Van Arkel en Van Weelde sloegen Nederland naar zege op Foresters Schoten landskampioen honkbal Tennisprofs weer in Noordwijk Door promotie EDO heeft Haarlem weer 4 topclubs Gebrek aan wind bij nationale zeilwedstrijden in Haarlem Uiterst spannend slot van „tweedaagse" in Haarlem Recordaantal van 130 deelnemers Sparta hield tien innings stand Achtbaanprijs voor Victor Emanuel 11 6 voor 46 Slecht begin Langzaam Zonder veel risico in zicht De cricketuitslage n OP N.B. SPAARNE EN MOOIE NEL Zege De honkbaluitslagen MAANDAG 29 AUGUSTUS 1960 Dankzij werkelijk magistrale in nings van de Nederlandse batsmen Van Arkel en Van Weelde heeft het Nederlands cricketelftal een uiterst duidelijke overwinning met zeven ^Pickets geboekt op het Engelse tou- ringteam Free Foresters, dat met een zeer sterk eltal naar Nederland was gekomen. De HGC-er en de VOC- er lieten batten zien zoals men dat in Nederland maar zelden zal kunnen aanschouwen. En dat onder bijzonder moeilijke omstandigheden. Want na dat de Free Foresters op de eerste dag all out waren gegaan voor een totaal van 197 runs en Nederland daar 184 runs tegenover had gesteld, kon de Engelse captain Ainsworth zijn tweede innings sluiten op 163 voor 9, daarbij aan zijn tegenstanders 2 uur en 15 minuten latend om de be nodigde runs voor de overwinning te maken. Cricket Een moeilijke opgave op een middelma tige aanval, maar zeer zeker een vrijwel onmogelijke taak op een aanval, die twee countyspelers telt: de fastbowler Richard son van Derbyshire en Mordaunt van Sus sex. En toch presteerden Van Arkel en Van Weelde, die op 61 (voor 3) waren sa mengekomen, het. Zij bleven met respec tievelijk 72 (9x4) en 59 (5x4, 1x6) not out en mochten een werkelijk ovationeel ap plaus in ontvangst nemen van de ruim duizend toeschouwers die tot het laatste moment de winning hit werd negen mi nuten voor het verstrijken van de speel tijd gescoord op de tribunes rond de boundery van het Rood en Wit-terrein in Haarlem waren gebleven. De grote man van de eerste dag was ongetwijfeld Dick Bijleveld van Rood en Wit. Bij de lunch na twee uur spelen hadden de Free Foresters, die de toss hadden gewonnen en waren gaan batten, nog maar 94 runs in de boeken kunnen brengen voor het verlies van drie wickets. Maar toen zij het scoringstempo ietwat wilden verhogen en wat meer gingen aan vallen, sloeg Bijleveld langzaam maar ze ker zijn slag. Eerst kreeg hij Mordaunt (49) gevangen door Van Weelde een heel fraaie catch waarna zijn clubge noot Onstein Benda (3) en Manners (35) deze laatste scoorde na 55 minuten pas zijn eerste run een stevig handje mee hielp met twee vangen aan de boundery. Richardson kreeg de Rood en Wit-speler Bijleveld van Rood en Wit, die zater dag zes wickets nam tegen de Free Foresters. clean bowled voor 0, evenals Wilson voor 6. waarna ten slotte Bakker met een vang Bijleveld aan zijn zesde wicket hielp, dat van Henderson (32). De zes wickets had den 46 runs gekost en werden genomen in 20 overs. Uiteraard verbleekten de cijfers van de overige bowlers bij die van Bijleveld, maar dat wilde toch niet zeggen dat er Hoor hen slecht gebowld was. Voo-al Van Staay (1-28 in 28 overs) bleek moeilijk be speelbaar, terwijl Vriens (1-47 in 17 overs) slechte met heel goede overs afwisselde. Debutant Spits (0-21) was te weinig con stant, waardoor juist zijn schaarse goede ballen dubbel gevaarlijk werden. Het res terende wicket van de in het algemeen ge nomen weinig imponerende battingside van de Engelsen kwam op naam van Bak ker (1-34 in 11 overs). Door het falen van de kop van de Ne derlandse lijst met batsmen Mordaunt van Sussex nam in zijn eerste twee overs de wickets van Stolk (3) en Van Staay (1) leek het Engelse totaal van 194 als aan een verre einder te staan, maar na dat Van Arkel (9) achter het wicket was gevangen trad er een aanzienlijke verbe tering in met Bouwman en Van Weelde. Vooral Derbyshire's fastbowler Richard son, die nagenoeg iedere over een no-ball op zijn naam kreeg, bespeelden deze bei de batsmen met groot vertrouwen en met tal van vieren langs de covers steeg het totaal plotseling met sprongen. Tot grote spijt van de honderden toeschouwers in het heerlijke zonnetje kwam op 76 de scheiding toen Bouwman, die een bal van Richardson op een hand had gehad en toen met veel minder durf speelde, voor 31 goed runs werd gebowld door Hender son. Twintig runs later forceerde Van Weelde (41) iets te veel en knalde de bal recht in de handen van de door Ro binson gebowlde bal, waarna het er weer slechter uit ging zien, omdat ook Colthof intussen al (door Henderson) was ge bowld. Maar Spits (18), Onstein, die met 13 nog bleef aan het einde van de eerste dag, en Bakker 11 not out zorgden ervoor dat er weer perspectieven kwamen. Bij 146 voor 7 werd twintig minuten voor het verstrijken van de speeltijd een appeal voor slecht licht werd toegewezen ge stopt. Binnen drie kwartier was de Nederland se innings op zondag ten einde, nadat On stein (26), Bakker (20), Vriens 8) en Bij leveld (6 n.o.) de score nog hadden-weten op te voeren tot 184. Mordaunt had met 5-53 in 22 overs verreweg de beste cijfers (Ri chardson 1-55, Henderson 4-41 en Robin son 0-20). Ook in hun tweede innings batten de Engelsen vrij langzaam op de lange tijd nog vrij accurate Nederlandse aanval, waarin dit keer Vriens (5-64) de meeste wickets nam. Voor wat stijl betreft lieten de Foresters evenwel heel wat meer zien dan zaterdag. Durden Smith (46). zowel als Ainsworth (34) en Mordaunt (22) lie ten voortreffelijke scoringstrokes zien, waarna Benda (24) nog even twee zessen liet noteren. Op 163 voor 9 sloot Ainsworth de innings, waarbij hij dus voor de Ne derlanders 2 uur en 15 minuten liet om de 177 runs te maken dié nodig waren voor de overwinning. (Van Staay 3-33, Van Ar- kelo 0-17, Bakker 0-14, Vriens 5-65, Bijle veld 0-27). Aanvoerder Stolk en Colthoff openden de innings op Mordaunt en Richardson, maar men bleef al spoedig ver onder het scoringstempo van ruim ee run per mi nuut. Dat kwam vooral ook door de overs van fastbowler Richardson, die 26 passen moest afleggen voordat hij bij het wicket was. Bij de theepauze stonden er 32 runs op het scorebord voor net verlies van een wicket (Stolk, 8) en toen restten er dus nog 100 minuten voor het maken van 145 runs.Met Colthoff en Van Arkel ging het iets beter, maar toen eerstgenoemde voor 26 op 50 werd gevangen en niet veel later ook Bouwman (1) verdween na een bij zonder mooie vang van Wilson op mid-on (61 voor 3) zag niemand meer iets in een overwinning. Edoch, Van Arkel en Van Weelde dach ten daar anders over. Zij vielen de En gelse aanval onverdroten aan zonder al te veel risico's te lopen, maar hoe zij ook vochten en hoe terdege zij de losse bal len ook afstraften, zij bleven onder het scoringstempo. En dat kwai i vooral ook door het bijzonder accurate fielden van de Engelsen, die al wel door hadden dat met deze twee batsmen het afzakken van de aandacht funest zou kunnen zijn. Met nog drie kwartier te spelen ging de 100 op vlak nadat Van Weelde een enorme zes op Henderson had geslagen: nog' drie kwartier voor 77 runs. Er kwam iets meer hoop bij de toeschouwers die de strijd van dit tweetal met grote spanning volgden, maar plotseling werd het licht veel slech ter en dreigende regenwolken pakten zich boven het veld samen. Maar Van Weelde en Van Arkel gingen door. De VOC-spe- ler hookte de bal enkele malen voor vier, waarna de HCC-er weer voor boundaries door de covers zorgde. De spanning steeg. Daar was het totaal van 177, daar was de tijd, daar was de regendreiging.. En toen zakte plotseling de Engelse aan val iets af, terwijl juist de batsmen zich nog heerlijker voelden aan de wickets. Nog 47 runs in 30 minuten, nog 33 runs in 22 minuten, nog 24 runs in 19 minuten, en steeds maar korte runs, afgewisseld met harde slagen naar de afgeschermde boun daries. Op het bowlen van pits heeft Richard son geprobeerd de bal naar leg ge slagen, wicketkeeper Colthoff heeft die intussen in de handen. voor het taaie vechten dat zij gedurende de twee uur en zes minuten gedaan had den (Mordaunt 1-66, Richardson 0-39, Hen derson 2-47, Robinson 0-14). De uitslagen van de zondag voor de competitie van de KNCB gespeelde wed strijden luiden: Eerste klasse B: SpartaHCC 3, gewon nen door Sparta met 112 runs (Sparta 192/9 gesl., HCC 3 80 a.o.). De wedstrijd PWVRA verregende. Excelsior—Quick (N): Gewonnen door Quick met 65 runs (Quick 138, Excelsior 73). T ennis In Noordwijk speelden zaterdag vier profs van het tennisgezelschap van Kra mer om punten en dollars. Om dollars, want baas Kramer heeft een regeling ge maakt die hierop neerkomt dat zijn knech ten voor overwinningen punten krijgen toe gewezen. Wie de meeste punten verzamelt krijgt ook de meeste dollars met de Euro pean Grand Prix, hetgeen neerkomt op 5.000 dollar als eerste prijs. Dit keer speel den Hoad, Sedgman, Cooper, drie Austra liërs, en de bij het publiek om zijn pret tige optreden zo geliefde Spanjaard Gime- Het waren niet Hoad en Sedgman, maar Cooper en Gimeno van wiens spel men het meest heeft kunnen genieten. Coopers spel mag dan niet zo spectaculair zijn als bijvoorbeeld van Segura of Gonzales, het is van een gaafheid die zaterdagmiddag althans ver boven dat van Hoad en Sedg man uitstak. Geen doorlopende cannonball service, maar op momenten die dit nood zakelijk maakten een service, die punten opleverde. De backhands waren fraai van stijl en soepelheid, de forehands van hoek naar hoek met een harde dash. Ook Gimeno kwam uitstekend voor de dag. Vooral zijn service was bijzonder sterk, maar ook met volleren stelde hij Hoad voor problemen die deze, beneden zijn vorm spelend, niet vermocht op te lossen. Bovendien vocht Hoad tegen zichzelf, iets waarvan hij enkele malen op minder prettige wijze blijk gaf. Gimeno won met 7-5, 6-4 van Hoad. In de eerste set kreeg de Spanjaard op 5-4 een setpoint en op 5-2 in de tweede set twee matchpoints die wel werden gemist of teniet werden gedaan, maar de over winning van de Spanjaard toch niet kon den verhinderen. Tegen Cooper stond Sedgman wel met 3-0 voor, doch door het winnen van zeven games achter elkaar won Cooper de eerste set met 6-3 en kwam in de tweede met 1-0 voor. Ook in deze partij deed het pret tig aan dat er gevochten werd, waarbij pressie en tempo van Cooper Sedgman tot missen brachten. Cooper won de tweede set met 6-2. De dubbel tussen Cooper en Gimeno ener zijds en Hoad-Sedgman anderzijds bracht niet het vuurwerk dat er ongetwijfeld van verwacht werd. Slechts bij vlagen zagen de op deze dag niet zo talrijke toeschou wers lob-smash-en volley duels, waarbij de vrolijke noot af en toe niet ontbrak. Cooper en Gimeno wonnen met 4-6, 6-4 en 6-4. Op de tweede dag hebben de vrij tal rijke toeschouwers van sterk tennis kun nen genieten en ontbrak het ook niet aan sensatie. Voor dat laatste zorgde de Span jaard Gimeno die zich al volledig aan de gang van zaken bij Jack Kramer heeft aangepast en zelfs van Cooper won na in de derde set met 0-5 en twee matchpoints tegen te hebben achtergestaan. Sedgman en Cooper wonnen met 6-1, 6-4 het dubbelspel van Hoad en Gimeno, een partij die door de heren kennelijk wei nig serieus werd genomen, al waren er uiteraard momenten van uitstekend ten- I nis. Het had best wat harder kunnen waaien, maar voor de rest was het prachtig en meestentijds zonnig weer tijdens de na tionale zeilwedstrijden die de Haarlemse Jachtclub en de Haarlemse Zeilvereniging zaterdag en zondag op het Noorder Buiten Spaarne en de Mooie Nel hebben gehou den. Aan dit jaarlijkse evenement deed het recordaantal van 130 zeilers(sters) mee. Vooral in de Vrijheidsklasse A en de Stern klasse A kwamen er goed bezette velden op het water. De organiserende vereni gingen hadden elk een zilveren wisselprijs voor deze klassen beschikbaar gesteld en deze trofeeën zijn goede trekpleisters ge bleken. Zeilen In de Vrijheidsklasse A legde de heer B. van Wijk van de watersportvereniging „Braassemermeer" beslag op de zilveren molen „De Slokop" van HZV. Hij stuurde zijn Rakker zaterdag als eerste en zondag als tweede over de eindlijn. In de Sternklasse A was mejuffrouw E. van de Stadt van de Zaanlandse Zeil vereniging met haar Tadder beide dagen eerste en zij mocht de zilveren „Molen- beecker" van de HJC in ontvangst nemen. Deze wisselprijzen worden definitief bezit als zij drie keer achtereen of vijf keer in totaal worden gewonnen. Zaterdag werd, voorafgaande aan de nationale wedstrijden, de jaarrace gevaren voor leden van de Nederlandse Interna tionale 12 voets jollen klasse organisatie. Hiervoor worden de prijzen uitgereikt op de eerstvolgende bestuursvergadering in oktober. Verder ging er een wedstrijd voor de Internationale Olympiajollenklasse Union en de heer P. L. M. van Wamel van de Watersportvereniging „Amsterdam" won zelf de door hem beschikbaar gestel de wisselbeker. Zaterdagmiddag moest het wedstrijd comité door het wegvallen van de wind voor de laatste klassen de baan af korten. Ook zondagmorgen was dit het geval, maar in de loop van de middag kwam de wind weer wat opzetten en kon het normale traject worden gevaren. Veel spanning hebben deze wedstrijden niet te zien gegeven. Wel waren er onder meer in de O-jollenklasse verscheidene protesten. Na afloop reikte de heer G. J. Jurgens, voorzitter van de HZV de prijzen uit. Hij wees hierbij op de prettige samenwerking met de zustervereniging de HJC, waar door het al enige jaren mogelijk is ge weest samen deze nationale wedstrijden te organiseren. Afgezien van de wisselprij zen bestonden de prijzen uit zilveren be kers, gebruiksvoorwerpen en plaquettes. De uitslagen van zaterdag luiden: Flying Dutchmanklasse: 1. Minoushka stm. H. F. van Rijmenam (De Kaag); 2. Urne Prut, stm. L. J. Bal (Alkmaarse RVZ)3. Makoemba, stm. H. W. Sebregts (HZV). Valkenklasse: 1. Zeepaard, stm. C. A. Toetenel (De Kaag): 2. Valkenier, stm. A. Holterman (De Schinkel); 3. Waterlander, stm. R. Engelbracht (HZV). 12 m 2 Sharpieklasse: 1. Rakker, stm. B. Kraan (De Kaag); 2. All Weather, stm. L. Borra (Amsterdam); 3. Aeolus III, stm. Th. Goetjes (Het Nieuwe Diep). 16 m 2 Eenheidsklasse streep: 1. Kever, stm. A. G. Goosen (De Kaag); 2. Hagdveja, stm. W. Spaargaren, Aalsmeer; 3. Wilfred, stm. P. Huuse (De Onderlinge). Vryheidsklasse A: 1. Rakker, stm. B. v. Wijk (Braassemermeer); 2. Smitje, stm. H. Schmitz jr. (De Kaag); 3. Jim, stm. L. Amons (ZZVj. Vrijheidsklasse B: 1. Attic Guy, stm. Th. Bleyswijk; 2. Scampolo, stm. G. Pieters; 3. Viper, stm. G. B. D. de Jong (Het Spaar ne). Olympiajollenklasse: 1. Caldonca, stvr. mej. P. van Roessel (Nieuwe Meer); 2. Peli can, stm. A. P. Blok (De Kaag); 3. Ola- pieze, stm. W. Bijker (Het Witte Huis). Sternklasse A: 1. Tadder, stvr. mej. E. van de Stadt (ZZV); 2. Gamma, stm. N. J. Jonker (De Kaag); 3. Lilofee, stm. E. Can- crinu9 (HJC). Sternklasse B: 1. Djempol, stm. K. de Boer (HJC); 2. Jan Haring, stm. J. G. Vre- nig (Het Spaarne); 3. Deining, stm. E. J. Huysser (HJC). 12-voets jollenklasse A: 1. Spekkie, stm. F. Speckmann (De Onderlinge); 2. Barry, stm. F. H. Daniëls(HJC); 3. Positron, stm. J. J. van 't Hoogerhuys (Ondine). 12-voet jollenklasse B: 1. Jean Bart, stm. A. H. W. Flipse (HJC); 2. Kolonel, stm. T. Henstra (HJC); 3. Greate Pier, stm. W. D. F. van Olphen (KNZRV). Piraten: 1. Erik Verkade; 2. Erik Osse; 3. Huub Hin. De uitslagen van zondag zijn: FD-klasse: 1. Flying Dutchy III, stm. Alb. Wulff (KNZRV); 2. Minoushka, stm. H. F. van Rijmenam. Valkenklasse: 1. Waterlander, stm. R. Engelbracht; 2. Je ne sais pas, stm. R. van Dijk (Het Witte Huis); 3. Valkenier, stm. A. Holterman. 12 m 2 Sharpieklasse: 1. Rakker, stm. B. Kraan; 2. Aeolus III, stm. Th. Goetjes; 3. All Weather, stm. L. Borra. 16 m 2 Eenheidsklasse Streep: 1. Mag- drieja, stm. W. Spaargaren; 2. Kever, stm. A. G. Goosen; 3. Greet, stm. J. J. Botter- weg (De Onderlinge). Vrijheidsklasse A: 1. Smitje, stm. H. Schmitz jr.; 2. Rakker, stm. B. van Wijk; 3. Boeie-loeier, stm. N. Korswagen (De Kaag). O-jollenklasse: 1. Olapieze, stm. W. Bij ker; 2. Pelican, stm. A. P. Blok; 3. Col- donca, stvr. mej. P. van Roessel. Sternklasse A: 1. Tadder, stvr. mej. E. van de Stadt; 2. Glas-aal, stvr. mevr. K. Verkade-v. d. Stadt; 3. Caugek, stm. W. H. Holtrop (HJC). Sternklasse B: 1. Djempol, stm. K. de Boer; 2. Sunshine, stm. S. W. Small (De Kaag). 12-voets jollenklasse A: 1. Spekkie, stm. F. Speckmann; 2. Positron, stm. J. J. van 't Hoogerhuys; 3. Hommeltje, stm. L. Hom mels jr.-(Nieuwe Meer). Piraten^ 1. Erik Verkade; 2. Erik Osse; 3. Wiko Christiaans. Met nog elf minuten te spelen en nog 9 runs te maken, toen pas leek de over winning vrij zeker. En die kwam. Eerder dan men verwacht had. Want Van Weel de joeg de bal eerst langs extra-cover voor 4 en daarna nog eens langs square- leg. Voor de resterende run legde hij een rustig „eentje" neer. De overwinning was een feitj' tussen de wickets omarmden de batsmen elkaar. Even was er nog twijfel Van Weel de en Van Arkel waren al op weg naar de kleedkamer omdat het ene score bord een totaal van 176 aangaf en het andere 177. Snel gooiden dc Engelsen de wickets om, maar een run out werd het niet omdat een korte informatie van um pire Slingenberg bij de scorers voldoende was: het totaal was inderdaad 177! Zoals sezegd. het publiek toonde zich toen te recht uitbundig over de kundigheid van het Nederlandse tweetal en beloonde ook de Free Foresters met een warm applaus Schoten is kampioen van Nederland, EDO promoveert naar de hoofdklasse en de nieuwe eersteklasser, die de plaats van Kennemerland zal gaan innemen, is in ieder geval een Haarlemse club. Dat zijn de bijzonder gunstige resultaten, die dit weekeinde opleverde. Haarlem heeft het volgend jaar dus weer vier hoofdklassers, terwijl in de eerste klasse drie Haarlem se vertegenwoordigers zullen spelen. Scho ten behaalde het kampioenschap door een benauwde zege op Sparta, dat na tien in nings capituleerde. Een bijzonder span nende wedstrijd, die enigszins ontnuchte rend werd beslist: op een doorgeschoten bal werd de beslissende run gescoord. Voor Schoten is het kampioenschap een verdiende bekroning van een zeer sterk seizoen, waarin slechts een nederlaag werd geleden. Vooral voor Joop Geurts, de enige catcher van klasse, die het Ne derlands honkbal rijk is, is dit kampioen schap een mooi geschenk, daar hij dit jaar voor het laatst heeft gespeeld. Bondscoach Ron Fraser heeft zorgen. Barcelona-werper Jan Smidt moest in de wedstrijd tegen VVGA wederom vervan gen worden door Jongeling. In de derde innings scoorden de VVGA-ers vijf punten en HHC slaagde er niet in om ook maar een punt te scoren. VVGA won met 8-0. Ook WVHEDW haalde de volle winst bin nen, zodat over de degradatie nog geen beslissing is gevallen. EHS sloot het sei zoen af met een overwinning op OVVO. Honkbal Tien innings lang heeft het dappere Sparta stand gehouden tegen Schoten. In de eerste Schoten-slagbeurt leek het ex- echter niet op, dat er verlenging aan te pas moest komen om het kampioenschap in Haax-lem te brengen. Openingsslagman Keulemans sloeg de bal meteen al over het hek en het was 1-0. Het werd zelfs 2-0 in de derdij innings, toen v.d. Brugge 4w. kreeg en op een harde tik van Heems kerk, die gemist werd, kon scoren. Zijl stra hield de Sparta-slagploeg met behulp van zijn velders goed in bedwang, maar kon in de zesde innings toch niet voorko men, dat de Rotterdammei-s op 2-1 kwa men. Hendriks kx-eeg 4w., evenals Corpe- leyn. Op een tik van De Bruin scoox-de Hendriks. In de zevende innings was het De Groot, die Schoten behoedde voor een Spartarun. Een verre tik van catcher v. d. Tol dreigde de bal over het hek te doen belanden, maar Teun de Groot maakte een fantastische running-catch. In de vol gende innings werd het toch 2-2. De Spar tanen kregen vat op de worpen van Zijl stra en Fabrie gaf een tweehonkslag. Hen driks volgde met een honkslag en een ver re tik van Corpeleyn bi-acht Fabrie over de plaat. In de zevende innings kregen de Haar- lemmex-s nog een schittex-ende kans om de score te vex-hogen. toen er met een uit drie honken bezèt waren, doch De Koning loste de moeilijkheden goed op. Na negen in nings was het nog steeds 2-2, zodat een tiende innings noodzakelijk werd. Sparta scoorde niet en Schoten kx-eeg een prachti ge kans, toen Heemskerk met een twee honkslag opende. Die kans werd volledig benut, want toen de Sparta-tweedehonk- man faalde, aarzelde Heemskei-k geen mo ment om het dex-de honk te stelen. Derdehonkman Hendriks kreeg de aan gegooide bal daarbij in het gezicht, waar door hij enkele tanden verloor en van het veld moest worden gedragen. Het einde van de wedstrijd was enigszins ontnuch terend, want met een uit kon Heemskerk het winnende punt scoren op een doorge schoten bal (3-2). Schoten was kampioen! Zijlstra wierp 6-5-6 en De Koning 7-3-7. Schoten maakte twee fouten en Sparta vier. HHC heeft VVGA niet kunnen weer staan. De zwakke Amsterdamse aanval, die in de voox-gaande 13 wedstx-ijden slechts 18 punten had gescoox-d, leefde zich helemaal uit op het zwakke werpen van Jan Smidt, die kennelijk uit vorm is. Niet minder dan acht punten scoorden de Am sterdamse gemeenteambtenaren, waarvan vijf in de derde innings. Alleen invaller v.d. Landen had kijk op de worpen van Brands (12-3-3). Hij gaf een tweehonkslag. Wim Vreenegoor zorgde voor de derde HHC-hit. EHS won op het nippertje van OVVO. De Bulldogs hadden zich na vijf innings een 3-0 voorsprong verworven, vooral door stex-k slaan van Lio Kops, die in de twee de innings met een tweehonkslag voor 1-0 zorgde en in de vijfde innings met een honkslag Ben Tromp op het derde honk bracht. Een harde tik van Jole en een honkslag van Nico Tromp brachten Ben Tx-omp en Kops over de plaat. Hennie Re geling, kandidaat voor Barcelona, sloeg in de zevende innings de eerste honkslag voor OVVO en zijn hit was goed voor vier honken. In de laatste innings kwam Rege ling door een fout op de honken, Kruys kreeg een vrije loop en de tweehonkslag van Munnik bracht Regeling over de thuisplaat. Ook Kruys had kunnen scoren, maar hij gleed uit bij het dex-de honk, zo dat het 3-2 bleef. Beidschat wierp 16-4-2. Le Cuivre 7-2-6. De stand in de hoofdklasse is nu: Schoten 13—23 OVVO 12—12 EHS 14—20 HHC 12— 8 Sparta 14—20 VVGA 14—6 UW 14—13 WVHEDW 13—4 EDO is kampioen geworden van de eerste klasse en heeft dus zjjn plaats in de hoofd klasse, die vorig jaar verloren ging, her overd. Zaterdagmiddag werd de enige con current, het Amsterdamse ABC met 5-2 ver slagen. Daar EDO dit seizoen zeer constant heeft gespeeld, verdient de ploeg van Van Leuven het kampioenschap ten volle, al kwamen de EDO-ers dit jaar niet tot groots spel. In de hoofdklasse zal EDO zich het vol gend jaar zeker kunnen handhaven, vooral als werper Terneuzen dezelfde vorm toont als de laatste weken. Ook in de beslissende wed- strüd wierp dc lange EDO-pitcher zeer sterk en hy wist de Amsterdamse slagploeg op twee honkslagen te houden. In de eerste innings al nam EDO de leiding. De snelle Molleman gaf een honkslag, stal het tweede honk en werd door korte slagen van Piet de Nieuwe en Dolf de Zwart thuis ge bracht (1-0). In de tweede slagbeurt opende Jan Kops met een enorme tweehonkslag, doch gescoord werd er niet, hoewel ook Sjoerd Feenstra een honkslag gaf. In de derde in nings werd het 2-0. Wederom was het Molleman, die op de honken kwam via een honkslag. Ook nu stal hij het tweede honk en nu waren het Dolf de Zwart en Roel Hopman, die hem over de plaat hielpen. Het werd 4-0 in de volgende EDO-slagbeurt door opeenvolgende honksla gen van Feenstra, Kroder en Terneuzen Daarna scoorde ABC tegen door Leensma, die scoorde op een honkslag van Ras (4-1). Piet de Nieuwe sloeg in de zevende innings een homerun, waardoor het 5-1 werd. In de acht ste innings bepaalde Leensma de eindstand op 5-2. Terneuzen, die vooral in de laatste innings sterk wierp, noteerde 10-5-2 en Hoit- zing 6-1-9. Ajax en HCK vervulden in het Amster damse honkbalstadion nog een formaliteit. Na een matige wedstrijd zegevierde Ajax met 2-1. De stand in de eerste klasse is: EDO 13—21 SC Haarlem 14—11 Ajax 14—19 Neptunus13—10 ABC 14—18 HCK 14—10 Volewijckers 1412 Kennemerl. 14— 9 Doordat HCK 2 verrassend met 10-5 van Sparta 2 won. behaalde TYBB het kampioen schap van de overgangsklasse B, zodat de strijd om een plaats in de eerste klasse zal gaan tussen de Haarlemse teams Schoten 2 en TYBB. Hoofdklasse: SchotenSparta 32 (Schoten kampioen); VVGAHHC 80; WVHEDW—UW 10—1; EHS—OVVO 3—2. Eerste klasse: ABCEDO 25 (EDO kampioen); AjaxHCK 21. Overgangsklasse A: TjikalongRFC 95; ADO—OVVO 2 12—8. Overgangsklasse B: HCK 2Sparta 2 105 (TYBB kampioen). Tweede klasse B: ShellEDO 2 88; Tweede klasse C: VVGA 2—TOG 2—8 (TOG kampioen). Vreugde in het Schoten-kamp! Heems kerk gaat hier op de schouders van zijn ploeggenoten, nadat hij in de tiende innings de beslissende run heeft ge scoord. Door deze run werd Schoten landskampioen. Koersen in Alkmaar De uitslagen van de zondag te Alkmaar gehou den draverijen luiden. Caterpillarprljs (2040 m.): 1. Yske van Hollo 1.34.-; 2. Yelly du Commerce; 3. Yoke. Winn. 10.50; pi. 2.20; 9.80, 1.90; gek. 19.90; cov. 34.60. Carrouselprijs (1380 m.): 1. Zamboni 1.33.6; 2. Zuidenwind: 3. Zelda the Saint. Winn. 2.50; pi. 1.30, 1.30, 2.00; gek. 3.90; cov. 3.50 Zweefmolenprljs (2000 m.): 1. Yashmir 1.29.9; 2. Yewel Bov; 3. Y Y V. Winn, 3.50; pi. 1.70, 1.80, 6.70: gek. 6.30: cov. 5.20. Vrolijke Radprijs (2360 m.): 1. XI S 1.29.1; 2. Wilna Illustra; 3. Wish you were here. Winn. (2.20; pi. 1.50. 2.50; gek. 4.50; cov. 3.70. Hoofd van Jutprijs (2360 m.): 1. Xiphon Hollan- dia 1.29.5; 2. Xavero; 3. Wings. Winn, 2.50; pi. 1.20, 1.40, 1.30: gek. 6.50; cov. 4.30. Achtbaanprijs (3040 m.): 1. Victor Emanuël 1.27.2: 2. Tilda O; 3. Torenvalk S. Winn. 2.10; pi. 1.60. 1.70, 3.10; gek. 4.10; cov. 4.30. Lachspiegelprijs (2360 m.): 1. X Hanover 1.26.9; 2. Wise Guy; 3. Wanita van Barke. Winn. 3.70; pi. 2.00. 1.80: gek. 7.30: cov. 2.70. Grote Kermisprijs (2340 m.): 1 Terraise 1.25.6: 2. Vrijdag; 3. Pretty Boy. Winn, 11.30; pi. 2.90, 1.40; gek. 7.00: cov. 940. Totalisator-omzct: 140.573.50.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11