NIEUW SEIZOEN Verlos ons van die streep Groot waterverbruik in 1959 en geringe nuttige neerslag Havenberichten SPAREN SCHAKEN Oogst van de straat Keurkapokmatrassen J. de Boer Winterprogramma RCC PAVILJOEN DE STREKDAM f 1 DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 5 Provinciaal Waterleidingbedrijf Faillissementen Installatie adviescommissie gewestelijk arbeidsbureau Wat u „voor ogen" hebt CENTRIFUGES WISKER Ceef ze een ka ns NAAR HET MINST SEVAARL'M STRAND TUSSEN M MÉ i Blijkens het jaarverslag van 1959 over het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord holland is het afgelopen jaar gekenmerkt door veel zon, weinig regen en een lage afvoer van de Rijn. Dit betekende voor het bedrijf een groot waterverbruik, een geringe nuttige neerslag in de duinen en een relatief hoge concentratie verontreini gingen in het infiltratiewater. De afgeleverde hoeveelheid water steeg met 14 percent tegenover een gemiddelde van 2,75 percent in de tien voorafgaande jaren; een dergelijke stijging stelde aan het bedrijf in het bijzonder gedurende de topdagen hoge eisen. Teneinde aan die eisen het hoofd te kunnen bieden zijn ver schillende plannen tot vergroting van het transportvermogen in voorbereiding. Door het gereed komen van een aan- jaagstation in de ruwwaterpersleiding van Castricum naar Bergen zal in 1960 en vol gende jaren het transport van ruwwater naar Bergen geheel kunnen worden aange past aan het verbruik en dan pas zal de onttrekking van het duinwater geheel in overeenstemming met de hoeveelheid kun nen worden gebracht die duurzaam aan de duinen kan worden onttrokken. De zware belasting van de Rijn met vele verontreinigingen had een verhoging van de concentratie van smaakstoffen tenge volge. Gedurende een aantal weken is de inlaat van infiltratiewater om die reden verminderd en enkele dagen zelfs geheel gestopt. Aan de behandeling van het water met chloordioxyde werd een behandeling met actieve kool vóór de filterfase toege voegd. De kwaliteit van het water voldeed op de meeste dagen aan redelijke eisen. De groei van het bedrijf zette zich weer regelmatig vooi-t. Het aantal abonnemen ten steeg door 5.800 nieuwe aansluitingen tot ruim 169.000 terwijl het hoofdleidingnet door de aanleg van 103 km. nieuwe leidin gen nagenoeg een lengte van 3.700 km. bereikte. De investeringen bedroegen aan het ein de van het jaar totaal 64.589.000. De recreatiemogelijkheid voor kampeer ders werd belangrijk vergroot door de aan leg van de camping Castricum. Deze is opgezet voor een maximale bezetting van 500 standplaatsen. Een belangrijke aan winst is ook de inrichting van de natuur historische collectie als een permanente tentoonstelling in een daarvoor beschikbaar gestelde ruimte. Door verschuilende als regel slechts éénmalige oorzaken stegen voor het eerst na een aantal jaren de inkomsten in 1959 sterker dan de uitgaven, n.l. van 10.150.000 tot f 11.850.000 zijnde 16,5 per cent tegenover een stijging van 12,3 per cent in 1958 welk laatste percentage reeds hoog was als gevolg van de invoering van een tariefsverhoging per 1 januari 1958. De toeneming van de uitgaven beliep5 per cent ten opzichte van het vooi'afgaande jaar. De gunstige financiële resultaten worden in de eerste plaats verklaard door de ho gere wateropbrengst van 962.000. Totaal werd in het eigen voorzieningsgebied 33.552.916 m3, (4.200.000 m3 water meer dan in 1958) afgeleverd waarvan in de ongeveer 42.000 bemeterde percelen 1.800.000 m3; daarvoor werd een meerop- Advertenüe Altijd voorradig bij de MATRASSPECIALISTEN MARKTPLEIN De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: P. K. Nederlof, loodgieter, Pythagorasstraat 5, IJmuiden. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer en curator mr. J. W. Crefeld, M. Meerveld, aannemer, Schalkburger- gracht 21 rood. Haarlem. Rechter-Commis saris: mr. N. Reeling Brouwer en curator: mr. H. C. R. M. van Cranenburgh, Wilhel- minastraat 5, Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: W. Beverwijk, koopman, Dullaertsstraat 20 te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Peters en curator: mr. G. J. Vermeulen, Lo- rentzplein 20, Haarlem. J. H. de Ruijter, Slauerhofstraat 41 II te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen en curator: mr. G. J. Vermeulen. In het gemeentehuis van Velsen vond de installatie plaats van de commissie van advies, die is toegevoegd aan de directeur van het Gewestelijke Arbeidsbureau IJmond. Voorzitter is wethouder van so ciale zaken, de heer C. P. J. Maas en leden zijn de heren A. A. Aardenburg, W. Bak ker, R. de Boer, J. de Groote, J. van So meren en Th. H. Verkooijen. Het arbeids bureau, dat uitvoerige inlichtingen geeft over tal van functies in het bedrijfsleven en dat kan bemiddelen bij het vinden van een passende betrekking, is gevestigd aan de Jan Vermeijenstraat 38 te Bever wijk en of de Julianakade 20 te IJmuiden. FEEST VOOR DE JEUGD Het bestuur van „IJmond"-handbal heeft ter gelegenheid van het vierde lustrum voor de handbaljeugd, voor de komende zondag een uitgebreid speel- en feestpro gramma gereed. Voor aspiranten en welpen worden 's middags om twee uur met de jeugd di verse spelen gehouden, afgewisseld met tractaties. Deze spelen hoopt men tot vijf uur vol te houden, waarna men gezamenlijk naar het Statenhuis te Beverwijk gaat. Hier wordt een broodmaaltijd gegeten. Na afloop hiervan wordt de avond gevuld met film vertoning. Tussentijds is er de prijsuitrei king van de 's middags gehouden spelen. Mochten de weersomstandigheden van dien aard zijn, dat de spelen buiten niet kunnen doorgaan, dan wordt het gehele lustrum feest voor de jeugd in het Statenhuis ge houden en enigszins worden bekort. brengst van 700.000 ontvangen. Wanneer wordt aangenomen dat de eigen lekverlie zen gelijk zouden zijn gebleven, dan is aan de niet bemeterde percelen 2.400.000 m3 meer geleverd met een stijging van de inkomsten (in de eerste plaats als gevolg van het accres door de nieuwbouw) van rond ƒ245.000. Advertentie als u komt met uw brilrecept, begrij pen wij. U wilt een in elk opzicht juiste bril die u een goed zicht en een goed uitzicht schenken zal. Een bril van ons wil zeggen: 't beste „voor ogen" hebben!! Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 VOETBALPROGRAMMA IN CASTRICUM Zondag staat ook voor de Castricumse clubs de competitie voor de deur en het wordt dus ook voor hen ernst met (voetbal) zaken. Vitesse krijgt al direct een zware opgave, omdat zij naar Zandvoort gaat om daar Zandvoortmeeuwen op eigen terrein te bekampen. De Castricumse ploeg is ver sterkt met de oud-VSV'er Mertens en heeft een redelijke kans om deze eerste ontmoe ting tot een goed einde te brengen. CSV krijgt Wijk aan Zee op bezoek en het zal de bezoekers niet meevallen, om deze strijd tot een goed einde te brengen. De CSV-opstelling is als volgt: G. de Heer; Warmenhoven en Hoberg; v. Digge len, Borst en Van der Wal; P. de Heer, v. d. Valk, v. Maarleveld, Eickhoff en H. Stolk. „ODIN" GAAT FEESTVIEREN Ter gelegenheid van haar tienjarig be staan organiseert de sportvereniging „Odin" te Heemskerk een feestmiddag voor haar jeugdleden. Woensdag 14 september zal in het Marquette-theater het welbeken de circus „Elleboog" uit Amsterdam een voorstelling geven. MARKTBERICHT De noteringen van groente aan de veiling te Beverwijk waren woensdag voor: An dijvie 27 tot 51, bloemkool 22 tot 65, spina zie 33 tot 75; postelein 23 tot 44; sla 4 tot 14, bospeen 12 tot 33, waspeen 10 tot 22, snijbonen 33 tot 101, sperziebonen 38 tot 78, trosbonen 89 tot 139, pronkbonen 28 tot 58, prei 15 tot 28, bramen 260 tot 350. De ministers van Defensie, Justitie, Financiën, Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, Economische Zaken, Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, Sociale Zaken en Volksgezondheid, Verkeer en Waterstaat, alsmede een aantal staatssecretarissen waren hedenmorgen in IJmuiden, waar zij zich inscheepten aan boord van „De Walvis", het afhaalscheepje van de loodsdienst. Dit schip bracht de ministers en de staatssecretarissen naar een loodsboot, die het gezelschap vaar de buitengaats liggen de kruiser H. M. De Ruyter voer. Met het oorlogsschip maakt het ministerieel gezel schap een reis, die enige uren zou duren. De minister van Defensie, ir. S. H. Visser en de staatssecretaris van marine de kapitein-ter-zee P. J. S. de Jong, alsmede de bevelhebber van de zeestrijdkrachten, vice-admiraal L. Brouwer, gingen het eerst per marinesloep aan boord van de De Ruyter. Het bezoek aan IJmuiden was niet officieel. De ministers kwamen elk op eigen gelegenheid en werden aan de steiger voor Bureau Wijsmuller te IJmuiden verwelkomd door de kolonel Kennema, directeur Loodswezen derde district, rijkshavenmeester C. O. H. Hlndnks en de commissaris van politie, de heer W. Sepp. De Katholieke Culturele Commissie te Beverwijk heeft voor het komende winter seizoen het volgende programma samenge steld: 26 oktober, Kennemer Theater: Toneel uitvoering door het beroepsgezelschap „De Radiostadcomedie" uit Hilversum onder re°ie van Maarten Kapteyn. Opgevoerd wordt het blijspel van A. Hopwood „De model-echtgenoot". Medewerkers zijn: Frans Somers, Jetty Cantor, Carrie Poots, Sylvia Schipper, Maarten Kapteyn en Hans Veerman. 23 november, KSA-gebouw: Filmvoor- dracht door jhr. dr. J. C. Mollerus uit Overveen over „Nationale en Internatio nale Luchtvaart". December: Excursie naar de K.R.O.- studio te Hilversum. Bijwoning van een (semi) klassieke muziekavond door een dei- grote radio-orkesten. 4 januari 1961: Bezoek aan de Stads schouwburg te Amsterdam ter bijwoning van de „Gysbreght van Aemstel" van Joost van den Vondel. 25 januari, Kennemer Theater: Tweede speciale K.C.C.-uitvoering „Kennemer Po dium". Medewerking wordt verleend door plaatselijke amateurgroepen en -solisten. 13 februari, Kennemer Theater: Carna valsuitvoering met medewerking van „riet Radiostad Cabaret" met Tonv Schiffer- stein. Jetty Cantor. Frans van Dusschoten en Maarten Kapteyn. 5 maart. KSA-gebouw: Filmvoordracht door pater B. Kieuwe (S.M.C.) uit Nijme gen over „Het lanc? waar Christus leed en stierf". OPSTELLING ADO '20 ADO '20 uit Heemskerk begint de com petitie met een thuiswedstrijd tegen „Be verwijk". De Heemskerkers komen in de volgende opstelling uit: Burger; Welboren en A. v. Tunon; Schouws, Dam en Bruins; G. v. Tunen; v. d. Kolk; v. Duivenvoorde. N. v. Tunen en De Wit. „ADAM EN EVA" BIJ K.D.O. De r.-k. toneelstichting „Kunst door Oefening" geeft op maandag 21 november in het Kennemer Theater te Beverwijk in de eerste uitvoering in het nieuwe seizoen. Opgevoerd wordt het blijspel van Guy Bolt jon en George Middleton „De firma Adam en Eva". BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Vincentius Laurentius Ray- mundus, z. van J. A. Tiebie en J. M. Veldt; Carolina Margaretha Maria, d. van C. M. Wijnkoop en C. M. de Nijs. GETROUWD: G. T. de Graaf en C. A. Lute. JONGEN UIT LANTAARNPAAL GEVALLEN Een dertienjarige jongen die woensdag avond in een oude lantaarnpaal aan de Planciusstraat in IJmuiden was geklom men, maakte een lelijke val, nadat onder zijn gewicht een bovendeel van de paal afknapte. De verwondingen waren geluk kig niet van ernstige aard, zodat de knaap naar zijn woning kon worden overge bracht. BEJAARDE MAN MAAKT VAL Omstreeks acht uur woensdagavond trof de politie van Velsen op het Brinio- plein in IJmuiden-Oost een gewonde man aan, die naast zijn fiets lag. Hij bleek een hoofdwond te hebben opgelopen. De toe dracht van het ongeval is nog niet be kend. De man een 61-jarige inwoner uit IJmuiden-Oost is ter verpleging in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Advertentie Alle goede merken 100 "/o service - Volle garantie MARKTPLEIN - Betaling in overleg TEL. 4262 Woensdag kwamen In IJmuiden aan: Atna van Lobito; Victoria, Londen; Hasseloe, Gefle, erts Hoogovens; Markelo, Kemi, bijlegger IJmuiden: Bodil Schmidt, Wismar; Sigyn, Stockholm; Sont, Londen; Bele. Karskaer; Hinde, Londen; Bir- kenau, Cuba: Widar. Lulea; Neptun, Le Havre; Dietert, Calais; Karimata, Bremen; Locarno, Dor drecht. Rudgert Vinnen. Hamburg; Albaro, Pe- pel; Wanda. Kotka, cellulose voor papierfabriek Velsen; Geert, Mantyluoto; Leiderkerk, Rotter dam; Arendskerk, Rotterdam; Flevoland. Grange mouth: IJss'el. Rotterdam; Oosterdiep. Sundsvall. Donderdag kwamen In IJmuiden aan: Heimo Rcckman van Dover; Manto. Vigo; Adara, Rot terdam, laden Binnenhaven IJmuiden; Nore, Ant werpen; Eemstroom. Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Waja naar Yxpila: Asterope, Hampton Roads, ledig v. Hoog oven: Magas. Esbjerg: Frankrig, Curacao; Vanda, Londen; Gudvor. Archangel;'Reggeborg. Boston, kunstmest van IJmuiden; Oranje, Southampton; Tilly, Delfzijl, ledig van Zaandam; Lizard, Lon den: Graveland, Las Palmas: Artura, Rotterdam; Bilma, Hamburg; Peregrine, Harlingen; Heinrich, Hamburg; Brandaris, Plymouth: Viod, Rotterdam; Amyntas, Rotterdam; Theano, Rotterdam; Forel. Gefle: Ardeas, Rotterdam; Leda, Ordas. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Canopus naar Helsinki; Minos, Rotterdam; Amstelstroom, Bristol. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Het seizoen is weer be gonnen. De eerste september is voorbij, de eerste cabaret avond is alweer achter de rug. De verschillende ver enigingen maken zich gereed voor een druk seizoen, waar van men zich ongetwijfeld voorstelt, dat het een frisse geest zal ademen, en dat het „elck wat wils" moet bren gen. De verenigingen heb ben het maar moeilijk, en men heeft als verklaring vrijwel altijd hetzelfde argu ment: „televisie". Daarom doet het goed te zien, dat overal toch weer met frisse moed wordt begonnen, en dat men toch weer rekent op grote belangstelling. Men moet hierbij vaak nieuwe wegen inslaan. Zo ziet men hoe de VPRO, die toch zo'n uitstekend caba retgroepje had in Benny Vreeden met zijn gezelschap (vorig jaar onder meer met de Spotlights) nu ook iets ge heel anders gaat brengen. Men zoekt het nu in een combinatie van solisten op cabaretgebied. Zo op het eerste gezicht zijn sommigen geneigd te betreuren dat nu ook de VPRO mee gaat doen aan de grote mode van het laten opdraven van telkens andere artiesten. Maar juist omdat het hier de VPRO betreft, verwachten we, dat er toch wel weer iets uit de bus zal komen, dat eenheid heeft. De namen van de solisten? Ro land Wagter jr., Peter Oran, Thea Valdi, Marthy de Goeij. Als cabaretgroep „Start" zullen zij de krant parodistisch belichten. Zij treden maandag 19 septem ber op in het Hervormd Jeugdgebouw, te IJmuiden- oost, aanvang 8 uur. De aquariumvereniging Velsen is altijd zeer actief. Het is dan ook beslist niet verbazingwekkend, dat deze vereniging al weer heel snel aan de slag is gegaan. Maan dag praatte de heer Bran denburg over „Grasduinen in de vrije natuur" en hij deed het voortreffelijk. Er werden vissen verloot, kort om, de molen draaide weer. De Velser Kunstkring „Voor Allen" gaat ook weer aan de slag. Wel niet meer in Rex, maar nu in de Haar lemse Stadsschouwburg. Men heeft voor de eerste voorstel- Op 19 september zal er een collecte worden gehouden ten bate van het reclasserings- werk. Reclassering is een belangrijk werk voor onze samenleving. Dikwijls moet de collectant horen: „Waar om geven jullie hulp aan deze mensen die uit eigen vrije wil de wetten der maat schappij overtreden. Wij plegen ook geen diefstallen (enz.) 'laat ze hun straf uit zitten dat is een betere methode. Wie de wetten overtreedt, die moet ook maar de gevolgen dragen!" Hoe jammer dat deze (van onkunde getuigende) uitspra ken nog steeds worden ge daan. Uit de reclasseringsrappor- ten blijkt met hoe weinig mogelijkheden sommige men sen ter wereld komen en onder welke ongunstige om standigheden zij opgroeien. Mag men hen dan laten boe ten of verantwoordelijk stel len voor hetgeen geslachten voor hen hebben nagelaten of misdreven? Geef ze een kans! Reclassering werkt pre ventief. Deze collecte is een „jubi leumcollecte", want het is vijfentwinitg jaar geleden dat de eerste reclasserings- collecte werd gehouden. Misschien is dit voor u een reden voor een extra bij drage. Wie wil meehelpen als collectant(e) kan zich op geven bij Grahamstraat 44 (voor IJmuiden west), Larixstraat 16 (voor IJmui den oost); voor Driehuis de Genestetlaan 11. Bij de Nutsspaarbank IJmuiden is in augustus I960 ingelegd 713.659,53 en te rugbetaald 499.730,02. Er is dus 213.929.51 gespaard. Over de periode januari- augustus '60 is er ƒ1.131.781,14 gespaard. Verleden jaar was dat 730.527,85. Zowel dit jaar als vorig jaar vormde Velsen-Noord de uitzondering op de regel. Daar werd in 1960 tot nu toe 63.143,682 terugbetaald, in dezelfde periode van 1959 was de ontsparing 4.497,17. Het inleggerskapitaal be droeg per 1 januari 1960 f 10.156.279,49, dezelfde post was op 1 september f 11.288.060,63. ling meteen een heel aan trekkelijke keus gedaan: Glapiont u ook?" van Jacques Audiberti. Het is voor de kunstkring te hopen, dat de verhuizing naar Haar lem de belangstelling der Velsenaren niet zal be ïnvloeden. Er is natuurlijk ook aan deze zaak wel een gunstige kant: men krijgt door zo'n reisje naar de buurstad echt het idee eens een avondje helemaal uit te zijn. Wat niet wegneemt, dat we toch maar hopen, dat er toch spoedig een oplossing zal worden gevonden. Velsen moet zijn eigen schouwburg hebben. Als men een avond je uit wil naar Haarlem of Amsterdam, kan dat dan altijd nog. Tijdens de schaakmatch tussen Kijk Uit en de lezers van de IJmuider Courant zijn vele leuke partijen gespeeld. We laten er zoals beloofd enkele volgen. Allereerst een partij, waarin Kraaye- veld de eer van onze courant wel op een bijzondere manier hoog houdt Hij overrompelt zijn Kijk Uit-tegenstander al in de opening, en nadat hij in het middenspel begrij pelijk wat verslapt, is het einde één vuurwerk. Al is het buiten kijf, dat Kraaye- veld met minder schaakjes ook wel had toegekund. Wit: Kraayeveld. Zwart: Van Boekhoven. 1. e4 e5, 2. Pf3 Pc6, 3. Pc3 Lc5, 4. d3 Pe7, 5. Lg5 0-0, 6. Pd5 De8, 7. Pc7: Dd8, 8. Pa8: b5, 9. c3 La6, 10. d4 ed4:, 11. cd4: Lb4 schaak, 12. Ld2 Ld2: schaak, 13. Dd2: Da8:, 14. e5 Pd5, 15. Ld3 Te8, 16. a4 Db8, 17 Pg7 g6, 18. 0-0 Pd4:, 19. Tacl Pb3, 20. Dc2 Pel:, 21. Del: Te5:, 22. Pe4 Te6, 23. Dh6 Pf4, 24. Pg3 De8, 25. Dh7: schaak Kf8, 26. Dh8 schaak Ke7, 27. Dh4 Pe2 schaak, 28. Khl Te5, 29; Pf3 schaak g5, 30. Db4 schaak Kd8, 31. Da5 schaak Ke7, 32. Pe5: Lb7, 33. Le2: Kf8, 34. Db4 schaak Kg8 35. Db5: Lc8, 36. Lh5 De6, 37. Lf7: schaak Df7:, 38. Pf7: Kf7:, 39 Dg5: La6, 40. Tel Lc4 41, De7 schaak Kg6, 42. De4 schaak Kg5, 43. Dc4 Kf5, 44. De4 schaak Kg5, 45. Te3 d5, 46. Tg.3 schaak Kf6, 47. Tf3 Kg5, 48. Df5 schaak Kh6, 49. Tg3 d4, 50. Dh3 mat. Veel gaver was overigens de partij, die de Kijk Uiter v. Nieuwenhuizen de schoon heidsprijs opleverde, hetgeen Sedert ongeveer drie jaar worden televisiekijkers uit de Dinkelstraat, Diezestraat, Oosterduinw., Lange Nieuw straat, en gedeeltelijk het Marktplein te IJmuiden ver gast op een hinderlijke sto ring, die het kijken en luiste ren naar televisieuitzendin gen niet bepaald tot een ge not maakt, integendeel! Variërend tussen de 47 tot 55 seconden krast een streep over het scherm, waardoor het beeld enige seconden uitvalt. Reken eens uit hoe veel maal zich dat voordoet op een avond. Dit euvel duurt soms weken, blijft dan weer maanden weg en steekt dan weer plotseling z'n kop op. Ook gebeurt het wel eens, dat het een half uur duurt. Het verschijnen is zeer on regelmatig, er is geen touw aan vast te knopen. Als de mensen hier elkaar ontmoe ten, spreken ze niet over het weer, maar over „de" streep ook komt, doordat tegenstan der Spuls goed partij gaf, waardoor het een partij werd zonder storende bokken. Wit: Spuls. Zwart: Van Nieuwenhuizen. 1. e4 c5, 2. Pf3 d6, 3. c4 e5, 4. Pc3 Pc6, 5 d3 Pf6, 6. Le2 Le7, 7. 0-0 0-0, 8. a3 Lg4, 9. Le3 a6, 10. Pel Le2:, 11. Pe2: Dd7, 12. h3 Pe8, 13. f4 f5, 14. Fe5: De5, 15. ef5 Tf5:, 16. Pf3 Pc7, 17. Dc2 Taf8, 18. Pg3 Tf5f7, 19. Pe4 Pe6, 20. Tadl Ped4, 21. Pd4: Pd4:, 22. Ld4: schaak, 23. Tf2 Lh4, 24. g3 Lg3:, 25 Pg3: Tf2:, 26. Pe2 Tfl schaak, 27. Kg2 Df2 mat. die er weer (of deze keer gelukkig niet) was. Enige be woners zijn zelfs op onder zoek uitgegaan en hebben winkeliers bezocht, die mo gelijk automatieke apparaten zouden kunnen hebben, welke storingen veroorzaken. Ook is de hulp van de P.T.T. ingeroepen, doch als men kwam was de streep er juist niet Met dat al zitten de mensen hier al jaren met dit onge rief. Niemand denkt, dat dit met opzet gebeurt; veeleer mag worden aangenomen dat de eigenaar van het sto- ringverwekkend apparaat zelf geen televisie heeft' helaas, dus het ook niet kan con stateren, als hij de schuldige zou zijn. Wie van de lezers wil en kan helpen dit euvel op te heffen? „DA PACEM" OEFENT FLINK. Het r.-k. gemengd koor ,Da Pacem" te Santpoort is lezer dagen weer begonnen net de repetities voor het ubileunrconcert, dat men ïinde oktober wil gaan geven. De opkomst van de mede verkenden is zeer goed. ieder doet zijn best om dit :oncert tot in de puntj.es te verzorgen. Het bestuur is al druk bezig met de voorbe reidingen, zoals op de eerste ilaats het aantrekken van klisten. Bij de politie te Velsen zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: heren- portemonnaie, blazer, rijwiel, geld, vulpen in etui, driewie- lig kinderfietsje, portemon- naie, hond, huissleutels, scha kelarmband, damesbril, ball point, vulpen, dames hand schoen, kinderschoentje, col lier, sleutel, kinderfietsje, etui, portemonnaie, plastic portemonnaie, zakje met nij- lonkous, schroevcedraaier, kinder driewieler, actetas m. inhoud, damesportemonnaie, etui met ballpoint en potlood, driewielig kinderrijwiel, twee katten 3 a 4 maanden oud, dames portemonnaie, porte monnaie, parapluie, volks wagenbumper, kinder jack, jute zak, plastic regenjas, medaille van avondvierdaag se, kinderjasje met capuchon, Ierse setter, stopwatch, auto ped, zakmes, portefeuille, ac tetas, verfdoosje, portemon naie, zakmes, pijp, sleutel, portemonnaie, sleutel, plastic regenjas, ring met sleutels, parapluie, Frans leerboekje. De voorwerpen kunnen elke dinsdag tussen vijf en zes uur des avonds en zaterdags tus sen twaalf en één uur 's mid dags aan het hoofdbureau te IJmuiden-Oost worden af gehaald. Twee teksten, die maar twee woorden schelen. De linkse tekst stond er eerst. Maar v zult zich herinneren, dal we dat helemaal niet leuk vonden Want er zouden wel eens mensen kunnen denken, dal dat minst gevaarlijke strand dus ook het beste strand was om te baden. Nu zijn de twee gevaarlijke ivoordjes weggehaald. „Naar hei strand van IJmuiden" leest men nu als men op de Baileybrug arriveert. Nou ja, HET strand? Maar enfin, als een toerist even zijn ogen gebruikt, ziet hij zelf heus wel, dat er ook strand is aan de kant, waar de pijl niet naar toe wijst. Lach niet bij het woord toerist! We hebben er giste re nog één gezien. Hij ging zelfs de zee in en amuseerde zich best. Goedgemutst ver trouwde hij ons toe, dat hij het heerlijk vond zo de ruim- Mmmm? te hebben. Ja heus, in het Nederlands! Overigens begint men de boel al op te ruimen op het strand. Zo nu en dan stuift er een vrachtauto langs, vol geladen met hout van strand huisjes Het is nog maar het begin, maar dan gaat het svoedig snel. Het seizoen is dood, leve het seizoen! Maar dat- speelt zich meer in de avonduren af. U zult er nog genoeg over lezen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5