Russische meisjes turnden prima w Zeiler Ben Verhagen handhaafde zich op derde plaats Deense amateurs - de enige echte van voetbaltoernooi - speelden in eenvoudige doeltreffendheid de Hongaren met 2-0 van de kaart Nederlanders waren vooral in het begin hyper nerveus Toch nog bronzen medaille in Flying Dutchman-klasse? Laatste Olympisch nieuws Nel Zwier wel, Dini Hobers niet in de finale hoogspringen Pakistan in hockey-finale Bep Ipenburg beste van Oranje-team 13 De verdeling van de medailles Vervolg Donderdag 8 september Blij met „goud" Klassementen Sssssst Beïnvloed Naar middenveld WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1960 12.45—13.00 uur, 17.45—18.00, 18.40— 19.00 uur, 22.00—22.30 uur, 23.45— 23.55 uur. Reportages, beschouwin gen en uitslagen van de Olympische Spelen (Hilversum II, 298 meter). Het Olympisch programma bevat voor donderdag: atletiek (middag), basket bal (avond), paardensport (ochtend en middag), schermen (ochtend en mid dag), gymnastiek (ochtend en mid dag), gewichtheffen (ochtend en mid dag en schieten (ochtend en middag). Beb Ipenburg-Drommel uit Zandvoort tijdens haar Olympische oefening op de evenwichtsbalk. Op de evenwichtsbalk was Nel Wambach de enige, die tegen het einde van haar oefe ning het evenwicht verloor en viel. Zij deed de hele oefening later over en be haalde 7.900 punten. Vlaggedraagster van de Russische gym- nastiekploeg was de slanke, atletische Po- lina Astakhova, lieveling van net publiek. Dit blonde meisje behaalde bij een maxi mum van 40.000 een totaal van 38.432 pun ten (9.466 paard, 9.800 brug, 9.500 even wichtsbalk en 9.666 verplichte vrije oefe ningen). Donderdag zal het publiek van deze ploeg nog meer kunnen genieten. Dinsdag wérden de verplichte oefeningen afgewerkt, donderdag volgen de vrije num mers. Zowel voor de equipe-wedstrijden als de individuele worden de punten per deelneemster opgeteld. De zes turnsters, wier individueel totaal het hoogst is klas seren zich voor de finale. Dat daarin Rus land niet zal ontbreken staat als een paal boven water. Gisteren stelde Rusland zich meteen aan de kop met een totaal van 190.693 punten (voor de puntentelling geldt per nummer evenwichtsbalk behaalden, waren respec tievelijk 43.498 pnt. en 40.266 pnt. De uitslag van de laatste twee verplichte onderdelen waren: Paardspringen: Bep Ipenburg-Drommel 8.333 pnt.; Ria van Velsen 8.633 pnt.; Nel Fritz 8.000 pnt,; Ria Meyburg 8.466 pnt.; Nel Wambach 8.000 pnt.; Lineke Majolee 8.266 pnt. Totaal 41.698 pnt. Verplichte vrije oefeningen: Bep Ipen burg-Drommel 8.200 pnt.; Ria van Velsen 8.066 pnt.; Nel Fritz 8.166 pnt.; Ria Mey burg 8.066 pnt.; Nel Wambach 7.966 pnt.; Lineke Majolee 8.000 pnt. Totaal 40.498 pnt. Totaal van Nederland na de verplichte onderdelen 165.960 pnt. Het voorlopige persoonlijke klassement na vier verplichte onderdelen luidt: 1. Po- lina Astakhova (Rusl.) 38.432; 2. Larissa Latynina (Rusl.) 38.265; 3. Tamara Ljuk- hina (Rusl.) 37.931; 4. Margarita Nikoleva' (Rusl.) 37.666; 5. Lidia Ivanova (Rusl.) 37.499; 6. Rayna Grigorova' (Buig.) 36.866; 7. Gail Sontegrath (V.S.) 36.565; 8. Doris Fuchs (V.S.) 36.398; 9. Mirjana Bilic (Joe- gosl.) 36.332; 10 mej. Cicognani (It.) 36.331. Het landenklassement luidt: 1. Rusland 190.694; 2. Bulgarije 181.320; 3. Verenigde Staten 179.720; 4. Italië 179.525; 5. Finland 167.760. Nederland bezet na de verplichte figuren de veertiende plaats met 165.960 punten. Advertentie 14.5518.30 uur: Filmoverzicht, Atle tiek: halve finale 4 x 100 meter da mes; finale hoogspringen dames; halve finale 4 x 100 meter heren; finale speerwerpen heren; finale 4 x 400 meter hei-en. Gymnastiek: vrije oefeningen dames; individueel en equipes; Atletiek: finaie 10.000 meter heren; finale 4 x 100 meter dames; finale 4 x 100 meter heren. 10.2020.30 uur: Olympisch allerlei. 12.3023.00 uur: Filmoverzicht. Gym nastiek: vrije "oefening dames indivi dueel en equipes. De Italiaan Giuseppe Delfino loonde zich uiterst verheugd toen hij de Olym pische titel degenschermen in de wacht gesleept had. Na dinsdag luidt de verdeling van de medailles als volgt: goud zilver brons Verenigde Staten 26 13 13 Rusland 22 16 20 Italië 11 7 5 Duitsland 9 15 7 Turkije 7 2 0 Australië 6 6 5 Hongarije 4 7 4 3 4 9 Tsjechoslowakije 2 1 3 Nieuw-Zeeland 2 0 0 Groot-Brittannië 1 4 9 Bulgarije 1 3 2 1 1* 5 1 1 3 1 1 0 1 0 1 0 4 4 0 2 2 0 2 1 0 1 2 0 1 2 0 1 2 V.A.R 0 1 1 Zwitserland 0 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 0 2 0 0 1 0 0 1 0 0 1 Mexico 0 0 1 Pakistan 0 0 1 Na dinsdag luidt het onofficiële punten klassement op basis van 7 punten voor een eerste plaats, 5 voor een tweede, 4 voor een derde enz., als volgt: Rusland 379 V2; Ver enigde Staten 339J4; Duitsland 2141/-; Italië 155; Australië 108; Hongarije 108; Polen 10614; Groot-Brittannië 8814; Turkije 64; Japan 50'/*; Roemenië 4914; Zweden 49; Tsjechoslowakije 48!/2; Frankrijk 37)4; Nederland 37; Bulgarije 34; Finland 24V2; België 22; Nieuw-Zeeland 22; Denemarken 21; Zuid-Afrika 18'/»; Iran 18; Zwitserland 14; Joegoslavië 13; Oostenrijk 12; Canada 12; Mexico 10; "V.A.R. S'/s; Jamaica 6; Bra zilië 5; Formosa 5; Ghana 5; Pakistan 5; India 4: Argentinië 3V2; Cuba 3; Ierland 3; Korea 3; IJsland 2; Kenya 1; Noorwegen 1. Voor de twee met grote zonnehoeden ge tooide Nederlandse hoogspringsters, kam pioene Nel Zwier en Dini Hobers, is het Olympisch debuut teleurstellend geweest. Nel Zwier wist zich bij de kwalificatie voor het hoogspringen slechts op het nip pertje te plaatsen voor de finale, die van middag zou worden gehouden, Dini Hobers faalde. Zij miste driemaal de sprong op de vereiste hoogte van 1.65 meter. Nel Zwier kwam via 1.50 m, 1.55 en 1.60 m. zonder moeite op 1.65 meter. Op deze hoogte maakte zij twee foutsprongen, waarna de derde poging gelukte. De 28- jarige Dini Hobers haalde eveneens 1.60 meter, maar faalde op 1.65 meter en werd uitgeschakeld. Haar beste sprong was die bij haar tweede poging op 1.65 meter. Zij was reeds de lat gepasseerd, maar raaxte deze toch nog. Trillend danste het hout op de staanders en viel terwijl Dini angstig omhoog keek een fractie van een secon de later naar beneden. De series van de 4 x 400 meter estafette, die vanmorgen in het Olympisch stadion werden gehouden, hebben een verrassing opgeleverd. In de laatste serie werden namelijk Rusland en Tsjechoslowakije uit geschakeld door de atleten van Ghana. De ploeg van Pakistan bereikte vanmor gen de finale van het hockeytoernooi. De Pakistani wonnen de halve finale tegen Spanje, die in het wielerstadion werd ge speeld, met 10, dank zij het doelpunt dat in de 13de minuut van de eerste helft door linksachter Atif Manzur uit een strafcor- ner werd gescoord. het totaal van de vijf beste prestaties. De waardering voor de laagst gewaardeerde turnster valt af). Met 181.328 punten weer de Bulgarije zich goed. Nederland haalde 165.960 punten en bleef daarbij boven Oos tenrijk, dat 162.995 punten heeft. De gedetailleerde uitslag van de Neder landse dames op de eerste twee verplichte onderdelen luidt: Brug: Bep Ipenburg-Drommel 8.933 pnt.; Ria van Velsen 9.033 pnt.; Nel Fritz 8.366 pnt.; Ria Meyburg 5.966 pnt.; Nel Wambach 8.466 pnt.; Lineke Majolee 8.700 pnt. Evenwichtsbalk: Bep Ipenburg-Drommel 8.133 pnt.; Ria van Velsen 7.666 pnt.; Nel Fritz 8.033 pnt.; Ria Meyburg 8.100 pnt.; Nel Wambach 7.900 Dnt.; Lineke Majolee 8.100 pnt. De totalen die de Nederlandse meisjes op de brug met ongelijke leggei-s en op de Nielsen hoog opspringend) heeft het eerste doelpunt voor Denemarken ge scoord tegen Hongarije. Dit was wel erge pech voor onze zes turnsters. Op de eerste dag van het gymnastiek-programma voor dames, waaraan behalve 17 landen met volledige equipes nog een tiental naties met 1 tot 3 dames deelnemen, moesten zij de verplichte oefeningen precies gelijk met de fenomenale Russische meisjes afwerken. En dat was genoeg om er een minderwaardig heidscomplex bij op te lopen. Als dat onze dames niet is overkomen, dan toch waren zijn - vooral in het begin - hyper nerveus. Ria Meyburg begon bijvoorbeeld als eerste met een mislukte opsprong op de brug en dat was al een heel slechte opening van het Nederlandse optreden. De jury strafte dit zonder medelij den af met de laagste waardering, die onze meisjes op de vier onderdelen (brug, evenwichtsbalk, vrije oefeningen en paardspringen) verkregen: 5.966 punten. Na de eerste dag staat Nederland veertiende Terwijl daarna onze jeugdkampioene, Ria van Velsen uit Bodegraven, meteen het goede voorbeeld gaf door op haar beurt de hoogste waardering, die Nederland gister middag ontving, voor zich te laten noteren (9.033 punten op de brug), waren de perfect gebouwde Russische meisjes reeds druk bezig om bij het paardspringen gemiddeld ongeveer 9.5 punt te vergaren. Deze weer galoze lenige turnstertjes, die zowel in de individuele wedstrijden als per equipe fa voriet zijn voor de Olympische medailles, toonden de technisch volmaakte gratie van een ballerina en een lichaamsbeheersing. waaraan menig beroepsacrobaat zich zou kunnen spiegelen. Geen enkele maal faalden zij. Net als bij Nederland waren er zes dames, die ieder op de vier onderdelen moesten tonen wat ze konden. Welnu, van al die 24 oefeningen werd er door de jury niet één met minder dan 9 punten beloond. De laagste waar dering was voor mej. L. Ivanova op de verplichte vrije oefeningen: 9.233 punten. De hoogste beloning die Nederland ten deel viel (de 9.033 van Ria van Velsen aan de brug) viel daar dus nog bij in het niet. In de Terme di Caracalla, de ruim 17 eeuwen oude ruïnes van de grootste baden die Rome ooit gekend heeft, concentreerde het dichte publiek zich dan ook bijna vol komen op de prestaties van de Russische dames. Het gevolg was, dat bij de beleefde applausjes, die onze meisjes te beurt vie len, telkens onafwendbaar een geïrriteerd en Irriterend „sssssttt" van de tribunes klonk, omdat intussen een Russische gym- naste aan een oefening bezig was en niet gestoord mocht worden. De fluitconcerten zijn moeilijker te inter preteren. Deze Amerikaanse gewoonte om van bewondering blijk te geven doet steeds meer opgang. Daarnaast echter waren er fluitconcerten alsde jury volgens een deel van het publiek sommige Russische presta ties met ruim 9 punten toch nog onvol doende beloonde. Nimmer echter klonk er gefluit, wanneer de jury bordjes omhoog gingen voor de waardering van onze turnsters. Mej. J. M. Fieseler,-chef d'equipe van onze turnploeg, was over de jury niet erg te spreken. Het kwam inderdaad voor ,dat van de vijf vrouwelijke juryleden de ene een vol punt meer (of minder) gaf, dan de andere. In één geval (bij net paardspringen van Ria van Velsen), was het verschil tussen deze twee uitersten iets meer dan een punt. Hoewel het reglement voorschrijft, dat dit niet mag en de jury bijeen moet komen, geschiedde dat niet. Verschil maakt het echter niet, want voor de puntenwaar dering wordt de som van de drie middelste beloningen door drie gedeeld. De twee uiterste beloningen tellen niet mee. Ook meende mej. Fieseler, dat de jury leden, onbewust overigens, door de schitte rende prestaties van de Russische meisjes, beïnvloed werden en daardoor de Neder landse turnstertjes te karig beloonden. Met name vond zij, dat dit bij het paardsprin gen (het laatste onderdeel voor Nederland) het geval was gev/eest. „Dat neemt overigens natuurlijk niet weg, dat deze Russische ploeg een volle klasse beter is dan wij", zei ze. „Wat die ploeg presteert is inderdaad ongelooflijk". Meer dan woorden spreken cijfers een duidelijke taal. By Nederland haalde onze kampioene, Bep Ipenburg-Drommel uit Zandvoort, de meeste punten: 33.599 (met vier maal ruim 8 punten). Tweede werd Ria van Velsen met 33.398, derde onze zesde turnster Lineke Majolee uit Heiloo, die zich met 33.066 punten uitstekend weerde. Na haar volgden als vierde Nel Fritz uit Vlis- singen met 32.565 cn als vijfde Nel Wam bach uit Rotterdam met 32.332 punten. Ria Meyburg sloot de ry met slechts 30.598 punten als gevolg van haar misser op de brug. zien hoe Albert en Gorocs, de fameuze dribbelaars en combinatie-spelers, elkaar tegenover de fel-dekkende Deense defen sie maar niet vinden konden. Voortreffe lijk tackelend kwam de Scandinavische defensie steeds bekwaam tussenbeide, als de Hongaren het strafschopgebied nader den. Bovendien schoten ze slecht. Vooral midvoor Albert, die een paar keer naast en over knalde. Wat een verschil in spel opvatting. De Hongaren, die steeds inge wikkelder patronen op het gras legden en de Denen, die nuchter en sober hun aan vallen opzetten, maar door hun vaart en stootkracht zeer gevaarlijk waren. En toen de Denen eenmaal de leiding hadden, werd hun spel steeds overtuigender en doelbe wuster. Dat openingsdoelpunt ontstond na 20 minuten. Enoksen, die veel op rechts te vinden was, ondanks de „10" op zijn shirt, brak op de rechtsbuitenplaats door en gaf een liniaal rechte pass aan zijn midvoor Harald Nielsen, die prompt onhoudbaar inschoot. De Denen bleven fris en krachtig partij geven en schoten bij de geringste gelegen heid. Keeper Torok dook er in die eerste helft een paar knallen uit, o.a. van de Deense rechtsbuiten, die hij had mogen laten gaan zonder zijn reputatie te scha den. Het had de Denen niet zo lang mogen kosten, eer zij op 2-0 kwamen, want de Hongaarse verdediging liet veel toe. Maar het Hongaarse doel ontsnapte een half do zijn malen op het nippertje aan nieuwe doorboring en toen kort na rust de drib bels van Gorocs gevaarlijker werden en de buitenspelers meer aan het werk wer den gezet, hielden we ernstig rekening met een Deense instorting. Maar midvoor Florian Albert bleef bij spil Hans Nielsen aan de ketting gekluisterd en toen de Hon gaar een kans kreeg, schoot hij wat onno zel naast. Toen kwam het drama en kort daarop de ontknoping. De snelle Deense links buiten Sörensen, tot vlak bij het Hongaar se heiligdom doorgedrongen werd ruw in de rug gelopen en de streng en goed lei dende Brit Leafe moest wel een straf schop geven. Maar linkshalf F. Nielsen schoot meters naast. En toen Rakosi een minuut later gevloerd werd door de back Hansen, wees Leafe al weer naar een wit te stip maar nu naar die in de buurt van het Deense doel. Maar ook de Hon garen konden de bal er niet in krijgen. Weer een minuut later schoot Enoksen het beslissende doelpunt langs Torok. Inderdaad was dat doelpunt beslissend. Hoewel er nog een kwartier restte, en de Hongaren nog menigmaal in de aanval kwamen, werden zij nauwelijks meer ge vaarlijk. Zaterdagavond ontmoeten zij Joegoslavië. (Van onze speciale verslaggever) Het enige pure amateurvoetbalelftal van deze Olympische Spelen zit in de fi nale! De Denen, nota bene zwaar gehan dicapt door het tragische verlies van vier onlangs bij een vliegtuigongeval veronge lukte spelers, speelden zich met zeldzame verbetenheid in de eindstrijd, door gister avond ten aanschouwe van een verbaasd Italiaans publiek met 2-0 te winnen van de Hongaren. De wedstrijd werd in feite in twee mi nuten beslist. Twee minuten, waarin na de rust beslist werd over het lot van beide ploegen. E^rsC kresen dc in die periode oppermachtige Hongaren een strafschop toegewezen, toen de Deense rechtsback de Hongaarse linksbuiten Ra kosi tegen het gras werkte. Maar de bon kige spil Dalnoki schoot wel hard in, maar niet zuiver genoeg om keeper From te verslaan. De Deen dook het lage schot er uit en in de volgende minuut brak de voortreffelijke midvoor Harald Nielsen op rechts door, zette messcherp voor en linksbinnen Enoksen tikte de bal kunstig en beheeerst in. In plaats van 1-1 was het 2-0 voor de Denen. Een voorsprong, die zij niet meer afstonden en tegen de moedeloze verliezers was dat trouwens zo'n kunst niet meer. De Denen hebben met deze 2-0 overwin ning een waar kunststuk gewrocht. Zij overwonnen een elftal, dat dezer dagen de Fransen klopten met zeer goed voetbal en dat favoriet was voor de Olympische titel 1960. Zijn de Denen dan zo bijzonder? Ja, inderdaad. Zij hebben een elftal dat amateur zijnde uit spelers bestaat waarvan men er zes of zeve) zonder man keren in een nationale proflandenploeg kan zetten. Zij bezitten een keeper, een mid voor, een linkshalf, een linksbinnen en een paar backs, die werkelijk klasse be- zitten. En zij hebben zich geweldig op deze spelen voorbereid. Zwaar is hun training geweest, volgens sommigen té zwaar. Maar de feiten hebben de zwart kijkers in het ongelijk gesteld. De Hongaren startten zonder veel over tuiging en het was merkwaardig om te De Rotterdamse garagehouder Ben Yerhagen is dinsdag, ondanks zijn zesde plaats, weer een stap dich ter bij de bronzen medaille gekomen in de Flying Dutchman-klasse bij de Olympische zeilwedstrijden in de Golf van Napels. Daarentegen daalden zijn kansen op een zilveren, om niet te spreken van de gouden' medaille, doordat zowel de Deen Fogh, die gisteren winnaar werd, als de Noor Lunde, die de eerste plaats bezet, voor onze landgenoot eindigden. Voor de overige Nederlanders is ook ditmaal weinig aanleiding de loftrompet te steken. Van Duyl finishte in de drakenklasse als elfde en Sleeswijk moest zich met een zeer bescheiden I9de plaats te vreden stellen, waardoor laatstge noemde thans de 24ste plaats in de algemene rangschikking bezet met een achterstand van 6181 punten op de Deen Elvstroem, die op weg is alle Olympische records te breken door voor de vierde achtereenvol gende maal „goud" voor zich op te eisen. De regen, die maandag Rome een ver frissend bad gaf, had dinsdag Napels be reikt en daarmee een aanzienlijke afkoe ling gebracht. Toen de F.D.-klasse 's mor gens om kwart voor twaalf moest starten was er bijna geen wind, maar daarente gen zoveel regen, dat de start een half uur werd uitgesteld. Het zicht bedroeg nauwelijks 700 meter. Verhagen had een goede start en stak met een vijftiental schepen over bakboord zee in, waarbij onze landgenoot al spoe dig op kop ging. Ditmaal bleek echter de richting, die Verhagen had gekozen in tegenstelling tot voorgaande dagen niet de juiste te zijn geweest. De schepen, die namelijk eerst over stuurboord naar de wal waren gegaan, hadden een gunstiger wind en toen de twee groepen elkaar ontmoetten, was Verhagen achtste. Bij het eerste merk teken hadden Denemarken, Nieuw-Zeeland en Noorwegen een aanzienlijke voorsprong op de overigen, terwijl Verhagen was op gerukt naar de zevende plaats. In het tweede kruisrak zetten Zwitser land en Rusland de slag naar de westwal extra ver door en deze taktiek leverde hen zoveel winst op, dat zij als resp eer ste en tweede het kruisrak uitkwamen, ge volgd door Denemarken, Noorwegen. Rhodesia, Nederland en Italië. In het laatste kruisrak werd nog slechts onder ling van plaats verwisseld en bij de fi nish lag Denemarken (Fogh) op de eerste plaats, gevolgd door Zwitserland (Siegen- thaler) en Noorwegen (Peter Lunde), ter wijl Verhagen als zevende te boek kwam te staan. Engeland en Rhodesia, die bei de Verhagen in de rug keken, finishten beide na hem, zodat zijn derde plaats een hechtere basis kreeg. Na de zesde- race race luidt de stand in deze klasse: 1. Noorwegen 6774 pnt. 2. Denemarken 5850 pnt. 3. Nederland 4947 pnt. 4. Groot Brittannië 4762 pnt. 5. Rho- desië 4677 pnt. Peter Lunde, die vrijwel zeker is van de gouden medaille zijn voorsprong op nummer twee, de Deen Fogh, is niet min der dan 924 punten is met zijn 18 jaren de jongste deelnemer aan de Olympische zeilwedstrijden. Zijn vader behaalde in 1952 in Helsinki de bronzen medaille in de 5.5 meter-klasse, terwijl zijn moeder toen als bemanning meevoer. In 1924 won zijn grootvader, Eugcn Lunde, in Parijs de gouden medaille in de 6 meter-klasse. Een sterk zeilersgeslacht Van Duyl was in de Drakenklasse dins dag weer een van de eersten, die de startlijn passeerden, maar helaas heeft hij zich hier niet kunnen handhaven. Wel nam hij de leiding van de groep schepen, die over bakboord naar zee ging. Maar toen de groep, die onder aanvoering van de Duitser Ravenborg over stuurboord eerst naar de westwal was gegaan, met de „groep van Duyl" contact kreeg, kon men Van Duyl in tiet middenveld aantref fen. Het geluk, dat men met het schiften van de wind moest hebben, was ongetwij feld niet op de hand van onze landgenoot. In het tweede kruisrak leidde nog steeds Duitsland, gevolgd door Argentinië en Griekenland, terwijl Van Duyl de 15de plaats bezette. In het laatste kruisrak kon Ravenborg zich echter niet handhaven, zakte terug tot de vierde plaats en moest met lede ogen toekijken, hoe Argentinië (Salas Chaves), Noorwegen (Christensen) en Griekenland (Kroonprins Konstantijn) op respectievelijk de eerste drie plaatsen eindigden. Van Duyl werd als twaalfde afgevlagd. Later werd Argentinië gedis kwalificeerd, waardoor alle zeilers een plaa'ts opschoven aVn Deyl kreeg toen dus de elfde plaats toegewezen. Hy bezet thans in het algemeen klassement de achtste plaats met 3524 pnt. Argentinië is eerste (6715 pnt.), Griekenland tweede (6159 pnt.) en Italië derde (5674 pnt.). De Deen Paul Elvstroem heeft zijn vier de gouden medaille veilig gesteld. Weder om ging hij als winnaar door de finish, na reeds in het begin met de Belg Nelis de juiste koers te hebben aange geven. Zij maakten een lange slag over stuurboord naar de wal. Dit in tegenstel ling tot onze landgenoot Hans Sleeswijk, die hoog startte en over bakboord zee koos. Het voorbeeld van Elvstroem en Nelis kreeg spoedig navolging, toen men tot inzicht kwam, dat de lange slag over stuurboord naar de wal de juiste was. Zij die het verste in zee waren gegaan, kwamen het slechtste uit. Onder hen was ook Sleeswijk, die bij het eerste merkte ken de 19de plaats bezette. Elvstroem leid de toen reeds, gevolgd door de Joegoslaaf Pivcevic, de Fransman Pinaud en de Brit Tratton. De ruimwindse rakken brachten weinig verandering in de postities. In het tweede kruisrak vochten Elv stroem en Pivcevic een fel duel uit om de leiding, waarvan de Australiër Jenyns profiteerde door hen steeds dichter te na deren. Aan het eind van het rak lagen zij nog slechts een scheepslengte uit el kaar. Profiterende van een flinke draaiing van de wind in het laatste kruisrak kon de Rus Chuchelov zich in de kopgroep dringen om tenslotte achter Elvstroem als tweede te eindigen. Jenyns werd der de, Pinaud vierde, terwijl Sleeswijk met een zeer bescheiden 19de plaats genoegen moest nemen. Na de zesde race staat Sleeswijk 25-st.e met 1833 pnt. De Deen Elvstroem, die de gouden medaille veroverde, heeft 8171 pnt.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13