Koninklijk brons en geschenken voor jubilaris K. v.d. Pijl Hoe de duiven vlogen AGENDA Bijna dertigjarige Arkadia onderging „face-lifting" MODE IJmuider Courant A an meldingsfo rm ulier BRANDWIJK Loodgieters- en Eiectriciteitswerkzaamheden Haarlem LANGS SLUIZEN EN HAVENS Veertig jaar bij papierfabrieken DE WEDVLUCHT MONS-IJMOND WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1960 5 Kroonprins in fabriek XiïJLm/eiM L0ENDERSL00T V elsen-IJ muiden Beverwijk PERÉE DESSO slaapkamerkleedjes Veilig Verkeersdag in Heemskerk BGV bereidt gouden jubileumfeest voor Kleur barrière doorbroken OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY De Japanse kroonprins Akihito (mid den) en prinses Mitsjiko hebben voor de aanvang van hun zestiendaagse good- willreis door de Verenigde Staten, een bezoek gebracht aan een fabriek van transistors. Rechts staat de directeur van de fabriek. Advertentie Wij maken wasbare CEINTUURS KNOPEN en KNOOPSGATEN KENNEMERLAAN 155 RECEPTIE ODIN-GYMNASTIEK Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de afdeling gymnastiek der Heemskerkse sportvereniging „ODIN" re- cipieert het bestuur op zaterdag 17 sep tember in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Ten Katestraat. 's Avonds is er voor de leden een feestelijke bijeenkomst. Advertentie Advertentie mocfof 320 iGËRÖltZlLMETA) GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 WOENSDAG 14 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „Last train from Gun Hill". Rex, 20 uur: „M, een stad zoekt zijn moordenaar". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 uur. DONDERDAG 15 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „De twaalf gezworenen". Rex, 20 uur: „M, een stad zoekt zijn moordenaar". Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. WOENSDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fotomodellen en chantage". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „08/15, Het vervolg". DONDERDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „08/15, Het vervolg". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Theater met „Als de koekoek roept". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Als het bloed kookt", 14 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Totale oorlog", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Strafbataljon 999", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Het koperen kandelaar-mysterie", 14 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Les diaboliques", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en donderdag 20.15 uur: „Zolang er mensen zijn", 14 jaar. Rembra'ndt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Katja", 14 jaar. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur: „Parasieten der samenleving", 18 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en donderdag 20.15 uur: „Middle of the night", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Water-coulours". Dagelijks 1017 uur, zondags 1317 uur. Vishal: Tot 25 september affiche-expo sitie „Frankrijk in beeld". Dagelijks van 1417 uur en 19.3022 uur; zondags 14— 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dierentekenin- gen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1—3): Tot 24 september Ere-expositie J. C. Mets. Dagelijks van 9—17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 29 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10—17 uur, zondags van 1417 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van zaterdag 10 septem ber.) HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 4 tot en met 10 septem ber zijn in de hoofdstedelijke haven aan gekomen 141 schepen (382.254 b.r.t.) en ver trokken 150 schepen (339.026 b.r.t.). Gas- en Waterfitter KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 Installateur P.E.N. ER IS EEN TIJD GEWEEST dat de betrouwbaarheid van een passagiersschip afhing van het aantal schoorstenen, althans zo dachten passagiers er over wanneer zij voornemens waren passage te bespreken. Nu klinkt dit vreemd, maar de ont werpers van de schepen hadden er maar rekening mede te houden en al kon er meestal met twee schoorstenen worden volstaan, als het kon werden er drie en soms zelfs vier geplaatst. We behoeven nu alleen maar naar de nieuwe „Rotter dam" te kijken en dan zien we meteen dat men van die nogal dwaze gedachte is afgestapt. De laatste jaren hebben verscheidene passagiersschepen grote verbouwingen on dergaan en vrijwel alle hebben zij niet al leen een geheel ander maar ook een mo derner aanzien gekregen. Gedurende deze zomer hebben we in IJmuiden geregeld het stoomschip „Arka dia" de sluis zien passeren omdat de rederij Amsterdam in de i-oute had opgenomen. Een foto van dit, onder Griekse vlag va rende, passagiersschip is hierbij afgedrukt. Hoewel dit 20.259 reg. ton bruto metende vaartuig al bijna dertig jaar oud is, heeft het toch een modern aanzien dank zij de verbouwing die het enkele jaren geleden heeft ondergaan. In 1931 is dit schip in de vaart gekomen, na door Vickers Armstrong te Newcastle te zijn gebouwd. Oorspronke lijk had de „Arkadia" drie schoorstenen. De opdracht voor de bouw was verstrekt door Furness Withy en bij de tewaterlating werd het passagiersschip „Monarch of Bermuda" gedoopt. Het Furness-concern behoort tot de grootste scheepvaartbedrijven van de we reld; tal van maatschappijen zijn er in op genomen. Het bedrijf van Furness Withy Co werd in 1872 opgericht door Chris topher Furness te West-Harllepool. Hij werd eigenaar van elf zeilschepen, die voornamelijk in de Oostzee voeren. Tien jaar later was er al een aanzienlijk aantal stoomschepen aan de vloot toegevoegd waarmede geregelde lijndiensten in het leven waren geroepen naar Brits-Indië, en tussen New York en Zweden. De naam Withy werd aan de rederij toegevoegd in 1883, toen Furness aandeel nam in de scheepsbouwmaatschappij van Edward Withy Co. die eveneens in West-Hartle- pool was opgericht. Christopher pakte de zaak energiek aan en de viool; werd steeds groter. Tal van scheepvaartondernemingen wist hij tot zich te trekken. De grootste schepen van Furness Withy's eigen vloot waren de beide turbo-elek trische stoomschepen „Monarch of Ber muda" en Queen of Bermuda". Zij voeren onder de vlag van Furness Bermuda West Indies S.S. Co. tussen New York en Bermuda en werden tevens veel gebruikt voor toeristenreizen. Het schip heeft tot 1949 onder de naam „Monarch of Bermuda" gevaren en onder ging enige jaren tevoren een verbouwing na in maart 1947 ernstige schade te hebben opgelopen als gevolg van een brand. De drie schoorstenen werden verwijderd en er kwam er één voor in de plaats, een zoge naamde „Dipod"-schoorsteen. De naam veranderde in 1949 in „New Australia" en het schip kwam in de vaart voor het Mi nistry of Transport onder beheer van Shaw Savill Line te Londen, welke maat schappij onder controle staat van het Fur ness Concern. Sedert 1958 is het schip als „Arkadia" onder Griekse vlag in de vaart, na weder om een verbouwing te hebben ondergaan. De naam van de rederij luidt: Arkadia Steamship Company en het schoorsteen- merk is hetzelfde als van de Greek Line. Arie van der Veer Het was dinsdag voor de heer K. C. van der Pijl en de zijnen een feestelijke dag, ter gelegenheid van zijn veertigjarig arbeidsjubileum bij de Koninklijke Papier fabrieken Van Geider Zonen n.v. te Vel- sen, waar hij thans de belangrijke functie van eerste man voor de kolenaanvoer heeft. De heer Van der Pijl werd in gezel schap van zijn echtgenote en kinderen 's morgens op het raadhuis van de ge meente Velsen ontvangen door loco-burge meester H. de Boer, die, in tegenwoor digheid van ir. L. Th. de Vos, bedrijfs- ingenieur van de Centrale, als afgevaar digde van de directie, de jubilaris onder hartelijke bewoordingen mededeling deed van de hem toegekende koninklijke onder scheiding met de bronzen eremedaille van de Orde van Oranje Nassau, wegens lang durige trouwe dienst. Bij de ontvangst op het directiekantoor, waarbij tevens aanwezig was de bedrijfs- chef van de Centrale, de heer J. D. Kist de Ruyter, nam ir. G. A. Schoonkind, hoofd technische dienst, de honneurs waar voor de bedrijfsdirecteur. Ir. Schoonkind herinnerde aan de loop baan van de jubilaris, die slechts kort isoleerder was en daarna direct werd toe gevoegd bij het belangrijke werk van de brandstofaanvoervoorziening, in welke tak hij meteen als kraanmachinist van de ko- lenkraan ging fungeren. Met de sortering van de verscheidene ko- lensoorten. nodig voor de verschillende ke tels, raakte de heer Van der Pijl dan ook spoedig geheel vertrouwd. Het was dus niet verwonderlijk, dat hem nu reeds een flink aantal jaren de functie van eerste man in de „kolenploeg" werd toevertrouwd, waar van hij zich, mede wegens de daaraan verbonden administratie, uitstekend kwijt. Bovendien is de jubilaris iemand, met wie iedereen goed kan opschieten. Voor zijn zeer goede verdiensten beloon de de directie de jubilaris met een prach tig gouden armbandhorloge benevens een enveloppe met inhoud. Voorts werden over handigd de draagmedaille van het konink- 4 "''/ÏWY - 1111111111M Advertentie Partijtje leuk gekleurde 50 x 100 cm, zuiver wol ALLEEN DONDERDAG 6.95 MARKTPLEIN Het Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 94 duiven deel aan een wedvlucht van Mons (Bergen) in België af over een afstand van 240 km. De lossing van de dui ven geschiedde tijdens zuiden wind om 8 uur. Eer. duif van M. van 't Höf bereikte als eerste liet hok om 11.04.42 uur, de laatste prijsduif om 11.16.43 uur. Hoewel de afstand voor de vogels 70 kilometer langer was dan vorige week, toen een gemiddelde uursnelheid van de Atoomduiven van ongeveer 80 km kon worden bereikt, legden de duiven nu bijna 80 km per uur af. De dieren hebben, zoals langs de gehele westkust het geval was, mooi weer gehad op deze voorlaatste wed vlucht .De uitslag was als volgt: M. van 't Hof 1 9: D. van der Linde 2 3; F. de Roos 4: P. Schoo- ne 5 17: N. G. de Graaff 6; L. Veldt 7 14; J. Schoo 8; Ch. P. van Borre 10 13 15; A. van Leeuwen 11; P. van der Wiele 12: G. H. Eyman 16 19; A. de Both jr. 18. Oranje Nassau Van de postduivenhoudersvereniging Oranje Nassau te IJmuiden namen 53 duiven deel aan en wedvlucht van Mons af over een afstand van 227 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van B. Visser bereikte als eerste eerste het hok om 11.6.17 uur, de laatste prijsduif om 11.17.40 uur. De uitslag was als volgt; B. Vis ser 1 6; A. de Waard 2 3 10 11; J. Kraayenoord 4 8 9; R. Middelkoop 5; J. v. Sikkelerus 7. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen 84 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af over een afstand van 228 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van A. J. Waal bereikte als eerste het hok om 11.08 uur, de laatste prijsduif om 11.21 uur. De uitslag was als volgt: A. J. Waal 13 7 9 10 11 13 15; W. Kaale 2 5; J. v. Opbergen 4 6 12 14; K. Inia 8 16 17. De Bonte Duif Van de postduivenhoudersvereniging De Bonte Duif te IJmuiden namen 74 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af over een afstand van 228 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van J. Wilmsfloet bereikte als eer ste het hok om 11.4.50 uur, de laatste prijsduif om 11.16 uur. De uitslag was als volgt: J. Wilms floet 1 4; T H Dekker 2 10; C. Broek 3; S. J. Heis 6; J. Kaldebeek 7 14; J.Zwart 5; G. v. Zutphen 8 11 13; P. Verschuren 9 12 15. De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging De IJmon den (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 106 duiven deel aan een wedvlucht van Sittard af over een afstand van 186 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.10 uur. Een duif van Hovenkamp bereikte als eerste het hok om 15.04 uur, de, laatste prijsduif om 15.21 uur. Mooi weer, snel verloop. De uitslag was als volgt: Hoven- kamp 1 7; Visser 2; v. d. Scheer 3 16 17 20 22; Suurmand 4 6 11 18 21; De Vlugt 5 9 13; Martens 8 14 19; v. Slooten 10 12 14 15. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging Ons Ge noegen te Beverwijk namen 65 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af over een afstand van 230 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van W. v. d. Raadt bereikte als eerste het hok om 11.07 uur, de laatste prijsduif om 11.16 uur. De uitslag was als volgt. W. v. d. Raadt 1 3 6; A. v. Son 15 8; A. v. Leeuwen 4 12 13: W. v. Wijk 7 11; B. de Smet 9; J. Scheffers 10. De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging De Vre desduif te Heemskerk namen 73 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af over een afstand van 234 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van G. Duin bereikte als eerste het hok om 11.8.18 uur, de laatste prijsduif om 11.17.52 uur. De uitslag was als volgt; G. Duin 1 3. A. Casee 2 11 14; N. Timmer 4; J. Knap 5 7; M. de Kruif 6 12; Th. Half 8; A. Bruins 9 13; A. Dureg 10; N. Bakker 15. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging De Reis duif te Heemskerk namen 155 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af over een afstand van 231 km De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van P. Dekker bereikte als eerste het hok om 11.05 uur, de laatste prijsduif om 11.13 uur. De uitslag was als volgt; P. Dekker 1: C. Westrate 2 6 15: C. Smit 3; D. Stiemer 4 11 20 21 24; G. Grapendaal 5; G. v. d. Winden 7 17; P. v. d. Outenaar 8; C. G. J. Dekker 9 16; R. van Vuuren 10 18; R. Westrate 12 26 31; S. v. d. Kolk 13; H. Beentjes 14; G. de Graaf 19; T. Gravema- ker 22 30; J. Penning 23 27; E. Verschuren 25; J. Luntz 28; H. Zillig 29. Castricum Voor de Castricumse duivenhouders is de één na laatste vlucht van het seizoen niet slecht ver lopen. De duiven die te 8 uur in Mons gelost wa ren keerden na het afleggen van 239 km weer allen behouden op hun hokken terug. In concours waren 83 duiven. De eerste die werd geklokt was van J. Zentveld die al om 11.14.22 op de klep zat en in de koker kon. De laatste prijsduif was van P. Kappers die om 11.26.36 door zijn baas werd geklokt. De uitslag luidde als volgt; 1. J. Zent veld 11.14.22; 2. P. Verdonk 11.16.53; 3. N. Hollen- berg 11.20.13; 4. H. Jaspers 11.26.31: 5. J. Steen man 11.21.20; 6. A. Metselaar 11.23.05; 7. H. San ders 11.25.25 8. P. Kappers 11.26.36. Heemskerk heeft dinsdag gestaan in het teken van Veilig Verkeer. Door middel van een geluidswagen en door spandoeken op verschillende plaatsen in het dorp aange bracht, trachtte men het publiek voor deze belangrijke zaak te interesseren. Ook de schoolkinderen werden hierbij ingescha keld, /.ij het dan alleen de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Het was technisch onuitvoerbaar om ook de andere kinderen op een filmvoorstel ling te onthalen, 's Avonds konden de ouderen ook naar de bioscoop en hiervoor bestond een grote belangstelling. Hier werden de aanwezigen opgewekt lid van het Verbond te worden voor de luttele som van twee gulden per jaar, waarvoor men zes maal per jaar een tijd schrift toegezonden krijgt. Het aantal verkeersongelukken met do delijke afloop is in Nederland ontstellend hoog. Dit cijfer zal aanzienlijk kunnen wor den verminderd door een juiste inachtne ming van de verkeersvoorschriften. Iedere weggebruiker heeft met het ver keer te maken. Voor allen geldt de plicht op te lftten, de regels na te leven en hof felijk te zijn in het verkeer. Een goede kennis van de verkeersvoorschriften is een noodzaKelijkheid. r xcccoccoxccccccccccc WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE lijke metaal en schriftelijke felicitaties van de hoofddirectie. Wegens langdurige trou we dienst verwierf de jubilaris voorts het vererend getuigschrift en de grote zilve ren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Mevrouw Van der Pijl kreeg een foto in lijst van haar man. De superieuren van de Centrale konden evenzeer „hun" jubilaris prijzen wegens zijn goede hoedanigheden, waarbij samen werking en vriendschappelijke omgang hand in hand gaan. Hoewel de jubilaris van een verdere hul diging aan het bedrijf had afgezien, heeft het hem desondanks niet aan grote belang stelling in zijn woning aan de Wijkeroog- straat 50 ontbroken. Vele bloemen, waaronder een fleurig stuk van de directie, en geschenken werden in de loop van de dag gevolgd door vele per soonlijke gelukwensen van superieuren en collega's. Van het jubileumfonds werd een enveloppe en bloemen aangeboden. En de supportersvereniging „Geel Zwart", die in de heer Van der Pijl een zeer toegewijd penningmeester heeft, bleef niet achter en schonk een prachtige mand fruit. Al met al was het voor de familie Van der Pijl een feestelijke dag. De oudste Beverwijkse sportvereniging de Beverwijkse Gymnastiekvereniging Turnlust, hoopt volgend jaar haar gouden jubileum te vieren met een viertal turn- schouv/spelavonclen in het Kennemer Theater te Beverwijk. Dit voornemen vormde het belangrijkste agendapunt op de dinsdagavond behouden ledenvergade ring. Het is duidelijk dat voor de viering van het gouden feest men de medewerking nodig heeft van alle leden. Het ziet er naar uit, dat deze medewerking ten volle zal worden verleend. Zaterdagmiddag 18 februari 1961 zullen de feestelijkheden beginnen met een re ceptie in het Kennemer Theater; 's avonds wordt de eerste uitvoering gegeven, die zal worden gevolgd door opvoeringen op dinsdag 21 februari, zaterdag 25 februari en dinsdag 28 februari. Zowel de voorzitter, de heer K. van Leeu wen, als de heer H. Oostdam, leider der turnvereniging, hebben hun jubileumplan nen uit de doeken gedaan, nadat reeds verschillende commissies voorbereidend werk hadden gedaan. Het belooft een turnschouwspel te worden, vijftig jaar turnsport waardig. Iedere avond zullen 175 medewerkenden op het podium komen. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden de dames J. Schipper- v. Herfzberg, J. Reynders - Venus en G. Ypes - Faber werden herkozen. VELSENS ZAKENNIEUWS Bij Garage Velserbeek in IJmuiden is het een druk komen en gaan geweest, zowel dinsdag als woensdag. De Mobil Oil Neder land n.v. inspecteerde gratis de motoren van auto's met een cathode ray engine ana lyzer, en daarvan is een dankbaar gebruik gemaakt door tienlallen automobilisten in Velsen- M,et dit voor.research ontwikkelde testapparaat kan men in 10 a 15 minuten de gehele motor aftasten. Men zet een klemmetje op een bougiekabel en een klemmetje op de bobinekabel en dan ver raadt een serie groene lijnen door trillingen wat er met de motor aan de hand is. Alleen bij Dieselmotoren die geen bougie heb ben lukt het natuurlijk niet, maar daar voor wordt nu een nieuw apparaat ont wikkeld. Ook de accu's werden met een speciaal apparaat getest. De gegadigden kregen allen een volledig rapport van hun motor mee, waarin er ook op werd gewezen, dat een motor, die in goede staat verkeert, zuinig rijden garandeert. Waarom een oliemaatschappij op de bres staat voor zuinig rijden? Heel eenvoudig: zuinig rijden betekent goedkopere auto's. Goedkopere auto's betekent meer auto's. Meer auto's betekent meer benzine en olie! (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komO Het stralende herfstweer, een tuin vol fleurige bloemen vormden een pracht entourage om de show van Ferry Offer man in zijn huis in Vinkeveen te doen slagen. Maar zelfs zonder dat moeten we toegeven, dat ons hier een zeer mooie en draagbare collectie gepresenteerd werd. Een mooie vertaling van wat Parijs ons voor dit seizoen aan mode-regels stelt, ge ïnterpreteerd op een wijze, die de Neder landse vrouw alleen maar verheugen kan. Het zeer persoonlijke accent, waarmee iedere couturier de aandacht op zich wil vestigen, en zich daarmee van de andere wil onderscheiden, was bij Offerman de „pullo-line". Een losse japonlijn, die geïnspireerd was op de soepelvallende pullover: het bovenlijfje is zonder sluiting en valt losjes naar beneden, vanvoren in een pand of vastgehecht jakje en naar achteren rond- aflopend. Er zijn allerlei variaties op, maar het hoofdthema is toch de souplesse, de natuurlijke lijn van het figuur, en een blinde sluiting. De mantels met grote bontkragen waren wijd, maar zeer goed draagbaar; de wan delpakjes bezaten alle goede eigenschap pen, die ze tot mooie, draagbare en chique kledingstukken maken. We denken hier aan 'n grijs-blauwe ruit; het lange jasje was in de taille door een zwarte lakceintuur bijeengenomen en de zoom van de rok was een ietsje naar binnen gewerkt. Een voorkeur, die we ook bij sommige japonnen en mantels aantroffen. Hoewel antilope gauw stug aandoet, kon den wij ons er ditmaal van overtuigen, dat het ook zeer soepel verwerkt kan wor den. Een zwart pakje met los gestrikte ceintuur, die eindigde in franje was hier het bewijs van. De namiddagjaponnetjes verrasten ons door de eenvoud van lijn die nog beter tot haar i-echt kwam door het veelvuldig gebruik van zwart. Een enkele strik, dra perie, clips of geplisseerde bandeau was de enige concessie, die aan die eenvoud gegeven was. Dat plissé ook in een strakke lijn gebracht kan worden zagen we in een knappe compositie; waarvan het lijfje van het japonnetje strak geplisseerd was, in de taille onderbroken werd door een brede bandeau en in de rok zijn vervolg vond in drie etages plissé. Voor de avondkleding was naast het prachtig glanzend fluweel in diepwarme tinten ook veel gebruik gemaakt v?n bro- derieën met paillettes, pareltjes en glitter- tjes. Een knap stukje handwerk was een strapless organza japon, die geheel met kraaltjes bewerkt was in kunstige sym metrische motieven. Mooier was echter een wijd uitstaande zacht lila nylon tulle jurk met een boven- stukje van zwarte kant, dat in punten op de rok verwerkt was. Katy BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: G. Bergsma-Brattinga, d„ Schulpweg 510, Velsen-Noord: C. J. Broek- Pirovano, z., Oosterstraat 6, Velsen-Noord: C. H. Zwetsloot-Van Rooijen, d., Kenne- merlaan 33, IJmuiden; E. H. C. van Laar- Van der Linde, d„ Lindenstraat 14, IJmui- den-Oost; J. D. Veer-De Rade, d„ Barallel- straat 4, Velsen-Noord; A. van der Vaart- Ruiten, d., Orionweg 97, IJmuiden; G. J. Jansen-Lugtigheid, z, Schulpweg 17, Vel sen-Noord; J. W. Tervoort-Van Es, z., De Ruijterstraat 103, IJmuiden-Oost; H. C. van Meulenaarsgraf-IJsselstein, d., Van Dalenlaan 9, Santpoort; C. A. Oudendijk- Koks, d., Paramaribostraat 42. Santpoort; A. A. J. van den Broek-Wiggers, d., Ken- nemerlaan 47, IJmuiden; E. van Kroonen- burg-Scherf, z., Reggestraat 17, IJmuiden; J. P. Poelarends-De Visser, z., Kortenaer- straat 8, IJmuiden-Oost; J. W. van den Berg-Haak, a., Reggestraat 82, IJmuiden; E H. M. Joosten-Van Kaam, d., Bonaire- straat 3, Santpoort; A. A. G. Zuurbier - Apeldoorn, z., Dolfijnstraat 302, IJmuiden. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op a 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 oktober 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. De zeven jaar oude negerjongen Wil liam Campbell wordt, na zijn eerste schooldag op de Murphey lagere school te Raleigh in de Amerikaanse staat Noord-Carolina, door zijn moeder af gehaald. William is de eerste neger jongen op deze tot nog toe „blanke" school. Blanke moeders hebben ge dreigd het ventje in het vervolg de toe gang tot de school te belemmeren. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Visserybiologde De Duitse rederij „Nordsee" heeft een bureau voor visserijbiologie opgericht. Het bureau zal de vangervaringen van de schippers verzamelen en uitwerken voor de gehele vloot van de rederij.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5