WEEF Wij gaan met VERSPUY AGENDA Mr. Luns: Indonesië vernietigt laatste brug met Nederland yanöer Wijsmuller sleept middenstuk van ertstanker naar Amerika V ertegen woordigingen binnen 2 weken weg FALCON en BIC-BEN REGENKLEDING Gerard van Praag Gevangenisstraffen geëist tegen twee Velsenaren Tien maanden geëist wegens oplichtingen Loenaersloot 4 Medische verzorging tijdens het weekeinde Om het damkampioenschap van Noordholland K.W.F. Velsen-Noord Posities sleepboten van bureau Wijsmuller /.ihnria Jeugdtoernooien van IEV Heemskerk heeft te veel kinderen (voor optocht) Uitspraken Haarlemse rechtbank Wegens diefstal met braak Haarlemse rechtbank Wanneer u. aan •JTT77 denkt denk dan aan V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Haarlem VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 KLAGENFURT, Oostenrijk Reuter) De Nederlandse minister van Buitenland se Zaken, mr. Luns, die op het ogenblik met vakantie in Oostenrijk is, heeft naar aanleiding van het besluit van Indonesië, de diplomatieke betrekkingen met Neder land te verbreken, woensdag in een tele foongesprek met Reuter er zijn leedwezen over uitgesproken „dat Indonesië ten slot te de laatste brug met Nederland heeft vernietigd." „Ondanks de voortdurende Indonesische provocaties, hebben de Nederlanders ge poogd overeenstemming te bereiken. De ze pogingen worden door de jongste In donesische stap nog moeilijker," aldus de minister, die de verklaring van president Sukarno, dat opstanden in Indonesië niet zullen ophouden zolang de Nederlanders in Nieuw-Guinea blijven, krachtig van de hand wees. „Deze bewering is een nieu we, verbazingwekkende en volkomen on gegronde beschuldiging. De hele wereld weet dat Nederland zich nooit gemengd heeft in de binnenlandse aangelegenheden van Indonesië en dat de Nederlandse auto riteiten in Nieuw-Guinea nimmer een In donesische groep opstandelingen hebben gesteund," aldus minister Luns. DJAKARTA (Reuter) Volgens een mededeling van een woordvoerder van het Indonesisch ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging te Djakarta twee we ken tijd gekregen voor de afwikkeling der zaken. Aan de Indonesische vertegenwoor diging in Den Haag is eveneens meege deeld, dat zij daarmede ongeveer eind augustus gereed dient te zijn. Bij de Ne derlandse vertegenwoordiging te Djakarta zijn ongeveer 50 mensen betrokken. De Indonesische pers bevat slechts wei nig commentaar op het verbreken der be trekkingen. Voor kringen van zending en missie in Nederland komt de verbreking der betrek kingen niet onverwacht. Ds. B. Richters, directeur van het gereformeerd zendings centrum in Baarn, die destijds verklaarde dat de Karei Doorman een sta-in-de-weg dreigde te worden voor de zending in In donesië, sprak thans zijn vrees uit, dat „de Nederlandse zendelingen daar aller eerst als Nederlanders en daarna pas als zendelingen zullen worden beschouwd." Een mogelijkheid zag hij in internationa lisering van de zendingsteams, een ge dachte, waarmee reeds geruime tijd in zendingskringen gespeeld wordt. Het gere formeerd zendingscentrum staat in con tact met vijendertig Nederlandse zende lingen in Indonesië. De vertegenwoordiging van Indonesië in Den Haag bestaat thans buiten Raden Su- santo uit een staf van tien Indonesische functionarissen, die allen de diplomatieke Advertentie van maandag 22 aug. t.m. zaterdag 27 aug. Kennems-riaan 19 Tel. 6317 alle rijwiel- en bromfietsonderdelen status hebben. De vertegenwoordiging heef verder nog zesentwintig Nederlanders in dienst, grotendeels in administratieve func ties. Een punt van beraad is nog, aan wie de behartiging van de belangen zal wor den toevertrouwd van de ongeveer zes duizend Indonesiërs, die thans in Neder land verblijven. Onder hen zijn ongeveer vierhonderd niet op regeringsbeurzen stu derende jongelui. De „Daily Telegraph" is het enige Lon- dense blad, dat vanochtend een hoofdar tikel aan het crisis-nieuws uit Indonesië wijdt, onder het opschrift „Very low coun tries" (Zeer lage landen), daarmee bedoe lende Indonesië en Kongo! Het blad vraagt zich af hoe het komt, „dat twee van de zachtmoedigste en meest vredelievende sta ten van Europa in hun vroegere koloniale bezittingen een veel grotere haat hebben uitgelokt dan hun grotere buren, zoals Engeland en Frankrijk. Sinds het ogenblik van de onafhankelijkheid staat president Sukarno bovenaan op de lijst van hen, die in de na-koloniale periode dwaasheden en misdaden begingen. Engeland, zo zegt het blad, treft het allergrootste verwijt, dat het na de oorlog zo'n onfatsoenlijk haast heeft gemaakt om dit rijke gebied tot on macht te doemen. Loemoemba volgt thans Sukarno op de hielen. De beide staten, welke geen van de deugden van hun moe derlanden hebben geërfd, schijnen vastbe sloten in aanmerking te komen voor de titel „lage landen" van Afrika en Azië. Advertentie Kennemerlaan 100-106 Tel. 5501 Advertentie (Alle verzoeken zo mogelijk vóór tien uur zondagmorgen.) IJMUIDEN Artsen: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; D. J. Boosman, Stations weg 7, Velsen-Zuid, tel. 4340. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: mej. J. Winter, Evert- senstraat 3, tel. 5259; mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mej. E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëllaan 14, Santpoort-station, tel. 8410. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284 Wijkverpleging: zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer laan, Marktplein, L. Nieuwstraat, Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJsel- straat 23, tel. 8028: ten zuiden van Ha venkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers. Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, telef. K 2510-3936' ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Velsen-Zuid; Velsen-Noord: zuster Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel. K 2560-8756: Driehuis, Santpoort dorp, Santpoort-station. CASTRICUM Arts: H. Wieringa, Schelgeest 31, tel. 2289 Wijkverpleging: zuster Meihuizen, Bak- kummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8. tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk is da gelijks van 818 uur en nadien en zon dags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef 3, tel. 4234. Van zondagmorgen tot des avonds 12 uur: H. M. A. Melchior, Noor- derwijkweg 1, tel. 3340. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512-2266. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk, Wijkverple ging: zuster Verstegeren, Laan van Ka- naan 107, Beverwijk, tel. 4409. Kraamverzorging: zuster De Ruyter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel 4409. MEUBELEN van woninginrichting PLEIN 1945 no. 2 - TELEFOON 8089 Zestien damclubs zullen in september de strijd aanvangen om de provinciale club- titel van Noordholland. Er wordt in twee groepen van acht tientallen gespeeld. De twee hoogst aankomenden van elke groep zullen in een finale van vier spelen om het clubkampioenschap van Noordholland. De indeling is als volgt: Groep A: Dam club Door Combinatie Groot, DSTO, Jozeph Blankenaar II, Gezellig Samenzijn, alle te Amsterdam. Damclub Diemen, St. Cani- sius, Oostzaan en DCIJ. Groep B: De beide Haarlemse damclubs Het Oosten en HDC, St. Bavo te Heemstede, Gezellig Samenzijn II en Jozeph Blankenaar te Am sterdam, DDD te Alkmaar, verder de twee gepromoveerde tientallen van Den Helder en Edam. DCIJ krijgt drie thuiswedstrijden: Op 3 oktober DCIJ—Jozeph Blankenaar, 16 no vember DCIJ—Gezellig Samenzijn, 14 de cember DCIJDiemen. Uit spelen de DCIJ'ers op 26 september tegen DSTO, 14 oktober te Oostzaan, 21 no vember in St. Canisius, 28 november DCG—DCIJ. Aan de vooravond van de landelijke in zamelingsactie van de Nederlandse Vere niging tot steun aan het Koningin Wilhel- mina Fonds voor de kankerbestrijding, die van 29 augustus tot en met 3 septem ber zal geschieden, heeft ook de afdeling Velsen-Noord opnieuw haar activiteiten ontwikkeld; in die week wordt ook in dit gemeentedeel wederoom een huis-aan-huis lijstcollecte gehouden. Het afdelingsbestuur van het K.W.F. Velsen-Noord is thans weer voltallig en bestaat uit de heren J. H. M. Rolink, voorzitter; W. P. J. Mudde, waarnemend voorzitter en secretaris; J. H. v.d. Wate ren, penningmeester en M J. Marcus. In de laatste bestuursvergadering is be sloten om ter voorbereiding van verschil lende acties, zoals inzamelingen en mani festaties een werkcommissie samen te stellen. In deze commissie hebben zitting genomen de dames Posthumus, Stuut Jim- mink en de heer H. Andrea sr. De heer M. J. Marcus is de contactman tussen het dagelijks bestuur van de afdeling en de werkcommissie. De heer Mudde onder houdt als secretaris het contact tussen het landelijk hoofdbestuur en de afdeling. Omdat zowel van de zijde van de ker misexploitanten als van de kant van de bezoekers voor kermisfestiviteiten maar heel weinig belangstelling is gebleken in Velsen-Noord heeft het K.W.F.-bestuur be sloten om in de komende jaren voorals nog geen „lunapark" meer te houden. Wel worden, in samenwerking met de werk commissie, andere mogelijkheden be raamd. De collecteweek zal op zaterdag, 3 sep tember worden afgesloten met een buscol lecte. Hierbij zal de speeltuindrumband „Schulpen-Meerweiden" 'n muzikale rond gang door Velsen-Noord maken. Het ligt in het voornemen op deze dag ook inzame lingen te houden op de Velsense ponten en bij de veerdienst van de firma Donker sloot, waarvoor de vereiste vergunningen zijn aangevraagd. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN- Henricus J. M., z. en Marga- retha M. J., d. van L. W. Duin en G. M. Spanjaardt te Beverwijk; Caroline D. M., d. van C. C. H. Swinkels en C. M. Meyer te Castricum; Hedy, d. van J. E. Back hoven en H. J. Koot; Louisa G. M., d. van J. Capelle en G. Verdonk; Franciscus J. P., z. van A. van der Mey en P. J. Honout te Beverwijk; Maria KI. E., d. van C. van Kampen en J. Kramer; Cornelis J. A., z. van H. van Roon en M. J. Koper; Michiel J. M., z. van J. H. Bergwerf en J. Kunnen te Velsen. OVERLEDEN: Laurens ten Wolde, 15 j., z. van A. ten Wolde en A. C. Huisman, wonende te Assendelft. OOOCCCCCCOXCCCCCOCOCCCOCCCO*X»DCCODOOCOMCOCCOCCOOOCCO WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE cccoocc<xcoccoiccaxoc>occ<x>^K>cocccocccccooccc>ocoocccocó De sleepboot Noordholland van Bureau Wijsmuller in IJmuiden vertrekt morgen met een tanker van Singapore. De Zee land kwam op 8 augustus met een stoom schip uit Montreal in Genua aan. De Utrecht bevindt zich in Hongkong sinds 3 augustus. De Cycloop arriveerde op 11 augustus bij het brandende „Panaghia", zes mijl ten zuiden van Tamantare, Bra zilië. De Titan is onderweg van Liverpool naar Wilmington met een Libertyschip op sleeptouw. Op 10 augustus bevond de Titan zich 300 mijl noordwestelijk van de Ber muda's. De Friesland is op 1 augustus uit Lagos naar Wilmington vertrokken. De Stentor kwam op 17 augustus in Rotter dam aan met de graanelevator nummer 6. De overige sleepboten van Bureau Wijs muller zijn in IJmuiden op station. Een zeesleper van Wijsmuller uit IJmui den begint volgende week aan een reeks van merkwaardige transporten uit Ham burg naar de Verenigde Staten, die hun oorsprong vinden in de belangrijk lagere prijzen voor nieuwe schepen in Europa en de bruikbaarheid van voor- en achter stevens van oude tankers. De zeesleper zal een nieuw middenstuk, dat zaterdag op de Schlieker scheepswerf in Hamburg te water zal worden gelaten, op sleeptouw nemen. Een 170 meter lange romp, die het middenstuk zal vormen van een nieu we grote ertstanker voor de vaart op de grote meren. De werf- in Hamburg zal voor reders in de Verenigde Staten in totaal elf van deze middenstukken bouwen. Ook andere werven in Europa hebben opdrachten voor de bouw van deze „rompen zonder kop of staart" gekregen. Al deze logge gevaar ten zullen door zeeslepers naar de Vere nigde Staten moeten worden gebracht. De IJmuidense zeesleper brengt het mid denstuk over de Atlantische oceaan en via de St. Lawrence zeeweg naar Lorain in Ohio. Op de werf van de American Ship Building co. zal dit middenstuk worden geplaatst tussen de voor- en achtersteven van de voormalige 17.000 ton metende ertstanker „Chiwawa". Het resultaat van deze operatie zal een nieuwe 23.000 tons ertstanker zijn voor de vloot van de Cle- veland-Cliffs Iron co. in Cleveland (Ohio). De bouw van deze 23.000 tons tankers wordt daarmee 50 tot 60 percent goedko per dan de bouw van nieuwe tankers van deze afmetingen in de Verenigde Staten of Canada. Niet alleen het veel goedkoper bouwen Advertentie 3®pannen vlekvrij door en'door duurzaam moderne vormgeving hygiënisch GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 In aansluiting op het vorige week gehou den voetbaltoernooi voor senioren, zal de r.k. sportverenigingen IEV in het kader van de viering van haar vijfentwintigjarig bestaan zondag op het sportpark „Roos- wijk" jubileum-jeugdtoernooien houden voor A-elftallen van welpen, aspiranten en junioren. Zondagmiddag wordt een jeugd- handbaltoernooi voor aspiranten meisjes gehouden. Aan de voetbaltoernooien nemen deel: Onze Gezellen uit Haarlem, Waterloo uit Driehuis, Kinheim uit Velsen-Noord en de jubilerende vereniging. In alle drie afdelingen zijn de lotingen gelijk; om 12.15 uur beginnen de wed strijden op de speelvelden met welpen Onze Gezellen-Waterloo en Kinheim-IEV. Daarna volgen de verliezers- en winnaars ronden. Aan het handbaltoernooi nemen deel: Vitesse uit Castricum, TYBB uit Haarlem en twee aspiranten-elftallen van IEV. Ook de IEV-senioren gaan zondag voet ballen. Het eerste elftal gaat naar Zand- voort, waar het op het TBZ-terrein zal deelnemen aan het kerkenbouw-toernooi en de eerste wedstrijden zal spelen tegen Alliance. De jaarlijkse volksfeesten van Heems kerk die begin september worden gehouden naderen alweer met rasse schreden. Het hoogtepunt hiervan wordt gevormd door de kortebaandraverij op de Marquettelaan op donderdag 1 september. De diverse ker misattracties zullen niet meer als voorheen in de kom van het dorp geplaatst kunnen worden. Op het terrein zijn thans winkels in aanbouw. De meeste vermakelijkheden zullen thans een plaats krijgen aan de Zaalberglaan. De traditionele rondgang van school kinderen zal dit jaar voor het eerst geen doorgang meer vinden. Het grote aantal kinderen, thans zijn het er meer dan zesen twintighonderd, laat dit om verkeerstech nische redenen niet meer toe. van deze tankers heeft de doorslag gege ven voor deze merkwaardige vorm van scheepsbouw, maar ook het feit dat voor al de machines van de oude ertstankers degelijk zijn geconstrueerd. Bovendien profiteren de Amerikaanse reders bij de bouw van gedeelten van schepen in Europa van gunstige invoerbepalingen. Advertentie Wij varen onder de veilige vlag van de Nederlandse Spaar- bankbond Beschermvrouwe H.M. de Koningin. STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen De Haarlemse rechtbank heeft gisteren een 38-jarige fabrieksarbeider uit As sendelft veroordeeld tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek. Veertien dagen geleden had de man voor de rechtbank bekend in twee jaar tijd in verscheidene plaatsen, zoals Haarlem, Amsterdam, Beverwijk en Purmerend in totaal ongeveer elfhonderd gi-ammofoon- platen. enkele fototoestellen, statieven, scheerapparaten en boeken gestolen te hebben. De officier van Justitie, mr. J. Bredius had twee jaar met aftrek geëist. Een 22-jarige fabrieksarbeider uit Zaan dam werd wegens het veroorzaken van een verkeersongeval met dodelijke afloop veroordeeld tot twee weken hechtenis en vijf jaar niet-rijden. De eis tegen deze ver dachte luidde drie weken hechtenis en twee jaar intrekking van het rijbewijs. Een 55-jarige chauffeur uit Moergestel, die eveneens een verkeersongeluk met do delijke afloop veroorzaakt zou hebben, werd veroordeeld tot drie maanden hech tenis en vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Tegen hem luidde de eis zes weken hechtenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Ten slotte werd een 38-jarige Zaandamse fabrieksarbeider conform de eis veroordeeld tot een boete van 250, wegens het veroorzaken van brand in een houtwarenfabriek in West- zaan. Voor de Haarlemse rechtbank stonden donderdagmorgen een 19-jarige varens gezel en een 47-jarige constructieschilder, beiden uit Velsen, terecht onder verden king van diefstal met braak. Zij bekenden vlot in de nacht van 6 op 7 mei van dit jaar in een café in Velsen een muziek-box te hebben opengebroken, waarna zij zich meester maakten van de inhoud van 165. Korte tijd later hadden ze verder nog in gebroken in het huis van de vader van de varensgezel. Daar bestond de buit uil slechts enkele guldens. De officier van Justitie, mr. J. Bredius. eiste tegen de schilder een gevangenisstraf voor de tijd van één jaar met aftrek, mede met het oog op het strafblad van deze verdachte, die reeds vijftien keer eerder veroordeeld was en die bovendien nog een voorwaardelijke straf van anderhalf jaar tegoed had. Tegen de varensgezel, die evenmin een blanco straflijst had, eiste de officier tien maanden met aftrek waarvan twee maan den voorwaardelijk. De verdedigers, mr. B. E. van Tijn en mr. A. R. IJlzinga Veenstra, bepleitten clementere straffen, waarbij vooral ge wezen werd op de moeilijke jeugd van de varensgezel en op het feit, dat de schilder na zijn laatste veroordeling geruime tijd tot tevredenheid van een ieder aan het werk geweest was. De rechtbank zal in deze zaken uitspraak doen op 1 september. Tien maanden gevangenisstraf met af trek eiste de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr J. Bredius, te gen een 42-jarige banketbakker uit Haar lem. aan wie enkele oplichtingen ten laste waren gelegd. De man had verscheidene personen met verzinsels geld afhandig ge maakt. Hij inde f 275.- in ruil voor een bromfiets, die hij echter nimmer aflever de. Later slaagde hij erin van dezelfde koper f 75.- te krijgen, als eerste bedrag voor een door hem te leveren televisie toestel. De banketbakker kocht voorts twee bromfietsen, in totaal ter waarde van f 1356.- zonder te betalen. Hij liet het voorkomen alsof de kosten via de bank zouden worden overgemaakt. Maar de ver koper van de bromfietsen ontving nimmer een overschrijving. De officier van Justitie wees erop dat verdachte al enkele keren wegens verduis tering is veroordeeld. „De verdachte wekt de indruk van een nette heer, daarom lo pen de mensen er misschien gauw in." Een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek achtte de officier op zijn plaats. De raadsman, mr. J. H. van Wijk, acht te het beter dat eerst een psychiatrisch onderzoek wordt ingesteld en bepleitte overigens clementie. Een negentienjarige Haarlemse jonge man heeft bekend drie bromfietsen te hebben gestolen. Voorts heeft hij op di verse andere bromfietsen rondgereden zon der toestemming van de eigenaren. De officier van justitie zei van de jongeman: „Hier doet hij of hij niet to tien kan tel len, maar hij heeft voor honderden gul dens schade aangericht". De officier re- quireerde een gevangenisstraf van twaalf maanden met aftrek, waarvan twee maan den voorwaardelijk, en een proeftijd van drie jaar. De raadsman, mr. L. S. Röme- lingh, zei dat de verdachte de invloed van kwalijke vrienden had ondervonden. „Door zijn branie is deze meeloper tot de dief stallen gekomen. Hij >s gemakkelijk weer op de goede weg te brengen, maar dan moet de gevangenisstraf 2.0 kort mogelijk zijn". Uitspraak in deze zake:.i op 1 september. Advertentie Vorige week is de Liberiaanse tanker „World Sky" op de rotsige kust van Zuid Ardbïè vergaan. Vijf opvarenden, die de vaste wal wisten te bereiken, slaagden erin een boodschap te telefo neren naar een basis van de R.A.F. bij Aden. Een „Shackleton" van de Britse noodrantsoenen uit. luchtmacht, die op verkenning werd uitgezonden vond de overblijfselen var} het schip op de kust (foto boven) en even later een S.O.S.-teken, dat door andere leden van de bemanning op het strand was uitgelegd (foto onder). Het toestel wierp daarop medicijnen en 'D avonette' oliehaard f 430. - netto capaciteit T2.500 kcal/uur Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstr. 433 - 435 IJmuiden Betaling is prettig te regelen SUCCES VOOR DRUMBAND VAN „ST. CAECILIA" De muziekvereniging „Jong Leven" te Onderdijk heeft ter gelegenheid van haar vijftienjarig bestaan een drumbandcon cours gehouden. Hieraan heeft „St. Cae- cilia" uit Heemskerk met succes deelge nomen: de Heemskerkers wonnen een eer ste prijs. VRIJDAG 19 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen" (derde week). Rex, 20 uur: „Conny, een meisje van 16". ZATERDAG 20 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Conny, een meisje van 16". VRIJDAG 19 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The big circus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Münch- hausen in Afrika". W. B. Theater, 20 uur: „Grenspiraten". ZATERDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The big circus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Münch- hausen in Afrika". W. B. Theater, 20 uur: „Grenspiraten". Marquette-theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „Dat we toffe jongens zijn". Openluchttheater: Zaterdag 20.15 uur: Het Amsterdams Ballet. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Blitzmadels an die Front", 18 jaar. Frans Halstheated: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Op glad ijs" alle leeftijden Lido Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „De zelfkant van Montmartre", 18 jaar. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Alleen op de wereld", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De man, die alles kan", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag dag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fluitende kogels," 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Vakantiepro gramma (Donald Duck e.a.). Theater Monopole (Zandvoort): Dage lijks 14.30 uur: „Tornado", alle leeftijden. Vandaag tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes," 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunst werken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 5 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot 25 augustus „Spieghel His- torael", dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dadelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Fi- lippo Albertoni uit Bologna. Kunstzaak „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 28 augustus expos .ie van werken van H. Schoorl. Dagelijks van 9 tot 17 uur, op maandag, woensdag en vrijdag tevens van 18 tot 20 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreek- sen Miserere en Passion van Georges Roualt. Dagelijks 10-17 uur. zondags 13-16 uur.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4