Van na Dalsum weer tenniskampioen saaie eindstrijd tegen Goris Jo de Roo snelste sprinter in kopgroep van zes man HJC-ers zeilden sterk op het Alkmaardermeer Twee nieuwe nationale estafette-records in Rotterdam Zwembond sloot vrede met NOC OLYMPISCH ALLERLEI Duitse lopers verbeteren Europees record 4 x 400 m Madelein Weurman sterkste bij dames Best debuut van Mik Snijder 11 RONDE VAN KORTE HOEF Toestand van Rivière nog steeds zorgwekkend Aurora werd tweede in korfbaldriekamp Bontekoe (HPC) eerste in 3 km wedstrijd in de Schie Nederlandse tennisploeg samengesteld MAANDAG 22 AUGUSTUS 1960 MOEILIJK Ook het Olympisch dorp in Rome ont komt niet aan bureaucratie en de eerste slachtoffers ervan zijn de Olympische be ambten zelf. Volgens een gisteren rond gestuurde memo moet elke beambte van het perscentrum die een Olympisch eve nement wenst bij te wonen, een speciale kaart hebben waarmee hij in het bezit kan komen van een schriftelijke toestemming, waarna hij een formulier van vier pagi na's krijgt, dat onmiddellijk moet wor den ingevuld. Het formulier stelt hem in staat in het bezit te komen van een spe ciaal toegangsbewijs, dat slechts geldig is als hij in het bezit is van een speciale kaart, die hij kan krijgen door een van de vier pagina's van het formulier in te leveren. Waarom makkelijk als het moeilijk kan. ONGELUK Eén van de estafettelopers uit Messina is in de straten van deze stad aangereden door een auto, enkele ogenblikken nadat hij de Olympische toorts aan de volgende loper had overgegeven. De onfortuinlijke loper, Gianni Bonabno, heeft, na verbon den te zijn in 'n ziekenhuis, toch 't vervoer van de toorts per vleugelboot van Messi na naar Iteggio willen meemaken. MOEDERS Onder de vrouwelijke atleten zijn tallo ze moeders, die de foto van hun kleine zoon of dochter, die aan de zorgen van de familie thuis is toevertrouwd, bij zich hebben. Eén van hen, de Olympisch kam pioene discuswerpen 1956 Olga Connolly- Fikotiva, heeft op een mooi plaatsje in haar kamer in het Olympisch dorp een foto staan van de l'/z jaar oude Mark, wiens vader wereldrecordhouder kogelslin geren is. Op de foto heeft de kleine Mark een kleine slingerkogel van plastic, die zijn vader speciaal voor hem heeft laten ma ken, in de hand. Men begint dus al vroeg in de familie Connolly-Fikotova. RECORD Er zijn 185 tijdwaarnemers na twee jaar van voorbereiding en examens uiteindelijk overgebleven uit 1500 gegadigden. Voor het eerst in de geschiedenis van de Olympi sche Spelen heeft n.l. het tijdwaarnemers- korps de opdracht de tijden van alle atle ten op ieder nummer op te nemen. Voor de Spelen van Rome zal er in iedere tak van sport een aparte groep tijdwaarnemers zijn. Atletiek en zwemmen zijn de sporten die de meeste tijdwaarne mers vragen, resp. 34 en 32. Op 31 augustus zal hun aantal 141 bedragen terwijl op 2 en 3 september 130 mensen met de chro nometer in de hand aan de finish zullen staan...Voor iedere atleet zijn drie tijden, beschikbaar,'zodat eventuele verbeteringen van nationale records, voor erkenning in' aanmerking zullen kunnen komen. WHISKY De Japanners vallen in het Olympisch dorp op door een aantal zeer kleine voor werpen: b.v. draagbare radio's die niet groter zijn dan een sigarettenaansteker en elektrische liliputscheerapparaten. Dit is alles „made in Japan", evenals de fles sen echte whisky uit Osaka, die sommige Japanse atleten in hun valiezen meevoe ren, tot grote verbazing van de Engelsen en de Schotten. 1030 ATLETEN Er zijn 1030 atleten ingeschreven voor de „mannelijke" atletieknummers. Daar bij zijn niet inbegrepen de inschrijvingen van de Noorse atleten, die na de slui tingsdatum bij het organisatiecomité zijn binnen gekomen. Een beslissing hierover is echter wel op handen. Op de 200 meter is de inschrijving het grootst, namelijk 76 deelnemers, terwijl op de tienkamp het kleinste aantal atleten, 31 zal uitkomen, oor de 4x100 meter estafette hebben 23 landen ingeschreven en voor de 4x400 me ter 21. Het organisatiecomité heeft beslo ten de 10.000 meter direct als finale te laten lopen, er starten dan niet minder dan 47 lopers waarbij de Noren niet zijn inbegrepen. BIKINI'S Tsjechoslowakye zal op het in Rome te houden congres van de FINA (internatio nale Zwemfede^utie) een voorstel ter tafel brengen, waarin wordt gepleit voor een ruimer begrip ten aanzien van de badkle ding bij wedstrijden. Voorgeschreven is thans een uit een stuk bestaand badpak van een neutrale, donkere kleur en ge maakt van een zwaar weefsel. De Tsjechen pleiten voor een tweedelig badpak en wil len zelfs, dat eventueel bikini's worden toegestaan, zo de zwemsters hieraan de voorkeur geven Atletiek De Duitse estafetteploeg voor de 4x400 meter bestaande uit de lopers Reske, Kin der, Kaiser en Kaufmann heeft zondag middag, op de tweede dag van de atle- tiekkinterlandwedstrijd tegen Zwitserland, die in Freiburg werd gehouden, het Euro pees record op dit nummer verbeterd en gebracht op 3 min. 5,6 seconde. Het oude record stond sinds de Olympische Spelen van 1952 in Helsinki met 3.06.6 reeds op naam van een Duitse ploeg. Zoals verwacht werd, heeft de Duitse atletiekploeg de interlandwedstrijd met groot verschil (144-76) gewonnen. Naast de verbetering van het Europees record 4x400 meter, was er op de tweede dag een goede hordenrace van Martin Lauer te zien. Het Keulse fenomeen kwam dit maal tot 13.7 sec. Manfred Molzberger zegevierde bij het vèrspringen met een sprong van 7.84 me ter. Dieter Möhring kwam met de pols stok tot 4.45 metei". Aan Zwitserse zijde werd geen enkele prestatie van formaat verricht. Na de eerste dag leidde Duits land reeds met 76-34. Door fraai weer begunstigd werden zondag de laatste wedstrijden van het toernooi om de nationale tennistitels gespeeld. Hans van Dalsum, eerder kampioen in 1954, 1955 en 1957 be haalde voor de vierde maal de titel door in de finale Henk Goris in vijf sets te verslaan. De Haagse speelster Madelein Weurman werd kampioene in het dames-enkelspel, Fredy Marin kelle en Hans van Weg in het ge mengd-dubbelspel. Daar Karamoy en mevrouw Vletter hun titels niet ver dedigden kwamen alle titels dus in andere handen terecht. Groots was de finale in het heren-enkel spel tussen Van Dalsum en Goris slechts bij vlagen en dat waren dan de momen ten waarop eerstgenoemde inzag dat hij er met lange rallies niet kwam. Deson danks bleef het in hoofdzaak een vrij een tonig en langdradig de partij duurde ruim drie uur baseline-duel, waarin Goris zich weer zo vast toonde als een muur en rallies van dertig tot veertig slagen geen zeldzaamheden waren. Na 3-3 in de eerste set won Goris zijn ser vice, doorbrak die van Van Dalsum en met een fraaie smash op een wat te korte lob van Van Dalsum won Goris de eerste set met 6-3. Rijk aan missers was de tweede set die van Van Dalsum met 6-3 op zijn naam bracht. In de derde kwam Goris met 2-1 voor, waarop Van Dalsum het tempo ver hoogde en meer aanvallend te werk ging, waardoor hij op 2-2 kwam. Direc daarna viel hij echter weer terug in het lange spel, waarin Goris zich weer net iets vas ter toonde, 6-2 voor Goris en dus 2 sets tegen 1 voor Goris. Het had er in de vierde set alles van weg dat Goris beslag zou gaan leggen op de titel, Hij kwam daarin met 5-3 voor. Alles of niets, zo moet Van Dalsum ge dacht hebben. Hij verhoogde de druk op zijn tegenstanders die ondermeer een punt verloor doordat hij, terug lopende op een lob van zijn tegenstander, de bal op zijn hoofd kreeg. Na 5-4 werd het 30-30 en Goris had aan twee goede slagen voldoen de om de titel op zijn naam te brengen, maar met twee uitstekende vollies vernie tigde Van Dalsum die kans en hij won na 5-5 de set met 7-5, 2-2 gelijk dus. Ook in de vijfde set kwam Goris voor en hoewel beide spelers tekenen van ver moeidheid begonnen te geven bleef de strijd volkomen open. Steeds weer wist Van Dalsum een opgelopen achterstand weg te werken en wat de talrijke toe schouwers aan „bright tennis" tekort kwamen, werd vergoed door de spanning. T entiis Na 5-5 verloor Goris zijn service (6-5 voor Van Dalsum), en kwam hij op zijn ser vice op 40-0, dire matchpoints dus. Twee sloeg Van Dalsum er in eigen net, waar na Goris Van Dalsum aan het kampioen schap hielp door een drive uit te slaan. 7-5 voor Van Dalsum. Dames De algemene verwachting dat Madelein Weurman erin zou slagen beslag te leg gen op de titel in het dames-enkelspel werd bewaarheid, maar Marjan Moritz heeft felle tegenstand geboden. Na 3-3 in de eerste set verloor Marjan Moritz haar service en won Madelein Weurman de ha re daarna op „love" (5-3) Maar de Am sterdamse speelster wist van geen wijken. Met haar goede bakchand stelde zij haar tegenstandster voor moeilijke, soms on oplosbare problemen, waardoor niet alleen de 3-5 achterstand werd weggewerkt, maar Marjan Moritz op haar service op 6-5 kwam en toen de service van Madelein Weurman doorbrak, ondanks drie fraaie vollies van de laatste, 7-5. Maar daarna was het toch wel Made lein Weurman, die het beste van het spel had. Vooral haar gesneden backhand be zorgde Marjan Moritz nogal wat moeilijk heden, terwijl de laatste met korte ballen geen succes had. Het werd 6-2 voor Ma delein Weurman, waarna Marjan Mortitz onvaster werd en Madelein Weurman's touch op de bal steeds beter werd. Van 3-1 voor de laatste werd het nog wel 3-2, maar de set ging ten slotte vrijwel on bedreigd met 6-3 naar Madelein Weurman. Fredy Marinkelle en Hans van de Weg wonnen het gemengd-dubbelspel van Jan- ny Seven en Henk Goris. De laatste had uiteraard de vijf sets van het enkelspel nog in de benen, terwijl Hans van de Weg van Fredy Marinkelle meer steun on dervond, vooral aan het net, dat Goris van Janny Seven. De Haagse combinatie bracht met 6-2, 6-4 de titel op haar naam. De uitslagen waren: Heren-enkelspel (finale: Hans van Dal sum versl Henk Goris 3-6, 6-3, 2-6, 7-5, 7-5. Dames-enkelspel (finale): Madelein Weurman versl Marjan Moritz 5-7, 6-2, 6-3. Gemengd-dubbelspel (finale): Fredy Ma rinkelle en Hans van de Weg versl Janny Seven en Henk Goris 6-2, 6-4. De uitslagen van zaterdag waren: Dames-enkelspel, halve finales: Made lein Weurman-Joyce Marinkelle 6-2, 6-3, Marjan Moritz-mevr. Baars 6-0, 1-6, 6-3. Herendubbelspel: finale: Piet van Eijs- den en Hans van Dalsum-PIenk Goris en Herok 8-6, 6-3, 6-4. Gemengd-dubbelspel: halve finales: Fre dy Marinkelle en Hans van de Weg-Els Spruijt en Hans Steffelaar 6-3, 6-1, Janny Seven en Henk Goris-Joyce Marinkelle en Willem Maris 3-6, 6-2, 6-1. Direct na afloop van de wedstrijden om de nationale tenniskampioenschappen werd de ploeg samengesteld die op zaterdag 3 en zondag 4 september op de banen van Roomburg te Leiden uitkomt tegen de Bel gische landenploeg. De samenstelling van de Nederlandse ploeg luidt: Heren-enkelspel: 1. Van Eijsden, 2. Van Dalsum, 3. Goris, 4. Maris, 5. Van de Weg, 6. Schneider, 7. Biesheuvel, 8. Kuipers; Dames-enkelspel: 1. Mevr. Rouwenhorst, 2. Madelein Weurman, 3. Marjan Moritz, 4. Henriëtte Ruinen, reserves: Joyce Marin kelle en Janny seven. Heren-dubbelspel: 1. Van Eysden-Van Dalsum, 2. Maris-Goris, 3. Van de Weg- Schneider, 4. Kuijpers-Scholtz. DAMES-dubbeispel: 1. Janny Seven en Madelein Weurman, 2. Fredy en Joyce Ma. rinkelle- Gemengd dubbelspel: 1. Fredy Marin kelle en Van de Weg, 2. Janny Seven en Goris, 3. Joyce Marinkelle en Maris, 4. Henriëtte Ruinen en Van Eijsden. Niet spelend aanvoerder: Wim Breu- kink. Recerve: Peter Scholtz. De Ronde van Kortenhoef voor profes sionals en onafhankelyken, die zaterdag middag op een 3400 meter lang parcours over Ankeveen en De Kwakel werd ge houden en waarvoor een ongekend grote belangstelling bestond, is gewonnen door Jo de Roo uil het Zeeuwse plaatsje Scho- re. Hy zegevierde in de eindsprint van een zes man sterk kopgroepje over zijn felste belagers Piet Rentmeester en Jaa'p Ker sten. Voor Antoon v. d. Steen, Coen Nies ten - weer ouderwets op dreef na zijn val in de Tour de France - en de uitstekend debuterende Mik Snyder viel in deze eind sprint geen eer te behalen. Zy moesten zich met de overige ereplaatsen tevreden stellen. Wielrennen Voor de IJmuidenaar Jan Hofland, die weer zo goed is teruggekomen in de wie lersport, begon deze profronde minder fortuinlijk, want door pech moest Hofland zijn positie in de hoofdmacht al spoedig prijsgeven en zelfs de strijd staken. Een strijd die zich aanvankelijk beperkte tot enkele kleine schermutselingen en pas werkelijk interessant werd toen Steen voorden - nadat er zo'n vijftig kilometer was afgelegd - in het offensief ging. De Heemsteedse semi-prof veroverde snel een paar honderd meter voorsprong. Alleen Enthoven uit Halfweg reageerde op zijn ontsnapping en wist zich na een knap pe achtervolging bij Steenvoorden aan te sluiten. Samen gingen Piet en Dick dooi en wisten een voorsprong van 48 seconden te behalen. Door de jacht op de twee vluchtelingen moesten Van Dongen, Van der Ven, Schipper, Lonkhuizen en zelfs oud-wereldkampioen Frans Mahn uit het peloton lossen. Toen Steenvoorden er - na zo'n 25 kilo meter op kop te hebben gestreden - de brui aan gaf, bleef Enthoven de verkregen voorsprong alleen verdedigen. Maar door de activiteiten van Niesten en Van der Pluym werd die voorsprong steeds kleiner en tenslotte staakte ook Enthoven zijn overmoedige poging om de strijd met een ontsnapping in zijn voordeel te beslissen. De strijd bleef evenwel zijn aantrekkelijk karakter behouden, want nadat Van der Pluym zich aan een uitlopertje gewaagd had, lieten Niesten, Snijder en Van dei- Steen weer eens het scherp van hun de marrage bewonderen. Maar succes was hun niet beschoren. De toestand van Roger Rivière, die tij- 'ens de jongste Ronde van Frankrijk een val maakte, baart zorg. Niet wat zijn leven maar wel wat zijn toekomst als renner aangaat. Volgens Geminiani, die hem dezer dagen bezocht, heeft het er veel van weg, dat Rivière voor de wedstrijdsport verloren is. lebleken is dat Rivière niet, zoals aanvan- elijk gemeend werd, lijdt aan een fractuur •n een wervel maar dat de negende rug wervel zwaar werd beschadigd en thans g maar 8 millimeter dik is inplaats van normale dikte van 3 centimeter. De -ikter die hem behandelt wil voorshands >n geen wedstrijden horen. Hij zou het '!s 'n groot succes beschouwen als Rivière aan het, einde van het jaar gewoon zou kunnen lopen. Echt strijd werd er pas geleverd toen ook Damen, Kersten, Rentmeester, Captein en Van Egmond zich met de acties gingen bemoeien. Er moesten toen nog tien ron den (27 km) gereden worden. Twee ronden verder was de slag gevallen en hadden De Roo, Rentmeester, Kersten, Van der Steen, Niesten en Snijder zich van het peloton afgezonderd. Hun voorsprong op dit pelo ton, waarin de Haarlemmer Tonny Peters zijn kansen op een prijsje door een aflo pende band in rook zag opgaan, steeg snel en toedroeg aan de finish meer dan drie minuten. Jo de Roo toonde zich daar de snelste sprinter en mocht een verdiende ereronde rijden. Een karwei dat hem door het enthousiasme van het overwegend uit jongeren bestaande publiek bijna onmoge lijk werd gemaakt. De uitslag luidde: 1, J. de Roo, Schore, de 150 kilometer in 3 uur 47 min. en 12 sec.; 2. P. Rentmeester, Ierseke; 3. J. Ker sten, Siebengewald; 4. A. v. d. Steen, Et- ten; 5. C. Niesten. Beverwijk; 6. M. Snij der, Halfweg: 7. C. v. d. Borst, Etten op 3 min. 12 sec.; 8. T. Sijthoff, Rotterdam op 3.28; 9. P. Damen, Lieshout; 10. J. v. d. Putten, Den Haag; 11. J. Captein, Amster dam; 12. P. van As, Roosendaal; 13. H. Marinus, Amsterdam; 14. P. Steenvoorden, Heemstede; '5. A. van Wetten, Noox-dwij- kerhout. De leidersprijs kwam in het bezit van D. Enthoven uit Halfweg. Korfbal Aurora heeft een driekamp gehouden, waarbij Nieuw Flora de eex-ste prijs, Auro ra de tweede en Oosthoek de derde be haalde. De uitslagen in de eerste afdeling waren: Auxmra-Nieuw'Flora 5-6; Aüröra-Oosthöék 6-2 en Nieuw Flora-Oosthoek 3-3. Bij de jeugd legde Aurora beslag op de eerste prijs. Swifttoernooi Watervliet nam in Amsterdam deel aan het Swift-toernooi om de Roelvinkbeker. De uitslagen waren: Watervliet 1-Swift 1 5-8; Watervliet 2-Swift 2 4-4: Watei-vliet jun.-Swift jun. 3-7; Watervliet A-Swift A 1-5. Swift won derhalve het toernooi. De Nederlandse zwemsters bij hun aankomst va het Olympisch dorp in Rome. Dc start van de 12de nationale en onder linge zeilwedstrijden op het Alkmaarder meer is een zeer voorspoedige gèweest. Een record aantal deelnemers (350)' heeft de strijd aangebonden in de diverse klassen. Niet alleen het deelnemersaantal, doch ook de weergoden hebben de organisatoren een aangename verrassing bezorgd. Een harde west-noordwestelijke bries, die aanvanke lijk nogal onvast over het wedstrydwater blies, werd naarmate de strijd vorderde vaster en bood de slechtweer zeilers dan ook alle gelegenheid hun kunnen te tonen. De Nederlandse estafettekampioenschap pen die zondag op de Nenijtosintelbaan in Rotterdam werden gehouden, hebben twee nieuwe nationale records opgeleverd. De 3 x 800 meter damesploeg van de Bataven (Leiden) bracht het Nederlandse record van 7 min 07 sec op 6 min 54.3 sec, terwijl de meisjes van ADA(A'dam) met 50.5 sec het 4 x 100 meter record scherper stelden. „Punt er achter". Met deze woorden be groette Jan de Vries, voorzitter van de Koninklyke Nederlandse Zwembond, zaterdag de voorzitter van het NOC, luite nant C. F. Pahud de Mortanges, op Schip hol. Even later stapten zij samen druk pra tend in het vliegtuig naar Rome en was er een einde gekomen aan de onenigheid tussen de Zwembond en het NOC, naar aanleiding van het NOC-besluit om geen heren-zwemploeg naar Rome af te vaar digen op het nummer 4 x 200 meter. „Het belangrijkste is", zo zei de heer De Vries, „dat leiding en ploeg een geheel vor men en in hax-monische geest samenwer ken. Daarom hebben wij de strijdbijl nu begi-aven". Hij deelde mede, dat de zwemmers Leo Verburgt, Chaxdes Ritton en Cees van der Toorn toch naar Rome zullen gaan, zij het dan als toeschouwers. De vierde man. Bon tekoe, heeft helaas geen vrij gekregen van De Zwembond en het NOC hebben weer vrede gesloten: links Jan de Vries, voorzitter van de KNZB, rechts It.-gen. C. F. Pahud de Mortanges, praeses van het NOC. school, en zal dus in Nederland moeten achterblijven. De zwemmers zullen de reis per auto maken. De gelden hiervoor zijn bijeenge bracht door vele Olympische deelnemers, officials en instanties. MOTORSPORT. De Zweed Lundin heeft zondag in Sactox-p (Zweden) een in ternationale motorex-oss over 46 km ge wonnen. Zijn landgenoten Tibblin en wereldkampioen Nilsson werden respec tievelijk tweede en derde. Buiten het px-ogramma werd nog het Nedex-landse kampioenschap polsstokhoog- springen voor junioren, dat op de Neder landse jeugdkampioenschappen wegens het slechte weer moest wox-den uitgesteld, ver werkt. Evers (Sprint, Breda) legde met een sprong van 3.50 meter beslag op de titel. Kess Koch won de speciaal voor hem in gelaste nummers kogelstoten en discus werpen met resp 15.75 met-r en 53,42 me ter. In Koblenz Zondag zijn in Koblenz internationale voor-Olympische dames atletiekwedstrij den gehouden. In de finale van de 100 me ter versloeg de Italiaanse Guiseppina Le one in 11.4 sec. de Frangaise Vatherine Capdeville, die in de serie echter ook al 11.4 had laten afdrukken, de beste tijd van dit jaar op de wereldranglijst. Van de Nedex-landse deelneemstex-s plaatste Dini Hobers zich op het hoog springen met een sprong van 1,60 meter dei-de, texxwi.il Corry van de Bosch met 13,50 meter de tweede plaats bij het ko gelstoten kx-eeg toegewezen na de Duitse Mariene Klein met 13,66 m. Ursula Figwer wiex-p de speer 57.77 me ter en Kriemhield Hausmann was met 51.48 m. de beste discuswex-pster. Elsbita Ki'zinsinska, de Olympische kampioene 1956 vèrspringen werd met 6.10 meter tweede achter Helga Hoffmann (Did) met 6.15 meter. Bax-bara Janiszewska (Polen) behaalde een dubbele ovex-winning: 80 m hox-den in 11 en de 200 meter in 23.9. sec. De 400 en 800 meter was voor Duitse at letes x-esp. Vera Kummex-fieldt in 55.4 sec en Antje Gleichgeldt in 2.08.9. In de Delfshavense Schie bij Rottex-dam werd zondag de veertigste jaarlijkse 3 km zwemwedstrijd gehouden. Eerste bij de meisjes werd Ineke Tigelaar van De Rob ben, die hiervoor een zilveren medaille uitgeloofd door Koningin Juliana, in ont vangst mocht nemen. Johan Bontekoe was de snelste bij de hei-en. Hij kx-eeg een zil- vei-en medaille van de gemeente Rottei-- dam. De uitslag was: Dames: 1. Ineke Tigelaar (Robben) 46.44.5; 2. 'Toosje Rotteveel (SZC) 48.55.0; 3. Japke de Ruiter (Het IJ) 53.24.0. Heren: 1. .Tohan Bontekoe (HPC) 44.28.6; 2. Bex-gman (De Zijl) 45.03.0; 3. Smaling (RZC) 45.08.0. Verrassingen vielen evenwel deze dag niet te noteren, of het zou moéten zijn de vier de plaats van Maarse in dc Finjollenklasse. 12 m2 klasse: 1. Rakker (Bart Kx-aan), de Braassem; 2. Mariandel (J. van Staveren), Braassem. 12 voetsjollen A: 1. Wildzang (P. J. M. Bulters), H.J.C.; 2 Bax-rij (F. H. Daniels). H.J.C. Drakenklasse: 1. Joy II (J. Bier), K.N.R. en Z.V.; 2. Vanguard (A. Warners), K.N.R. en Z.V. Olympiajollen: 1. Windveer (B. Tournier) Aegir; 2. Aloha (J. Dil), Z.O. Pampusklasse: 1. Onrust (mej. G. v. d. Berg), W.V.A.; 2. Kax-ekiet (L. A. L. van Dijken), A.R.Z.V. Vrijhcidskiasse A: 1. Rakker (B. van Wijk), de Bi-aasssem; 2. Tx-iton (J. A. G. Bakker), de Kaag). Zeilen Sternklasse A: 1. Glasaal (mevr. K. Ver kade—/. d. Stadt). Z.Z.V.; 2. Red Devil (W. F. Fx-anke), Vinkeveen. Flying Dutchmanklasse: 1, Klein Duim pje (J. Stenhuis). W.V.A.; 2. Wervelwind (G. A. S. Jongeneel), de Kaag. 16 m2 streepklasse: 1. Keesie (J. Blonk), Noord-Zuid; 2. Taas IV (A. A. Taselaar), IJssel monde. Regcnboogklasse: 1. Coppelstock (J. H. C. Sievex-ts), Vennemeer; 2 Duke (J. C. van der Velde), de Kaag. Finnjollenklasse: 1. Pikfinn (T. Hoog moed) Z.O.; 2. Enfin (Th. F van Weel) R.Z.V. „Prima weertje", zeiden de ervaren zcil- rottcn op de tweede dag van de Alkmaar- dermeerweek. En gelijk hadden ze, maar ze vergaten één ding: namelijk dat de con stante westelijke wind in het geheel geen neiging vertoonde af te zwakken of toe te nemen om zo voor verrassingen te zorgen, die de wedstrijden zulk een interessant karakter kunnen geven. Het bleef nu bij krachtmetingen, waarvan de uitslag bij wijze van spreken reeds van tevoren vast stond. Nu bij de Dx-aken De Gx-oot en Van Duijl niet aan de start konden vex-schijnen lijkt het dit jaar te zullen gaan tussen de favo rieten Bier en Hofkes. In de Flying Dutch man klasse liet J. Stenhuis zich zondag op nieuw als eerste afblazen, een prestatie die Bouw van Wijk in de Vrijheidsldasse even- a a x-de. 12 voetsjollen A: 1. Spekkie (F. Speck- mann) Z.O., 2. Barrij (F. H. Daniels) H.J.C. Valkenklasse, zaterdag: 1. Tarentelle (E. J. Hoppe) de Kaag; 2. Barrij III (J. M. Snij ders) de Kaag; zondag: 1. Tarentelle (E. J. Hoppe) de Kaag; 2. Barry III (J. M. Snij ders) de Kaag. Drakenklasse: 1 NoiTemeer II (J. C. P. Hofkes) K.N.R. en Z.V.; 2. Boreas (.J. P. Visser) Z.Z.V. Olympiajollen: 1. Windveer (B. Tournier) Aegir; 2. Janus (Tj. de Vries) de Kaag. Pampusklasse: 1. Westeinder (H. J. de Ruyter) Nieuwe Meer; 2. Wervelwind (G. Biesot) de Kaag. Vrijheidsklasse A: 1. Rakker (B. van Wijk) de Braassem; 2. Boeiloeier vJ R. Korswagen) de Kaag. Sternklasse A: 1. N.N. (H. v. d. Rest) te Werve; 2. Mistx-al (J. Visser) Vinkeveen. Flying Dutchmanklasse: 1. Klein Duim pje J. Stenhuis) W.V.A.; 2. Wervelwind (G. A. S. Jongeneel) de Kaag. Regenboogklasse: 1. Ree (C. Walig) Z.Z.V. 2. Duke (J. C. van der Velde) de Kaag. Finnjollenklasse: 1. Finnig (W. Maarse) de Kaag; 2. Spurt (D. Wayboer) Z.O. Een groot aantal Nederlandse atleten Rome. Vlak voor het vertrek poseerde vertrok zaterdag van Schiphol naar I men nog even voor het vliegtuig.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11