Voetbal in Kennemerland Enige doelpunt bij Stormvogels- BVV afgekeurd wegens buitenspel Oralis toegang Verdiende overwinning van 't Gooi op matig VSV In en om de stad J ongereecoaitact Geslaagde zevenkampen van VVB-jeugd Proefcombinaties van Stormvogels in actie Wedstrijd van gemiste doelrijpe kansen Jager beste speler in Velsens elftal VSV tegen Terrasvogels in de finale 5 STOFZUIGERS dei* ADO '20-VSV 2 2-3 in!. Fa. ROMEIJN CSV-TOG 1-2 IJmuiden-KMVZ 1-1 Bloedgroep-onderzoek bij vissen V eteranen-voetbal Veter anenvoet bal T errasvogels L0ENDERSL00T MAANDAG 5 SEPTEMBER 1960 v. Het mag wel tot bijzondere verheugenis stemmen, dat het Politiek Jongeren Con tact in Velsen zo levensvatbaar blijkt te zijn. Er zijn pessimisten geweest, die een spoedig einde hadden voorzien, maar onder leiding van voorzitter H. de Boer wordt er nu al weer een jaar hard gewerkt. Ook uit het feit, dat steeds zoveel oudere politici uit de gemeente Velsen belangstel ling tonen, blijkt wel dat men het jonge rencontact serieus neemt. Op vele avonden is al van gedachten gewisseld over diverse problemen, vaak onder leiding van een ervaren inleider, soms ook zonder Nu komt het jongerencontact echter voor de vuurproef te staan. Men heeft deze zo mer een reis naar Oost-Duitsland gemaakt op initiatief van het A.N.J.V., de commu nistisch getinte jongerenorganisatie. Vrij dag 16 september zullen de leden in het Hervormd Jeugdgebouw spreken over hun ervaringen. Ze zullen dus nu een lijn moe ten bepalen naar aanleiding van wat ze zelf hebben waargenomen. Het zal zeer interessant zijn te horen, hoe de jongeren het er af zullen brengen. Uitvoerig dis cussiëren over theoretische vragen, vaak aan de hand van partijliteratuur is één ding, het beoordelen van een bepaalde practische situatie is heel wat anders. Het is te hopen, dat zeer veel jongeren deze avond zullen bijwonen. Het kan niet anders dan nuttig zijn te luisteren naar deze vrije discussies over Oost-Duitsland tussen jongeren, die, naar wij mogen aan nemen, hun ogen goed de kost hebben ge geven. De voetbalvereniging VVB te Velsen- Noord heeft zaterdagmiddag op „Water vliet" haar jeugdgroepen gelegenheid ge geven om in de zevenkamp eikaars krach ten te meten. Er was voor dit sportge beuren ondanks de dreiging van veel re gen een grote belangstelling in alle vier groepen, die tenslotte tijdens stromende regen de laatste nummers moesten afwer ken. Maar welgemoed gaven de jongens hier weinig om, aangezien juist deze laat ste nummers beslissend konden zijn voor de eenjarige titel van afdelingskampioen. In de welpengroep A (10 en 11 jaar) ging de strijd in hoofdzaak tussen G. van Wielink en R. Boontjes. Eerstgenoemde wist speciaal op verspringen en vérschie- ten puntenwinst te verkrijgen, evenals op hardlopen, in welke nummers hij bijzon dere resultaten behaalde. Bij de B-welpen was het J. Huider, die met drie eerste plaatsen op de diverse nummers een be langrijke puntenverzameling kreeg en met bijna driehonderd punten verschil win naar van zijn groep werd. In de groep B-aspiranten werd een fel le strijd geleverd tussen P. v. d. Kuil en K. Meijer. Beide tegenstanders behaalden 200 punten voorsprong, respectievelijk op doelschieten en zuiver plaatsen, maar de doorslaggevende 25 punten winst voor P. v. d. Kuil bereikte hij met 80 meter hard lopen. Hoewel de A-aspiranten niet min der fel streden was de uitslag tot het laatst moeilijk te gissen. Zelfs bestond de winnaar het om geen enkele eerste plaats op de nummers te behalen met uitzon dering van zuiver plaatsen, waarin hij tenslotte de winst voor zich opeiste met een totaal score van 1000 punten, vóór zijn tegenstander R. Meijer, die hierbij dezelfde 200 punten verspeelde. De eindstanden werden: Welpen A: 1. G. van Wielink 4370; 2. R. Boontjes 4200; 3. H. v. d. Meij 3520; 4. C. Holleman 3470; 5. J. van Putten 3430 punten. Aspiranten B: 1. P. v. d. Kuil 3860; 2. K. Meijer 3835; 3. John Visser 3690; 4. J. Quist 3670; 5. F. Bakker 3456 punten. Aspiranten A: 1. F. Zoon 5025; 2. R. Meyer 4755; 3. K. Duineveld 43"0; 4. H. La- grand 4255; 5. J. v. d. Sluis 4145 p. Welpen B: 1. J. Huider 2980; 2. F. de Jong 2670: 3. J. v. d. Meij 2575; 4. P. van Bellen 2356; 5. B. Born 2355 punten. Na afloop moest voorzitter C. Plooy in de tribune een droge plaats zoeken om de jongens met een toepasselijke opwekking om de sportiviteit altijd hoog te houden, de behaalde fraaiè prijzen uit. te reiken. Advertentie Electrolux, Excelsior. Erres, Holland Electro. Ruton. AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaline in overlee VELSERmUNWEC. 173 - rF.I.F.RION 440' De Technische Commissie van Storm vogels, die de belangen van het amateur- voetpal in deze vereniging behartigt, heeft zondag rwee proefcombinaties opgesteld, die hun krachten maten met Foresters uit 1-ïeilon en Spaarndam. De laatste vereni- girg kreeg de zwakste Stormvogels-com binatie tegenover zich, hetgeen ook wel uit de uitslag blijkt. Met 51 moesten de IJmuidenaren de meerderheid van de Spaarndammers erkennen. De andere combinatie, waarin onder meer Luppens, Venus, Admiraal en Van der Stelt, allen spelers, die ook wel voor hel eerste elftal zijn uitgekomen, de eerstgenoemde twee zelfs vele jaren bracht het er beter af. Dit ondanks het feit, dat de Heilooërs over een aardig elftal beschikten. Ze stonden met de rust ten minste met 12 vóór. Na de rust echter tapten Admiraal c.s. uit het goede vaatje met als gevolg, dat het einde kwam met een 53 zege voor de blauwwitten. Stormvogels heeft het eerste winstpunt binnen, maar dit houdt nog niet in, dat het spel der blauwwitten in alle opzichten bevrediging heeft geschonken. Vooral het spel der voorhoede waarin Snoeks ontbrak liet te wensen over, hoewel ditmaal de aanwinst, Van der Waal, van de partij was en een enkele maal zijn aanwezigheid door een vliegend schot demonstreerde. De beide binncnspelers Vessies en Van der Lugt waren in de regel tegen het resolute ingrijpen van de Bossche defensie met Schuyt aan het hoofd niet opgewassen. Ook het aanvalsspel van BW was niet sterk, vooral wat de afwerking betreft, zodat de 00 eindstand de verhouding wel goetf weergaf. Na enig heen en weer getrap ondernam BW de eerste aanval van betekenis. Rechtsbinnen Van Bergen gaf rechtsbui ten Petterson een „uitgekookte" pass en daarmee een reële scoringskans. De BVV'er wenste deze echter niet te accepteren. De Bosschenaren bleven nog even de toor, toon aangeven, zonder De Graaf evenwel ernstig te verontrusten en toen gaven ook de Stormvogels-aanvallers „acte de pré- sence". Ze ondervonden echter grote tegen stand van spil Schuyt en linksachter Van Hintum, zodat doelman Van Pelt het al evenmin moeilijk kreeg als De Graaf, hoe zeer middenvoor Van der Waal zich ook inspande om tot een schot te komen. De BV Vers liepen aan de overkant nog al eens in de buitenspelval, maar toen Pirovano eenmaal miste, kreeg Berkelmans een mooie kans op korte afstand van het doel. Hij wist echter met de effectvolle ba) geen raad. Over het geheel lag aan beide zijden het tempo niet hoog. Bovendien liet vaak het plaatsen te wensen over, wat de taak der verdedigers vergemakkelijkte. Voorts wa ren de hoge ballen van Stormvogels een kolfje naar het.hoofd van de lange Bossche spil Schuyt, die daardoor Van dei- Waal aardig uitschakelde. In de 27ste minuut meende de Storm vogels-aanhang te kunnen juichen. Toen werkte Vessies, hoewel zwaar gehinderd, zich in vrije schietpositie en schoot inder daad de bal langs Van Pelt. die echter de gelukkige assistentie va'n de paal kreeg. Deze tegenvaller werd drie minuten later echter volledig gecompenseerd, toen Van Bergen uit een vrije schietkans de bal wel langs de uitgelopen De Graaf schoot, maar ook langs de verkeerde kant van de paal. Hierna kreeg BW nog een paar goede kansen, maar in het benutten ervan waren de Bosschenaren in het bijzonder Pet terson en Seemann niet sterk. Tien minuten voor de rust diende Van Het technisch beter spelende VSV 2 kon van een vooral vóór rust hard werkend ADO-elftal winnen. Vóór rust wogen de ploegen goed tegen elkaar op, doelpunten werden er toen niet gescoord. In de tweede helft had ADO het elftal op enige plaatsen gewijzigd, maar dit bleek geen verbetering. VSV 2 kon zijn sterkte hierdoor met twee doelpunten tonen. ADO herstelde zich spoedig en de stand kwam weer in even wicht, toen eerst Duivenvoorde scoorde uit een corner, 1-2. P. van der Kolk bracht de stand uit een voorzet van Beers op 2-2. Het was jammer, dat doelman Burger kort voor het einde een fout maakte, waardoor VSV de eindstand op 2-3 kon brengen. Kinheim ZMCfAM.JV Advertentie Denkt u vooral aan de op DINSDAG o en WOENSDAG 7 SEPTEMBER 's middags en 's avonds in het KENNEMER' THEATER, Zeestraat te Beverwijk. DEMONSTRATIE nieuwste modellen 1960 HAARDEN en CONVECTORS voor olie en kolen nootjes IV en V Zeestraat 32 - 31 - Beverwyk Telefoon 3537 (02510) DESGEWENST HALEN EN BRENGEN WIJ U der Waal zich als schutter aan. Hij loste een vliegend schot, dat Van Pelt echter schitterend stopte. Tot de' rust kwam Stormvogels nog enkele keren op gevaar lijke wijze terug. Toen Van Pelt en Schuyt elkaar niet goed begrepen, kreeg Visser echter zelfs de kans van de dag, maar de ex-Egmondiaan schoot onbesuisd ver naast. Rust 0-0. Na de rust zette Stormvogels aanstonds een stevig offensief in, maar Schuyt, Van Hichtum en Kerssens stonden hun man netje. In de zevende minuut pas ondernam BW de eerste aanval, maar die bezorgde Van Bergen dan ook op enkele meters af stand van De Graaf een unieke kans. We derom faalde deze Bosschenaar echter. Stormvogels kwam nu weer terug en de Bossche defensie kreeg het moeilijk. Uit een corner schoot Van der Waal de bal ineens hard in, maar Van Pelt redde fraai. Een dito kopbal van De Graaf vloog rake lings naast. In deze periode was Stormvogels, zon der direct tot hogeschoolvoetbal te komen, absoluut sterker, maar slaagde er niet in dit in doelpunten uit te drukken. Wel werd er gescoord, maar door.... de BW linksbuiten Bertens. De scheidsrechter an nuleerde dit doelpunt echter wegens bui tenspel. BW kwam nu wel even meer los, maar het trio Janssen-Pirovano-Smits ver- degdigde knap ende schotvaardigheid van Seemann c.s. liet te wensen over. Tien minuten voor het einde scoorde De Graaf bijna uit een door Tol genomen vrije trap, maar een sliding van Kerssens voor kwam op het nippertje een doelpunt. In de resterende minuten stelden beide partijen nog hardnekkige pogingen in het werk de stryd in hun voordeel te beslissen, maar het spel was te veel op opportuniteit gebaseerd. Vooral in de laatste minuten kreeg Van Pelt het nog even benauwd. Een schot va'n de goed op dreef zijnde Van Wooning kon de Bossche goalie nog maar net stoppen, maar De Graaf was bepaald Een doelpunt voor Stormvogels in de maak? Neen, BVV's doelman werpt zich manmoedig in de baan van het door Stormvogels' linksbuiten afge vuurde schot. In haar laatste vriendschappelijke wed strijd voor de aanvang van de nieuwe competitie heeft CSV een 2-1 nederlaag geleden tegen de Amsterdamse tweede klasser T.O.G. Uiteraard waren beide ploegen met en kele invallers in het veld gekomen en bij de Castricummers had dit tot gevolg dat vooral de voorhoede aan kracht had in geboet. Toch waren zij het die als eerste het net wisten te vinden want via de keeper belandde de door de Heer in geschoten bal voor de voeten van Eickhoff die hem resoluut in het Amsterdamse net knalde. 1-0. Over en weer kwamen er daarna tot de rust aanvallen van beide zijden geen van beide clubs kon echter het net meer vin den. In de tweede helft kwam de betere Amsterdamse techniek meer tot uitdruk king en daar mede brak voor CSV een periode van taai verdedigen aan. Hoewel zij enige tijd wisten stand te houden kop te tenslotte toch de 1. binnen uit Amster dam na een fraai opgebouwde aanval de gelijkmaker in het Castricumse net. Het spel werd daarna dan ook geheel verplaatst en toen de CSV verdediging geheel ontwricht werd en daarbij slechts een heel klein foutje maakte, waren de Castricummers verslagen. Hoewel de Am sterdammers nog slechts éénmaal de ge legenheid hadden gekregen om te doelpun ten bleek dit voldoende om te overwinnen. De Amsterdammers hielden namelijk voor het verdere gedeelte van de wedstrijd hun onfortuinlijk, toen hij buiten bereik van I hok dicht en daarmede was dan tevens Van Pelt tegen de paal schoot. I de nederlaag van CSV een feit. Abnormaal slechte weersomstandighe den beheersten zaterdagmiddag de ope ning van de competitie van de zaterdag afdeling voetbal, toen het eerste elftal van Kinheim ZMC uit Vclsen-Noord het in Amsterdam tegen het sterke AMJV moest opnemen in een strijd, die door de tech nische vaardigheid van beide ploegen en de prima conditie van de spelers tot het eind toe boeiend was. Het waren vooral de Kinheimers, die de gestaag neerstromende regen de tweede helft van deze wedstrijd zeer aan trekkelijk maakten. De geel-zwarten slaagden er in om in deze periode een 3-1 achterstand weg te werken en ware het niet, dat de actieve midvoor Boender een kwartier voor het einde wegens een blessure moest uit vallen, dan zou zelfs een overwinning voor Kinheim weggelegd zijn geweest. Kinheim kwam in een gewijzigde opstel ling, die een verbetering bleek. Boender was voor de Amsterdammers een voortdu rend gevaar. De snelle J. Bax opereerde nu in de geel-zwarte verdediging, waar hij wegens zijn snelheid beslissend optrad. Voorts was de rechtervleugel J. v. Eijken- J. Visscher zeer levendig. Direct van het begin af trok Kinheim er met open aanvallen op uit. Maar even spoedig bleek hoe moeilijk het de doelver- dedigers werd gemaakt door het slechte weer. De uitstekende Amsterdamse doel man liet de zware bal glippen toen L. Nieuwenhuis een tam schot inzond en Boender hierdoor kon scoren (01). Kin heim bleef gevaarlijk voor het AMVJ-doel opereren en was wat opgedrongen. Een troughpass van de Amsterdamse aanval bracht de bal bij de linksbuiten, die zijn als voorzet bedoeld schot plotseling ach ter de wanhopig springende Louwman zag verdwijnen (1-1). Nog geen twee mi nuten later speelde Kinheim over de nat te grond onvoorzichtig terug; Louwman kreeg de bal niet onder controle en het werd door de AMVJ-linksbuiten 2-1. Dit was voor de Kinheim-verdediging net iets te veel om zich staande te houden. Want, nog weer enige minuten later werd een prima voorzet van rechts door een fraaie kopbal in de bovenhoek afgerond (3-1). Desondanks zat Kinheim ook niet stil. Maar na de tegenslag was de overtuiging er wat uit. Een aantal goede schoten werd echter gestopt op het nippertje en een listige kopbal van Boender kon de AMVJ- doelman nauwelijks meester worden. Na de hervatting speelden de Kinheimers in eens voor wat zij waard waren. De stro mende regen deed aan de geestdrift geen afbreuk om AMVJ de kracht van de aan val te leren kennen. Aanval na aanval werd opgezet en het was Boender, die er een gat in zag om met een geraffineerde boogbal de doel man te passeren (3-2). Wat later gaf Nieuwenhuis de bal afgemeten aan Luntz, die in een zeer moeilijke schietpositie toch een hard schot afvuurde, dat doel trof (3-3). Hierna viel Boender uit en dreigde AMVJ een overwinning te force ren. Maar spil Sparreboom c.s. en in laat ste instantie doelman Louwman, die voor treffelijk werk verrichtte, gaven geen krimp, zodat voor beide ploegen een moei zaam bereikt gelijkspel het einde bete kende. Kinheim-Wijk aan Zee doelpunt kon worden. Deze kwam uit een hoekschop van rechts door Koppen, die A. Luitjes nu in staat stelde met een om haal het net te vinden (0-2). De weers omstandigheden werden er niet beter op. Na de hervatting zetten beide ploegen in stromende regen de strijd voort. Egmon- dia had nu de wind mee en de regen. Hierdoor kwam het dat na een kwartier een Egmondia-aanval succes had door de midvoor, die hard en laag inschoot, waar bij v. d. Bogaard geen controle op de nat te bal had (1-2). VVB werd steeds sterker, speelde meer systematisch en met betere combinaties, waartegen de stug werkende Egmondianen niet veel meer tegenover konden stellen. Maar het bleef voorlopig bij enige schoten van Kooimans, Kersber gen en Koppen. Totdat laatstgenoemde een verre pass uit de achterhoede opdiep te en tien minuten voor het einde de uit slag, die niet in gevaar was geweest, zeker stelde met een onhoudbare omhaal (1-3), waarmede voor beide ploegen het einde kwam van een pittige oefening. IJmuiden is het nieuwe seizoen, in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal be- gommen met een gelijkspel tegen het Am sterdamse KMVZ. Voor de rust waren de Amsterdammers iets sterker, vooral ook doordat er in de IJmuidense voorhoede weinig verband was te bespeuren. Toch kwamen de Amsterdammers niet aan een doelpunt toe. Vooral door enkele fraaie reddingen van doelman Prinsse, die de gehele wedstrijd in uitstekende vorm speel de, terwijl de backs Zwart en Strijker en vooral spil V. d. Plas moeilijk te passeren tegenstanders zijn, zodat de rust met blan ke stand inging. Na de rust was IJmuiden iets sterker, maar door tekort aan verrassing kwam pas na 25 minuten het eerste doelpunt. Hesselingen gaf een pass aan rechtsbui ten J. de Boer, die een boogbal op het doel losliet, waardoor de keeper er net niet bij kon. De bal viel echter niet in het doel maar tegen de lat, de terug sprin gende bal werd toen keihard door R. de Boer sr. ingeschoten 1-0. Hierna kwamen nog wel enkele kansen voor het tweede doelpunt, maar terwijl IJmuiden in de aanval was, kwam plot seling door een uitval de gelijkmaker 1-1. Hierna viel Post uit, die werd vervangen door Langbroek, maar ook hij kon geen verandering meer brengen. Het tweede elftal van IJmuiden, dat vo rig jaar kampioen was, verloor van Ken nemerland II met 2-1. Op het Rijksinstituut voor Visserijondcr- zoek te IJmuiden is de wetenschappelijke medewerkster mejuffrouw W. de Ligny, na een verblijf in de Verenigde Staten van N.-Amerika teruggekeerd. In de gelegen heid gesteld door een N.A.V.O.-studiebeurs, verleend door de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft mejuffrouw De Ligny gedurende meer dan een jaar in verscheidene weten schappelijke instituten in de Verenigde Staten de ontwikkeling bestudeerd van het bloedgroepen-onderzoek bij vissen. Ge hoopt wordt dat met. deze nieuwe metho diek een belangrijk hulpmiddel aan het visserij onderzoek in handen wordt gegeven nauw verwante vispopulaties te leren on derkennen. Het Nederlands Instiuut voor Visserijonderzoek is het eerste in Europa, dat deze weg is ingeslagen. Met twee doelpunten die in het doel ge gleden werden, heeft 't Gooi gistermiddag in het Hilversumse Sportpark met 2-0 over VSV gezegevierd. Overigens moet men uit deze woorden niet afleiden, dat de Hilversummers een gelukkige zege heb ben behaald. Immers, de Gooiers hebben vele doelrijpe kansen ongebruikt gelaten, zodat de VSV-ers beslist nog wel met hun 2-0 nederlaag tevreden moeten zijn. Het wilde in de matige VSV-ploeg niet klop pen. De achterhoede maakte vele fouten en in de voorhoede kwam de gevreesde rechtervleugel Van Dolder-Fahrenhorst niet uit de verf. De man, die het meest enthousiast speelde was linksbinnen Jager, doch hij trof het niet om als tegenstander Rinus Schaap te hebben. Ook werd liet met teruggetrokken midvoor spelen de Velserploeg noodlottiig. Men miste alle stootkracht, temeer omdat Brom eerder tweede stopper was dan teruggetrokken aanvalsleider. De eerste 10 minuten waren voor 't Gooi, doch een gevaar bleken acties van midvoor De Jongh en rechtsbuiten Buenen niet te zijn. Na een kwartier kwam rechts buiten Fahrenhorst zelfs eenmaal alleen voor open doel te staan maar zijn schot ging naast. Er volgde direct een Gooi- aanval, die door Buenen na een glijduel tegen het net werd gewerkt. Nadat Fah renhorst juist over de lat had geschoten en Jager tweemaal het doel niet op de juiste plaats schatte, kwam de tweede Gooi-treffer. Jager had tweemaal achter een de bal ingeschoten, doch even zovele malen stopte doelman Bals het leer. Uit zijn uittrap kwam de bal bij Schaap, die met een verre dieptepass De Jongh de kans bood om de uitgelopen doelman Gcer- lofs te passeren. Een kort tikje voor het VSV-doel volgde en linksback Pieterse en rechtsbinnen Tenniglo gleden naar de bal. JAARVERGADERING „PAT MAT" Op woensdag 7 september houdt de Ken- nemer schaakclub „Pat Mat" in het Sta- tenhuis te Beverwijk de jaarvergadering. Onder meer staat een bestuursverkiezing op de agenda. Aftredend zijn de heren J. A. Rodenberg, P. Tijssen en H. Steeman, waarvan alleen laatstgenoemde zich her kiesbaars telt. Voor de finale van het veteranen-toernooi van „IJmuiden" hebben zich de ploegen van VSV en Terrasvogels geklasseerd. De Hilversummer bleek iets vlotter te zijn. Dit gebeurde drie minuten voor de rust. Van de tweede helft valt alleen te ver tellen, dat vooral het Gooi-team vele kan sen miste en dat in het laatste kwartier de Hilversumse ploeg zover in de verde- ddiging terugtrok, dat zelfs het de eer red dende doelpunt voor VSV er in heeft ge zeten. Het kwam er echter niet uit. lEV-Renova Op het sportpark „Rooswijk" hebben zondagmiddag de oude rivalen van de vo rige competitie IEV uit Velsen-Noord en Renova elkaar ontmoet in een wedstrijd, die hetzelfde karakter droeg als toen deze beide clubs het vorige seizoen strijd le verden om het kampioenschap. De wed strijd, die onder goede weersomstandighe den werd gespeeld, was nauwelijk een mi nuut oud, toen de achterhoede van IEV een dekkingsfout maakte en de Renova- linksbuiten hiervan profiteerde (0-1). Di rect zat de thuisclub fel op de bal met heftige aanvallen, waarmee zij ziender ogen het spel verplaatsten. Maar de goede kansen, die voor het nu in het nauw ge brachte Haarlemse doel ontstonden, gin gen door onbeheerst schieten en slechte afwerking verloren. Dit gaf Renova weer wat lucht, zodat de strijd nu verder gelijk opging, maar in de laatste minuut voor de rust zag Renova kans om toch nog eens door te breken en doelman Jansen op nieuw te passeren (0-2). Met deze ach terstand begon de tweede speelhelft met een nu fel aanvallend IEV, dat de Haar lemse verdediging voor uiterst moeilijke problemen stelde. De Renova-achterhoe- de werd zelfs versterkt, zodat voorlopig voor IEV geen doorkomen aan deze muur was. Pas na veertien minuten kwam de verwachte goal toen J. de Reus de Re- nova-doelman op handige wijze passeer de (1-2). Nu probeerde Renova aan de voortdurende IEV-druk te ontkomen en het spel te verplaatsen, doch de Velsense verdedigers gaven nu geen enkele kans weg en bleven de aanval stuwen. Hier door kon de IEV-aanval rustiger, maar niettemin met flinke activiteit opereren. Na 25 minuten had dit succes toen Kra mer uit een goed aangegeven bal de ge lijkmaker scoorde (2-2). De IEV-ers behielden nu enig over wicht in deze goede partij, doch noch de gastheren, noch de gasten slaagden erin verder tot doelpunten te komen. Het jaarlijkse veteranentoernooi te IJmuiden is weer bijna verleden tijd. Er resten nog slechts twee wedstrijden. Om de eerste prijs komen de oudjes van VSV in het veld om Terrasvogels te bekampen die winnaar werd in zijn poule. Er wordt een mooie wedstrijd verwacht. Om de derde prijs speelt IJmuiden tegen Stormvogels, die in de eerste wedstrijd met 2-1 van Terrasvogels had verloren. Daarna boekte Stormvogels drie overwinningen, zodat het op de tweede plaats kwam. De resultaten van de vorige week ge speelde wedstrijden zijn: VSV, dat met vier invallers speelde, kwam tegen de Tweede Jeugd uit Haarlem niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Waterloo kreeg met 5-0 klop van IJmuiden, dat zich hiermee zeker stelde voor de tweede plaats. SVIJ won zijn laat ste wedstrijd van Tweede Jeugd met 1-0, in poule 2 boekte Kinheim twee overwin ningen van 3-0, tegen Raadhuis en DSB. Terrasvogels verzekerde zich van de eerste plaats door het Raadhuis met 5-2 te klop pen. De eindstanden luiden: Poule 1: VSV 4 3 1 0 7 14—2 IJmuiden 4 3 0 1 6 125 SVIJ4 2 0 2 4 8—9 Tweede Jeugd .30121 37 Waterloo 3 0 0 3 0 1-15 Poule 2: Terrasvogels 4 4 0 0 8 153 Stormvogels ..4 3 0 1 6 144 Kinheim 4 2 0 2 4 6—7 Raadhuis 4 1 0 3 2 10—13 DSB 4 0 0 4 0 0—18 De finales worden dinsdagavond gespeeld om half 7 op het Waterloo-terrein te Drie huis. Bij VSV komen uit oa.: Siem Voet, Moos Kunst, De Korver, Coen Hamers, Gerrit v. d. Lugt, Wim Balvers; bij Terras vogels oude rotten als: Hein Robken, Dort mund, Cees Goedhart, Jan Zaal. Ook Stormvogels komt met o.a. Van On- selen en Freek Venus. Bij de zondagmiddag op „Tussenwijk" gespeelde wedstrijd tussen Kinheim I en Wijk aan Zee I bleken de Kinheimers ern stig gehandicapt wegens het niet-meespe- len van F. Smit, Van Vuuren, Van Dijk, die blessures hadden en van Hatzman, die zijn militaire plichten had. Vooral de Kinheim-voorhoede was hier door erg verzwakt en hoewel de debutan ten W. Sellen en v. d. Tol wel hun uiter ste best deden, konden zij niet tot een zuivere afwerking van de aanval komen. De aanvalstechniek bij Kinheim bleef dan ook te onsamenhangend om hiermede de verdediging van Wijk aan Zee te ver rassen. Desondanks gaf het begin van de wed strijd voor beide ploegen een gelijk op gaande strijd met wisselende aanvallen, die de beide doelverdedigers ook wel werk gaven. Er was een kwartier gespeeld, toen F. Mosk na goed doorzetten de bai kon doorgeven aan invaller-midvoor W. Sel len, die onhoudbaar voor Kinheim scoor de (1-0). Het geel-zwarte kruid was hiermee gelijk verschoten, want hoewel Kinheim in deze periode zelfs sterker was, kon de verzwakte aanval, behoudens enige goede pogingen om door te dringen, wegens on zuiverheid geen kansen scheppen. Anders was dit met Wijk aan Zee, dat na 35 minuten uit een lage voorzet van de rechtsbuiten zijn midvoor met een harde schuiver Pigmans liet passeren (1-1). Na de hervatting was Wijk aan Zee meteen sterker en moest de Kinheim-ver dediging, waarin H. Haan als spil een vreemde plaats bezette, alle zeilen bijzet ten. Dit verhinderde de Wijk aan Zee linksbuiten niet om in een vrije ren direct op Pigmans af te stevenen en de uitlopen de Kinheim-doelman laag en onhoudbaar te passeren na tien minuten (-2). Welis waar bleef Kinheim niet werkeloos toe zien, maar de aanvallen hielden geen en kel gevaar in. Na 25 minuten vergrootte de linksbin nen van de Wijk aan Zeeërs zelfs met een onhoudbare treffer de voorsprong (1-3, waarna de thuisclub nog verder terugviel. De gasten gooiden er nu nog een schepje op en zo zagen zij na 35 minuten Seijse- ner het vierde doelpunt maken. In de laatste minuten veroorzaakte ach terspeler nog een strafschop bij Kinheim, doch het was doelman Pigmans, die de geel-zwarten voor een 1-5 nederlaag be hoedde, waarna de strijd was gestreden en het spel wegebde. VVB-Egmond aan Zee Voordat volgende week de competitie voor VVB in de tweede klasse KNVB gaat beginnen met de semi-plaatselyke wed strijd tegen De Kcnnemers in Beverwyk, heeft het eerste elftal van de Breesapers zaterdagavond in Egmond aan Zee een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld te gen het sterke Egmondia van de derde klasse. Uit een Breesaap-aanval, na een kwar tier, werd het eerste doelpunt geboren toen A. Luitjes een mooie trekbal voor de voeten van Kersbergen bracht, die een gemakkelijke scoringskans gebruikte (0-1) Egmondia vocht moedig terug, maar vond de VVB-achterhoede steeds waakzaam en doelman v. d. Bogaard op zijn plaats. De Velsense aanvallers, die langzamerhand enig overwicht kregen, moesten echter een half uur wachten, voordat opnieuw ge- De Terrasvogels hadden zondag WSB uit Noordwijkerhout op bezoek. Deze club, degradeerde het vórige seizoen uit de der de naar de vierde klas. De vogels, die met invallen voor Noort- man en Grim moesten uitkomen, maar de ex-VSV'ers Zwanenburg en Kramer resp. op de middenvooi-- en rechtsbinnenplaats hadden staan, waren over het algemeen in de meerderheid. Behalve dan het laat ste half uur, toen de strijd meer gelijk op ging; maar toen hadden de Santpoorters reeds een 3-0 voorsprong. Het einde kwam met een 4-1 zege voor de thuisclub. Van de vier doelpunten nam linksbinnen Thoo- len er drie voor zijn rekening. TAXANDRIA—DEM 1—2 De Beverwijkse vereniging DEM ge bruikte de laatste vrije zondag om een uit stapje naar Oisterwijk te maken en daar tegen Taxandria te spelen. Het begin van de wedstrijd werd in de '.romende regen gespeeld, later kwam er verbetering in het weer, maar het veld was zwaar te bespelen. Er ontstond na tien minuten spelen een klein misverstand in de DEM-achterhoede, waardoor doelman Aardenburg onhoudbaar gepasseerd werd, 10. Het hard werkende DEM wist echter nog voor rust gelijk te maken, toen Stelder een bal naar Kleef speelde. Deze zag dat Willems vrij stond, welke laatste met een hard schot gelijk maakte. De oud-NAC-speler Van der Braam, maakte het de DEM-achterhoede enige malen lastig. In de tweede helft kon DEM de stand op 1—2 brengen, toen Kleef een pass aan Pijen gaf, die inschoot, 12. Advertentie GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 BUITENLANDS VLOOTBEZOEK Van 7 tot 9 september zal de Engelse kustmijnenveger Belton (360 ton) dienst doende als visserij-politiekruiser voor de Britse visserij een niet-officieel bezoek brengen aan Vlissingen. Het schip telt 4 officieren en 32 schepe lingen. Voorts zal het opleidingsschip „Hip per" (1500 ton) van de Duitse Bondsmarine van 9 tot 13 september a.s. een niet-offi- cieel bezoek brengen aan Amsterdam. Het schip staat onder bevel van de fregatten- kapitein P. Hartwig.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5