S TIEN JAAR O.D.I.N. J. Hoogensteyn heeft een paar heel goede ogen! Kapitein H. v. d. Burg verlaat na 38 jaar Bureau Wijsmuller BUSHALTE EN VIJVER (Miss?) oogsten in september CONCERT IJMOND DUBBEL ACHT Test in een speciale auto Jubileum en afscheid van ir. W. Whitlau leuke teenager bureaux Maandag receptie in paviljoen IJmond J. de Boer Dag van veilig verkeer met tal van ongelukken P. Onrust Zoon VOORWAARTS, LEZERS! Busperikelen SVIJ won eigen voetbaltoernooi DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1960 5 Veilig-verkeersdag in Velsen 75.- Laatste trouwe medewerker De eerste kennismaking In Velsen Kennemerstaten Dinsdag is in Velsen een veilig-verkeersdag gehouden, waarvan velen nauwelijk iets zullen hebben gemerkt. Behalve de schooljeugd, want die werd zowel in het Patronaatsgebouw als in de zaal aan de Enschedelaan te Santpoort en in het hervormd gebouw aan de Dijckmanstraat te Velsen-Noord, getracteerd op films. Natuurlijk waren daarbij heel wat verkeersfilms, maar daarom was het tenslotte begonnen. Jammer was dat de organisatoren (het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht) niet kon rekenen op de rooms-katholieke schooljeugd, aangezien die nog van de vakantie geniet. De overige activiteiten van het nuttige Verbond voor Veilig Verkeer bestonden uit het met een geluidswagen rondrijden in de gemeente, het verspreiden van fol ders en het afnemen van tests op het ge zichtsvermogen en de reactiesnelheid. De tests werden afgenomen in een speciale daartoe ingerichte auto, die bij het Markt plein stond. Daarin staan een paar heel dure en ingenieuze apparaten, waarmee het gezichtsveld, de oogstand, de gezichts scherpte, de dieptewaarneming bij ge- gebruik van beide ogen, de kleurenonder- scheiding en de aanpassing van het oog aan het donker na verblinding, feilloos ge meten kunnen worden. Iedereen die zulks wil, kan zich gratis laten -testen in die auto van het Verbond voor Veilig Verkeer. Voor een van de toe stellen zittend, worden allerlei figuurtjes getoond. Bijvoorbeeld verlichte kleine, schaakborden. Een van die bordjes is lich ter van kleur dan de andere en het is aan de proefpersoon om te zeggen welke dat is. Dan is er een gradenboog, waarmee gemeten wordt hoe groot het gezichtsveld van elk oog afzonderlijk is. Een witte streep wordt steeds verder terzijde van het oog gebracht en u moet alleen maar „ho" roepen, wanneer u de streep niet meer kan zien. De proef voor de dieptewaarneming is moeilijk. Men ziet een aantal verlichte nummers op 'n rijtje en een van die num mers komt een eindje naar voren. Het is aan de proefpersoon om te zeggen welk nummer naar voren is gesprongen. Sommigen zien het niet en dat betekent dan dat extra oplettendheid in het verkeer wel geboden is. Dat zijn bijvoorbeeld de weggebruikers, die in tunnels de afstand tussen hun voertuig en een voorganger slecht kunnen schatten. Het meten van de reactiesnelheid van de proefpersoon is klassiek. U moet met uw voet zo snel mo gelijk de gaspedaal verlaten en op de voet- rem di'ukken, nadat een lampje is gaan branden. Is de reactie-snelheid meer dan een halve seconde, dan bent u tamelijk langzaam, wat in het verkeer gemakke lijk tot ongelukken kan leiden. Duizenden De tests zijn geheel vrijwillig. De inge vulde testbewijzen de proefpersoon krijgt een afschrift dienen om het Ver bond voor Veilig Verkeer een inzicht te geven in enkele physieke eigenschappen weggebruikers. De testauto is in januari van dit jaar op de weg gekomen en in tal van plaatsen zijn reeds, tot nu toe ongeveer vierduizend tests afgenomen, daar blijven we dan een wee kof langer", vertelde mij een van de heren, die de tests verrichten. In Velsen stond de wagen maar één dag en dat was eigenlijk te kort. Men heeft slechts enkele tientallen perso nen kunnen testen. Het gebeurt echter Vandaag is het veertig jaar geleden dat ir. W. Whitlau, onder-directeur van de n.v. Haarlemse Machinefabriek vh Gebr. Fi- gee, in dienst van deze vennootschap trad. De jubileumviering zal voor ir. Whitlau tevens een afscheid betekenen. Met het oog op het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd zal ir. Whitlau namelijk het bedrijf van Figee gaan verlaten. Na zijn studie aan de Technische Hoge school te Delft te hebben beëindigd, trad de heer Whitlau op 1 september 1920 in dienst van Gebr. Figee n.v. als construc teur op de tekenkamer, waar hij in het bijzonder was. belast met het construëren van speciale werktuigen zoals paternoster- liften, bruggen, sluiswerken en grijpers. Ir. W. Whitlau, bijna 22 jaar onder directeur van Gebr. Figee n.v. te Haar lem, die vandaag veertig jaar in dienst van deze vennootschap is en op 3 sep tember afscheid neemt wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Onder zijn leiding als montage-ingenieur zijn onder meer tot stand gekomen de Langebrug in Haarlem en de brugkranen van het Gemeentelijk Energiebedrijf te Dordrecht. Voorts verleende de heer Whit lau zijn medewerking aan het vervaardi gen van de grote kolenlaadinstallaties voor de Staatsmijnen te Stein in Limburg. In 1938 werd hij benoemd tot onderdi recteur van de vennootschap, welke functie door hem nog steeds wordt bekleed. Ir. Whitlau heeft dus niet minder dan 22 jaar als onderdirecteur mede leiding gegeven aan het bedrijf van Figee. Het jubileum dat tevens een afscheid betekent zal worden gevierd op zaterdag morgen 3 september om half twaalf op het Figee-bedrijf. meer dan eens, dat mensen de auto narei zen om zich alsnog te laten waarderen op gezichtsvermogen en reactiesnelheid. Hier ziet u een verstandige weggebrui ker, de arbeider J. Hoogensteijn uit Heemstede. Ilij liet zich dinsdagmid dag in de testwagen van het Verbond voor Veilig Verkeer, die bij het Markt plein in IJmuiden stond, vrijwillig het gezichtsvermogen en zijn reactiesnel heid meten. Hoogensteijn blijkt een paar heel goede ogen te hebben. De test bewees het. Dat moet ook wel, want hij berijdt een motorfiets. Advertentie „LAAT UW KIND STUDEREN" blank gelakt formica blad, rood of geel 3 laden klepblad en toch maar Geëtaleerd bij MARKTPLEIN HOLLAND I-BEKERTOERNOOI Voor het Holland 1 beker voetbal toer nooi werden dinsdagavond gespeeld de wedstrijden KOWW 0-2 en Oxystaal Pijpenmonteurs 0-4. Kapitein H. van de Burg heeft n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer v. d. Burg zal deswege een receptie worden aangeboden in het paviljoen „IJmond" te IJmuiden, op maandag 5 september aanstaande. Bovendien zullen kapitein M. de Koe, die enige maanden geleden werd gepensioneerd, alsmede kapitein D. Moerman en de chef van de technische dienst, de heer D. J. van Mourik, worden gehuldigd. De heer v.d. Burg ging reeds op 12- jarige leeftijd naar zee. Eerst bij de vis serij, later bij de koopvaardij, 2 jaar bij het Loodswezen Hoek v. Holland en se dert 1922 bij Wijsmuller. Hij maakte in Advertentie of de tweede of de derde met onze optiek-voorlichtingsservice zal dat tevreden gevoel schenken van echt de iuiste bril te hebben gevonden bij Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 Terwijl de heren van het Verbond voor Veilig Verkeer in de gemeente Velsen met luidsprekers en filmvertoningen propagan da maakten voor het veilige verkeer, heeft de politie dinsdag een flink aantal bot singen kunnen noteren. In de meeste ge vallen werden de ongelukken veroorzaakt door het niet verlenen van voorrang, iets waarvoor het Verbond voor Veilig Verkeer toch altijd de oplettendheid van de weg gebruikers vraagt. Al om negen uur dinsdagmorgen reden op de Driehuizerkerkweg een auto en een motorrijder op elkaar in. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Een uur later kwamen op de Lange Nieuwstraat, vlak bij de plaats waar de testauto van het Verbond was opgesteld, een vrachtauto en een personenauto met elkaar in botsing. Een van de bestuurders zou geen voorrang hebben verleend. Op de Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden reed een bestelauto een geparkeerde per sonenauto aan. De schade was ook niet on aanzienlijk. Omstreeks half twee des middag ver leende een fietser geen voorrang aan een automobilist, die in de Zoutmanstraat reed. De fietser liep bij deze aanrijding schaaf wonden aan een been op. Op de Hoofdstraat te Santpoort botsten met flinke snelheid twee personenauto's tegen eikaar. Een van de bestuurders kwam tijdens een inhaalmanoeuvre op de linkerweghelft waar hij een hem tegemoet komende auto niet kon ontwijken. Omstreeks vijf uur reed een wielrijdster tegen een auto op, die zij geen voorrang verleende. Zij kwam er ongedeerd af, maar haar fiets werd volkomen vernield. Om half acht des avonds ontstond een botsing tussen twee personenauto's. Een van de bestuurders zou geen voorrang heb ben verleend. Ook in dit geval was er slechts materiële schade. de daarop volgende jaren vele reizen met verschillende sleepboten. Hij heeft vrijwel alle zeeslepers uit die jaren onder de voe ten gehad. Vele reizen werden gemaakt van Ierland en Brest met zeilschepen. Een bekende reis uit die jaren was die met de zeesleepboten Willem Barendsz en Groningen met een drijvend droogdok van Rotterdam via het Panama Kanaal naar Valparaiso. In 1936 werd stuurman v. d. Burg in Den Helder op de zeesleepboot „Utrecht" geplaatst. Hij werd kapitein op de „Utrecht", verrichtte van Nieuwediep uit vele bekende hulpverleningen en bergin gen. In de jaren voor de tweede wereld oorlog volbracht hij vele bergingen van schepen in de mijnenvelden (de „Indra", de „Everoja", „Terschellingerbank" en de zweedse „Tom". Vele reizen Na de tweede wereldoorlog was het ka pitein v.d. Burg, die in IJmuiden met de gecharterde sleepboot „Elizabeth Goed koop" de havendienst opnieuw startte. Daarna volgde de specaculaire en lange sleepreis in samenwerking met Kon. Ma rine en BPM van een bok uit Vlaardin- gen naar Curagao en vervolgens naar Soe- rabaja. Het werd de langste ononderbro ken sleepreis, ooit gemaakt: 117 dagen tussen Panama en Indonesië. In de afgelopen jaren voer de heer v.d. Brug als kapitein op de slepers „Noord holland". „Zeeland" en „Cycloop". Grote zeesleepreizen volbracht hij met deze schepen (transport Boorpontons naar Ve nezuela). Zeer bekende bergingen uit de afgelo pen jaren zijn die van de tanker „Koll", welk schip op de Atlantische Oceaan een deel van de scheepshuis verloor, die van de „Crozon", een Frans schip, dat door de „Zeeland" in 1958 voor stranding op deel van de scheepshuid verloor, die van de „Arcturus", die van de „Azure Coast", van de „Nicolas" en laatstelijk die van de gespleten Zwitserse boot „Noyon". De laatste reis van de heer v.d. Burg was die van de „Zeeland" met het uit gebrande vrachtschip „Olivia Winther" van Mobile naar Terneuzen in juni 1958. Daarna kwam de heer v.d. Burg in ok tober 1958 aan de wal als chef nautische dienst. Hij is dit jaar onderscheiden door H.M. de Koningin. Hij werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Advertentie VERSE BRAADKUIKENS vanaf f 2.90 per stuk SOEP-BRAADKIPPEN 2.10 per pond KIPPEPOULET 2.25 per pond J POULARDE O 2.50 per pond J GEEN DIEPVRIES VERS GESLACHT Wij bezorgen gaarne thuis POELIERSBEDRIJF Oranjestraat 96 Telefoon 5291 Jmuiden-West NMMtNNMNMMNtNHH De regen is weer terugge keerd. Heeft het er enkele dagen naar uitgezien, dat er een eind zou komen aan die periode van alsmaar neer- drenzende regen, nu is die verwachting toch wel de bo dem ingeslagen. Grote water massa's zijn neergeplensd, tot grote schade van de mensen, die IJmuiden een week ker misvreugde zouden bereiden en ook tot grote schade van de IJmuidenaren zelf, die vrijwel niet de kans krijgen feest te vieren. Regen is ook een lastig na tuurverschijnsel voor men sen, die op een bus moeten wachten, op plaatsen, waar geen beschutting is. Zoals op de Planetenweg bij het Moer- bergplantsoen bijvoorbeeld. Ze hebben er gestaan, in hun kragen gedoken, terwijl om hen heen de regen neer- striemde, het water in de vijver opzwiepend en grote plassen toverend op het weg dek. Bijna overal zijn er wel portieken, waar men even kan schuilen, maar op die plaats niet. Hopelijk zal de N.Z.H.V.M. bij zijn vol gende wachthuisjesverdeling eens aan dit punt denken. Als het mooi weer is, is er voor de wachtenden op dit punt een andere reden om met gemengde gevoelens daar te staan. Want dan kunnen zij een tafereel zien, dat hen lichtelijk zal verbijsteren als zij eraan denken, welke ont stellende geschiedenis zich een maand geleden daar heeft afgespeeld. Zij kunnen elke dag opnieuw weer zien, Zaterdag geven het Kir- chen- und Posaunenchor Lindhorst (Chorleiter W.We- demeyer) en het Santpoorts Hervormd Koor en Jeugd koor (dirigent J. Theo Wes- terdaal) een kerkeoncert in de Dorp kerk te Santpoort. Het orgel wordt bespeeld door Jene Meilof. Ook aan de kerkdienst van zondagmor gen 10 uur zullen genoemde koren medewerking ver lenen. Het Kirchen- und Posau nenchor Lindhorst uit Duits land brengt dit bezoek aan Santpoort in het kader van uitwisseling met het Sant poorts Hervormd Kerkkoor. Het programma vermeldt onder andere werken van J S Bach. H. Schtitz, B. Klein, Joh. Pachelbel, Pales- trina, Joh. Wagenaar, L. v. Beethoven en G. F. Handel. Het ontmoetingsconcert be gint zaterdag te 20 uur. hoe ouders hunkinderen over het hek laten klimmen of ze er overheen tillen. Ze laten de kinderen rustig bij de rand van de vijver naar de nen niet te beseffen, dat hun karpers kijken en ze schij- kind wel eens terug zou kun nen gaan, maar dan zonder geleide. En het zal dan voor die kinderen geen probleem vormen om over het hek te klimmen, want daar is nog altijd niets aan gedaan. Ook al is het bewijs geleverd, dat een kind van twee jaar er over kan klauteren, met zulk noodlottig gevolg. Kennemerstaten gaat een verenigingsgids uitgeven. Het zal een opgave bevatten van alle aangesloten afdelingen met hun programma, compe titie-indeling, aantal teams, training, clubavonden en der gelijke. Men zal er dus alles in kunnen vinden wat men nodig heeft als men geïnte resseerd is in het vereni gingswerk van deze organi satie. Het is niet de enige activi teit van Kennemerstaten. Men wil een gespreksgroep voor sportjeugdleiders vor men, en ook gespreksgroepen over „wat snap ik van mijn medemens" en over onder werpen die de deelnemers zelf willen aansnijden sta; i op het programma. Begin september gaat de amusementsgroep AGIK weer draaien. Amateur-ar tiesten kunnen daar wat meer van hun „vak" opsteken en zo leren amusementsavon den te verzorgen. De directeur van de stich ting Film en Jeugd heeft zich bereid verklaard om voor ge- interesseerden twee avonden over jeugdfilms te verzorgen. Nog altijd valt er iedere dag regen, augustus zal als een bijzonder natte maand geboekstaafd blijven en hoe wel de oogstmaand alweer voorbij is, kan men nog lang niet zeggen dat de oogst bin nen is. Integendeel, er staat nog heel wat te oogsten. Als men bijvoorbeeld in de Wij- kermeerpolder bij Beverwijk de oppervlaktes met graan ziet staan, die nog gemaaid en gedorst moeten worden, dan zal het weer toch spoe dig moeten verbeteren wil er nog wat van terecht komen. Want het hemelwater is er de schuld van dat er in de Wijkermeerpolder nog bijna 200 hectare tarwe en gerst staat, die er hoog nodig af moet, maar men krijgt er geen slag op. Nu is het zo, dat het graan dat nog op de akkers staat er eigenlijk het beste aan toe is. Want komt er een droge dag met wat zon dan kan men dit meteen gaan maaien en dorsen. Dat kan evenwel niet met het graan dat reeds gemaaid was en op de „nokken" staat. Dat graan is doorna; geregend en droogt zo snel niet. Maar als men het „zaad" met de combines gemaaid en gedorst heeft, j.s men er nog niet, omdat vooral de tarwe een veel te hoog vochtgehal te heeft. Dit mag in normale gevallen 17% zijn, nu is het liefst 25 Men is nu ge noodzaakt de tarwe of gerst kunstmatig te drogen wil men gebruiksgraan krijgen. Dat geeft allemaal extra werk en kosten. Maar dat hebben de boeren liever, dan dat de hele oogst verloren zou gaan. Het stro dat door de combines gedorst is, ligt in vele gevallen ook nog op het land. Eerst de rest dorsen, dan het stro ophalen, zegt men echter. De overvloedige regen doet ook de andere nog ten velde De Heemskerkse sportver eniging „O.D.I.N." (Ons Doel Is Nuttig) bestond in de maand juli tien jaar. Het feest zal worden gevierd op woensdag 13 september voor kleuters en aspirant-leden en een feestavond voor de leden op zaterdag 17 september. In haar tien jaren van be staan is de vereniging op een geweldige wijze uitgegroeid Naast de gymnastiek, die eerst werd beoefend, wordt thans ook gedaan aan korf bal. handbal, volleybal en voetbal. O.D.I.N. telt nu vier honderdtwintig leden en De aanmeldingen voor de grote schaakmatch Lezers IJmuider CourantKijk Uit beginnen binnen te komen. Er zijn blijkbaar nog heel wat schakers onder onze lezers, die graag eens een echte wedstrijd willen spelen. Het zal er trouwens maan dag in het Cultureel Centrum wel niet bij blijven. Want het ligt in de bedoeling om er ook na de wedstrijd een ge zellige rchaakavond van te maken. Er zullen aardige prijzen zijn. Niet alleen voor de snelste winnaar maar ook voor de verliezer, die het het langste volhoudt. In zetten, want de Kijk Uiters zullen moeten noteren. De beste partij zal ook een prijs op leveren en als extra-attractie komt daarbij, dat de beste of meest leerzame partijen zul len worden gepubliceerd. In Kijk Uit-gelederen heerst momenteel al merk bare onrust, want het is be kend geworden, dat er onder de lezers een vechtlustige stemming bestaat. Van die lezers zijn er verscheidene, die al eens in een club heb ben gespeeld, en dus al van wanten weten. Bovendien zullen er ongetwijfeld zijn, die elke zaterdag naarstig studeren op de schaaklessen van mr. Spanjaard. Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen zijn er al enkele Kijk Uit-spelers in stilte bezig al die analyses van mr. Spanjaard uit hun hoofd te leren om op alle gebeurlijk heden te zijn voorbereid. Maar dan wedden ze toch wel op het verkeerde paard, want onze lezers kunnen wel zo onafhankelijk denken, dat ze op een geschikt moment heel listig afwijken en dan de tegenstanders voor een lastig probleem zetten. De wedstrijd begint maan dag om acht uur. De lief hebbers wordt wel verzocht zich nog even per briefkaart te melden bij de redactie IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427. Het is na tuurlijk mogelijk om maan dagavond om tien voor acht ineens in het Cultureel Cen trum op te duiken, maar dan loopt men de kans, dat er te veel mensen in een kleine zaal moeten. Weten we van te voren precies het aantal deelnemers, dan kan daar met de keuze van de zaal rekening mee worden gehou den. Terwijl het aantal r ij zen natuurlijk ook enigszins op het aantal deelnemers wordt afgestemd. Schrijf dus even een brief kaartje naar: Redactie IJ muider Courant, Lange Nieuwstraat 427. Zet er bij: club- of huisschaker, begin ner of gevorderde. dank zij de snelle groei van de gemeente Heemskerk blijft de toeloop nog steeds door gaan, zodat men binnenkort het vijfhonderdste lid hoopt te kunnen begroeten. In het komend seizoen zul len een handbal-, een volley bal- en een voetbalploeg aan de competitie gaan deelne men. De vereniging werd opge richt door wijlen ds. B. J. ter Haar Romeny, mevrouw S. J. Wer.tink en de heren J. Kort, A. Stakelbeek. P. de Graaf en S. W. van Tuinen. Ö.D.I.N. ging met tachtig leden van start, maar de eer ste jaren waren bijzonder moeilijk. Aanvankelijk werd geturnd in zaal Dam, later kreeg men de beschikking over de gymnastiekzaal van de r.-k. meisjesschool. Het gereedkomen van de nieuwe sportzaal aan de Bachstraat betekende een belangrijke staande gewassen geen goed. We denken hierbij vooral aan de aardappelen. Dit toch al niet te best staande gewas wordt er door het vele water niet beter op en wil men een goed produkt krijgen, dan zal men toch nog drie weken moeten wachten met rooien; dan is het pas de normale rooitijd. De suikerbieten groeien hard, maar men krijgt waarschijnlijk meer lof dan rapen. Reeds hebben proeven uitgewezen dat het suikergehalte tot nu maar zo zo is. Wat de personeelsvoorzie ningen betreft, in de polder zit men daar niet erg mee. Men kan zelfs op het ogen blik niets doen en kan men wel aan het werk, dan ver zetten de machines het mees te. Wel zal men straks weer hulp nodig hebben bij het aardappelen zoeken. De ma chines gooien de aardappe len op het land, waarna rap pe handen ze moeten opra pen. Men hoopt nu maar' dat de maand september beter inzet en dat het weer een meer bestendig karakter zal krijgen. Huisvrouwen uit Santpoort en Driehuis hebben aan het bestuur van hun vereniging een brief geschreven. Een brief over hun plaatsen in de bus, als er eens een uit stapje wordt gemaakt. Zij worden altijd het laatst op gepikt dooor de bus en ko men daardoor immer achter in te zitten. De IJmuidense dames zitten dan al op de mooie plaatsen voorin. De dames uit Driehuis en Sant poort willen ook wel eens voor in de bus zitten. Zij stel len het bestuur daarom voor om beurten voorin plaats te nemen, te beginnen met IJmuiden-West, dan IJmui- den-Oost, Velsen-Driehuis en Santpoort. Dan krijgt ieder op zijn tijd een goede plaats en hoeft niemand onderweg op te schuiven. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Velsen-IJmuiden start het nieuwe verenigingseizoen maandagmiddag 6 september met een lezing met dia's van de heer F. N. J. Ouwehand over „Zwart en blank in Zuid-Afrika" in het B.B.- gebouw te Driehuis. Op don derdag 15 september gaan de huisvrouwen de fabrieken van Van Nelle bezichtigen in Rotterdam. Er staat ook een rondvaart door de havens op het programma. verbetering, maar het huidige bestuur ziet thans alweer reikhalzend uit naar nog meer geschikte oefenruimte. In het begin van dit jaar werd een cluborgaan in het leven geroepen dat onder de naam „Kontakt" tot een goe de binding tussen de leden heeft bijgedragen. Reikhalzend zien de IJmond- smalfilmers weer uit naar de eerste filmavond van hun club „IJmond Dubbel Acht" Die inzet van het nieuwe seizoen zal op maandag 12 september in de bovenzaal van het Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Schans in Beverwijk geschieden. Voorzitter A. A. Dubbis zal dan het winterprogramma de leden voorleggen en even tuele aanvullingen daarin graag verwerken. Ook zou het bestuur op die avond graag de werkgroepen sa menstellen en vraagt daar om grote opkomst omdat dat moeilijk gaat als er niemand is. Kop en schotel hoeven de leden voortaan niet meer mee te brengen, aangezien op 12 september tevens de feeste lijke ingebruikneming van het nieuwe servies zal plaats hebben. Het voorlopige pro gramma luidt als volgt: 12 september programmabespre king en samenstelling werk groepen; 26 september uit reiking van een scenario, waarop de werkgroepen kun nen beginnen met het draai boek; 10 oktober de heer Icke vertelt over zijn werk en ver toont films (zijn film „De kleine beer" werd bekroond); 24 oktober werkgroepen wer ken aan het draaiboek; 7 no vember werkgroepen werken aan draaiboek; 19 december wedstrijd van vakantiefilms met jurering; 16 januari jaar vergadering en inlevering draaiboek; 30 januari uit spraak van de jury over het draaiboek; 13 februari uitde ling van het bekroonde draai boek aan de werkgroepen, die dan aan de verfilming er van kunnen beginnen, en een filmvoorstelling; 27 februari filmvertoning door Heek 13 maart praatavond, werk groepen bespreken onderling de op te nemen film; 27 maart demonstratie door Ag fa; 10 april werkgroepen le veren hun films in. Jurering door eigen leden; 24 april jurering van de ingeleverde films door deskundigen. Prijs uitreiking en sluiting winter seizoen. In een voortreffelijk georganiseerd en sportief geslaagd voetbaltoernooi, heeft S.V.IJ. kans gezien om als eerste te ein digen, en daarmee de zilveren beker voor een jaar in IJmuiden te houden. Doordat de deelnemende elftallen zich volledig gaven waren de wedstrijden boe iend en voor het talrijke publiek zeer zeker het aankijken waard. S.V.IJ. startte in de wedstrijd tegen Nieuw-Vennep met een sterk gewijzigd elftal, met het doel om eens een aantal spelers onder de loep te nemen. Dat dit team niet tot een bepaald ouverture kwam, is dan ook te wijten aan het nog niet op elkaar ingespeeld zijn en verder was de tegenstand van Nieuw- Vennep verrassend sterk. De „whites" mochten tevreden zijn. dat drie minuten voor het einde de voortreffelijk op dreef zijnde linksbuiten Van Eerde de bal hard achter de doelman van Nieuw-Ven nep joeg, daarmee de eindstand op twee een in het voordeel van zijn ploeg bren gend. In de tweede wedstrijd kreeg S.V.IJ. het Haagse Triomph tegen zich dat in de eerste wedstrijd de punten had gedeeld met V.V.H. uit Haarlem. De IJmuidena- brcaht in hun elftal, dat nu veel beter speelde. Van Eerde opende de score, de linksach ter van de gasten schoot daarna in eigen doel, zodat S.V.IJ. rustig het spel ging opbouwen, daarmee de Hagenaars volle dig overspelend. Voor halftime kwamen de whites niet meer tot scoren, het werd zelf? nog twee-een door een snelle combi natie van de Haagse rechtervleugel. Na de rust zorgde eerst Minneboo voor een prachtig doelpunt, waarna de, in deze wedstrijd rechtbuiten spelende J. Venus met een bekeken treffer vooi de eindstand vier-een zorgde. De laatste wedstrijd bracht een spannende finale tussen V.V.H. en de gastheren, die ondanks een voort durend veldoverwicht van de IJmuidena ren in een puntloos gelijkspel eindigde. De eindstand van dit toernooi werd der halve: S.V.IJ. 5 punten, Nieuw-Vennep 4 en, V.V.H. en Triomph beide 2 punten. De nieuwe aanwinsten van S.V.IJ. hebben zich vrije snel kunnen aanpassen aan het bij vlagen snelle combinatiespel van de „whites". J. Venus bleek een uiterst be trouwbaar goalie, Schippers alhoewel nog niet op schot, toonde zich een handig voetballer, en E. Glas ontpopte zich als een terrier. Het was jammer dat deze speler zich moest laten vervangen, door dat hij spierkramp kreeg.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5