Geen medaille, maar vierde plaats voor estafetteploeg wisselslag TELEURSTELLINGEN EN RUZIE Owens en Hary zijn weer de beste vrienden SPORT TIJDENS WEEKEINDE Hairos II wordt gehuldigd De opstellingen Ria van Velsen en Ada den Haan raakten te ver achter Nederlandse floretequipe nu ook uitgeschakeld Scheidsrechters weggestuurd Laatste Olympisch nieuws Ook vier met stuurman haalde de finale niet Nederlands hockey-elftal wint van Denemarken Tal-Botwinnik in 1961 19 Zwemfinales in cijfers Steeds meer goed Boze woorden Waterpoloërs verloren van Duitsland De verdeling van de medailles Maandag 5 september Het honkbalprogramma ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1960 De uitslag van de finale 4 x 100 m esta fettewisselslag dames was: 1. Ver. Staten (Lynn Burke, Patty Keppner, Carolyn Schuier en Chris von Saltza) 4.41.1 (nieuw wereld- en Olympisch record); 2. Australië 4.45.9; 3. Duitsland 4.47.6; 4.» Nederland (Ria van Velsen, Ada den Haan, Marian Heemskerk en Erica Terp9tra) 4.47.6 (z.t.); 5. Groot-Bribtannië 4.47.6 (z.t.); 6. Honga rije 4.53.7; 7. Japan 4.56.4; 8. Rusland 4.58.1. De uitslag van de finale 200 m vlinder slag heren was: 1. Mike Troy (Ver. St.) 2.12.8 (nieuw wereld- en Olympisch re cord); 2. Hayes (Au9tr.) 2.14.6; 3. Gillan- ders (Ver. St.) 2.15.3; 4. Dennerlein (It.) 2.16.0 (nieuw Europees record); 5. Yoshi- muta (Japan) 2.18.3; 6. Berry (Austr.) 2.18.5; 7 Kuzmin (Rusl.) 2.18.9; 8. Izutsu (Japan) 2.39.4. Voor de finale van de 1500 m vrije slag heren plaatsten zich de volgende acht zwemmers: 1. Murray Rose (Austr.) 17i32.8 (nieuw Olympisch record); 2. Yamanaka [Japan) 17.46.5. 3. Konrads (Austr.) 17.52.0; 1. Katona (Hong.) 17.53.5 (nieuw Europees record). 5. Somers (V.S.) 17.54.1; 6. Cam pion (G.B.) 17.54.8; 7. Breen (V.S.) 17.55.9; 8. McLachlan (Zuid-Afrika) 18.09.9. (Van een speciale verslaggever) Zij hadden zo dolgraag willen win nen, die vier Nederlandse meisjes, die de 4 x 100 meter wisselslagesta fette zwommen. Op de receptie bij de Koningin hadden zij met veel klem gezegd dat er voor gevochten zou worden en - met de tijden uit de series in de hand - mocht men zo'n klein beetje verwachten dat hier het eerste goud voor Nederland uit te voorschijn zou komen. Maar dat is bar tegenge vallen. Niet Nederland won, maar Amerika, dat met de dames Burke, Kempner, Schuier en de nog steeds onweerstaanbare Chris von Saltza. niet alleen maar een Olympische titel in een nieuwe Olympische recorded j zwom, maar bovendien het wereld record brak. Brak? Zeg maar: ver pletterde. Het oude wereldrecord, dat toch met 4.44.6 zeer scherp stond, werd met maar even drieëneenhalve seconden verbeterd. En Nederland? Een vierde plaats, in precies dezelfde tijd als Duitsland. Een klassering waartegen onmiddellijk pro test werd aangetekend, omdat men de overtuiging had, dat Erica Terpstra haar hand juist een fractie van een seconde eerder tegen de bassinwand had getikt dan Brunner, het Duitse crawlzwemster- tje. Maar in eerste instantie werd het pro test afgewezeh en het enige, dat Neder land bereikte was, dat men de zaak nog eens zou blijken. Aangezien er echter bij zwemmen geen fotofinish bestaat het opspettende water maakt een dergelijke arbitrage vrijwel onmogelijk moet men afgaan op het oog en het oordeel van de jury. Wij zien daarom niet, hoe dit pro test gewonnen zou moeten worden. Het is zuur genoeg. We dachten, ons team Olympisch kampioen te zullen zien worden, of althans tweede, maar alles liep anders. Om te beginnen had Ria van Velsen haar dag niet. Achter de Ameri kaanse Burke en de Japanse Tamaka eindigde zij als derde wat voor van daag In haar persoonlijke eindstrijd 100 meter rugslag, geen best voorteken is en Ada den Haan verloor nog meer ter rein, zodat Marianne Heemskerk, als vijf de het water in ging. Zij vlinderde er lus tig op los, liep inderdaad iets in, vooral op het afzakkende Japanse kwartet, maar moest Erica Terpstra toch de onmogelijke opgaaf laten, aan een viervoudige ach terstand te gaan knabbelen. Erica Terpstra heeft zich van die taak prachtig gekweten. Zij ging bijzonder snel door het water, passeerde Japan, kwam naast het Duitse meisje en finishte gelijk met haar, of. iets eerder. Maar de jury dacht er anders over, Duitsland verscheen als derde naast Amerika en Australië (dat dankzij Dawn Eraser aan een onver wachte tweede plaats kwam) op het po dium en de Nederlandse meisjes verdwe nen met donkere gezichten uit het bad. Voor de Verenigde Staten was het weer een dag met een kruisje. Behalve de 4x100 meter, wonnen de Amerikanen óók de 200 meter vlinderslag, dankzij een nieuw we reld- en Olympisch record van de fenome nale Mike Troy (2.12.8), die zich met ge weldige snelheid door het water rukte, en De Japanse zwemmer, die men hier in actie ziet, zwom tijdens een serie van de 1500 meter vrije slag een nieuwe Olympische recordtijd: 17 min. 46.5 sec. de Italianen vergeefs om hun man Den nerlein liet schreeuwen. Dan was er ook tevredenheid bij de Australiërs. Hayes haalde een zilveren plak op de vlinderslag binnen en de se ries 1500 meter vrije slag werden beide door een man uit Kangeroeland gewon nen. Jon Konrads ging in zijn schitterende soepele stijl door het bad en liet de klok ken op 17.52 stil staan, maar Murray Rose deed het nog aanmerkelijk rapper. Één zaam aan de kop van de eerste tot de laatste slag, zwom Rose de dertig banen bijzonder gelijkmatig in 17.32.8 een nieuw Olympisch record. De finale, van daag, kan een prachtige strijd tussen Kon rads en Rose brengen. A propos: Rose was zó blij met zijn re cord, dat hij een soort ereronde zwom. Het publiek vond dit aardig maar applau- diseerde toch aanmerkelijk luider voor de zwakste man in het water, de Indonesiër Nasution, die honderden meters bij Rose tekort kwam. En u weet: voor de „under dog" bestaat altijd sympathie. (Van een speciale verslaggever Als de Spelen eenmaal een week bezig zijn, huisvest het Olympisch dorp steevast een aantal diep teleurgestelde mensen. Harro Ran is er nu bij gekomen. (Hij kreeg in de wedstrijd tegen de V.S. een trap van een tegenstander en blesseerde een buikspier) evenals Sita Posthumus, de zwemster die te vroeg wegging tijdens de 4 x 100 meter estafette vrije slag dames en die daardoor oorzaak werd van de uit schakeling van de kansrijke ploeg. Nog afgezien van het jammerlijke feit dat een Jopie Troost, een Hennie v. d. Velden nu totaal voor niemendal zijn meegekomen naar Rome, ligt daar de grote vraag hoe zo'n blunder mogelijk is. We hebben het onderzocht en niemand weet het. Onbegrijpelijk!, zegt iedere zwemmer, zwemster of functionaris, die men er naar vraagt. Sita Posthumus is een Olympisch debutante weliswaar, maar zij staat beleend als goed te weten wat zij doet. Bovendien is zij geen springerige bakvis, maar een meisje van 24 jaar. Ën dit overkomt haar anders nooit. Duizend :S%.v Dinsdag gaf de oud-Olym pisch kampioen Jesse Owens, die de Spelen in Rome als verslaggever bij woont, de wens te kennen, dat hij het bijzonder op prijs zou stellen om kennis te maken met Armin Hary, die hij wel in het stadion had zien lopen, van wie hij veel gehoord had, maar die hij nog nooit had ontmoet. „Dat kan allemaal best zijn", was het oordeel van Hary, „maar de tijd van die man is voorbij. Owens inte resseert me geen zier". Daar bleef het voorlopig bij, tot grote teleurstelling van oud-atleet Jesse Owens. Gisteren echter greep de chef de mission van de Duitse ploeg, Gerhard Stoeck, in. Hij was van mening, dat de Duitse sprinter bepaald geen re clame was voor zijn team en hij verzocht Hary vrien delijk, maar tegelijkertijd bijzonder dringend, Owens uit eigen beweging te gaan opzoeken. Stoeck was bo vendien wel zo slim om de verslaggevers en fotografen van Hary's visite op de hoogte te stellen, zodat het beslist geen rustig gesprek tussen de beide sprinters is geworden. Dat kon ook moeilijk, want Owens spreekt geen Duits en Hary ondanks zijn „studie" in Amerika geen woord Engels. Het bleef dus bij wat handenschudden en po seren voor de fotografen en cameralieden. Toen was he^ afgelopen. „Dag", zei Owens. „Dag", zei Hary. „Het misverstand is uit de weg geruimd", verklaar de Gerhai'd Stoeck even later plechtig, „de vriend schap is weer gesloten. Zo moet het ook in de sport". En iedereen knikte ernstig. keer gaat zo'n wissel goed en nu, uitge rekend bij de Olympische Spelen, vergist zij zich. Het kan ons Olympisch goud sche len, of zilver of op zijn minst brons. Het is erg, vooral voor Sita Posthumus, die gistermiddag voor niemand te spreken was. Erg ook voor de anderen, maar één ding doet deugd: niemand rekent het Sita aan. Iedereen zegt, dat het een ongelukje was, dat iedereen kan overkomen. Dat is tekenend voor de uitstekende verhoudin gen in de zwemploeg. Als er dan tóch een schuldige moest worden aangewezen, willen wij dat best doen: het Grote Evenement zelf! Er is, vooral in zwemmen en atletiek, ter we reld geen groter krachtmeting te vinden dan de O.S. en die wetenschap hier voor de belangrijkste sportontmoeting in hun loopbaan te staan doet bij wijze van spreken menig zwemmer of atleet het bloed in de aderen stollen. Men is er diep van onder de indruk. Alleen al de concen tratie vlak vóór de start, die roerloze figu ren, doodstil zittend in hun badjassen, ge tuigt van een concentratie, die men bij andere zwemwedstrijden in deze mate zel den tegenkomt. Onze ploegen kunnen gelukkig stootjes verdragen zonder de teamgeest te schaden. Maar in het Engelse kamp heeft al heftige onenigheid geheerst. Er was een Britse bokser die verliezer werd verklaard hoewel alle Engelsen in het Palazzo dello Sport hem winnaar zagen. Allen? Nee, de Britse teammanager niet. Zodat, toen het hele Britse team boos en verontwaardigd om hem heen groepte, en een officieel protest verlangde tegen wat zij een „schandalige beslissing" noemden, de ma nager het hoofd schudde en zei dat er van een protest geen sprake kon zijn. Daarmee was de zaak niet afgedaan. De assistent-manager keek zijn chef strak in de ogen en zei: Als je geen protest aante kent, ben je geen knip voor je neus waard. Én een Engelse bokser mompelde (zacht, maar verstaanbaar) dat het maar een Schotse bokser had moeten zijn i.p.v. een Engelse, dan zouden we wél geprotesteerd hebben. En daarmee was de zaak ten voelen uit getekend: de manager is een Schot en de Engelsen hebben in hem geen vertrouwen. Maar geprotesteerd is er niet, want de „boss" hield het been stijf. Van Erven Dorens uit een straf corner voor 2-1 en zes mi nuten voor het einde voltooide hij zijn hattrick (3-1). In de 33ste minuut reduceer de rechtsbuiten Kristoffersen uit een straf- corner de Deense achterstand tot 3-2, maar in de volgende minuut scoorde Van Erven Dorens zijn vierde doelpunt (4-2) Daarna kwam er in de score geen verandering meer. Nederland zal nu met Nieuw-Zeeland in een beslissingswedstrijd moeten uitmaken welk elftal naar de finalepoule zal over gaan. Deze wedstrijd wordt zondag ge speeld. Australië heeft vanmorgen de beslis singswedstrijd tegen Polen, voor de bezet ting van de tweede plaats in groep B van het Olympische hockeytoernooi, met 2-0 gewonnen. Beide doelpunten werden na de rust gescoord. Door deze overwinning heeft het Austra lische team zich geplaatst in de kwart finales van het toernooi. Voor )de Nederlandse dames floret equipe zijn de Olympische Spelen voor bij. In de kwartfinale tegen Hongarije werden onze schermsters zaterdagoch tend met 9-3 verslagen. De drie overwin ningen werden geboekt door Nina Kleyweg die met 4-1 van mevr. Magda Kovacs won, Ely Boltblijl die dezelfde Hongaarse floret tiste met 4-3 versloeg en door Lennie Kok- kes-Hanepen, de enige die zich de meer dere van mevrouw Lidia Domolki toonde. De uitslag was 4-2 voor Lenie. De waterpolowedstrfjd Nederland Duitsland voor de bezetting van de vijfde tot en met de achtste plaats is geëindigd in een 5-6 zege voor de Duitsers. Advertentie 12.45—1300 uur, 17.4518.00 uur, 18.40— 19.00 uur, 22.00—22.30 uur, 23.45—23.55 uur: reportages, beschouwingen en uitslagen van de Olympische Spelen. Bovendien bestaat de mogelijkheid dat het ochtend- en het middagprogram ma worden onderbroken voor extra uitzendingen (Hilversum I (402 meter). Het Olympisch programma van maan dag bevat: Atletiek (ochtend en middag), Boksen (avond), Paardesport (ochtend en middag), Schermen (ochtend en mid dag), Voetbal (avond), Turnen (ochtend en middag), Hockey (ochtend en mid dag), Worstelen (ochtend en avond), Schieten (ochtend en middag), Zeilen (ochtend). Na de zevende wedstrijddag van de Olympische Spelen 1960 is de verdeling van hét aantal medailles per land als volgt: goud zilver brons 1. Rusland 15 5 9 2. Ver. Staten 13 11 5 3. Duitsland 5 12 5 4. Italië 5 3 2 5. Australië 4 4 3 6. Hongarije 3 5 2 7. Turkije 3 0 0 8. Nieuw-Zeeland ..200 9. Groot-Brittannië 1 2 5 10. Roemenië 1 1 3 11. Zweden 1 1 2 12. Bulgarije 1 1 1 13. Denemarken1 0 1 14. Japan 0 3 1 15. België0 2 1 16. Polen 0 1 3 17. Nederland0 1 2 18. Tsjechoslowakije.. 0 11 19. Ver. Arab. Rep. 0 1 0 20. Joegoslavië 0 1 0 21. Frankrijk 0 0 1 22. Brazilië 0 0 1 23. Mexico 0 0 1 24. Perzië0 0 1 25. Jamaica0 0 1 Na vrijdag luidt het puntenklassement, waarbij de eerste zes plaatsen van belang zijn, als volgt: 1. Rusland 215'/2 pnt.; 2. Ver. Staten 201 V\\ 3. Duitsland 143; 4. Australië 75; 5. Hongarije 73; 6. Italië 69V2; 7. Groot- Brittannië 58->4; 8. Polen 379. Roemenië 37; 10. Nederland 33; 11. Zweden 33; 12. Turkije 26; 13. Japan 24; 14. Tsjechoslo wakije 23; 15. Nieuw-Zeeland 19; 16. Bulga rije 18; 17. Denemarken 18; 18. Frankrijk 1419. België 14; 20. Finland 12; 21. Mexi co 10; 22. Joegoslavië 8; 23. Canada 7; 24. Brazilië 5; 25. Ver. Arabische Republiek 5; 26. Jamaica 4; 27. Perzië 4; 28. Cuba 3; 29. Zwitserland 3; 30. Kenya 1; 31. Noor wegen 1; 32. Zuid-Afrika 1. In Rome is gisteren meegedeeld dat acht boksscheidsrechters in het Olympi sche toernooi zijn weggestuurd wegens on bekwaamheid. De maatregel was geno men omdat de ringrechters, en ook het publiek, kritiek op de betrokken scheids rechters hadden geoefend. De official die de mededeling deed, wei gerde namen te noemen. Vijfentwintig scheidsrechters zijn bij de boksmatches in Rome ingeschakeld. Hij verontschuldig de zich door te zeggen dat men bij de keu ze van scheidsrechters van een internatio- nnale lijst enkele misgrepen had gedaan. De dubbel twee BakkerRentmeester zal zaterdagmiddag de enige Nederlandse ver tegenwoordiger zfjn in de finales van de Olympische roeiwedstrijden op het Lago di Albano. In tegenwoordigheid van de Prin sessen Beatrix en Irene werd de gestuurde vier van Njord vrijdagmiddag, zoals trouwens de taal der cijfers al bij voor baat had uitgewezen, in de halve finales uitgeschakeld. Ondanks de luide toejuichin gen van de prinsessen, die door een lid van de Leidse studentenvereniging Njord uit voerig werden voorgelicht over de stand van zaken, werd de Nederlandse ploeg in de laatste 500 meter naar de achterhoede verwezen. Van de vierde plaats zakte de Leidse equipe zelfs terug tot de zesde positie. Nederland heeft de belangrijke wedstrijd in het hockeytoernooi tegen Denemarken met 4-2 gewonnen. De Denen namen in de eerste helft de leiding door linksbinnen Gulbrandsen en wat de oranjeploeg ook probeerde, men slaagde er niet in nog voor de rust verandering in deze stand te bren gen. Na de hervatting waren de Nederlanders veel beter op schot. In de tweede minuut scoorde Van Erven Dorens uit een straf- corner de gelijkmaker. Twaalf minuten later zorgde dezelfde speler opnieuw 14.5518.00 uur: Filmoverzicht. Atle tiek: tienkamp (kogelstoten), halve finale 110 meter horden, heren; halve finale 200 meter dames; finale discus werpen dames; tienkamp hoogsprin gen; halve finale 400 meter heren; finale 110 meter horden heren; finale 200 meter dames; tienkamp (series 400 meter). 20.55—21.05 uur: Olympisch allerlei. 21.0521.15 uur: Filmoverzicht. 22.0022.45 uur: Voetbal: tweede helft van de eerste halve finale. VOETBAL EDO en Stormvogels zullen het morgen In de eerste divisie A beslist niet eenvoudig krijgen. Vooral de Haarlemmers krijgen een moeilijke tegenstander op bezoek. EDO ontmoet namelijk DFC, dat in deze nog jonge competitie nog ongeslagen is en voor al defensief zijn de Dortenaren bijzonder sterk. De Haarlemse aanval zal dan ook ge ducht moeten aanpakken en zeker beter dienen te spelen dan vorige week zondag toen de voorhoede er tegen KFC niet zo veel van terecht bracht. Stormvogels ontmoet BW en de moge lijkheid is niet uitgesloten dat het toch vrij ongelukkig begonnen IJmuidense elftal tegen deze oude tegenstandei's de eerste winstpunten binnenhaalt. In de eerste divisie B gaat VSV op be zoek bij het nog ongeslagen 't Gooi. Een gelijk spel zit er voor de Velsenaren in. Maar meer toch zeker niet. RCH speelt uit tegen EBOH, dat zich beslist zal willen revancheren van de 110 nederlaag van verleden week tegen Her cules. De voorhoede van de Racing moet echter in staat geacht worden het de Doi'dtse verdediging lastig te maken. Haarlem, dat best op schot is, moet naar onze mening kunnen winnen van Zeist, waardoor de roodbroeken dan de strijd in de kopgroep aardig zouden volhouden. ATLETIEK De H.A.V. „Haarlem" houdt zondag op het terrein aan de Kleverlaan in Haarlem regionale atletiekwedstrijden, waarvoor niet minder dan 400 inschrijvingen zijn binnengekomen. In verband met deze overweldigende deelname heeft men moe ten besluiten een gedeelte van het jeugd programma reeds in de ochtenduren te doen verwerken. De wedstrijden vangen 's morgens om 11 uur aan, het middag programma begint om 1 uur. Bekende namen op de deelnemerslijst zijn o.a. de jeugdkampioen kogelstoten v. d. Kruk, de tienkampers Doornbosch en Joacim, de hoogspringers Van Zijl en Siet- ters en de polsstokspringers Wezel, Swart en De Reus. KORFBAL Aanstaande zondag vindt het toernooi om de Boekel-Venekampbeker plaats, waar voor ingeschreven hebben Blauw Wit. Roh- da, Die Haghe, Ficus Oriëntis en Wester kwartier. Bekerhouder is Ficus Oriëntis. Hieraan neemt Haarlem met twee twaalftallen deel: Haarlem 2 speelt tegen De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor morgen als volgt samen gesteld: EDO (thuis tegen DFC): Van de Berg; Petterson en Berends; Van der Oord, Van Dijk en Koenen; Spiers, Nijman, Belfroid, Koek en Leonhardt. RCH (uit tegen EBOH): Tukker; Zoon en Van der Brink; Kruyer, Rooders en Liefhebber; Peper, Brouwer, Honaut, Biesbrouck sr. en Van der Lippe. Haarlem (uit tegen Zeist): Keesman; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duijster; Vreeken, De Ridder, Dorenbos, Veen en Jonker. Stormvogels (thuis tegen BW): De Graaf; Freriks en Smits; Van Woo ning, Pirovano en Tol; Visser, Jans sen sr., Vessies, Snoeks en Peters. VSV (uit tegen 't Gooi): Vader; Schoon en Pieterse; Bredeveld, Spaans en Versluys; Van Dolder, Malesteyn, Fahrenhorst, Brom en Heymans. Biko, KCN en DTV 2. Haarlem 3 is inge deeld bij DTV 3, Olympia comb, en FCNH. Honkbal Het honkbalprogramma luidt: Zaterdag 3 sept., Hoofdklasse: Schoten HHC (16 uur); O VVO—WVHEDW. Tweede klasse C: RivalenBloemendaal; RCH 2 JOS. Promotie naar overgangsklasse: TOG Storks. Promotie naar tweede klasse: ADO 2Meteoor. Rayon Haarlem, 4A: TYBB 4—DSS 2. Zondag 4 sept., Eerste klasse: Neptunus EDO. Promotie naar eerste klasse: TY"BB Schoten 2. Overgangsklasse A: Thor Tjikalong. Promotie naar overgangsklasse: SpartaanPSV. Rayon Haarlem, 4 B: Halfweg 2Rooswijk. De oud-wereldkampioen Botwinnik heeft gebruik gemaakt van zijn recht om Tal, de huidige titelhouder, uit te dagen voor een revanchewedstrijd. Deze wedstrijd zal in het voorjaar van 1961 worden gespeeld en wederom uit 24 partijen bestaan. WIELRENNEN. In Putte (B.) heeft. Piet van Est woensdag een koers over 162 km gewonnen in 3 uur 56 min., voor de Belgen Willy van Nitsen, Verachtert, Vercauteren en Rik Luyten. De jaarlijkse K.L.M.-dag, die zondagmid dag op de renbaan Duindigt wordt ge houden, krijgt wel een bijzonder reliëf door de aanwezigheid van de wereldkam pioen Hairos II in de Grote K.L.M.-prijs. Hoewel zijn handicap zestig meter bedraagt en hij een groot veld voor zich heeft met o.m Theo Messidor en de 3-voudige kam pioen Double Six M zal hij ongetwijfeld winnen. De huldiging van de hengst, rijder en eigenaar voor het behalen van het offi cieuze wereldkampioenschap zal daardoor nog feestelijker kunnen worden. Maar ook de rest van het uitgebreide programma is voor de liefhebber aanlok kelijk, vooral de Golden Circle-prijs voor amatrices. Daar in dit nummer de cracks van deelneming zijn uitgesloten, heeft deze koers een volkomen open karakter. De trouwe Q Bascom wordt echter in staat geacht zijn grote handicap in te lopen, daarbij op de voet gevolgd door Trudi Trothan en Terraise. Outsiders zijn Toomel D en Taky Erebus, omdat beide paarden door de geroutineerdste amatrices zullen worden gereden. De Uiver-prijs kan een overwinning brengen voor Y Y Meeske, die daartoe Yas- mine en Y Hanover moet slaan. Ook in het volgende nummer beheersen de 3-jari- gen het beeld. De snelle Yankee Maid zal hierin de hoogste ogen gooien, gevolgd door Yataghan Hanover en de zeer goede Youngstar, die zelfs zou kunnen verrassen. In de autostartkoers kan Walnut Erebus zijn overwinningenreeks voortzetten, zij het dat zijn voorsprong tegen Xema S, Xenocraat en Volann Erebus niet tot vele meters zal kunnen uitgroeien. In het in ternationale lange afstandsnummer zal de strijd tussen Xuthus T en Winston Hano ver één der hoogtepunten worden. Daar Winston Hanover op Duindigt tot zijn grootste prestaties komt, zal hij wellicht een klein voordeel op zijn concurrent kun nen veroveren. Outsiders zijn Wilschot en William Z. Bij de rennen is de Gouden Droom het belangrijkste. Voor het eerst in hun car rière krijgen de 2-jarigen het tegen de oudere paarden op te nemen. Slechts zel den gelukt het aan de jonge garde dit te winnen, zodat ook nu wordt verwacht dat de ouderen Heraut, Comet en Marialva als de besten door de finish komen. In het leerlingennummer geniet Pa-rnas- sian de voorkeur, vóór Meteoor. De Cesa- rewitch een klassieke ren voor stayers over 3600 meter kan moeilijk aan stal Swarttouw ontgaan. Als tweede wordt ver wacht Mangala. Voor Desirée ligt in de Pelikaan-prijs haar derde zege binnen haar bereik, echter deze keer sterk bedreigd door Solvino en Sandy.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19