Nieuw plan aangepast ontwikkeling van het aan de verkeer Bestemming uitsluitend voor dagbezoekers en kampeerders Aalsmeers bloemencorso in het teken van de jeugd Massaal padvindersspel in Olympisch Stadion WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1960 5 3LOEME BADPLAATS NDAAL AAN ZEE" Ikf oting Staatsvissers- havenbedrijf sluit met minimum batig saldo Postuum huwelijk in Melun P. D. Klud veertig jaar in gemeentedienst Indien de voortekenen niet bedriegen wordt het ernst met de plannen de „badplaats Bloemendaal aan Zee" op te bouwen. Binnenkort zal de gemeenteraad van Bloemen- daal het uit 1952 daterende uitbreidingsplan wijzigen, waarbij opnieuw rekening is gehouden met een plan van de architect de heer A. Komter uit Amsterdam. Dit plan is in hoofdzaak een verkeersplan; de plaatsen voor bebouwing van restaurants, een badinrichting en winkels zijn wel aangegeven, maar voor de architectonische vorm geving is nog geen opdracht gegeven. Het huidige parkeerterrein met fietsenstalling zal twee keer zo groot worden als het thans is en plaats bieden aan duizend.auto's. Aan de noordzijde kunnen ook nog achthonderd auto's geparkeerd worden. Een derde terrein is gedacht voor toeneming van 10.000 bromfietsen en fietsen. Bij het strand is een groot plateau ontworpen met een badinrichting, waar achtentwintighonderd personen per dag gebruik kunnen maken van honderd cabines en met een uitzicht toren van twaalf meter, welke onder meer ingericht zou kunnen worden voor de politie. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler deelde ons in een gesprek mee, dat er al vele jaren plannen gemaakt zijn het einde van de Zeeweg als een waardige badplaats in te richten. „Er wordt al vijf entwintig jaar gedacht en daarom moeten de plannen wel doordacht zijn", merkte de burgemeester op, die enthousiast is over hetgeen architect A. Komter ontwor pen heeft. Rekening is gehouden met al lerlei mogelijkheden in de toekomst speci aal met de grote toeneming van het ver keer. De gemeenteraad van Bloemendaal heeft reeds in 1952 een uitbreidingsplan vastge steld, dat Gedeputeerde Staten voor een belangrijk deel hebben goedgekeurd. Het nieuwe plan verschilt in principe niet veel van het oude en houdt rekening met het feit dat de kust voor de gehele randstad Holland buitengewoon kwetsbaar is, maar ook effectief recreatiegebied. De burgemeester herinnerde er aan, dat het strand voor de recreatie bijzonder in trek is, niet alleen op een aantal warme dagen in de zomer, maar ook in andere jaargetijden. Tegenwoordig wordt het strand het gehele jaar door bezocht en daarom is het. nodig een grote stroom van bezoekers iets te bieden. Dagbezoekers Zandvoort of andere badplaatsen behoe ven niet bang te zijn voor concurrentie van Bloemendaal. Bij de opzet is rekening ge houden met het feit, dat de bezoekers van Bloemendaal aan Zee dagbezoekers en kampeerders zullen zijn. Daarom zijn ho tels en pensions niet in het plan opgeno men. Dit laatste ook omdat het anders in strijd zou komen met het Nationale plan. Misschien zal er later een mogelijkheid worden geschapen een motel te bouwen, waar men één nacht kan verblijven, maar dit hangt af van de toekomstige ontwik keling der badplaats. Verkeersplan De bux-gemeester merkte op, dat de taak van Bloemendaal is de recreatie te be vorderen. Daai-om moeten wegen en par keerruimten worden aangelegd. De bouw van restaurants en dergelijke dient over gelaten te worden aan particulieren. Het tot ontwikkeling brengen van het nieuwe plan zal tonnen kosten, mogelijk een half tot één miljoen gulden. Door verpachtin gen hoopt de gemeente in de toekomst een compensatie van de kosten te verkrijgen. „De Zeeweg is een mooie toerweg, die eigenlijk ten gerieve van Zandvoort is aangelegd", merkte architect Komter op, toen hij zijn plan toelichtte. „Vele auto mobilisten hebben immers de neiging aan het einde van de Zeeweg door te rijden. Komt er een nieuwe badplaats dan zal dat anders worden". De heer Komter vertelde, dat zijn plan in hoofdzaak een verkeersplan te noemen is. Enige jaren geleden heeft prof. ir. Zwiers uiteengezet hoe een „plateau" met badinrichting en uitzichttoren tot stand zou kunnen komen en deze gedachten zijn in het plan opgenomen. De bestaande dubbele rijbaan met mid denberm van het laatste deel van de Zee weg over een lengte van 375 meter zal bestemd worden voor 't doorgaand verkeer naar Zandvoort. Voor het verkeer naar Overveen is een weg aan de oostzijde van het nieuwe parkeerterrein ontworpen. Tus sen deze wegen ligt het hoofdautoparkeer- terrein met een capaciteit van duizend auto's. Het parkeerterrein zal een paar meter lager liggen dan de wegen, waar door het landschappelijk schoon zo wei nig mogelijk wordt aangetast aldus de heer Komter. Een noodzakelijkheid is, dat fietsers en voetgangers op ongeveer hetzelfde punt de beide autowegen zullen kruisen. Te grote moeilijkheden zal dit niet behoeven op te leveren omdat er tussen de beide wegen een rustpunt zal zijn. Wel is er één tun nel voor fietsers ontworpen, n.l. daar waar deze van het rijwiel-parkeerterrein komen en de beide parallelwegen moeten kruisen om het. rijwielpad naar Overveen te kun nen bereiken. Plateau Op het grote plateau aan het eind van de Zeeweg zullen geen voertuigen wor den toegelaten. Een twaalf meter hoge toren voor de aankomenden al van ver zichtbaar markeert het belang rijkste bouwwerk in het plan: de tegen de duinhelling gebouwd badinrichting. Op het plateau zal men een uitzicht hebben over strand en zee. Wie niet tot de badinrichting wil afdelen, kan op een van de naar zee gekeerde banken van het uitzicht genieten. Een trap leidt naar het grote zonneterras waarop een restaurant aansluit. Er is een reeks dagwinkels geprojec teerd en op een hoger gelegen plateau zou een café-i-estaurant. kunnen worden ge bouwd. Dit is eveneens het geval met het gebouw, dat men in het ontwerp aantreft zuidelijk van het plateau, ongeveer tegen over- de 'uitzichttoren. Er is plaats voor gemaakt op het duin, waaro vóór de oor log het Ronde Huis heeft gestaan. Omdat men van daar een prachtig uitzicht heeft over strand, zee en duinen zou het een zeer aantrekkelijk punt kunnen zijn voor een goed restaurant met terras of voor een motel. De restaurant-bedrijven zijn, wat situa tie en karakter betreft, zeer verschillend gedacht om concurrentie tussen de ver schillende objecten uit te sluiten. De moeilijkheid voor de ontwerper van dit plan was om met een gering aantal be bouwingsmogelijkheden toch een kern te suggereren. Ten slotte zij meegedeeld dat de bebou wing, die er nu is, een tijdelijk karakter heeft, behalve het caravankamp „Helm gat", dat in stand zal blijven. SHOW VAN „DE KLAVIERSCHIPPERS" Het showorkest „De Klavierschippers" te IJmuiden zal op zaterdag 10 september in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost de eerste uitvoering in het winterseizoen geven. Aan de avond verleend tevens medewerking de humorist Jo Boefee. De aanvang is om acht uur. Over het pro gramma is verder niets bekend. In 1955 was een commissie, bestaande uit ir. L. H. -Jacobson, G. van der Veen en prof. ir. H. T. Zwiers, onder leiding van de toenmalige wethouder A. van Geluk gereed met een plan over de mogelijkheid tot vestiging van een badinrichting bij het Bloemendaalse strand. Een afbeelding van de bad gelegenheid, welke ook in het nieuwe plan is opgenomen- Architect A. Komter uit Amsterdam- heeft een plan gemaakt- van de toe komstige ontwikkeling van de bad plaats Bloëmendaal aan Zee. Een over zicht van de situatie, gezien van de duinen aan de zuidzijde van de Zee weg. Langs het strand is de badinrich ting met uitzichttoren gedacht. De weg naar Zandvoort het laatste deel van de tegenwoordige Zeeweg komt aan de rechterzijde van een parkeerterrein voor duizend auto's en een nieuwe weg van de boulevard naar de bestaande Zeeweg aan de linkerzijde van dit ter rein. Aan de noordzijde van de Zeeweg is een terrein voor het- stallen van tien duizend bromfietsen en fietsen ont worpen. hi het plan zijn enkele ge bouwen voor restaurants opgenomen. Een wijziging van de begroting voor het staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden over 1959 is bij ontwerp van wet door de minister van Verkeer en Waterstaat aan de Tweede Kamer voorgesteld. De baten in 1959, aldus de Memorie van Toelichting, waren hoger dan de ramingen. De afslagretributie bracht 151.236 en de stroomverkoop bracht 37 427 meer op. Tot de baten behoort een bedrag van 100.000. wegens beschikking over reserve onderhoud havenkommen. Het verschil tussen ingecal culeerde én wettelijk vastgestelde rente is 117.696.lager dan geraamd werd. Aangezien overige bedrijfsonderdelen la gere baten vertoonden, dan geraamd werd, is het totaal der hogere baten over 1959 169.243.De hogere lasten hebben de ho gere baten echter met 169.181.overschre den, zodat de memoriepost „voordelig saldo" thans door een post van 62vervangen kan worden, aldus de Memorie van Toelich ting. Het Aalsmeerse bloemencorso wordt dit jaar zaterdag 3 september gehouden. On der het motto „Jeugd en bloemen" staat het bloemenfeest ditmaal in het teken van de jeugd en in het bijzonder van de pad vindersbeweging, dit ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Nederland se Padvinders Vereniging. Het traditione le stadionspel zal door vijfduizend padvin ders en padvindsters worden opgevoerd. Voor het eerst sinds jaren zal het corso, waarin 21 praalwagens en even zoveel versierde personenauto's zullen meerijden door een gedeelte van Amsterdam trek ken. Het bloemencorso vertrek, om 11 uur uit Aalsmeer en wordt omstreeks kwart over twee in het Olympisch Stadion ver wacht. Drumbands en muziekkorpsen zul len de fleurige stoet tijdens zijn tocht ver gezellen. Na het stadionspel dat tot om streeks vier uur zal duren is de route van het corso door Amsterdam als volgt: Amstelveenseweg, Corn. Krusemanstraat, De Lairessestraat, J. W. Brouwersplein, Van Baerlestraat. R. Hartplein. J. M. Coe- nenstraat, Apollolaan, Olympiaplein, Olympiaweg, Stadionplein en Amstelveen seweg. De praalwagens zullen dan 's avonds van acht tot elf uur in de hallen van Maarse en Kroon in Aalsmeer ten toongesteld worden. Op vrijdagmiddag 2 september van twee uur al' zal het pu bliek in de gelegenheid gesteld worden de versierde wagens in de Centrale Aals meerse Veiling te bezichtigen. De 21 praalwagens zullen elk een tafe reel uit het leven van het kind uitbeel den. De ontwerpen zijn weer van de hand van de heer Toon Noyons. Het stadion spel (dat onder de algemene leiding en regie van de heer J. C. Haagedoorn jr. zal staan) heeft de geschiedenis van een halve eeuw padvinderswerk in Nederland tot onderwerp. Aan het slot zal de commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland dr. M. J. Prinsen een padvinders-rally afnemen waaraan alle 5000 deelnemers aan het spel zullen deelnemen. Ongetwijfeld zal het Aalsmeerse bloemenfeest weer talrijke be wonderaar? trekken. Raymonde Souris, dochter van een restauratiehouder in Melun, is postuum in het huwelijk getreden met de Parijs politie-agent Jean Parachey, die 4 me- door Algerijnse terroristen werd dood geschoten. De heer P. D. Klud, adjunct-commies eerste klas op de eerste afdeling in het raadhuis te Velsen, zal morgen veertig jaar in gemeentedienst zijn. Door het ge meentebestuur is hem een receptie aan geboden in het raadhuis, die om kwart over vier Begint. Het gemeentehuisperso- neel zal in staat worden gesteld de heer Klud met zijn ambtsjubileum geluk te wensen. De heer Klud is onder meer bestuurslid van het Algemeen Ziekenfonds „IJmond".

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5