Aanval van Stormvogels stelde teleur tegen Enschedese Boys Dubbele zege voor Alkmaarse Boys op Watervliet Atletiek driekampen Beverwijk troffen goed weer Havenberichten VSV was na rust niet meer tegen DHC'ers opgewassen Abe... <^Brieven aan de redactie. 4 L0ENDERSL00T Stormvogels-reserves versloegen OSV (3-1) WELPENVOETBALTOERNOOI VVB Oudjes voetballen weer in Driehuis Mertens maakt fraai debuut bij Vitesse Christelijk Gereformeerde diensten in Beverwijk Onze Gezellen wint kerkenbouwtoernooi STOFZUIGERS dfe^ildej? Onze Gezellen sterkste in IEV-jeugdtoernooi Elly Roevinkbeker voor Swift Crematie van VSV-jeugd leider F. J. Douma MAANDAG 22 AUGUSTUS 1960 Stormvogels heeft het in de eerste wed strijd tegen de pas gepromoveerde Ensche dese Boys niet tot een overwinning kun nen brengen. De ploeg der blauwwitten is in deze ontmoeting ook niet bepaald mee gevallen. In de aanval kwam alleen de linkervleugel Snoeks-De Graaf-en meer in het bijzonder eerstgenoemde tot vol doende prestaties, maar leden die van de overige leden van het vijftal door gebrek aan techniek en (of) routine. Van Wooning genoot de eer Abe Lenstra te mogen be waken. Hij heeft zijn opdracht prima vervuld, maar het gevolg was nog al eens, dat op het middenterrein geen Vogel te vinden was. Ook lijkt de vraag gewet tigd, of men niet eerder dan in de laatste minuut van tactiek had moeten verande ren, immers de 1-2 achterstand kwam reeds in de tiende minuut van de tweede helft tot stand. In de achterhoede kwam Freriks slechts tot matige prestaties en in ieder geval voldeed nieuweling Smits beter. Of Abe voor de Boys een aanwinst is, is in deze wedstrijd nog niet gebleken. De beste spe lers bij de Oostelijken vonden we rechts buiten Weydijk, middenvoor Moddejonge, spil Ten Tije, rechtsachter Terhorst en doelman Van den Brink. Het begin was voor Stormvogels, dat het eerst „op toeren" was. Al spoedig namen Vessies en Tol doelman Van den Brink eens onder schot, maar deze bleek geens zins van plan zich gemakkelijk te laten passeren. Toen na acht minuten ook de Boys eens ten aanval trokken, waren, alle ogen na tuurlijk gericht op „us Abe", doch deze kwam er voorlopig nog niet aan te pas, daar bij een speciale bewaking „genoot" van Van Wooning. Toch kregen de Ensche- deeërs in deze periode een reële kans op Advertentie model 520 iGÊRÖl(ZILMETA) GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Vessies (9) scoort voor Stormvogels in de strijd tegen Enschedese Boys. een doelpunt, toen Freriks, die deze mid dag maar niet op dreef kon komen, een fout maakte. Leusink kwam nu alleen voor De Graaf te staan, doch deze wist de over hem heen geplaatste bal toch nog te onderscheppen. Maar een nog fraaier kans dan Leusink kreeg in de volgende minuten Visser van Stormvogels; de ex-Egmondi- aan schoot evenwel keihard voorbij het oostelijke doel, een kunststukje, dat Snoeks jr. hem nadeed. In het veld ging de strijd nu vrijwel gelijk op, maar de Stormvogels aanvallen sorteerden in zoverre meer effect, dat Snoeks c.s. meer tot schieten kwamen, on danks hevig verzet van Pauwen en Ten Tije. Doelman Van de Brink bleek even wel z'n taak te verstaan, hetgeen vooral rechtsbinnen Bakker kon beamen, o.a. toen hij eenmaal de bal na een voorzet van Visser ineens keihard inschoot. Tegen de rust gaf Enschedese Boys iets meer de toon aan. maar toch kreeg doel man De Graaf weinig te doen. Lenstra deed er niet veel aan, kon dat deels niet, doordat Van Wooning hem als een kost baar kleinood bewaakte, maar het dient ook gezegd, dat de ex-internationaal er zich weinig voor inspande. Toch namen de Boys 5 minuten voor de rust de leiding. Toen lanceerde Ten Mos de bal met een handig tikje in de richting van Modden- jonge die De Graaf met een laag schot seerde (0-1). Met een vliegend schot van Leu sink, dat De Graaf keurig stopte, werd de eerste helft besloten. De tweede helft was zes minuten oud, toen Stormvogels door toedoen van Ves sies onverwacht gelijk maakte (1-1). Rechtsachter Ter Horst maakte toen een fout bij het wegwerken, De Graaf plaatste de bal naar Vessies en deze gaf Van den Brink geen kans (1-1). Vier minuten later echter leidden de Boys opnieuw, toen Ter Mos van een bekeken „Abe-tikje" profi teerde (1-2). Stormvogels gaf zich mog- niet. .gewon nen, maar de voorhoede ondervond felle tegenstand van spil Ten Tije e.a., zodat de hardwerkende Snoeks en zijn mannen maar moeizaam aan schieten toekwamen. De aanvallen der Boys waren in de regel beter van opzet en daarom was het maar goed, dat Pirovano het oog er in had, te meer daar Freriks over het geheel geno men vrij gemakkelijk gepasseerd werd. Toen dit weer eens het geval was, zette Leusink de bal voor en het scheelde maar 'n haar, of de kopbal van Moddejonge was in de bovenhoek verdwenen. Vijf minuten voor het einde mocht Abe op de rand van het strafschopgebied een door Freriks veroorzaakte vrije trap ne men. De Fries schoot echter hard naast. In de laatste minuten zette Stormvo gels nog eens alles op alles. Zelfs Tol, Van Wooning en..Freriks trokken mee naar voren. Laatstgenoemde scoorde met een kopbal bijna, de gelijkmaker, maar rechts back Ter Horst trapte de bal nog juist van de doellijn. Het was gisteren gezellig druk op „Schoonenberg1" en het zou ons niet verwonderen, wanneer dit ten dele ook een .gevolg was van de komst van Abe Lenstra. Toen Enschedese Boys, de nieuwe club van de vermaarde voetbal crack, het veld betrad, hief de jongens tribune de kreet ,,Abe, Abe" aan, maar daaama is er weinig gelegenheid meer geweest om de oud-internationaal te bejubelen, want al spoedig bleek, dat trainer Rybicki, van wie we menen te weten, dat hi.f een bewonderaar van het spel van Lenstra is, een uitgekookte tac tiek had uitgedacht, om de grote Fries schaakmat te metten. In deze tactiek was aan rechtshalf' Van Wooning een voor name rol toefciedeeld en het dient ge zegd, dat de kléine blauwwitte midden speler die rol perfect vervulde: Waar Abe heenliep, volgde de Vogel hem als een trouwe hond, aldus er voor zorg dragend, dat de nieuwe aanwinst der Boys weinig of niets kon uitrichten. Maar toen deze tien minuten na de rust even werd vrijgelaten, volgde zo'n be keken tikje, waarvan alleen Abe het geheim schijnt te bezitten en waarna Ter Mos „the winning goal" prompt voor de Boys kon scoren. Abe had z'n plicht gedaan Stormvogels 2, in hoofdzaak uit con tractspelers bestaande, heeft gisteren met 3-1 van OSV (Oostzaan) gewonnen. Voor de rust was het een matige wed strijd. Over het geheel ging de strijd vrij gelijk op. Het was OSV, dat de leiding nam, maar Walraven wist de partijen op gelijke voet te brengen (1-1) Na de rust is Stormvogels vrijwel voort durend in de aanval geweest. Middenvoor Nat deelde vaak voortreffelijke passes uit. Tal van schoten werden op de Zaanse ves te afgevuurd, maar de OSV-doelman bleek uit het beste hout gesneden te zijn. Hij kreeg menig open doekje. Tenslotte echter moest hij zwichten voor een hard schot van Walraven (2-1). OSV moest het van snelle uitvallen heb ben. Meestal werden die door de prima Stormvogels spil De Vries en de zijnen in de kiem gesmoord, maar zo af en toe moest toch ook doelman Vrijhof er aan te pas komen, hetgeen deze goed deed. Tegen het einde bracht linkshalf Kiste- maker de stand op 3-1. Het jaarlijks terugkerend grote welpentoernooi voor voetballers, dat zondag op het sportpark „Watervliet" in Velsen-Noord de gehele dag in beslag heeft genomen en dat door prachtig voetbalweer is begunstigd, heeft zeker ruim driehonderd jeugdige voetballiefhebbers een prettige en sportieve dag bezorgd. Aan dit toernooi narnen tien verenigingen, elk met twee elftallen, in vier poules deel. De organisatie was opnieuw perfect, mede wegens het uitstekende secretariaat van de heer J. Schipper en zijn verloofde, mej. B. Boot, die met leiders en scheidsrechters het schema van deze dag precies konden aanhouden. Om tien uur opende de heer C. Plooy, voorzitter van de VVB-jeugdcommissie, 't toernooi. waarna drs. A. Demmers namens „Kennemerstaten" voor de meest sportieve vereniging in dit grote toernooi 'n bal be schikbaar stelde. Nadat de verenigingsvlaggen door de aanvoerders van de A-welpen waren ge hesen, maakten de deelnemers in een kleu rige stoet gezamenlijk een rondgang over de sintelbaan van het sportpark, waadoor al direct een prettige geest ging heersen, die door niets zou worden verstoord. Er is tijdens alle wedstrijden en dat waren er vierenveertig in totaal vaak met grote geestdrift gevoetbald, zodat het een lieve lust was om de knapen gade te slaan. Niet altijd waren de resultaten even redig aan het enthousiasme, maar dit is haast vanzelfsprekend bij voetbal. Er moet ook vaak een dosis geluk bij komen om succes te kunnen behalen. Toch heeft één vereniging zich bijzonder onderscheiden in de vele wedstrijden. Dat was Alkmaarse Boys. Deze club met haar twee elftallen behaalde in de beide poules het hoogst te bereiken aantal punten. En doordat ook deze beide teams er in slaag den in de eindstrijden, (zij het dat het B- team strafschoppen nodig had), respectie velijk WFC A en CSV B te verslaan, kwa men zij zowel in de A- als in de B-afdeling aan de welverdiende eerste prijzen. De uitslagen waren: A-afdeling: Poule A: Beverwijk—Alkm. Boys A 1-6; KW A—Terrasvogels A 0-0; VVB ABeverwijk A 1-2; Alkm. Boys A KW A 1-0; Terrasvogels A-VVB A 0-1; Beverwijk A—KW A 0-3; Alkm. Boys A— Terrasvogels A 3-0; VVB AKW A 0-4; Terrasvogels ABeverwijk A 0-7; Alkm- Boys A—VVB A 3-0. Poule B: Bloemendaal ACSV A 0-1; DJK AKennemers A 2-0; WFC ABloe mendaal A 3-0; CSV ADJK A 1-1; Ken- nemers AWFC A 0-2; Bloemendaal A Begunstigd door goed weer heeft het dis trict Kennemerland van de KNAU zondag middag in het sportpark Adrichem te Be verwijk een atletiekdriekamp gehouden voor dames, meisjes, jongens en heren. Bij de dames ging de grootste belangstelling uit naar de Haarlemse Ellen Ort, die dan ook zegevierend uit de strijd kwam en de sprintdriekamp won. Zij wist de 100 meter té winnen in rond 12 seconden, de 150 -me-* ter was ook een overwinning voor haar in de tijd van 18,2 seconden en de 200 meter won zij in 25,3 seconden. Bij de meisjes A zegevierde de Nederlandse kampioene Toos Cruining uit Wassenaar, M. de Gruyter van Estafette uit Amsterdam was winnaar bij de jongens A, en de Blauw Witter T. Vel- linga was winnaar bij de heren. Zijn club genoot Honselaar won de 100 meter in 11,2 seconden en de 200 meter in 22,9 seconden, maar Vellinga won onbedreigd de 400 me ter in 51,4 seconden. De Suomi-atleten IC. Liewen en J. Hurk- mans werden bij de heren B respectievelijk drie en vijf. De voornaamste uitslagen luidden: 100 meter dames A: E. Órt, Atmodes 12.-; T. v. d. Zwaard. Aalsmeer 12.6. 100 meter meisjes A: T. Cruining,WIK 12.9; R. v. Slooten. Tempo 13.1. 150 meter dames B: T. Potma, DEM 20.2; N. Stam, Olympus 13.6. 100 meter heren B: J. Hurkmans, Suomi 11.8; T. Sehuyt, Olympus 11.8. 100 meter heren A: A. Honselaar. Blauw Wit 11.2; A. Hofstede AAC 11.3. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Memnon van Paramaribo; Aurora, Swansea; Bina, Roches ter, ledig IJmuiden; Solent, Manchester, laden Binnenhaven IJmuiden; Milo, Delfzijl, laden Bin nenhaven IJmuiden; Noorderlicht, Par; Jan Go- thia, Rotterdam; Birka. Vaestervik; Narwal, Teig- nemouth; Lenny, Rotterdam; Spes, Stettin, kalk lossen IJmuiden; Hilversum, Le Havre; Wexford, Boston, Boston, laden te Koog a/d Zaan; Caribia, Rotterdam, zout laden IJmuiden: Alcetas, Ham burg; Lizard, Londen; Vettersoe, Gefle, erts los sen Buitenhaven IJmuiden; Vesta, Stockholm, bijlegger IJmuiden- Zondag kwamen in IJmuiden aan: Freshfield van Swansea; Reggeborg, Ipswich, laden Staal- haven IJmuiden; Bab T, Soernaes: Lauwersborg, Colchester, laden Haringhaven IJmuiden; Sonja A. Antwerpen, zout laden IJmuiden; Hansestadt Lubeck, Ventspils; Bina, Norrtalje; Erwin Schroe- der, Antwerpen; Rijnstroom, Londen; Edertal, Bremen: Bullfinch, Londen; Texelstroom, Huil: Gerd, Londen; Manto, Aarhus; John M, Imming- ham; Neth. Coast, Newcastle; Ommenkerk, Ant werpen; Pearl Island, Londen; IJstroom, Ports mouth; Theano, Dublin; Geert, Poole: Brouwers- giacht, Kotka; Amstelstroom. Grangemouth; Li- bertas. Hamburg; August Thyssen, Lulea; Wum- me, Skoghal. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ilias van Kopenhagen; Blankenburg (sleepboot) met sleep van Sunderland; Anna Rehder, Wismar; Torgu, Pila; Vanessa, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Wiking naar Stralesund, bijlegger IJmuiden: Afiena, Roenne- by, walsmateriaal geladen IJmuiden; Schokland, Karlsham, kunstmest geladen IJmuiden: Jan Kreumer, Rochester; Kromman (sleepboot). Huil; Fen, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Kaap Falga, Sarpsborg, zout geladen IJmuiden; Almirante, Bremen; Ingerois, Mantyluoto; Ken nemerland. Las Palmas: Tanny, Goole, veevoeder geladen Zaandam: Bennekom Bremen: Regulus, Stockholm, walsmateriaal geladen IJmuiden; Oosterdiep, Londen: Roozenburgh, Stockholm; Havelland, Aruba; Pollux, Vaasa; Selby, Goole; Montferland, Las Palmas; Hinde, Londen; Riegel, Gothenburg; Frans Böhmer, Hamburg: Telema- chus. Port Said; Jans. Londen; Gabonkust, Bor deaux; Henriette B. walsmateriaal geladen IJmui den; Dinkelstroom, Londen; Sarpedon, Parama ribo; Eemstroom, Leith; Solent, Odense, walsma teriaal geladen IJmuiden Zondag vertrokken uit IJmuiden: Pallas naar Barcelona; Skutroll, Monrovia, ledig van IJmui den; Heriot. Leith; Draco, Stavanger; Vesta, Rouaan, bijlegger IJmuiden; Hontestroom, Huil: Lingestroom, Londen; Milo, Swansea, walsmate riaal geladen IJmuiden; Leliegracht, Antwerpen; Congo, Hamburg: Midas, Kopenhagen; Flevo, Odense; Tellus, Rotterdam; Plato, Odense; Kano Palm. Rotterdam; Ares, Curagao; Nore. Stock holm; Meliskerk, Bremen; Zaanstroom, Shore- ham; Mossbay. Aruba. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Mosel naar Abö; Neder-Eems, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Ruim 6000 toeschouwers hebben gister middag op het nieuwe DHC-veld met stij gende verwondering gekeken naar een sterk geachte VSV-ploeg, die in de eerste helft inderdaad met goed sluitende linies en door zijn beweeglijkheid gevaarlijke voorhoede de thuisclub goed partij gaf, maar in de tweede helft zo volkomen in een stortte, dat de uiteindelijke 4-1 Delftse zege nog maar een zwakke afspiegeling was van de superioriteit van de gasthe ren in de tweede helft. En toch was het stellig niet zo, dat er van het moreel van de Velsenaren deze middag zoveel werd gevraagd. De gasten kwamen na zes minuten met 1-0 achter toen de Delftse linksbinnen Zeegers een hoge pass van kanthalf Boe- kee netjes oppikte en de VSV-verdediging in de luren legde. Maar daarna legde ook VSV gevaarlijke bezoeken af aan de Delft se veste. Daarbij had men de strop dat linksbinnen Jager een strafschop miste, die scheidsrechter Loskamp de bezoekers toekende toen Van der Velde een sprin gende bal tegen een hand kreeg. DHC's nieuwe doelman ex-amateur-internatio naal Lagarde dook het schot er echter fraai uit. Het tweede Delftse doelpunt ontlokte bij de VSV-ers heftige protesten; Stallen nam op de rand van het strafschopgebied een vrije trap, Wim van der Gij^ wachtte het leer in buitenspelpositie staande af, maar kreeg de bal toen via doelman Geer- lofs in zijn bezit, waarna het scoren van een goal een gemakkelijke bezigheid was. Het appel voor buitenspel wees de arbi ter, na zijn grensrechter te hebben ge raadpleegd, af. Niettemin hadden de Velsenaren in de tweede helft zeker nog kansen genoeg om de achterstand weg te werken. En daar leek het aanvankelijk ook op, toen Ver- sluys in de negentiende minuut, nadat DHC de toon had aangegeven, dankbaar profiteerde van een volledige misgreep van Lagarde. Aan de andere kant wilde Geerlofs kennelijk niet voor zijn collega onder de Delftse lat onder doen, want toen Stallen van de aftrap het leer had meegenomen en vanaf de vleugelplaats een korte scherpe voorzet lanceerde, werk te de VSV-goalie de bal in eigen doel. Daarna was DHC volstrekt heer en meester en spil Spaans en de zijnen kre gen het zwaar te verduren. De thuisclub profiteerde echter slecht van de steeds zwakker wordende VSV-tegenstand. Van een vijftal kansen buitten de Delftenaren er maar een uit. Van Galen scoorde na een vrije trap van Van der Velde. In de voorlaatste minuut kwamen Zeegers en Pieterse zo hevig met elkaar in bot sing dat beide spelers met bloedende hoofdwonden het veld moesten verlaten. Het veteranenvoetbaltoernooi, dat elk jaar door de voetbalvereniging IJmuiden wordt georganiseerd, is deze week op het Waterloo-terrein in Driehuis weer be gonnen. Stormvogels kwam twee maal in het veld. Tegen Terrasvogels werd met 12 verloren nadat de rust met 11 was inge gaan, maar de tweede wedstrijd werd on der grote belangstelling met 30 gewonnen van Kinheim, door doelpunten van v. On- selen (2x) en Helder. VSV kwam in de eerste ronde uit tegen Waterloo. Tot de rust kon Waterloo het nog houden, 00, maar na de rust, was er tegen de VSV-aanval geen houden meer aan, en konden Balvers en de zijnen er voor zorgen dat VSV met 5—0 won. De ploeg van het Raadhuis deed het nog beter, want deze won met liefst 6—0 (rust 40) van het Haarlemse DSB. IJmuiden stond in de rust tegen de oud jes van SVIJ nog met 01 achter, maar na de rust was de ploeg veel sterker en won tenslotte met 21, al moet wel gezegd worden dat het winnende doelpunt ge lukkig tot stand kwam. omdat een der SVIJ'ers de bal in eigen doel schoot. Op het laatste moment trok Beverwijk zich terug, zodat de wedstrijd Waterloo— Beverwijk geen doorgang kon vinden. Tweede Jeugd uit Haarlem zal nu de plaats van Beverwijk overnemen. Dinsdagavond om half zeven wordt het toernooi voortgezet met de wedstrijden VSVSVIJ en TerrasvogelsDSB. 150 meter dames B: T. Postma, DEM 20.2; N. Stam, Olympus 20.4. 200 meter heren B: T. v. Rooyen, Bataven 23.2; K Lleuwen, Suomi 23.7. 200 meter heren A: A. Honselaar, Blauw Wit 22.9: T. Vellinga, Blauw Wit 22.9. 150 meter dames A: E. Ort, Atmodes 18.2! T. v. d. Zwaard, Aalsmeer 25.6. 200 meter dames B: T. Potma, DEM 26.5; N. Stam, Olympus 28.4. 200 meter dames A: E. Ort, Atmodes 25.3; T. v. d. Zwaag. Aalsmeer 25.6. Discuswerpen meisjes A: M. Kolmer, OSV 26.35. Hoogspringen^meisjes A-B: J. Geritsen, Zaan land 1.34. Speerwerpen daffies A: J. Duyri, DEM 40.52; J. Waagenaar. ADA 38.98. Speerwerpen dames B: G. Haasdonk, ADA 33.43. Kogelstoten dames A: G. Haasdonk, ADA 11.79; A. Hoogma, Estafette 10.78. Kogelstoten dames B: A. Bakker, Atmodes 10 20. Verspringen jongens A: H. Gons, Zaanland 6.01. 400 meter heren B: K. Lieuwen, Suomi 52.7. 400 meter heren A: T. Vellinga, Blauw Wit 51.4; A Hofstede, AAC 52.4. 80 meter meisjes A: T. Cruining, WIK 10.3. Totaal uitslag van de driekamp: Meisjes A: T. Cruining, WIK 31.3; H. v. Slooten, Tempo 31.9; J. Geritsen, Zaanland 35.3. Dames A: E. Ort. Atmodes 55.2: T. v. d. Zwaard, Aalsmeer 57.2: H Tamerus, Zaanland 58.7. Dames B: T. Potma, DEM 59.9; N. Stam, Olym pus 62.4; J. Duyn, DEM 62.5. Dames C: F. Jonker. Doves 63.2; T. Haasdonk, ADA 63.3; N. Schooneveld, Tempo 63.7. Jongens A: M. de Gruyter, Estafette 1895: C. Sassen, Atletika 1754; W. Bökenkamp, LAT 1662. Dames D: W. Verpoorten, ADA 64.2; A. Kap- tein, DEM 64.9; J de Jong. Zaanland 69.2. Heren A: T Vellinga, Blauw Wit 2278; A. Hof stede. AAC 2199. Heren B: T. v. Rooyen, Bataven 1993: W. This- sen, AAC 1934; K. Lieuwen, Suomi 1933. Heren C: G. Boerc. Zaanland 1707; W. Koste- rink. VIF 1692; B. v. Leeuwen, WIK 1660. Heren D: K. Oudewortel, AV "23 1724: T. Tol, Nea Volh. 1631; C. Wubbe, Holland H. 1275. Beverwijk heeft als vervanger van ADO als sparring partner van Vitesse Castricum gefungeerd. In het eerste kwartier konden de bezoekers goed tegenstand bieden want voor de CaStricummers met de oud-VSV'er Mertens in hun gelederen was er toen bij de taaie en uitstekende verdediging van de bezoekers geen doorkomen aan. De af gemeten passes van Mertens die met Ver molen en M. Res een goede combinatie vormde legden echter dit struikelblok plat en toen éénmaal het eerste schaap over de dam was volgden er meer. Na 23 mi nuten had Mertens zich vrij gespeeld. Hij gaf de bal listig door naar Baltus die van de doellijn een keurige pass gaf aan de toestormende M. Res die voor de eerste maal de roos trof. De sliding van back Wolterman van Beverwijk was tevergeefs. Baltus kon zeven minuten later de stand tot 2—0 opvoeren toen hij van Mertens de bal op een presenteerblaadje kreeg. De twee volgende doelpunten, respectievelijk door Vermolen en Baltus gescoord, ont stonden ook weer uit uitstekend voorbe reidend werk van Mertens die overal op het veld ineens opdook en zijn medevoor- waartsen van goede passes voorzag. De Zeeuw en M. Res voerden na rust de stand nog op tot 60. De kerkeraad van de Christelijke Ge reformeerde Kerk te IJmuiden zal te be ginnen met zondagmiddag, 4 september wekelijkse kerkdiensten gaan houden te Beverwijk. Met het Bestuur van de Vrijzinnig Her vormde Gemeente te Beverwijk is een overeenkomst aangegaan voor het gebruik van het kerkgebouw aan de Prinsesselaan te Beverwijk. Voor de leden van de Chris telijke Gereformeerde Kerk in Bever wijk, Velsen-Noord en Heemskerk is deze regeling zeer welkom, daar de afstand naar de kerk te IJmuiden voor de kerk gangers bij ongunstig weer dikwijls een belemmering was om de kerkdiensten bij te wonen. Voorlopig zullen de diensten gehouden worden elke zondagmiddag om drie uur. Als regel zal voorgaan de predikant van de IJmuider g*tfeente Ds. M. Vlietstra. DJK A 0-3; CSV A—Kennemers A 5-0; DJK A—WFC A 0-1; Bloemendaal A— Kennemers A 3-0; WFC A—CSV A 1-1. Finale: KW A—CSV A 4-0 (B-poule; Alkm. Boys A—WFC A 2-1 (A-poule). B-afdeling: Poule C: Beverwijk—CSV 1-2; Kennemers—Terrasvogels 0-0; VVB 0-0; BeverwijkKennemers 0-2; CSV Terrasvogels 0-0; KennemersVVB 0-0; TerrasvogelsBeverwijk 0-1; VVBCSV 0-1. Poule D.: Alkm. BoysBloemendaal 5-0; DJK—KW 0-0; WFC—Alkm. Boys 0-4; Bloemendaal—DJK 0-1; KW—WFC 2-0; Alkm. BoysDJK 2-0; BloemendaalKW 0-5; DJK—WFC 2-2; KW—Alkm. Boys 1-3 WFCBloemendaal 1-0. Finale: KennemersKW 1-1 (Kenne mers wint n.s. C-poule); CSVAlfm. Boys 0-0 (A- B. w. n.s., pole D.). De eindstanden zijn: A-afdeling: 1. Alk maarse Boys, 2. WFC, 3. KW, 4. CSV; B- afdeling 1. Alm. Boys, 2. CSV, 3. De Ken nemers, 4. KW. De eindstanden in de vier poules zijn: Poule A: Alkm. Boys 4-8; KW A 4-5; Beverwijk A 4-4; VVB A 4-2; Terrasvogels A 4-1; poule B: WFC A 4-7; CSV A 4-6; DJK A 4-5; Bloemendaal A 4-2; De Ken nemers A 4-0; Poule C: CSV B 4-7; De Kennemers B 4-4; Beverwijk B 4-4; Terrasvogels B 4-3; VVB B 4-2; poule D: Alkm. Boys B 4-8; KW B 4-5; DJK B 4-4; WFC B 4-3; Bloe mendaal B 4-0. Omstreeks half vijf kon de heer Plooy namens de organiserende vereniging VVB deze geslaagde welpen-sportdag besluiten met de prijsuitreiking, die onder grote be langstelling geschiedde- Hij dankte allen, die aan het welslagen van het toernooi hadden meegewerkt, inzonderheid het se cretariaat, leiders en spelers. Onder luide bijval deelde hij mede, dat de sportiviteits- prijs was toegekend aan KW uit Krom menie. DE KENNEMERS De Kennemers uit Beverwijk hebben in Apeldoorn in Albatros een waardig tegen stander gevonden, die in haar gelederen onder meer de oud-AGOVV'er Hanskamp had opgesteld. Voor rust was de Kenne- mers-achterhoede niet erg in vorm. Al na drie minuten spelen misten er drie man waardoor de midvoor ongehinderd kon scoren (1—0). Maar toen de roodzwarten ingespeeld raakten kon Kops uit een voor zet van J. Mosk gelijk maken (11). Nadat de strijd gelijk op was gegaan kwamen er in enkele minuten door twee grote Kenne- mers-blunders evenzoveel doelpunten van de thuisclub (31). Wel kon Kops nog met een kopbal de stand op 32 brengen maar net voor rust schoot.de midvoor ma. prach tig-samenspel met de rechtervleugel de bal voor de vierde maal achter Groot (4—2). Het eerste kwartier na rust speelden de Kennemers heel slecht, maar toen kwam er verandering in het spel doordat men enigszins aan de warmte in deze bosrijke omgeving gewend raakte. Kops zorgde na 20 minuten voor zijn derde doelpunt (43) en enkele ogenblikken later „wandelde" Telkamp door alles heen en maakte zo waar gelijk (44). Het zag er naar uit dat de Kennemers zouden gaan winnen maar enkele ogen blikken voor het einde kreeg doelman Groot een hoge bal te verwerken. Hij kwam met de bal zo ongelukkig te vallen dat hij deze in zijn eigen doel gooide (54) en zelf gewond bleef liggen. Dit was een onfortuinlijk einde van een goede oefen wedstrijd in een prachtige omgeving. Aanvankelijk zouden de voetbalwedstrij den voor het kerken bouwfonds op het ADO-veld in Heemskerk worden gespeeld, maar door de vele regen was dit veld afgekeurd, zodat ter elfder uren het wed strijd-programma op 't DEM-veld in Be verwijk werd afgewerkt. De eerste wedstrijden tussen DEM en ADO en Velsen en Onze Gezellen eindigde beide onbeslist. DEM ADO werd 0-0. Na twee maal nemen van strafschoppen plaatste DEM zich voor de finale. Velsen Onze Gezellen werd een aar doge en veelal spannende wedstrijd. Voor Velsen doelpuntte Bakkum maar Jakobs maakte gelijk. Ook hier waren dus straf schoppen nodig om een winnaar aan te wijzen. Onze Gezellen was de gelukkige. In de finale DEM Onze Gezellen zat de thuisclub dadelijk goed op maar het duurde toch nog even voordat Noordemeer aan DEM de leiding kon geven. Het werd door Stuifbergen zelfs 2-0 maar toen stelde Onze Gezellen doelman Aardenburg voor problemen. Nog voor rust verkleinde Ja kobs de achterstand (2-1) en na de her vatting werd het door doelpunten van Ja kobs en Venniks zelfs 2-3. De eindstand in dit toernooi luidt: 1. Onze Gezellen; 2. DEM; 3. Velsen; 4. ADO. (Verkort weergegeven Pompei". In uw krant van 17 augustus staat in een artikel over de Vesuvius, dat Pompei" verwoest werd door een stroom gloeiende lava. Dat is niet waar. De stad werd bedolven onder een breiachtige mas sa, die de helling afgleed en die bestond uit op de helling liggend vulkanisch mate riaal (fijn poeder en kleine en grote ste nen) vermengd met het water van de toen overvloedig vallende regens. De brij ver hardde tot tufsteen. Dat is een niet zeer harde steensoort, die na de toevallige ontdekking van de plaats waar het bedol ven Pompei' lag zonder al te veel moeite kon worden uitgegraven. In hetzelfde artikel wordt ook gesproken van as. Er is in een vulkaan niets dat brandt, ook al is de lava gloeiend. Er wordt dus geen rook en geen as gevormd. Wat men as noemt is poedervormige gestolde lava. A. L. C. BEEKMAN Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton. AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4492: In het kader van de aanstaande jubi leumfeesten van de r.k. sportvereeniging „IEV", die haar vijfentwintigjarig be staan gaat vieren, is zondag op het sport park „Rooswijk" een toernooi voor wel pen-, aspiranten- en junioren-voetbalelf tallen gehouden. Evenzeer als vorige week bij het geslaagde seniorentoernooi is er door de deelnemende verenigingen een sportieve strijd geleverd, die bovendien begunstigd werd door prachtig weer. In deze strijd hebben de welpen en as piranten van Onze Gezellen uit Haarlem zich onbetwist de sterksten getoond door hun wedstrijden zelfs met flinke cijfers te winnen. Bij de junioren echter kwamen de Haarlemmers in de strijd tegen Water loo (Driehuis) weliswaar tot een 6-1-over- winning, doch zij bleken net iets te kort te komen tegen IEV, welke wedstrijd zij met. 3-4 verloren. In deze afdeling kwam Kinheim (Velsen-Noord) gelijk met IEV (3 punten), maar wist door een beter strafschoppenresultaat hier de eerste prijs te veroveren. Bij de welpen zat het de Kinheimers trouwens ook mee. Want hier eindigden zij gelijk met. Waterloo en IEV. De straf schoppen brachten de geel-zwarten na On ze Gezellen een tweede pri' (lauwertak), waarna Waterloo de derde prijs naar zich toe haalde. Ook bij de aspiranten verkre gen IEV en Kinheim eenzelfde aantal punten (twee), zodat in deze groep even zeer strafschoppen moesten beslissen. Nu bracht IEV het er het beste af om de tweede prijs na Onze Gezellen te bemach- gen. Het voetbaltoernooi werd voorts nog op geluisterd door een zevenhandbaltoernooi voor aspirantenmeisjes. In dit toernooi brachten de IEV meisjes het er beter af dan vorige week de IEV-dames. De beide IEV-teams veroverden de eerste en twee de prijs, waarna TYBB (Haarlem) en Vi tesse (Castricum) achtereenvolgens de vierde en derde plaats bezetten. De uitslagen van de voetballers waren: Welpen: Onze Gezellen-Waterloo 7-0: Kin- heim-IEV 1-1; IEV-Waterloo 1-1; Kinhei Onze Gezellen 0-5. Aspiranten: Kinheim-Onze Gezellen 0-6; Waterloo-IEV 1-3: Waterloo-Kinheim 1-3; Onze Gezellen-IEV 3-4; Onze Gezellen-Wa terloo 6-1; Kinheim-IEV 2-2. Direct na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt, waarvan de eerste prijzen bestonden uit bekers en de tweede prijzen uit lauwertakken. De korfbalverenigingen Watervliet en Swift hebben zich in een zondag te Am sterdam gehouden tweekamp voorbereid op de komende korfbalcompetitie, waarbij de Velsense korfballers met uitzondering van het tweede twaalftal, dat een gelijk spel behaalde, de gespeelde wedstrijden hebben verloren. De Watervlieters waren vooral in de lagere ploegen aangewezen op invallers, doch anderzijds was duidelijk waarneembaar, dat de vakanties en te weinig training daaraan voorafgaande de Velsenaren parten hebben gespeeld. Van de beide verenigingen openden de aspirantenteams deze tweekamp. De Vel senaren kwamen niet verder dan een 5-1 nederlaag, waarbij Ben Bremmers de eer redde. De Watervliet-junioren waren even min bij machte om Swift te weerstaan. De Amsterdammers behaalden al spoedig een 4-0 voorsprong om het daarna wat kal mer aan te doen. Dit gaf Watervliet ge legenheid om er beter in te komen en ook scoringskansen te benutten, waardoor de nederlaag tot 7-3 beperkt bleef. Voor Wa tervliet doelpuntten J. Floor, B. Bremmers en E. Koet. Een betere indruk maakten de Water- vliet-reserves. Met snelle combinaties schiep de Velsense aanval zich kansen, waarvan J. van Dijk er twee voor zijn rekening nam (2-0). Na de vakwisseling echter kon een geroutineerde Swift-man deze achterstand wegwerken (2-2). Op nieuw kwam Watervliet voor door J. Floor die de stand op 2-3 bracht. Swift kwam terug om nog vlak voor het einde tot 4-3 uit te lopen. Het was op het laatste mo ment, dat Van Dijk toch nog kans zag zijn derde doelpunt te maken en de par tijen op gelijke voet te brengen (4-4). Evenzeer als in de competitie moest het eerste Watervliet-twaalftal in Swift I de meerdere erkennen. De vakantie speelde de Watervlieters overigens parten zodat de strijd geen hoog peil bereikte. Vrij spoedig had Swift uit een doorbraak suc ces (1-0). Van afstand echter maakte mej. B. Hessen fraai gelijk (1-1). De Amster damse aanval kwam in de tweede opstel ling weer het eerst aan een doelpunt (2-1), waarna J. van Ladesteijn na een goede combinatie met F. Vos voor de gelijkma ker zorgde (2-2). In derde opstelling wa ren de Velsenaren met het schot niet ge lukkig, Swift daarentegen had meer suc ces met twee treffers (4-2). Na de hervat ting wogen de beide ploegen aardig tegen elkaar op. Om beurten werd door de teams driemaal gescoord, zodat de uitslag ten slotte 7-5 werd voor de Amsterdam mers. Met deze en de twee voorgaande over winningen kwam Swift in het bezit van de Elly Roelvinkbeker. occaxxxxxocoixxxcxxxxxxxxxxx» WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE óyyzyxxxxiooccccocccaccG&x&Myyyyzzxxooocooyx&XGo Zeer velen woonden zaterdag jl. de cre matie-plechtigheid van VSV's jeugdleider, de heer F. J. Douma, die op zo'n tragi sche wijze uit de kring der zijnen en van zijn voetbalvrienden werd weggerukt, bij. Onder hen merkten we o.m. op wethouder C. P. J. Maas, de directeur van Openbare Werken, ir. D. N. Dammers en bestuurs- en jeugdcommissie-leden van VSV. In de grote hal van het crematorium werd het woord o.m. gevoerd door de heer Dammers, die er op wees, dat de plichts getrouwe heer Douma, wie hij het vorige jaar bij zijn 40-jarig jubileum nog „vele jaren" had toegewenst, in de kring van Openbare Werken zeer gemist /.mi worden

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4