Amerikaanse hegemonie verder doorbroken: Berruti won 200 m. Duitsland en Rusland beheersten roeifinales op Lago di Albano Zdzislav Krzyskowiak veroverde de titel op de 3000 m steeple chase Niet Engels Olympische atletiek in cijfers Gronchi feliciteerde Livio Harrold Connolly zelfs vóór finale al uitgeschakeld Wederom een teleurstelling: Bakker-Rentmeester vijfde Voor Wilma Rudolph ligt weer een medaille klaar Belg Roelants ontging verdiende derde plaats 8 MCI Connolly gewipt Drie series 1500 m De verdeling van de roeimedailles Cijfers van de roeifinales MAANDAG 5 SEPTEMBER 1960 999 999 999 De geschiedenis herhaalde zich. Zelden zal men zulk een frappante gelijkenis kunnen trekken tussen de tweede en de vierde dag van de Olympische atletiekwedstrijden. Was er op de tweede dag de Duitser Armin Hary die voor Dave Sime het goud wegkaapte en moest John Thomas zich bij het hoogspringen achter de Russen tevreden stellen met de derde plaats, de vierde dag is eigenlijk een nog zwartere dag voor de Yankee's geworden. Op deze zo gedenkwaardige zaterdagmiddag verloren de Amerikanen in de finale van de 200 meter hun sprintprestige aan de 23-jarige Italiaan Livio Berruti, die in een magnafieke race voor Les Carney en de Fransman Abdou Seye de hoogste trede van het ereschavotje beklom en kwam de Olympische kampioen kogelslingeren van 1956, Harold Connolly, niet eens in de finale. Vassilly Rudenkov was de man die de kogel 67.10 meter van zich af slingerde, terwijl de Pool Zdislav Krvskowiak, het „goud" voor zich opeiste in de 3000 meter steeple chase. Drie Olym pische kampioenen dus zaterdag waarbij geen enkele Amerikaan. Livio Berruti is de afgod van de Italianen geworden. Deze 23-jarige fabrikantenzoon uit Milaan leverde in de halve finale reeds een prestatie van formaat door z\jn serie te winnen in de nieuwe Olympische recordtijd van 20.5 sec., waarby hy tevens het wereld- en Europese record evenaarde. Toen keek na afloop met een veelbetekenend gezicht Stone Johnson naar Ray Norton, alsaf hy wilde zeggen: die man is gevaarlyk. In de finale leverde Livio Berruti onder het gebrul van de duizenden Italianen nog maals deze prestatie en versloeg de sprintelite in dezelfde tya. Les Carney (V.S.) ein digde op de tweede plaats, maar Abdou Seye, die het brons veroverde en dc Pool Marian Foik, die verrassend vierde werd, degradeerden grootheden als Stone John son en Ray Norton, de favoriet die zesde werd, naar de onderste regionen. Livio Ber ruti was de eerste Europeaan die op deze afstand het goud veroverde en hy scheurde op de sprintafstanden tezamen met de Duitser Armin Hary de hegemonie van de Amerikanen aan flarden. Wy hebben het reeds gezegd, deze Olym pische Spelen zijn de Spelen van de ver rassingen, maar dat er zelfs zulke dingen zouden gebeuren als een overwinning van een Italiaan op de 200 meter had men niet kunnen dromen. De Amerikaanse journa listen, die op de perstribunes wel het groot ste contingent vormen, waren er stil van en keken met sombere gezichten voor zich uit. Het Italiaanse publiek trok zich van dit alles niets aan. Het brulde en tierde van vreugde en menige traan van geluk werd vergoten. Zoals die oudere man voor ons, die, nu als toeschouwer by de Spelen, vroeger nog nooit een atletiekwedstrijd had gezien en ons met een verstikte stem en met brede gebaren stond uit te leggen boe mooi cn hoe goed het toch wel was dat „zyn Livio", zijn Berruti, had gezegevierd. Ja, voor de Italianen moet het ongetwij feld een gedenkwaardige dag zijn geweest en er zal dit weekeinde over wel niets an ders gesproken worden. We ondervonden het by de portier toen wij naar de uitgang liepen. By onze chauffeur kortom ieder die maar enigszins Italiaans voelt of denkt is in de wolken. Ten minste zo pijnlijk als het voor de fameuze hoogspringer John Thomas moet zijn geweest, was het voor Harold Con nolly, de man die op 13 augustus van dit jaar, vlak voor de Spelen dus, met een worp van 70.33 meter zijn eigen wereld record scherper stelde. De 29-jarige leraar aan de universiteit van Zuid- Californië had op dit be slissende moment van de finale kogelslingeren niet de kracht kunnen vinden tot een uitzonderlijke prestatie in staat te zijn. Nu moest hij werkeloos toezien hoe de Rus Vas- sily Rudenkov zich van het kleinood meester maakte. De 1.83 meter grote en 104 kg zware Amerikaan zat teleurge steld in het gras en zal zelf wel nooit helemaal kunnen begrijpen waarom hij nu juist in Rome niet verder kwam dan 63.59 meter, een prestatie die net niet voldoende was, om de laatste drie worpen te doen. De gedetailleerde resultaten bij het kogelslingeren heren waren: Vasily Ruden kov (Rusland) 65.60 meter. 64.98, 67.10 (Olympisch record), 66.62. 64.68, 66.23; Gyu- la Zsivotsky (Hong.) 60.83 meter. 63.83. 64.87, 65.79, 65.11; Tadeusz Rut (Polen) 64.51 meter, 65.64, 64.95, 64.85, 63.54. De se rie van de Amerikaan Harold Connolly was: 63.05 meter, 62.57, 63.59. De halve finales leverden overigens nog het drama-Dave Segal op. De jonge Brit, die speciaal dit jaar naar Amerika was ge reisd om zich zo goed mogelijk op de Spe len voor te bereiden, werd in de halve fi nales van de 200 meter uitgeschakeld zon der te hebben gelopen. Twee maal was hij te vroeg weg en toen kon hij zijn trainings pak weer aantrekken. De Zuidafrikaan Ed ward Jeffereys en de Brit Peter Radford, vooral laatstgenoemde was een van de kanshebbers voor een medaille, werden op volkomen normale wijze uit de eindstrijd gelopen. Een tijd van 20.9 seconde was nu eenmaal niet voldoende. De drie series 1500 meter, uit elk waar- V3<n zich slechts drie atleten voor de eindstrijd konden kwalificeren, waren van zeer bijzonder gehalte. Een tijd van (bij voorbeeld nummer vier in de eerste race), 3 min. 42.8 sec. was niet voldoende voor de eindstrijd en wy geloven dat de KNAU er verstandig aan heeft gedaan geen Neder landers op dit nummer in te zetten. Herb Elliott is ongetwijfeld de grote man 4 De Rus Rudenkov die met een worp van 67.10 meter winnaar werd bij het kogelslingeren. geweest. In de eerste serie bleef de lange 22-jarige Australiër rustig op de zesde plaats lopen. In de eindfase scheidden zich drie lopers van de rest van het veld af, namelijk Elliott, de Hongaar Istvahn Rosz- volgyi cn de Amerikaan Dyrol Burleson, die overigens zeer veel moeite had zich de sterk terugkomende Tom Sullivan (Rho- desië) van het lijf te houden. In de tweede serie kwam de wel inge schreven Belg Roger Moens niet aan de start. Hier was de grote verrassing dat de Duitser Siegfried Valentin, die men als de grote tegenstander van Elliott had gezien, volkomen uitzichtloos als zesde eindigde en zich elke illusie zag ontnomen. De Fransen deden het beter. Michel Ber nard won deze race in 3 min. 42.2 seconden, terwijl Michel Jazy in de derde heat voor een tweede plaats zorgde achter de Zweed Dan Waern, hetgeen eveneens genoeg was voor de finale. Overigens hebben wij in deze drie races meer grote namen zien „vallen" dan ooit tevoren, want niet alleen Valentin, maar ook de Pool Orywal, de Fin Salonen, de Rus Momotkov, de Hongaar Parsch en nog vele anderen werden zonder pardon teruggewezen. De kwartfinales van de 400 meter en de 110 meter horden hebben geen opmerke lijke eliminaties gebracht. Of het moet zijn het uitschakelen van de polen Swa- towski en Kowalski en de Rus Grachev op de 400 meter en die van de Britten Birrell en Hildreth op de 110 meter hor den. Voor de Amerikaanse sprintster Wilma Rudolph is ongetwyfeld de Olympische titel op de 200 meter dames gereserveerd. Wat dit slanke, donkere meisje zaterdag in de series liet zien was een genot om naar te kijken. Met een tyd van 23.2 sec. liep zy het snelst van alle deelneemsters en verbeterde nonchalant, zonder zich helemaal te geven want zy hield zich tien meter voor de eindstreep in, 't Olympisch record aan stukken. De blonde, knappe Australische kam pioene Betty Cuthbert zullen wy hoogst waarschijnlijk niet meer tijdens deze Spelen ontmoeten, want in de series liet zy verstek gaan wegens een op de 100 meter opgelopen dijbeenblessure. Afgezien van deze blessure moet ons van het hart, dat het onder de huidige omstandigheden bijna onmogelijk is zich over een periode van vier jaar te hand haven. De topatletiek zoals die hier in Rome bedreven wordt, is niet alleen kei hard, maar vergt zoveel van het uithou dingsvermogen en geestelijke kracht, dat alleen de jongeren zich een plaatsje kun nen veroveren. Zo behaalde de Italiaan Berruti de Olympische titel op de 200 meter. Zeer duidelijk laat hij de Amerikaan Carney (voorgrond) en de Fransman Seye (daarachter) achter zich. Met een moordende spurt twee hon derd en vijftig meter voor de finish inge zet ging de Pool Zdzislav Krzyskowiak de leidende Rus Nikolai Sokolov voorbij. Ademloos keken de ruim 80.000 toeschou wers hoe hij als eerste bij de waterbak kwam.' Bij het neerkomen verloor hij even zijn evenwicht, maar hij herstelde zich prachtig. Er was geen vuiltje meer aan de lucht. De favoriet had gewonnen. Van tevoren was het echter allemaal niet zo gemakkelijk gegaan. Want direct na de start legde de Rus Konov zijn tegen standers zulk een straf tempo op dat al leen de Belg Gaston Roelants, die een fan tastische race liep en als vierde werd ge klasseerd, hém kon volgen. Beiden moes ten echter in het verdere verloop van de strijd hun tol betalen en speelden in de eindfase van de strijd geen rol van beteke nis meer. Er ontstond dan ook spoedig een scheu ring en wat de Pool Krzyskowiak ook pro- De Engelse bladen hebben zich nogal on-Engels uitgelaten over de nederlagen in Rome. De Daily Mail had op de voor pagina de foto's van Gordon Pirie, Mary Bignal, Brian Hewson en Arthur Rowe met als onderschift: flop flop flop flop. De Daily Express sprak van: „Oh, these Olympic shames" en een andere krant had: „Oh dear, oh dear, oh dear". De Engelse atleten schijnen pas drie dagen tevoren in Rome te zijn aangekomen om hen zo lang mogelijk uit de hitte weg te houden en dat wordt het Brits Olympisch Comité nogal euvel geduid. Een Engelse „bron" heeft zich tegen over Art Buchwald van de Parijse editie van de New York Herald Tribune als volgt beklaagd: „Ik kan die heftigheid van de Engelse journalisten niet begrijpen. Ieder een weet dat het juist het geheim van een Engelse sportman is om de race te verliezen en dan op weg naar de kleed kamer de winnaar op zo'n toon geluk te wensen, dat deze er spijt van heeft als haren op zijn hoofd, dat hij niet verloor. Dit is altijd onze strategie gewees. Ook dat Britse atleten jarenlang zijn getraind om langzaam te starten en daardoor hun tegenstanders nauwkeurig te kunnen ob serveren. Voorts weet iedereen, dat de Engelsen alle veldslagen verliezen behalve de laatste. Helaas valt dit verkeerd uit bij de Olympische Spelen, omdat onze at leten al gewipt worden in de series en de finale niet halen. Iedereen kan op de Olym pische Spelen winnen, maar alleen de Engelsen weten hoe te verliezen. Als de Britse sportjournalisten deze mooie ge- gedachten vernielen, wat houden we dan in hemelsnaam nog over?" De uitslag van de finale kogelslingeren 1. en Olympisch kampioen Rudenko (Rus land) 67.10 meter (nieuw Olymp. record): 2. Zsivotsky (Hongarije) 65.79; 3. Rut (Polen) 65.64; 4. Lawlor (Ierland) 64.59; 5. Ciepli (Po len) 64.57; 6. Bezjak (Joegoslavië) 64.21; 7. Samocvetov (Rusland) 63.60; 8. Connolly (VS) 63.59; 9. Thun (Oostenrijk) 63.53; 10. Nikulin (Rusland) 63.10. Voor de finale van het discuswerpen dames, die vanmiddag gehouden zouden worden, plaatsten zich de volgende twaalf atletes: Lina Manoliou (Roem.) 48.57 meter; Jirina Nemcova (Tsj.slov.) 49.86; Nina Ponomareva (Rusl.) 53.68; Kriemhild Hauman (Did.) 50.86: Evgenia Kuznekova (Rusl.) 49.36; Staganla Mertova (Tsj.slov.) 49.34; Tamara Press (Rusl.) 51.47; Irene Schuch (Did.) 52.22; Ear- lene Brown (V.S.) 51.17; Olga Connolly (V.S.) 48.32; Vivianne Bergh (Zweden) 47.20. Daar er toen nog slechts elf geplaatst wa ren, kwam de Nieuw Zeelandse Valerie Slooper die met een worp van 46.91 m. onder de eis van 47 m. was gebleven, toch nog bij de laatste twaalf. Voor de halve finales 110 meter horden heren plaatsten zich: Calhoun (V.S.); Okello (Oeganda); Berezukiy (Rusl.); Lauer (Did.); Gardner (Jamaica): Razig (Pakistan); May (V.S.); Mikhailov (Rusl.); Lorger (Joegosla vië): Jones (V.S.): Christiakov (Rusl.); Svara (Italië). Voor de halve finales 400 meter heren plaatsten zich: Kaufmann (Did.); Singh (In dia); Spence (Jamaica); Yerman (V.S.); Gos per (Aus.); Kinder (Did.): Young (V.S.); Brightwell (G.B.): Day (Zuid-Af r.); Davis (V.S.); Spence (Zuid-Afr.); Amy (Nigeria). Tijdens de kwartfinale van de 400 meter heren heeft de Amerikaanse atleet Otis Davis het Olympisch record op deze af stand (45.9 sec.) geëvenaard. Het oude record stond sinds 1952 (Helsinki) op naam van de Jamaicanen Rhoden en McKenley. Voor de halve finale 200 meter dames plaat sten zich: Leone (It.); Williams (V.S.); Birke- meyer (Did.); Capdeville (Fr.); Heine (Did.); Fleming (Aus.); Janiszewska (Polen); Itkina (Rusl.); Hyman (G.B.); Jesionowska (Polen); Rudolph (V.S.); Mastovskaia (Rusl.). Tijdens de series van het nummer 200 m. dames heeft de Amerikaanse athlete Wilma Rudolph het Olympisch record op dit num mer verbeterd met een tijd van 23.2 sec. Het oude record stond op naam van Marjorie Jackson en Betty Cuthbert, die beiden in espectievelijk 1952 (Helsinki) en 1956 (Mel bourne) een tijd van 23.4 sec. maakten. De uitslag van de finale 200 meter heren ivas: 1. en Olympisch kampioen Livio Berruti Italië) 20.5 sec.(egalisatie Olympisch- en wereldrecord); 2. Carney (V.S.) 20.6; 3. Seye (Fr.) 20.7; 4. Foik (Polen) 20.8; 5. Johnson (V.S.) 20.8; 6. Norton (V.S.) 20.9. De uitslag van de finale 3000 meter steeple chase was: 1. Krzyskowiak (Polen) 8 min. 34.2 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Sokolev (Rus land) 8.36.4; 3. Rzhistchin (Rusland) 8.42.2; 4. Roelants (België) 8.47.6: 5. Tjornebo (Zwe den) 8.58.6; 6. Muller (Duitsland) 9.01.6; 7. Jones (V.S.) 9.18.2; 8. Konov (Rusl.) 9.18.2; Hune (Duitsland) gaf op. Voor de finale 1500 meter heren plaatsten zich: Elliott (Aus.); Roszavolgyi (Hong.); Ber- leson (V.S.); Bernard (Fr.); Grell (V.S.); Ha- marsland (Noorw.), Waern (Zweden); Jazy (Fr.); Vamos (Roem.). beerde, in het begin kreeg hij geen kans het gat te dichten. Drie ronden voor het einde liep hij langzaam maar zeker op Sokolov in, daarmee tevens de Rus Rit- chine met zich meetrekkend. Vierhonderd meter waren er nog te lo pen en Krzyskowiak kreeg zijn tegen stander te pakken. Even liep hij nog in hetzelfde tempo mee, maar na 250 meter kwam die keiharde demarrage, waarmee hij tenslotte de ereplaats voor zich opeis te. Dat Ritchine op het laatste rechte stuk nog Gaston Roelants voorbij ging was al leen jammer voor de Belg, want door zijn prachtige lopen had hij een eervolle derde plaats zeker verdiend. Hoe snel het wel was gegaan bleek uit de cijfers. Na 1 km was de tussentijd 2 min. 45.- sec., na 2 km 5 min. 45,8 sec., en na 3 km 8 min. 34,2, hetgeen natuurlijk Livio Berruti is de snelste man ter wereld op de 200 meter, dat is zater dag in het Olympische stadion in Rome overduidelijk gebleken. Deze zoon van gefortuneerde ouders, die in Padua chemie studeert, versloeg de elite van 's werelds sprinters op een manier die hem tot een groot kampioen maakte. Stil werd het zaterdag om precies zes uur in de namiddag, toen de Fransman Abdou Seye, de Pool Marian Foik, de Ame rikanen Les Carney, Stone Johnson en Ray Norton en de Italiaan Luro Berruti in hun startblokken knielden. De zon, die de gehele dag weer meedogenloos op de mensenmenigte had gebrand het was 31 graden in de schaduw verlichtte alleen nog het bo venste randje van de tribunes. De in oranje jas gestoken starter schoot de lopers weg, maar direct daarop knalde het wapen weer voor een valse start van Berruti. Evenals Armin Hary op de 100 meter, was hij te vroeg weggegaan. Het gehele stadion stond op zijn kop. De heet gebakerde Italianen waren het er niet mee een nieuw Olympisch record betekende, eens en toen de lopers voor de tweede keer de startblokken opzochten was de spanning rond de atleten tot het kookpunt opgelopen. Alle ogen waren gericht op baan vier waar Berruti na een goede start wegschoot als uit een kanon. Als voor een telelens ontrolde zich voor de ogen van het pu bliek de verschillen tussen de lopers bij het uitkomen van de bocht. Iedereen stond overeind en als het ware gedragen door de toejuichingen van zijn landgenoten stormde de gebrilde atleet als eerste over de eindstreep. Direct daarop verstapte hij zich en smakte hij tegen de sintels. Maar het kon hem niet deren. Verheugd rondkijkend kwam hij overeind en onde? het gescandeerde geroep liep hij rustig, bijna bescheiden naar zijn trainingspak terug, terwijl de fotografen en filmmen sen hem op alle mogelijke manieren op de gevoelige plaat probeerden vast te leg gen. Tijdens de cérémonie protocolaire ont ving hij uit handen van prins Axel van Denemarken het eremetaal en hij weerde bescheiden de luidruchtigheid van zijn landgenoten van zich af. Het hoogtepunt was ongetwijfeld voor Berruti toen pre sident Gronchi, die deze finale met be langstelling had gadegeslagen, hem de hand drukte. De teleurstelling is compleet. Of beter: de debale is volkomen, want men kan toch moeilijk zeggen dat de Nederlandse afvaardiging naar de Olympische roeiwedstrijden op het idyllische Lago di Albano alleen maar teleurgesteld heeft. Stellig niet, de ploeg heeft vrijwel over de gehele linie gefaald. Zelfs Peter Bakker en Co Rent meester hebben er zaterdag, toen de finales werden verwerkt, niet voor kunnen zorgen dat de wedstrijden tenminste nog een goed slot hebben gekregen. Integendeel, die overduide lijke nederlaag van de Nederlandse dubbel twee - qua Nederlandse maat staven toch van „super-klasse" - heeft aangetoond dat, internationaal ge sproken, de weg omhoog misschien wel gevonden is, doch dat het einde van die lange weg stellig nog niet in zicht is. Chef d'équipe Willebrand heeft het al eerder gezegd: de Nederlandse roeiers zijn niet hard genoeg, ze zijn te week. Dat zijn ware woorden gebleken. Vrijwel steeds hebben de Nederlandse ploegen op het Lago di Albano 1500 of misschien 1750 meter goed strijd kunnen leveren, doch in de laatste fase van het gevecht misten onze roeiers steeds weer kracht om door te gaan. Zelfs bij Lex Redelé toch een roeier met grote internationale routine, is dit in de herkansingen van de skiffs overduidelijk gebleken. Zeker, qua stijl roeien de Nederlandse ploegen vaak voortreffelijk, aanzienlijk mooier dan bijvoorbeeld de meeste Tsje chische, Hongaarse en Russische teams. Maar wat die Nederlandse roeiers niet kunnen is 2000 meter lang in hoog tempo een beslissing forceren. En dat is dat hebben de Olympische kampioenschappen op het Lago di Albano wel bewezen, van essentieel belang. Zonder die hardheid, die zo opviel bij veel afvaardigingen uit Oost Europa, is een ploeg in een dermate sterk internationaal milieu al bij voorbaat kans loos. Zonder die hardheid ook, komt Nederland stellig niet verder op die weg omhoog. Drie maal klonk het „alle Menschen werden Brüder" uit Beethovens negende symfonie het „volkslied" van de geza menlijke Duitse ploeg over het meer. Drie maal ging de zwart-rood-gele vlag met de vijf Olympische ringen in de hoog ste mast in top. Drie maal ook stond een Duitse ploeg op het ere-platform. Duits land en Rusland mogen dan deze Olym pische roeiwedstrijden beheerst hebben, de grote winnaar was toch de gezamenlij ke Duitse ploeg, die drie gouden medail les en een zilveren plak won. Rusland eenmaal goud, twee maal zilver en een bronzen medaille was uiteraard een goede tweede. Geen wonder dus dat Walter Wülfing, de president van de Duitse Roeibond, zijn vr^vg^to nauwelijks kon bedwingen toen zaterdag in de laatste finale de Duitse acht zegevierde. Hèt was een overwinning die Duitsland niet mócht missen. Een ongestuurde vier die zeker goed was voor Olympisch goud en skiffeur Grodeck had de Duitse bond „opgeofferd" om deze sterke acht te kunnen formeren. De va- banque politiek is echter volledig ge slaagd, al was men zelfs in het Duitse De Duitser Hill (links) ivenst de Rus Ivanov geluk met zijn overwinning bij de skiff eurs. De 21 medailles, waarvoor zaterdag in de zeven finales van de Olympische roei wedstrijden gestreden werd, zijn als volgt verdeeld: goud zilver brons 3 Duitsland Rusland Amerika Tsjechoslowakije Italië Frankrijk Oostenrijk Canada Finland Polen Zwitserland zilver 1 2 kamp wel wat teleurgesteld over het feit dat de ploeg nog tot op de laatste 100 meter strijd heeft moeten leveren. Dan zouden wij Nederlanders toch maar heel wat sneller tevreden zijn geweest Kort nadat Koningin Juliana op de ere tribune had plaatsgenomen volgde als voorlaatste nummer van de dag de finale van de dubbel tweeën. Het is een ener verend duel geworden, waarin de krachts verschillen aanvankelijk heel gering ble ken. Weliswaar lag de Maas-Willem III- combinatie Bakker-Rentmeester na 500 meter al op de vierde plaats, doch de verschillen waren vrijwel te verwaar lozen. Zelfs toen de 1000 meter-lyn werd ge passeerd met Nederland in derde posi tie was de strijd nog geheel open. Toen zakte de Nederlandse dubbel twee echter langzaam, maar heel zeker, terug. Lang voordat de finish was bereikt was de be slissing al gevallen. Uitgeput legden de Nederlanders die laatste honderden me ters af. Slechts de Belgische dubbel twee konden zij nog achter zich houden. Nadat het was al vroeg in de avond de cérémonie protocolaire van de ach ten was beëindigd, klonk over de heuvels van Frascati nog eenmaal de Olympische hymne. Slechts de laatste toeschouwers zagen nog hoe de Olympische vlam werd gedoofd. De uitslag van de finale van de skiffs was: 1. Ivanov (Rusl.) 7.13.9; 2. A. Hill (Did.) 7.20.0; 3. Kocerka (Polen) 7.21.6: 4. J. Hill (N.-Zeel.) 7.23.9; 5. Parker (V.S.) 7.29.2; 6. Rebek (It.) 7.31.0. De uitslag van de finale dubbel sculls was: 1. Tsjechoslovakije 6.47.50; 2. Rusland 6.50.49; 3. Zwitserland 6.50.59; 4. Frankrijk 6.52.22;; 5. Nederland (Bakker-Rentmeester) 6.53.86; 6. België 6.56.40. De uitslag van de finale van het nummer twee met stuurman was: 1. Duitsland 7.29.1; 2. Rusland 7.30.1: 3. Verenigde Staten 7.34.5; 4. Denemrken 7.39.2; 5. Italië 7.40.9; 6. Roe menië 7.49.5. De uitslag van de finale twee zonder stuur man was: 1. Rusland 7,02.0; 2. Oostenrijk 7.03 6; 3. Finland 7.03.8; 4. Duitsland 7.08.8; 5. Ver enigde Staten 7.17.0; 6. Joegoslavië 7.20.9. De uitslag van de finale van het nummer vier met stuurman was: 1. Duitsland 6 min. 39.12 sec.; 2. Frankrijk 6.41.62; 3. Italië 6.43.72; 4. Rusland 6.45.67; 5. Australië 6.45.80; 6. Hon garije 6.51.65. De uitslag van het nummer vier zonder stuurman was: 1. Verenigde Staten 6.26.2; 2. Italië 6.28.7; 3. Rusland 6.29.6; 4. Tsjechoslova kije 6.34.3; 5. Groot-Brittannië 6.36.1; 6 Zwit serland 6388 De uitslag van de finale achten was: 1. Duits land 5.57.18; 2. Canada 6.01.52; 3. Tsjechoslova kije 6.04.84; 4 Frankrijk 6.06.57; 5. Verenigde Staten 6.08.06 6. Italië 6.12.73.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 8