„Onderofficieren gepasseerd bij salarisbesprekingen" Itisso en bondig Koeler met opklaringen „Spijtoptanten zullen het nu wel erg moeilijk krijgen" Actiecomité tracht geldelijke steun van regering te krijgen Boer smokkelde 31 ton koffie in mestkar naar Duitsland VOLOP BLOEMEN Geboycotte Duitser vestigt zich in Nederland Pseudo-PTT-controleur weer in actie Twee jaar voor boer die buurman doodstak ollehaard Nieuw onderzoek naar beleid van burgemeester Taxateur Buckham in Londen teruggekeerd Leider van bende kwam zichzelf aangeven v. DUIVENB0DEN Vragen aan de minister over de boterprijzen 2 Minister: „Overleg is alsnog mogelijk" ring- Antisemieten maakten hem het leven onmogelijk Interim zuivelrapport op komst Dr. Vixseboxse terug uit Djakarta: FOKKERMONUMENT IN HAARLEM De kwestie-Hnissen Burgemeesters van Den Bosch en Sliedrecht gaan heen Plaatsing vermoedelijk bij Schipholweg Kort nieuws „Stille inkeer" in diensten van Haagse hervormden ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1960 Het hoofdbestuur van de Christelijk Sociale Onderofficierenvereniging heeft er in een verklaring zijn verwondering over uitgesproken, dat in de pers berichten zijn verschenen omtrent een salarisverhoging voor de beroepsmilitairen, die per 1 okto ber zal ingaan, zonder dat hierover op enigerlie wijze overleg is gepleegd met de organisaties. „Deze mededelingen zijn namelijk ver schenen zonder dat de in het Georgani seerd Overleg vertegenwoordigde Organi saties van beroepsmilitairen beneden de rang van tweede luitenant waren inge licht. Deze publikaties in de pers- voor uitlopende op het overleg- waren voor be trokkenen dan ook een onaangename ver rassing". aldus de verklaring. „Het hoofd bestuur van de C.S.O.O.V. is hierdoor pijnlijk getroffen, omdat deze gang van zaken niet in overeenstemming wordt ge acht met de normale begrippen van een goed georganiseerd overleg. De C.S.O.O.V. ziet hierin dap ook een ernstige aantas ting van het in de Militaire Ambtenaren wet vastgelegde recht, dat alle te treffen maatregelen, die verband houden met de rechtstoestand van de militaire ambtena ren, vooraf in het Georganiseerd Overleg moeten worden behandeld" „Negatie, Georganiseerd Overleg" „Het hoofdbestuur voelt deze discrimi natie en negatie van het Georganiseerd Overleg temeer aan, omdat de militaire ambtenaar boven andere ambtenaren ook onder de krijgstucht staat waardoor bij alle acties voor positieverbetering steeds uitermate voorzichtig moet worden opge treden. Men mag dan ook van de overheid, verwachten, dat zij de spelregels van het georganiseerd overleg steeds nauwgezet in acht zal nemen. De geest van vertrou wen. die in het overleg van zo grote bete kenis is, is hiervan afhankelijk. Het hoofd bestuur vraag zich af of het overleg on der deze omstandigheden nog zinvol kan worden genoemd", zo besluit de verkla- Het A.N.P. heeft zich naar aanleiding van deze verklaring tot het ministerie van Advertentie w T - - Voortaan en gezonde planten met BI o e m e n - m est kegeltjes Meststoffenmerigsei 6-13-18. Ontheffing nr. 513 Bloeibevorderend Organisch; daardoor wortelverbranding uitgesloten. Gemakkelijk en hygië nisch in het gebruik. Lees de. ETISSO- bloementips in, „Margriet" en vraag ook naar de speciale mesttabletten voor cactussen. MEDICA-'s HERTOGENBOSCH Defensie gewend om commentaar. Van de zijde van het ministerie werd verklaard, dat de minister met de publikatie geen en kele andere bedoeling heeft gehad dan het militaire personeel terwille te zijn. „Het overleg over de regelingen is nog geheel open en zal zeer binnenkort plaats vin den", aldus het ministerie. In de loop van deze maand zal het gezin Kaufmann uit Köppern bij Frankfort aan de Main in Duitsland zich voorlopig in Nederland vestigen. De heer Kaufmann had een expeditiebedrijf in Köppern, dat hij heeft moeten opgeven, omdat hij door zijn dorpsgenoten dermate werd geboycot en gesard, dat voortzetting van het bedrijf niet mogelijk was. Kaufmann heeft zich het ongenoegen van de bewoners van Köp pern op de hals gehaald, omdat hij ge tuigd heeft ten gunste van de Joodse ca féhouder Sumpf, die het slachtoffer werd van antisemitische plagerijen van de be volking. Naar aanleiding van de publika ties over deze zaak heeft een Nederlands weekblad een actie op touw gezet, waar door de heer Kaufmann in staat is gesteld, voorlopig naar Nederland te komen. Hij kan eventueel later naar Canada emigre ren. De caféhouder Sumpf is inmiddels naar Amerika geemigreerd. De pseudo P.T.T.-man, die enige tijd ge leden in Rotterdam en Schiedam enkele bejaarde dames haar pensioen afhandig wist te maken, heeft nu in Dordrecht ge probeerd op dezelfde manier aan geld te komen. Hij belde vrijdag aan bij een 76- jarige weduwe, die zojuist naar het post kantoor was geweest om haar pensioen te halen. Hij vertelde, evenals hij dat in Rotterdam en in Schiedam had gedaan, van de P.T.T. te zijn en te komen om het zojuist gehaalde geld in te nemen ten einde het te controleren. Er zouden ver keerde merken opstaan en de vrouw zou er ander geld voor in de plaats krijgen, zo vertelde hij. De weduwe herinnerde zich een krantenbericht, waarin tegen de praktijken van de man werd gewaar schuwd en gaf het geld niet uit handen. De man is naar schatting ongeveer 35 jaar en 1.75 m. lang. Hij was blootshoofds, heeft donker achterovergekamd haar, don kere ogen en een slank postuur. Hij droeg een donkerbeige regenjas. De rechtbank te Assen heeft twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen de landbouwer J. H. S. uit Drogteropslagen, die tijdens 'n ruzie over een oude vete, zijn buurman met een hooivork had gestoken tengevolge waar van deze overleed. De eis luidde twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De door minister Marijnen ingestelde commissie voor de bestudering van de zui- velproblemen 1960 onder voorzitterschap van dr. ir. A. Vondeling heeft thans in eerste aanleg haar beraadslagingen be ëindigd. Een interim-rapport zal over twee weken aan de minister van Landbouw en Visserij kunnen worden aangeboden. Advertentie NOBEL 11 De prijs is het bewijs:) Nobel warmte kost maar weinig Capaciteit netto 8100 Kcal/uur. Prijs 198.—. VRAAG FOLDER MET ALLE NOBEL MODELLEN AAN NiV. INALFA - VENRAY. Vrijdag om twaalf uur is dr. J. Vixse boxse, de Nederlandse zaakgelastigde in Indonesië, op Schiphol teruggekeerd. Har telijk werden hij en zijn echtgenote op de luchthaven begroet door vele familieleden en enkele vertegenwoordigers van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. „Het spijt me dat ik al weer zo gauw terug ben", zo zei de heer Vixseboxse, die precies een maand geleden in Djakarta is aangekomen. „Het besluit van de Indone sische regering om de diplomatieke be trekkingen met ons land te verbreken kwam voor mij als een grote verrassing. De in Indonesië achtergebleven Nederlan ders zullen het stellig moeilijk krijgen en het grote aantal spijtoptanten zal wellicht een bijzonder moeilijke tijd tegemoet gaan. Maar de behartiging van onze be langen is bij de Britten in bijzonder goede handen en ik durf stellig te zeggen, dat wij het nauwelijks beter zouden kunnen doen", aldus dr. Vixseboxse. Op 17 augustus, 's ochtends om kwart voor zeven, werd ik ontboden bij de In donesische minister van Buitenlandse Za ken, dr. Subandrio. Hij deelde mij in het Nederlands mede, dat zijn regering beslo ten had, de diplomatieke betrekkingen met ons land te verbreken. Ik kan niet anders zeggen, dan dat men tegenover mij alle diplomatieke hoffelijkheid heeft betracht", zo vervolgde dr. Vixseboxse. Het ambassadepersoneel bestond op dat moment, naar hij zei, uit 45 personen. Hoeveel Nederlanders zich nog in Indone sië bevinden, kon dr. Vixseboxse niet met zekerheid zeggen. „Het verloop is erg groot", zo zei hij, „maar ik schat hun aantal tussen de drie- en de vierduizend. Van het ambassadepersoneel zijn thans 20 leden „overgeheveld" naar de Britse 0 In de vrijdagavond gehouden gemeente raadsvergadering van Huissen (Gelder land) heeft wethouder C. Leenaars een voorstel ingediend tot het instellen van een raadscommissie die de raad binnen de kortst mogelijke tijd moet rapporteren en adviseren over het beleid van burge meester F. C. C. M. Terwindt. Dit naar aanleiding van een brief van 20 juli, van Gedeputeerde Staten van Gelderland waar in volgens de wethouder sprake is van geconstateerde, met wettelijke voorschrif ten in strijd zijnde feiten en verhoudingen in 't gemeentebestuur en zijn diensten. De raad gaf met acht tegen vijf stemmen zijn fiat aan het voorstel van de wethou der. In januari van dit jaar diende de vroed schap van Huissen een motie van wan trouwen in tegen het beleid van de bur gemeester ten aanzien van een grondtrans- actie met een in Huissen gevestigd inter nationaal vervoerbedrijf. Op deze motie volgde een uitgebreid onderzoek vanwege het provinciaal bestuur, dat onder meer het algemeen beleid van B. en W. omvat te. In april deelden gedeputeerden mede, dat de motie van wantrouwen, mede in verband met het feit, dat in de kwestie met het expeditiebedrijf een civiele pro cedure aanhangig was gemaakt, voor ken nisgeving was aangenomen. De minister van Binnenlandse Zaken liet de gemeente raad op 15 juli weten, dat kennisneming van de in de motie vervatte overwegingen na een terzake ingesteld onderzoek hem geen aanleiding had gegeven, maatrege len tegen burgemeester Terwindt te ne men. Op 20 juli maakten gedeputeerde staten van Gelderland melding van han delingen, gepleegd in strijd met wettelijke voorschriften. Op 25 juli trad burgemeester Terwindt, die drie maanden met ziektever lof was geweest, weer in functie. Aan de heer P. Feitsma is op zijn ver zoek met ingang van 1 oktober 1960 eer vol ontslag verleend als burgemeester van Sliedrecht, met dankbetuiging voor de goede diensten, door hem als burgemees ter bewezen. Voorts is mr. H. J. M. Loeff op zijn verzoek, eveneens met ingang van 1 okto ber, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente 's Hertogenbosch met dankbetuiging voor de vele en gewich- te diensten, door hem als burgemeester bewezen. Op initiatief van bewoners van het Haar lemse Kleverparkkwartier is zoals wij- destijds hebben gemeld geruime tijd geleden een werkcomité gevormd dat zich wil bezig houden met het plaatsen van een monument in Haarlem ter herdenking van het feit dat de beroemde Haarlemse vlieg tuigbouwer Anthonie Fokker op 31 augus tus 1911 met zijn zelfgebouwde „Spin" op steeg in het Kleverpark om een vliegtocht rondom de Grote Kerk te maken. In dit werkcomité dat onder leiding staat van jhr. dr. J. Mollerus hebben zit ting vertegenwoordigers van de Stichting Haarlems Bloei, van de K.L.M., de Ko ninklijke Vliegtuigfabrieken Fokker, van luchtvaartverenigingen en -tijdschriften en van de bewoners uit het Kleverparkkwar tier. Aanvankelijk wilde men het monu ment plaatsen in de buurt var. het Klever park. Het bleek echter dat daar geen ruim te beschikbaar was. In overleg met het gemeentebestuur van Haarlem is toen als plaats aangewezen een punt aan de zuid zijde van de Schipholweg even voorbij de Buitenrustbrug, waar in de toekomst de groengordel van Schalkwijk zal beginnen. Het ligt in de bedoeling het monument te onthullen op 31 augustus 1961, precies vijftig jaar nadat Fokker zijn historische vlucht maakte. Om dit te kunnen verwe zenlijken is echter een flink bedrag nodig, dat men hoopt te krijgen van overheid, bedrijfsleven en particulieren. Gedacht wordt aan een monument dat de verzinnebeelding van de luchtvaart zal kunnen zijn. Men zou de opdracht hiertoe aan een modern kunstenaar willen verle nen. nen. Gedacht wordt aan de thans in Ame rika woonachtige beeldhouwer Jacques Lipchitz, hoewel er ook voorkeuren zijn A. Fokker in de door hem zelf ge bouwde „Spin", waarmee hij in 1911 om de Bavo vloog. Een actiecomité wil ter herdenking van deze vlucht een monument oprichten aan het begin van de Schipholweg in Haarlem. om de opdracht aan een Nederlandse beeldhouwer te verstrekken. De gemeente Haarlem heeft zich in prin cipe bereid getoond de kosten van het ont werp op zich te nemen. Er zal echter in totaal een bedrag van een ton nodig zijn. Voordat het actiecomité zich tot het bedrijfsleven wendt- en in het bijzonder dat deel van het bedrijfsleven dat nauwe banden met de luchtvaart heeftwil het echter eerst trachten gel delijke steun van de rijksoverheid te krij gen. Binnenkort hopen de leden van het co mité een gesprek over dit onderwerp te hebben met de minister-president en de minister van Verkeer en Waterstaat, ten einde te trachten van hen een toezegging te verkrijgen voor geldelijke steun. Mocht dit gelukken dan verwacht men de resterende fondsen uit andere bron te te kunnen ontvangen. Reünie. De Bond van oud-stoottroepen en stoottroepers waarin stoottroepers uit de Nederlandse bevrijdingsstrijd en uit de oorlog op Java zijn verenigd, zal zondag 25 september in Den Bosch een reünie houden. Men zal kransen leggen bij het monument in de Frederik Hendrikkazerne en bij het Bevrijdingsmonument aan de Hekellaan. Radiolawa'ai. In de hoofdstedelijke dierentuin Artis is het medebrengen van draagbare radio-toestellen niet meer toe gestaan. De directie heeft tot deze maat regel besloten wegens het kabaal dat deze apparaten veroorzaken tot ergernis van andere bezoekers en tot schrik v hepaal- de dieren. De voormalige. Nederlandse zaakgelas tigde in Indonesië dr. J. Vixseboxse is vrijdag op Schiphol aangekomen. ambassade. De anderen zijn onderweg naar Nederland of zullen de thuisreis bin nenkort aanvaarden. Het achtergebleven personeel zal de Britse ambassade vooral behulpzaam zijn bij het verwerken van de rekwesten van spijtoptanten, zo deelde dr. Vixseboxse mede. Rustige reactie De reactie van de Nederlanders op het besluit van de Indonesische regering noemde de heer Vixseboxse „bijzonder rustig". Hij zei, dat velen uiteraard erg teleurgesteld waren, maar grote zorgen heeft niemand zich gemaakt. „Ik geloof trouwens, dat het Indonesische volk er ook niet geweldig om gejuicht heeft", zo voeg de dr. Vixseboxse er aan toe. Na 17 augustus kreeg de Nederlandse ambassade gemiddeld 65 aanvragen per dag van Nederlanders, die terug wilden keren. Met president Soekarno heeft de heer Vixseboxse verder geen contact meer gehad. „Wie zegt dat de gestolen schilderijen ooit in Nederland zijn geweest (Van onze correspondent) De Londense taxateur Donald Buckham die in Amsterdam een onderzoek heeft in gesteld naar de gestolen schilderijen, over handigde vrijdag zijn rapport aan de ver zekeraars van de viër doeken, The Fine Art and General Insurance Cy. Het kostte Buckham enkele uren om zijn rapport toe te lichten en vermoedelijk zijn deze toe lichtingen niet bepaald gunstig geweest voor de 29-jarige Londense makelaar Cook van wie de schilderijen in Amsterdam werden gestolen. Toen Buckham gisteren uit Nederland in Londen terugkeerde zei hij op de vraag of hij ervan overtuigd was dat de schil derijen nog in Holland waren: „Wie zegt dat ze ooit in Nederland zijn geweest.." Scotland Yard verklaarde gisteravond dat zich geen nieuwe ontwikkelingen had den voorgedaan. Dat wil echter niet zeg gen dat de Yard het erbij laat zitten. Nog steeds zijn rechercheurs bezig allerlei in lichtingen te verzamelen over deze ver bluffende diefstal en het dossier groeit met de dag. Hoewel de eigenaar van de schilderijen, John Leapman, donderdag reeds een verklaring voor Scotland Yard aflegde heeft Cook zich daar nog steeds niet laten zien. Men verwacht echter dat ook hij binnen enkele dagen een gesprek zal hebben met hoofdinspecteur Mackay, die het onderzoek in deze zaak leidt. De ze Yard-detective stelt vrij veel belang in hetgeen Sykes en Scaramanga te vertel len hebben maar daarvoor zal hij moeten wachten tot zij van vakantie in Engeland zijn teruggekeerd. Cook is nog steeds niet bij zijn ouders geweest. Er deed zich in Londen gisteren noeal wat snektakel voor rond een van de schilderijen namelijk „De twee geliefden op een bank in het park" van Renoir. Een kunsthandelaar in Chelsea, John Den ny, de vroegere eigenaar van dit schilde rij vertelde dat hij zeer verbaasd was ge weest toen hij in de krant las dat dit schilderij voor ruim 80.000 gulden was verzekerd. „Ik zou er hoogstens 500 gul den voor hebben gegeven," zei hij. Den ny heeft namelijk nooit geloofd dat het schilderij een echte Renoir was. Een tweede kunsthandelaar in Londen achtte de overige drie schilderijen eveneens kopieën, zoals de Rubens, of van heel wei nig waarde, zoals de Verspronck en de Terborgh. De laatste twee waren volgens hem derde of vierde-rangs werken, die hoogstens f 700 per stuk waard zouden zijn. AKEN (DPA) De Westduitse douane heeft de leider van een smokkelbende ge arresteerd, die in de afgelopen vijf maan den in het gebied van Aken naar schatting 31 ton uit Nederland afkomstige koffie over de grens heeft gesmokkeld. De smokke laar, de Westduitse boer Ohlenforst, heeft zich vrijdag zelf aangemeld bij het kan tongerecht te Geilenkirchen. Er was reeds geruime tijd een aanhoudingsbevel tegen hem uitgevaardigd en van donderdag j.l. af waren Nederlandse en Westduitse dou anebeambten hem op het spoor. De Duit se douanebeambten pogen thans ook an dere leden van de smokkelbende in te rekenen. Vernomen wordt dat O. de koffie die afkomstig was van een Amsterdamse kof fiebranderij, met paard en wagen over de grens bracht. Daar zijn boerderij dicht bij de grens is gelegen, wekte het geen argwaan, dat O. „de streep" herhaalde lijk met zijn voertuig, een mestkar, pas seerde. Ohlenforst was ook bij de Duitse douane bekend uit de bloeitijd van de autosmok kelarij, waarbij in West-Duitsland gesto len wagens over de grens werden ge smokkeld om in Nederland te worden ver kocht. De Westduitse douane kwam de bende enige weken geleden op het spoor, toen nabij Monschau een smokkelaar uit Oberforstbach, in het district Aken, werd gearresteerd, die in het bezit was van 75 kilogram koffie. De Haagse hervormde predikant ds. J. F. van Woerden, die al eerder van zich deed spreken door zijn ijveren voor gratis huwelijkssluitingen in zijn parochiekerk, de nieuwe Johanneskapel in Den Haag- west, wil nu „stilten na de preek" gaan invoeren. „Er zijn veel mensen die de stilte in de kerk pijnlijk missen", meent hij. Ds. Van Woerden meent dat gezamenlijke stille in keer een experiment is. „Maar", zegt hij, „we moeten dit wagen". Men zal nu enkele malen een proef nemen en na de preek een tijdje geheel zwijgen. Daarna wordt de dienst der gebeden voortgezet, eindigend in het „Onze Vader". Deze arrestant bleek een der beruchte „pantserautosmokkelaars" te zijn, die na de oorlog met behulp van een uit een Belgische kazerne gestolen pantserwagen tonnen koffie West-Duitsland binnensmok kelde. Met de 1 ulp van Nederlandse dou anebeambten kwam men toen op het spoor van Ohlenforst en zijn trawanten. Polio-blindenloterij. Morgen, zaterdag begint de polio-actie, een nationale loterij waarvan 70 percent van de opbrengst be stemd is voor 't Prinses Beatrix Poliofonds en 30 percent voor de Nederlandse Blin- denblibliotheek. De loten, die in vijf kleuren worden uitgebracht, kosten 1 gulden per stuk. De sluitingsdatum van de loterij is 14 oktober. De prijzen zijn onder meer vijf woonhuizen, elk ter waarde van 35.000, vijf auto's, vele televisie-ontvangers e.d., alles voor een gezamenlijke waarde van 225.000. Op 14 oktober zullen over Radio Hilver sum (298 meter) de hoofdprijzen bekend worden gemaakt. Naar Japan. Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendge maakt, dat dr. J. Tinbergen van de Rot terdamse Economische Hogeschool, op 16 september in Japan zal aankomen. Hij brengt een bezoek van drie weken en zal de gast zijn van het ministerie en de com missie voor economische plannen. Dr. Tin bergen zal lezingen houden voor Japanse ambtenaren en economische organisaties. Advertentie Het is beslist de moeite waard om een bezoek te brengen aan onze uitgebreide a. h. Spaarne 11 (t.o. de Damstr.). U vindt er een rijke collectie stiilvolle EETKAMERS in klas siek en modern, excl. SLAAP KAMERS. gedistingeerde BANK STELLEN, practische BED- BANKEN. Uit ieder stuk spreekt de vak manschap en voorname stijl. Deskundige voorlichting. U SLAAGT ZEKER BIJ Ged. Oude Gracht 108-110 - Spaarne 11 Het Tweede-Kamerlid Vredeling (PvdA) heeft aan de minister van Landbouw en Visserij de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het juist, dat het produktschap voor zuivel de export-toeslag voor boter bij uit voer naar Engeland onlangs verhoogde van 65 op 95 cent per kg, terwijl ditzelfde produktschap de toeslag op binnenlandse consumptie in kleinverpakking slechts en kele weken geleden verlaagde van 1.- op 80 cent per kg en wat is het oordeel van de minister over beide maatregelen? 2. Kan de minister bevestigen, dat de botervoorraden in de Westeuropese lan den thans de 200.000 ton ruim hebben overschreden, terwijl deze voorraden op het overeenkomstige tijdstip in het ongun stige zuiveljaar 1958 „slechts" 175.000 ton bedroegen? 3. Is het juist, dat de voorraad koelhuis- boter in Nederland momenteel ruim 16.000 ton bedraagt, en is hij bereid de hoeveelheid opgeslagen koelhuisboter op het moment van beantwoording dezer vragen mede te delen? 4. Is de minister bereid op korte ter mijn, na overleg met het produktschap voor zuivel, over te gaan tot het ter be schikking stellen van goedkope koelhuis- boter? 5. Indien de vorige vraag ontkennend en de daaraan voorafgaande vragen beves tigend worden beantwoord, op welke wijze denkt de minister dan het hoofd te bieden aan de huidige botercrisis? Toeslag boterexport verder verhoogd De toeslag op de uitvoer van boter heeft een verdere verhoging ondergaan, en wel van 95 cent tot één gulden per kilogram. Voor de export naar Engeland geldt deze verhoging met terugwerkende kracht van 29 augustus af. Zoals bekend, geldt de toe slag niet voor de uitvoer naar West-Duits land, Frankrijk en België/Luxemburg. Voorts heeft deze toeslag betrekking op boter die niet ouder is dan acht weken. Bij de Westkust van Schotland begon zich gistermiddag een deel van de ten zuiden van IJsland gelegen depressie af te splitsen. Deze afsplitsing trok naar de Noordzee en nam in diepte toe. Als ge volg hiervan werd de Zuidwestenwind sterker en vond een krachtige aanvoer van zachte Oceaanlucht plaats. Op de meeste plaatsen kwam daardoor de temperatuur de afgelopen nacht niet beneden 15 gra den. Het koufront van de afsplitsing, dat gaat vergezeld van een regengebied, zal vanmiddag en vanavond Nederland passe ren, waarna de wind afneemt en iets gaat ruimen. Ten zuiden van IJsland gelegen depres sie, die tot op grote hoogte gevuld is met koude onstabiele lucht, beweegt langzaam in de richting van de Britse eilanden. Ze wordt van de storing op de Noordzee ge scheiden door een rug van hoge luchtdruk, die morgen het weer in ons land zal beïn vloeden. Er zijn daarom opklaringen te verwachten, en de kans op buien is nog niet groot. De temperatuur gaat weer iets naar beneden. WEERRAPPORTEN Zaterdag 3 september Zondag 4 september Zon op 5.56 uur, onder 19.21 uur. Maan op 18.51 uur, onder 4.26 uur. Maandag 5 september Zon op 5.57 uur, onder 19.19 uur. Maan op 19.22 uur, onder 5.44 uur. Maanstanden 5 september 12.19 uur: Volle maan. 12 september 23.20 uur: Laatste kw. 21 september 00.13 uur: Nieuwe maan. 28 september 02.13 uur: Eerste kw. Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 4 september Hoog water 2.27 en 14.57 uur. Laag water 10.34 en 22.55 uur. Maandag 5 september Hoog water 3.15 en 15.44 uur. Laag water 11.22 en 23.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-tempera turen buiten- en binnenland co 60 fi van gisteren- d s Neerslag laatste 24 uur ro g O r~ 2 cS Den Helder regen zw 16 2 Ypenburg «waar bew. zw 17 1 Vlissingen zwaar bew. zzw 19 0,6 Eel de regen zzw 16 2 De Bilt geheel bew zzw 17 1 Twente geheel bew zw 17 1 Eindhoven regenbui zzw 18 0,1 Zd-Limburg geheel Oew z 17 0,1 Helsinki half bew. zw 16 15 Stockholm onbewolkt wzw 16 0 Oslo licht bew. n 18 0 Kopenhagen regen wzw 17 0,8 Aberdeen regen windst. 14 6 Londen regen zzw 21 1 Amsterdam zwaar bew. zw 17 1 Brussel geheel bew. zw 20 0 Luxemburg half bew. zzw 16 0 Parijs zwaar bew. zw 22 0 Bordeaux licht bew. windst. 25 0 Grenoble onbewolkt windst. 24 0 Nice licht bew. n 24 0 Berlijn regen zzw 18 1 Frankfort zwaar bew. z 20 0 München licht bew. z 20 3 Zürich mist windst. 20 0 Genève onbewolkt windst. 23 0 Locarno onbewolkt ono 25 0 Wenen half bew. zzw 23 0 Innsbruck onbewolkt wnw 22 0 Belgrado licht bew. wzw 27 0 Athene onbewolkt windst. 33 0 Rome onbewolkt windst. 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Aiaccio onbewolkt no 28 0 Mallorca onbewolkt windst. 31 0 Lissabon half bew. n 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2