Ria van meter Velsen viel van twee hoge brug-ongelijk Deense voetballers bereidden zich anderhalf jaar zeer gedegen voor op de Olympische Spelen Steeple chase zal wel voor velen te zwaar blijken in samengestelde wedstrijd Turnsters weerden zich desondanks geducht Amerikanen leiden in het basketbaltoernooi Russische turnsters klasse apart Lusteloos hockey-elftal te sterk voor Fransen Laatste Olympisch nieuws Bronzen medaille voor Spaanse hockeyers Hongaar Karpati beste sabelschermer in Rome 15 Val Voor de derde keer Zaterdag 10 septeml Per vliegtuig Eenvoudige taktiek Ongeluk in Sont VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1960 Ondanks nieuwe, ernstige tegenslag hebben de Nederlandse turnsters zich donderdagavond bewonderenswaar dig geweerd. Opnieuw moesten zij het podium op met de psychologische druk, dat zij een volle klasse minder zouden zijn, dan de andere groep, die gelijktijdig optrad Rusland. Maar een ernstiger tegenslag kregen onze meisjes nog te verwerken. Ria van Velsen, het 21-jarige tengere turn- stertje uit Bodegraven, viel tijdens haar oefening aan de brug met onge lijke leggers van ruim 2 meter hoogte ruggelings naar beneden en belandde zo hard op de enkele cocosmat (na dien werd er nog een dikke schuim- rubbermat op gelegd), dat ze een kneuzing in haar heup opliep en met een van pijn vertrokken gezicht weg gedragen moest worden. Deze klap was moeilijk te verwerken. Bep Ipen- burg-Drommel kon haar tranen niet meer bedwingen, maar de wedstrijd moest doorgaan. De brug was het eerste toestel, waaraan onze dames werkten. Er volgden nog de even- wichtsbalk, de vrije oefeningen en het paard. Onze ploeg deed haar best en hield zich kranig, ondanks het nadeel, dat er nu nog maar 5 turnsters in plaats van zes op de mat kwamen Dit laatste is van invloed op de pun tentelling. Normaal worden in de teamwedstrijden de punten opgeteld van de vijf beste prestaties. De slechtste telt niet mee. Aangezien Ria van Veisen, die haar oefening niet kon beëindigen voor de brug een 0 kreeg, waarna Nederland met 5 turn sters de strijd voortzette, telde voor onze ploeg de laagste honorering tel kens wel mee. De avond was juist zo voortreffelijk be gonnen. Terwijl het Russische zestal aan het paardspringen was, werkte Bep Ipen- burg-Drommel aan de brug met 9.300 pun ten de hoogste score bijeen, die Nederland in dit Olympisch toernooi behaald heeft. Ook Lineke Majolee (met 9100 punten), Nel Wambach (met 9033 punten) en Nel Fritz (met 9000 punten) zorgden er voor, dat althans in dit prille begin het verschil tussen de Russische en de Nederlandse prestaties slechts gering bleef. Wel was Ria Meyburg als eerste met 8.900 punten begonnen, doch indien nu ook onze laatste turnster, Ria van Velsen, boven de 9 punten zou blijven, dan zou die laagste score niet meetellen en dan zou onze ploeg voor het eerst aan een toestel een totaal van meer dan 45.5 punt behalen. Met een extra schouderklopje van de chef d'equipe, mej. J. M. Fieseler, stapte Ria naar de brug toe. Ze begon uitstekend en werkte met grote vastheid. Tot, midden in de oefening, het fatale moment kwam. Ria stond rechtop op de laagste legger, steunde even met een hand op de hoogste en sprong daarna achterwaarts naar boven, de benen wijd uitspreidend. WeJ kwam 7,e boven de hoogste legger, doch haar beide hielen raakten de legger net. Daardoor verloor haar lichaam de verticale stand, ze tuimelde achterover en viel over de hoogste legger heen van ruim Dit is Kromich, de langste atleet van de Spelen. Hij speelt mee in de Russi sche basketbalploeg. In de finalepoule van het Olympisch basketbaltoernooi versloegen de Vererfigde Staten met 112—81 Italië. By de rust was de stand reeds 5648 in het voordeel van de Amerikanen. In de finalepoule won Rusland voorts met 6462 van Brazilië. Bij de rust hadden de Brazilianen met 3228 de leiding. Na de voorlaatste speeldag van het bas ketbaltoernooi is de stand in de finalepoule: Verenigde Staten 2 2 0 0 4 193138 Brazilië 2 10 12 140—139 Rusland 2 10 12 121—143 Italië 2 0 0 2 0 156—190 Het programma voor zaterdag is: Italië Rusland en BraziliëVerenigde Staten. twee meter ruggelings achterover op de mat. Tevergeefs probeerde ze zoals de bedoeling was geweest met haar handen de legger nog te grijpen. Er ging een schreeuw van afgrijzen door het publiek, Ria kwam op haar bekken terecht. Ze krabbelde onthutst overeind, deed nog enkele stappen, maar ging meteen met een van piin vertrokken gezicht weer languit op een andere mat liggen. Mej. Fie seler snelde samen met enkele officials toe, maar Ria kon niet meer opstaan. Na enkele ogenblikken van verwarring en besluiteloosheid, namen sterke handen haar op en droegen haar languit van het podium. Daar bleek echter, dat Ria niet meer mee zou kunnen doen. Nog voor door de luidspreker geannonceerd was, dat de teams nu van toestel zouden verwisselen (de Russinnen waren inmiddels met het paardspringen gereed gekomen) werd Ria opnieuw languit door een aantal officials over het podium heen de zaal uitgedragen en zo snel mogelijk per ambulance naar een ziekenhuis gebracht. Een daar genomen röntgenfoto bracht aan het licht, dat ze een kneuzing aan haar heup had opge lopen. Met de moed der wanhoop begonnen de overgebleven vyf turnsters aan het moei lijke nummer op de evenwichtsbalk. Ze hielden zich kranig. In tegenstelling tot vele andere landen tuimelde niet één van onze meisjes er af. Ze kregen allemaal bij na 9 punten en behaalden aldus tezamen de fraaie score van 44.465 punten. Wanneer men bedenkt, dat ze dinsdag bij de ver plichte nummers op de evenwichtsbalk met zes turnsters slechts 40.266 punten behaal den, dan spreken de cijfers duidelijke en goede taal. Intussen scoorden de Russische meisjes 48.432 punten aan de brug. Daarna volgden voor Nederland de vrije oefeningen, die 43.865 punten opleverden (tegen 40.498 punten dinsdag tijdens de voorgeschreven oefeningen) en tot slot het paardspringen, waarbij onze dames 42.065 punten behaalden (dinsdag 41.698). Alles bijeen bleef het totaal daarmee bijna 10 punten boven dat van dinsdag, toen het verplichte programma werd afgewerkt. Gisteravond was namelijk de eigen keuze aan bod. Juist als dinsdag behaalde, individueel bezien, Bep Ipenburg-Drommel, onze na tionale kampioene, de meeste punten, dit maal 35.499. Onze zesde turnster, Lineke Majolee uit Heiloo, volgde als tweede met De van de brug met ongelijke leggers gevallen Ria van Velsen wordt wegge dragen. Zij liep na val van twee meter een heupblessure op. 35.365 punten, Ria Meyburg was derde met 35.199, Nel Wambach vierde met 34.833 en Nel Fritz vijfde met 34.832 punten. De resultaten van beide programma onderdelen samengeteld, dus van 8 num mers, luidt de individuele uitslag van de vijf Nederlandse turnsters: 1. Bep Ipen burg-Drommel (Zandvoort) 69.098 punten; 2. Lineke Majolee (Heiloo) 68.432 punten; 3. Nel Fritz (Vlissingen) 67.397 punten; 4. Nel Wambach (Rotterdam) 67.165 punten; 5. Ria Meyburg (Rotterdam) 65.797 punten. Overeenkomstig de voorspellingen heb ben de Russische turnsters, die een klasse apart vormden, de teamwedstrijd met een ruime voorsprong gewonnen. Zij behaalden op de vier onderdelen voor de verplichte en vrije figuren een totaal puntenaantal van 382.320. Tsjechoslowakije werd tweede met 373.323 punten en Roemenië derde met 372.033 punten. De Nederlandse dames eindigden met 341.688 punten op de veertiende plaats. Alleen Oostemijk (326.038 pnt.), Spanje (302.387 pnt.) en Groot-Brittannië (297.721 pnt.) werden lager geklasseerd. De uitslag van het individuële dames nummer was: 1. Latynina (Rusl.) 77.031 pnt.; 2. Muratova (Rusl.) 76.696) pnt.; 3. Astakhova (Rusl.) 76.164 pnt.; 4. Nikeleva (Rusl.) 75.831 pnt.; 5. Iovan (Roemenië) 75.797 pnt.. 6. Ideka (Japan) 75.696 pnt.; 7. Ivanova (Rusl.) 75.431 pnt.; 8. Kaslauska (Tsj.sl.) 75 298 pnt." 9. Fost (Did.) 75.265 pnt.; 10. Posakowa (Tsj.sl.) 75.197 pnt. De wedstrijd Nederland-Frankrijk (2-0), waarvan de tweede helft werd bijgewoond door Koningin Juliana zij liet in de rust alle spelers aan zich voorstellen heeft maar weinig hoogtepunten opgele verd. De Oranjeploeg met nu eens De Graeff in het doel, Buteux van der Kamp als linkshalf en Hooghiemstra en Dekker in de voorhoede, ondervond slechts weinig tegenstand van de technisch zwak spelen de Fransen. Dat het ondanks het grote overwicht slechts bij twee treffers is ge bleven vond zijn oorzaak in een zekere lusteloosheid, waarmee vooral na rust werd gespeeld. In de zevende minuut ging midvoor De Beer in een onstuitbare dribbel voor de derde maal dwars door het centrum van de verdediging der tricolores en nu was het raak. Met een korte polsbeweging tikte De Beer de bal langs doelman Manoukian. Na een kwartier moest Ter- lingen na een bal met het lichaam te hebben gestopt voor een strafbully tegen de Franse linksbinnen Vandael aantreden. Terlingen werkte de bal echter rustig de cirkel uit en toen kon de Nederlandse aan val weer aan het werk worden gezet. En kele minuten later werd het 2-0 voor Ne derland. Hooghiemstra schoof de bal bij een strafcorner afgemeten naar de cir- kelrand, waar Van Erven Dorens klaar stond om met een droge klap de witte kogel tegen de achterwand van de Franse kooi te slaan. Een onmachtig Frans elftal heeft zich daarna nog 50 minuten uitgesloofd om een tegenpunt te scoren terwijl het Nederland se elftal er niet in slaagde de vorstin een derde oranje-treffer aan te bieden. Wilma Rudolph die haar derde gouden medaille van de Spelen ontving. Dat gebeurde na de 4 X 100 meter estafette. Advertentie Spanje is verrassend winnaar geworden van de bronzen hockeymedaille. In de wed strijd om de derde prijs, die vanmorgen in het wielerstadion werd gespeeld, versloegen de Spanjaarden Groot-Brittannië met 21. De ruststand was 11. Het scoreverloop was: eerste helft: 14de minuut: Scott (G.B.) 01, 26ste minuut: J. Dualde (Sp.) 11; tweede helft: 60ste mi nuut: E. Dualde (21). Australië is als vijfde geëindigd in het hockeytoernooi door in de beslissende wed strijd met 21 (rust 10) te winnen van Nieuw-Zeéland, dat zesde werd. MOOI LEVEN De Italiaanse discuswerper Adolfo Con- solini, die in 1948 een gouden medaille won en in 1952 een zilveren, heeft bekend gemaakt dat hij de schijf opbergt. „Ik heb mijn discus gedurende 23 jaar ge worpen en dat is een heel leven", ver telde de 43-jarige atleet, die de goede reus" van de Italiaanse sport wordt ge noemd. „Ik was hier tevreden met mijn zeventiende plaats, maar zet er nu een streep onder. Het was een mooi leven". VLAGGEN Vier leden van de Britse wielerploeg hebben verleden week getracht vier Olym pische vlaggen te stelen op het hoofdplein in het Olympisch dorp, zo is door de Ita liaanse politie verklaard. Een woordvoer der zeide dat de vier wielrenners, wier namen hij niet onthulde, op heterdaad werden betrapt door politiemannen, doch er in de duisternis in slaagden te vluchten, bij hun vlucht alleen een fiets achterla tend. Thans is hun identiteit bekend ge worden, doch te laat, want de wielren ners zijn al naar Engeland teruggekeei'd. De fiets is aan de Britse delegatie te ruggeven. 14.5516.30 uur: Filmoverzicht. Paarde- sport; conditieproef springconcours van de samengestelde wedstrijd. 16.30 uur: Extra-uitzending turnen. 18.0018.30 uur: Paardesport. 18.3019.00 uur Turnen. 19.0019.15 uur: Schermen. 19.15 uur: Atletiek: Marathon. 20.2020.30 uur: Olympisch allerlei. 21.0524.00 uur: Voetbal. Finale eerste helft; filmoverzicht; finale tweede helft. Gewichtheffen finale zwaarge wicht. Basketbal: laatste wedstrijden in de finale-poule om de eerste, tweede, derde en vierde plaats. 12.45—13.00 uur, 17.45—18.00 uur. 18.40 —19.00 uur, 22.00—22.30 uur, 23.45— 23.55 uur: Reportages, beschouwingen, uitslagen van de Olympische Spelen (Hilversum II, 298 meter). Het Olympisch programma bevat zater dag: Atletiek (avond), Basketbal (avond), Paardensport (middag), Schermen (ochtend en middag). Voet bal (avond), Gymnastiek (middag), Hockey (ochtend en middag), Ge wichtheffen (avond), Schieten (och tend en middag). Ver van het Olympisch strijdgewoel in Rome ligt temidden van de beboste bergen Pratoni del Vivaro. Een lustoord voor hen, die zich even willen en kunnen losmaken van de beslommeringen groot of klein die de Olympische spelen voor tiendui zenden in' de Italiaanse hoofdstad met zich meebrengen. Het is in dit lustoord, waar voor een categorie deelnemers niettemin de Olympische vlam hoog oplaait, name lijk voor de deelnemers aan de samenge stelde wedstrijd, de zwaarste proef in de hippische sport. Hoog op de heuvel liggen de stallen, een wereld apart in het leven van de Olympische Spelen I960, waar het kost bare paardenmateriaal is ondergebracht. Reeds eenmaal zijn de paarden, met de meester in het zadel, in het zadel, in het openbaar verschenen, namelijk voor de jury bij de dressuurwedstrijd, die drie da gen in beslag nam. Vandaag volgt onge twijfeld het zwaarste programmapunt met de uithoudingsproef over een afstand van totaal 34.560 meter, waarna zaterdag het laatste onderdeel wordt afgewerkt: het springen, waarvoor ruiters en paarden te rug zullen keren naar Rome. waar in het Piazza di Siena dan de Olympische kam pioen zal worden gekroond. Een nieuwe kampioen, want de Zweed Kastenman zal zijn titel niet verdedigen. De steeple chase is van de uithoudings proef veruit het spectaculairste, maar te vens ook het zwaarste onderdeel. En als de voortekenen niet bedriegen, belooft de steeple, zoals deze in het heuvelachtige (Van onze speciale verslaggever) Zaterdagavond zal Arne Sörensen het hart in de keel kloppen. Dan namelyk wordt beslist over het lot van het Deense voetbalelftal dat in de eindstrijd gaat spelen tegen de Joegoslavcn. Onze kansen, zegt Sörensen, zijn fifty-fifty. Maar hy is een voorzichtig man en een Deense journalist, die bij ons gesprek aanwezig was, rekent ons voor dat zyn team wel 70 percent kans op Olympisch goud heeft. Zijn de Joegoslaven sterker dan de Hon garen? vraagt hij, nee toch zeker. En hy strijkt tevreden over zijn mooie, volle baard. Iedereen in Rome is het er over eens dat de Denen, of zij zaterdag winnen of verliezen, de grote ontdekking van dit voetbaltoernooi zyn. Hoe zyn deze Scandinaviërs in een jaar tijds zoveel beter kunnen worden? Want ik verzeker u dat dit Deense elftal in niets gelijkt op de ploeg, die anderhalf jaar geleden in Amsterdam met 51 van Nederland verloor. Men vertelt mij, dat het geheim helemaal geen geheim is, maar is opgebouwd uit zeer hard trainen, een wel overwogen voorbereiding van anderhalf jaar, met een piek van zes maanden (december 1959 tot nu) waarin buitengewoon hard geoefend is met de ongeveer twintig spelers, die na vroegere selecties waren overgebleven van de achtendertig waarmee men begonnen was. Trainer Sörensen is anderhalf jaar met zijn auto week in, week-uit door het land getrokken om in de vier trainingscentra: Kopenhagen, Aarhuus, Odense en Wyles, eerste wekelijks en de laatste drie maanden twee of zelfs drie maal wekelijks bijeenkomsten te leiden. De spelers, die daar kwamen, ontbraken nooit. Verjaardagen, studie, mdere interessen: alles week voor voetbal op de avon den dat er getraind werd. Eens per drie dagen werd in elk trainingscentrum een oefenwedstrijd tegen een plaatselijke club gespeeld. Die training was helemaal niet zo uitzonderlijk. Er werd aan de lichaamsconditie gewerkt en er werd aan baltraining gedaan en daarbij werd voor een goede geest onder de spelers gezorgd. Het leuke was ook, dat de Deense Voetbalbond zich even zeer opofferingen ge troostte als de voetballers. Spelers, die ver van de trai ningscentra woonden, werden er per vliegtuig heen gebracht. Twee of drie maal per week, drie maanden lang! Dat moet een macht geld hebben gekost. Zwartkijkers zitten overal en dus waren er mensen in Denemax-ken die toen een nationale A-ploeg in een oefenwedstrijd slechts met 10 van een plaatselijke derdeklasser kon winnen van „weggegooid geld" spraken. Maar het staat nu wel vast dat zij ernaast zaten met hun bitse oordeel. Dit Deense elftal kan zeer goed voetballen. Sörensen legt mij een lijst voor met de resultaten van de jongste acht interlands. Ze werden alle gewonnen: met 30 van Noorwegen, met 72 van Griekenland, met 21 van Finland, met 10 van Hongarije, met 32 van Argentinië, met 21 van Polen, met 41 van Tunis en met 20 van de Hongaren. Van de befaamde Braziliaan se wereldkampioenen werd met slechts 43 verloren. goed is blijven spelen, ook nadat Flemming Nielsen die strafschop had gemist. Niemand heeft hem er ook maar een verwijt van gemaakt. Hoe het kwam, dat hij naast schoot? Hij was zo zenuwachtig, dat hij de bal niet zag, toen die op de stx-afschoppunt lag. Curieus is zijn verhaal over Enoksen ,de zeer goede, keihard-zwoegende linksbinnen. Enoksen was tegen Tunis uit het elftal gelaten omdat hijte weinig werk verzette(!) en hij kon zijn plaats tegen de Hongaren slechts terug krijgen doordat er een ander ziek werd! Zo speelden de Denen een halve eindstrijd met de beste man in hun elftal, die ze eigenlijk niet eens hadden willen opstellen. Het gesprek komt over het vliegtuigongeluk, dat een paar maanden geleden acht Deense voetballers het leven voor de Olympische ploeg. Zou, indien zij in leven waren voor de Olympische ploeg. Zou, indienz ij in leven waren gebleven, het Deense elftal nog stex-ker zijn geweest? Sörensen is er heel eerlijk over. Nee, zoals wij tegen de Hongaren speelden, hebben we onze top bereikt. Beter kunnen we niet en ook die vier zouden het niet beter hebben kunnen doen. Dat Söx-ensen dik tevreden is met het bereiken van de finale behoeft geen betoog. Het sterkste staaltje van zijn landgenoten in de halve finale vond hij dat het elftal De tactiek van de Denen was eenvoudig genoeg. Sterke mandekking van de halfspelers en de kanthalves en een spil, die altijd moest zorgen de sluitsteen van de veldspelex's te zijn. We moesten wel zo spelen, zegt Sö rensen, want onze spil is zwak als-ie te ver naar voren wordt getrokken. Maar op een klein gebied is hij zeer goed. In de aanval beginnen we met een W-formatie, die echter gaandeweg overgaat in een M-opstelling. Het enige bijzondere is, dat linksbinnen en midvoor als speerpunten optreden en links en rechts van de vijande lijke spil positie kiezen. Wat wij altijd proberen, is de voorhoede op een breed front in actie te krijgen. Die aanval moet helemaal uitwaaieren. Des te minder kans is er dat de zaak vastloopt. Sörensen zucht eens en kijkt uit het raam waar juist een paar Joegoslaven voorbijkomen. Goede voetballers, zegt hij, maar niet onklopbaar. Zet u vooral in uw ver haal dat al onze spelers amateurs zijn. Wij zijn hier als zodanig de enigen. Of ze allemaal amateur blijven na de Olympische Spelen, is natuurlijk een andere kwestie. In Londen 1948 werden we derde en dat heeft ons het halve elftal gekost. Maar goed, ook al zou dat weer ge beuren, dan is er nog geen man over boord. Dan tim meren we bij gelegenheid weer 'n nieuw elftal in elkaar. Sörensen is een filosoof, plus een optimist. terrein van Pratoni del Vivaro is uitge zet, het uiterste te zullen vergen van rui ter en paard. Nadat de ruiter met zijn paard als eer ste onderdeel van de uithoudingsproef 7440 meter over wegen en door terrein heeft afgelegd, komt hij aan de start voor de 3600 meter lange steeple-chase, waar van de enige natuurlijke hindernissen zijn de heuvels. En hiex'op en daartussen is een groot aantal hindex-nissen opgebouwd. Reeds de tweede hindernis een brede sloot met daai'voor een lichte verhoging, waarvan het gevaar schuilt in de met hout versterkte wand aan de overzijde zal moeilijkheden geven, maar al verder wan delende over de droge, harde heidegrond stuitten wij op nog zoveel meer hindernis sen van zwaar kaliber. Wat te zeggen van de tot een eenheid aaneen gesloten hinder nissen 3 en 4 twee stenen muui-tjes ter hoogte van 75 cm en elk 1 meter breed met daartussen een harde weg van 7.50 meter, of de ineen gevlochten hindernis sen 32 tot en met 34 met eveneens ste nen muurtjes, echter in oplopende hoog te op een harde weg, dadelijk gevolgd door wederom een sprong, nu over een hek. Halfweg in de klim naar de top van een heuvel troffen wij een rij fel gekleur de bijenkasten als hindernis aan, waar aan vooraf gaat een massieve barrière van boomstammen ter hoogt van 1.25 me ter cn dit na een steile klim naar een heuveltop. Er is een ongemarkeerde, drie meter diepe greppel, er zijn diepte- en bi-eedtespx-ongen om over de keren, dat het paax'd de lucht in moet maar te zwij gen. De kunde van ruiter en paard zullen hier onvoldoende blijken wanneer beide niet de nodige moed bezitten. Want ex- is ongetwijfeld moed voor nodig een taak, als waarvoor de combinaties zullen wor den gesteld, te kunnen volbx-engen. De dx-ie volgende onderdelen: 13.440 me ter over wegen en door terrein, de 8100 meter cross-country en tenslotte de 1980 meter over vlak terrein, zullen na de steep- le-chase voor ruiter en paard een verade ming zijn. De officieuze uitslag van de dressuur van de samengestelde wedstrijd het eer ste ondex-deel luidt: 1. kapt. Guy Lefrant (Fr.) 70,5 pt.2. Bjorke (Denemax-ken) 73.50 pt.; 3. Olie Bax-kander (Zweden) 77.50 pt.; 4. Saybaytol Mursalimov (Rusland) 79 pt.; 5. Ottokar Pohlman (Did.) 81 pt,; 6. Surie Lindback (Zweden) 84 pt.; 7. Constantin Venkov (Bulgarije) 85 pt,; 8. Anton Buhler (Zwitserl.) 89.01 pt.; 9. Jorge Eduardo Ma- thias (Port.) 92.05 pt.; 10. Peter Zobel (De nemax-ken) 93.51 pt. De Hongaar Rudolf Karpati heeft het individueel sabclschermen gewonnen. De Hongaar Zolton Horvat veroverde het zil ver. De Italiaan Calarese verzekerde zich van het brons. De Fransman Claude Arabo is vierde en de Pool Zablocki vijfde. Karpati won zes wedstx-ijden van de eindronde en verloor er twee. Hij kx-eeg alleen van de Rus Iakov Rylskyi en de Italiaan Calarese een nedex-laag toegediend. De finale verliep uiterst vinnig en vier schermers eindigden met vijf overwinnin gen en drie nederlagen achter de Hongaar. Het waren de Hongaar Horvat, de Pool Zablocki. de Italiaan Calarese en de Frans man Ax-abo die onmiddellijk de strijd her vatten voor de tweede tot de vijfde plaats. De uitslag van de finale sabel individueel luidt: 1. en Olympisch kampioen Karpati (Hongarije) 5 overwinningen; 2. Horvat (Hongarije) 4 overwinningen; 3. Calarese (Italië) 4 overwinningen; 4. Arabo (Fr.) 4 overwinningen;5. Zablocki (Polen)

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15