IJmond-bedrijven „schreeuwen om honderden werkkrachten COR OLY LINCO L0ENDERSL00T kies óók een AGENDA B. J. van Liemt VEEL VRAAG, WEINIG AANBOD Straks komen 300 Italianen, die deels op passagiersschip worden gehuisvest Nijpend tekort in de metaalindustrie L0ENDERSL00T FATENT super convector ƒ425.- Suriname moet vis en garnalen conserveren daarlem Fa. v.h. P. KOLK SWAGERMAN VISSER'S MEUBELMAGAZIJN BOTMAN GLAS Woninginr. A. J. BRASSER Woninginr. JAC. BROEK 72 woningen aan Pleiadenplantsoen DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 7 99 Het spel voor „IJmond" gaat beginnen Zondag Watervliet-korfbal tegen Groen Geel Burgerlijke Stand van Beverwijk Wintercompetitie DCIJ Verkeer over sluizen IJmuiden gestremd Wilt u zuinig stoken? Gaat u dan een „LINCO" kopen Eerste van tien Victories gesleept Veis en-IJ mui den Woninginrichting A. C. BORST VOOR KEURKAPOKMATRASSEN RIDDER'S BEDDENMAGAZDN N.Ph.O. concerteert toch in Beverwijk Groot programma voor DKV In de maand augustus is de spanning op de arbeidsmarkt in de IJmond wederom groter geworden. Het aantal werkzoekenden dat zich bij het Gewestelijk Arbeids bureau IJmond liet inschryven nam af en de vraag van de zijde der industrie ging weer met een flinke sprong omhoog. Dit ondanks het grote aantal inschrijvingen in de maanden juli en augustus van jeugdige personen (ongeveer driehonderd), maar zy kwamen spoedig aan werk. Uit de cijfers die ons door het G.A.B. werden verstrekt, blijkt ook, dat een groot aantal jeugdigen na het doorlopen van een lagere technische school gaat doorstuderen, wat mogelijk een aspect van de toenemende welvaart in ons land kan zijn. Het aantal ingeschrevenen bij het ar beidsbureau in de IJmond bedroeg eind augusrus 109 personen, dat is vier-tiende procent van de werkende bevolking in de IJmond. Eind augustus '59 waren er 150 werkzoekenden ingeschreven. De vraag van de industrieën vertoonde wederom een stijging, namelijk van 758 personen per eind juli tot 776 personen per ultimo augustus. De situatie op de arbeidsmarkt in onze provincie wordt het best gede monstreerd door de volgende cijfers: er waren eind augustus in totaal 3889 perso nen werkzoekend, terwijl de vraag naar arbeidskrachten steeg tot 13.687 personen. Geflatteerd Er zijn bij de cijfers over de vraag naar werkkrachten opgemerkt, dat deze in het algemeen lager gesteld zijn dan de wer kelijke behoefte. Dat komt omdat de be drijven niet precies opgeven hoe groot het tekort aan werknemers is. Dit vindt weer zijn verklaring in het feit, dat de bedrij ven eerst eens willen ervaren hoe de pas aangeworven arbeiders bevallen en of het hun bevalt in de nieuwe werkkring. Vaak komen de arbeiders immers van heel ver, Advertentie 3 versnellingen dubbele achtertelescoop kofferrek enz. speciale dubbelzits van 765.voor 695.- Breestraat 108 - Beverwijk Telefoon 4627 Wij hebben ter beschikking enige teruggehaalde motoren en scooters tegen b i 11 ij k e p r ij z e n. De handbalvereniging „IJmond" gaat in het komende weekeinde het nieuwe com petitieseizoen in, dat meteen al belangrijk wordt door de wedstrijden van de eerste dames- en herenelftallen. Aanvankelijk zou de competitie van de afdeling Haarlem nog niet zijn ingegaan en pas op 18 sep tember starten, maar nu is gebleken, dat ook de Haarlemse afdeling gelijk begint met de competitie van het district. Dit betekent voor IJmond, dat aanstaan de zondag een volledig programma voor alle elftallen zal worden afgewerkt, zowel dames als heren. Achteraf is echter meegedeeld, dat zon dag 11 september de handbalvelden in Haarlem nog niet voor gebruik beschik baar zijn, doch dit is niet van invloed op de wedstrijden voor de IJmond-elftallen, die alle thuiswedstrijden spelen, behalve dan de IJmond 3-dames, die op bezoek gaan bij Full Speed 2 op „Schoonenberg". De eerste wedstrijd voor de IJmond I- dames, die zondagmiddag op „Watervliet' wordt gespeeld, kan reeds van belang zijn, aangezien de dames van TYBB I uit Haar lem het vorige seizoen ook al een sterk team vormden, waaraan de Velsense da mes de handen vol hadden. De dames zijn: W. Schoorl; M. de Vries en J. Siebers; R. Uiten tuis, L. Blom en D. Bonekamp; G. Slatman, W. v. d. Kuil, D. Marckelbach; A. Wolters en T. Vos. Zondag is ook de wedstrijd in Utrecht van de IJmond I-heren tegen Sport Ver eent, de geduchte tegenstander van de vorige competitie De IJmonders gaan naar Utrecht met: J. Böhm; C. de Vries en B. Beentjes; A. Visser, H. Boom en K. Bobel- dijk; E. Jonker, J. Burghoorn, E. Sauer; IC. Klesser en J. Wolters. Voor de dames van IJmond 2, die Zand- voortmeeuwen I ontvangen, moet het niet moeilijk zijn om op eigen veld te kunnen winnen. Hetzelfde geldt voor de dames van IJmond 3, hoewel zij bij Full Speed 2 zeker heftige tegenstand zullen ondervinden. De IJmond 2-heren krijgen bezoek van Zandvoortmeeuwen 2 en dienen deze wed strijd in eigen huis te winnen.Voor IJmond 3-heren is „Samen Eén" een geheel onbe kende tegenstander, die zondagmorgen op „Watervliet" komt. De competitie voor de handbaljeugd gaat volgende week, 18 september, in. soms uit het buitenland, bijvoorbeeld Italië. 300 Italianen Uit Italië zullen nog voor de komende winter, wellicht over enkele weken, de eerste arbeiders naar Nederland komen, van wie een aantal van driehonderd in bedrijven in de IJmond tewerk zal wor den gesteld. Met name Hoogovens te IJmuiden en de rubberfabriek „Hollan- dia" te Velsen-Noord hebben interesse bij de Italianen. In totaal zullen 2500 Italiaan se arbeiders naar ons land komen. Som mige bedrijven menen, dat na de komst van deze mensen, de vraag naar Italianen nog zal toenemen. Andere bedrijven zijn wat pessimistischer gestemd en menen dat het wel niet zo'n vaart zal lopen. Om wat dichter bij huis te blijven met die Italiaanse werkkrachten dan, zy nog vermeld dat Hoogovens veel Italianen zal huisvesten op het door dit bedryf aan te kopen passagiersschip, dat in de on middellijke nabijheid van het bedrijf wordt gemeerd. Bovendien worden op het schip ook andere werkkrachten ondergebracht. Hoogovens wil met deze vorm van huis vesting van geworven personeel onder meer óók voorkomen, dat de pensionprij- zen worden opgedreven. Aan boord zullen kant-en-klaar-maaltijden worden ver strekt. Bij Hoogovens is de werkgelegenheid vergeleken met verleden jaar aanmerkelijk toegenomen. Dit geldt trouwen voor de ge hele metaalsector in de IJmond. Maar bij Hoogovens schijnt het tekort aan arbeids krachten, met name bij het vervoerswe zen, wel heel nijpend te zijn, hetgeen tot storingen in het vervoer van produkten zou kunnen leiden. Vandaar dan ook dat Hoogovens en nog enkele andere bedrij ven de gelegenheid hebben aangegrepen om Italiaanse werkkrachten aan te trek ken. Inmiddels is de toestand op de Italiaan se arbeidsmarkt vergelijkbaar met die in ons land in de dertiger jaren De behoefte aan geschoolde vaklieden in de IJmond is groot, de vraag naar ge oefende en ongeschoolde krachten blijft toenemen. Vele bedrijven hebben immers bedrijfsscholen. De werkgelegenheid in de bouwnijverheid in de IJmond is heel groot. De spanningen blijven onverminderd voortduren. De vrees is derhalve gerecht vaardigd, dat dit zal leiden tot het nemen van een aantal beperkende maatregelen. Advertentie GERO-specialist LANGE MTEUWSTRAAT 433 - 435 De korfbalvereniging „Watervliet" be gint zondag aan haar nieuwe competitie- programma en zal daarin met het eerste twaalftal voor de eerste maal in de eerste klasse starten, nu de Nederlandse Korfbal- bond dit seizoen ook voor de eerste maal met de hoofdklasse va*n start gaat. Voor de Watervlieters betekent dit, dat zij in de komende wintermaanden tegen over vrijwel onbekende tegenstanders in het veld komen, tegenstanders, die wellicht een geheel andere speeltrant hebben dan de Velsenaren, die er net in geslaagd zijn om de eerste klasse te bereiken. Vanzelf sprekend zijn de ploegen, die thans de eer ste klasse vormen, niet vreemd aan de Watervlieters. maar de kracht van deze ploegen in het veld is de Velsenaren toch onbekend. Daarom zullen zij in de komen de competitie alle zeilen moeten bijzetten om de meest gunstige resultaten te kunnen behalen. Het Watervliet-twaalftal heeft zich echter in verschillende oefenwedstrij den kunnen beproeven en gezien de ver richtingen hierbij, kan de komende compe titie met vertrouwen tegemoet worden ge zien. Watervliet I opent nu de competitie met een uitwedstrijd in Wormer tegen het ster ke Groen Geel I, waarvan de uitslag niet is vast te stellen Toch mag gehoopt wor den, dat de Velsenaren met flitsende aan vallen en een goede schotvaardigheid een goed figuur zullen slaan. Want uit deze eerste wedstrijd kan veel lering worden getrokken. De Watervlieters gaan naar Wormer met de dames: R. Leyenaar, B. Hessen, B. Hoen, I. Waagmeester, I. Bak- kenes, T. Argelo en de heren D. van Lade- steyn, F. Vos, J. van Ladesteyn, S. Hart man, H. Scholting en M. Veerbeek. Watervliet 2 ontvangt Rohda 4 op „Wa tervliet", welke wedstrijd tegen de onbe kende tegenstander al evenzeer voor ver rassingen kan zorgen. De Watervlieters komen met de dames: C. Zandbergen, L Kloosterman W. Nijkamp, G. Kaebisch, H. v. d. Ree, T. Floor en de heren A. Verkerk, A. Redeker, J. v. d- Berg, T. van Ladesteyn, J. Floor en J. de Roos. Voorts spelen zondag Watervliet 3 Haarlem 3 en ZandvoortWatervliet 4. Zaterdagmiddag gaan de Watervliet B- aspiranten op bezoek bij Animo Ready B in Haarlem, zodat de Watervlieters met een volledig programma de nieuwe compe tities ingaan. GEBOREN: Saskia M., d. van W. Verha gen en P. G. Noom. Peter, z. van H. Marx en M. J. Engelhart. Cornelis A., z. van C. A. van der Linden en H. Doing. Audry, d. van J. J. Snijder en J. P. Paap. Steven, z. van E. van der Weide en G. A. Kramer, Geertruida A. M., d. van PI. B. Schuijt en G. J. van Hensbergen. Margaretha J., d. van W. de Reus en C. W. M. Kuilman. Er- win, z. van A. Hooijenga en C. W. M. de Groot. Yvonne, d. van J. Roos en E. van Weeldeien. Cornelia M., d. van E. R. Schresfel en C. J. de Jong. Hendrik J. W., zoon van G. J. Offerhaus en A. Bakker. Gertrudis, J. M. d. van C. S. Ettema en M. Wester. Maria E., d. van J. de Wit en J. J. Kunen. Louise C., d. van L. W. Bieren broodspot en J. W. M. Backhuijs. Wilhel mus J. C., z. van J. Kools en M. P. Scha- vemaker. Diana M., d. van J. Lustigheid en D. G. Besseiche. GETROUWD: N. J. Rijkhoff en C. M. Tamis. R. H. Dil en M. J. A. van Son. K. Vrieze en J. E. Nouris. A. L. J. van Stijn en W. C. van Gaaien. L. Zijlstra en M. A. van den Burg. ONDERTROUWD: C. J. Dobber en M. J. Holthaus. H. Teeling en J. Hermans. A. J. Beernster en E. H. C. Berben. J. H. Lieuwes en C. van Egmond. J. Hoeben en C. M. Rumping. N. F. Duijn en W. A. Schrijver. G. van der Sluis en T. Brink man. OVERLEDEN: J. A. M. ten Hengel, oud 51 jaren. C. G. M. Schoot, oud 49 jaren. J. j. Schouten, oud 83 jaren, geh. gew. Woensdagavond is de eerste ronde aan gevangen van de wintercompetitie bij DCIJ. Clubkampioen P. Roozenburg en Varno Morseld doen dit jaar niet mee. In de hoofdklasse, een groep van 13 spe lers, werd vol^p strijd geleverd. Alleen Theo Tielrooy kwam tot winst tegen Leen Vooys. De pas gepromoveerde H. J. Gerre vink speelde een prachtpartij tegen B. Du- kel. Het slag- en combinatiespel was vanaf de 40ste zet niet van de lucht. Met de 48ste zet forceerde Gerrevink vanuit een stand 9 om 9 een eindspel van Dukel 5 stukken, tegen dam en twee stukken. Dit resultaat werd remise. Gerrevink, in deze vorm, zal zich zeker in de selectiegroep plaatsen! H. Laros kon tegen H. Swier in een klassieke partij niet vorderen. Eerst in een 9 om 9- stelling kwam Laros in het voordeel. Het was even te gering voor winst. Ir. M. Krijgsman en J. van Straten gaven boeiend spel te zien. Van Straten forceerde dam en Krijgsman behaalde, met stuk achter, ter nauwernood remise. Dat de jeugd in opkomst is ondervond de uit militaire dienst teruggekeerde Piet Kok. Hij verloor tegen Pippel een stuk en daarna de partij. Duivenbode won knap van Moleman. W. Gomes kreeg tegen D. Ott beslist voordeel, toen Gomes een com binatie kon uitvoeren welke twee vrije- doortochtsWkken opleverde. Met de groot ste moeite wist Ott remise te behalen. Jan Tijms en Bosma kwamen remise overeen in een partij waarin beide de kans op winst hebben verzuimd. Woensdagavond wordt de tweede ronde van de onderlinge wedstrijd voortgezet. Ten behoeve van het uitvoeren van her stellingswerkzaamheden aan de Zuider- sluizen te IJmuiden zal al het verkeer over het sluizencomplex te IJmuiden zijn ge stremd op woensdag 14 september 1960 van 14.30 tot 16.00 uur en van 18.00 tot 19.30 uur of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal blijken. De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. Meer dan 50 jaar ervaring Betaling is prettig te regelen. Lange Nienwstraat 433 - 435 IJmuiden met E. Ligthart. T. Makt, oud 43 jaren, geh. gew. met M. W. C. Laros. S. Reitsma, oud 73 jaren, geh. met F. Bosgraaf. C. Meijer, oud 70 jaren, geh. met W. Kluft. A. Hoekstra, oud 66 jaren, geh. met E. de Boer. De visserijdienst van het departement van Landbouw, Veeteelt en Visserij in Suriname zit momenteel met een paar ton visoverschot in de koelkasten. De vermin derde afzet is mede een gevolg van de goede kwie-kwievangsten, waardoor de be hoefte aan andere vis verminderd is. Toch zal er bij intensieve visserij steeds een overschot blijven bestaan dat op de een of andere wijze verwerkt dient te wor den. Met een onlangs gevangen partij haaien zijn proeven genomen op de afde ling agrarische technologie van het depar tement van Landbouw, Veeteelt en Visserij. Deze haaien zijn ingeblikt en tot nu toe schijnen de resultaten gunstig te zijn. De afzet van Surinaamse kleine garna len is geringer geworden, mede door de sterke concurrentie van Japan dat goed kope werkkrachten en goedkoop verpak kingsmateriaal heeft. Toch geeft men bij voorbeeld in Amerika de voorkeur aan Surinaamse garnalen, omdat de smaak daarvan uitstekend is, vooral door het ont breken van de sterke jodoformsmaak. Om het garnalen- en visoverschot op te kunnen vangen zal men moeten conser veren. Men heeft een regeling getroffen met het Instituut voor visserijprodukten van het TN.O. in IJmuiden, waar men met de Surinaamse vis zal experimenteren. De eerste van de tien Liberty- en Vic- tory-schepen, cie zeesleepboten van n.v. Bureau Wijsmuller van de Mottenballen- vloot der Verenigde Staten naar sloopwer- ven in Engeland, Italië en Japan moeten afvoeren, is op 3 september te Troon in Engeland, afgeleverd door de motorsleep boot „Titan" (1200 ipk). De 255 ton meten de „Titan" (32 meter lang) sleepte het ruim 7100 ton metende Libertyschip „Pocahon tas" in slechts 28 dagen over een afstand van ruim 1000 mijl van Wilmington USA naar Troon UK Ook het zusterschip van de „Titan" de „Friesland", vordert goed op de reis met de tweede Liberty van de VS naar Engeland. Deze sleep bevond zich op 6 september 400 mijl NNO van Bur- muda. DONDERDAG 8 SEPTEMBER Rex Theater, 20 uur: „Oog in oog met de dood". Thalia Theater, 20 uur: „Het brandmerk der zonde". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 uur en van 1416 uur geopend. VRIJDAG 9 SEPTEMBER Rex Theater, 20 uur: „Wir Wunder- kinder". Thalia Theater, 20 uur: „La Paloma". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, geopend van 9.3012 uur en van 14—16.30 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, 20 uur: huldiging Hoogoven j ub i] arissen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje der zonde". VRIJDAG 9 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De rode kaperkapitein". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De kinderrechter". W.B. Theater, 20 uur: „De vrouw met de zweep". Advertentie BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Afscheid van de wolken", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Als het bloed kookt", 14 jaar. Frans Halstheatcr: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Saboteur", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Totale oorlog", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „S.O.S. Pacific", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondags tevens 16.15 uur: „Strafbataljon 999", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Van vrijdag af dage lijks 14. 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Het koperen kandelaar-mysterie", 14 jaar. Miyerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Ketenen van de haat", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn ouders?", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Katja", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Wolf Larsen", 18 jaar. Vrijdag en zater dag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Straaljagers in de aanval", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Adam en Eva", 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 19 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 10 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dierentekenin- gen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10 tot 22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreeksen Miserere en Passion van Georges Rouault. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 16 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 11 september expositie schilderijen, aquarellen en plastiek van Th. Wieringa. Dagelijks van 9 tot 17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrij dag van 18 tot 20 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 19 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 2 septem ber). De wondervezel van moeder natuur, mevrouw! Elke kapokvezel is een luchtkussentje - met een vochtwerend anti-reuma waslaagje. Dus veerkrachtig en kurkdroog. Precies! Zacht en toch stevig, dus: anti-hernia! En is dit zo'n Keurkapokmatras Ja, een echte, u herkent 'rn aan de keurlabel. Beter kan ik u niet raden! KEURKAPOKMATRASSEN zijn o.a. verkrijgbaar bij PLANETENWEG 38 - 42 - TELEFOON 59.91 PRÉS. KRUGERSTRAAT 60 - TELEFOON 4129 PRES. STEYNSTRAAT 47-49 - TELEFOON 4769 ZEEWEG 191 - I3MUIDEN-OOST KENNEMERLAAN - TELEFOON 5537 LANGE NIEUWSTRAAT/MARKTPLEIN - CENTRUM GALERI3 TELEFOON 5205 unie MARKTPLEIN HAARLEMS BEDDENSPECIALIST Jansweg/Stationsplein - Tel. 14329 Zandvoort - Kerkplein - Tel. 3430 Amsterdam-W, - Hoofdweg 480 - Tele foon 85511 - Eigen matrassenmaker^ VERWULFT 9 - TELEFOON 10657 - HAARLEM GEN. CRONJÉSTRAAT 1? TELEFOON 55878 Koningsplein 8 - ümuiden Willemsbeekweg 94 - Umuiden-O. In Hotel „Bellevue" te Beverwijk heeft woensdagavond een comité, bestaande uit bestuurders van „Toonkunst" te Bever wijk, wethouder A. J. Hermes en Dr. H. J. F. Peeters, bij monde van de heer J. de Roos medegedeeld, dat men hoopt ex- in te zijn geslaagd om de bekende con- cei-tavonden van het Noordhollands Phil- hai-monisch Orkest, toch doorgang te doen vinden. Als gevolg van de steeds minder wordende belangstelling had de Commis sie Cultui-eel Bevei-wijk (C.C.B.), gehoord het oordeel van het gemeentebestuur, ge meend niet vei-der door te kunnen gaan met deze concerten. Dit meldden wij reeds. Genoemd comité echter, heeft na kennis te hebben genomen van de gehouden en quête onder de concertbezoekers, ge meend toch door te moeten gaan en in overleg met de dirigent van het Nooi-dhol- lands Philhai-monisch Ox-kest is men beslo ten meer werken te brengen die „meer in het gehoor liggen van het publiek". Over het algemeen was er weinig waardering voor het wei-k van de jongere componis ten, maar om toch ook meer jongere men sen te trekken, zal een enkele maal wel eens een modern wei-k worden gebi-acht, zo deelde men mede. Verder is er een regeling getroffen, waai-bij Jeugd en Mu ziek jaarlijks een bepaald bedrag zal stor- ten in de kas van Toonkunst, waardoor de leden van J. en M. op hun lidmaatschaps- bewijs toegang hebben tot de concerten. Verder zal men zoveel mogelijk goede so listen zien aan te trekken. De eerste con certavond zal men kunnen luistei-en naar de bekende Oostenrijkse pianiste Ingiid Haebler, die het viex-de pianoconcert van Ludwig van Beethoven zal vertolken. Dit concert vindt plaats op 12 oktober. Op 27 oktober geeft Toonkunst een uitvoe ring onder leiding van de heer Jac. Kort m.m.v. vele solisten. Dan kan men De Grote Mis van Anton Bruckner beluiste ren. Reeds nu kan men zich opgeven voor de vijf concei-ten bij de bestuurders van Toonkunst te Beverwijk. Voor de besteding van het resterende ge deelte van het voor deze gemeente be schikbare contingent woningwetbouw 1960 hebben B. en W. van Velsen een plan doen ontwerpen ten behoeve van de bouw van 72 etagewoningen aan het Pleiadenplant soen te IJmuiden. Tezamen met het plan voor 75 woningen aan het Burgemeester Weertsplantsoen te Santpoort zal dit jaar derhalve de bouw van 147 woningen tot uitvoering worden gebracht. Aangezien het in de beide plannen voor komende kleine woningtype voor de huis vesting van bejaarden kan worden be stemd, is het toegestaan deze woonruimte als tweederde woningwetwoning aan te merken. In verband daarmede zal het op 145 woningen vastgestelde contingent niet worden overschreden. De totale grond- en bouwkosten van de thans in uitvoering te nemen woningen ramen wy op 1.360.000. Reeds op de eerste competitiedag staan er voor de christelijke korfbalvereniging DKV zes wedstrijden op het programma. Het eerste twaalftal ontvangt KIOS II, een team, dat voor het eerst in de tweede klas se uitkomt. DKV start als favoriet, maar afgaande op de px-estaties van verleden jaar, zal KIOS II een aanwinst blijken in zijn nieuwe omgeving en de IJmuidenaren zullen er goed aan doen op kx-achtige tegenstand te rekenen. Ook het tweede twaalftal, dat in Sloter- dijk MIK II ontmoet, zal een moeilijke wedstrijd tegemoet gaan, want MIK II, dat het vorig seizoen heel goed van stax-t ging, doch later iets afzakte, moet in deze nieu we competitie tot de kanshebbers gerekend worden. Bij DKV IIISDO II zullen twee teams tegenover elkaar staan, waarvan verwacht mag wox-den, dat zij in de stx-ijd om de bovenste plaats een woordje zullen mee spreken, zodat een overwinning hier dub bel zal tellen. Door texTeinmoeilijkheden bij SDO zal de wedstrijd SDO bDKV b niet doorgaan. Het A- en het C-team nemen het op tegen de sterke juniox-en van KIOS. Het volledige programam luidt: DKV— KIOS II. 3.30 uur; MIK II—DKV II. DKV III—SDO II, 3.30 uur; DKV a—KIOS a, 2.15 uur en DKV c—KIOS b, 2.15 uur.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7