Mensonides voor prijs na op krachttoer gegadigde 200 meter schoolslag Q&P (&p Ook Cockie Gastelaars heeft een kansje op het brons 5Ö3 Nederlandse wegploeg reed een uitstekende wedstrijd Waterpolo team versloeg de „Aussies", maar speelde zonder overtuiging Nederlandse kanovaarders hadden heel goede start Worstelaar Rosbag uitgeschakeld Deense wielrenner in Rome overleden OLYMPISCH ALLERLEI Na de overwinning Prego, signor Mensonides Kroon staat er naast Na zonnesteek Al 51 gewonden Estafetteploeg won met groot verschil Koninklijke belangstelling ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1960 (Van onze speciale verslaggever) Een 15-jarig Amerikaans meisje heeft de Italianen gisteren tot laaiende bijvalsbetuigingen gebracht. Niet vanwege haar schoonheid, want temid den van de natuurlijke gratie van dit Latijnse volk en zijn bronskleurige sierlijke vrouwen, steekt Chris von Saltza af als Andersens lelijke eendje temidden van de gracieuze zwanen. Het onbeholpen, verlegen kind heeft wit haar, dat spot met coupe en krul en met haar houding weet ze te land geen raad. Maar - typisch - in het water van het zwemstadion bleek vrijdag middag de metamorphose van Chris von Saltza volkomen. Sierlijk, soepel, ongelooflijk-krachtig kliefde zij door het blauwe water, alle anderen uit die vierde serie van het nummer 100 meter vrije slag dames op grote afstand in haar machtig kielzog achterlatend. De mensen op de tribunes klapten en juichten al, toen de tijd nog niet eens bekend was en de foto grafen doken op het blonde kind af, dat - eenmaal uit haar element geklauterd - prompt weer een schutterige bakvis werd en het liefst hard was weggelopen. Daar kwam de tijd, in ongelooflijk slecht Engels, omge roepen. Chris van Saltza, USA, won de vierde serie 100 meter vrije slag in de nieuwe Olympische recordtijd van 1 minuut 1.9 seconden. Dat was een klap voor Dawn Fraser, die een kwartier tevoren een pakkende race met Cockie Gastelaars had gewonnen. (1.2.1 tegen 1.3.9 voor het Schie- damse meisje, dat tevreden was met haar prestatie, en daarvoor ook reden had). En Nedej-land? Reden tot enige tevreden heid. nee men moet niet verwachten dat wij op de vrije slag een gouden of zilveren Olympische plak in de wacht gaan slepen. Zowel Von Saltza als Fraser maakt tijden, waaraan Gastelaars niet zal kunnen tip pen. Maar zij plaatste zich voor de halve finales met een tijd die slechts door drie meisjes werd verbeterd: Von Saltza, Fraser en de En gelse Nathalie Steward. En dat betekent dat er een kans op een bronzen plak in zit. Daarbij heb ben we ook aan de veel ongeroutineerder Erica Terpstra plezier beleefd. Plet Haagse meisje, dat nog maar kort in het grote werk" zit, had nog al opgezien tegen 't ogen blik, waarop zij te water zou moeten gaan, maar ze heeft zich er prachtig doorgeslagen. De beroem de Ilse Konrads had de grootste moeite om de grimmig strijdende Erica achter zich te. laten. Van start tot finish kïemdë Erica Terpstra zich met de grootste hardnekkig heid aan de Australische vast en tot het einde toe hield zij dit tempo vol. unntïrr». Vandaar dat ze maar tweetiende seconde meer tijd nodig had dan Konrads, die boven de tijd van Cockie Gastelaars bleef en nu niet meer als de grote favoriete voor de winst kan gelden. Het zal wel tussen Von Saltza en Fraser gaan, met misschien een kansje voor Nederland op brons. En het is moge lijk, dat Nederland met twee meisjes het maximum, dat mogelijk is tot de eind strijd doordringt. Vrijdagavond om tien uur stond Wieger Mensonides handtekeningen uit te delen, alsof het zijn dagelijks werk was. „Prego, signor" bedelden de Italiaanse teenagers met hun smekende, donkere ogen. En zij hielden de Haagse schoolslagzwemmer hun blaadjes en programmaboekjes voor. Men sonides moest even wennen aan dit bij komende verschijnsel van sportroem, maar binnen in hem juichte het nog voldoende na om zonder morren pennestreken uit te delen. Chris von Saltza (links) en het Duitse meisje JJrsel Brunner. Na de tweede serie 100 meter vrije slag (v.l.n.r.): Cockie Gastelaars, Dawn Fra ser en Inger Thorngren. Hij had namelijk een half uur tevoren zijn serie 200 meter schoolslag gewonnen en daarbij een tijd gemaakt die de goege meente op de volle tribunes (er stond een waterpolomatch van de Italianen op het menu) met de ogen deed knipperen van verbazing: twee minuten en negenendertig seconden precies had Mensonides nodig om aan te tikken. En er was een formidabele strijd aan vooraf gegaan, eer het veld van zwemmers de Hagenaar als de sterkste erkende. Roer loos had de Hagenaar op zijn stoel gezeten eer de' fluittoon hem naar het startblok riep. Halverwege de eerste 50 meter lag hij gelijk met de Duitser Enke, maar bij het eerste keerpunt was hij al voor en na honderd meter had hij Enke anderhalve meter achter zich. Mensonides gleed voortreffelijk door het water. Rustig en soepel en met sterke beenslag spoedde hij zich aan de kop van het veld voort. Schril klonk temidden van hels kabaal de kreet „Mensonides" door de avondlucht- De Duitsers antwoordden met Enke nog ferventer aan te moedigen en de Italianen zweepten hun man, Lazzari, via frenetieke spreekkoren op. Het Italiaantje perste er inderdaad een eindspurt uit, maar Menso nides was intussen onbereikbaar gewor den en werd overtuigend winnaar. Het mooiste van alles was zijn tijd: 2.39.-. Alleen de Amerikaan Mulliken en de met hem in hevig gevecht liggende Rus Prokopenko zwommen sneller dan onze landgenoot: Mulliken 2.38 en de Rus 2.38.3. Alle anderen deden het minder goed, ook de Australische wereldrecordhouder Ga- thercole en eveneens de door hysterisch gillende en met nipponvlaggen zwaaiende Japanners opgejaagde Masuda en Ohsaki, van wie de laatste overigens maar een tiende seconde meer nodig had dan Men sonides. Mensonides zit nu in de halve eindstrijd, die maandag gezwommen wordt. Intussen zijn de Nederlandse ploeg ook de teleurstellingen niet bespaard gebleven, want kort voordat Wieger Mensonides zijn succes boekte, had Ronnie Kroon hetzelfde bad teleurgesteld verlaten. Het lukte hem niet zich te plaatsen voor de finale 100 meter vrije slag en de tijd die hij gister avond maakte was trouwens slechter dan 's ochtends. Toen was het 57.7 en nu 57.9. Als men nu weet dat de Amerikaan Larson 55.5 zwom en diens landgenoot Hunter 55.7, terwijl een man als de Olympisch kampioen van Melbourne, John Henricks die niet fit is een tijd van 57.5 maakte en uitgeschakeld werd. en wereldrecord houder Devitt met 55.8 derde lag, dan wordt het duidelijk dat de vermoedelijke opvolgers van Devitt en Henricks heftig aan de bel hebben getrokken. Vanavond, tijdens de finale, zullen we te weten komen of hun stormloop uiteindelijk de val van twee grote sterren ten gevolge zal hebben. Of dat Devitt zijn belagers alsnog kloppen zal. In Rome is vrijdagmiddag overleden de Deense amateur-wielrenner Knut Enemark. Enemark was lid van de Deense achtervolgings-equipe, die vrijdagmorgen op het Cristoforo Colombo-circuit deelnam aan de Olympische tijdrit over 100 km. Hij moest in de derde en laatste ronde de strijd staken - waardoor ook de reeds gedecimeerde equipe uitgescha keld werd - tengevolge van een zon nesteek. Enemark was buiten bewust zijn toen hij naar het ziekenhuis werd vervoerd en is niet meer bij kennis gekomen. Enemark was 23 jaar. Hij werd dit jaar kampioen van Scandinavië der amateurs op de weg. Het was dit seizoen zijn enige prestatie van betekenis. Lange tijd was hij namelijk op non-actief doordat hij twee keer kort achtereen een sleutelbeen brak. Het bericht van het overlijden van Knut Enemark heeft grote verslagenheid ge bracht bij de Deense Olympische equipe. De Deense wegrenners zullen zich van de Spelen terugtrekken. Het stoffelijk overschot van de coureur zal zaterdag of zondag per vliegtuig naar Denemarken worden overgebracht. Knut Enemark. Eenenvijftig Olympische deelnemers lij den momenteel aan verwondingen van al lerlei aard, zo maakte het organisatieco mité vrijdag bekend. Bij hen was ook de Nigeriaanse sprinter Omageeni, die bij een val tijdens de training een lelijke snee in zijn knie opliep. De eerste gouden plakken van de Olym pische Spelen werden veroverd zo meld den wij gisteren reeds door de Italia nen. Hun wegploeg voor de 100 km. tijdrit werd onbedreigd eerste met 'n voorsprong van 2 minuten 23 seconnden op de Duitsers, vertegenwoordigd door de Oost-Duitse ploeg, terwijl de Russen beslag legden op de derde plaats. De Nederlandse ploeg be staande uit Hugens, Lotz, Van Kreuningen en Sluis boekte een bijzonder fraai resul taat. Zij eindigde namelyk op de vierde plaats met een achterstand van 4 min. 42.0 seconden op Italië. De Italiaanse zege is geen moment in gevaar geweest. Al in de eerste ruim 33 km. lange ronde namen de Italianen de leiding in de klassering met een voorsprong van zeven seconden op de Duitsers. Rus land bezette ook toen al de derde plaats en in deze volgorde zou geen verandering meer komen. Alleen het verschil in tijd werd steeds groter. Na de tweede ronde hadden de Duitsers wederom 22 seconden op de Italianen ver loren, terwijl de Russen hun achterstand van 18 sec. na de eerste ronde op de Duitsers zagen groeien tot 57 sec. In de laatste 33 km. gaven de Italianen alles om hun superioriteit duidelijk te onder strepen. Zij slaagden daarin volkomen, want-zij liepen toen nog eens bijna twee minuten op hun Oostduitse concurrenten uit. De Nederlandse ploeg reed een uitsteken de wedstrijd. Het zag er na de eerste ronde niet rooskleurig voor de oranjeman nen uit, want toen bezetten zij met een achterstand van 1 min. 47 sec. op Italië de dertiende plaats. Maar zij bleken hun krachten beter te verdelen dan de meeste andere ploegen en gingen in de tweede ronde Argentinië, Spanje, Oostenrijk en Groot Brittannië voorbij. In de laatste ronde zetten de Nederlan ders alles op alles. Het werd een pure race van de waarheid want de oranjetruien hadden niemand om zich aan op te trek ken. De zwakke Columbianen waren zij al in de eerste ronde voorbij gegaan en de Fransen, die in het gezelschap van de Spanjaarden reden, bleven onbereikbaar. Des te groter werd de prestatie van de Nederlanders. Zij waren de enigen met de Italianen, die in deze slopende hitte de laatste 33 km. binnen 47 minuten af legden. De Nederlanders werden tenslotte vierde, want zowel de Zweden, de Fransen, de Roemenen en de Zwitsers hadden meer dan 48 minuten nodig en werden in de eindklassering verdrongen. Geruime tijd na afloop van de tijdrit op de weg diende Zweden, dat als vijfde ach ter Nederland was geëindigd, een protest in tegen de Nederlanders, omdat die niet het gehele parcours gereden zouden heb ben. Het ging hier om misschien 25 tot 30 meter. Na elke ronde namelijk moesten de deelnemers direct na de streep een korte lus maken om dan het parcours in tegengestelde richting te berijden. Na de eerste ronde hadden de oranjemannen deze lus inderdaad niet geheel afgelegd. Zij waren binnendoor gereden en hadden misschien .30 rn}ët.ev gewonnen. Maar dat was in ae èeyste (plaats' dé schuld van'de organisatie', dié? geeft 'Voldoende 'afwijzin gen had aangebracht. Ook een protest tegen de Duitsers kwam ter sprake. De Italiaanse commissaris, die in de volgauto de Duitsers had begeleid, kondigde onmiddellijk na de finish aan dat hij zou protesteren omdat de Duitsers elkaar onderweg hadden voortgetrokken en geduwd. Dit protest werd afgewezen. (Van onze speciale verslaggever) Piscina delle Rose heet het tweede zwembad van Rome. Wel een naam die de lading moet dekken want het bad heeft voor Olympische wedstrij den weinig sfeer en een zeer hinder lijke verlichting, die zelfs bij avond een zonnebril noodzakelijk maakt. Hier - voor een handvol toeschouwers - hebben eerst de Duitsers de Brazi lianen gekraakt en daarna de Neder landers met 5-3 gewonnen 'van Australië. De desillusie van de ietwat onfortuinlijke nederlaag tegen Joego slavië zat onze landgenoten duidelijk nog in de benen. Zij speelden zeer nerveus en met weinig overtuiging. En na afloop zetten zich de „gesprek ken" nog op de kant voort, waarvan wij kunnen verzekeren dat zij niet van de aangenaamste soort waren. Erica Teipstra, ongeroutineerd, maar desondanks verrassend goed zwemmend in Rome. „Zo, vanmiddeg zijn we tenminste alleen maar toeschouwers". Chef d'equipe Leb bink stelde het vergenoegd vast, toen de Nederlandse estafette-ploeg door een zege in de 4x500 meter K 1-klasse zich even als Weyzen en Knuppe-Geurts recht streeks in de halve finales van de wed strijden om de Olympische kanotitels had geplaatst. Geen Nederlands team dus vrijdagmid dag in de herkansingen. Een ongekende weelde. Maar niet alleen het feit dat Ne derland zich rechtstreeks klasseerde is be langrijk, meer nog stelt de wijze waarop de Nederlandse vertegenwoordigers hun plaatsen hebben veroverd. Zeker, de indeling was stellig niet on gunstig geweest, doch daartegenover staat dat zowel de Nederlandse K2 als de esta fette-ploeg zich beslist niet voor de volle honderd percent hebben behoeven te ge ven. Al is het nog te vroeg om vergaande conclusies te trekken, de resultaten van de eerste wedstrijddag openen toch pers pectieven voor de nabije Olympische toekomst. De Nederlandse estafetteploeg zorgde er dus op de 4x500 meter voor dat de triomf compleet werd. Met grote over macht toen Chick Weyzen finishte lag hij zeker 30 meter voor op zijn concurren ten heeft Nederland in de eerste serie de overwinning behaald. Het begon al kort na de start. Ru Knuppe, snel vertrokken, nam een kleine voor sprong, die routinier Anton Geurts tot 16 meter vergrootte. Cees Lagrand handhaaf de deze voorsprong. Hij ging moeilijk van start, maar bleef toch ruim voor op al zijn tegenstanders. De Nederlandse kam pioen Chick Weyzen startte dan ook als vierde in gewonnen positie. Maar dat was voor de man uit Maastricht beslist geen reden om het te rustig aan te doen. In een bijzonder hoog tempo ging hij door. Voortdurend vergrootte hij de voorsprong en het verschil werd tenslotte imponerend. Een overwinning op de Australiërs, die dit spel nog maar in embryonale vorm be heersen, is niet zo'n grote eer. Was dit niet zo gegaan dan had onze ploeg haar biezen wel kunnen pakken. Het griezelige van deze wedstrijd is, dat een nederlaag niet eens absoluut onmogelijk is geweest, zeker met een 2-2 ruststand. De algemene klacht bij de Nederlanders was wel dat de scheidsrechter alles zag van de Neder landers en nog iets meer en de Aus traliërs veel meer vrijheid van spelen toe liet. Maar een ploeg als de onze, die nog altijd pretendeert bij de top te zijn, moet de steun van een scheidsrechter kunnen missen. De gevaarlijkste man bij de Australiërs was de als linksmidden opererende Wie gard. De „Aussies" hadden hem slim als middenvoor in de opstelling geplaatst, waardoor er aanvankelijk nog al naams verwarringen plaats vonden. Toen de eer ste Australiër het water werd uitgestuurd heette hij in al onze verslagen Clarke, maar het was Wiegard. Het was in deze periode dat Ran voor Nederland scoorde, nadat Vriend al een keer de lat had ge beukt. Daarna ging hij het water uit, wat de „Aussies" wel sterk deed opdringen, echter zonder van hun nummerieke meer derheid te kunnen profiteren. Integendeel, door hun ver opdringen kon onze ploeg een verrassende counter lance ren die door Muller met 2-0 werd geho noreerd. Eén van de zeldzame keren dat er goed en flitsend waterpolo werd ge speeld. Prompt zakte Nederland weer af, hetgeen Wiegard de kans gaf om met een verrassend schot uit't midden de niet min der verraste Kniest te passeren (2-1). Toen ging Van Dorp de kant op, waarvan de Aussies nogmaals profiteerden om door hun zelfde man Wiegard de stand op 2-2 te brengen. En daarmee was het rust. Frans Kuyper en Cor Braasem zetten toen wat puntjes op verschillende „i's wat niet zonder uitwerking bleef. Want meteen na de rust stootte Van der Zwan door (3-2) en toen Ran 4-2 scoorde, werd er op de kant verlicht adem gehaald. Nu wordt het een giller, werd er op de kant geroepen. Welnu, zover was het nog niet. Eerst zou Wiegard nog zijn hattrick sco ren (4-3), waardoor de situatie opnieuw hachelijk werd. Eindelijk scoorde daarna Van Dorp 5-3, maar prompt daarop miste Van der Zwan de kans van de avond door een strafworp op de keeper te plaat sen. Toen Vriend uit het water werd ge stuurd kregen de Aussies nog een juweel van een kans om hun score te verbete ren, maar met drie man voor Ben Kniest gaven zij toch wel het bewijs van water polo nog heel wat te moeten leren. De stand na de tweede dag in groep A is: Italië 2 2 0 0 4 12—4 Roemenië 2 10 12 84 V. A. R. 2 0 111 3— Japan 2 0 111 4-11 De uitslagen waren: Roemenië-VAR 5-0, Italië-Japan 8-1. In groep B is de stand: Rusland 1 1 0 0 2 5—4 Duitsland 2 10 12 10—8 Argentinië 10 10 1 22 Brazilië 2 0 111 5 Gespeeld werd: Duitsland-Brazilië 6-3. En in groep C: Joegoslavië 1 1 0 0 2 21 Zuid Afrika 1 1 0 0 2 32 Nederland 2 1 0 1 2 6—5 Australië 2 0 0 2 0 5 Gespeeld werd: Nederland-Australië 5-3 In groep D is de ranglijst: Hongarije 1 1 0 0 2 72 Frankrijk 1 1 0 0 2 43 België 1 0 0 1 0 3—4 Ver. Staten 1 0 0 1 0 2—7 De resultaten waren: België-Frankrijk 3-4. Hongarije-V.S. 7-2. Geld is wel belangrijk, ook voor de Ita lianen, maar in deze Olympische dagen kan men er toch niet alles voor kopen. De meest begeerde trofeeën kunnen alleen door de beste sportlieden die aan de Spe len deelnérnen worden veroverd: de gou den, zilveren en bronzen medailles en dan nog alleen na de uiterste lichamelijke in spanning. Maar er zijn andere trofeeën, die door de bevolking van Rome ten zeerste wor den begeerd: de „distintivo", de speldjes. Bijna uit ieder der 85 landen hebben de respectieve equipes wel nationale Olym pische speldjes meegenomen, of dragen die zelf op de borst. De nieuwste rage van Rome is nu het verzamelen van die speld jes geworden. Beschikt een buitenlandse gast over een voorraadje nationale speld jes, dan kan hij van de door verzamelwoe de aangetaste Italiaan vrijwel alles ge daan krijgen en met de Italiaanse vrijmoe digheid klampen chauffeurs, suppoosten, hostesses en dienstertjes buitenlandse deel nemers, officials en journalisten aan met de smekende vraag: „di.stirttivo". Het Italiaans Olympisch Comité heeft een zeer groot aantal meisjes aangeno men, die allen gekleed in hetzelfde Olympische uniform tot taak hebben als gastvrouw op te treden voor de bui tenlanders. Sommigen van deze charman te dames voeren een onderlinge „Olym pische strijd". Enkelen zijn er reeds nu in geslaagd zoveel speldjes te bemachti gen, dat op hun blouse nauwelijks ruim.- te over blijft voor nog meer „distintivo". Aan de andere kant doet Rome goede zaken met het hoofdstedelijke embleem: de „Lupa" de zogende wolvin, die de klei ne Romulus en Remus voedt. Zij prijkt op diverse speldjes samen met de vijf Olym.- pische ringen. VERONTSCHULDIGINGEN De Australische zwaargewicht Ron Tay lor heeft zich vrijdag bij de Italiaanse po litie moeten verontschuldigen. Taylor had donderdag aangifte gedaan van de dief stal van zijn portefeuille met 1600 gulden. Vrijdag vertelde een Australische deel nemer dat hij de portefeuille had zien slingeren en hem daarop maar achter slot had gedaan RECORD RECETTE De openingsdag van de Olympische Spe len heeft een recette van 170.014.000 Ure (ruim een millioen gulden) opgeleverd. Een record voor het Olympische stadion. NAT De tweede man van de Tsjechische 4x500 kano estafetteploeg, Pavalec kap seisde op 200 meter van de finish. Hij zwom de resterende afstand toen maar en zo zullen de Tsjechen toch net uit kunnen komen in de herkansingen. PROTEST De snelwandelaars, die ertegen gepro testeerd hadden dat de wedstrijd over 50 km. op 7 september op de heetste uren van de dag gehouden zou worden, hebben gedaan gekregen dat de start een uur zal worden verlaat, tot half drie. STAKING De Romeinse winkelbedienden gaan van daag in staking omdat hun eisen tot uit kering van een Olympische bonus, voor extra werk gedurende de Spelen, zijn af gewezen. De plaatselijke overheid heeft onlangs toegestaan dat de winkels tot elf uur 's avonds open blijven ten gerieve van de toeristen die overdag wedstrijden willen bijwonen. NIET PRETTIG Laszlo Tabori, de vroegere Hongaarse Olympische crack, die naar het Westen is uitgeweken en die in Californië woont, is ook bij de Olympische Spelen. Hij had gehoopt op de 1.500 meter hardlopen te mogen uitkomen, doch hij is momenteel statenloos en daardoor van deelneming uitgesloten. Er zijn pogingen gedaan een ploeg der „Verenigde Naties" in de Olym pische Spelen te krijgen, bestaande uit sportmensen die hun communistisch be stuurde landen de rug hebben toegekeerd, doch tot dusverre zijn deze pogingen op niets uitgelopen. Tabori was gisteren in het Olympisch dorp, op zoek naar vroegere landgenoten. Hij sprak met een Hongaar se bokser, doch deze nam na een paar minuten al afscheid. „Ik geloof niet dat hij het prettig vond met mij gezien te worden. Er wordt op hen gelet", aldus Tabori. Reeds in de morgenuren van het Olym pische worsteltoernooi was het duidelijk dat de Nederlandse vertegenwoordigers Loek van Alflen, Leo Piek en Albert Ros bag geen grote rol zouden spelen. Want als men de Russen, de Turken en de sterke Japanners aan het werk heeft gezien, is het duidelijk dat men van grote internationale klasse moet zijn om met een eervol resul taat te voorschijn te komen. In de schitterend verlichte ruimte van de basiliek kwamen vrijdagavond laat onze landgenoten Albert Rosbag en Leo Piek op de mat. Voor de weltergewicht Rosbag heeft de eerste ronde tegen de sterke Zweed Mystroem wel een bijzonder teleur stellend verloop gehad. De 20-jarige lood gieter uit Utrecht, de jongste worstelaar bij de Spelen in Rome, startte uitstekend. Tweemaal wist hij zijn tegenstander naar de mat te brengen en vooral zijn sterke aanvalskracht bood perspectieven. Helaas, na 3'/2 minuut van goed worstelen dat door de toeschouwers werd gewaardeerd kwam Rosbag in .een gehaakte onderarmgreep buiten de mat terecht. Met een pijnlijk vertrokken gezicht bleef hij liggen en de scheidsrechter, juryleden en een dokter schoten toe. De diagnose was vlug gesteld, de linkerelleboog was uit de kom gescho ten. Snel wist de arts het gewricht weer te plaatsen, maar voor Rosbag zullen de Spelen hoogstwaarschijnlijk geëindigd zijn. Pech. voor de jonge Utrechtenaar, die toon de uit het goede hout gesneden te zijn. Leo Piek, de in Duitsland wonende land genoot, heeft het er op de eerste dag van de worstelwedstrijden nog het best afge bracht. Weliswaar verloor hij van de Oos tenrijkse lichtgewicht Brotzner, maar het verschil was zo klein de drie juryleden noteerden respectievelijk 4—3, 4—3 en 5—3 voor de Oostenrijker dat men vijf mi nuten nodig had om tot een uitspraak te komen. Piek trok direct ten aanval en scoorde waardevolle punten met 'n prach tige armzwaai en een middelgreep, die hij echter niet geheel kon uitvoeren. Na zes minuten was het nog onbeslist. Leo Piek moest het eerst in de kniebrug. Geen mo ment kreeg hij daarna nog de gelegenheid een greep aan te leggen. De Oostenrijker bevocht tenslotte, vooral door een dubieuze onderarmgreep, waartegen door een der juryleden werd geprotesteerd, een kleine puntenzege. Napels, waar de Olympische zeilwedstrij den zullen worden gehouden, trekt konink lijke belangstelling. Prins Rainier en prin ses Gracia van Monaco, arriveerden als eersten, gevolgd door Koningin Juliana en Prins Bernhard. Ook wordt de komst ver wacht van koning Paul en koningin Frede- rika van Griekenland. Hun zoon prins Con- stantine neemt deel aan de zeilwedstrijden, die maandag beginnen. Rainier en Gracia arriveerden aan boord van hun jacht „Costa de Sol" en gingen in de binnenstad winkelen. Vele Napolita- nen herkenden hen en applaudisseerden voor hen. Het prinselijk paar gebruikte 'n typisch napolitaanse lunch in een res taurant op een heuveltop. Daar werd hun door straatzangers een serenade gebracht. Koningin Juliana en Prins Bernhard arri veerden 's middags van het eiland Ischia, aan boord van „De Groene Draeck".

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 18