KERKDIENSTEN Veilingoverzicht ^^Brieven aan de redactie Aanleg van westelijke randweg bij Kleverlaan is begonnen Havenberichten L0ENDERSL00T KENNEMER GARAGE voor RIJLES 4 Gedeelte tussen Zijlweg en Delftlaan wellicht eind 1961 in gebruik Tanker met nieuwe machine Per ongeluk S.O.S. Burgerlijke Stand van Velsen ^PANNEN Laatste duivenvlucht Uitgevaren vissersvaartuigen is „SUCCES" Zondag SVIJ-Halfweg ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1960 Er wordt hard gewerkt aan het nog ontbrekende sluitstuk van de westelijke randweg langs Haarlem tussen de Zijl- weg en de Delftlaan. Bij Provinciale Waterstaat streeft men er naar dit deel van de randweg met inbegrip van via ducten, kruispunten en bijbehorende werken voor eind 1961 klaar te hebben. Dezer dagen is het aannemingsbedrijf P. C. Zanen uit Heemstede nu ook nabij de Kleverlaan in Haarlem-Noord tussen de Kleverparkweg en de spoorlijn Haar lem-Uitgeest begonnen aan het grond werk voor het weggedeelte dat de Delft laan met het viaduct in de Willem de Zwijgerlaan in Overveen zal verbinden. Bij de bouw van dit viaduct, dat de Oranje Nassaulaan, de Julianalaan en de Prins Mauritslaan zal overbruggen is men gevorderd tot het oprichten van de be tonnen pijlers, die de achttien overspan ningen van het viaduct zullen dragen. Zoals bekend is zal de westelijke rand weg de spoorlijnen Haarlem-Zandvoort en Haarlem-Uitgeest kruisen met viaducten. De projectie van deze grote tweebaans verkeersweg tussen de Willem de Zwij gerlaan en de Delftlaan bracht met zich mee dat de spoorbaan ten westen van de Kleverlaan over een afstand van ongeveer 700 meter moest worden verlegd en opge hoogd. In verband hiermede zal ook de spoorwegovergang op de Kleverlaan eni ge wijzigingen ondergaan. Binnenkort zal ook begonnen worden aan het gedeelte van de westelijke randweg dat over een deel van het ijsbaanterrein zal voeren. De randweg zal tussen de Heussensstraat en de Stuyvesantstraat aan sluiten op de Delftlaan. De kruising met de Kleverlaan zal gelijkvloers worden. Herenhuizen bij viaduct te knop Wie de bedrijvigheid bij de bouw van het viaduct in de Willem de Zwijgerlaan in Overveen gadeslaat krijgt nu al een indruk van het overheersende karakter van dit bouwwerk in de omgeving van de Julianalaan. Met de rust in dit gedeel te van Overveen is het wel voorlopig ge daan. En wanneer straks het snelverkeer een vijftal meters boven de begane grond over het viaduct zal razen, zal het er zeker niet beter op worden. Hier en daar kan men voor de herenhuizen, van waar uit men een „vrij uitzicht" op het in aanbouw zijnde viaduct heeft, bordjes met „Te koop" zien staan P. V. d. A. EN DE MILJOENENNOTA Op donderdag 22 september houdt de afdeling Heemskerk van de Partij van de Arbeid een ledenvergadering. Op deze bij eenkomst zal het Tweede-Kamerlid de heer J. M. den Uyl spreken over het on derwerp „Wat brengt ons de miljoenen nota". WIJKEROOG-WINKELIERS VERGADEREN De leden van de winkeliersvereniging „Wijkeroog" zullen donderdag 15 septem ber in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat bijeenkomen om zich te beraden, nu al, op de nieuwe Sint-Nicolaas-actie, waarvoor men een voorstel in petto heeft. Reeds thans is be kend, dat de winkeliers uit Velsen-Noord op dinsdag, 20 september met elkander een dag uitgaan. Er wordt een bezoek ge bracht aan Rotterdam met bezichtiging van de Floriade en andere bezienswaar digheden. OECUMENISCHE DIENST De eerste van de maandelijkse oecume nische avonddiensten wordt zondag in de Ned. Hervormde kerk te Wijk aan Zee ge houden en begint om kwart over zeven. Pastoor A. Zwart van de Oud-Katholieke kerk te Zaandam zal in deze dienst de pre diking houden. (Pastoor Zwart is geboren IJmuidenaar). De liturgie zal worden ver zorgd door ds. J. A. Eekhof, Ned. Her vormd predikant te Wijk aan Zee. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Korsun- Shevkhenkovshy van Leningrad, hout voor Zaan dam: Tor. Londen: Biri, Oslo; John August Ess- berger, Bremerhaven; Scheldestroom, Par; Her- tha, Colchester, ledie Ubunker; Roelf Buisman. Par: Chiquita, Rotterdam; Clangula, Rotterdam; Otto, Hamburg. Zaterdag kwamen In IJmuiden aan: Sanden- burgh, Rotterdam: Asmidiske, Norfolk; Altair, Sandvik; Viris, Lulea. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Russ naar Ljussingsfjord; Victory, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Nautic, Karlhamn; Albaro, Pepel; Afiena, Utersen, veevoeder van Zaandam; Bran- daris, Karlskrona, kunstmest; Femaren. Londen: Oranjestad. Cowes Roads; Swift. Harlingen; Re liable. Gloucester; Neptun, Hamburg: Wulp. Manchester; Ank T. Delfzijl; Manto. Aalsborg; Ladon. Las Palmas: Hasselo. Rotterdam, ledig van Hoogovens; Calchs, Kopenhagen; Notos, Rotterdam; Laomedon, Londen; Gevle, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ponza naar Delfzijl, ledig van IJmuiden: Julius Hauschildt. Gdansk: Irolli, Rotterdam; Arendskerk, Marseil le; Antilochus, Port Said. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Aan de zuidzijde van de Kleverlaan tussen de Kleverparkweg en de spoor baan is een begin geinaakt met de aanleg van het gedeelte van de weste lijke randweg, dat de Delftlaan in Haarlem-Noord met het viaduct bij de Julianalaan in Overveen zal verbinden. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 IJmuiden Tel. 4324 Voor EERSTE KLAS SERVICE Advertentie SUNDERLAND, Engeland (UPI) Van een werf te Sunderland is een motor tankschip van 20.000 ton te water ge lopen, de „Montana". Dit schip is voor zien van een zescylinder machine die 10.800 pk levert en gebouwd is volgens een ge heel nieuw principe. De machine is ver vaardigd van lichte materialen, is kleiner dan motoren met een vergelijkbare kracht en verbruikt aanmerkelijk minder brand stof. De nieuwe motor (type „P", van een machinefabriek die bij het concern behoort waar de tanker gebouwd is) wordt nog als experimenteel beschouwd, maar opdrachtgevers en bouwers verwachten er belangrijke resultaten van. Scheveningen-radio heeft gistermiddag melding gemaakt van een S.O.S.-bericht dat door het Engelse schip „Loch Garth" was uitgezonden. Een goede minuut na dit S.O.S. seinde het schip echter dat het veilig in de haven van Rotterdam lag en dat een ongelukje met de zendinstallatie de oorzaak van het loos alarm was geweest. Tijdens een revisie van de zender begon het automatische noodsein plotseling te werken. De verschrikte telegrafist meld de direct daarop aan de seinzaal van Scheveningen-Radio, dat alles wel was aan boord van de „Loch Garth". Achttien overspanningen zal het via duct tellen dat de Oranje Nassaulaan, de Julianalaan en de Prins Mauritslaan in Overveen zal overbruggen. Bij de Julianalaan wordt het viaduct ruim vier meter hoog. Op het bouwterrein, waarvan men hier een foto ziet, is men momenteel gevorderd tot het oprichten van de tientallen betonnen pijlers waarop het viaduct zal komen te rusten BEVALLEN: M. van Westerop-Boersma, z., Andromedastraat 22, IJmuiden; J. Lauckhart-Dijkstra, z., Eenhoornstraat 31. IJmuiden; G. van Oosterom-Jongejans, d., Meervlietstraat 86, Velsen; C. G. van Bree- men-Vriend, d., Van Ostadestraat 25, IJmuiden-Oost; V. Friedrichs-Zeeuw., d, IJselstraat 75, IJmuiden; M. C. van de Meent-Quaijtaal, z., Poolsterstraat 4, IJmuiden; A. J. H. Mol-Kuiper, d., Bloe- mendaalseweg 130, Bloemendaal; K. te Loo-Groenendijk, z., Bloemstraat 102, IJmuiden; E. Groot-Kok. d., Tulpenstraat 32, Santpoort. M. A. G. Blok-Van Schagen. d., Pleiadenplantsoen 71, IJmuiden; A. de Graaf-Kruit, z., Gijzenveltplantsoen 55. IJmuiden; E. Hopman-Hoetmer, z., Lin- naeusstraat 91, IJmuiden OVERLEDEN: J. Verheij, 66 j, echtg. van M. Luit, Valeriuslaan 66, Driehuis; J. van Leeuwen, 63 j., echtg. van K. C. Beveling, Hofdijklaan 57, Driehuis; Chr. E. van Dijk. 93 j„ wed. van J. Donker, Rijnstraat 4, IJmuiden; F. J. J. Dinkelberg, 69 j., echtg. van H. J van der Riet, Slaperdijk 38a. Haarlem; C. Gouda, 78 j., wed. van J. Zwart, Homburgstraat 18rd., IJmuiden. ONDERTROUWD: A. P. Verkooij, Thor- beckestraat 29, Haarlem, en E. Tuinstra, Princestraat 5, Velsen-Noord; T. Peper. Braamstraat 5, IJmuiden, en B. T. van der Werf, J. P. Coenstraat 7, IJmuiden-Oost; J. Eist, Brederoodseweg 86, Santpoort, en W. Kreuger, Hoofdstraat 159, Santpoort, t.a. Santpoort, Brederoodseweg 86; P. C. Ruig- rok, Lingestraat 16, Haarlem, en C. A. Sin- tenie, Kieftendellaan 22, Santpoort, t.a. Santpoort, Kieftendellaan 22; B. de Wagt. Van Tienhovenstraat 4, Heemstede, en K. Zwaan, De Noostraat 82, IJmuiden-Oost. GEHUWD: G. A. Kraaij en A. J. van Kleef, J. van Heemskerkstraat 44; J. A. Hoogerwerf en E. W. Eibisch, Santpoort, Middenduinerweg 32; Th. A. Zwart en R C. van Dongen, IJmuiden, Scheldestraat 9: P. Vonk en A G. van Ochten, IJmuiden, Kanaalstraat 214; F. van der Stelt en E. de Bruine, Nijmegen, Vuurvlindertjesstraat 21; P. Molleman en J. S. Brits, Santpoort, Marowijnestraat 1; J. R. Kampman en M, Bosman, IJmuiden-Oost, Meeuwenlaan 34. „THE WINSLOW BOY" BIJ C.F.A. De Christelijke Filmactie te Beverwijk opent het seizoen met de rolprent „The Winslow Boy". Deze voorstelling vindt zaterdag 24 september plaats in de gerefor meerde kerk aan het Moensplein. Zater dagmiddag zal in het hervormde gebouw aan de Schans voor de jeugd de film „Ta feltje dek je" vertoond worden. CHRISTELIJKE SCHOOL KREEG UITBREIDING Het nieuwe gedeelte van de christelijke school aan de Marquettelaan te Heemskerk is nu zover gevorderd dat men nog deze week het complex volledig in gebruik zal nemen. De officiële opening zal op een nader te bepalen tijdstip plaatsvinden. CSV-ERS HIELDEN JAARVERGADERING In het clubhuis aan de Zeeweg te Bak- kum neeft de Castricumse sportvereni ging CSV haar jaarlijkse ledenbijeenkomst gehouden. Voorzitter P. L. Duinker me moreerde hierbij in zijn openingswoord in het kort de belangrijkste gebeurtenissen van het voorbije voetbalseizoen. De secretaris, de heer M. J. Vis, belichtte in zijn jaarverslag de resultaten van de afgelopen competitie waarin de elftallen eigenlijk wat teleurgesteld hadden na de goede voorbereidingen in Wijkertoren- en Van Speycktournooi. Hij deed vervolgens mededeling van het feit, dat. goedkeuring op de plannen voor nieuwe verlichting van het trainingsveld en overkapping van de tribune waren ver kregen, zodat men met de uitvoering hier van spoedig een begin zou kunnen maken. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren J. Morelis en E. de Vries herkozen. Ook werden de leden van de kascommissie benoemd. Namens de jeugdcommissie sprak ver volgens de heer J. Edam over de resulta ten in liet afgelopen seizoen, welke bij de jeugd slechts één kampioen had opgele verd. Verheugend vond hij, dat men voor de jeugd twee nieuwe leiders had kunnen vinden in de persoon van de heren H. Lus tig en C. Been. De tweede voorzitter, de heer J. Morelis. was tevreden over de gang van zaken voor wat betreft de toto met de groei van het aantal deelnemers. VOORWEDSTRIJD Als voorwedstrijd van VSVExcelsior wordt zondagmiddag op Schoonenberg VSV II—Haarlem II gespeeld (op het hoofdveld). Zondag 11 september IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat 10 en 17 uur: ds. G. van Doorn; De Rank, 10 uur: mej. G. de Wilde (jongerendienst). Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. Joh. Dickhout; 19 uur: ds. Lamping (jeugddienst); Jeugdkapel, N. Aleman. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: drs G. H. Homans; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk, Burg. Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. Vlietstra. Volle Evangelie Gemeente, Cultureel Gebouw, 19.30 uur: C. Mijnbergen; dins dag, 20 uur: G. R. Mik. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cultureel Centrum, 17 uur: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; woensdag 9 uur: Hei lige Mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14® 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsa menkomst Kennemerland; 20 uur: open bare samenkomst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, zondag 8 en 10 uur. In de week: 8 uur. R.-K. Kerk, Petruskerk, Dolfijnstraat, zondag: 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 uur. In de week 7 en 8 uur. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: N. Schouten. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. van ileeuwen; 17 uur: drs. G. H. Ho- mans. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. L. Doorn. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: ds. J. Raven. Ned. Herv. Evang. op Geref. Grondslag: Kapel Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur M. de Vos. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: bijeenkomst. R,-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur: 18 uur Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: ds. C. Meijer. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. „Emanuel", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: N. van Beveren. R.-.K. Kerk St. Joseph, Wijkerstraatweg 55, 6.15, 8. 9.15 en 11 uur: 18 uur: avond mis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 uur: ds. J. A. Roskam. R.-K. Kerk, 7, 8.15, 11.30 uur; om 9.30 uur hoogmis. In de week 7 en 8 uur. SANTPOORT: Ned. Ilerv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: G. Nijenhuis; 19 uur: ds. G. H. van Wil- lenswaard; Santpoort-Zuicl, 10 uur: dr. W. S. I. van Leeuwen; Jeugdhuis, 10 uur: W. J. Kwakkel. R.-K. Kerk, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week 7 en 8 uur. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. 9 uur: ds. J. J. Rebel; 15 uur: ds. J. P. Geels. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: J. Polderman; 19 uur: Heilig Avondmaal. Vrije Evang. Gem., 9 uur: H. Raven. Evang. Luth. Gemeente, 10.45 uur: ds J. A. Roskam. R.-K. Kerken: St. Agatha, H.H. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoog mis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00', 10.30 en 11.45 uur; 19 uur: Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli: 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk. 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Bevestiging van mej. Wika W. A. C. Hijner in haar bediening als maatschappelijk werkster onder de Trekkende Bevolking; 19.15 uur: ds. M. Wendte. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 uur: ds. G. Ph. Loeker; Oosterwijk, 10 uur: drs. Dirksen; Jeugdkapel ,.De Opgang", 10 uur: de heer M. de Rooy. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. Burger. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. Joh. Knol. Chr. Ger. Kerk, Prinsesselaan, 15 uur: ds. Vlietstra. (Verkort weergegeven) Jane Addams. Met belangstelling las ik het .nteressante artikel van dr. P. H. Schroder over Jane Addams in „Erbij" van 3 september j.l. Alleen met de conclusie ben ik het niet eens. Deze luidt: „Triest dat een zo grote vrouw zo volkomen ver geten .schijnt". Dit )s zeker niet het geval. In de Ver enigde Staten wordt haar honderdste ge boortedag op velerlei wijzen herdacht. In de eerste plaats door een heruitgave van haar werken (Jane Addams, a Centennial Reader; New York, The Macmillan Com pany). Verder door herdenkingsbijeen komsten, radio-uitzendingen onder andere door het secretariaat van de Verenigde naties in een serie van vijf over: „Vredes initiatieven". Een van de nummers van de „Unesco Courrier" zal geheel aan Jane Addams zijn gewijd. Maar daarbij leeft haar werk voor de vrede voort in de Wo men's International League for Peace and Freedom, die in 1915 in Den Haag werd opgericht (na het congres waarover de heer Schroder schrijft) en die in tweeën twintig landen secties heeft. Deze orga nisatie neemt zeer actief deel aan het werk van de Verenigde Naties, waarbij zij is vertegenwoordigd in New York en Ge- nève. In de oorlog werd de organisatie verboden en pas in 1958 is de Nederlandse sectie weer opgericht onder de naam: In ternationale Vrouwen Organisatie voor Vrede en Vrijheid. Om Jane Addams te eren werd besloten in 1960 een campagne te voeren in alle secties om geld bijeen te brengen voor een tehuis voor vluchtelin gen in Spittal in Oostenrijk, waarvoor ook de Oostenrijkse x-egering geld beschikbaar heeft gesteld. Beoogd was 20.000 dollar in te zamelen, maar er is 30.000 dollar ont vangen. Voi-ige week is in de straat die naar Fridtjof Nansen heet en waar ook een huis naar de vroegere Hoge Commis saris voor de Vluchtelingen mr. G. J. van Heuven Goedhart is genoemd, dit Jane Addamshuis ingewijd in tegenwoordigheid van een afgevaardigde van dr. A. Lindt, de tegenwooi-dige H. C. voor de Vluchte lingen en van een aantal leden van het internationaal bestuur van de I.V.O.V.V. op deze wijze worden in één straat drie Nobelprijswinnaars herdacht, die zich allen op humanitair gebied verdienstelijk heb ben gemaakt. Men hoopt in 1965, als de I.V.O.V.V. vijftig jaar bestaat, weer een der driejaar lijkse congressen in Den Haag te kunnen houden. Het adres van de secretaresse is mevrouw J. LovinkNeuteboom, Potgie- terweg 30, Heiloo, die gaarne nadere ge gevens verstrekt. Mej. C. P. BAL, Overveen In het boek „Champions of Peace" waarin het leven wordt beschreven van degenen die de No belprijs voor de vrede kregen, komt een goede biografie van Jane Addams voor. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: heiligingssamenkomst; 12 uur: zondag school; 16.30 uur: kindei'samenkomst; 20 uur: verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: R.-K. Kerk, 7, 8.45 en 10 uur (Hoogmis); 18.30 uur: avondmis. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, ds. J. A. Eekhof; 19.15 uur: pastoor A. Zwart, Oecumenische dienst, en ds. J. A. Eek hof. HEEMSKERK: R.-K. Kerk, St. Laurentiuskcrk: 6.30 en 7.15 uur H. Missen, 9.15 uur: Hoogmis; 11 uur: Kindermis; 12 en 17.15 uur: Avondmis. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte; 19 uur: ds. G. v. Doorn; 19 uur: Open deur-dienst. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 uur: ds. Joh. Knol; 17 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen. R.-K. Kerk, St. Laurentiuskerk, 6.30 en 7.15 uur: H. Missen; 11 uur: Hoogmis; 12 en 17.15 uur: Avondmis. CASTRICUM R.-K. Kerk, 6.45, 8. 9.15, 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. BAKKUM R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 uur. Advertentie /Almoin vlekvrij door en door duurzaam moderne vormgeving hygiënisch GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Nu het vliegseizoen voor de postduiven- houders gaat eindigen heeft men van Cas tricumse zijde allereerst deze week nog een bijeenkomst gehouden waarop over de laatste vlucht, die a.s. zondag gehou den wordt, werd gesproken. Evenals voor gaande jaren, besloot men van deze laat ste vlucht een attractievlucht voor de le den te maken, waaraan vex-schillende prijzen verbonden zullen zijn. Door de voorzitter weid mededeling gedaan van een tentoonstelling. Als voorlopige data, waarop deze duivenshow gehouden zal worden, werden 3 en 4 december ge noemd Ook nu zal weer een bekende keurmeester worden aangezocht om de vogels naar conditie en kwaliteit te keu ren Er zullen weer aantrekkelijke prij zen beschikbaar worden gesteld. Trawlvlsserij Woensdag 24 aug.: m.l. Toenadering KW 95. Zaterdag 27 aug.: m.l. Onderneming IV SCH 153. Maandag 29 augustus: m.t. Jacoba Gesina IJM 3G. Beatrice IJM 72; m.l. Everard Christina KW 40. Dinsdag 30 augustus: m.t. Dirk Maria KW 80. Stadt Enckhuysen KW 82, Ada VL 7, Michiel Jan VI. 110. Liesje en Rutger VL 153: m.l. Gezine Geertrui KW 176. Drie Gebroeders HD 79; m.k. Mare Liberum KW 117. Woensdag 31 augustus: m.t. Jan Maria KW 171: m.l. Maria Jacoba KW 73, Hettc Margarelha KW 74, Onderneming KW 175. Donderdag 1 september: m.t. Amsterdam IJM 28. Thorina IJM 33, Deming KW 8; m.l. Sursum Corda KW 124. Willy KW 141: m.k. Pietertje HD87. Vrijdag 2 septemb.: m.t. Maria van Hattem IJM 10. Post Bov IJM 35. Delft IJM 37. Francina KW 153: m.l. Excelsior III KW 76; m.k. Swift IJM 54. Maandag 5 september: m.t. Johannes Polder man IJM 20. Elie Chenevière IJM 32, Allan Water IJM 34, Protinus IJM 154, Wiron IV IJM 209, Golfstroom KW 4, Voorloper VL 16, Michiel HD 108: m.l. Adeodatus IJM 30. Jan IJM 81, Wiron III I.TM 221, Adrianus KW 10, Arle Nico KW 17, Adriana KW 19. Concordia KW 26, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69. Willempie KW 89, Molva KW 91, De Vrouw Dirk je KW 104. Jacoba KW 107, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116. Robert Wil liam KW 123. Petronella KW 125. Jacoba Catha- rina KW 132, Willy KW 154, Willem Groen KW 158, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Vertrouwen KW 166. Pieter Anne KW 169. Onderneming III SCH 117; m.k. Dageraad IJM 4. Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Pool ster IJM 11. Maria Lovisa IJM 16, Emise) IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margrita I.TM 42, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, De IIoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60. K. P. IJM 61, Jaap IJM 62. Michiel IJM 63. Ronny IJM 64, De Hoop III I.TM 73. Corrie IJM 78 (7 sept. binnen), Wiron VI IJM 206. Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Magda IJM 272, Deo Volente II KW 11, Lccndert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21. Petronella KW 31, Tiny KW 34, Stern KW 36. Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Dinemaric KW 57. Ludi KW 61, Alida KW 62. Margriet Jozien KW 63. Arend Cornells KW 68, Nico KW 72, Zeearend KW 79. Neeltje Johanna KW 84, Adriana Catharina KW 92, Nico KW 96, Arendie KW 98. Wim KW 103, Karla Ellen KW 106. Gijsbert Dirk KW 109. Wilma KW 113, Cor nelia KW 118, IJsbrand KW 119, Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131. Ko ningin Juliana KW 133. Dirk Taat KW 134, Dirk van Beden KW 148. Willy Alida KW 155, De Vrouw Alida KW 160. Helena KW 164. Alida Ja- ccba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210. Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14. Marvannc WR 7. Okko Bosker WR 25. Petra WR 32 Tinv Dieuw WR 33. Jan Willem WR 34. Inter nos WR 49. Flevo WR 50. Stella Maris WR 51, Sijtje WR 58, Albert MO 1. Dinsdag 6 september: m.t. Job Gouda IJM 79, Wiron II IJM 211, Nicolaas Senior KW 42 Brit tenburg KW 121. Dirkje RO 53. Onderneming I SCH 262; m.l. Bertha KW 38, Geertje KW 108. Bali KW 129; m.k. Frank IJM 65, Paul IJM 66. Woensdag 7 september: m.t,. Sakina Marline KW 32. Albertha Hendrika KW 81, Albatros KW 87. Maria Theresia KW 99, Arie Ouwehand KW 122. Emma Wilhelmina KW 135, Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Annie IJM 14. Doggersbank KW 75, Eendracht KW 168; m.k. Corrie IJM 78 (8 sept. binnen), Spes Nostra WR 56. Donderdag 8 september: m.t. Ariadne IJM 18. Cornelia Maria SCH 135. Willem VL 121: m.l. Nes tor KW 101: m.k. Corrie IJM 78, Maartje KW 71, IJsbrand KW 119. Vrijdag 9 september: m.t. Claesje RO 46: m.k. Elly Gerda KW 142. t Haringdrijfnetvlsserij Dinsdag 16 augustus: m.l. De Arend KW 7. Woensdag 17 augustus: m.l. Willem Cornells KW 16. Grietje KW 20 (9 sept. binnen), Rijnmond II KW 43 (9 sept. binnen), Janna KW 163. Zaterdag 20 augustus: m.l. Annie KW 54, Ne derland VII KW 130. Maandag 22 augustus: m.l. Voorwaarts KW140. Woensdag 24 augustus: m.l. Aafke Jacoba KW41. Donderdag 25 augustus: m.l. Volharding KW 2o. Maandag 29 aug.: m.l. Cornelis Marinus KW 48. Woensdag 31 augustus: m.l. Hubertha Gerarda KW 9, Wilhelmina I KW 25, Wilhelmina II KW 138. Donderdag 1 september: m.l. Hollandia KW 18, Neptunus KW 45. Vrijdag 2 september: m.d. Noordster KW 67. Maandag 5 september: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Rijnmond IV KW 15, Rijnmond III KW 44. Dinsdag 6 september: m.l. Borneo KW 127. Woensdag 7 september: m.l. Orion KW 22, Noordzee KW 47, Nelly Maria KW 70, Ella Chris tina KW 97. Wilhelmina III KW 147, Vooruit KW 151, Zeemeeuw KW 170. Donderdag 8 september: m.l. Fierman Eduard KW 5, Vertrouwen KW 6. Vrijdag 9 september: m.l. Nederland VI KW 37. Advertentie De Beverwijkse groenteveiling Kenne merland heeft deze week niet te klagen gehad over de aanvoer, omdat iedere dag de veilinggebouwen volgereden werden met groente. Het was een gunstige week op de veiling, waarbij het ene produkt wel eens vlotter wegging dan het andere. Zo zag men andijvie nog voor 52 cent per kilo verkopen, om een dag later niet hoger dan 25 cent per kilo te komen. Spinazie staat vast genoteerd op een prijs van 40 tot 75 cent per kilo, postelein kwam tot 35 cent per kilo. Sla varieex-de van 4 tot 14 cent per krop. Bloemkool ging vlot weg tot 74 cent per stuk, bospeen kon men goed verkopen als het maar jonge peen was. Waspeen lag tussen de 10 en 20 cent per kilo. Snijbonen worden schaars en duur. Voor de goede kwaliteit werd tot 1,26 per kilo betaald. Sperziebonen varieerden in prijs van 34 tot 97 cent per kilo. pronk- bonen kwamen tot 54 cent per kilo, tros- boontjes liepen op tot 1,34 per kg. To maten lagen iets lager in prijs en kwamen de 40 cent per kilo niet te boven. Er is een grote aanvoer van duinbramen. Hierdoor konden de prijzen van rond de 3 per slof niet meer gehandhaafd wor den. Men kreeg nu niet meer dan een prijs dip i'ond de f 2.50 per slof lag. De noteringen waren vrijdag voor: An dijvie 12 tot 24, bloemkool 17 tot 73. sla 4 tot 14, spinazie 6 tot 65, postelein 18 tot 42. bospeen 11 tot 32, waspeen 8 tot 16, snij bonen 28 tot 126, sperziebonen 34 tot 97. trosbonen 88 tot 125, pronkbonen 28 tot 53, prei 10 tot 20, rodekool 1 2tot 16, knol- selderie 8 tot 16, tomaten 20 tot 37, bramen 180 tot 260 per slof. Te Castricum Ook op de laatste veilingdag werden bij „Ons Belang" te Castricum voor sla en snijbonen nog zeer goede prijzen betaald. Ook bloemkool gaf een goede notering te zien, hetgeen echter niet gezegd kon wor den van de kroten, waarvan de meeste aan gevoerde partijtjes doordraaien. Er was meer belangstelling voor spinazie. Hiervoor werd bijna 60 cent per kg betaald. Ook de perterselie, de laatste weken maar weinig in trek, kon nu per kistje weer een rede lijke prijs noteren. De noteringen van vrijdag waren: Sla 8'/» tot 11, groene kool 9'/2, snijbonen 72 tot 1,21, steksnijbonen 25 tot 30, komkom mers 8 tot 17, spei-ziebonen 38 tot 78, spi nazie 44 tot 59, soepgi-oente per bosje 2, bloemkool 28 tot 67, pronkbonen 19 tot 50, stekpronkbonen 16 tot 20, kroten 6, peter selie per kistje 58 tot 60, waspeen 131/», tomaten 41 tot 44. Advertentie T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstraat 718 - Tel. 4333 SVY uit IJmuiden start de voetbalcom petitie met de moeilijke uitwedstrijd te gen Halfweg. Deze ploeg, die het vorig jaar r.og in de eerste klasse van de onder afdeling uitkwam, zal stellig alles in het werk stellen om de degradatie zo spoedig mogelijk ongedaan te maken. SVY kan dus op een warme ontvangst re kenen.! De IJmuidenaren, die een intensieve training van Willy Hazeveld hebben on dergaan, zullen zich niet zo maar naar de „voetbalslachtbank" laten leiden. Ook zij beginnen de competitie met het heilige voornemen om wat vei-leden jaar net niet bereikt kon woi-den-namelijk het kampi- oenschap-nu tot een heugelijk feit te doen worden. Het is jammer, dat SVY niet in de sterk ste opstelling kan verschijnen, daar drie steunpilaren, Robby Schippers, Jan Schaap en Nico van der Zwet door allerlei oor zaken verhinderd zijn mee te spelen. De opstelling is nu: Koekebier (doel) P. Kem- ner en Joh. de Vries 'achter), N Schaap, A. 't Hart, E. Glas (midden). J. Buding, J. Venus, P. Spanjaard, N. Minneboo, P. v. Eerde (voor).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4