VELPON Chauffeur Van den Broek is na zestien dagen cel in la Spezia weer thuis Kort en bondig Oorzaak „slag op Doggersbank" V Morgen kans op wat regen Samenloop van omstandigheden DINSDAG 13 SEPTEMBER 1960 2 Daalt ons land inderdaad 15 of 20 cm. per eeuw? Echo-ballon is nog wèl te zien Vijfdaagse werkweek bij De Gruyter Ex-politieman lichtte Westlandse tuinders op Door de onzes inziens verwarringwekkende publikaties via radio en dagbladpers kan bij het publiek de mening postvatten, dat alle margarine oorzaak zou kunnen zijn van de huidziekten, die zich geopenbaard hebben. Met nadruk willen wij verklaren, dat deze bericht geving geen betrekking heeft op de door ons ge fabriceerde margarine. Onze margarine wordt in de handel gebracht onder verschillende merken, die alle voordien zijn van het „kwaliteits-waarborg" Leeuwenzegel of garantiezegel, aangebracht op de sluiting der pakjes. UIARGARIAEFARIIIEKEA ZOETERUEER Leeuwenzegel Garantiezegel Veel hulp bij oogst in Groningen Kort nieuws Witte Ster-rijders krijgen hulppost Jongen bij spel met spoorwagon gedood Plak gemakkelijker! met de nieuwe dop Herbouwactie voor sociëteit „Minerva" Antiekbeurs noteerde 30.000ste bezoeker Kerkelijk Nieuws ës De commandant van de Nederlandse vis serijpolitiekruiser Hr Ms Panter, luitenant ter zee der le klasse J.A.D. van Gruting heeft als zijn overtuiging uitgesproken, dat de beschieting van de haringlogger Sch 261 „Onderneming" door de 31-jarige stuurman van de Duitse trawler Helgoland zaterdagmorgen op een ongelukkige samen loop van omstandigheden berust. Hr. Ms. Panter voer zaterdagmorgen in allerijl de haven van Den Helder uit, na dat via het hospitaalkerkschip De Hoop een bericht van het incident was binnen gekomen. Kort tevoren was de oorlogsbo dem de marinehaven ingevaren om te pro vianderen en de bemanning de gelegenheid te geven het weekeinde bij „moeders" door te brengen. Toen de Panter dan ook uitvoer, was de bemanning slechts gedeel telijk aan boord, daar men de rest niet meer had kunnen achterhalen. Met een snelheid van 15 mijl joeg het schip naar de Doggersbank. Aldaar aangekomen, ble ken de „slag"-schepen de komst van de oorlogsbodem gedisciplineerd af te wach ten. De Helgoland werd „bewaakt" dooi de Duitse politiekruisers Meerkatze en Frithjof. Uit de verklaringen van de schippers van de Nederlandse en Duitse vissersvaar tuigen is gebleken, dat zaterdagmorgen omstreeks acht uur de 31-jarige stuurman Schumacher van de Helgoland vrij van wacht had en op het achterschip uit ver veling met een 6 mm Tesching geweertje had zitten spelen. Hij loste twee schoten op een vlucht meeuwen. Juist op dat mo ment passeerde zijn schip de Sch. 261. De Duitse trawler liep namelijk meer vaart dan de Nederlandse logger en omdat Schipper Maarten Korving vreesde, dat hij zou worden overvaren, had hij zijn koers naar bakboord verlegd. Aanvanke lijk voer de Helgoland ongeveer 200 me ter achter hem. De Scheveninger had het zijn collega dus wat gemakkelijker ge maakt. Hierbij beschadigde hij zijn netten die door het plotseling uitzwaaien onder het achterschip in diep water raakten en aan een steen scheurden. Het herstel len kostte drie uur d.w.z. 15 kantjes haring. De Scheveningse vissers schrokken hevig, toen hen tijdens het passeren, plotseling de kogels om de oren vlogen. Maarten Korving wist dan ook niets be ters te doen dan via het hospitaalkerk schip een noodbericht de ether in te stu ren en om assistentie van de Koninklijke Marine te vragen. Commandant van Gru ting heeft overigens alle medewerking van de Duitsers ontvangen. De Duitse stuur man heeft zijn spijt over het gebeurde betuigd en zijn 36-jarige schipper Helmut Reses, die verklaarde dat zijn stuurman al twee jaar bij hem in dienst was en als betrouwbaar bekend staat, heeft het schiettuig overboord gegooid. Advertentie Alleen de CO-OP geeft u DIVIDEND Peilbuis je in Scheveningen moet deze oude vraag oplossen Nederland daalt. Met 15 tot 20 cm. per eeuw is altijd op grond van exacte bereke ningen aangenomen. De geleerden zijn het daar echter niet geheel over eens. Kort gezegd: men weet niet precies hoeveel cen timeters per eeuw ons land dieper onder de zeespiegel komt te liggen Rijkswaterstaat hoopt deze oude strijd vraag te kunnen oplossen met behulp van het kleine nieuwe betonnen peilhuisje, dat thans aan de ingang van Scheveningens binnenhaven zijn voltooiing nadert en het oude allang niet meer gebruikte peilhuisje aan deze haven zal vervangen. Dit nieuwe peilhuisje zal worden voor zien van de modernste instrumenten. De eb- en vloedstanden zal men daarmee kun nen registreren, de deining kunnen meten, de waterstanden nauwkeurig vaststellen. Nuttig werk. Maar de belangstelling van Rijkswaterstaat gaat bij de bouw van dit keurige, doch nietige gebouwtje voor alles uit, naar de gegevens die men zal verkrij gen over het dalen van de bodem of het rijzen van de zeespiegel. In het huisje of er voor zal namelijk een zogenoemde nul- paal worden geplaatst, dit dit laatste, naar men hoopt, nauwkeurig zal registreren. Een zaak waar men niet te licht over moet denken. Toen bij het beleg van Lei den in de tachtigjarige oorlog de dijken werden doorgestoken, heeft men lang moe ten wachten, voordat het water het land instroomde. Als men het nu zou doen, zou Leiden binnen weinige uren onder water staan. Als het dalen van het land inder daad per eeuw regelmatig met 15 tot 20 cm. zou doorgaan, zou dat betekenen, dat over zeshonderd jaar grote delen van ons land door de verzilting onbewoonbaar zouden zijn geworden. Er is Rijkswaterstaat daar om veel aan ge^gen om precies te weten, hoeveel het land daalt. Het wordt dan makkelijker om daartegen maatregelen te nemen. De Utrechtse sterrenwacht maakte za terdag bekend, dat de Echo-ballon voor lopig niet meer te zien zou zijn. Niettemin hebben nog tallozen in de afgelopen dagen de ballon gezien. Thans blijkt, dat de bal lon zich niet geheel gehouden heeft aan de gegevens die de Amerikaanse deskun digen hadden verstrekt. Men geeft hem nog een dag of drie. Daarna zal hij inder daad voorlopig niet meer zichtbaar zijn. Vanavond komt de ballon om omstreeks twintig minuten voor negen uur over. De directie van De Gruyter heeft oe- sloten, behoudens goedkeuring van net College van Rijksbemiddelaars, om met in gang van 1 januari 1961 een vijfdaagse werkweek van 45 uur in te voeren voor haar fabrieken ten 's-Hertogenbosch. Een officier van de Panter heeft de huid van de Scheveningse logger op kogelgaten onderzocht doch niets gevonden. De opva renden van de logger verklaarden dat één kogel aan bakboord op de Onderneming was afgeketst en een tweede kogel dooi de masten is gevlogen. Luitenant ter zee van Gruting is van mening dat schipper Korving er juist aan heeft gedaan via De Hoop de marine te alarmeren daar hij op het moment dei- beschieting niet kon constateren of er van ernst of misverstand sprake was. Overigens blijft het gedrang voortduren. Gisteren raakten weer vier trawlers met hun netten in elkaar. Dat gebeurt door dat men soms rondjes draait om de scho len kuitzieke haring. Een dergelijke con centratie trekt altijd veel meeuwen aan, die dus blijkbaar ook al een incident kun nen uitlokken. Drie maanden gevangenisstraf „In de tenlastelegging komen drie fei ten voor, die slechts een greep zijn uit een reeks van oplichtingen. De gepleegde fei ten zijn meer dan erg, te mee daar ver dachte als ex-politieman in het Westland veel vertrouwen genoot", aldus sprak de officier van Justitie in de zitting van de Haagse Politierechter, tijdens de behan deling van de zaak tegen A. K., een voor malige brigadier van politie, thans woon achtig in Rotterdam, die in het voorjaar en de zomer van het vorige jaar aan Westlandse tuinders tomatenplukmandjes had verkocht, waarbij hij vertelde dat ze vervaardigd waren door minder validen en dat een deel van de opbrengst voor lief dadige doeleinden aangewend zou worden. In feite had de ex-brigadier die inder daad huishoudelijke artikelen verkocht ten bate van minder validen de bewuste to matenplukmandjes via de normale handel verkregen. Door ze zogenaamd voor het goede doel te verkopen, wist hij er een exorbitant hoge winst op te maken. Een Kwintheulse tuinder vertelde de politie rechter door verdachtes verhaal er toe te zijn bewogen 'n tomatenplukmandje te ko pen voor 7,75, dat hij elders voor ten hoogste 4,— had kunnen krijgen. Een colporteur in verdachtes dienst en verdachtes zoon hadden beiden tegenover de politie verklaard dat K. ook hun ver teld had dat de manjes door invaliden gemaakt waren. De oud-politieman ontkende alles. Hij hield ter zitting vol alleen de huishoude lijke artikelen onder de minder-validen- vlag aan de man gebracht te hebben. Zijn zoon en zijn colporteur zouden vol gens verdachte valse verklaringen afgelegd hebben, evenals de als getuige gehoorde tuinder. De officier van Justitie eiste een half jaar gevangenisstraf tegen de ex-politie man, waarvan twee maanden voorwaarde lijk. De politierechter overwoog dat twee van de drie tenlastegelegde feiten niet bewezen waren. De weifelachtige verkla ringen van de betrokkenen in deze zaken wezen er volgens de politierechter- overi gens onmiskenbaar op dat .deze mensen tijdens de loop van het vooronderzoek on der pressie zijn gezet door de verdachte, die hen een paar keer heeft opgezocht. De verdediger, mr. H.G. Schoonhoven, wees er op dat verdachtes zoon en de colporteur zelf terecht hadden moeten staan, als zij hadden toegegeven geweten te hebben dat de mandjes niet van invali den afkomstig waren. De pleiter vroeg vrijspraak. Het vonnis luidde tenslotte drie maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk en toezicht der re classering gedurende de drie jaar lange proeftijd. Advertentie Advertentie Vergelijk. en u kiest de CO-OP Old Rambler, de trouwe hond van chauf feur L. van der Broek uit Den Haag heeft weer gegeten. De baas is thuis. Zondag morgen om elf uur stapte de chauffeur na een onvrijwillig verblijf van zestien da gen in de gevangenis van het Italiaanse stadje La Spezia (tussen Piza en Genua) zijn woning weer binnen. De Italiaanse autoriteiten hadden hem eindelijk na zijn avontuur op de grote weg naar Genua een stevige vechtpartij met vijf Italianen in vrijheid gesteld. „Ik heb er niet veel van begrepen," vertelde hij. „Er waren wat moeilijkheden geweest bij het passeren van twee Ita liaanse auto's op een bergweg. Op een ge- In Groningen helpen thans 300 militai ren bij het binnenhalen van de oogst. Ook 50 studenten uit Leiden zijn in Win schoten aangekomen om in de omgeving van deze plaats de landbouwers behulp zaam te zijn. Verder zullen twee ploegen van 40 groenen, aankomende studenten, uit Groningen bij het oogsten komen hel pen. Er is een groot aantal vrijwilligers. Er zijn veel veehouders bij uit het zuidelijk deel der provincie, die in de vorige droge zomer zijn geholpen door de landbouwers van de kleistreken, toen het ging om het vee aan voer te helpen. Advertentie Alleen de CO-OP geeft u DIVIDEND Voor het plaatsen van zware houten spanten op een in aanbouw zijnd fa brieksgebouw bij Kopenhagen wordt gebruik gemaakt van een helikopter, die over het plaatsen van een spant anderhalve minuut doet. Vier arbei ders doen hetzelfde werk in een half uur. Naar Polen. Aan de televisie-jeugd uitzending, die de N.C.R.V. 24 augustus verzorgde van de Rotterdamse Euromast af, was een ballonnetjeswedstrijd verbon den Naar thans blijkt is een van die bal lonnetjes diezelfde dag nog neergekomen in Polen, in het gebied van Poznan. Vorig jaar namen twee onderwijzers het initiatief tot het propageren en verkopen van Witte Ster-emblemen. De dragers wil len daarmee getuigenis afleggen van het feit, dat zij een voorbeeld willen geven van veilig rijden. Zeventien consuls werden reeds aangesteld. Uit de opbrengst van de verkoop der emblemen heeft men nu het Rode Kruis een gift geschonken, waaruit deze instelling de outillage voor een hulp post bij het gemeentehuis in Lopik bekos tigt. De post wordt 21 september overge dragen. geven ogenblik moest ik mijn stuur scherp naar rechts gooien om een van deze auto's te ontwijken. Ik raakte de bergwand. De door mij bestuurde autobus van de onder neming VIOS in Wateringen liep schade op. Ik schold op de Italianen. Zij schol den op mij. Later passeerde ik hen weer. Er kwam een vrachtauto van de andere kant aan. Zowel de Italianen als ik moes ten stoppen. Ik stapte uit mijn bus om de schade eens op te nemen. De Italianen kwamen erbij staan. Ik zei: „Jullie zijn slechte chauffeurs". Meteen daarna had ik een klap op mijn kaak te pakken. Een klap, die gemeen aankwam, want ik had last van een kaakverzwering. Enfin, toen ik dacht, dat lossen jullie hier zeker met de vuist op, ontstond er een complete veldslag, waarbij ik en vijf Italianen, onder wie een vrouw waren be trokken. Ik moet ze nogal hard hebben ge raakt. Later gooiden ze met keien naai de autobus. Ik ben toen maar doorgere den. Neen, ze wilden ons niet beroven. Een half uur later werd ik ingehaald dooi de politie, die verzocht om maar even mee te gaan naar La Spezia. De Italianen had den een aanklacht wegens mishandeling ingediend. Toen begon voor chauffeur Van der Broek de lijdensweg. Hij kon de Italianen slecht verstaan. Over en weer ontstonden misverstanden. Hij mocht wel zijn Ame rikaanse passagiers wegbrengen en hen onder de hoede van de Amerikaanse am bassade stellen, maar daarna werd hij op gesloten in de Italiaanse gevangenis. „Ik had het daar slecht. Met zijn vij ven in een cel, waarbij een gevaarlijke bankrover. Mijn kaak deed verschrikkelijk zeer. Een ziekenverpleger zette mij op een keukenstoel en trok een kies. De pijn werd daarna nog erger. Ik werd er bijna gek van. Toen op een dag de celdeur open ging, rende ik als een wild dier naar bui ten. Men bracht mij na dit incident naar de ziekenzaal van de gevangenis. In die ziekenzaal heb ik contact gehad met men sen van de Italiaanse justitie, met een Italiaanse advocaat en met mr. Lips, de in Italië wonende verdediger van de heer Schmidt tijdens het tegen hem gevoerde proces in Indonesië. Eerst zou ik snel berecht worden. Later zei men dat dit niet kon, omdat een van de Italianen nog niet hersteld was. Over het feit, dat zij de eerste klap hadden ge geven, werd niet gesproken." Een in de gevangenis gemaakte Brazi liaanse vriend, die goed Engels en Ita liaans sprak en schreef, heeft Van der Broek ten slotte geholpen met het opstel len van een verzoek tot invrijheidsstelling aan de president van de Italiaanse recht bank. Dit verzoek werd ingewilligd. „Ik moest twee papieren tekenen. Een stuk, waarin mijn invrijheidsstelling werd gelast en een stuk, waarin mij werd opge dragen binnen 24 uur Italië te verlaten." Toen Van der Broek vroeg of dat beteken de, dat hij nooit meer in Italië mocht ko men, zei de gevangenis-directeur: „Zodra je aan je plicht tot overschrijding van de grens binnen 24 uur gevolg hebt gegeven, mag je Italië weer binnenkomen. Al was het vijf minuten later." „Ik heb zaterdag echter meteen een enkele reis Den Haag genomen.." aldus de chauffeur. De hond Old Rambler, die ophield met eten, toen zijn baas niet op de vastgestelde dag thuis kwam, streek met zijn harige snuit langs de broekspijpen van zijn baas. Alsof hij wilde zeggen: „Dat laatste was goed be keken van je, baas. Ik kreeg nu echt wel honger. Tijdens hel spelen op een spoorwegter rein van een coöperatieve landbouwver- eniging in Delden bij Hengelo is de zeven jarige G. Scholten uit Delden onder een neervallende zijwand van een wagon voor los gestort graan gekomen en op slag ge dood. Zijn vriendje Th. Volkers raakte met zijn been bekneld tussen de wand en de wagon- vloer. Hij werd naar een ziekenhuis ver voerd. Advertentie Vandaag begint de actie van de Stichting Leidse Studentengemeenschap om van het Nederlandse bedrijfsleven bijdragen tot bijna een miljoen gulden te verwerven ten behoeve van de herbouw, de vernieuwing en de uitbreiding van de Leidse studenten sociëteit „Minerva", die in de nacht van 2 op 3 december voor een groot deel door brand werd verwoest. De herbouw zal ongeveer twee miljoen gulden kosten. Rond acht ton hiervan is beschikbaar uit de verzekeringsgelden. Van de reünisten wordt drie ton en van de corpsleden één ton verwacht. De resteren de gelden, behalve de 940.000 gulden van het bedrijfsleven, zijn reeds in verschil lende vormen binnengevloeid. Het ligt in de bedoeling achter de oude sociëteit een aanbouw van drie tot vier verdiepingen op te trekken en het oude gebouw voor een groot deel, althans wal het uiterlijk betreft, in de oude stijl te herstellen. Maandagmiddag meldde zich de dertig- duizendste bezoeker van de oude kunst- en antiekbeurs in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft. Het was de vice- admiraal D. d. der Amerikaanse marine J. W. Golinkin. Hij werd ontvangen door de heren J. Schulman, voorzitter en Marcel B. Keezer, organisator van de beurs. De heer Schulman bood hem, als aandenken, een tinnen kannetje aan. Vorig jaar werd pas op de laatste dag de dertigduizendste bezoeker genoteerd. Nu resten nog twee dagen, aangezien de beurs woensdag om half zes 's middags wordt ge sloten. De heer Keezer deelde mee, dat er zeer goede zaken zijn gedaan. Er is veel ver kocht, doch hel is volgens hem opvallend, dat zeker negentig percent van de verkoop in ons land zal blijven. Etherpiraat. Opsporingsambtenaren van de P.T.T. hebben in samenwerking met de gemeentepolitie te Eindhoven de clandestiene zender „Zebra" opgespoord en in beslag genomen. De „exploitant", een 19-jarige leerling van een technische school, kreeg een proces verbaal. Dreigbrief. Een inwoonster van Dor drecht heeft een dreigbrief ontvangen waarin aangekondigd werd dat haar zoon tje zou worden ontvoerd. De brief was on dertekend met „Jodenhaters". De politie stelt een onderzoek in. Zij vermoedt dat de brief door kwajongens is geschreven. Waterschouten. Tot waterschout te Amsterdam is benoemd kapitein ter zee G. N. H. baron van Till. Aan jhr. T. M. van Suchtelen van de I-Iaare is eervol ont slag verleend als waterschout te Rotter dam. Tot waterschout te Rotterdam is be noemd vice-admiraal G. B. Fortuyn, aan wie binnenkort eervol ontslag uit de dienst bij de Koninklijke Marine zal worden ver leend. Drieling. De heer en mevrouw A. FaroVerwaal in Slikkerveer zijn verblijd met de geboorte van een drieling, twee jongens en een meisje, die elk vier pond wegen. Mevrouw Faro heeft nog twee kinderen. Gouden plak. Jhr. W. H. Calkoen, hoofd van de buitenlandse dienst van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (A.N.V.V.) heeft de eerste prijs gewonnen in een door de Aca demie internationale du Tourisme te Mon te Carlo uitgeschreven wedstrijd. Daarin werd gevraagd met motivering de volgorde van doelmatigheid aan te geven van de diverse middelen voor de toeristische pro paganda. De prijs bestaat uit een gouden medaille, beschikbaar gesteld door prins Rainier van Monaco, en een verblijf van een week in Monte Carlo. Voor het Kootfonds. Het benzine ser vice-station langs de provinciale weg te Uithoorn is overgedragen aan het „burge meester Koot-Fonds". Deze stichting, die zich ten doel stelt steun te verlenen aan de sociale en culturele verenigingen van alle richtingen in de gemeente Uithoorn, exploiteert het station. Nieuw Nieuw Guinea. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus, zal een bezoek brengen aan Nederlands Nieuw Guinea. Hij vertrekt op 8 oktober van Schiphol. Bus tegen bus. In Valkenswaard is een Belgische autobus met Nederlandse arbeiders, die terugkeerden van de Belgi sche miinen, tegen een stistaande bus ge reden die passagiers aan het opnemen was. De inzittenden van deze bus kregen geen letsel, maar van de mijnwerkers werden er vijftien licht gewond. Advertentie Alleen de CO-OP geeft u DIVIDEND Ncd. Herv. Kerk Aangenomen naar Tubbergen (O.): D. A. ten Haaft, voorheen zendingspredikant,, wonende te Zeist; naar Beiroet (Libanon):, het beroep van de Generale Synode als predikant voor buitengewone werkzaam heden: prof. dr. J. Bouman, (hoogleraar Prot. Theol. faculteit te Brussel). Beroe pen te Vriezen veen (vac. W. Bieshaar): G. J. van de Bogerd te Huizum (Fr.). Geref. Kerken zBeroepen te Ulrum: H. Alsmeier te Bunde (Oost-Frieslar.d), Duitsland); te Siddebu- ren: R. van Reenen te Klundert. Tweetal te Ulrum: H Alsmeier te Bunde en W. J. de Ruiter te Idskenhuizen, waarvan eerst genoemde is beroepen. Bedankt voor Bar- neveld en voor Gorinchem (vac. A. C. Mooy): H. Hogenhuis te Dokkum. Chr Geref. Kerken Beroepen te Maassluis (2de maal): G; Blom te Neer kerk. Tweetal te Rotterdam- Zuid: H. W. Eerland te Amersfoort en S. van Zwoll te Kampen: tweetal te Zeist: M. Baan te Dordrecht en Chr. Verhage te Hil- versum-Centrum. Geref. Gemeenten Bedankt voor Scheveningen: A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. Advertentie Vergelijk en u kiest de CO-OP Het K.NM.I. deelt mede: Het continentaal hogedrukgebied dat de afgelopen dagen oorzaak was van het fraaie nazomerweer, trekt zich langzaam verder naar het oosten terug. Daardoor kon om een nieuw hogedrukgebied met het centrum boven de oceaan koelere lucht met bewolking tot ons land doordringen. Het nieuwe hogedrukgebied verplaatst zich nu nog maar weinig, zodat de depressie- activiteit op de oceaan langzaam over de Britse eilanden naar het zuiden uitbreidt. Randstoringen van de depressie bij IJs land zullen ook morgen bewolking veroor zaken met later een kleine kans op wat regen. De tropische cycloon „Donna" ver plaatste zich de afgelopen 24 uur met toe nemende snelheid naar het noordoosten. Het centrum lag vanmorgen dicht bij de monding van de St. Lawrence-rivier. De cycloon transformeert zich nu snel tot een gewone depressie en koerst verder in de richting van de zuidpunt van Groenland. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera luren Duiten- en oinnenlano van gisteren Neerslag laatste 24 uur c «2 C -C Den Helder mist n 24 0 Ypenburg mist n 24 0 Vlissingen half bew. n 23 0 Eelde mist zzo 25 0 De Bilt mist nw 24 0 Twente onbewolkt windst. 25 0 Eindhoven onbewolkt zo 26 0 Zd-Limburg mist 26 0 Woensdag 14 september Zon op 6.12 uur, onder 18.58 uur. Maan op uur, onder 15.28 uur. Maanstanden 21 sept. 00.13 uur nieuwe maan. 28 sept. 2.13 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 13 september Hoog water 8.59 en 21.27 uur. Laag water 4.19 en 16.37 uur. Woensdag 14 september Hoog water 10.04 en 22.40 uur. Laag water 5.12 en 17.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot !5 minuten vroeger dan te IJmuiden. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. zwaar bew. geheel bew. onbewoikt licht bew. licht bew. mist onbewolkt onbewolkt geheel bew. mist half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt mist half bew. geheel bew. onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. z zw windst. zo zzw n n windst. no windst. windst. windst. n ozo no o zzo ozo windst. zo windst. nno windst. no windst. windst. windst. 17 19 18 18 16 24 24 25 24 25 23 25 23 22 24 20 23 23 23 22 24 23 28 25 34 28

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2