1 LINCO L0ENDERSL00T Boete voor baldadigheid HOOGOVEN-PRAALWAGEN Teelt van tulpen en hyacinten met tien percent uitgebreid ZEEKADETTEN OP REIS Waarschuwingsborden Huisnummers Havenberichten mPATENT L0ENDERSL00T Jongen redt hond Brandend bed 4 BELANGRIJK BESLUIT VAN P.V.S. Zeven percent meer narcissen zullen in najaar- worden opgeplant super conrector ƒ425.- Laatste orgelconcert Programma volksfeesten in gemeente Heemskerk HAARLEMSE POLITIERECHTER „Wandversiering" SCHOENHANDEL DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1960 Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen heeft in zijn dins dagmiddag in Den Haag gehouden openbare vergadering, na een discus sie van twee uur, besloten het teelt- recht voor het teeltjaar 1960/1961 uit te breiden voor tulpen met tien pro cent, voor hyacinten eveneens met tien procent en voor narcissen met zeven procent en daarnaast teeltrecht voor tulpen en narcissen te geven aan beginnende kwekers. Deze beslissin gen wijken af van de voorlopige con clusies over dit onderwerp welke het bestuur van het produktschap had ge trokken in zijn besloten vergadering van 21 juni. Op grond van hetgeen in die vergadering was besproken luidde de voorlopige conclusie dat een uit breiding van het teeltrecht voor tul pen met zeven procent, voor hyacin ten eveneens met zeven procent en voor narcissen met vijf procent ver antwoord moest worden geacht. De voorzitter, dr. A. J. Verhage, memo reerde dat het grootste aantal van de om advies verzochte organisaties, zich achter het voorlopige standpunt van het bestuur had gesteld.De exportorganisaties en het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité hadden een areaal-uitbreiding van tien procent verzocht. Na binnenkomst van de adviezen besloot de Commissie van Bij stand de percentages te stellen op zeven. Er was nog een brief binnengekomen van de Amerikaanse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren, waarin werd ge wezen op de onhoudbare toestand, dat de exporteurs orders slechts gedeeltelijk of op minder juiste wijze konden uitvoeren. De vertegenwoordiger van de Bond van Bloembollenhandelaren mr. F. B. M. Ne- derveen, opende het offensief met niet minder dan elf argumenten die voor een uitbreiding van tien procent pleitten. Deze waren onder meer: het onvoldoende aan bod van bloembollen, de te hoge prijzen op de binnenlandse markt en de bevorde ring van de buitenlandse cultures daardoor, die weer terrein gingen veroveren in Nederlandse afzetgebieden, de stijgende vraag in het buitenland en het feit, dat er voldoende plantgoed is om aan de groei ende vraag te voldoen. Het kernpunt van de vraag bij de uit breiding was juist de mogelijkheid, dat de kwekers leverbare bollen zouden achter houden om ze op te planten. De export zou dan nog meer in het gedrang komen. De export bleek echter dit risico best aan te durven omdat negentig procent van de "handel al achter de rug was. Gedurende het debat kwamen de verhou dingen steeds duidelijker te liggen. Op bijna ieder tegenargument hadden de ex porteurs een goed antwoord. Zij kregen de waardevolle steun van kwekerbroeier T. Kralt uit Rijnsburg, die wees op het ge vaar dat de bollen en later de bloemen te duur zouden worden. Bovendien wordt de inkoop van een massa bollen door de broeiers uiterst riskant door de grote be dragen die hiermede gemoeid zijn. „Als de Boerenleenbank in Rijnsburg niet zo veel geld had, dan zou de helft minder bol len worden opgezet". De heer Schudde- beurs, bloemist-winkelier, beaamde dit vol komen. „Als je nog eens goede bollen op de kop kunt tikken, dan ligt de prijs te hoog voor het publiek!" De werknemersvertegenwoordigers Stok man en Hoogeland wilden de argumenten van de exporteurs niet zonder meer accep- tren. Zij plegen af te gaan op de advie zen van de Commissie van Bijstand en in formaties bij vakmensen. Ze gaven zich nu ook niet snel gewonnen. De heer Hoo- gerland wilde weten of de buitenlandse cultures inderdaad konden uitbreiden door het te kleine aanbod in Nederland. Dr. Verhage gaf volmondig toe dat dit moge lijk is. Advertentie Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO" kopen De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk Meer dan 50 laar ervaring. Betaling is prettig te regelen. Lange Nleuwstraat 433 - 435 IJmniden Op dinsdag 30 augustus vindt in de oude Dorpskerk te Wijk aan Zee de laatste or- gelbespeling van dit seizoen plaats. De heer G. J. Moed speelt met medewer king van de violisten Jeannette Smalt en Jeanette van Andel. FILMAVOND VEILIG VERKEER. Op maandag 29 augustus wordt in het Kennemer Theater te Beverwijk een film avond gehouden. Deze wordt georganiseerd door het Verbond voor Veilig Verkeer. De vertegenwoordigers van de kwekers toonden zich bezorgd over de dwangposi tie waarin de export zou komen te verke ren als de kwekers toch leverbaar aan de markt zouden onthouden. Mr. Neder- veen maakte hen er op attent dat de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur in september 1954 zelf vroeg om een uitbreiding van tien procent, nadat in juli zes procent was vastgesteld. Deze kwekersvereniging sprak toen haar bezorgdheid uit over de hoge prijzen, die het artikel impopulair zouden maken. Na enig hen en weer gepraat en nog eens informeren of de afzet zo'n uitbrei ding wel zou kunnen verwerken, werd ar tikel voor atikel in stemming gebracht. Het resultaat was dat alleen de heren Braam en De Geus tegen tien procent uit breiding van tulpen stemden. Twaalf be stuursleden wilden de oppervlakte hyacin ten met tien procent uitbreiden, vijf stem den voor zeven procent. Elf leden brach ten de uitbreiding van het areaal narcis sen op zeven procent. Het teeltrecht moet anders worden ver deeld, meent de K.V.O.B. Een sympathie ke gedachte vond de Commissie van Bij- tand dat, maar niet voor verwezenlijking vatbaar. Dr Verhage echter meent dat de overheid in de ontwikkelingsgebieden de tuinbouw wil intensiveren. Daarom moet het PVS eens onderzoeken of de sierge- wassensector hieraan kan medewerken. De Commissies van Bijstand krijgen tot taak een advies op te stellen. De prijzen zullen weer als van ouds wor den berekend, maar het uitzonderings lijstje van zgn. goedkope soorten vervalt voor 1961. De andere agendapunten over de méting en het Amerikaanse rapport ondervonden geen weerstand. De econoom van het Bedrijfschap voor de Bloembol lenvaandel, drs. Kroeze, zal aan de stu diecommissie worden toegevoegd. Op woensdag 31 augustus en donderdag 1 september'vinden in Heemstede weer de jaarlijkse volksfeesten plaats. Het programma omvat op de eerste dag 's morgens om half negen een keuring van versierde karretjes, fietsen en voertuigen. Een uur later vindt een optocht plaats, voorafgegaan door het fanfarecorps „St. Caecilia". De stoet volgt dan de volgende route: Maerelaan, A. Verherentstraat, Kerklaan, Deutzstraat, Kerkplein, M. van Heemskerckstraat, Poelenburglaan, G. van Assendelftstraat, C. Huygensstraat, C. Groenlandstraat, Maerelaan en Raadhuis plein. Hier zal burgemeester H. Nielen de feesten officieel openen. Voor de schoolkinderen worden op di verse plaatsen in het dorp spelen georga niseerd. De vereniging „Koninginnedag" heeft in samenwerking met de Hervormde Jeugdraad en de Gereformeerde Jeugd commissie ook voor beide avonden bijeen komsten georganiseerd. Op woensdag 31 augustus is er een filmvoorstelling in de Morgensterkerk aan de C. Huygensstraat. Donderdagavond 1 september van 8 tot 12 uur een dans- en cabaretavond in het Hervormd jeugdgebouw aan de Ten Kate- straat. Medewerking hieraan verlenen: het Rhythme Quintet onder leiding van Max Cana; het Hamondo-trio: de kunstfluiter Peter Adrichem; het Zuidamerikaanse duo The Binato's en de rock-'n-roll-zanger Theo Baar. De volksfeesten worden opgeluisterd door een aantal kermisattracties die wor den geplaatst op Kerkplein, Kerkweg, A. de Renessestraat, Deutzstraat en Raad huisplein. Harddraverij Donderdagmiddag 1 september vindt op de Marquettelaan de jaarlijkse kortebaan- draverij plaats. Er is in totaal een bedrag van 1400 aan prijzen beschikbaar ge steld. Door het gereedkomen van twee zij straten van de Marquettelaan is de baan enigszins verlegd. De finish zal juist vóór de Bachstraat zijn. HAVENVERKEER AMSTERDAM. In de week van 14 tot en met 20 augustus zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 141 schepen (358.139 b.r.t.) en ver trokken 133 schepen (335.179 b.r.t.). Op de kermis die op 7 mei wegens be vrijdingsdag in Beverwijk werd gehouden, hadden een 22-jarige monteur en een 19- jarige steigerbouwer uit Haarlem, alsmede een 23-jarige bouwvakarbeider uit Bever wijk de bloemetjes buiten gezet. Ze waren baldadig geworden en dat kostte hun elk woendag dertig gulden boete de straf die de Haarlemse politierechter, mr. L. Drabbe, het drietal conform de eis van de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, oplegde. De maximumstraf voor straatschenderij. Op die avond trok de monteur in de Bree- straat een paal van de feestversiering uit de grond, waarop deze door de ruit van een café viel. De steigerbouwer besteeg een fiets die daar ergens stond en reed opzet telijk tegen een muur. De bouwvakker ten slotte stootte met beide ellebogen „op volle kracht achteruit", dwars door twee ruiten van een wijnhandel aan de Nieuwstraat. Verdachten vertelden dat ze naar Bever wijk gegaan waren om een glaasje bier te drinken. De politierechter constate ~"de echter dat het trio een avond de beest hadden uitgehangen. En de officier van Justitie vond het ken nelijk jammer dat hij niet meer dan dertig gulden boete kon vragen, althans hij liet zich onmiddellijk na zijn eisen te hebben gesteld, ontvalllen: ,,'t Is me wel een stel letje daar geweest". De steigerbouwer zal behalve de boete de schade aan de fiets (f 33.75) moeten be talen. Oneerljjke kantoorbediende Een 27-jarige kantoorbediende uit Vel- sen, die voor zijn bedrijf op het postkan toor invoerrechten moest betalen, verhoog de enige keren de bedragen op de formu lieren en daarna stak hij het verschil, in totaal 40, in zijn zak. In 1950 was hij al eens veroordeeld we gens verduistering en nu stond hij voor een soortgelijk feit en bovendien valsheid in geschrifte terecht. Verdachte was ontsla gen, maar hij kon terugkomen bij een vroe gere werkgever. De officier van Justitie noemde het „nare en gemene streken" die de kantoorbediende had uitgehaald en hij eiste 100 of 30 da gen onvoorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijk gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en toezicht van de r.-k. re classering. De politierechter legde hem de gevraagde geldboete op, maar halveerde de voorwaardelijke gevangenisstraf. Oneerlijke werkster Een 18-jarige werkster uit Velsen had in mei ten nadele van een drogist, voor wie zij werkte, geld en artikelen ter waarde van dertig gulden weggenomen. Op de vraag van de politierechter waar om ze dat had gedaan zei het meisje: „Ik dacht dat ik in verwachting was". „O, wil de je op deze manier zorgen voor een ap peltje voor de dorst?", veronderstelde mr. Drabbe.- Het „waarom" werd echter niet duide lijk, ook niet voor de officier van Justitie die zei wel eens vrouwen te hebben mee gemaakt die gingen stelen, terwijl ze in verwachting waren. Hij eiste 75 of 15 dagen onvoorwaarde lijk en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de r.-k. reclassering. De po litierechter maakte er vijftig gulden van en een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht. Beschonken op bromfiets „U bent met een polsstok door het wet boek van strafrecht gesprongen het afge lopen jaar", zei de politierechter tot een 34-jarige opperman uit Nieuweramstel. De man stond ditkeer terecht omdat hij onder invloed van drank zou zijn geweest, terwijl hij op zijn bromfiets reed. Ja, edelachtbare, ik had één glaasje bier gedronken, zei de opperman, maar daar wilde mr. Drabbe niet aan, afgaande op het alcoholgehalte van 1.65 pro mille in het bloed van ver dachte. Tegen de politieman die hem bekeurde had hij gezegd: „Als je proces-verbaal op maakt, draai ik je je kop van je romp" en ..Ik stamp je kop in elkaar". Een week gevangenisstraf en een jaar niét-rij den eiste mr. Van der Valk Bou man. De politierechter wilde het nog met een geldboete afdoen, namelijk van f 20 of 50 dagen plus een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De officier van Justitie kondigde hoger beroep aan. Een 58-jarige spoorlcgger uit Velsen die terecht moest staan voor het rijden onder invloed op een fiets, was niet verschenen. Op 6 juni reed verdachte op de Schulpweg in Velscn-Noord met voorop zijn klein dochtertje. Op een gegeven moment viel de man met de fiets vlak voor een auto. Hij kwam daarbij bovenop het kind terecht. De echtgenote van de automobilist vertelde ter zitting dat zij de Velsenaar nog had aan geboden het kind naar huis te brengen. Toen verdachte dit weigerde, had zij de politie gewaarschuwd. De verbalisant verklaarde dat hij ver dachte later had gevonden en hem had aangeraden maar te gaan lopen. Verdachte struikelde echter een paar keer en even verder was hij loch maar weer op de fiets geklommen. Er was een schriftelijke ver klaring van een caféhouder die geweigerd had verdachte verder sterke drank tc tappen. De politierechter veroordeelde de spoor- legger bij verstek conform de eis tot f 50 of 15 dagen. Advertentie GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Hierbij een plaatje van de bloemencorso in Rotterdam bloemen heeft verwerkt, praalwagen van Hoogovens- wegsleepte in de afdeling be- beeldde de drie schakels van IJmuiden, die zaterdag de drijfswagens. De bloemen- de kelen grondstof-arbeid eerste prijs in het Floriade- wagen, waarin bloemist J. T. eindprodukt uit. Groot uit Velsen-Nrd 24.000 Onze zeekadet schrijft ons: Aan boord s.s. „Radja"; in Hamburg kwamen wij vrij dagmorgen vroeg aan. Jam mer genoeg hebben we dus niets van de Elbe gezien. We meerden aan de prachtige nieuwe Mönckelbergkai in de Ellerholzhafen. Onze „Radja" vaart voor de VNS en omdat de „Maaskerk" en de „Om- menkerk" achter ons lagen werd bijna alle kaderuimte ingenomen door VNS-sche- pen. Later meerde het Ja panse „Sahuki Maru" voor ons. Het beeld van de Ham- burgse haven is levendig. Er gaat geen moment voorbij of er gaat een schip nf er korpt iffifi'i (4&'< i Een hond valt in het water. Een jongen ziet dat, bedenkt zich geen ogenblik en springt het dier na. De jongen ris keert een ziekte, want hij valt in water dat sterk ver ontreinigd is door visafval, en olie. Maar de knaap denkt daar niet aan. Hij pakt het dier vast en weet het met veel moeite weer op de wal te krijgen. Omstanders, die de helpende hand hadden ge boden. klopten de drr' iende jongen op de schouder. De hond bibbert, en is dankbaar. Dit gebeurde maandag jongstleden in IJmuiden, aan de Trawlkade. Een vent met. een bromfiets wilde kenne lijk eens leuk zijn en duwde met zijn voorwiel de langs de waterkant lopende hond, in het water. De twintigjarige Cornelis Mes uit de Radar straat 122 bedacht -ich geen ogenblik en sprong gekleed en wel in het vuile water. De vent op de bromfiets reed in middels weg. De hond is het eigendom van de aardappel handelaar P. Kalis aan de Trompstraat 71 te IJmuiden. Cornelis werkt bij hem in zijn vakantie. een binnen. In de Kaiser Wilhelmshafen zagen we veel Nederlandse schepen, de „Alnati", „Kinderdijk" „Arcs" „Roepat", „Abbedijk" en „Neder Eems". Met de „Kin derdijk" maakte Arie van der Veer met vier andere zeekadetten vorig jaar een kustreis. Hij heeft even een kijkje op het schip genomen. Het had vrijwel een andere bemanning. In de Hamburgse haven bestaat een behoorlijke ver binding tussen de haven hoofden onderling en de Sankt Pauli Landungsbrüc- ken, zodat je zo in de stad bent en geen kilometers hoeft om te lopen. Met de Haagboot gaat hét vlug ge noeg. We hebben natuurlijk een kijkje in de stad genomen. Op de „Reeperbahn" kan men zich best vermaken als men over voldoende marken beschikt. Wij moesten echter vroeg aan boord zijn. Zaterdagmiddag maakte de „Radja" zich weer van de kade los. De tocht over de Elbe was 'n bijzonder mooie. Bij Cuxhaven, de tweede vis serijplaats van West-Duits- land, namen we afscheid van het land. We hadden een mooie reis op de Noordzee. Zondag kwamen we via de lastig te bevaren Schelde, waar je soms rakelings langs de wal vaart, in Antwerpen. In de Boudewijnsluis werden we gelijk met de „American Guide" van de United States Lines geschut. We kwamen een eind buiten de stad te liggen. Maar de vier zeeka detten en ik legden beetje bij beetje zodat we een taxi konden nemen, want de bus rijdt 's zondags in Antwerpen erg onregelmatig. Maandagavond werden we verhaald naar de fosfaat- fabriek dichter bij het cen trum. Dinsdagnacht voeren we uit, richting Rotterdam, waar vóór ons de reis weer eindigde. Het is een prettige en leerzame reis geweest voor zeekadetten en hun lei der Arie van der Veer. die weer heel wat stof voor „Langs sluizen en havens" heeft opgedaan. De politie komt af en toe voor heel rare gebeurtenissen te staan. Zo werd zij in de nacht van dinsdag op woens dag gewaarschuwd dat er gens in Velsen op de open bare weg eenmatras in brand stond. De politie ging erheen en later moest ook de brandweer komen om het vuurtje te blussen. Het was half één des nachts. Het raadsel van het brandende kapokken matras is nog niet opgelost. „Kijk", zei de arts, „de tekens der beschaving". Hij wees op de muur, boven aan de trap, recht tegenover de spreekkamer. Wachtende pa tiënten hebben er hun initia len, spreuken, vriendelijke en onvriendelijke woorden in gegrift. Met mesjes, schaar tjes. nagelpeutertjes en an der gereedschap is een groot deel van de muur bewerkt, is ontsierd, vernield: een nieuw behangetje kan deze „kunst uiting" niet ongedaan maken, er zal heel wat meer aan ge daan moeten worden. De wachtkamer is ruim, maar niet groot, genoeg om alle wachtende patiënten een plaatsje te kunnen bieden. Dus wachten, vooral de jon geren op de gang. tegenover de spreekkamer. Wachten duurt altijd lang. „Dus" de tijd maar verdrijven met dit vandalisme te plegen. Men wordt verzocht niet te roken in de wachtkamer, omdat sommige patiënten geen rook kunnen verdragen. „Dus" rookt men in de gang en omdat daar geen asbakje te bespeuren is, wrijft men z'n peukje uit op het raam kozijn. De dokter heeft zo'n peuk op een vel papier ge legd, met de mededeling: „Dit is het werk geweest van een onopgevoede vlegel". Na het spreekuur prijkte een aantal commentaren op het papier, die duidelijk bewezen dat hier onopgevoede vlegels aan het werk waren geweest. De dokter is niet van plan de vernielde muur te doen herstellen. Ook het papier met de „correspondentie" rn het peukje erop blijft op het besmeurde raamkozijn. Ten slotte hebben de fatsoenlijke- patiënten, die gelukkig de overgrote meerderheid vor men, er recht op te weten dat' zich wel heel rare snuiters kunnen bevinden onder de wachtenden. De arts die het slachtoffer is geworden van „de tekens der beschaving" woont in IJmuiden en houdt zijn spreekuur thuis. Hij is geen zenuwarts. Overal langs het Noordzee kanaal en de IJmuidense ha venmond heeft de gemeente Velsen opvallende borden ge plaatst, die het baden en zwemmen in de betreffende overtreding wateren sterk afraden. De chemische afvalstoffen van de industrie maken het water zeer schadelijk voor de ge zondheid. Verbodsborden zijn het niet. die zouden maar tot prikkelen. Aan de Schutterstraat in IJmuiden-West staan enkele pas voltooide fraaie bejaar denwoningen. Het zijn mooie, ruime huisjes. Zij staan drie aan drie. iets van de straat af, met veel ruimte er om heen. Kleine oases van rust in een grote nieuwbouwwijk. De voordeur is aan de ach terzijde van deze woningen aangebracht. De huisnum mers helaas ook. Voor de „outsider" die bij voorbeeld op Schutterstraat 38 wil zijn, is het dan ook een hele op gave genoemd huis te vin den. Alle oneven nummers zijn keurig aan de straat zijde aangebracht. Zo niet de even nummers. Het zou be zoekers van de mensen, die in de bejaardenwoningen huizen heel wat loop- en zoekwerk besparen als ook aan de straatzijde van deze woningen huisnummers wer den aangebracht. Het West-Berl.ijnse politiekorps zal op 28 augustus m het Berlijnse Olympi sche stadion zijn grote jaarlijkse sport- festival houden, waarvoor op het ogen blik druk wordt gerepeteerd. Met hoe pels bouwen de mannen een levende pyramide van negen meter hoog. Advertentie Wi.i brengen nu reeds een grote sor tering Najaarssnittcn in moderne don kere tinten, zowel in geklede als in sportmodellen. In rustige tijden is het prettig kopen. Profiteert hiervan, het kost u niets KENNEMERLAAN 63 - IJMUIDEN Telefoon 4781 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Aris van Gdynia; Jan Kreumer, Rochester, laden Hoog ovens: Tarras. Delfzijl: Hunzestroom, Par; Tor, Londen; Heimo Reckniann. Grimsby; Oranjefon tein. Lorenzo Marques: Madjoe, Köping; Helm dal. Gefle; Innaren, Moermansk; Harlingen, Gef- le. bijlegger IJmuiden; Reliable. Par; Otto, Ham burg; Hinde, Londen; Scotia, Noordzee, IJmuiden; Beninkust. Hamburg; Lotus, Londen, oud papier, Wormerveer; Aquitaine, Le Havre. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Mynias var Rotterdam; Martha Ahrens, Rotterdam: E. Puss, Archangel; Fina Tunisie, Rotterdam: Gret- chen. Leningrad; Phidias. Rotterdam; Flevoland, Grangemouth; Josina. Gent; Swift, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: John M naar Esbjerg: Hanna Dreier. Halmstad, walsma- teriaal van Hoogovens; La Paloma. Portsmouth, kunstmest van Hoogovens; Helena, Fort de Fran ce; Olivia Winther, Hamburg; Holwierde, Rotter dam; Eémland, Bremen; Spes, Stettin, ledig van IJmuiden: Slevik, Emden: Lea, Olterbacken, ijzer van Hoogovens; Araton, Leith. ledig van Hoog ovens; Peregrine, Harlingen; Zaria, Mena Al Ah- madi; Anne, Newcastle, ledig van Hoogovens; Kaisa Kristensen, Emden, ledig van Hoogovens; Harlingen, Dublin, bijlegger IJmuiden; Honds bosch. Malmö; Huibergen. Delfzijl: Ems, Frede- riksvaerk; Libertas, Genua; Manto, Rotterdam; Heinrich, Hamburg; Alcetas, Rotterdam; Anonir- ty, Liverpool; Fennia, Bremen; Frans Böhrrier. Rotterdam; Theano. Rotterdam: Warma. Yxpila; Brouwersgracht, Emden; Oranjeborg. Delfzijl. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Inbrekersbendc. De Rotterdamse po litie heeft zes jongens van 19 tot 23 jaar en een meisje van 23 jaar aangehouden, die betrokken zijn bij tientallen inbraken, waarbij geld, radiotoestellen, elektrische apparaten, kleding en sieraden werden ge stolen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4