FRANS LIST televisie wasmachines koelkasten stofzuigers verlichting Loendersloot AGENDA Drie jaar geëist tegen aannemer voor schuld aan verkeersongeluk Havenberichten Verdachte zou onder invloed van sterke drank hebben gereden Gerard van Praag LOENDERSLOOT Haarlem 4 HAARLEMSE RECHTBANK Een dode en twee zwaar gewonden orm Los arbeider wilde met autobus gaan joy-rijden lemeentediensten gesloten DEMONSTRATIE VAN ELECTRISCHE TREINEN IEV gaat voetballen en handballen Medische verzorging tijdens het weekeinde Honderden koeien op jubileum-fokveedag Dader van inbraak in Castricum aangehouden Watervliet speelt in seriewedstrijden Meer dan 200 renners in Ronde van Heemskerk V elsen-U muiden Beverwijk Heemskerk VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960 „Dit ongeluk zit me verschrikkelijk dwars. Ik zit nu drieëneenhalve maand in voorarrest en ik kan er nog steeds niet van slapen, ondanks het gebruik van slaappoeders. Ik geef mijn schuld volmondig toe, maar ik was niet onder invloed, zei donder dag een 47-jarige aannemer uit Half weg voor de Haarlemse rechtbank. Een dode en twee zwaar gewonden - dat was de tol die het verkeersongeluk dat de aannemer in de avond van 5 mei veroorzaakte door met zijn auto op de IJ weg in Haarlemmermeer geen voorrang te verlenen aan een auto die op de Schipholweg het kruis punt was genaderd. Drie jaar gevan genisstraf met aftrek en vijf jaar niet-rijden - de maximumstraf - luidde de eis van de officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman. Door de klap van de botsing schoof de personenauto die op de voorrangsweg reed over de weg in een sloot. Een inzittende van deze auto, een inwoner van Nieuwer- Amstel, verdronk, zijn vrouw en dochter werden zwaarg ewond door verdachte en een automobiliste op de kant gebracht. De beide dames lagen zes weken in 't zieken huis en moesten daarna, voor zeven weken naar een herstellingsoord. De dochter, een 30-jarige analiste, mag pas volgende week aan het werk, maar voorlopig nog voor halve dagen. Verdachte vertelde op die bevrijdingsdag tussen vier uur 's middags en het ongeluk Advertentie Voor slaagt u het beste bij REESTRAAT «07 EVIRNUK TEL 3957 naast de conservenfabriek Haarlemse politierechter Een poging tot het stelen van een auto bus. Dit werd voor de Haarlemse politie rechter een 26-jarige los-arbeider uit Vel- sen ten laste gelegd. De man had op de avond van 29 mei, toen de laatste bus naar zijn woonplaats IJmuiden al vertrokken was, in Beverwijk de motor gestart van een autobus. Op het geluid van de draaiende motor was een hoofdagent naderbij gekomen en had de man geverbaliseerd. Tegenover de politierechter, mr. L. Drabbe ontkende de verdachte de bedoe ling gehad te hebben om weg te rijden. Op de vraag waarom hij da wèl de. mo tor van de autobus had gestart, moest hij echter het antwoord schuldig blijven. De hoofdagent verklaarde als getuige dat de verdachte nog niet ingeschakeld had. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman achtte het mogelijk dat de verdachte na het drinken van een paar borrels in overmoed d: autobus was ingestapt en de motor had gestart. Hij eis te vijftig gulden boete, subsidiair vijftien dagen hechtenis en een maand voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Mr. Drabbe achtte de poging tot diefstal niet bewezen. Wel echter een poging tot joy-rijden. Verdachte had geen rijbewijs voor het besturen van een autobus en de politierechter nam aan dat de man, na het missen van de laatste bus, met de be wuste autobus naar huis had willen rij den. Hij veroordeelde de los arbeider tot 75 gulden subsidiair dertig dagen en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. „Typisch vrouwelijk" „Een typisch vrouwelijke manier om een vermogensdelict te plegen" zei de po litierechter, mr. Drabbe tegen een twin tigjarige mevrouw uit Velsen. In een winkel had zij gehoord, dat een zoontje van een kappe. uit de buurt tien gulden had gevonden. Zij was naar het jongetje toegegaan en had hem verteld dat zij dat biljet van tien gulden had verloren Zij was tevens naar de politie gegaan om aangifte te doen van het verlies van tien gulden. In het proces-verbaal dat nader hand werd opgemaakt, had verdachte ech ter verklaard dat zij géén tien gulden had" verloren. Nu vertelde zij de politierechter weer, dat het wèl zo was. Mr. Drabbe vond er ten slotte nog maar één woord voor: „Misselijk". Hij veroordeelde haar conform de eis van de officier van Justitie tot 75 gulden boete of vijftien dagen. om even over acht twee glazen bier en vier glazen cognac te hebben gedronken. Aan vankelijk gaf hij ook nog vier borrels op, maar een dag na het eerste politieverhoor verklaarde hij deze borrels pas na 't onge luk te hebben gedronken. Een brigadier van politie vertelde dat hij de aannemer 's avonds even na elf uur thuis had opgehaald. De man rook sterk naar drank, schold en raasde tegen de po litie en maakte op dat moment nog de in druk onder invloed van drank te zijn, al dus de brigadier. Een agent, van politie, die ook bij de arrestatie was, verklaarde dat de aannemer versuft was en onzeker liep. De analiste die aan het stuur van de (gehuurde) wagen zat, vertelde dat zij tot haar ontzetting de wagen van de aanne mer had zien doorrijden. Pas in het zie kenhuis was zij bij kennis gekomen. Zij had een hersenschudding, infectie aan bei de longen door het slootwater en een voor hoof dholteontsteking. Een grondwerker verklaarde dat hij in z(jn woning bij het kruispunt een harde klap hoorde en de aannemer doornat en onder de modder zag rondlopen. Hij had hem mee naar huis genomen en te drinken gegeven. Een loonwerker zei dat hij de aannemer, die hij kende, naar huis had ge bracht. „Hij wankelde, maar was niet dronken", aldus deze getuige. „Ik wou dat ik mezelf doodgereden had", heeft de aan nemer nog tot deze getuige gezegd. Een 60-jarige caféhouder uit Halfweg, in wiens gelegenheid verdachte drie gla zen cognac en een cola had gedronken, verklaarde dat de aannemer, toen hij weg ging, „normaal" was. „Bijzonder ernstig" De officier van Justitie achtte de schuld van de aannemer aan dit ernstige ongeluk bewezen. Dat hij de auto van de analiste niet heeft gezien zag de officier als een eerste vingerwijzing van drankgebruik. Reactie- en waarnemingsvermogen waren verminderd. Het enige punt in het voordeel van ver dachte was volgens de officier zijn poging om nog te redden wat er te redden viel. Mr. Van der Valk Bouman noemde de zaak van verdachte in zijn soort bijzonder ernstig en zwaar. Hij eiste de maximum straf: drie jaar met aftrek en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De raadsman, mr. O. H. van Wijk. voer de aan dat op het bewuste kruispunt, een transformatorhuisje het uitzicht belem mert. Bovendien stond er iemand een auto te repareren. Verder zei de raadsman dat 's avonds om twaalf uur een dokter over de aannemer had verklaard: gang zeker, spraak normaal. Volgens de politie was hij korte tijd later agressief en „bijna dron ken". Hier klopt iets niet, aldus mr. Van Wijk. Bovendien, hoe zou verdachte dan vier uur tevoren onder moeilijke omstan digheden een der slachtoffers hebben kun nen redden? Het verhoor door de politie is weinig prettig en soepel verlopen. Er zijn verwar ringen in het proces-verbaal. Er zijn mis verstanden geweest, aldus pleiter. Mr. Van Wijk achtte, gelet op het alco holgehalte in het bloed van 1.15 pro mille, het rijden onder invloed niet bewezen, ten hoogste schuld aan een ongeluk. Daarom vond hij 'n eis van drie jaar veel te zwaar. De rechtbank zal op 8 sepetmber om half tien uitspraak doen. Burgemeester en Wethouders van Heemskerk maken bekend, dat op woens dag 31 augustus en donderdag 1 september alle afdelingen der gemeentesecretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger en alle afdelingen van de Dienst Gemeentewerken voor het publiek gesloten zullen zijn. Voor geboorte- en overlijdensaangiften bestaat deze dagen echter gelegenheid van 9 tot 10 uur in het gebouw Kerklaan 10. Het afhalen van huisvuil zal op genoemde da gen tevens niet plaatsvinden. Advertentie Advertentie op woensdag 7 sept. om 8 uur n.m. in het Patronaatsgebouw, Willems- beekweg. Beperkt aantal toegangskaarten gratis ver krijgbaar bij GEELS - HET GESCHENKENHUIS WILLEMSBEEKWEG 64 Kinderen onder 14 jaar alleen toegang onder geleide. M. JAARSMA meesterhaarden voor een moderne wereld f 465.- É.M.J. Caesar; kolenhaard voor de zuinige, kleine nootjes. In lichtgrijze tin ten of zwart. Netto cap.: 15700 Kcal/u. Luchtgekoel- de vultrechter. Unieke E.M.J.-circulatiesysteem. OFFICIEEL AGENT: Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433435 IJmuiden Betaling is prettig te regelen De r.k. sportvereniging IEV, uit Velsen- Noord, die wegens het aanstaande vijfen twintigjarig bestaan de zogenaamde „spor tieve" viering nu achter de rug heeft met de gehouden voetbal- en handbaltoernooi- en, zal komende zondag de gelegenheid benutten om voor het begin van de com petitie alsnog met de handbal- en voetbal afdelingen oefenwedstrijden te gaan spe len. Voor het eerste voetbalelftal is er zon dag om twaalf uur op het sportpark „Roos- wijk" een wedstrijd tegen Beverwijk 2, waarbij IEV met de volgende spelers zal verschijnen: G. Bos, J. Jansen, H. de Reus, G. Metten, W. Buur, W. Castricum, F. Kramer, J. de Reus, P. Bakker, H. Vendel, P. Persijn, J. Duin, N. Groen en H. Boot. Voor de lagere elftallen worden voorts nog vriendschappelijke partners ge zocht. De handbalafdeling gaat naar Schoonen- berg om deel te nemen aan het toernooi van „Full Speed". De IEV I-dames ko men in dit toernooi uit in poule B met De Blinkert (Haarlem), CSV (Castricum) en TYBB (Haarlem). In de juniorenpoule B speelt IEV tegen Concordia (Haarlem), Spirit (Utrecht) en IJmond (Velsen- Noord). Ook zullen twee IEV-meisjes-as pirantenteams deelnemen aan wedstrijden zevenhandbal. Voorts zullen van de voet bal twee juniorenelftallen naar USVU in Uitgeest gaan voor vriendschappelijke wedstrijden. (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen) IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer, Kon. Wilhelmina- kade 79, tel. 4507; A. J van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: mej. J. Winter, Evert- senstraat 3, tel. 5259; mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mej. E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 8249. VELSEN Wijkverpleging: zuster C. Nap, Rem- brandtlaan 5, IJmuiden, tel. 6195: IJmui den, IJmuiden-Oost; zuster S. Koerse, Leeuweriklaan 21, IJmuiden-Oost, tel. 7398: IJmuiden, IJmuiden-Oost; zuster A. de Ruiter, Hagelingerweg 175, Sant poort-Noord: Driehuis, Velsen-Noord, Velsen-Zuid: zuster K. Langejan, Brede- roodseweg 106, Santpoort-Zuid, tel. 7477: Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. Hommes, Plan tage 156, tel. 6050. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. J. Vos, Arendsweg no. 124, tel. 3586. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk. Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: G. H. Smeets, Mid delweg 9, Uitgeest, tel. 02513212. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48. tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: zuster Wyting. Prins Bernardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraamverzorging: zuster Majoor, v. Ol- denborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 2517 —343. CASTRICUM Artsen: De Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: zuster Boots, Koningin Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheken: apotheek Owerkerk, Burgem Lommenstraat 6, tel. 2500, is dagelijks van 818 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Uitgeester rundveefokvere- niging „Assumburg", is donderdag op het terrein van de heer T. Wentink te Heems kerk een fokveedag gehouden. Al om ne gen uur begonnen de keuringen. Op het weiland heerste een grote drukte. Honder den veeboeren en hun familieleden zagen belangstellend toe, terwijl de juryleden hun werk deden. Een paar honderd koeien stonden te herkouwen of te loeien. Een luidsprekerwagen zorgde voor muziek, maar voor meer omroepberichten. Zo af en toe nam een niet goed vastgebonden koe de benen, waarop alle boeren dan werd verzocht meteen hun veestapel even na te kijken. Maar geen der boeren deed dat, omdat zij meer interesse hadden voor hun koe in vier keuringskringen. Doo- tweeenveer tig boeren waren beesten ingezonden. Ook waren er een paar stieren, die zeer veel bekijks trokken. De inzenders waren af komstig uit Uitgeest, Akersloot, Kromme- niedijk, Heemskerk en Beverwijk. Diver se bedrijven en particulieren hadden prij zen beschikbaar gesteld. Van de gelegen heid gebruik makend, hadden diverse za kenlieden op het weiland kleine exposities verzorgd van artikelen, die in de agrari sche sector gebruikt worden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Arran van Hudiksvall; Stad Maassluis. Pepel, erts voor Hoogovens; Hodur, Lulea; Biri, Oslo: Avanti, Teignemouth; Kleine Beer, Hamina, hout voor Zaandam; Hector, Delfzijl, cellulose voor Velsen; Vienti, Londen; Andalien, Hamburg; Rote, Ant werpen; Travestein, Antwerpen; Borkum, Ham burg: Hontestroom, Huil; Hoop, Noordzee; Frey, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Jans, Londen; Sel- by, Goole: Silver Fell, Prai, erts voor Hoogovens; Noros, Rotterdam; Flensburg, Matanzas; Skau- gum, Norfolk, kolen voor Hoogovens; Amyntas, Rotterdam; Geziena Hendrika, Waterford; Rondo, Rotterdam; Heriot, Grangemouth; Zaanstroom, Dagenham. Vrijdag kwamen ln IJmuiden aan: La Palice van Nantes; Scheldest.room. Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Grebbe- stroom naar Portsmouth; Heimo, Reckman; Otto, Hamburg; Jan Kreumer. Boston, kunstmest van Hoogovens; Corona, Rotterdam; Frey, Londen, bijlegger IJmuiden; Heimdal, Emden: Prins der Nederlanden, Cowesroads; Henriëtte B. Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Nanny, Bohus. zout van IJmuiden; Avanti. Karlstad, provianderen IJmuiden: Narwal, Gothenburg; Swift, Harlin- gen; Strabo, Rotterdam; Flevoland, Harlingen; Bomma, Delfzijl; Clangula, Liverpool: Pan Go- thia, Perzische Golf; Phidias. Hamburg: Ommen- kerk, Kaapstad; Espen, Cristobal; Tetuan, Udde- valla. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: IJstroom naar Manchester; Taras, Rotterdam; Martha Ahrens. Hamburg: Reliable, Rotterdam; Fina Tunisie, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van oi naar Amsterdam is gegaan). In Tilburg is aangehouden de 29-jarige ongehuwde Nijmegenaar M. G. J. die in tal van plaatsen van ons land inbraken had gepleegd. De man bekende bij zijn verhoor ook de dader te zijn van de in de nacht van 14 op 15 juli j.l. te Castricum in de Anna van Burenstraat en Anna van Saksenstraat gepleegde inbraken. De man werd gearresteerd en is te Breda ingeslo ten. Hij was blij, zo zei hij bij zijn aan houding, door gevangenisstraf weer geheel in het reine te kunnen komen. De laatste 6 maanden had hij zonder vaste woon of verblijfplaats door het land gezworven. Advertentie Advertentie MAAK UW GELD RENTEGEVEND Slijterij en Wijnhandel Lange Nieuw straat 447 Telefoon 7281 De korfbalvereniging „Watervliet" te Velsen-Noord zal zondag 'n drukke sport dag voor de verschillende twaalftallen te gemoet gaan, aangezien wordt deelgeno men aan de seriewedstrijden van Wester kwartier te Amsterdam en aan soortge lijke wedstrijden van de vereniging „Oost hoek" in Haarlem. Het eerste Watervliet-twaalftal zal in Amsterdam als tegenstanders krijgen Wes terkwartier, Landlust, Haarlem en Sport Vereent, alle ploegen, die de Velsenaren al eerder hebben ontmoet. In Haarlem zal Watervliet 2 het gaan opnemen tegen Oosterkwartier, Luto, Ro- da en Oosthoek; dezelfde ploegen zullen als tegenstanders fungeren voor de Water- vliet-aspiranten B. In een derde poule spelen Watervliet A en B tegen Oosthoek, Oosterkwartier en Nieuw Flora, alle Haarlemse clubs. Op zondag, 4 september wordt op het sportpark „Watervliet" door de Velsense vereniging een tweekamp gehouden met ZKV uit Zaandam. Deze wedstrijden be treffen twee aspiranten- en drie senioren twaalftallen van de beide verenigingen. Advertentie SPECIALE AANBIEDING IN donkerblauw donkergrijs (alleen maten 57 - 38 - 39 - 40) voor Plein 1945 no. 48 Tel. 7549 Kennemerlaan 100-106 Tel. 5501 Raadvergadering Beverwijk In afwijking van het gebruikelijke sche ma ligt het in het voornemen de eerstvol gende vergadering van de raad van Bever wijk uit te schrijven tegen donderdag, 15 september. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN; René, z. van D. Wiersma en P. de Rooy; Anna W. M., d. van Q. W. de Ruyter en A A. Schouws; Antonia S. M. d. van R. Metten en S. M. E. Aardenburg te Velsen; Rogier, z. van W. A. Hörchner en H. Lem te Beverwijk; Arjan z. van J. L. de Vries en J. G. Moes te Castricum; Elma d. van S. Lubbes en S. Bottema te Castricum; Gerardus, z. van G. Welp en M. Hollenberg; Maria C. A. d. van J. de Ruyter en A. Th. Welboren; Gerardus J. B. z. van G. B. Boerrichter en M. J. Schmitz; Marcellinus P. N. z. van J. Kuis en C. Veldt te Castricum; René P. J. z. van J. Kuis en C. Veldt te Castricum; Engelbertus H. z. van J. Zonneveld en M. C. Beentjes; Richard W. z. van J. C. Been tjes en A. Vrenegoor; Johannes J. z. van K. Silvius en G. J. A. M. Bast te Bever wijk. ONDERTROUWD: G. Brantjes en B. A, Fatels. GETROUWD: A. Ramaker en M. M. Houtenbos; J. Biesboer te Bgrsingerhorn en J. Smit; W. M. van Dam te Egmond- Einnen en W. M. Duin. OVERLEDEN: Gerrit Leegstra, oud 26 Voor de Ronde van Heemskerk, die zon dag 28 augustus door de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" in samenwer king met de plaatselijke V.V.V. op het be kende parcours aan de Marquettelaan in Heemskerk wordt gehouden, bestaat on der de wielrenners een overweldigende be langstelling. Er hebben 40 aspiranten, 80 nieuwelingen en 100 amateurs met onaf- hankelijken voor dit wielerevenement in geschreven. Het uitgebreide programma wordt om één uur ingezet met een rit voor aspiran ten over 25 kilometer, waarna om twee uur de nieuwelingen van start gaan voor 'n race over 60 kilometer. Onder de nieu welingen bevinden zich de plaatselijke renners Bobeldijk en Wentink, de IJmui- denaar Weeda, de gebr. Vleesman en Zon neveld uit Uitgeest, de Haarlemmers Van der Horst, Hendriks, Ruijs, Jansen en Fen- nis; Peters uit Heemstede, de Alkmaar der Ottenbros, Schouten uit Badhoeve dorp, de Spaarnwouder Bouma en vele an deren. Aan de 100 kilometerwedstrijd der ama teurs en onafhankelijken nemen nagenoeg alle streekfavorieten Cees Lute, Jan Groot, Bert de Reus, Cok Dullemans, Jan Timmer, Chris Duiker, Wil Eelsing, Dirk de Ruiter deel. Andere kanshebbers zijn: Coen Visser uit Santpoort, de Haar lemmers Eddy Riethof!' en Wil Blom- maert, de Noordhollandse kampioen Ge rard Wesseling en Mik Snijder uit Half weg, de snelle Sassenheimer Bert Zoet, de Amsterdammers Wim en Richard van Smirren, Henk den Enting en Jan Kool hof, de Utrechtse kampioen Ben Osendarp en tal van anderen. De start van deze wedstrijd is om half vier. VOETBAL OM HOLLAND 1-BEKER Donderdagavond werden op de sportvel den aan de Rooswijkerlaan te Velsen- Noord de volgende wedstrijden gespeeld voor de Holland I beker: C. W.-Lab. H. O. 1-3; Ballengoochelaars-Pijpmonteurs 0-2; Breedband-Slopstangers 3-2 onder protest van Stopstangers. RENNERSCLUB KENNEMERLAND De rennersclub Kennemerland te Bever wijk heeft wedstrijden gehouden om de Meyran wisselbeker. De uitslagen voor A, B en C klassen over 70 km luiden: 1 C. Dulleman, 2 J. Groot, 3 W. Eelsing, 4 D. de Ruiter, 5 L. Zonneveld; 6 P. Piepen. De adspiranten reden een wedstrijd over 22 km.: 1 Sj. de Goede; 2 R. Jachtenberg; 3 Luns. GESLAAGD De heren W. Adrichem, R. van Moesber gen en L. de Boer uit Heemskerk slaagden voor het examen Middelbaar Handels onderwijs. Aan de Landbouwhuishoudschool te Ber gen behaalde mejuffrouw Ans Hoogerwerf uit Heemskerk het diploma stenografie. Advertentie STICHTING NUTS3PAARBANK In de gemeente Velsen 1 jaar, echtgenoot van HL jTdosÏ. GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 DE NOODWONINGEN IN NOORD In het raadsverslag betreffende de nood woningen in Velsen-Noord hebben wij mevrouw Hoek (P.S.P.) een opmerking laten maken, die niet van haar afkomstig is. Mevrouw Hoek heeft over dit onder werp niet het woord gevoerd, noch bij interruptie iets gezegd. De uitlating en ze zien er zo mooi uit" (ironisch bedoeld) zal dus van een ander raadslid afkomstig moeten zijn. Zes huizenblokken tussen de achtste en de negende Avenue in Neiv York zijn afgebroken, omdat in de plaats daarvan tien flatgebouwen van 21 ver diepingen hoog zullen worden neerge zet welke plaats gaan bieden aan 2.000 gezinnen. Het puin van de afbraak ligt zo hoog opgestapeld, dat het be roemde Empire State Building er vrij wel achter verloren schijnt te gaan. Vrijdag 26 augustus Thalia, 20 uur: „Heimatlos" Rex, 20 uur: „Heerseres van de onder wereld". Zaterdag 27 augustus Thalia*, 10 en 21.15 uur: „Heimatlos". Rex, 20 uur: „Heerseres van de onder wereld". f- Vrijdag 26 augustus Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De kampioen-melkboer". Luxor-Theater, 19 en 21.15 uur: „Das blaue Meer und du". W.B. Theater, 20 uur: „De bezeten jacht". Zaterdag 27 augustus Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De kampioen-melkboer". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das blaue Meer und du". W.B. Thea'ter, 20 uur: „De bezeten jacht". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Mensen im hotel"; zondagmid dag 14.30 uur: „Ali-Baba". Openluchttheater, zaterdag 20.15 uur: Toneelgroep Arena met „Spel der vergis singen". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag echter 13.30, 16, 18.45 en 21.15 uur: „Simson en Delila", 14 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Sabo teur", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Mijn man is bij de FBI", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „De kat", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks (ook zondags) 14 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur, zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fanfare", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondags tevens 16.15 uur: „Fred dy unter fremden Sternen", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De trek naar het westen", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Whisky als water", alle leeftijden. Iedere ochtend 10.30 uur: Va kantieprogramma (Donald Duck e.a.). Zon dag 11 uur: „Lassie's grootste avontuur", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Dagelijks 14.30 uur: „Kop op, borst vooruit", alle leeftijden. Vandaag tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van zes tien", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 10 september eretentoonstel- hng van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De gehele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Fi- lippo Albertoni uit Bologna. Kunstzaak „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tot 28 augustus expositie van werken van H. Schoorl. Dagelijks van 9 tot 17 uur, op maandag, woensdag en vrijdag tevens van 18 tot 20 uur. Bisschopp' ijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreek- sen Miserere en Passion van Georges Roualt. Dagelijks 10 tot 17 uur, zdndags 13 tot 16 uur.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4