NAAIMACHINES Positie van Van Scheltinga is vrijwel onaantastbaar in toernooi van Het Oosten „De enige eerlijke methode Amerikaanse atleten hebben tegenstanders onderschat Rus Viravas leidt in de Ronde van Polen Sterk Nederlands team in „schaakolympiade" Record aantal kaarten verkocht in Rome Opvolger voor Elliott? ENGEL GROTE^HOUTSTRAAT 181 DINSDAG 13 SEPTEMBER 1960 11 25 per dag Ook dr. Euwe naar Leipzig Het Engelse tiental tegen Nederland Nederland-België op baan Duindigt Hairos II naar Berlijn RUS NIKOLAI ROMANOV De Spelen van 1964 Caritas-pool is geliquideerd De spelers voor de centrale training Militairen wonnen het toernooi van PSVH De Ruyter speelde gelijk tegen Belg Vingerhoedt Goed profdebuut van Deen Kurt Nielsen In gebouw „Cultura" in Haarlem Is dinsdagavond de derde ronde gespeeld van Het Oosten-jubileum toernooi. Uiter aard trok ook deze speelavond de verrich tingen van de spelers in de invitatiegroep de meeste aandacht. Een bijzonder aan trekkelijke strijd werd geleverd tussen lei der Th. D. van Scheltinga en de Indone siër H. L. Tan. De laatste schroomde na melijk in 't geheel niet een felle strijd te voeren en bracht dan ook een levendige partij ter tafel. Door een aantal fraaie voortzettingen wist Tan het zijn gevreesde rivaal geducht lastig te maken. Even zelfs scheen het alsof hij een goede kans ging maken op de eindzege. Zijn rivaal bleek evenwel niet zo gauw uit het veld geslagen, verdedigde zich nauwkeurig en greep de eerste de beste gelegenheid aan die Tan hem bood om hard terug te slaan. Dat was op het moment dat Tan kennelijk wat teleurge steld scheen over het resultaat van zijn gedurfde opzet. Hij zette zwak voort, ver speelde daarmee belangrijk materiaal en kon weinig anders doen dan zich gewon nen geven. Al met al een spannende par tij die wellicht beslissend is geweest voor het gehele verdere verloop van het toer nooi. De positie van Van Scheltinga is nu na melijk reeds haast onaantastbaar gewor den. Met de maximale winst uit twee par tijen en een gunstig staande afgebroken partij tegen Apking (zijn naaste rivaal) lijkt de strijd nu reeds bijna beslist. Dit temeer nu Apking tegen Orbaan grote kans loopt de afgebroken partij te gaan verliezen. In een Konings-Indiër ontstond tussen Apking en Orbaan lastig spel. De strijd werd er zelfs niet eenvoudiger op toen en kele flinke afwikkelingen tot stand kwa men. Apking kreeg de beschikking over Schaken het loperpaar, terwijl zijn tegenstander de lijn al-h8 onder controle hield. Een her nieuwde afruil van stukken leidde tot een pionneneindspel, waarnaast beide spelers nog een loper hebben van ongelijke kleur. Remise scheen onafwendbaar. Orbaan streed echter in zijn iets gunstiger gewor den stelling hoopvol verder en wist bij het afbreken een stelling op het bord te bren gen die hem inderdaad nog alle kans op succes geeft. B. J. Withuis en J. T. Barendregt speel den in een Philidoi-partij ook beslist geen gemakkelijke partij. De damevleugel was herschapen in een waar slagveld. Withuis kreeg een toren en twee pionnen waarte genover Barendregt twee paarden stelde. De spanning bleef, de moeilijkheden aan weerszijden eveneens. Toen bovendien de tijd in niet geringe mate begon te drin gen stelde Withuis plotseling remise voor. Barendregt ging op het voorstel in. Vervolgens nam Barendregt nogmaals plaats om zijn afgebroken partij uit de tweede ronde met Tan voort te zetten. Het werd geen lange zitting meer. Met enkele welgekozen zetten besliste Tan het duel in zijn voordeel. Als gevolg van al deze resultaten is nu de volgende rangschikking ontstaan: 1. Th. D. v. Scheltinga (2) 2 2 - - 2 2-3. H. L. Tan 3 1 1 1 l»/« B. J. Withuis 3 - 3 - lVa 4. J. C. Apking (2)1 1 - - 1 5. C. Orbaan (1) 2 - 1 1 V2 6. dr J. T. Barendregt .3-12 1/2 geeft het aantal afgebroken partijen aan. Vanavond worden de afgebroken par tijen voortgezet. Vrijdagavond volgt de vierde, ronde. Het programma voor deze avond luidt: dr. J. T. BarendregtC. Orbaan, H. L. TanJ. C. Apking en B. J. WithuisTh. D. van Schel tinga. De partij tussen Th. D van Scheltinga (wit) en H. L. Tan (zwart) had het vol gende verloop: 1. d4-Pf6, 2. c4-e6. 3. Pc3-Lb4, 4. e3-b6, 5. Pf3-Pe4, 6. Dc2-Lb7, 7. Ld3-f5, 8. Ke2- 's Werelds snelste vrouw krijgt 25 huwelijksaanzoeken per dag. „Maar", zegt Wilma Rudolph, de bezitster van drie gouden Olympische medailles, „het interesseert me niet". De 20-jarige Wil ma kocht gisteren schoenen in Londens West End en dit was, volgens de Britse pers, wereldnieuws en dus verscheen het verslag over haar wandeling in West End met grote koppen in de Lon- dense dagbladen. Wilma deed gisteren mee aan de atletiekwedstrijden in het White City Stadion. De „Daily Heruld" berichtte dat Wil ma gezegd had dat zij 25 huwelijksaan zoeken per dag kreeg. „Sommigen wil len mij trouwen vanwege mijn hard lopen", zei ze „sommigen omdat ik lang ben, sommigen omdat ze mij leuk vin den en sommigen omdat ik een donkere huid heb. Maar 't interesseert me niet." Wielrennen De derde etappe van de Ronde van Polen is dinsdag gewonnen door de Pool Krolak, die de rit van Wola naar Rzeszow aflegde in 5 uur 6 minuten en 18 seconden. De Belg Andries werd in dezelfde tijd tweede en onze landgenoot Huub Zilverberg eindigde als vijfde in 5.07.37. Het ploegenklassement van de etappe werd gewonnen door Polen voor België en Nederland. Na drie ritten heeft de Rus Viravas de leiding in de al gemene rangschikking met een voorsprong van 31 seconden op Krolak en van 35 se conden op de Belg Diercksen. Zilverberg is twintigste en Van Amsterdam tweeën twintigste. In het ploegenklassement leidt België voor Polen I, Rusland, Polen II en Nederland. VOETBAL. In een returnwedstrijd voor de voorronden van het wereldkam pioenschap voetbal 1962 heeft Costa Rica in San Jose het nationale elftal van Hon duras met 51 verslagen De eerste wed strijd tussen beide landen, die in Teguci galpa werd gespeeld, eindigde met een 2—1 zege voor Honduras. Van Scheltinga Lxc3, 9. bxc3-0-0, 10. La3-d6, 11. Tafl-De8, 12. Pel-Pc6, 13. f3-Pf6, 14. g4-fxg4, 15. fxg4-e5, 16. Kd2-e4, 17. Le2-Pa5, 18. Lb4- Pxg4, 19 Lxa5-Pxe3, 20. Kxe3-De6, 21. Kd2- e3t, 22. Kdl-Lxhl, 23. Txhl-bxa5, 24. Lf3- Txf3, 25, Pxf3-Tf8, 26. Dxh7f-Kxh7, 27. Pg5t-Kg6, 28. Pxe6-Tb8, 29. Tel en zwart geeft op. De resultaten van de partijen gespeeld in de 3de ronde zijn: Invitatie-groep: Van ScheltingaTan 1-0, Withuis—Barendregt remise, Apking—Or baan afgebroken. Hoofdgroep A: A. HerfstSteijn 1-0, Altena—Hoogland 1-0, Wilmink—Mol uit gesteld, MolAltena remise. Hoofdgroep B: VerleurSlagt 1-0, v. d. Berg—Krijner. 0-1, Van Maanen—Mix 1-0 regl. Hoofdgroep C: KranendonkHonsbeek 1-0, BoomgaardtHuyboom afgebr., Rou- bosWolff remise. Hoofdgroep D: NederkoornMichel 1-0, S. HerfstBosscher 0-1, Van Emmerik Koster afgebroken. Groep 1: Van PeltVan Oosterom 0-1, Van WijkKas 1-0, PancrasNoordhoek 0-1 Groep 2: KievitWarnez 1-0 regl., Wes terKensen 0-1, v. d. BeekVan Dijk 0-1. Groep 3: VlugLindenhovius 1-0, De VriesKuipers rem., ScholtensJoren 0-1 regl. Groep 4: De JagerHeemskerk afgebr., BrouwerRothert 0-1, SarietDe Waal 0-1. Groep 5: SaeijsDe Busser 0-1, Arbeek Boerema 0-1, WielengaBrohet afgebr. Groep 6: DuinKoomen 1-0, Kruithof Slobbé 1-0, WalVan Vuuren uitgesteld. Groep 7: PostTeeuwen 1-0, Medenblik —Hagenaar rem., v. d. StoopNoordhoek 0-1. Groep 8: De ReusZijp rem., v. d. Knijff Parson 0-1. BrandtKruyer 1-0. Groep 9: OtteKroonsberg 0-1, Flinken- flögelHerckenrath 0-1, EveraarsMeijer 1-0. Groep 10: A. van MaanenReeuwijk af gebr., Houweling—Riethof 1-0, Arnaud de CalavonKensen 0-1. Het schaakteam, dat Nederland op de „schaakolympiade" in Leipzig, die half oktober begint, zal vertegenwoordigen is voor een belangrijk gedeelte reeds samen gesteld. Nadat reeds enige tijd vaststond, dat de Nederlandse kampioen Donner en de internationale meesters Prins en Kra mer van de partij zouden zijn, is thans de zekerheid verkregen dat de oud-wereld kampioen dr. M. Euwe de Nederlandse kleuren aan het eerste bord zal kunnen verdedigen. Er bestond over het meedoen van Euwe aanvankelijk enige onzekerheid, omdat het niet bekend was of deze verlof zou kunnen krijgen. Het is echter gebleken, dat de Sticht ing Studiecentrum voor administratie ve automatisering, waaraan de heer Euwe als directeur is verbonden, niet alleen geen bezwaren heeft gemaakt, doch zelfs posi tief zijn afvaardiging naar Leipzig toe juicht. Hiermede staat reeds vast dat Nederland met een sterke ploeg zal uitkomen. Niet temin worden de pogingen voortgezet om nog twee internationale meesters elk land mag met zes spelers deelnemen in de ploeg op te nemen, zodat er ruimte komt voor een min of meer gelijkwaar dige afwisseling of zelfs vervanging indien onverhoopt ziekte mocht optreden. Voor de jaarlijkse schaakinterland tussen Nederland en Engeland, die dit jaar op 8 en 9 oktober in Vlissingen wordt gehouden, is het Engelse tiental samengesteld uit de vol gende spelers: J. Penrose, C. H. Alexander, P. H. Clarke, L. W. Barden, R. G. Wade, P. S. Milner Barry, K. W. Loyd, D. v. Mardle, B. Cafferty en J. E. Littlewood. Koersen op Duindigt De jaarlijkse wedstrijden tussen.Neder landse en Belgische harddravers zullen op zondag 2 oktober op de renbaan Duindigt worden gehouden. De wedstrijd bevat vier onderdelen, namelijk een draverij voor drie-jarige paarden over 2000 meter, een draverij voor vier-jarige over 2100 meter en twee draverijen voor paarden van 5 jaar en ouder, resp. over 1600 en 2600 me ter. In ieder onderdeel zullen vier paarden uit de beide landen mogen starten. De start zal plaats hebben achter de auto. De definitieve uitslag van deze landen- wedstrijd zal bepaald worden door een puntentelling. Het eerst aankomende paard krijgt 20 punten, het tweede 12, het derde 7, het vierde 5, enz. Ook de op deze dag te houden overige draverijen zullen zijn opengesteld voor Belgische harddravers, zodat op een groot aantal buitenlandse deelnemers wordt ge rekend. Het aantal in de draverijen te verrijden bedrag aan prijzen en premies is ruim ƒ20.000, De Europees- en wereldkampioen Hairos II neemt op zondag 18 september deel aan de Matadoren-Rennen, die op de Berlijnse baan Mariendorf worden gehouden. In deze befaamde internationale heat, die met een totaal prijzenbedrag van 50.000 DM. is ge doteerd, moet Hairos II resp. 40 en 20 meter voorgift geven aan zijn concur renten. De Russische dravers, die voor deze dra verijen waren ingeschreven, zullen niet aan de start ve: schijnen. VOETBAL. De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse league gespeelde wedstrij den luiden: eerste divisie: Preston North EndBurnley 2-3, FulhamNottingham Forest 1-0; tweede divisie: Ipswich Town- Brighton and Hove Albion 4-0. Advertentie Avery Brundage, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, heeft elke vorm van puntenwaardering voor nationale successen op de Olympische Spelen veroordeeld. De enige eerlijke methode, aldus Brundage, is het aantal be haalde punten te vergelijken met het aantal inwoners van elk land. De Londense „Daily Mail" heeft het idee van Avery Brundage nu in praktijk ge bracht. Volgens het klassement, waarin het eerste cijfer het aantal punten voorstelt door elk land behaald, het tweede het aantal inwoners in miljoenen en het derde cijfer het aantal punten per één miljoen inwoners, is de stand als volgt: 1. Hongarije 150 10,20 14,71 2. Australië 139 10,10 13,76 3. Nieuw Zeeland 29 2,50 11,60 4. Finland 47 4,45 10,56 5. Denemarken 45 4,57 9,85 6. Zweden 60 7,44 3,06 7. Zwitserland 38 8,15 7,36 8. Tsjechoslowakije 76.5 13,90 5.50 9. Bulgarije 39.5 7,55 5,03 10. Polen 148,5 30,00 4,96 11. Italië 228 50,90 4,48 12. Noorwegen 15 3,61 4,16 13. Roemenië 76,5 19,23 4.00 14. Duitsland 275,5 74,10 3,72 15. Nederland 39 11,25 3,47 16. Singapore 5 1,50 3,33 17. Jamaica 10 3,10 3,23 18. België 26 9,11 2,85 19. Rusland 676.5 251,00 2,69 20. Engeland 134,5 62,00 2,60 23. Verenigde Staten 449.5 231,94 1,94 30.. Frankrijk 50,5 44,70 1,14 Nikolai Romanov, voorzitter van de cen trale sportraad van de Sovjet-Unie, heeft in een vraaggesprek met U.P.I. verklaard dat de Russen en andere Europeanen be zig zijn een eind te maken aan de Ameri kaanse overheersing in het Olympisch at- letiekprogram. „De Amerikaanse trainers hadden voor speld dat hun atleten de atletieknummers in hun zak zouden steken in Rome. Hun resultaten zijn ver by hun verwachtingen achter gebleven", aldus de Rus. Hij zeide dat de Russische mannelijke en vrouwelijke atleten, die 11 medailles hebben gewonnen in de atletiek, en nieu we Europese sterren als de Duitser Ar- min Hary en de Italiaan Livio Berruti, de Amerikaanse berekeningen teniet hebben gedaan. „Alleen Amerika werd verrast, met de Europeanen was dat niet het geval. Zij wisten hoe veel de atletiek vooruit was ge gaan in de laatste paar jaar in de Sovjet- Unie en andere Europese landen, terwijl de Amerikanen hun tegenstanders onder schatten. Ik zou willen zeggen, dat de Verenigde Staten in de komende jaren op nog groter concurrentie moeten rekenen van de zijde van Europese en andere lan den wat betreft atletieknummers die de Amerikanen tot dusverre hadden beheerst" zo verklaarde Romanov. De Rus constateerde dat de ploeg die door de Verenigde Staten naar Rome was gestuurd om deel te nemen aan de atle tiek, het zwemmen, boksen, worstelen en andere Olympische sporten, een van de sterkste was die de Verenigde Staten ooit naar Olympische Spelen hadden gestuurd. „Maar", voegde hij er aan toe, „ande-e landen worden ook sterker, de internatio nale normen zijn zo hoog geworden dat het een gok is individuele overwinningen te voorspellen zelfs wat betreft grote atleten als John Thomas". De Amerikaan Thomas was getipt als „veilige winnaar" van het hoogspringen, doch hij bleef bij twee Russen ten achter. Deze nederlaag sloeg de Amerikaanse ploeg met stomheid. Romanov verklaarde dat de betrekkin gen tussen de Russische en Amerikaanse sportmensen tijdens de wedstijden en in 't Olympische dorp „heel goed, heel vriend schappelijk, .van het soort dat altijd tus sen sportmensen dient te bestaan", waren. Hem werd gevraagd wat hij dacht van het denkbeeld dat Communistisch China en Nationalistisch China een gemeenschap pelijke ploeg naar de Spelen van 1964 zouden sturen, zoals Oost- en West-Duits- land in Rome hebben gedaan. Romanov haalde de schouders op. „Laat Taiwan (Formosa) in de Chinese ploeg deelnemen als een provincie van China, want meer is het niet", zeide hij. Hij voeg de hier aan toe dat dit een kwestie is die de Chinezen zelf moeten regelen. De Russische Olympische ploeg heeft een boodschap aan premier Kroesjtsjev ge stuurd, waarin gezegd werd dat zij „door de glorieuze communistische partij werd geïnspireerd om te winnen". Later deze week, zal de Russische ploeg in het Lenin-stadion in Moskou deelnemen aan een Olympische overwinningsplechtig heid. De kaartverkoop van de Romeinse Olym pische Spelen heeft alle records gebroken en dekt, samen met de tv- en reclame rechten, de uitgaven van de organisatoren, blijkens de voorlopige cijfers. In totaal zijn 1.530.000 toegangsbewijzen verkocht. Het oude record stond met 1.371.000 op naam van Melbourne. De Romeinse recette was 2.7 miljard lire. Dit, tezamen met 1.8 miljard van de tv- en reclame-rechten, dekt prac- tisch de uitgaven van het Olympisch co mité, die op 4.5 miljard waren berekend. Natuurlijk niet gedekt, zijn de ongever 50 miljard die de staat heeft uitgegeven voor openbare werken die met de Spelen samenhingen. Doch de meeste van die werken wegen, bruggen, verlichting etc. hebben blijvende waarde. De Italianen namen ongeveer de helft van de verkochte toegangsbewijzen voor hun rekening. Vervolgens kwamen de Duitsers, Amerikanen, Fransen en Engel sen. De atletiekwedstrijden bleken het meest in trek. Ze namen ongeveer 1.2, of bijna de helft van de totale recette voor hun rekening. Vervolgens kwamen zwemmen, met 320 miljoen lire en voetbal met 300 miljoen. Het schieten sloot de rij, met slechts 3 miljoen. De onverkochte kaart jes zullen worden verbrand, met uitzonde ring van complete series, die zullen wor den bewaard als souvenir. Carlo Levi Delia Vida, hoofd van het Olympisch plaatskaartenbureau, zeide dat de tv ongetwijfeld de verkoop der kaarten van sommige wedstrijden heeft beïnvloed. De eerste Olympische voetbalwedstrijd, in Napels tussen Italië en Formosa, welke niet door de tv werd uitgezonden, bracht 22 miljoen lire op, hoewel als een paal boven water stond dat de wedstrijd weinig spanning zou bieden. De belangrijke wed strijd tussen Italië en Joegoslavië, in het zelfde stadion, gaf slechts een recette van 14 miljoen lire, ongetwijfeld wegens de tv-uitzending van de tweede helft. Mevrouw Cerutty, vrouw van de Austra lische atletiek-trainer Percy Cerutty, een veel omstreden figuur, heeft verteld dat een negenjarige jongen uit Adelaide, Ivor Caudle, de nieuwe protégé van haar man is, die misschien wel de opvolger zal wor den van de „wonderatleet" Herb Elliott. Na de Olympische Spelen in Rome heeft Cerutty verklaard dat het mogelijk is de mijl in 3 minuten 20 seconden te lopen. „Ik ken misschien een knaap die dat kan pres teren", voegde Cerutty hier toen aan toe. Volgens mevrouw Cerutty dacht haai man ongetwijfeld aan Ivor. De vader van Ivor, Rex, was twintig jaar geleden een goed atleet. Hij heeft Ivor viermaal naar het trainingskamp van Percy gestuurd. „Ivor slaapt in de oude kooi van John Landy daar. Hij heeft de mijl al gelopen in 6 minuten 30 seconden en de twee mijl in 14 minuten. Hij is niet groot van stuk en we hebben het hem nog niet moeilijk ge maakt. Maar hij heeft hetzelfde zware werk gedaan op de duinen via het ruwe traject door het struikgewas, dat mijn man aan Elliott placht te geven", aldus me vrouw Cerutty. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE In een persconferentie in Rome heeft de heer Masaji Tabata, secretaris-generaal van het Japanse organisatiecomité, de plannen uiteengezet voor de organisatie van de Zomerspelen, die in 1964 in Tokio zullen worden gehouden. Ze omvatten o.m. de bouw van nieuwe stadions en de ver groting van bestaande, waarmee een be drag van ongeveer 30 miljoen dollar ge moeid zal zijn. Het grote stadion in Tokio, dat thans 70.000 toeschouwers kan bergen, krijgt 30.000 plaatsen meer. Voorts komen er een nieuw overdekt zwembad voor 25.000 toeschouwers, nieuwe stadions voor hockey en voetbal, en overdekte arena's met 5000 a 10.000 plaatsen voor sporten als boksen en worstelen. Japan heeft 140 waarnemers naar Rome gestuurd die de organisatie daar tot in details hebben bestudeerd. Niets zal wor den nagelaten om van de Spelen in 1964, de eerste die in Azië zullen worden ge houden, een succes te maken. De openings ceremonie krijgt een uitgesproken Oosters tintje, maar de bijzonderheden moeten nog besproken worden. In afwijking van de huidige neiging om de Spelen te „stroomlijnen" is Japan van plan ze uit te breiden van 18 takken van sport tot 20 of 22, door boogschieten, judo, handbal en volleybal op het program te zetten. Ibis shag - wat 'n shag de halfzware shag om nooit te vergeten. DOBBELMANN Voetbal De heer M. G. Hermes, oprichter en voor zitter van de nationale vereniging Caritas, heeft na rijp beraad en in volledige over eenstemming met zijn bestuur besloten, de Caritas-voetbalpool te liquideren. Hij heeft dit besluit genomen in het belang van de charitatieve instellingen voor wat dier aan deel betreft in ce opbrengst van de te or ganiseren nati' nale voetbaltoto. Het door de vereniging Caritas opge bouwde apparaat blijft echter in stand en zal verder blijven werken om het gestelde doel „steunverlening aan verenigingen op het gebied van maatschappelijk en cul tureel werk" te bereiken. Voor de centrale oefenbijeenkomsten van het Nederlands A-elftal, die op 14, 27 en 29 september in het sportpark „De Vliert" worden gehouden, zijn de volgende spelers geselecteerd: Pieters Graafland (Feijen- oord), Wiersma (PSV), Kuys (NAC), Muller (Ajax), Van der Hart (Fortuna), Klaassens (Feijenoord), Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Van der Linden (DOS) en Moulijn (Feijenoord). Voor de training van woensdag 14 sep tember zijn bovendien nog uitgenodigd: Hogerman (Ajax), Boskamp (DWS-A), De Koning (Sparta), Kerkhoffs (Enschede) en Cor van der Gijp (Feijenoord). De voetbalploeg van de militairen uit de Ripperdakazerne heeft gisteren het voet baltoernooi gewonnen, dat gehouden werd in het kader van het jubileum van de Po- litiesportvereniging „Haarlem". Er werd in twee poules gespeeld. In poule A werd de stand: 1. Militairen Ripperdakazerne; 2. Politie Heemstede; 3. Brandweer Haarlem; 4. Politie Katwijk. Eindstand poule B: i. SVKMA (Marechaussee Amsterdam); 2. Politie Haarlem; 3. Politie Bloemendaal; 4. Politie Alkmaar. Het toernooi werd uiteindelijk gewon nen door de militairen, die in de wedstrijd om de eerste plaats SVKMA met 3"1 ver sloegen. De eindrangschikking werd ver der 3. Politie Haarlem; 4. Politie Heem stede; 5. Politie Bloemendaal; 6. Brandweer Haarlem; 7. Politie Alkmaar en 8. Politie Katwijk. Hoofdcomissaris A. L. de Boer reikte na afloop met een toepasselijk woord de prij zen uit, nadat de voorzitter van de PSVH Haarlem, hoofdinspecteur L. Davidzon, een dankwoord had gesproken, vooral aan het adres van de vereniging EDO voor de gast vrijheid op het Noorder Sportpark genoten. Biljarten Iglesias (Chili) 60 80 4 Navarra (Argentinië) 59 80 6 Tiedtke (Duitsland) 60 73 „6 Suarez (Peru) 56 73 5 Monestier (Uruguay) 60 77 7 Aranco (Columbia) 55 77 5 Friedenthal (Arg.) 60 76 5 Legarde (Ecuador) 60 76 6 Bonomo (Arg.) 60 48 6 Schertsz (Oostenrijk) 53 48 9 Vingerhoedt (België) 60 69 4 De Ruyter (Ned.) 60 69 6 Wereldkampioenschap driebanden Maandag werd het toernooi om het we reldkampioenschap driebanden voortgezet. De partij tussen Vingerhoedt en De Ruyter werd in 69 beurten remise. Uitslagen: 0.750 0.737 0.779 0.779 0.714 0.789 0.789 1.256 1.104 0.869 0.869 Ondanks het gelijke spel tegen Hennie de Ruyter, heeft de Belg René Vingerhoedt de leiding behouden in het wereldkam pioenschap. Vingerhoedt heeft 13 match- punten. Hij wordt gevolgd door de Oosten rijker Schertz en Monestier uit Uruguay, ieder met 11 punten. Monestier won met 6055 van Arango uit Columbia en Schertz verloor met 5360 van de Argentijn Bono- mo. De Chileen Iglesia versloeg met 6059 de titelhouder Navarra uit Argentinië, de Duitser Tiedtke won met 6056 van Suarez uit Peru en Legarda uit Ecuador speelde met 6060 gelijk tegen de Argentijn Frie- denthal. T ennis De Deense tennisspeler Kurt Nielsen heeft dinsdag in Parijs zijn debuut gemaakt als profspeler bij de internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk voor professionals. De Deen verloor weliswaar in vier sets van Ken Rosewall (3-6, 3-6, 6-4, 1-6), maar over het geheel genomen was zijn spel van zo'n goed gehalte, dat men de man die tweemaal op Wimbledon de finale bereikte, een goede toekomst bij Jack Kramer voorspelt. Armin Hary. de man die Duitsland veel roem hielp venverven op de Olympische Spelen, is in zijn woon plaats Frankfort met groot enthousias me ontvangen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11