Steno Typen Talen EEN BIJZONDERE SCHILDPAD AGENDA eerste verkoopster Twee doden in het verkeer KROESJTSJEV LOKT NEUTRALE LEIDERS NAAR DE UNO Eerste lustrum van Fotokring Velsen Overgelopen agenten klagen Amerika aan Congres van opinie- en marktonderzoekers De rol van de vrouw in de woningbouw Ministers donderdag in IJmuiden 548ste STAATSLOTERIJ 4e klas 11e lijst WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1960 7 Drie gewonden door verkeersongelukken „Thames" maakte over steek zonder bijbunkeren V elsen-U muiden Haarlem Premier Neliroe gaat niet op zijn verzoek in Washington bespioneert vriend en vijand Kort nieuws De „Clyde" is weer thuis Boekhouden Middenstands- opleiding Instituut CAFE BILJART a. een eerste monteur b. een aank. of hulpmonteur net persoon Bij mevrouw Hopman, Fazantenlaan 30 te IJmuiden-Cost is iets heel bijzonders gebeurd. De schildpad heeft daar drie eieren in de tuin gelegd, en heeft daarmee bewezen, dat het tóch kan. Artis-bioloog Rensenbrink was stomverbaasd, toen mevrouw Hopman hem belde. Volgens de boeken legt een schildpad geen eieren in een tuin. Zij doet het zelfs niet in een terrarium, en als dat lukt, is het een geweldige uitzondering. Maar in een tuin, een gewone Nederlandse tuin? Kees heet de gelukkige moeder. Vier jaren lang wordt de flink uit de kluiten ge wassen schildpadvromv, die altijd gedwee wordt gevolgd door echtgenoot Pieter, al als een man aangesproken. Maar mevrouw Hopman heeft het altijd wel gezegd: het is een stelletje. Dat is nu wel gebleken, al kan men niet zeggen, dat het stel nu zo gelukkig is met het bewijs. Kees (of zou het nu Koe worden) heeft de eerste nacht bij het jonge kroost doorgebracht, nadat ze de eitjes eerst voorzichtig onder het zand had gegraven. Maar nu sjouwt ze de tuin weer rond, genietend van de zon, en vader doet al niet anders. „Laat mevrouw Hopman er maar voor zorgen" schijnen ze te denken en dat doet mevrouw Hopman dan ook. Ze heeft ze volgens hel voorschrift van meneer Rensen brink in een bloempot gestopt en zo nu en dan zorgt ze voor een beetje water. Of er ooit een blijde gebeurtenis zal zijn in huize Hopman? Och, het leggen van eieren is iets unieks, het uitkomen van die eitjes zou alle geleerden ter wereld naar de Fazantenlaan halen. „Maar ik probeer het toch" zegt mevrouw Hopman, „het is toch altijd leuk'" En zo staan de schildpadeitjes nu in de vensterbank. Maar u kunt ze nog zien, zoals het de eerste dag was: drie eitjes, met een trotse vader en moeder er bij. Dinsdagavond is de 6-jarige H. M. Wijn berg voor de ouderlijke woning in de buurtschap Haarle (Nijverdal) plotseling de Aimeloseveg opgezwenkt, waardoor hij door een passerende bestelauto werd aan gereden en korte tijd later overleed. De jongen heet), de naderende auto vermoede lijk niet gehoord, doordat hij allerlei la waaimakende blikjes aan zijn fietsje had bevestigd. Bij het oversteken van de rijksweg van de afsluitdijk naar Groningen Is dinsdag middag het zevenjarig dochtertje van de familie Blaauw te Scheemda door een per sonenauto aangereden en op slag gedood. In Beverwijk is dinsdagmorgen een Heemskerkse bromfietser door het niet verlenen van voorrang aan de bestuurder van een personenauto op het kruispunt ZeestraatKoningstraat tegen de auto ge reden. De man kreeg een hoofdwonde, waarvoor hij in het Rode-Kruis-Zieken- huis moest worden verbonden. Een negentienjarige jongedame uit Beverwijk is rijdend op haar fiets op weg naar Wijk aan Zee door een aantal fiet sende jongens aangereden. Het meisje kwam te vallen waardoor zij een gekneus de knie opliep. De jongens zijn zonder meer doorgereden na het gebeurde. De po litie stelt nu een onderzoek in. Een vijfjarig meisje uit Beverwijk is in de Grebbestraat te Beverwijk door een passerende auto gegrepen op het moment dat zij de weg overstak, komende vanach ter een melkwagen. Het kind liep ernstige verwondingen aan het hoofd op. De sche del bleek te zijn gescheurd en bovendien liep zij een slagaderlijke bloeding op. De toestand is ernstig. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De sleepboot „Thames" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst in Rotter dam vertrok op 18 juli van Bluff in Nieuw Zeeland met de baggermolen „Rupel" naar Antwerpen. De totaal af te leggen afstand bedraagt ca. 12 000 zeemijlen. Het eerste traject van deze reis, 6500 mijl van Nieuw Zeeland naar Panama dwars over de Pacific werd gevaren zonder dat de sleepboot een bunkerhaven hoefde aan te lopen of op een andere manier de bunkers moest vullen. Deze oversteek kan worden beschouwd als een van de langste trajecten welke zonder bijbunkeren werd afgelegd. De „Rupel" zal dezer dagen worden overgenomen door de sleepboot „Loire", die de baggermolen verder zal slepen naar Antwerpen. WOENSDAG 7 SEPTEMBER Rex, 20 uur: „Oog in oog met de dood". Thalia, 20 uur: „Moord boven de af grond". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30. DONDERDAG 8 SEPTEMBER Rex, 20 uur: „Oog in oog met de dood". Thalia, 20 uur: „Het brandmerk dei- zonde" Pieter Vermeulenmuseum als woensdag. BEVERWIJK WOENSDAG 7 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mag ik deze dans van U?". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje der zonde". DONDERDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje der zonde". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Afscheid van de wolken", 14 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur „Saboteur", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „S.O.S. Pacific", 14 jaar. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur: „La dolce vita'", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en donderdag 20.15 uur: „Ketenen van de haat", 18 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn ouders?", 14 jaar. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur: „Wolf Larsen", 18 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Zolang er mensen zijn", 14 jaar. Donderdag 20 uur: „Adam en Eva", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 19 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 10 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dieren tekenin gen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10 tot 22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreeksen Miserere en Passion van Georges Rouault. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 16 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1—3): Tot 11 september expositie schilde rijen, aquarellen en plastiek van Th. Wie- ringa. Dagelijks van 9 tot 17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrijdag van 18 tot 20 uur. Blóémenheuvel (Overveen): Tot 19 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 2 septem ber). LONDEN (UPI) Kroesjtsjev zou, naar in de Britse hoofdstad verluidt, voorzichtige diplomatieke druk uitoefenen op de lei ders van neutrale landen in Azië, Afrika, en Europa, opdat zij aanwezig zullen zijn bij de opening van de UNO-Assemblee, op 20 september in New York. Hij zou reeds succes hebben gehad bij de ver schillende Aziatische, Afrikaanse en La- lij nsatmerikaanse staatshoofden, die hem een toezegging hebben gedaan. Men neemt aan dat Kroejtsjev op deze manier poogt zoveel moeglijk Afroaziati- sche leiders bijeen te brengen, om indi recte druk te kunnen uitoefenen op de regeringsleiders van de westerse landen, en, wanneer zij niet verschijnen, hen te kunnen beschuldigen van onverschilligheid voor een oplossing van de koude oorlog. NEW DELHI (UPI) De Indiase pre mier Nehroe, heeft op het ogenblik geen plannen om de UNO-Assemblee ondanks een verzoek van de Russische premier, bij te wonen. Een officiële woordvoerder voegde hier aan toe, dat het nog te vroeg is iets te zeggen over Nehroe's latere plannen. Nehroe zal van 19 tot 23 septem ber een bezoek aan Pakistan brengen en zal daardoor dus niet naar New York kunnen gaan, aldus de woordvoerder. Overwegingen In Londen werden drie overwegingen ge noemd, welke ondermeer zouden hebben geleid tot Kroesjtsjevs besluit om persoon lijk naar New York te gaan. Deze zijn: de slechte indruk wegnemen, welke is ontstaan na de mislukking der topconferen tie van mei te Parijs. zich opwerpen als de voorvechter voor een totale ontwapening en de twijfel weg te nemen aan de eerlijke bedoelingen van de Sovjet-Unie, die de ontwapeningsconfe rentie te Genève heeft verlaten. om getuigenis af te leggen van de Rus sische vastberadenheid inzake steun ver lenen aan de juist zelfstandig geworden staten in hun strijd tegen de zogeheten „kolonialen". Tot nu toe hebben de leiders van In donesië en Ghana toegezegd naar New York te komen. De westerse leiders beraden zich nog over de te volgen taktiek. Zij schijnen de kat uit de boom te willen kijken. De Londense Daily Telegraph schrijft dat „de mening in Whitehall veld wint" dat de premier Macmillan niet naar New York zal gaan omdat er in Lon den weinig enthousiasme bestaat voor een „nieuw avontuur aan de top", en dat de herinnering aan Kroesjtsjev's gedrag op de voortijdig afgebroken topconferentie in in Parijs nog te vers en pijnlijk is. Voorzorgsmaatregelen NEW YORK (Reuter) Men overweegt De Fotokring Velsen die in december zijn eerste lustrum hoopt te vieren, wil dit op grootse wijze gaan doen. Men is voor nemens een wedstrijd uit te schrijven waaraan alle inwoners van de gemeente Velsen kunnen deelnemen. Daar naast zal een tentoonstelling worden gehouden in de Gemeentelijke Expositiehal aan de Heide- straat van io23 december, waarop ook de ingezonden foto's voor de wedstrijd zullen worden geëxposeerd. De Amateur Fotografen Vereniging „Fotokring Velsen" werd opgericht op 23 december 1955 en is aangesloten bij de Bond van Nederlandse Amateur Fotogra fen Verenigingen. Men telt circa 85 leden, die van september tot en met mei elke 14 dagen op vrijdagavond samenkomen in het Cultureel Centrum te IJmuiden. Door on derlinge wedstrijden, instructie, voorlich ting en werkavonden tracht men de aange sloten amateur-fotografen te helpen bij hun liefhebberij, om deze op een hoger peil te brengen. Een gemeenschappelijke don kere kamer is hiervoor beschikbaar. Jaar lijks wordt deelgenomen aan de landelijke Bondswedstrijden. Individueel nemen leden deel aan nationale en internationale wedstrijden. het UNO-hoofdkwartier in New York voor het publiek te sluiten zolang Kroesjtsjev zich daar bevindt. De mannen van de vei ligheidsdienst, die permanente anti-com munistische betogingen vrezen van vluch telingen uit Oost-Europa, zouden iedereen de toegang tot het hoofdkwartier willen beletten die er geen officiële taak heeft. Tot het secretariaat, de conferentiezalen en de overige dienstgebouwen zouden al leen diplomaten, een paar leden van de UNO-staf en een bepaald aantal journalis ten vrij toegang mogen hebben. Bij de uitwerking van het plan houdt men er rekening mee dat Kroesjtsjev en andere communistische leiders niet langer dan tien dagen in New York zullen blijven. MOSKOU (Reuter) De twee vermiste Amerikaanse code-deskundigen die dins dag in Moskou zijn opgedoken, hebben op een persconferentie Washington beschul digd van het voeren van een politiek die gevaarlijk is voor de wereldvrede. De twee mannen, de 31-iarige Barnon Mitchell en de 29-jarige William Martin, verklaarden op de persconferentie, dat Amerika in ge allieerde en communistische landen spio neert door middel van een net van twee duizend luisterposten, die door achtduizend militairen zijn bemand. Het nationale in lichtingenbureau had geheime boodschap pen van meer dan veertig landen onder schept. De mannen waren bezorgd over de Amerikaanse politiek van opzettelijke schending van het luchtruim van andere landen en de leugens over zulke schendin gen. Zij waren ook ontgoocheld door het feit dat Amerika geheime boodschappen van zijn eigen geallieerden ontcijferde. WASHINGTON (Reuter). De perschef van het Witte Huis heeft meegedeeld, dat president Eisenhower de voormalige agen ten als verraders beschouwt. Commentaar op hun verklaringen wilde hij niet geven. Het departement van Defensie heeft de mededelingen van de twee mannen over beweerde Amerikaanse spionage-activiteit in verbonden landen en andere landen van de niet-communistische wereld volkomen vals genoemd. (AFP). Volgens een geloofwaardige bron in Washington zijn Mitchell en Mar tin in een Cubaanse haven aan boord ge gaan van een Russische treiler toen zij zich daar bevonden voor een geheime bijeen komst. Naar Abadan. De heer M. G. Beu- mer, docent in de wiskunde aan het St. Adelbert College, is benoemd tot assistant professor of mathematics aan het Abadan Institute of Technology in Abadan (Iran). De heer Beumer is de tweede Nederlander die aan deze door de National Iranian Oil Company geleide inrichting van technisch hoger onderwijs wordt verbonden. Hij vertrekt omstreeks 1 december naar Perzië, voorlopig voor twee jaar. Aanvoer op woensdag Vijf trawlers en drie loggers voerden woensdag in IJmuiden aan 4813 kisten, waarvan 625 schelvis, 280 wijting, 170 gul en kabeljauw, 75 koolvis, 1975 haring, 1600 makreel, 60 diversen, 40 schol, 650 stuks kabeljauw, 1000 kilo tong. IJM 18 Ariadne (25 augustus) 900 kisten, waarvan 10 wijting, 170 schelvis, 55 gul en kabeljauw, 55 koolvis, 220 haring, 350 makreel, 40 varia, 35 stuks kabeljauw. SCH 171 Cornelis Vrolijk (22 augustus) 510 kisten, waarvan 15 wijting, 20 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 300 haring, 150 ma kreel, 5 varia. VL 121 Willem (25 augustus) 755 kisten, waarvan 10 wijting, 15 schelvis, 720 ha ring, 10 makreel. SCH 135 Cornelia Maria (23 augustus) 860 kisten, waarvan 10 wijting, 100 schel vis, 10 gul en kabeljauw, 700 haring, 40 makreel. RO 46 Claesje (29 augustus) 935 kisten, waarvan 85 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 840 makreel. KW 90 Alnilam 300 kisten, waarvan 20 schol, 100 wijting, 120 schelvis, 60 gul en kabeljauw, 175 stuks kabeljauw. IJM 67 Hans 150 kisten, waarvan 20 schol, 45 wijting, 60 schelvis, 25 gul en ka beljauw, 370 stuks stijve kabeljauw. RO 27 325 stuks, waarvan 75 schelvis, 35 haring, 200 makreel, 15 varia, 50 stuks kabeljauw. Prijzen van woensdag Export: grote regels kabeljauw 180 194, kleine regels kabeljauw 67—75, kisten grote kabeljauw 186204, klei ne kisten kabeljauw 124130, zetschol en schol I 6272, grootmiddel tong f 4.00f 4.20, kleinmiddel tong 3.90 4.10, tong I 3.90—4.00, slips 2.20, tarbot 3.003.40, grote schelvis 52 (Speciale berichtgeving) In de ridderzaal in Den Haag zal mr. H. A. M. T. Kolfschoten, burgemeester van de residentie, op zondag 11 september a.s. het dertiende congres van E.S.O.M.A.R. (Europese Vereniging voor Opinie- en Marktonderzoek) openen. Dit congres wordt gehouden van 11 tot 16 september in het Kurhaus te Scheveningen. Tijdens de eerste officiële bijeenkomst op maandag 12 september de openings avond op zondag draagt meer het karakter van een ontvangst zal staatssecretaris drs. W. K. N. Schmeltzer, een overzicht van de wei-kzaamheden van genoemde ver eniging geven, terwijl eveneens het woord gevoerd zal worden door de president directeur van de n.v. Philips, ir. P. F. S. Otten. Het initiatief tot oprichting van deze vereniging werd genomen door circa 30 per sonen, die zich bezig hielden met het on derzoeken van mogelijkheden tot een gro tere doelmatigheid in het economische ver keer. Thans zijn bijna 400 leden aangesloten uit twaalf Westeuropese landen. Door zuivere en eerlijke onderzoekingen', te verrichten op het gebied van onder an dere handelspolitiek en reclame, wil men trachten een beter onderling begrip tussen de Westeuropese volken te kweken; een levendig contact tussen dié personen, die uit hoofde van hun beroep nauw betrokken zijn bij het markt- en opinie-onderzoek, kan daar in belangrijke mate toe bijdragen Om nu het technische peil van de uitvoe ring der onderzoekingen op te kunnen voe ren, is in de eerste plaats, naast een grote belangstelling voor dit werk, een sterke specialisering noodzakelijk. De opleiding van degenen die in deze branche werkzaam zullen worden, dient daarom duidelijk ge richt te zijn. Voor de vereniging van samenwerken de huisvrouwenorganisaties in Velsen, kort weg SAMVRO genoemd, heeft de direc teur van de volkshuisvesting in de ge meente, de heer J. Stuurman dinsdagmid dag in het Cultureel Centrum gesproken over het nut van de vrouwenadvicscom- missies inzake woningaangelegenheden. De spreker zei blij te zijn met het be staan van deze vrouwenadviescommissies, omdat de huisvrouw belangrijke raadge vingen kan verstrekken aan mannen, die over het algemeen de huizen bouwen. In tal van gemeenten in ons land bestaan dergelijke commissies en de werkwijze is bevredigend te noemen. De heer Stuur man wees erop, dat de dames alleen de gemeentelijke woningbouwplannen ter be studering thuis krijgen en niet die van particuliere zijde. „Wellicht komt dat ook nog eens voor elkaar", zo zei de spreker. In de praktijk hebben de vrouwencom missies al bewezen zeer nuttig te zijn Ook in de gemeente Velsen zijn bij de bouw van gemeentelijke woningen hier en daar vrouwelijke (en meestal praktische) wensen toegepast. In het algemeen zijn de wensen echter slechts „kleine verschui vingen in het grote gebied van bouwvoor schriften en eisen, die de regering aan woningwetwoningen stelt". De heer Stuur man was het er wel over eens dat men toch geen in alle opzichten ideaal huis kan krijgen. De door vrouwenorganisaties naar vo ren gebrachte wensen met betrekking tot de woningbouw en in het bijzonder in de indeling van de huizen, kunnen soms ver strekkende financiële konsekwenties heb ben. Dat zou dan kunnen leiden tot een ver hoging van de bouwkosten en die willen de gemeenten toch graag zoveel mogelijk „drukken". In dit verband sprak de direc teur van de volkshuisvesting ook nog over het aanbrengen van geluidwerende en ge luiddempende materialen in de woningen. De geluidshinder in flatwoningen is een verschijnsel, waarover men meer en meer hoort en leest. Er kleven heel wat pro blemen aan, die intensief door de Neder landse Geluidsstichting, waarvan ook de heer Stuurman lid is, worden bestudeerd. Om een woning behoorlijk geluiddicht te maken, zouden de bouwkosten 600,- meer bedragen dan normaal, hetgeen neerkomt op een geringe huurverhoging per week. Velen zouden er een lief centje voor over hebben, doch de Regering heeft de toe passing van geluiddempende materialen nog niet dwingend voorgeschreven. Na afloop van de korte inleiding, werd door de dames druk gediscussieerd. 58, grootmiddel schelvis 4656. Binnenland: zwarte koolvis 122130, lengen 8082, witte koolvis 120, gro te gul 41—50, middel gul 34—36, torren 2122, schol II f 5062, schol Besommingen van woensdag Ariadne 23.700, RO 46 Claesje 19.500, RO 27 7900, IJM 67 9400, KW 128 650. III 23—40, grote tong 5.50—5.60, kleinmiddel schelvis 3843, pennen 3843, braad 2028, wijting 18 26, haring 1926, makreel 2026, kleine makreel 1215. Op zee Het was goed weer, maar de vangsten waren niet zo goed. Alle trawlers en log gers vissen nu op haring, de vangsten wa ren 100 tot 250 manden haring en makreel. De Medan boekte een dagvangst van 200 manden haring, de Allan Water een dag vangst van 250 manden haring, de Delft een dagvangst van 200 manden haring, de Franciena een dagvangst van 150 manden haring. De loggers en kotters op en bij het Zandt vingen 50 tot 100 manden haring en ma kreel per etmaal. De loggers en kotters op de kust vingen 40 tot 60 kilo tong en 8 tot 12 manden schol per etmaal. De Nicolaas Senior, de Dirkje en de Job Gouda zijn naar zee vertrokken. Voor donderdag Thuisstomend is de IJM 15 Emma met 100 schelvis, 250 haring, 330 wijting, 40 gul en kabeljauw, 50 varia, 30 stuks ka beljauw, 60 kleine kisten haring, 100 klei ne kisten makreel, totaal 770 kisten. De Toronto IJM 97 komt met 870 kisten. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 40 kisten schol, 500 kilo tong en 40 kantjes groene haring. Haringvangsten KW 7—1, KW 9—45. KW 23—34, KW 25—34, KW 138—20, KW 16—30, KW 54— 40, KW 140—30, KW 20—17, KW 41—5, KW 4317. Thuisstomend KW 4534, KW 18—5, KW 67—63 (halve vleet). KW 163—3. Trekkers: KW 4—60, KW 73—30, KW 74— 40, KW 40—45, KW 95—17, KW 141—20. Gemiddeld Scheveningen 19, Katwijk 27. De Nederlandse raad van ministers zal, naar wij nader vernemen, donderdagmor gen om half tien zich inschepen op de loodsboot, die hen naar de kruiser Hr. Ms. De Ruyter zal brengen. Zoals wij gis teren al berichtten gaan de ministers ken nis maken met een in volle zee varende oorlogsbodem. De ministers De Quay, Toxopeus, Kort hals en Luns zullen niet deelnemen aan het zeereisje met Hr. Ms. kruiser De Ruy ter. Naar alle waarschijnlijkheid zal ook mi nister Cals verhinderd zijn. Het ligt niet in de bedoeling enige in stelling of bedrijf in Velsen of IJmuiden te bezoeken. Dinsdag is in Maassluis de sleepboot „Clyde" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst in Botterdam gearriveerd. Zij kwam rechtstreeks uit Antwerpen, waar ze in de ochtenduren het tankschip „Oswego Transporter" had afgeleverd na een sleep reis van ca. 6500 zeemijlen, welke in Cal- lao in Peru, was begonnen. Met dezelfde opdrachtgevers werd een contract afgesloten voor het slepen van het ss. „Southern Cross" van Jacksonville naar Antwerpen De sleepboot „Tyne" zal dit karwei opknappen. Het transport wordt in de tweede helft van deze maand in Ant werpen verwacht. De beide schepen zijn voor de sloop bestemd. Met het afleveren van het laatste schip is tevens een eind gekomen aan de sleep- transporten die de „Clyde" sinds haar ver trek uit Maassmis in oktober vorig jaar achtereenvolgens heeft gemaakt. Een aan tal reizen dat ir. totaal ruim elf maanden in beslag nam en waarbij de sleepboot vijf maal de Pacific en tweemaal de Atlantische Oceaan overstak De afstand welke slepend werd afgelegd bedroeg ruim 32.500 zee mijlen. VOETBAL. Het Oostenrijkse voetbalelf tal behaalde zondag in Wenen een verras sende overwinning op Rusland. De eind stand was 31, nadat de rust was ingegaan met een 10 voorsprong voor de Russen. Voor Oostenrijk scoorden Hof (twee maal) en Floegel. Ponedelnik maakte het Rus sische doelpunt. 5 HOGE PRIJZEN f 2000 10141 1500 1082S 1.000 3757 9350 13023 13404 15050 20446 400 3634 4147 4562 5425 6189 117S9 12030 13296 13527 14875 17138 18209 19141 21533 200 1592 2142 2744 2952 3202 5217 5915 6091 6159 6651 6843 6939 7376 8312 8918 9171 9864 10486 10815 10986 12269 14399 14703 15554 15993 164S3 18155 20692 21440 21523 PRIJZEN VAN ƒ80,— 1078 174 972 2028 032 767 768 3435 467 4001 117 744 760 5024 094 757 931 6171 270 7059 315 8012 234 725 S05 9002 077 640 653 983 10023 067 641 791 268 353 125 232 777 886 498 511 132 176 811 923 174 246 994 312 323 373 429 421 443 963 986 150 154 693 734 078 137 926 927 681 783 808 923 494 520 559 645 982 335 989 436 600 730 286 513 557 732 557 668 571 641 816 575 665 926 628 712 642 388 777 410 796 564 898 551 952 387 406 522 383 11137 900 12208 13013 996 14034 715 15042 16149 631 17083 619 18084 887 19009 20025 797 21034 811 NIETEN 930 957 99S 314 392 405 500 556 672 683 801 310 704 774 783 844 213 243 613 847 884 914 960 985 218 282 376 408 450 538 594 669 756 809 823 S27 834 967 257 384 415 646 408 417 433 444 488 495 531 538 737 815 823 843 974 977 268 270 302 343 375 509 538 617 763 889 894 339 342 348 443 470 656 659 804 286 324 325 408 715 871 949 175 208 268 277 294 401 481 611 840 890 980 246 278 374 423 492 589 705 718 1019 026 040 067 110 122 131 211 292 307 716 718 749 754 811 815 S25 844 867 918 335 375 413 436 466 499 515 559 600 607 940 608 614 624 650 653 661 756 765 792 798 12004 089 107 108 121 184 192 193 265 276 803 823 864 888 890 902 909 945 977 321 375 497 533 553 562 567 582 695 728 2008 010 014 020 041 089 101 107 187 211 751 S04 911 921 923 924 939 948 974 995 293 324 332 363 374 3S3 407 458 583 656 13132 140 144 192 195 204 216 234 244 246 665 669 673 678 700 703 707 721 755 763 250 264 2S5 336 345 366 425 442 448 496 79S 82.1 929 951 974 999 551 554 559 565 592 603 655 657 665 810 3027 054 075 08S 156 181 201 252 273 299 818 829 S62 905 912 93S 964 974 975 338 346 354 413 430 437 481 484 583 622 14000 629 655 687 689 768 769 782 799 812 858 14057 07S 085 101 123 131 150 176 227 255 870 S82 943 954 997 278 281 329 348 359 379 386 404 42S 480 4023 055 069 072 100 111 182 228 240 338 501 504 547 548 558 563 566 5S0 590 643 347 354 370 396 39 S 460 470 490 497 522 648 662 712 714 748 773 810 837 847 861 549 558 587 5S9 646 647 704 710 812 839 923 938 964 970 994 851 S74 918 986 989 5000 15044 053 OSO 142 161 193 197 206 244 254 5001 032 044 076 207 245 250 259 273 297 305 392 394 405 428 452 491 493 499 537 320 325 331 390 399 407 416 426 458 492 540 556 640 655 658 659 675 683 686 743 550 665 746 788 843 868 925 946 973 9S1 748 749 797 825 834 871 996 983 991 16001 013 036 060 068 154 218 266 271 2S8 6003 054 055 102 145 155 179 214 222 288 295 299 318 319 386 398 411 431 441 46S 341 361 374 412 436 448 449 559 563 591 485 588 663 719 752 759 770 777 785 813 60S 617 652 678 697 705 719 729 743 764 819 825 856 950 972 777 795 S33 922 971 982 17019 048 072 105 180 211 232 237 239 267 7003 014 024 026 033 051 114 128 142 208 345 413 464 466 522 548 566 614 626 675 275 304 340 413 442 446 488 518 530 556 685 711 716 757 849 854 SS2 885 890 892 56 S 570 654 661 670 743 766 776 777 847 956 980 895 946 955 975 992 18033 068 145 244 270 272 322 331 338 347 8021 032 045 060 073 117 118 148 149 154 364 406 469 509 510 522 559 574 577 583 175 195 218 221 225 226 239 256 310 318 610 636 664 672 728 730 732 756 786 816 366 370 371 428 450 538 546 572 622 630 845 853 877 891 895 909 919 965 634 656 657 671 695 723 733 734 751 806 19056 073 110 138 182 185 215 260 356 361 823 886 912 920 945 997 372 390 394 434 437 494 536 5S3 602 619 9082 201 219 262 286 373 417 441 444 480 622 749 803 S04 817 831 S34 874 927 952 483 495 534 556 581 596 696 705 722 759 981 986 767 76S 782 820 825 831 857 865 886 970 20036 046 097 102 142 182 202 267 280 286 986 989 992 289 341 414 543 548 581 588 589 622 632 10004 042 099 101 129 178 190 215 229 235 651 676 719 748 786 810 834 S51 870 885 241 261 319 349 370 380 381 400 402 404 907 922 937 942 997 442 464 494 548 570 572 578 607 628 640 21017 127 130 135 183 198 239 253 294 306 662 732 781 813 817 818 824 840 855 867 31S 376 380 390 424 433 452 470 509 551 894 910 936 945 955 957 964 978 981 995 552 586 594 597 606 626 750 759 768 791 11015 017 039 054 062 093 106 109 121 178 826 838 843 S49 897 920 965 969 971 975 180 196 221 255 286 318 320 334 341 360 976 991 3S5 394 434 471 474 477 522 548 579 630 Verbetering: Prijs van 2000: 1 9 1 4 9 in plaats van 19141. Aanvang nieuwe cursussen wice Linnaeusstrsat 145-147 IJmuiden Telefoon 8019 Voor een onzer filialen vragen wij voor spoedige indiensttreding een als filiaalhoudster. Geboden wordt een zelfstandige werkkring met vast salaris en provisie. Uitsluitend zij, die in het bezit zijn van het textiel- brevet groep 2 en 5 gelieven te solliciteren met uitvoerige mededelingen onder no. 3701 v. d. blad. Discretie verzekerd. TE KOOP (wegens ziekte) H. v. d. Berg, Groeneweg 80. IJmuiden. Heel goede zaak. Voor gegadigden boeken ter inzage. Mooie woonkamer, 2 grote slaapkamers, badkamer met w.c. en keuken, boven mooi uitzicht, met pand 55.000. Pand desnoods ook te huur. GARAGE TRO VA TO, Santpoort Official AUSTIN-dealer vraagt wegens uitbreiding van haar werkplaats Tevens zoeken wij een voor bediening van de benzinepomp. Soil, kunnen schrift, of mond. geschieden tussen 68.30 uur Broekbergenlaan 13, tel. K2560-8235.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7