Produktschapsbestuur praat lang over oesters en mosselen In de vishal en op zee Een nieuw rijwiel een Fa. W. ZWIER Jr. Van 't Veer en Vroom HERMANS EN ZONEN Oesterverordening aangenomen, D-mosselen (nog) niet 1961 Deel III OVERZEEf 19.15 medellenstiksters handwerksters modinetfes aank. modinetfes leerlingen bijpersers 2 halfwas kleermakers 6 Brand op Chinees schip de nieuwe idee slaapkamer Fietser gaf geen voorrang Verdacht van diefstal van radiotoestel Schuur uitgebrand voor rijwielen i voer bromfietsen; MODERNE BRILLEN YVFRT Deel I FRANKRIJK 4.30 TV bill Deel II EUROPA ƒ14.70 1. G. C. BAAS DE GROOT Co. I* HOEK EN VAART VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960 Het produktschap voor vis en visprodukten heeft donderdag in Den Haag een vergadering gehouden, die weer een gehele middag in beslag heeft genomen. Opnieuw is gebleken dat het voeren van discussies in de ver gaderingen van het produktschapsbestuur vele moeilijkheden kan op leveren. Want er komen soms onderwerpen aan de orde, die zo gedetailleerd zijn dat vele leden er niet over kunnen oordelen. Wel zijn er adviescom missies maar men is in het bestuur lang niet altijd geneigd te adviezen van deze commissies maar voetstoots te volgen. Dat heeft gisteren tot een incident geleid, toen de heer J. H. Bal een houding aan ging nemen, die door velen onder de aanwezigen als dreigend werd gevoeld. Men was het niet duidelijk eens met de mosseladviescommissie en dit gaf de heer Bal aanleiding om te zeggen, dat men de kans liep, dat de commissieleden niet langer zouden vergaderen. Er werd geprotesteerd tegen dit zwaaien met portefeuilles, dat zelfs met een „dreigement tot sabotage" werd betiteld. Het vreemde van de vergadering van gisteren was, dat men geen aanleiding vond te praten over de beschikking van minister Marijnen, die de mosselexportre- geling 1960 naast zich neer heeft gelegd. Alleen voorzitter Van Dijk maakte zo nu en dan bij andere onderwerpen een steke lige opmerking, die toonde, dat hij toch heus nog wel een beetje zit met die be schikking van de minister. Aan het begin van de vergadering deelde de voorzitter mee, dat de aanvoer van gezouten haring steeds meer zorgen gaat baren. Sedert het begin van de teelt tot en met zaterdag zijn er 185.433 kantjes aangevoerd. Vorig jaar was dat 279.716 kantjes, in 1958 236.908 kantjes. „De te ruggang is sterk, ook vergeleken bij 1958" zei dfs van Dijk. „Men vraagt zich af wat dat gaat worden. Gelukkig liggen de prijzen wat hoger, maar voor de ontwik keling van het bedrijf zou het toch ge wenst zijn als de aanvoer wat regelma tiger zou zijn". De voorzitter achtte de aanvoer van verse haring bevredigend, maar dit kan de zoute toch niet vervan gen. Ook de pilchards laten nogal verstek gaan. „Ik heb zelden zo'n slecht pilchards- jaar meegemaakt" zei de heer Van Dijk, die zei dat de pilchardsprijs in juli om 22 cent per kilo draaide, maar in augustus tot 32-34 opliep met een top op 18 augus tus van 36 cent. Bij de geringe aanvoer speelt dit echter maar een kleine rol. De export van gezouten haring naar West-Duitsland vertoont een bevredigende ontwikkeling. Op 18 augustus is er weer een Ausschreibung gekomen, waarop weer is geëxporteerd. Op de oude Ausschrei bung resteert nog een half miljoen, zodat er nog exportmogelijkheden voor twee miljoen zijn. Sedert 23 juli zijn 8900 hele vaten naar West-Duitsland gegaan. Wat Oost-Duitsland betreft memoreerde de heer Van Dijk het contract dat de Bond van Haringhandelaren heeft kunnen afsluiten. De prijs is echter bijna 2 Vs gul den lager dan vorig jaar. Het schenkt weinig bevrediging maar men moet vol gens de voorzitter toch respect hebben voor de bond die dit heeft bereikt. In de maand juli ging er 2300 ton verse haring over de grens tegen 1700 ton in het vorige jaar. De minimumprijzen in West-Duitsland zijn aan verandering onderhevig geweest. Oorspronkelijk was de minimumprijs 17 pfennig per kilo, maar op 27 juni werd hij 12 pf en op 3 augustus 14 pfennig. Wat de invoer betreft zei de voorzitter dat het E.E.G.-contingent ruim voldoende moge lijkheden overlaat. De aanvoer van zeevis verloopt regelmatig. De aanvoer van garnalen is weer niet zo goed als het vorig jaar. De gemiddelde prijs is weer gestegen. De laatste zes we ken werd er gemiddeld 2.48 per kilo be taald tegen vorig jaar 2.16. Voor export garnalen liep de prijs op van 2.64 tot 3.16. Er is een goede vraag naar dit produkt. De heer Brands merkte op, dat er op het gebied van de pilchards wat begint te veranderen. De aanvoer gaat wat ruimer worden, en hij wilde zich er dan ook van overtuigen of er een overbruggingsmoge lijkheid is als ze doordraaien. De voorzit ter meende dat ook de pilchards onder de vismeelgarantieprijs zouden kunnen vallen als er overbrugd werd. Hij dacht dan ook dat er wel niet veel bezwaar zou bestaan in de verse-haring kring. „Als de vissers niet met de mogelijkheid van over brugging bekend zijn, gebeuren er dingen die niet door de beugel kunnen" meende de heer Brands, waarop de voorzitter toe zegde, dat de verse-haring commissie in september hierover zal praten. De heer Krab drong vervolgens ook aan op over brugging ter voorkoming van het gesigna leerde. Oesterverordening De rest van de agenda werd geheel in beslag genomen door oesters en mosselen. Allereerst ontsponnen zich discussies over de oesterverordening, waarbij soms nog wel even het gebeurde met de mosselver ordening om de hoek kwam kijken. De voorzitter wees er op, dat de oesterver enigingen nogal kritiek hadden gehad op de oorspronkelijk voorgestelde en voorgehan gen ontwerp-verordening. Er was breed voerig gepraat waarna een nieuw ontwerp was gemaakt, waarin veel was weggela ten. Zo is de verplichte inlevering verval len. De keuringskwestie is anders gefor muleerd, en er is veel gesproken over de bewijslastkwestie. De verenigingen willen een beroepsin stantie op het oordeel van de controleur maar drs Van Dijk zag een snellere mo gelijkheid: als de controleur oesters af keurt moet de andere controleur voor de oesters een onafhankelijk oordeel geven. De verenigingen wilden, dat als het da gelijks bestuur, het bestuur of de voorzit ter afweken van het advies van de com missie, de motieven zouden worden op gegeven. Daar voelde de voorzitter weinig voor. Het zal nu zo worden dat als er afwijking van mening bestaat het dagelijks bestuur verplicht is de kwes tie in een openbare vergadering van het bestuur te leggen. De notulen kunnen dan duidelijke taal spreken. Deze laatste bepaling werd aan de ver ordening toegevoegd, waarna deze werd aangenomen. Er zal een aankoopfonds voor oesters zijn volgens deze verordening bestemd ter betaling van aan het produkt schap ingevolge de verordening geleverde oesters en voor het voeren van propaganda ten bedrage van 50.000 per seizoen. Het dagelijks bestuur zal er zorg voor dragen dat de middelen van het fonds de f 1.500.000 niet te boven gaan. Door de inlevering Door een staking bij de openbare ver voersdiensten van de Amerikaanse stad Boston en omgeving zijn niet min der dan zeven miljoen mensen op ander vervoer aangewezen. Velen heb ben hun toevlicht genomen tot hun auto hetgeen, zoals hier op de Myst- river-brug tot enorme verkeersopstop pingen aanleiding is geweest. Gouver neur Foster Furcolo heeft de noodtoe stand afgekondigd. van oesters wil men bereiken dat er min der oesters boven de markt blijven, zo dat de druk op de prijzen wordt vermin derd. Tijdens de discussie werd er nog even over heffing gesproken en hier kwam men op glad ijs. „Als oesters worden geëxpor teerd moet men heffing betalen" conclu deerde de heer Bal uit de verordening. Nee, nee" zei voorzitter Van Dijk. ,,zo ligt het niet. Men betaalt heffing omdat men heeft verkocht. Anders zegt men aha, exportregeling". En u kent de aver sie tegen exportregelingen. De betrokkene zal moeten aantonen dat hij bepaalde oes terpartijen niet heeft verkocht. Wij kunnen niet achter de bewijzen aan gaan lopen." Onthef fingverzoek De verordening was nog niet aangeno men, of er lag al een verzoek om ont heffing. Een exporteur wilde op 8 septem ber, de dag, waarop het oesterseizoen wordt geopend, meteen zaaioesters gaan exporteren. De heer Bal waarschuwde er voor dat men hier te maken kan hebben met een poging zaai-oesters als verkapte consumptie-oesters naar België en Frank rijk te exporteren. De heer Van Dijk zei, dat veel af hangt van het feit of de oesterverordening op 8 september al is goedgekeurd en hij toonde zich niet zo erg optimistisch gezien het vaak lang uitblijven van deze goed keuringen. Is de verordening nog niet goedgekeurd, dan kan de exporteur rustig zijn gang gaan. Maar in het andere geval zou men hem volgens de voorzitter geen ontheffing moeten verlenen. De verorde ning geeft voldoende soelaas. Na 1 maart is het pas de juiste tijd voor zaai-oesters. Voor die datum heeft men te maken met verkapte consumptie-oesters. Geen vergunning De heer André Verwijs uit Yierseke heeft geen aanvoervergunning voor mosse len gekregen. Men heeft indertijd besloten dit jaar geen nieuwe vergunningen te ver strekken, terwijl tevens de heer Verwijs niet over geschikte kweekplaatsen be schikt. Hij zegt nu zijn oesterputten hier voor te kunnen gebruiken. Als de minis ter van financiën bij wie hij hiervoor wil aankloppen, toestemming geeft, zal het produktschap de zaak nog eens bekijken. Maar de heer Bal vertelde, dat de kans op toestemming nihil is. Het ministerie van financiën, en dat geldt ook voor de nspecteur voor de Waddenzee, geeft dood eenvoudig geen vergunningen meer af. Het Deltaplan verdrijft sommige kwekers van hun gronden en die moeten geholpen kun nen worden. En zoveel grond is er niet. In Zeeland totaal niet, op de Waddenzee nog wat, maar niet veel. C 2 of D? De langste discussie van de middag ont stond om de gevraagde D-kwaliteit voor mosselen. De kwekers wilden indien nood zakelijk over deze D-soort, een aanvullen de kwalitiet kunnen beschikken. Het be treft hier een partij mosselen, waarvan tenminste 60 percent een schelpgrootte heeft van tenminste 50 mm, tenminste 25 percent een schelpgrootte van tenminste 45 mm en ten hoogste 15 percent een schelpgrootte kleiner dan 45 mm, terwijl het vleesgewicht tenminste 18 kilo per 100 kilo mosselen bedraagt. De mosselhandelaren wilden liever de C 1-kwaliteit. Deze C-mossel, welke de zelfde schelpgrootte als de gewone C-mos sel zal moeten hebben, dient een vlees gewicht van ten minste 18 percent te heb ben. Een volgende eis is dat de mossel een maximaal stukstal heeft van 160 per getrokken monster van 2 V2 kilo. De prijs is gelijk aan de C-mossel. De bedoeling bij beide voorstellen was, dat het een aanvullende kwaliteit zou betreffen, die dus niet besteld kan worden, maar in noodzakelijke omstandigheden op aanwij zing van het produktschap mag worden gelverd. De prijs voor de D-kwalitiet werd voorgesteld op 11.85 per ton van 100 kilo, die voor de C 1 op 10.85, gelijk dus aan de gewone C-kwalitiet. Tijdens de discussie draaiden de leden vooral om de vraag heen of de Nederland se naam in het buitenland wel gediend is bij de invoering van de D-mossel, die nog niet volgroeid is. De heer De Leeuw ver zette zich met hand en tand tegen deze soort, mar het bleek, dat hij onder de kweker-handelaren in mosselen geen me destanders heeft. Dat er vreemde dingen gebeuren bleek ook: voorzitter Van Dijk vertelde hoe hij een telegram van de mosselhandelarenvereniging had gekregen, waar de voorzitter niets van af wist. „We wisten niet dat hij nog voorzitter was" luidde het commentaar bij navraag. De reden voor de aanvraag om C 1-mos- selen, welke aanvraag door de heer De Leeuw warm gesteund werd, ligt vooral hierin, dat het vleesgewicht van de Zeeuw se mosselen wat onder die van de Wad denzee ligt. De heer Bal was de voornaamste tegen stander van de heer De Leeuw. Hij zei, dat er vorig jaar veel D-mosselen zijn geëxporteerd zonder dat er in het buiten land klachten zijn geweest. De voorzitter deelde enkele cijfers mede. Er zijn nu (met een begin, dat twee weken later ligt dan vorig jaar) al 97.000 ton aangevoerd tegen verleden jaar 113.000 ton. Er is spra ke van een toeneming. Er wordt meer B-kwaliteit geëxporteerd dan vorig jaar. De export naar België is tot nu toe (met de twee weken achterstand in gecalcu leerd) 40.000 tonnen evenals vorig jaar, die naar Frankrijk is teruggelopen van 17.700 tot 9900 tonnen, doordat in Frankrijk zelf (bij Brest) nu mossels worden ge wonnen. Was het de eerste twee weken moeilijk, nu is de aanvoer groot genoeg. Verscheidene kwekers krijgen zelfs geen beurt. Maar men verwacht dat er straks meer bestellingen komen, wanneer de Franse mossels zijn uitgeput. En dan wil men de mogelijkheid hebben een D-kwali- teit te kunnen leveren. Ook de heer Bal wees er op, dat de D-kwalitiet alleen in uiterste noodzaak zal worden gebruikt, waardoor hij bij vele opposanten de wind uit de zeilen nam. Al waren er, die hem aanvielen, omdat hij stelde, dat de mosseladviescommissie de D-kwalitiet had aanbevolen, en dat men de kans liep, als dit advies niet werd gevolgd, -waarvan het in het begin der discussie alle schijn had- de leden van de commissie niet meer zouden vergade ren. De heer Boon stelde het scherp. „Ik vraag me af of het in het belang van het bedrijf is de kwaliteitseisen terug te bren gen? Volgend jaar zitten we weer". „Maar hij vond, dat als het hele bedrijf het no dig vindt, men dan niet met verschillende C's moet gaan werken, maar met een D. „De kwekers moeten mossels kweken", zei de heer De Leeuw. „Ze hebben in mei zaaimossels gevist en onderling ver kocht en nu stellen ze voor de prijs op 10.85 vast te stellen". De heer Roos be klaagde zich over de waar, die men soms op de Nederlandse markt ziet verschijnen. „Het is onverantwoord wat er soms aan mossels op de Nederlandse markt wordt gebracht." Maar in feite praatte men wat door elkaar heen. Tot de heer Kok voor stelde om een biologisch rapport te vra gen. aWt de heer Van Dijk niet goed mo gelijk achtte. De heer Bal bleef zich maar verbazen dat men het advies van de deskundigen niet gewoon volgde. Maar daartoe was men toch ook niet geneigd. Men besloot tenslotte een maand te wachten met een beslissing in de hoop een duidelijk beeld te kunnen krijgen van de gehele zaak. Wat, men wil weten is, in hoeverre de D-mossel de kwaliteitspositie in het buitenland be dreigt en in hoeverre er gevaar is dat een oogst van D-mosselen de aanvoer van volgend jaar bedreigt. Volgens de heer Bal is hier geen sprake van. „Hier zijn andere factoren in het geding", zei hij. Volgende vergadering krijgt men dus nog eens de discussie. Maar dan zal er ook een beslissing moeten vallen. JONGEN GESLIPT MET BROMFIETS. Op het Brinioplein te IJmuiden-Oost, is donderdagavond een zestienjarige jongen uit Haarlem met zijn bromfiets geslipt. Hij viel en liep een gebroken sleutelbeen op. Per ongevallenauto is hij naar het Anto- niusziekenhuis vervoerd, vanwaar hij latei- naar huis kon terugkeren. EEROL ONTSLAG VOOR ONDER WIJZERES. Wegens ziekte is mevrouw N. C. Z. Wes- tra—Van der Wal niet meer in staat les te geven aan de Openbare b.l.o.-school, de Emmaschool, in Beverwijk. De raad van Beverwijk wordt, nu voorgesteld, haar met ingang van 1 december eervol ontslag te verlenen. BRANDJE IN WONING AAN VELSERDUINWEG. Donderdjgmorgen is brand uitgebroken in een woning aan de Velserduinweg. Bij het koken van wasgoed raakte een gasslang in brand. Buren die rookontwikkeling zagen, blusten het vuur met een emmer water. Op het Chinese motorschip „Yu-Tung (7260 ton) van de rederij „Yu-Tung Navi gation Corporation" te Taipeh (Formosa), dat voor reparatie bij Wilton-Feyenoord in Rotterdam ligt. is brand ontstaan in ruim 3. Bij laswerkzaamheden zijn waar schijnlijk vonken op rietmatten en resten copra terechtgekomen. Het schip had een lading copra van de Philippijnen naar Rot terdam gebracht. De brand ging gepaard met een hevige rookontwikkeling. Omdat zich onder de dubbele bodem van het ruim stookolie be vond heeft de brandweer het gehele ruim onder water gezet. Er is nu geen gevaar meer. NEELTJE HAALDE ZIEKE VAN KUSTVAARDER De reddingboot „Neeltje Jacoba" uit IJ- muiden heeft donderdagmiddag de tweede stuurman van de Zweedse kustvaarder „Frey" van boord gehaard. De Zweedse zeeman had een hartaanval gekregen. Hij werd naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden-Oost overgebracht. Advertentie eren wii eta fabr. holtkamp ontwerp jan de boer deze kamer is in honderden kombinaties samen te stellen, speciale lengte- en breedtematen. wij verstrekken u gaarne gratis de uitgebreide prospectus slaapkamerspecialisten Aanvoer van donderdag De totale aanvoer in IJmuiden was don derdag: 4500 kisten vis, waarvan 169 tong en tarbot, 1. heilbot, 590 schol, 40 schar, 42 bot, 1835 harmg, 970 makreel, 317 schelvis, 309 wijting, 170 kabeljauw en gul, 10 haai, 20 poon, 27 koolvis. Pryzen van donderdag Per kilo: heilbot, 5.60, grote torïg 5.10- 4.40, grootmiddel tong 4.90—4.20, kleinmiddel tong 4.804.10, kleine tong 1 3.903.kleine tong 2 2.702,-, tarbot 1 2.80—2.50, zalm 6—4.90. Per 50 kilo: tarbot 4 9254, grote schol 66—49, grootmiddel schol 60— f 55, kleinmiddel schol 4838, kleine schol I f 55—f 33, kleine schol 2 42— 12, schar 35—21, bot 12—8, verse haring 2411, makreel 21—5, grote schelvis 4237, grootmiddel schelvis 4227, kleinmiddel schelvis 3629, kleine schelvis 1 6521, kleine schel vis 45—11, wijting 18—8, grote gul 52—42, middel gul 46—/ 35, kleine leng 31— 30, poontjes 11—8, pieter man 130114, kleine rode poon 2 10- f 8. Per 125 kilo: grote kabeljauw 256— 124. Besommingen va*i donderdag KW49 13700, KW81 8900, KW166 f 4500, I.JM154 10900, WR49 6030, KW84 f 2220, KW119 f 1290, KW112 f 660, KW61 770. Aanvoer van vrydag Vier trawlers, twee loggers en 28 kotters zorgden vrijdag in IJmuiden voor een aan voer van 3000 kisten vis, waarvan 60 schel- Op de hoek van de Wenckebachstraat en de Grote Hout- of Koningsweg te Velsen- Noord, is donderdagmorgen vroeg een fietser tegen een scooter aangereden, door dat hij geen voorrang aan de scooterberij der gaf. De fietser een 51-iarige Bever- wijker, kneusde enkele ribben en ver wondde zijn linkerhand. Hij werd in het Rode Kruis ziekenhuis verbonden en later naar huis gebracht. Op verzoek van de politie van Velsen is donderdag in Utrecht aangehouden een 26-jarige man uit IJmuiden-Oost, die ervan wordt verdacht uit een winkel in Velsen een draagbaar radiotoestel te hebben weg genomen. De man werd in de fabriek te Utrecht aangehouden. De politie nam ook het toestelletje in beslag Omstreeks twee uur vannacht is brand uitgebroken in een schuur achter de wo ning van de familie Timmermans aan de Burgemeester Pambonnetlaan in IJmuiden. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. De bewoners van het huis werden wakker door het geknetter van de vlammen. De achterzijde van de schuur stond in lichter laaie. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd. Zes jonge kip pen en twee siervogels vonden de dood in het vuur. Bovendien kon niet verhinderd worden dat twee bromfietsen en een fiets zwaar werden beschadigd. De brandweer heeft het vuur geblust. De schuur brandde grotendeels uit. vis, 55 wijting, 65 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 1240 haring, 280 kleine haring, 200 makreel, 400 schol, 450 diversen, 16 kantjes haring, 150 pilchards. Verder waren er aan de markt 15.000 kilo tong en 60 stuks stijve kabeljauw. IJM 72 Beatrice (13 augustus) 700 kisten vis, waarvan 550 haring, 100 makreel, 50 di versen en 490 kantjes. SCH 153 Onderneming 4 (12 augustus) 750 kisten, waarvan 650 haring en 100 di versen. RO 27 (16 augustus) 375 kisten, waarvan 65 schelvis, 140 haring, 100 makreel, 60 stuks kabeljauw, 15 wijting, 30 gul en ka beljauw, 25 zwarte koolvis. Pryzen van vrydag Export: grote regels kabeljauw 116 tot 110, grote en grootmiddel schelvis f 35, grote schol 60 tot f 62, zetschol 55 tot 47, grote tong 4,80 tot f 4,60, grootr middel tong 4 tot f 3,70, kleinmiddel tong 3,20 tot 3,90, tong I 2,80 tot 3,20, tong II 2, kisten grote kabeljauw 118 tot 122. Binnenland: grote gul 51, middel gul 40 tot 41, torren 31, kleinmiddel schel vis 53, pennen 52, braad 19 tot 22, wijting 19 tot 22, witte koolvis 100, zwarte koolvis 73 tot 88, schol I 42 tot 44, schol II 27 tot 38, schol III 21. Besommingen van vrydag RO 27 10.500, KW 108 1.620, KW 128 450. Op zee Het was goed weer om de noord met be vredigende maar ongelijke visserij. Er gingen veel netten stuk. De vangsten liepen uiteen van 60 tot 300 manden haring, makreel en schelvis per etmaal. De Allanwater deed evenals de Job Gouda een trek van twee pakjes, de Golfstroom boekte een dagvangst van 270 manden haring, de Stadt Enckhuysen deed een trek van 50 manden haring, de Britten burg een dagvangst van 250 manden ha ring, de Albatros een dagvangst van 150 manden haring. De loggers en kotters op en bij het Zandt vingen 20 tot 70 manden schelvis, wijting en gul per etmaal. De loggers en kotters op de kust hadden het bar slecht. Er werd niet meer dan 40 tot 80 kilo tong en 8 tot 15 manden schol per etmaal gevangen. De Ariadne is weer naar zee vertrokken. Haringvangsten KW 5 met 20, KW 7 met 40, KW 16 met 24, KW 25 met 55, KW 47 met 12, KW 54 met 18, KW 138 met 80, KW 140 met 25, KW 20 met 2, KW 78 met 25, KW 15 met 40, KW 43 met 15, KW 44 met 10, KW 85 met 5, KW 97 met 5, KW 110 met 5, KW 22 met 5, KW 45 met 30, KW 127 met 5, KW 37 met 30, KW 151 met 3, KW 163 met 10, geen vangst hadden KW 2, 6, 147, 170, 41, 67, 130, 70. Trekkers: KW 4 met 110, KW 73 met 20, KW 99 met 70, KW 74 met 40, KW 40 met 20 thuisstomend, KW 135 met 60, KW 176 met 85 thuisstomend, KW 38 met 20, KW 141 met 30, KW 95 met 20. Gemiddeld: Scheveningen 21, Katwijk 15. Scheveningen Aanvoer in Scheveningen 70 schelvis, 300 wijting, 50 gul en kabeljauw, 100 haring, 150 kleine haring. 30 makreel, 250 schol, 6500 kilo tong, 250 stuks kabeljauw. Voor zaterdag HD 108 Michiel 700 kisten, RO 46 Claesje 650 kisten en 900 stijve kabeljauwen. 7 By ons de beste merken GAZELLE - RUDGE en FONGEE5 KAPTEIN MOBYLETTE ROBUST 495.TOERIST 445. SUPER 585.— „FIETS-O-MATIC" ƒ419.-, de fiets die vanzelf gaat Alle modellen 1960 zijn voorradig Neem de moeite en kom eens kijken bij BLOEMSTRAAT 33 - IJMUIDEN - TELEF. 4208 Bescherm uw ogen met een goede bril van PLEIN 1945 no. 5 - IJMUIDEN - TEL. 7062 uit diverse landen en In elke prijsklasse. Ziekenfondsleden 25korting op het montuur. ZIE ONZE ETALAGE Bestelt nu reeds uw nieuwe catalogus 3 delen compleet38.15 (6 sept. '60) ALBUMS VOOR JEUGDIGE BEGINNERS ƒ0.30 - 0.90 - ƒ2.50 - ƒ4.50 NEDERLAND EN OVERZEESE GEBIEDSDELEN DAVO ƒ12.50 en ƒ15.00 - HOLLAND ƒ15.00 K II 8.50 - HOLLANDIA 5.90 STOCKBOEKEN - BLANCO ALBUMS enz. LAGERSSTRAAT 12 N.V. CONFECTIEFABRIEK vraagt voor afdelingen spoedige indiensttreding op alle Wij bieden een goed betaalde werkkring met aan trekkelijke arbeidsvoorwaarden. Reiskosten worden vergoed. Aanmelden dagelijks, Herengracht 50-52, Amster dam of tel. 64715. toestel 36. VRIJDAG EN ZATERDAG RECLAME Grote blauwe pruimen, per pond 25 ct Grote handappels, 3 pond 45 ct Grote handperen, 3 pond59 ct Stoofperen, roodkokers, 3 pond 25 ct Moesappels, 3 pond 25 ct Grote xoete appels, 3 pond45 ct Puik-beste aardappels, 5 kilo voor 75 ct PLANCIUSSTR. 27 - EVERTSENSTR. 10 - TEL. 5038 Bestellingen worden gratis thuisbezorgd. BIJ HOEK EN VAART komt u nooit te laat voor het chemisch reinigen van uw kostbare kleding. Profiteer van de lage prijzen: DEKENS 1 voor 1.50-2 voor 2.75 - 3 voor 3 50 elke deken meer 1.00 MANTELKOSTUUMS 2 75 DEUX PIECES 2.50 ROKKEN vanaf 1.20 TRUITJES of VESTJES, vanaf 0.95 JAPONNEN vanaf 2.00 PANTALONS 150 HERENKOSTUUMS 3.6C STROPDASSEN 0.75 IN 3 DAGEN WEER RETOUR. Verven, stoppage en reparatie van uw kleding en overhemden. Plisseren en korter maken van uw rokken enz. Reparatie en nauwer maken van herenpantalons. Voor een goede behandeling naar de Chem. Reiniging LINNAEUSSTRAAT 143 - TELEFOON 7200

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6