OEFENWEDSTRIJDEN Kinheim klopte Zwaluwen na veel strijd Piet Steenvoorden een sterk winnaar in wielerronde van Heemskerk Gehavend VSV ontfutselde aan Wageningen verdiende 2-0 zege Stormvogels had tegen Volendam veel te weinig stootkracht Prachtige partij van doelman Geerlofs VVB kampioen van Jan van Gemerden-toernooi L0ENDERSL00T 5 STOFZUIGERS "VxJdtei? VSV 2 klopte TYBB VSV en Terrasvogels vrijwel in finale Watervlietsuccessen in Amsterdam en Haarlem Kinheim-IJ muiden CSV Wijk aan Zee Jong Hercules W. Kok onder tien min. Bijna 900 wandelaars bij Vé-Bé Beverwijk-DEM Kennemers G. Sauer door E. Jonker onttroond bij IJmond MAANDAG 29 AUGUSTUS 1960 Het oorspronkelijk opgestelde achtertrio van VSV Vader, Schoon, Pieterse bon wegens blessures niet van de party zyn en daar voorts in de voorhoede Jager nog ontbrak, zag het er voor de ploeg niet rooskleurig uit. De gepasseerde Geerlofs kwam nu toch weer onder de lat te staan en hy heeft de hem geboden kans om te laten zien, dat hij zijn vak nog goed verstaat, ten volle aangegrepen. Hy greep vooral na de rust in tal van lastige situaties met succes in en hy is het geweest, die er voor zorgde, dat VSV de in de eerste helft verkregen voorsprong kon behouden. Die 20 voor sprong had VSV ongctwyfeld verdiend. Het betere spel kwam in die periode on getwijfeld van de kant van de thuisclub. Pas na de rust lanceerden de oostelyken aanvallen, die effect zouden hebben gesorteerd, als Geerlofs, Brom, Spaans en Ver- sluys zich niet zo goed hadden geweerd. Na enig kracht ver kennen lanceerde Wa geningen de eerste gevaarlijke aanval, welke rechtsbinnen Van Eede met een vliegend schot besloot, dat echter juist naast het doel vloog. De VSV-voorhoede, met Brom als middenvoor, ging toen ook „acte de presence" geven. Een prachtige through-pass van Brom bracht Farenhorst tot op enkele meters afstand alleen voor doelman Ten Klooster, maar de VSV-er gebruikte deze unieke kans niet. VSV had nu echter de smaak te pakken. Het was vooral Versluys, die zijn voor hoede krachtig en ter zake kundig steunde. Na 12 minuten plaatste hij de bal prachtig naar Van Dolder, die met een dito schot in de bovenhoek Ten Klooster geen schijn van kans gaf (1—0). Bijna had Wageningen in de volgende minuut het antwoord klaar, doch Geerlofs wist het harde schot van linksbuiten Van den Weerd schitterend tot hoekschop te verwerken. Na dit Wageningse intermezzo ging VSV weer het spel beheersen. Knappe aanvallen werden door Versluys en Brom opgezet en slechts met de grootste moeite konden Kuhnen c.s. Farenhorst en Van Dolder van doelpunten afhouden. Een voorzet van Van Dolder kopte Farenhorst prachtig op het doel, maar de bal vloog buiten Ten Kloos ters bereik net langs de verkeerde kant van de paal. Wageningens aanvallen hadden in deze periode niet veel te betekenen. Ze waren te dporzichtig van opzet en werden met vrij veel gemak door het trio Uniken, Spaans en Minks afgeslagen, daarbij goed geassisteerd door de in teruggetrokken po sitie spelende middenvoor Brom en Ver sluys. Tien minuten voor de rust echter dreigde de gelijkmaker. Toen nam de VSV-achterhoede de zaken even te ge makkelijk op en Van der Weerd kreeg de kans van de dag met de uitgelopen Geer lofs alleen vóór zich. Laatstgenoemde zag zich' door de bal weliswaar gepasseerd, maar het leer rolde tergend voor Wage ningen althans langs de verkeerde kant van de paal. Even later kreeg de Wageningse links buiten opnieuw een goede schietkans. Hij schoot ook inderdaad keurig in, maar Geerlofs redde zeer fraai. De laatste minuten van de eerste helft waren weer gelijk voor het soms fraai combinerende VSV. Twee minuten voor de rust gebruikte Farenhorst op keurige wijze een dito voorzet van Heymans. Rust 2— Na de rust bleek alras, dat Wageningen nog niet van plan was zich al gewonnen te geven. Geutjes lanceerde enkele felle aan vallen, waarbij Geerlofs verscheidene ma len in actie moest komen, wat hem goed afging. Een maal veranderde hij een fel schot van Van der Weerd nog net even van richting, waardoor hij een zeker doelpunt voorkwam. Inmiddels zat de VSV-voorhoede ook niet stil. Vooral de vleugel Van Dolder Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton. AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Zaterdag zijn op de terreinen van Schoo- nenberg de finales (winnaai-s- en verlie- zersgro.ep) van het Jan van Gemerden- toernooi gespeeld. Voor de winnaarsfinale hadden zich geklasseerd de elftallen van ETO, ADO, TZB, VVB, Onze Gezellen, EHS DSS, DEM en Wijk aan Zee en voor de vei-liezersronde die van Vogelenzang, Nieuw Vennep, DSB, Zandvoortmeeuwen. Kennemei'land, Bloemendaal, Schoten, HBC en WH. De 9 winnaax-s en 9 vexdiezers uit de voorronden werden ingedeeld in drie groe pen van drie teams. In de winnaax-sgroep bezetten na het spelen van een halve com petitie ETO met 3 punten, VVB met 4 pun ten en DSS met 4 punten de bovenste plaatsen, maar ETO gelukte dit pas na het nemen van strafschoppen ("tegen ADO). In de vex-liezersgroep bezetten de boven ste plaatsen in de drie afdelingen Nieuw Vennep met 4 punten, Zandvoox-tmeeuwen met 3 punten en Schoten eveneens met 3 punten. De resultaten van de voor de finales ge speelde wedstrijden waren: Winnaarsronde: ETO—VVB 0-2, VVB— DSS 0-0, DSS—ETO 2-1. VVB behaalde dus 3 punten, DSS eveneens 3 punten en ETO 0 punten. Na het nemen van straf schoppen mocht het pittige team van VVB zich kampioen noemen. Verliezersronde: Nieuw VennepZand voortmeeuwen 1-5, Zandvoortmeeuwen Schoten 1-0, Nieuw Vennep—Schoten 1-1, In deze afdeling behaalde Zandvoort meeuwen dus 4 punten en Nieuw Vennep en Schoten elk één punt. Na het nemen van strafschoppen werd beslist, dat Nieuw Vennep de tweede plaats en Schoten de derde plaats zou bezetten, terwijl Zand voortmeeuwen zich kampioen van de ver- liezersronde mocht noemen. In een voox-wedstrijd tegen TYBB heeft VSV 2 zich het sterkst getoond, ondanks het feit, dat de roodwitten verre van vol ledig in het veld konden komen. Ze won nen de kamp met 5-3. Het dei'de doelpunt scoorden de Haarlemmers uit een straf schop. Fax-enhorst onderscheidde zich door intelli gent combineren. De laatste vergrootte uit een door Heymans genomen hoekschop koppend bijna de Velsense voorsprong, maar Ten Klooster x-edde fraai. Het spel ging nu vrijwel gelijk op. Wage ningen ondervond grote tegenstand van de VSV-defensie, die niet onaanzienlijk ver sterkt werd door de in teruggetrokken po sitie spelende Bi-om. Toch werd Geex-lofs niet met rust gelaten, maar de VSV-goalie was buitengewoon goed op dreef. Het zat hem echter mee, toen een vliegend schot van Budding rakelings langs de paal vloog. Maar een fantastisch schot van Geutjes stopte hij weer uitstekend. Tegen het einde verkreeg Wageningen een zekex-e veldmeerdex-heid, maar de uit vallen van VSV in het bijzonder die van Farenhox-st bleven gevaarlijk. Hij kwam eenmaal zelfs alleen voor Ten Klooster, die het hai-de schot echter knap stopte. Maar in een nog lastiger situatie na een schot van Budding bracht Geex-lofs voor de zoveelste maal redding. Met Wageningen in de meex-derheid kwam met 20 het einde. Het gaat er naar uitzien dat zowel VSV als Terrasvogels in de finale zullen komen van het veteranen toernooi, dat door IJmui- den wordt georganiseerd. Tweede Jeugd, dat voor Beverwijk was ingevallen, kwam tegen IJmuiden met 2-0 voor, maar moest in deze ploeg toch met 3-5 zijn meerdere erkennen, terwijl Stormvo gels de ploeg van het Raadhuis met niet minder dan 5-2 vex-sloeg. Zaterdag kwam IJmuiden weer in het veld en wel tegen VSV. Onder grote be langstelling kwam VSV als winnaar uit de bus. De warmte kon de oudjes niet deren, want dit was zeker een van de beste wed strijden van dit toex-nooi. Door een pracht doelpunt van good old GeiTil van de Lugt namen de rood-witten de leiding. Balvers scoorde nog voor rust het tweede doelpunt. Na de rust kwam er geen wijziging meer in de stand, zodat VSV nu 6 punten heeft in zijn poule met IJmuiden op de tweede plaats met 4 punten. In deze afdeling werd verder nog gespeeld Waterloo tegen SVIJ, laatstgenoemde ploeg won met 5-1, rust 3-1. In poule 2 behaalde Terrasvogels de der de achtereenvolgende overwinning, nu op Kinheim. Bij de rust was de stand 2-0, de eindstand was 4-0. Terrasvogels heeft nu 6 punten uit 3 wedstrijden tenvijl Storm vogels de tweede plaats bezet met 4 pun ten. Als VSV tegen Tweede Jeugd er in slaagt 1 punt te veroveren komt de ploeg in de finale. Terrasvogels moet dit zelfde kunnen doen tegen het Raadhuis. Dinsdagavond om half zeven wordt het toernooi op 't Waterloo-tex-rein voortgezet met de wedstrijden: Tweede JeugdVSV en RaadhuisKinheim. Gebrek aan voldoende stootkracht mag als voornaamste reden worden aangevoerd voor de nederlaag van 2-1, die Stormvo gels aan de IJselmeerkust tegen Volendam moest incasseren. Bovendien waren de IJmuidense aanvallen te langdurig en te eenvoudig van opzet om de stugge verde diging van de Volendammers ernstig in het nauw te drijven. Slechts één man stak met kop en schouders boven zijn mede spelers uit: doelman De Graaf, die ten minste viermaal op waarlijk grandioze wijze redding bracht en door zijn goede optreden de Volendammer zege tot een minimum beperkte. Bij de rust leei-de een rekensommetje dat Stormvogels negen coxmers had gefor- ceex-d, tegen Volendam slechts vier. Toch gaf dit een onjuist beeld van de strijd, aangezien de thuisclub ook in die periode wel het beste van het spel had laten zien. Volendam onderstreepte zijn lichte over wicht onder andere met een gei-affineerde boogbal van de opgerukte halfspeler Zwart hoed, welke - doordat. De Graaf inmid dels zijn doel had verlaten - 't eerste doel punt leek op te leveren. Back Smits rea geerde echter voortreffelijk door ..deze bal op de doellijn met het hoofd te retourne ren. «om De Volendammers moesten tot de 37-ste minuut wachten, alvorens zij eindelijk succes boekten. Uit een aanval op rechts produceerde Pel een afgemeten voorzet naar Veerman, die de bal beheerst in het doel liep. Even leek Stormvogels van re pliek te dienen bij een verre vrije ti-ap van Tol en een serieuze poging van links- Voor de korfbalvereniging „Watervliet" was het zóndag een dx-ukke dag ondanks het feit., dat de nieuwe competitie nog niet is begonnen. De Watervlieters hebben zich deze dag zeer goed kunnen voorbereiden op het nieuwe seizoen en deze voorberei ding bovendien met opmerkelijke resul taten kunnen afsluiten. Watervliet nam deel aan seriewedstrij den te Amsterdam en te Haai-lem, waar de seniorenploegen zich uitstekend hebben geweerd en zelfs met twee eerste prijzen uit deze wedstrijden zijn teruggekeerd. Het eerste twaalftal was op bezoek bij de wedstrijden van het Amsterdamse Wes terkwartier met als tegenstanders Haar lem I en Westerkwartier 2. De eerste wedstrijd tegen Westerkwax-- tier 2 gaf de Velsenaren bij de rust een voorspi'ong van 2-0 door een afstandschot en een doorloopbal van de hand van D. van Ladensteijn, die dus tweemaal raak schoot. Na de hex-vatting benutte J. van Ladesteijn een kans bij de paal en werd het 3-0 voor Watervliet, dat toch nog tegen het einde moest toezien hoe de Amster dammers tegen scoorden (3-1). In de wedstrijd tegen Haarlem opende H. Scholting voor Watervliet de score uit een afstandschot. Voor de rust maakte Haarlem gelijk (1-1). Opnieuw was het Watervliet dat na de hervatting het eerst doelpuntte uit een doorloopbal van M. M. Veei-beek. Een dubieuze» doorloopbal liet Haarlem weer inlopen (2-2). Maar de derde Velsense aanval kreeg toen meer kansen, waardoor J. van Ladesteijn van dichtbij de paal tweemaal kon doelpunten èn de overwinning met 4-2 voor Watexwliet was. Door dit resultaat vex-wierf Water vliet de eerste prijs. De Oosthoek-seriewedstrijden in Haar lem waren voor de twaalftallen van Water vliet 2 en 3 niet minder succesvol, aange zien zij gezamenlijk de eerste prijs van de wedstrijden bemachtigden. De uitslagen waren: Oosterkwartier 1 Watervliet 2 1-2, Watexwliet 2Luto 2 0-3, Watexwliet 2Roda 2 2-2, Oosthoek 1— Watervliet 2 1-2, Watexwliet 3Oosthoek 2 0-4, Roda 3Watexwliet 3 0-5, Luto 3 Watervliet 3 1-2, Oosterkwartier 2Water vliet 3 0-3. Samen behaalden de Water vlieters 11 punten en daarmede de eerste px-ijs. De Watervliet-aspiranten veroverden de tweede prijs door doelpunten van Kees Bonekamp (3 x), Wil van Zanten (2 x), Johnny v. d. Brink ("3 x) en Gerrie Brem- mers (3 x). Resultaten, die moed geven voor de competitie. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE binnen Peters. Beide malen greep doelman Keizer uitstekend in. Reeds in de eerste minuut van de twee de helft reageerde De Graaf meesterlijk op een schot van Smit, terwijl daarop ook Veerman op hem stx-andde. In de 16-de minuut werd De Graaf in verwax-ring ge bracht, doordat Smit tegen back Freriks op schoot, hetgeen voor Veerman voldoen de was cm er 2-0 van te maken. Maar drie minuten later moest Volen dam toch capituleren voor goed voox-berei- dend werk van Vessies, dat Visser afrond de met een doeltreffende kopbal. Behou dens 'n kort durend ovexwicht van Storm vogels, dat tevergeefs probeex-de de gelijk maker te producex-en, kwam Volendam vex'der nauwelijks meer in gevaar. De voetbalvereniging „Kinheim" en IJ muiden, die zaterdagmiddag op „Tussen- wijk" tijdens prachtig weer oefenwedstrij den voor de komende competitie hebben gespeeld, konden nu niet bepaald bogen op de sterkste elftallen. Vooral IJmuiden kwam zwak voor de dag met het eerste elftal, zodat de Kinheimers maar weinig moeite hebben gehad om zich de meer deren te tonen. Voor beide verenigingen en vooral voor Kinheim IZMC, dat reeds zaterdag de eerste wedstrijd in de nieuwe competitie tegemoet gaat tegen AMVJ in Amsterdam, kan de nu gemakkelijk verkregen over winning op IJmuiden I wel eens gevaarlijk zijn wegens de mogelijke ondex-schatting van de komende tegenstanders- Als de Kinheimers zich echter bewust zijn geen waarde te hechten aan de vooraf, gaande ovex-winningen op niet al te lastige tegenstandex-s, dan kunnen zij in de com petitie hoge ogen gooien. Op „Tussenwijk" was tussen de beide tegenstanders meer strijd verwacht, maar het zwak spelende IJmuiden, dat aanvan kelijk wel goed partij gaf, moest tegen het altijd weer pittig spelende Kinheim, dat overigens ook dx'ie invallers in de verdedi ging had, in de tweede speelhelft geheel bakzeil halen. IJmuiden's tegenstand kwam voox-namelijk van de moedige verdediging, die het sterkste deel vormde, maar des ondanks niet kon voorkomen, dat Kinheim I de rust met een 2-0 voorsprong liet in gaan. Wel kreeg IJmuiden in deze periode ook nog enige kansen, maar deze gingen wegens onbesuisd schieten en goed doel- verdedigen verloren. Van Eijken was de man, die Kinheim tweemaal na goed combineren de leiding gaf. Na de hex-vatting hadden de geel zwarten het spel geheel in handen en kwam IJmuiden er niet meer aan te pas. De toenemende druk op het doel van de gasten werd regelmatig opgevoerd en daar mee hield de score gelijke tred. De eind stand werd dan ook 6-0 voor de Kinhei- mers. De wedstrijd tussen Kinheim 2 en IJmui den 3 beantwoordde veel beter aan het doel als oefening. De ploegen wogen goed tegen elkaar op en het was Kinheim, dat tenslot. te met 5-4 de wedstrijd won. In het kader van de oefenwedstrijden voor de komende competitie had CSV zon dag O VVO op bezoek en de supporters hebben er op het CSV-terrein een aantrek kelijk partijtje voetbal van beleefd. Wel kwam hierbij tot uiting dat de gasten een klasse hoger spelen doch zij vonden een CSV-verdediging tegenover zich die zich niet gemakkelijk gewonnen gaf. Het zag er zelfs nog naar uit dat CSV deze wedstrijd zou winnen toen OVVO vijf minuten voor het einde met een penalty de gelijkmaker wist te scoren. (3-3). Het was Van der Valk die OVVO met een snelle doorloper wist te overrompelen en zijn club de leiding gaf. Niet lang daar na maakte de OWO-midvoor met een vliegend schot de gelijkmaker. Na de rust welke met deze stand inging werd de OVVO-doelman nog tweemaal door CSV gepasseerd en eenmaal had De Heer 't na kijken. Van beide zijden werd er fel gespeeld en van beide zijden waren de aanvallen ge vaarlijk totdat zoals reeds boven vermeld OVVO een penalty kreeg te nemen en deze benutte om gelijk te maken. De badplaatsbewoners waren naar een oude tegenstander in Noordwijkex-hout (VVSB) gegaan om daar hun eerste wed strijd te spelen in dit seizoen. Het werd nog wel geen hoogstaand voet bal, maar 't was toch een nuttige oefenwed- strijd, waarbij men de punten broederlijk- deelde. Al direct na de aftrap zette Wijk aan Zee er een hoog tempo in dat de thuis club blijkbaar verraste want na vijf mi nuten spelen kon midvoor N- Durge al doelpunten 0-1.Misschien is men iets te hard van stapel gelopen want na dit doel punt nam VVSB gaandeweg meer het spel in handen.-Na twintig minuten spelen ver liet de Wijk aan Zee-doelman zijn doel want de VVSB-midvoor kwam zo onstui mig met de bal op hem afzetten dat een botsing onvei-mijdelijk zou zijn geweest. Het werd nu 1-1. 'Na de rust kreeg Wijk aan Zee nog een kans om een voorspx-ong te nemen, maar de paal bracht x-edding bij het schot van De Winter. Op uitnodiging van de voetbalvereniging „Kinheim" hebben twee elftallen van de vereniging- Zwaluwen Vooruit uit-'Utrecht zondagmiddag op het mooie sportpark „Tussenwijk" zeer nuttige wedstrijden ge speeld als oefeningen voor de komende competitie. Beide ploegen kwamen met veel élan in het veld om respectievelijk de strijd aan te binden tegen Kinheim I en 2. In de „grote" strijd tussen de beide eer ste elftallen werd direct een vlugge en levendige partij voetbal vertoond, waarbij de aanvalslinies om beurten de verdedi gingen zeer dicht benaderden. Na vijf mi nuten reeds had ^en fraaie Kinheim-aanval succes nadat de Utrechtenaren deze ge deeltelijk hadden afgeslagen. De bal be landde bij linksbuiten A. van Dijk, die meteen van de kans profiteerde er nog buiten de 16-meter lijn een keihard schot inzond, dat de Utrechtse doelman te mach tig bleek (1—0). De gasten lieten het er niet bij zitten. Pigmans kreeg enige harde schoten voor treffelijk te vexwerken, maar tegen de nu iets sterker wox-dende Zwaluwen-aanval wist de technisch uitstekende Kinheim- middenlinie met de ex-Alcmaria Vitrix- man Brouwer (een aanwinst) Brethouwer en v. d. Plas elke moeilijkheid te omzeilen. Ook Kinheim bleef aanvallen en na 25 minuten opnieuw met succes. Een vloeiende combinatie met linksbuiten v. Dijk wex-d door de 'debuterende nieuweling van de geelzwarten, linksbinnen Tiems, met een pracht omhaal afgesloten (2—0). De gasten gingen evenwel door en het was een fout van de overigens verdienstelijk spelende H. Mosk, die ook al nieuw is in Kinheim, om radicaal over een toegespeelde bal heen te trappen en daardoor de Utrechtse rechtsbinnen alleen voor Pigmans te laten komen (21). Na de hex-vatting had Sellen de plaats ingenomen van rechtsbuiten Smit, die ge blesseerd was. Zwaluwen Vooruit was in deze pex-iode sterker maar liep permanent in de door de thuisclub opgezette buiten- spelval. Nu werd ook Van Dijk gebisseerd, waax-door de aanvalskracht van Kinheim belangrijk inboette, doch de middenlinie hield alle gevaar ver. Toen na 25 minuten v. d. Plas een opgebrachte bal met een dieptepass afrondde, liep midvoor Dem- mers snel tce, maar liet het scoren aan de Utrechtse verdediger, die op zijn uitgelo- Aan de zondagmiddag op het Olympia- plein te Amsterdam gehouden regionale atletiekwedstrijden hebben ook enige leden van de atletiekvereniging „Suomi" met goede resultaten deelgenomen. Mevrouw D. Adelaar-Hurkmans kwam uit op het discuswerpen B-klasse dames en smaakte het genoegen om met 31,50 m de derde plaats te bezetten. Bij het kogel stoten C-klasse werd zij vierde met een worp van 9,02 m. Hoewel de Suomi-man Wim Kok aan vankelijk op de 800 meter zou starten heeft hij deelgenomen aan de 3000 meter voor C- en D-klassers samen. Hij liep een uit stekende race en kwam zelfs boven zijn gemiddelde van dit seizoen uit. Kok arri veerde als zesde in het totaal klassement en als derde C-klasser in de tijd van 9 min. 44 sec. Nu waren voor deze goede prestatie mede de prachtige weersomstandigheden en een px-ima sintelbaan aanleiding. Op het nummer speerwerpen D-klasse heren kwam evenzeer A. Gnodde zeer goed voor de dag, want hij wist hier de eerste plaats te bereiken met een 39,71 meter worp. Bij het kogelstoten kon deze Suomi- atleet het niet verder brengen dan de vier de plaats in de C-klasse met 10,87 meter. pen doelman terugspeelde, doch de bal in eigen net zag gaan (3—1). Wel vocht Zwaluwen Vooruit, nog. fel terug- en. moest Pigmans enige saves vei-richten, doch toen vijf minuten -voor' het einde een zeer hard schot van de laf. was terug gesprongen en -de bal daax-na over werd geschoten, was de prettige en zeer spoiiieve strijd ge- sti-eden. De wedstrijd tussen Kinheim 2 en Zwa luwen Voox-uit 2, die op het naast gelegen veld werd gespeeld, was een volledige krachtmeting tussen beide ploegen, die de punten dan ook samen deelden (11). De wandelsportvereniging „Vé-Bé" (Vei lig Bestek-Velsen-Bevex-wijk), heeft op za- tex-dag en zondag een groot aantal wandel- sportliefhebbers enige prachtige wandel- dagen bezox-gd. die mede wegens het mooie weer uitstekend zijn vex-lopen en waarbij de verschillende uitgezette parcoux'sen over diverse afstanden het hunne hebben bij gedragen. De ox-ganisatie was uitstekend verzorgd zoals uit de commentaren van de deelne mers duidelijk bleek. Zatex-dag waren er ongeveer 250 wandel- liefhebbers(sters) uit Spaarndam, Haarlem en de IJmond, van wie de Ix-eneschool uit Beverwijk met dertig leerlingen deelnam en een zeer goed figuur sloeg. De groepsprijzen van deze dag kwamen aan de vex-eniging Nieuw Leven uit Spaarn dam, die de eerste prijs kreeg toegewezen. Door een jury bestaande uit de heren Dil- ling, Pijnenburg en Van Delft, als deskun dige wandelsportmensen van de Wandel- kx-ing Holland Noord Kring Amsterdam en Kring Alkmaar. Vé-Bé zelf maakte op deze dag al een heel goede beurt. Want het eerste wandel team ontving een speciale prijs, het tweede team verwierf een tweede prijs en het der de Vé-Bé-team legde beslag op een eerste prijs. Alle prijzen waren gebaseerd op orde, regelnxaat en netheid. De zondagwandelingen hadden heel wat groter deelneming. Niet minder dan ruim 600 wandelaax-s(sters) lieten zich over af standen van 10, 15 en 20 km voeren langs de fx-aaie parcoursen, waarvan de deelne mers zichtbaar genoten. Nu waren er behalve deelnemers uit de IJmond en omgeving ook uit Ede, Gorkum, Den Haag, Den Helder en Eindhoven. Alle deelnemers hebben de tochten volbracht en ontvingen daarvoor als herinnering fx-aai uitgevoex-de medailles. Voor de 10 km ging de eerste prijs naar Duinkanters, Den Helder; 2e prijs, Duin- kanters, Den Helder; 3e px-ijs: DVO 2 uit Hillegom. Jeep, Alkmaar DVO 1, Hillegom en VOK, Eindhoven werd respectievelijk de eerste, tweede en derde prijs toegewezen op de 15 km. Voor de 20 km deelnemers was de eerste px-ijs voox Blauw Wit uit Ede, 2e prijs Vé-Bé senioren, Beverwijk en 3e prijs St. Jan uit Gox'kum. Voor de speciale 5 km tocht van de VOK- jeugd uit Eindhoven was er een aanmoe digingsprijs. Het Alkmaarse Jeep behaalde voor de tweede achtereenvolgende maal de door de gemeente Beverwijk beschikbaar ge stelde wisselbeker. Blauw Wit uit Ede nam bezit van de kapitale wisselbeker van IJmuiden's Bloei en de zilveren penning van de gemeente Velsen was voor St. Jan uit Gorkum. Voorzitter E. ten Brinke van Vé-Bé kon namens zijn vereniging op een zeer ge slaagde wandeltocht tex-ugzien toen hij ten slotte de veroverde prijzen uitreikte. In de oefenwedstx-ijd Jong Hercules Energie heeft de thuisclub verschillende jongere spelers opgesteld. Voor de rust was het nog een zoeken en tasten om de juiste combinatie te vinden, zodat men met rust met 2-4 achter stond- In de tweede helft ging het heel wat beter en nadat Jong Hercules gelijk had gemaakt wist men zelfs een 6-4 voorsprong te ne men. Rechtsbuiten v. Rooy voldeed heel goed. Hef tweede elftal vexioor met 2-6 van Energie II. De wedstrijd Bevei-wijkDEM, die ge speeld werd als onderdeel van de drie kamp tussen beide genoemde clubs en de Kennemers werd verdiend door Beverwijk gewonnen. De Wijkers waren vooral voor rust beter toen Kluft en Ketting er voor zorgden dat de rust met 2-0 inging. Na de hervatting.had DEM P. Stelder op de mid- voorplaats, gezet waardoor er meer vaart in de voorhoede kwam. Wel kon Beverwijk door een mooi doelpunt van Kluft de stand nog op 3-0 brengen, maar toen werd het door twee mooie doelpunten van Stelder toch nog 3-2. Hoewel DEM probeerde ge lijk te maken lukte dit niet. In een vx-ij goed gespeelde wedstrijd zijn de punten tussen de Kennemers en LFC gedeeld. De thuisclub nam al na vijf minu ten spelen uit een vrije tx~ap genomen door J. Mosk de leiding. Maar erg lang hadden de rood-zwarten hier geen plezier van want na drie minuten was de stand weer gelijk(l-l). Voor rust werd er niet meer gedoelpunt hoewel beide partijen hiervoor enige kans kregen. Na rust kon LFC, eveneens uit een vrije .trap, de stand op 1-2 brengen. De Kenne- mei-s namen hier geen genoegen mee en J. Mosk kon uit 'n goede pass van Vex-hagen gelijk maken. Wel kregen de Kennemers nog verscheidene kansen, maar de paal bracht tot tweemaal toe x-edding voor de Leidse doelman. Het tweede elftal van de Kennemers verloor met 3-4 van LFC 2. Advertentie model 520 lÖËRÖl(ZILMETA) GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 433 De handbalvereniging „IJmond" heeft de zatex-dag en zondag benut voor de jaarlijk se zevenkampen in ondex-linge wedstrijden voor de leden. Dit jaar ook kon weer aan dacht aan de senioren-clubkampioenschap pen worden besteed en daax-van is zondag morgen op het sportpark „Watervliet" ge bruik gemaakt. Zatex-dagmiddag waren er tali-ijke jeugd leden, die het de bijna even talrijke jury leden niet gemakkelijk hebben gemaakt met de zeven nummers, die vex-werkt moes ten worden. Het was echter opvallend, dat de winnaars(essen) bij de jeugd met aan merkelijke verschillen de eerste plaatsen bezetten en zich van hun afdelingen de clubkampioenen mochten noemen. De titelstrijd bij de senioren was zondag in elk geval spannender want na het af werken van de eerste nummers was er nog maar weinig verschil tussen G. Slatman en R. Uitentuis. Eerstgenoemde liep echter in de volgende nummers flink uit en wist de voorsprong te vergroten, een voorsprong, die door nummer twee niet meer kon wor den teniet gedaan. Mej. Slatman nam nu met totaal 4815,9 punten de beker over van W. Schooi'l, die haai- tx-ofee niet kon ver dedigen. De volgorde was voorts: 2. R. Uitentuis 4118,6 pnt.; 3. R. Wagenaar; 4. J. Siebers; 5. T. Bakker. Niet minder spannend was de onderlinge strijd bij de heren, van wie E. Sauer zijn beker moest verdedigen. Hij was blijkbaar niet opgewassen tegen de verx-assingen van zijn medestrijders. Pas in het laatste nummer viel de beslis sing ten gunste van E. Jonker, die met 5264 punten eerste werd, gevolgd door A. Visser met 5019,1 pnt.; 3. K. Klesser; 4. J. Burghoorn; 5. B. Beentjes. De bekerhouder Sauer eindigde nu als zesde. In de overige afdelingen waren de uit slagen: Dames-juniox-en A: 1. L. Pesch 5065,7; 2. L. v. d. Meij 3846; 3. J. Jonker; 4. S. de Jong-Pin; 5. A. Spierenburg. Dame's-jün'i'orSil B: T. A. Schutter 5599.fr;- - 2. M. v. Vuuren 4316,8; 3.,E. Klitsie; 4. E. Nol; 5. T. HieniStra". - - Heren-junioren: 1. J. van Schelt 5948,6; 2. B. Minnes 5121,1; 3. H. Huijser; 4. F. delaar; 5. T. Dijkstra. Meisjes-aspiranten A: 1. Heieen Ligt- hart 6405,4; 2. Ank Eckhard 6191,3; 3. Hil- lie Dijk; 4. Ineke Gieze; 5. Jaqueline Sleij- ser. Meisjes-aspiranten B: 1. Mary Steenbak ker 4584,2; 2. Greetje Kooiman 4455,9; 3. Mary Daub; 4. Théa Vinke; 5. Joke Smit. Meisjes-aspiranten C: 1. Nelly van Put ten 3743,8; 2. Carla Goed 3399,7; 3. Henny van Veen, 4. Marjo Klitsie; 5. Ria Acda. Jongens-aspiranten A: 1. Rob Goed 5274,9; 2. Kb Velthuijsen 5206,1; 3. Nobbie Kentie; 4. Alex van Son; 5. Jan Kruk. Jongens-aspiranten B: 1. Ger Knaap 5239,8; 2. Gerard v. d. Kolk 4052,6; 3. Karei Bakker; 4. Teun de Boer; 5. Dick Keyzer. Meisjes-welpen: 1. Tineke Gaartman 6074,7; 2. Rietje Minneboo 5748,5; 3. Elly Pels; 4. Ans Waal en 5. Lia de Reuver. Piet Steenvoorden heeft in de wielerron de van Heemskerk, die zondagmiddag door de Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" op het parcours aan de Mar- quettelaan werd gehouden en waarvoor veel belangstelling bestond, een knappe en alleszins verdiende overwinning behaald. De sterke semi-prof uit Heemstede, steeds attent in de voorste gelederen van het pe loton, sloeg in de slotfase van deze in een hoog tempo betwiste race met een felle demarrage zijn slag en werd niet meer achterhaald. Met zes seconden voorsprong op het voluit sprintende peloton, waarvan Louis Vink zich enigszins verrassend de snelste toonde, snelde Steenvoorden als een groots triomfator door de finish. In het treffen der nieuwelingen, dat aan de strijd der amateurs en onafhankelijken voox-af ging, toonden zich vooral Henk Pe- tex's, Gé Fennis, Ronald Hendriks en Henk Scharrighuizen bijzonder actief. Maar een beslissende voorsprong wisten deze de- marranten niet te veroveren en zo moest een massasprint uiteindelijk de be slissing bx-engen. Daarin toonde zich de snelle Badhoevedorper Henny Schouten, zaterdags ook al winnaar in Hoofddorp, weer eens de stex-kste. Hoog tempo Voor de wedstrijd der amateurs en on afhankelijken verschenen 87 renners aan de start. Van hen toonden zich vooral Cees Lute, Bert de Reus en Bert Zoet aanvan kelijk het meest actief. Maar een beslis sende voox-sprong wisten deze demarran- ten niet te vex-overen. Ook een gezamen lijke actie van Coen Vissex-, Wil Blom- maert, Bex-t Zoet, Chris Duiker, Jan Schipper en Arie de Vx-ies, die er na drie kwartier koers vandoor gingen, leverde geen nuttig effect op. De favorieten Piet Steenvoox-den, die zich het meest beijvex-- de om de aanvallex-s te achterhalen, Cees Lute, Mik Snijder en Jan Koolhof hielden het gelid gesloten. Bovendien speelde het hoge tempo de demarranten parten. Dat ondervonden ook Aad Koonings en Frits Rabe. Zij wei-den weer spoedig ingelopen. Alle uitlooppogingen werden in de kiem gesmoord. Zelfs de stex-ke onafhankelijken Piet Steenvoox-den en Mik Snijder, die zich veertig kilometer vóór de finish met veel elan in de strijd wierpen en 'n paar hon derd meter voorsprong wisten te verove ren, kregen geen schijn van kans om zich van het peloton af te zonderen. Ook Ge rard Wesseling, Joop Wuui-man en Piet Kooyman liet men niet gaan. Hierop volgende solo-acties van Jan Koolhof, Wil Blommaert en Cees Rabe sorteerden even min enig nuttig effect. Het gelid was en bleef gesloten. Nochtans schenen Fred van Tongeren en Eddy Riethoff, die met nog zeven ronden (14 km.) te rijden, ten aan val trokken, de strijd een beslissende wen ding te gaan geven. Even weifelde men in het peloton om aan de achtei-volging te beginnen. Maar toen Dirk de Ruiter en Cees Lute er ten slotte de gang inbrach ten, was het spoedig met Van Tongex-en en Riethoff gedaan. Een massasprint scheen uiteindelijk de beslissing te moe ten brengen. Maar het pakte toch nog anders uit, want de sterke Piet Steenvoorden bleek nog over voldoende reserves te beschikken om die massasprint te ontlopen. Zijn con currenten kregen de sterk rijdende Heem- stedenaar die hartstochtelijk werd toe gejuicht niet meer te pakken. Zij moch ten slechts om de tweede plaats sprinten en dat pleit won Vink. Uitslagen Amateurs en onafhankelijken: 1. Piet Steenvoorden, Heemstede, de 99 kilometer in 2 uur 28 min. en 53 sec.; 2. L. Vink, Amsterdam; 3. B. Zoet, Sassenheim, 4. C. Lute, Castricum; 5. W. van Smirren, Am sterdam; 6. C. Vissex-, Santpoort; 7. H. van Gent, Leiden; 8. A. Bakker, Poeldijk; 9. G. Wesseling, Halfweg; 10. E. Sminia, Haarlem. Nieuwelingen: 1. H. Schouten, Badhoe vedorp, de 59 kilometer in 1 uur 26 min. en 35 sec.; 2. R. Hendriks, Haarlem; 3. J. Zomer, Halfweg; 4. H. Ottenbros, Alk maar; 5. J. v. d. Boogaard, Ter Aar; 6. K. van Schie, Honselersdijk; 7. H. Peters, Heemstede; 8. A. Ruijs, Haarlem; 9. M. Bouma, Spaarnwoude; 10. A. Weeda', IJmuiden. Aspiranten: 1. J. Rasch, Uitgeest, de 25 kilometer in 41 min. en 16 sec.; 2. F. Lee mans, Leiden; 3. R. Balvert, Amstex-dam.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5