In de vishal en op zee DANSLES mannelijk personeel DE BESTE AFDRUKKEN MAAKT FOTOHANDEL 4 ILARIUS, OOK IN KLEUR Camera's VAN VLIET Produktiviteitscentrum bekijkt situatie in de vishallen Schaakwedstrijd voor lezers A\ f 7000 voor onderzoek Oplichter maakte in Velsen twintig slachtoffers „De Hoop" in dok na nuttige reis AUTOFINANCIERING ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1960 6 Arbeider kreeg stalen stang tegen hoofd L. Jansen gewoon lid produktschapsbestuur Uitvarend schip met gewonde teruggekeerd Geen stagnatie bij kalkzandsteenproduktie HUWELIJKS-BEMIDDELING AUTO HUREN? BEL 55946 -ATLAS Opl. STUURMAN (GHV en KHV) en MACHINIST (zee en land) Dansschool DMOND Protestantse Be graf en isveren iging GevraagdAll-round SCHILDER DE N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN LEERLING CONDUCTEUR L J „Aan het hopeloos ouderwetse gedoe met steekwagens in de IJmuidense vis- afslag moet toch eens een einde komen. Er zal iets moeten gebeuren". Dit zei de heer P. Krab, voorzitter van het bedrijfschap voor de groothandel in vis en aan verwante bedrijven, vrijdagmiddag in de vergadering van dit bedrijfschap in Den Haag. „De aanvoer wordt steeds groter", zei hij, „en de arbeidskracht steeds geringer. Er is geen jong personeel te krijgen en in de vrije sector is men dan ook al bezig met het bestuderen van mogelijkheden om de situatie te verbeteren". De heer Krab wees ook op het nadeel, dat de smalle hal hervormingen niet gemakkelijker maakt. 7000 voor onderzoek Het productiviteitscentrum voor de vis serij heeft op de begroting 7000 uitge trokken voor een onderzoek naar de mo gelijkheid de doelmatigheid van de Rijks- vishallen te verhogen. Men wil bestude ren of er een mogelijkheid is het vervoer naar de pakhuizen van de groothandel te centraliseren en te automatiseren. Zevenduizend gulden is ook uitgetrokken voor een onderzoek naar een mogelijke bedrijfsautomatisering bjj de haringpak kerijen. Voor het TNO is 15.000 beschik baar gesteld. Dit instituut, zal een onder zoek gaan instellen naar de bereiding, ver pakking, presentatie en bewaring van vis. 7500 wordt beschikbaar gesteld voor een onderzoek naar een deugdelijke garnalen- machine. Voor andere onderzoekingen is f 4000 beschikbaar gesteld, de bijdrag aan de begroting van het hoofdbestuur be draagt eveneens 4000. In totaal is er dus 45.000 uitgetrokken voor werkzaamheden, die ten doel hebben de produktiviteit in de handels- en verwerkingssector te ver groten. Het departement van economische za ken en het departement van landbouw, visserij en voedselvoorziening dragen elk f 17.500 bij, het bedrijfsleven 10.000. De heer Krab deelde naar aanleiding van het onderzoek naar de IJmuider afslag mede, dat men er aanvankelijk aan had gedacht onmiddellijk 'n bepaald efficiency-bureau in te schakelen. Maar bij nader inzien beval het fondsbestuur toch aan eerst in een bepaalde eigen kring de dingen op papier te zetten, zodat men zou weten wat gewenst is. De kosten zouden daardoor kunnen worden gedrukt. De voorzitter, professor Haccou, was ook die mening toegekomen. Daardoor werd het geheel eerst in kleine kring behan deld. De heren Krab, Osendarp, W. Gouda, Uitzinger en J. A. Ouwehand belastten zich er mede, maar men heeft door de enorme drukte in de vishallen de zaak nog niet geheel rond kunnen krijgen. Hetzelfde geldt voor de kleine commissie, die het haringpakkerijprobleem bestudeert. Ook een commissie, die de werknemers vertegenwoordigt, heeft zich met het pro bleem in IJmuiden beziggehouden, name lijk de heren Windt, Van Kuilenburg en Van Slooten. De heer Windt merkte in de vergadering van het bedrijfschap op, dat het economischer zou zijn geweest als men had samengewerkt. De heer Krab merkte op, dat men niet moet verwachten, dat het produktiviteits centrum alle kosten zal betalen. Men stelt een onderzoek in, maar de maatregelen moeten door de bedrijfsgenoten worden genomen. De heer Krab achtte het niet denkbeeldig dat er in de toekomst een aantal heftrucks in de IJmuider vishallen zal worden gebruikt. Secretaris Mr. C. H. Meyer achtte het punt van het T.N.O. het punt waar het meeste schot in zou kunnen zitten. Het is te verwachten dat de opdracht aan het T.N.O. op korte termijn zal worden ver strekt, hopelijk begin september. De klei ne commissie pleegt momenteel overleg over de juiste formulering van de op dracht. „T.N.O. is een prachtig laboratorium, maar het leed tot nu toe aan een manco aan inhoud", zei de heer Meyer. „De vis- conservenfabrikanten hebben hun aandeel geleverdw en nu gaan ook de be- en ver werkers van vis het T.N.O. meer taken geven." In het begin van de vergadering be groette de voorzitter drs v.d. Drift als opvolger van drs. Reichardt. Het jaar verslag over 1959 wérd aangenomen, en men ging ook akkoord met de nota van verantwoording en de aanvullende nota van verantwoording over het fi nancieel beheer in 1959 alsmede van het bijbehorende accountantsrapport, de staat van baten en lasten en de balans per 31 december 1959. Vastgesteld werd ook de verordening houdende suppletoire begroting 1959. Men besloot 5747 toe te voegen aan de re serve. Men stelde de inkomsten en uitga ven over 1959 respectievelijk vast op f 70175.52 en 57478.59. Ook moest een voordracht voor benoe ming van vier bijzondere leden van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven geschieden. Dit moeten in het vak bijzon der op de hoogte zijnde personen zijn, die over beroepszaken moeten oordelen. Daarom mogen 't geen bestuursleden van een schap zijn, omdat zij dan partij zou den kunnen zijn. Aftreden s.v.p.! De tot nu toe fungerende bijzondere le den waren de heren Van Baarle, Colen- berg, Ommerink en Molenaar. Zij hadden moeten worden beëdigd op de eerste zit ting maar er is nooit een zitting geweest, omdat er nog nooit een beroepszaak is geweest bij dit bedrijfschap. De mogelijk heid bestond daarom dat zij op deze ma nier permanent lid zouden blijven want er stond wel een termijn van vier jaar, maar hun dienstperiode was officieel niet eens begonnen. De regering achtte het gewenst, dat de vier leden beleefd doch dringend gevraagd zou worden hun functie neer te leggen. Dit deden zij, zodat er een nieuwe voor dracht kon worden gemaakt, waarbij nu de bepaling geldt, dat de beëdiging na benoeming volgt. De heren Van Baarle, Colenberg en Om merink werden opnieuw voorgedragen maar de heer Molenaar wilde zich niet herkiesbaar stellen. Voor hem gaat men nu een andere kandidaat zoeken. Liefst zou men iemand uit de verse vis-sector hebben, maar het blijkt haast niet moge lijk uit die kring een geschikte kandidaat te vinden, die zich beschikbaar wil stellen Secretaris Meyer waarschuwde, dat het helemaal niet gezegd is, dat de idyllische toestand, die het bedrijfschap in de vijf jaar van zijn bestaan kent, zo zal blijven. Velen voldoen niet aan de inrichtingsver ordeningen en velen verzoeken dan ook om ontheffingen. Er is een mogelijkheid, dat sommigen die wel, anderen niet zullen krijgen. En dan heeft men de conflictstof. Vestigingsbesluit Drs. Meyer vertelde daarna uitvoerig hoe nu de stand van zaken is ten aanzien van het ontwerp-vestigingsbesluit voor de groothandel in vis. In 1959 is niets tast baars bereikt, maar nu kan men weer verder gaan. Dat er een stilstand is geweest, komt doordat er lange tijd gediscussieerd is over de algemene aspecten. De commissie adviezen vestigingsregeling heeft na een heel jaar van intern overleg in 1960 (22 januari) rapport uitgebracht. Het advies is onmiddellijk in studie genomen en daar bij is gebleken dat ten aanzien van de groothandel positief was geadviseerd tot bevordering van een vestigingsbesluit. Maar er rezen bij het dagelijks bestuur van het bedrijfschap toch bezwaren. Want men had schaal- en schelpdieren apart ge houden, hetgeen uit den boze werd ge acht, ook al omdat de praktijk zou hebben uitgewezen, dat schaal- en schelpdieren beter gecombineerd kunnen worden met de vis. Bovendien bleek de meerderheid van de commissie zich te hebben uitge sproken voor het betrekken van het ves tigingsbesluit louter op de binnenlandse handel en niet op de export, terwijl de im port er ook buiten zou vallen. Het dagelijks bestuur heeft het er niet bij gelaten en toch aangedrongen op uit breiding met de export. Men was van oor deel dat een vestigingsbesluit daar nog meer nodig zou zijn dan in de binnenlandse handel. Op 25 maart zei staatssecretaris Veldkamp, dat de groothandel in vis en die in groente en fruit verder konden gaan met de voorbereidingen van 'n vestigings besluit Op 11 juni volgde een bespreking tussen de minister van landbouw en de staatssecretaris van economische zaken met de vertegenwoordiging van het alge meen orgaan voedselvoorziening. Daarbij zou de staatssecretaris gezegd hebben, dat de regering alsnog tot de conclusie is ge komen dat 'n vestigingsbesluit bij de be drijfstakken waarvoor het voorbereid is zich mag uitstrekken tot de export. Hier zou men de „benefit of the doubt" doen spreken. „Liever een goed besluit met een zwak argument dan een slecht besluit" meende de heer Meyer, die zei, dat deze laatste mening van de staatssecretaris door de voorzitter van het orgaan voor de voedsel voorziening is medegedeeld. De voorzitter meende nog dat men nu eens snel moet overgaan tot een aan pak van de ontheffingen, die zijn ge vraagd naar aanleiding van de veror dening inrichting bedrijven groothan del. Zeer binnenkort zal een vergade ring met dit doel worden uitgeschre ven. Mosselen De heer De Leeuw sprak in de rond vraag hoe kan het anders over mos selen. Hij signaleerde, dat het mosselsei zoen drie weken te laat is begonnen. Dit zou gekomen zijn doordat het aanbod van de kwekers beneden 3000 tonnen per week bleef. „Maar na 20 juni werd 50 percent van de aanvoer ingenomen door de B- soort. Er is dus ruim voldoende aanwij zing, dat er voldoende mosselen waren, die aan de eisen konden voldoen. Men heeft het dus gewoon vertikt om te leve ren" concludeerde de heer De Leeuw. „Dat kan, doordat er geen leveringsplicht is. Men kan rustig een tijdje wachten en dan met leveren beginnen. Maar die mensen die zo snel mogelijk gingen afle veren werden de dupe, want die liggen nu in de haven. Het zou heel anders zijn als elke laatste van de maand een stuk van het basisleveringscijfer zou vervallen, dan moest men wel. Nu kunnen ze in novem ber beginnen. Het vervelende is ook, dat men zich nu klaar kan maken voor 1 juni en dan nog weken moet wachten met gro te bedrijfsonkosten uiteraard". „Ik vind het best," zei de heer De Leeuw, „als men zich organiseert om het produkt tegen een vaste prijs aan te voe ren, maar niet zo. Ik heb het idee dat ik zoeven opperde niet in de mosseladvies commissie gebracht, omdat er een ande re kant aan zit. Mensen, die echt nog niet kunnen leveren in het begin worden de dupe. Daarom zou men een dergelijke maatregel alleen moeten betrekken op be drijven boven een groottëX". „Maar hoe moet het dan?" vroeg de voorzitter. „Een gedegen brief naar de betreffende organi saties sturen" meende de heer De Leeuw. Op voorstel van de heer Meyer besloot men om te beginnen met het zenden van een brief naar het visserijschap. Aanvoer van vrijdag In IJmuiden zijn zaterdag 3640 kisten vis aangevoerd, waarvan 379 tong en tar bot, 1 heilbot, 680 schol, 50 schar, 50 bot, 1530 haring, 220 makreel, 80 schelvis, 410 wijting, 125 kabeljauw en gul, 5 leng, 30 poon, 60 koolvis, 20 diversen. Pryzen van vrjjdag Per kilo: heilbot 43,30, grote tong 4.804.40, grootmiddel tong 4-ƒ 3.60, kleinmiddel tong 43.20, kleine tong 1 3.10—2,70, kleine tong 2 2,40— 1.90, tarbot 1 3—2,50. Per 50 kilo: tarbot 4 62, grote schol 60, grootmiddel schol 60—48, klein middel schol 5543, kleine schol 1 46—38, kleine schol 2 36—8, schar f 31—ƒ13, bot f 16—8, verse haring 27—15, makreel 19—12.20, grote schelvis 35, grootmiddel schelvis 35, kleinmiddel schelvis 5349, kleine schelvis 1 5250, kleine schelvis 2 31—18,' wijting 22—8, grote gul 52—43, middel gul 41—38, kleine gul 26— 20, poontjes 8, horsmakreel 97,50, kleine koolvis zwart 12, klei ne koolvis wit 40, kleine rode poon 2 16—8. Per 125 kilo: grote kabeljauw 222 100, grote koolvis zwart 84—63, grote koolvis wit 100, grote leng 94. Besommingen van vrijdag R027 10570. KW108 1620, KW128 750, VL121 16194, SCH27 5674. Besommingen van zaterdag HD108 15300, KW176 6650, KW155 4620, KW107 1220, KW46 5150, IJM59 2900, IJM7 3400, KW128 270, KW61 370, KW35 f 1180, KW112 450, KW109 1410, KW92 1670, KW119 720, KW60 450, WR67 2850. Aanvoer van za'terdag In IJmuiden voerden zaterdag twee trawlers, drie loggers en 54 kotters 3000 kisten vis aan, waarvan 250 schol, 75 wij ting, 125 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 400 haring, 470 makreel, 475 schelvis, 40 pil chards, 630 diversen, 27.000 kilo tong. Voor maandag Voor maandag zijn nog geen bepaalde schepen bekend. Het staat wel vast dat er vele trawlers zullen markten. Haringvangsten KW 2 met 20, KW 5 met 35, KW 6 met 15, KW 7 met 14, KW 16 met 42, KW 23 met 15, KW 25 met 11 thuisstomend, KW 47 met 12, KW 54 met 34, KW 138 met 34 thuisstomend, KW 140 met 30, KW 147 met 40, KW 170 met 45, KW 20 met 5, KW 41 met 8, KW 78 met 4, KW 15 met 8, KW 43 met 100, KW 85 met 7, KW 97 met 7, KW 110 met 28 thuisstomend, KW 22 met 4, KW 127 met 5, KW 37 met 6 thuisstomend. KW 130 met 6. KW 151 met 8, KW 70 met 8, KW 163 met 2, KW 44 geen vangst, KW 45 geen vangst thuisstomend, KW 18 geen vangst thuisstomend, KW 67 geen vangst thuisstomend. Trekkers: KW 4 met 30, KW 73 met 35 thuisstomend, KW 99 met 20, KW 74 met 60 thuisstomend, KW 135 met 100, KW 38 met 15, KW 141 met 25, KW 95 met 20. Gemiddeld Scheveningen 14, Katwijk 16. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 200 schol, 1100 haring, 150 schelvis, 50 makreel, 2000 kilo tong. Op zee Het was mooi weer op zee maar de vis serij was wat minder geworden. De vang sten liepen uiteen van 60 tot 200 manden haring en makreel per etmaal. De Dirkje boekte een dagvangst van 200 manden ha ring, de Golfstroom deed een trek van twee pakjes, de Francina een trek van eveneens twee pakjes, de Brittenburg boekte een dagvangst van 70 manden haring, de Wi- ron 4 maakte een trek van 80 manden ha ring en makreel. De loggers en kotters op de kust hadden nog steeds slecht weer. De vangsten liepen uiteen van 50 tot 120 kilo tong en 8 tot 15 manden schol per etmaal. De loggers en kotters op het Zandt had den het ook niet best, gezien de vangsten van 30 tot 50 manden gul en wijting per etmaal. De Elie Chenevière is naar zee ver trokken. Een achttienjarige arbeider uit Ouddorp die in dienst van een firma op het terrein van Hoogovens werkzaamheden uitvoert, heeft gisteren in een bouwput een stalen stang van circa negen meter lengte op zijn hoofd gekregen. De jonge arbeider meende dat hij de stang alleen overeind kon zetten. Bij die poging verloor hij het evenwicht en kreeg de stang op het hoofd. Met een scheurwond en een lichte hersenschudding is het slachtoffer in het Rode Kruiszieken- huis te Beverwijk opgenomen. De heer L. Jansen (cheische fabriek De Toekomst te IJmuiden) is als opvolger van de heer Wallop aangewezen tot gewoon lid van het bestuur van het Produktschap voor vis en visprodukten. De vismeelfabri- kanten hebben de heer H. de Kroes als plaatsvervangend lid aangewezen in plaats van de heer Gorter. BEVERWIJKER AANGEHOUDEN De politie van Velsen heeft in Beverwijk in zijn woning aangehouden een 35-jarige bankwerker, die ervan wordt verdacht on geveer twintig kilo brons op het Hoogoven terrein te IJmuiden te hebben ontvreemd. De 36-jarige Haarlemmer, die door de Beverw'ijkse politie vorige week is aan gehouden, verdacht van oplichting van zakenlieden, heeft ook in Velsen vele slachtoffers gemaakt met zijn advertentie campagne voor een door hemzelf uitge geven Rode-Kruisblaadje. Hij heeft in Vel sen ongeveer twintig mensen opgelicht voor gemiddeld een bedrag van vijftig gulden, zodat hij in totaal 1000 in Velsen heeft buit gemaakt. De Haarlemmer is van daag ter beschikking gesteld van de offi cier van Justitie in Haarlem. De politie in Beverwijk werd het eerst geconfronteerd met de vreemde praktijken van de Haarlemmer. Deze man gaf een tijdschriftje over het werk van het Neder landse Rode Kruis uit en verzamelde daar toe advertenties bij middenstanders en be drijven. Lang niet iedere middenstander wilde adverteren. Om aan zijn dure uitgave toch nog wat over te houden, creëerde de oplichter zelf advertenties. Hij bedacht zelf de tekst daarvoor. Na het verschijnen van zijn krantje, ging hij met rekeningen naar de adverteerders toe. Degenen die dan niet een advertentie hadden opgegeven, betaal den soms toch het gevraagde bedrag, om dat zij er niet zeker van waren of zij nu al of niet een advertentie hadden opge geven. Bovendien speculeerde de Haarlem mer op het feit dat het een Rode-Kruis- krantje was en dus de opbrengst voor een goed doel was. De centen verdwenen ech ter in eigen zak. Hij gaf ook nog een ander „liefdadig" geschrift uit, te weten de „Cha- ritas Vizier". Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is weer in Amsterdam terug, waar het bij de Amsterdamse Droogdok Mij. een dokbeurt zal krijgen. Op 1 september zal het schip, volgens het vaarplan. weer naar de vis gronden vertrekken. Gedurende de afge lopen reis werden de navolgende diensten verleend. De scheeparts A. G. Hartman behandelde deze reis 128 patiënten (87 Nederlanders, 38 Westduitsers en 3 Oostenrijkers). Er wer den 24 patiënten in het scheepshospitaal opgenomen. Het totaal aantal verpleegda- gen bedroeg 112. Voorts werden 46 recep ten afgegeven en 46 keer werd een radio- medisch advies verstrekt. Zes patiënten werden in een Engelse haven aan wal ge bracht en 4 te IJmuiden gedebarkeerd. Ds. Th. Ferwerda, gereformeerd predi kant te Noordwijk aan Zee. was voorgan ger deze reis. De predikant bezocht 25 log gers, waarvan 5 Duitse. Tien kerkdiensten werden via de 129 meter per radio uitge zonden. Er zijn 4 reparaties door het machine- kamerpersoneel aan boord van loggers op zee uitgevoerd. Eén logger werd van drink water voorzien. De radiomonteurs hebben 14 reparaties aan elektronische apparaten uitgevoerd; 35 maal kon met een technisch advies worden volstaan. De stuurlieden stelden 160 weerrappor- ten samen en verzonden deze naar het K.N.M.I. te De Bilt. Naar de Hydrografische Dienst van de Koninklijke Marine werden 14 telegram men verzonden, waarin de concentraties van de vissersvloot werden vermeld. De Scheveningse logger „Martina" (SCH 159) werd tengevolge van machineschade over een afstand van 71 zeemijl door „De Hoop" naar Hartlepool gesleept. In totaal werden gedurende de afgelopen reis 2040 zeemijlen afgelegd. Het Noorse schip „Brandanger" is giste ren een halfuur nadat het de Nieuwe Waterweg uitgevaren was, teruggekeerd om een gewonde matroos in Hoek van Hol land aan wal t.e brengen De Noorse ma troos was in een ruim gevallen, waarbij hij een hoofdwond en gekneusde of gebro ken polsen heeft opgelopen. Hij werd naar het havenziekenhuis in Rotterdam over gebracht. De „Brandanger" is daarna op nieuw uitgevaren. De staking van een groep eigen vervoer ders van kalkzandsteen heeft voor de kalk zandsteenfabriek IJmuiden, een van de voornaamste betrokkenen, geen enkele in vloed. Er is in de fabriek voldoende ruimte om de kalkzandsteen, die niet wordt afge voerd, op te slaan. „Opa" Boidin overleden. In een be jaardentehuis aan de Morsestraat te Den Haag, is de oudste inwoner van de resi dentie, de heer P. A. Boidin overleden. „Opa" Boidin zou op 30 augustus a.s. honderdvijf jaar geworden zijn. :OC<X>C00000CX>2000C000CC000 ccoocooccoccocccoccc Na de tweekamp tussen Tal en Botwinnik om het wereldkampioenschap schaken zal er nu weer een grootse krachtmeting komen op schaakgebied. Een krachtmeting waaraan schakende lezers kunnen deelnemen. Op maandag 5 sep tember wordt er namelijk een schaakwedstrijd georganiseerd tussen de lezers van de IJmuider Courant en de IJmuidense schaakclub „Kijk Uit". De wed strijd zal zo worden georganiseerd, dat ieder een enigszins gelijkwaardige tegenstander zal krijgen. Daarom is het wel nodig, dat de lezers van onze cou rant, die hun schaakkennis willen demonstreren, even opgeven, of ze huis- of clubschaker zijn, beginneling of gevorderde. In de komende dagen zal er meer worden verteld over deze unieke schaakkamp, die zich in het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen zal afspelen. Men doet er goed aan zich meteen op te geven. Hoe? Heel eenvoudig: schrijf een briefkaartje aan de redactie van de IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427 en u wordt maandag 5 september verwacht. Het bord ligt klaar, de stukken staan in slagorde, u kunt schaken XOI03COa>DCOCOCOOOOC>SCOMCCOOK)C030CX>30a>3000COOODOOC»COOOax:COCl«Xia»OCCCOOOCOOC H U W E L 13 K Voor goede betrouwbare Geheim, Serieus, Coulant ook voor U het oude ver trouwde adres: KANTOOR „METROPA" Mathenesserlaan 458 B Telefoon 50613 - Rotterdam Overal te ontbieden. Gratis inlicht, in blanco couvert. KANTOREN IN HAARLEM-NOORD CENTRUM EN HEEMSTEDE Steeds dc allernieuwste modellen. Overweldi gende collectiel WAGENWEG 86. recht t/o de Hazepaterslaan Zeev.inst., Stationsweg 66, Velsen Tel. 4704 (0 2550) Dag- en avondlessen Inschrijving dagelijks: van 7—8.30 uur Gijzenveltplant- soen 65 en woensdag van 8—9 uur Marktplein 6. Onderwijs - 1 klasse hoger, maarniet in prijs. Is u óók al LID van de U kunt zich hiervoor opgeven bf1 J. M E IJ E R. Fazantenlaan 3. IJmutden-Oost. Telefoon 4576. in het bezit van rijbewijs. Brieven onder no. 32, aan het bur. v. d. biad. het eerste doublé combinatie-mon tuur, met een vaste Idor-pad in ver stelbare diktes en hoogtes. Door dit nieuwe Marwitz patent heeft deze bril unieke afpasmogelijkheden voor moeilijke neuzen, waardoor dit mon tuur practisch geheel DRUKVRI3 aan gepast kan worden. Ook een nieuw combinatie-montuur, met een zeer zwaar, onverwoestbaar doublé scharnier uitgevoerd. VZWIJNDRECHT ZWUNDRECHT In Dmuiden gevestigd KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 - vis»-* - vitan? v.* VERZORGEN WIJ VLOl EN DISCREET f P Ged. Oude Gracht 84 Haarlem v. v. Aar uwn i Te, 212J2 18699 (n# 6 u K 2507 S9J6) Assurantie- en Financieringsbedrijf ALLE VERZEKERINGEN vraagt voor plaatsing als Opleiding: volledig lager onderwijs of LTS. Leeftijd: 19 t/m 30 jaar. Goed loon (op 23-jarlge leeftijd f.367,- per maand, 1 e gemeenteklasse) Vast werk Toeslag voor onregelmatige dienst Tegemoetkoming pensionkosten (voor gehuwden f. 26,25 per week) Tenminste wekelijks vrijvervoer voor gezlns- of ouderbezoek. Indien men In pension moet Aantrekkelijke reismogelijkheden In binnen- en buitenland. Wilt U solliciteren of wenst U Inlichtingen, maak dan gebruik van onderstaande bon. N.V. Nederlandsche Spoorwegen Dienst van Personeelzaken 2e afdeling, Utrecht. iNaam Leeftijd Jaar Woonplaats: Adres wenst: Inlichtingen*) te solliciteren*) Doorhalen hetgeen niet wordt verlangd. Op de enveloppe In de linkerbovenhoek vermelden no LC 32 GROTE FOTO'S VAN KLEINE NEGATIEVEN - BETER SNELLER EN GOEDKOPER GEEN FOTOCENTRALEWERK GROTE HOUTSTRAAT 102 - VERWERKING IN EIGEN LABOR HAARLEM TELEFOON 10866

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6