren dat het na tionale park open is vele gegevens en vooral cijfermateriaal verzameld. Maar hierover laat hij niet zo erg veel los. Ir. Roderkerk werkt namelijk aan zijn proef schrift, dat de recreatie in de duinen als onderwerp heeft. Hij had dit jaar al klaar willen zijn met zijn studies, maar dat is woensdag zijn er na het noodweer wat vertrokken. Een paar tenten waren bescha digd, de uitrusting was nat geworden, de mensen waren somber gestemd over de vooruitzichten. Maar van ontreddering en doorweekte terreinen was geen sprake. Trouwens: het waren meestal nog niet zulke ervaren kampeerders. Sommigen hadden vorig jaar pas 'n tent aangeschaft. Toen ging alles van een leien dakje. Maar nu was de tegenslag te groot. Temeer om dat sommige tenten niet deskundig genoeg waren opgezet. Ja, dan gaan ze gauw te gen de vlakte.." De echte kampeerders blijven dus. Schijnt de zon, dan zijn ze in opperbeste stemming. Regent het, dan rennen ze niet weg maar proberen ze het beste ervan te maken. Zo'n vijftienhonderd mensen weten het daar in „De Kenne merduinen" best een paar weken uit te houden: de gezinnen in hun soms com fortabele linnen huisjes, de jongens en meisjes in hun shelters. Bij mooi weer vermaken ze zich op het strand en in zee. En zwaait Pluvius zijn scepter dan zoeken ze de bescherming van hun tent dak. Bij een radiootje, met een boek of tijdschrift. En dan maar hopen dat het beter wordt. Voor Vitesse Castricum betekent de overschrijving van de VSV-er Mertens naar Vitesse een welkome versterking. Mertens is verschillende jaren voor het eerste elftal van zijn club uitgekomen. Reeds zondag zal men in Castricum de ze talentvolle speler aan het werk kunnen zien, wanneer hij in de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Beverwijk de midvoor- plaats bezet. Overigens heeft Vitesse de laatste maanden verschillende andere overschrijvingsaanvragen gehad van di verse andere verenigingen naar de Castri- cumse club. Onder andere van Appel (de Kennemcrs) en Vermolen (Limmen), twee goede spelers, waarmee de Castricum- mers in de komende competitie goed voor de dag kunnen komen. Georganiseerd door de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" wordt zondag 28 augustus de traditionele ronde van Heems kerk gereden. Hieraan zal worden deelgenomen door junioren, nieuwelingen, amateurs en on- afhankelijken. Advertentie DE RUIMSTE SORTERING IN UBELLE NYLONKOUSEN ook de LIBELLE STEUNKOUS CEPHEUSSTRAAT 21 TELEFOON 7387 Twee leden van het Zee- kadettenkorps IJmuiden en wee collega's van 't Zeeka- iettenkorps Arnhem maken, or,der leiding van de heer Arie van der Veer uit IJmui den een echte zeereis met het s.s. „Radja". Uit een brief aan de „IJmuider Courant" over hun ervaringen nemen wij het volgende over: De reis, die zondag aanving, zit er alweer gro tendeels op. We hebben zo juist de Weser verlaten, na vanmiddag uit Bremen te zijn vertrokken. Vannacht hopen we in Hamburg aan te komen. Voor ons uit vaart de „Ares" van de KNSM, achter ons komt de „Roepat", die een zusterschip van onze „Radja" is, ook van de Stoomvaartmaatschappij Ne derland dus. Zondagmiddag hebben we enige uren lang IJmuiden van uit de verte gezien, want er moest gecompenseerd wor den en zo doende hebben we een flinke poos in de rondte gevaren. Eerst tegen de avond ving de eigenlijke reis aan: ons schip zette koers naar Bremen. Het is een prachtige tocht langs de Ne derlandse kust, de Wadden eilanden en de kust van Duitsland. Maandagmorgen voeren we de Wezer op, met als eerste plaats van beteke nis Bremerhaven. Hier zagen we de „Bremen" liggen, een machtig schip. Er waren juist nogal wat Duitse trawlers binnen. We zijn er wel niet zo dicht langs gevaren, maar je kon ze toch wel goed zien liggen, precies aan de vishal. Verder de Weser op passeer den we nog een aantal vis- sei-splaatsen, zoals Brake en Vegersack; overal heerste een drukke bedrijvigheid. Vooral Vegersack konden we goed zien, het plaatsje maakte op ons IJmuidenaren een ver trouwde en vriendelijke in druk. Na zondagmiddag te zijn vertrokken hadden we maan dag in Bremen vast kunnen liggen, maar het was erg druk in deze grote haven plaats en er was voor ons geen ligplaatsje vrij. Daarom meerden we maar vlak bij de „Bremen" aan een zogenaam de „remming", naast een Turk, de „Jozgat", een „Vic- tory"-type, die bepaald betere dagen moet hebben gekend. Het was moeilijk om van boord te gaan. Het eerste dat ons opviel was een hoogoven, maar veel kleiner dan we in IJmuiden hebben; er was wel veel bedrijvigheid omheen, kennelijk is men aan het uit breiden; er zal echter nog heel wat moeten worden ge daan, willen ze ook maar in de schaduw kunnen staan van het hoogovencomplex dat we in IJmuiden heb ben Eerst woensdagmiddag meerden we in de Ubersee- hafen in Bremen. Aan re genbuien hebben we hier geen gebrek gehad en toen we s'avonds de wal op.kon den gaan, was het verre van best weer. Maar we waren toch wel blij, Het Pieter Vermeulen- museum, ondergebracht in het Cultureel Centrum te IJmuiden, is tegenwoordig weer hele dagen geopend (voorheen alleen woensdag en zaterdagmiddag). De ope ningstijden zijn van 9 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. dat we de benen goed in be weging konden zetten. We hebben, vooral de laat ste dagen heel wat geleerd, veel ervaringen opgedaan en in de praktijk kunnen bren gen wat we in IJmuiden hebben geleerd. Ons land was in Bremen wel goed vertegenwoordigd. Zo kwamen we de „Kinder dijk" en de „Abbedijk" tegen en voorts zagen we de „Baarn", de „Maaskerk" en de „Ridderkerk" liggen. We zijn nu op weg naar Hamburg. We verwachten er veel van." Gewapend met alles waar in men bramen kan leggen zonder dat ze kans lopen al te zeer gekneusd te worden, is een klein legertje bramen- zoeKers In verspreide orde zondag voor het eerst in het seizoen de duinen ingetrok ken. De oogst is tot dusver prima geweest. Er waren er zoveel, dat er nauwelijks kon worden gesproken van „zoe ken"; de onhandigste onder de „zoekers" is dan ook be trekkelijk vroeg weer huis waarts getogen, zwaar bela den en hoogst tevreden. Na zondag schoot er nog genoeg over. Het belooft een sei- zoentje om te zoenen te wor den! Beverwijkse padvinders hebben in Schotland een prachtige vakantie doorge bracht. Het waren jongens van de Admiraal van Kins bergengroep, onder leiding van hopman Tukker. De jongens hebben bijna alles gezien wat er in Schotland te zien is en dat is heel wat. De meren, de bergen, fabrie ken, Edinburgh en Glasgow. Opvallend vonden zij de schone Schotse straten. Wie rommel op straat gooit wordt bekeurd. Dezer dagen zijn de jongens beladen met souve nirs weer in Beverwijk terug gekeerd. De kleurenfilm die in op dracht van het Nederlands Zuivelbureau over de Melk- brigadedag in Utrecht (M- dag-U) werd gemaakt, is on langs gereedgekomen en wordt deze maand in twee honderd plaatsen over het gehele land vertoond. Alle M-brigadiers, die zich voor de M-dag-U hadden aangemeld maar wegens plaatsgebrek moesten worden teleurgesteld, hebben vrije toegang tot de bioscopen waarin deze films alsnog, als onderdeel van een uitgebrei der kinderprogramma, zal worden vertoond. Bovendien krijgen zij allen nog een paar aardige verrassingen thuis gestuurd. Lierfhebbers voor een ka nonneerboot kunnen vrijdag 26 augustus aanstaande te recht in „Het wapen van Heemskerk" in de stad Alk maar. waar het fregat „Van Speyk", tegelijk met andere afgedankte materialen van de Koninklijke Marine pu bliekelijk zal worden geveild. Deze „Van Speyk" (ge noemd naar luitenant ter zee 2de klasse Jan van Speyk, die zijn kanonneerboot in 1831 bij de blokkade van Antwerpen in de lucht deed vliegen, waarbij hij zelf om het leven kwam) heeft geen bijzondere staat van dienst achter de rug. Het schip, dat in 1940 op stapel werd ge zet, is door de Duitse bezetter afgebouwd en heeft dienst gedaan in de Kriegsmarine; na de oorlog kwam het bij onze marine. De afmetingen: lengte 77,90 meter, breedte 10,20 meter, holte 5,15 m; wa terverplaatsing 1100 ton, ver mogen twee schroeven 1400 pk, snelheid 14 zeemijl per uur. Dezer dagen is de vodden- actie, waarvan de opbrengst is bestemd voor de restaura tie van de St. Gregoriuskerk in Oud-IJmuiden, begonnen. Tientallen mensen hebben aan een oproep gehoor ge geven de voor hen waarde loze rommel op te sparen en mee te geven aan een van de jeugdige voddenrapertjes, die zich voor dit doel hebben op gegeven.Twaalf jongens rep ten zich enkele avonden te rug op hun fietsen, met grote jutezakken onder de snelbin ders, IJmuiden in, naar de hun opgegeven adressen. De jongens, allen in de leeftijds groep van 8 tot 12 jaar, wa ren voorzien van een identi teitsbewijs met de volgende tekst: L.S. Ik ben (wij zijn) vod- denrapert.ie(s) van de St. Gregoriusparochie. U kunt aan mij (ons) kwijt: oud papier, lompen, oud-ijzer, oud-koper, oud-lood enzo voorts. Zo wil ik (willen wij) proberen te helpen bij de restauratie van de St. Gre goriuskerk in onze parochie. Voor alles, wat U ons geeft, hartelijk dank! Voddenra- pertje(s). De heer B. Hermans, die de voddenactie leidt, had de eer ste avond van de actie al een lijst met meer dan veertig adressen. Later werden er dat nog veel meer. Op de foto geeft hij zijn vodden- rapertjesbrigade in de kerk de laatste instructies. „Wees vooral beleefd en wees voor zichtig in het verkeer met zo'n zware last achterop," drukte hij de jongens op het hart. Een van de voddenra pertjes drukte de heer Her mans nog gauw een rijksdaal der in de hand. Zijn vader had geen vodden, maar wel een knaak. Dat mocht na tuurlijk ook! Men heeft de hoop duizend gulden met de Voddenactie bijeen te krijgen. Dat zijn vierhonderd kna ken Zeven uur gingen de jongens op weg. Half negen moesten zij terug zijn. De inhoud van hun jutezakken konden zij in een vrachtauto storten, die de voor de Gre- goriusparochianen zo kost bare vracht naar een veilige bergplaats bracht. Advertentie een passende en bij uw gezicht en verschijning passende bril, die typisch juist het kenmerkende persoonlijke element van elke cliënt accentueert Zo'n bril biedt u Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 Onder grote belangstelling is woensdag middag op de begraafplaats Duinrust in Beverwijk het stoffelijk overschot van de zondagmorgen op zo tragische wijze bij de Hoogovens te IJmuiden omgekomen heer G. Ubels ter aarde besteld. De baar was bedolven onder bloemstukken en vele collega's volgden de heer Ubels naar de laatste rustplaats. Namens de directie van Hoogovens werd aan de groeve gesproken door de heer A. Vroege, die er op wees, dat de heer Ubels een waardig lid van de arbeidsgemeenschap was, steeds gereed stond te helpen aan de beveiliging van het bedrijf. Dat juist hij een zo zware tol heeft moeten betalen had een ieder verbaasd. Spreker hoopte dat het medeleven van zo vele vrienden een troost voor de familie mocht zijn. Diep onder de indruk verlieten allen de dodenakker. VISSEN IN N.H.-KANAAL Op zondag 21 augustus vindt bij het Noordhollands kanaal te Akersloot een clubontmoeting plaats tussen de hengel sportverenigingen DYV en ,,'t Karpertje" uit Beverwijk en Velsen. Deze wedstrijd in IJmond-verband vindt nu voor de derde maal plaats. Van het Avondlyceum „IJmond" slaag den voor het Staatsexamen HBS A: de heren K. Molenaar, Obdam; W. P. Seesink, Beverwijk en C. Vader, Santpoort; (afge wezen één); voor het Staatsexamen HBS B: de heer E. C. Buyck, IJmuiden (afge wezen een); voor het Staatsexamen Gym nasium A: de heren D. S. Dijkstra, Heems kerk en R. Pliester, Langedijk (afgewezen twee). Van de aan het avondlyceum verbonden hoofdakte-cursus slaagden voor het ge deelte A: de heren J. G. van den Berg. Beverwijk; B. Buiskool, IJmuiden; C. Bu- ma, IJmuiden: B. Costers, IJmuiden; H. Jonkers, Santpoort; G. C. Kramer, Krom menie en P. Peters, IJmuiden. Afgewezen drie. De heer P. A. Bruins, die als K.A.B.'er de K.V.P. vertegenwoordigde in de ge meenteraad van Heemskerk, heeft wegens vertrek naar Hedel (N.Br.) zijn zetel be schikbaar gesteld. De eerste volgende K.A.B.'er in Heems kerk die voor de opengevallen plaats in aanmerking zou komen, is de heer H. Boeree. COLLECTE VOOR KANKERBESTRIJDING Op zaterdag 27 augustus wordt in Heems kerk huis aan huis gecollecteerd ten bate van de kankerbestrijding. Het comité doet een beroep op de be volking hiervoor met milde hand te geven. Collectanten of collectrices kunnen zich aanmelden bij de heren J. J. Dikker, Pij perstraat 22 en H. v. d. Kolk, Hoogdorper- weg 2 B. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 7 tot en met 13 augustus zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 141 schepen (392.448 br.t.) en ver dokken 126 'schepen (355.035 br.t.). Advertentie Prijsverlaging bij Breestraat 108 - Beverwijk De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: andijvie 10 19 cent, bloemkool 1744, sla 621, spina zie 1234, postelein 1020, tomaten 20 40, komkommer 815, snijbonen 2578, sperziebonen 4483, pronkbonen 2245, bospeen 1232, waspeen 1019. Op de veiling van Ons Belang te Castri cum bleven woensdag de prijzen voor sper ziebonen en snijbonen goed. Snijbonen ga ven zelfs een nog hogere notering te zien dan maandag, want nu liep de prijs hier voor op tot 85 cent per kilo. Ook de pronk bonen bleken weer meer belangstelling te hebben dan de afgelopen weken het geval geweest is. De noteringen wijzen uit, dat de tuin ders over de prijzen thans niet geheel on tevreden behoren te zijn: snijbonen 6385 cent, sperziebonen 4859, waspeen 1015, komkommers 8—12, pronkbonen 46, tuin-1' bonen 1429, kroten 6—8 cent.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5