Pleiadenschool onder grote belangstelling geopend Loco-burgemeester de Boer acht situatie l.o. in Velsen bevredigend In de vishal en op zee Wie wordt burgemeester van Velsen? AGENDA Eerste spruiten: 63 cent per kilo In en om de stad Woningbouw Shr. Visman „Onschuldige jacht op meeuwen" Den Haag overlegt met politiebonden ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1960 Programma „Watervliet" Wrak wordt weerschip Gemeenten moesten wel meer vrijheid hebben Nabeschouwing over Oost-Duitsland Beverwijk V elsen-IJ muiden Nieuwe sleepboot voor L. Smit en Co. Duitse politie: Salarisconflict nog niet opgelost V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Haarlem a Het is al lang niet meer zo, dat een Nederlandse gemeente haar eigen gang kan gaan in haar streven de stad bewoon baar te maken voor allen die zich daar hebben gevestigd: de bemoeienissen van regeringswege zijn de laatste jaren groter en ingewikkelder dan voorheen. Men krijgt z'n portie te bouwen woningen toegewezen en het moet een pientere burgemeester of wethouder zijn die er nog wat bij weet te bedelen. Inderdaad lukt dit wel eens. Het is natuurlijk zaak, bedacht te zijn op zo'n meevallertje: men dient dus gereed te zijn met z'n bouwplan vóór men vraagt, zodat op het ja-woord onmiddellijk kan worden begonnen met bouwen. Het aan zien van een stad is een zo belangrijke zaak dat men niet door tijdnood gedwon gen zou mogen worden tot improviseren. Een voorbeeld van een wel zeer ongelukkig uitgevallen improvisatie geeft de Orion- weg in het nieuwe IJmuiden te zien. Een meevallertje als hierboven bedoeld viel dit jaar de gemeente Velsen ten deel, al is het dan eigenlijk alleen maar billijk te noemen dat ter bevordering van de krot opruiming in Oud-IJmuiden vijftig wonin gen extra mochten worden gebouwd. Hier voor bestond nu wel een plan, maar de supervisors waren inmiddels tot een ander inzicht gekomen met betrekking tot dit achtergebleven deel van Velsen. De vijftig extra woningen komen nu elders in de gemeente! Jammer voor Oud-IJmuiden, al zal dan het eerste deel van het volgend jaar toe te wijzen hap voor dit stadsgedeelte zijn. Aan de andere kant: liever zo, dan nog zo'n improvisatie a la Orionweg, met mo gelijk nog ergere gevolgen. Voor de tweede week is de korfbalver eniging „Watervliet" slechts een beschei den programma toebedeeld. De eerste en tweede twaalftallen zijn de komende zondag vrij en nu krijgen Wa tervliet 3 en 4 de kansen om zich te la ten gelden. Watervliet 3 trekt naar Haar lem voor een wedstrijd tegen Nieuw Flo ra 2, welke ploeg geen onbekende voor de Velsenaren is. Rekening houdende met de wijzigingen van de vorige teams in de oude competitie, zoals ook de Watervlie- ters een nu gewijzigde opstelling hebben, zullen de groen gelen er goed aan doen om zich in deze wedstrijd volledig te ge ven willen zij tenminste op één punt be slag leggen. Op eigen veld zal Watervliet 4 de eer ste wedstrijd tegemoet gaan tegen Auro ra 3. De jonge Watervliet-ploeg komt ver moedelijk ook al tegen een nieuw team van de Haarlemse gasten, zodat van een uitslag weinig is te voorspellen. Na het goede begin van de Watervliet B-aspiranten zullen zaterdagmiddag de A- aspiranten het seizoen openen met een wedstrijd tegen Sport Vereent A uit Sant poort. Misschien blijven ook nu de punten in Velsen. Voor Watervliet B wordt het even lastiger aangezien deze ploeg op be zoek gaat bij Nieuw Flora B in Haarlem. Op de werf van de Nederlandse Dok en Scheepsbouwmaatschappij te Amster dam wordt thans een bijzondere reparatie verricht. Van een wrak wordt weer een zeewaardig schip gemaakt. Op 12 mei, 5 mijl noord-oost van Oues- sant, had een hevige explosie de tanken 1 en 2 van het 30.000 ton metende tank schap „Bulkoil" van de Universe Tank- ships te Monrovia nagenoeg geheel uit het schip geblazen, zodat een gat van 25 me ter was ontstaan en de omgeving daar van als een verkreukelde ijzermassa was achtergebleven. Ook het dek was geheel verwrongen. Het wrak werd naar de werf in Am sterdam gesleept. Daar is allereerst het 1000 ton zware vernielde gedeelte losge- bi-and. Een geheel nieuw gedeelte werd ge bouwd: een sectie van 26 meter lengte, bevattende 6 tanks met een totale capa citeit van 8.000 ton. Dit wordt nu tussen het gerepareerde voorste gedeelte en het achterschip ingevoegd. Het gehele werk duurt ruim vier maanden. Vrijdagavond is dc nieuwe openbare lagere „Pleiadenschool" ofifcicel geopend. De shcool is een ontwerp van de gemeen telijke architect, de heer H. A. Peters. Sedert het begin van het nieuwe school jaar wordt al les gegeven in het fraaie gebouw, da't zowat tegen de duinen aan leunt. De architect moet hebben begrepen, dat een hoog gebouw hier volkomen uit de „toon" zou vallen. Daarom heeft hij een laagbouw-school gecreëerd in een vorm, die zo geheel verschilt van andere school gebouwen in de gemeente. De klasseloka len zijn namelijk zodanig gebouwd, dat de kinderen vanuit hun raam een tamelijk vrij uitzicht hebben op de duinen. Het ruimtelijke effect wordt nog verhoogd dooi de grote onbebouwde ruimte rondom de school. De gevels zijn opgetrokken uit een mooie steensoort en er is veel glas ge bruikt. Een verbindingsgang bestaat bijna helemaal uit glas. Het licht treedt overal in ruime mate toe. Zo ruim en fris als deze school is, hebben wij in Velsen nog niet gezien. Het moet voor de leerkrachten een genoegen zijn hier les te geven. De school bevat zes lokalen. Het ge raamte bestaat uit staal, waaromheen een voudige stenen muren zijn gebouwd. De school is wel in een bijzonder snel tempo gebouwd, want aannemer W. A. Rolvink begon in februari van dit jaar en voltooide haar eind juni. Het is de eerste school in Velsen, waar de klasselokalen niet aan elkaar of op el kaar zijn gebouwd. Daardoor doet het schoolgebouw allerminst schools aan. En dat is de verdienste van architect Peters. Nog wensen Velen waren naar het prachtige school gebouw gekomen, dat gisteravond baadde in het licht. Onder hen bevonden zich vele onderwijzers en hoofden van scholen, raadsleden, en al diegenen, die de school hebben gebouwd en afgewerkt. Loco-burgemeester H. de Boer hield een openingstoespraak in zijn hoedanigheid van wethouder van onderwijszaken in de gemeente Velsen. Hij vond, dat architect Peters zich eindelijk eens heeft kunnen Velsens Politiek Jongeren Contact heeft vrijdagavond in het Hervormd Jeugdge- bouw te IJmuiden-Oost een nabeschou wing gegeven van de reis naar Oost- Duitsland in augustus jongstleden. De voorzitters van de verschillende jongeren- fracties hebben hun indrukken weergege ven tegenover een half gevulde zaal. De leden van het Politiek Jongeren Contact hebben de reis indertijd gemaakt op uit nodiging van de Oostduitse jongerenorga nisaties, voor welke uitnodiging de com munistische jongerenfractie van Velsen had gezorgd. Een afgevaardigde van deze fractie hield een lofzang op Oost-Duitsland en liet zijn beweringen vergezeld gaan van cij fers en citaten. De (overigens milde) kri tiek kwam van de vertegenwoordigers der andere fracties. Er werden geestige op merkingen gemaakt door de vertegen woordiger van de confessionele fracties. Kort waren de indrukken van de Nieuwe Koers (P.v.d.A.)-vertegenwoordiger. De P.S.P.-fractie vertoonde een aantal dia's van de reis. Zeer veel indruk maakten daarbij de lichtbeelden over het voorma lige concentratiekamp Buchenwald. De vertegenwoordiger van de V.V.D.-jonge ren, belichtte het onderwijs in Oost-Duits land, waarvoor deze spreker weinig lof had. De leerboekjes behandelen niet ob jectief de materie, zodat de kinderen on der andere een verwrongen beeld van West-Duitsland wordt gegeven. Toen de spreker opmerkte, dat zelfs de westerse scheikunde in de boekjes als kapitalis tisch wordt afgeschilderd, zei een der aan wezigen hardop: „Planta!", waarop de spreker repliceerde met de mededeling, dat men in Oost-Duitsland geen margari ne eet. In alle voorstellingen drdaait in 't K e n- nemer Theater de film van Herman van der Horst, die wij niet onverdeeld bewonderen, maar waarvan wij vele pas sages nooit zouden willen missen „Faja Lobbi", een impressie van Suriname, zijn natuur, zijn bevolking. Een karakter studie naar het wezen en voor ons ge voel een waarachtig meesterwerk is „Prijs de zee", welke film aan „Faja Lobbi" vooi-afgaat. Men zal opmerken, dat de toe passing van het geluid op volle sterkte bij de laatste film een veel echter oor sprong in de natuurlijke functie vindt dan wij bij „Faja Lobbi" ervaren. L u x o r vertoont tot woensdag „Straf- bataljon 999", donderdag gevolgd door een naar het melodramatische getrokken film „De witte non". Zondagmiddag „My Pal Trigger". Het W. B. theater tenslotte laat ons vanavond de wild west indraven met „Des perado's, sterven of schieten." Zondag middag „Schat van de gouden condor", zondag en maandag „Afscheid van de wa penen." Thalia presenteert tot en met zon dag „Pijn en gijn in de kazerne", een Deense klucht met vele verwikkelingen, waarin een rijkeluiszoon ervaart dat het niet meevalt om gedrild te worden, maar ook dat de soldaten voor niets staan wan neer een kameraad geholpen moet worden. Van maandag tot donderdag volgt dan ,,'sNachts kwam de duivel", een weinig opwekkend verhaal van een onschuldig verdachte, die moet boeten voor de omstan digheid dat de bewindvoerders van het Nazi-rijk niet kunnen gedogen, dat zij ook feilbaar zijn. Wie is nu de misdadi ger, vraagt men zich van meet af aan af om de trieste ontdekking aan het eind van de film mee te beleven. Donderdag draait de felle Amerikaanse film „Black board jungle", die de toestanden schetst op een school in de achterbuurten van New York. R e x vertoont tot en met maandag „In het hart van St. Pauli". Zondagmiddag kan men vertederd geraken om „Heidi". Woensdag en donderdag vertoont dit the ater de film „Het meisje van de veenhoe- ve." JONGETJE LICHT GEWOND Een jongetje, dat vrijdag op de fiets over de Hoflanderweg reed, werd inge haald door een vrachtauto met zand. Dooi de harde wind woei zand in het gezicht van de jongen, die even verblind werd en tegen een geparkeerde auto reed. De knaap maakte een val en liep lichte verwondin gen op. uitleven bij' het ontwerpen van deze mo derne school. Hij betreurde het, dat van de sporthal, die ook door de heer Peters is ontworpen, alleen nog maar een ma quette bestaat, daar Velsen een sporthal hard nodig heeft. Maar het valt niet mee om van het ministerie van O. K. en W. veel bouwvolume los te peuteren. Toch vond de heer De Boer, dat de minister Velsen goed heeft bedacht wat betreft gebouwen voor het lager onder wijs. „De situatie is bevredigend". Wel zijn er nog wensen ten aanzien van het kleuteronderwijs en nog vele ten aanzien van het voortgezet onderwijs, zo zei de heer De Boer verder. Hij herinnerde eraan dat de plannen voor de bouw van een protestants christe lijke school in een vergevorderd stadium verkeren en dat ook nog een rooms katho lieke lagere school gebouwd zal worden. Wethouder De Boer bracht dank aan het college van Gedeputeerde Staten voor de vele medewerking. Ergernis Spreker had verder een hartewens. Hij zou het namelijk zo prettig vinden, als de gemeentebesturen wat meer vrijheid zou den krijgen bij het organiseren van hun onderwijs. Duizenden voorschriften zijn er en dat betekent, dat de gemeentelijke zelf standigheid wel eens moet worden prijsge geven. „Ik erger me aan de vele ambte lijke verplichtingen, waardoor een massa tijd verloren gaat. Een gemeentebestuur zou veel efficiënter kunnen werken, als het meer vrijheid had", zo zei de loco-burge meester letterlijk. Tevoren had hij nog opgemerkt, dat wanneer ministers in Velsen zouden ko men kijken, wellicht verbaasd zouden zijn, omdat zij niet wisten dat dit (het nieuwe IJmuiden. Red.) allemaal bestaat. De heer De Boer wees er vervolgens op, dat, ofschoon de bouw van scholen uiterst belangrijk is, de voorbereiding er van mogelijk nog belangrijker is, omdat rekening moet worden gehouden met de ontwikkeling in het onderwijs, een ontwik keling die zeer dynamisch is. De spreker vond het dan ook moeilijk om een ant woord te geven op de vraag of dit splinter nieuwe ruime schoolgebouw, een gebouw voor de toekomst is. „Natuurlij^, het zal het zeker vijftig jaar uithouden, maar het moet ook de ontwik keling in het onderwijs kunnen bijhouden". Tot slot zei de heer De Boer, dat „we wel geloof en vertrouwen in de toekomst moe ten hebben, door te geloven in onze kinderen." Felicitaties De rijksinspecteur van het Lager Onder wijs in de dienstkring Zaandam, de heer Hol, zei grote waardering te hebben voor de architect, die met beperkte middelen een geheel nieuw schooltype heeft weten te scheppen. Namens de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, sprak de heer Reits- ma, namens de vereniging voor Volks onderwijs, de heer Faber en namens de oudercommissie de heer De Plot, die be treurde dat er geen gymnastieklokaal bij de school staat, „de ouders maken zich daarover zorgen". Het hoofd van de school, de heer Venne- ma dankte alle sprekers voor hun woorden en felicitaties. Te Castricum werden op de veiling van Ons Belang de eerste spruiten aangevoerd. Het was de tuinder P. Groentjes die er mee onder de klok kwam. Ze werden voor 63 cent per kilo gekocht door de heer B. Fatels. Deze primeur is dit jaar enkele dagen later dan in 1959 toen de 11de sep tember de eerste werden aangevoerd. Wat de prijzen in het algemeen betreft, het was te verwachten dat betere no teringen zouden worden gemaakt dan woensdag en dit was dan ook het geval. Deze noteringen waren: bloemkool 24 tot 35, sperziebonen 41 tot 92, sla 3 tot Vk, pronkbonen 36 tot 47, snijbonen 56 tot 1,24, kroten 6, peterselie per kistje 69 tot 80, peen 5'/s tot 7, bramen 1,80 tot 2,10, kom kommers 10 tot 34, tomaten 38, selderie per kistje 45, andijvie 12, spruiten 63. Opleving tomatenhandel Op de Beverwijkse veiling was vrijdag een opleving te bespeuren in de tomaten- handel, de export naar België was er de oorzaak van dat de prijzen opliepen tot 56 cent per kilo. De nog vrij grote aanvoer van bonen kon men met weinig moeite plaatsen. Snijbonen brachten het tot bijna een gulden per kilo, kasbonen kwamen tot 1,35 per kilo, sper ziebonen varieerden bij een ruim aanbod van 45 tot 105 cent per kilo en voor de trosbonen kwam de prijs tot 110 cent per kilo. De aanvoer van pronkbonen wordt nu groter; werd er in het begin der week rond de 50 cent per kilo voor betaald, later liep deze prijs terug tot goed 40 cent per kilo. Andijvie ging vlot weg tot 35 cent per kilo; spinazie lag tussen de 35 en 65 cent per kilo; prei liep in het laatst van de week weer op tot 20 cent per kilo. Kom kommers waren deze week duur en gingen nog tot 43 cent per stuk. Bospeen liep in Sinds vrijdagmiddag half drie is L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rot terdam een nieuwe zeesleepboot rijker, de „Missisippi", die met een groot aantal ge nodigden een proefvaart maakte. Ir. W. K. Kalis, directeur van de werf van J. en K. Smit, droeg het schip over aan mr. W. F. P. C. Viëtor van L, Smit en Co's Internationale Sleepdienst. Deze deelde medé, dat de werf een tweede schip van dit type mag bouwen. De „Missisippi" meet 674 ton. Het schip heeft een actieradius van 20,000 mijl. De twee dieselmotoren ontwikkelen een vermogen van 3250 paar- dekracht. De accommodatie voor de op varenden is bijzonder verzorgd. Het schip vaart met 25 man bemanning en kan twaalf runners meenemen. INSTUIFWERK NED. HERV. GEMEENTE Zondag beginnen in het hervormde jeugdgebouw in IJmuiden-Oost de instuif- avonden van de Ned. Hervormde gemeënte. Aan dit winterwerk kunnen meisjes en jongens van 16 tot 23 jaar deelnemen. Aanvang 20 uur. De groenteveiling te Beverwijk had vrijdag twee primeurs. Zo werden daar de eerste spruiten aangevoerd, maar daarnaast stonden enige kistjes met aardbeien! Aardbeien van de tweede pluk. Deze late primeur werd wel zéér op prijs gesteld, want men betaalde tot f 1,85 per doosje' prijs iets terug en kwam tot 24 cent per bos, waspeen varieerde van 10 tot 15 cent per kilo. De vrij grote aanvoer van bramen no teerde van 180 tot 300 cent per slof. De noteringen: aardbeien 125 tot 185 per doosje, andijvie 16 tot 34, sla 3 tot 15, bloemkool 18 tot 54, spinazie 28 tot 59, snij bonen 23 tot 93, snijbonen 85 tot 135 kas, sperziebonen 48 tot 105, trosbonen 67 tot 110, pronkbonen 22 tot 45, bospeen 11 tot 27, waspeen 8 tot 15, tomaten 20 tot 57, komkommer 12 tot 44, prei 10 tot 20, bra men 180 tot 300. Advertentie Komplete KANTOORINSTALLATIES MACHINES, MEUBELEN enz. MARKTPLEIN 22 IJMUIDEN - TEL. 4619 Aanvoer van vrijdag In totaal werden 8305 kisten vis in IJmuiden aangevoerd. Hiervan waren 520 kisten tong en tarbot, 660 schol, 60 schar, 11 bot, 5985 haring, 210 makreel, 107 schel vis, 550 wijting, 164 kabeljauw en gul, 15 poon en 22 diversen. Prjjzen van vrijdag Per kg: gr. tong 4,403,80; grm. tong 3,703,10; kim. tong 3,603,10; kl. tong I 3,503,10; kl. tong II 2,301,90; tarbot I 2,602,10; zalm 6, Per 50 kg: tarbot II 106; tarbot IV 68— 60; gr. schol 1560; grm. schol 7062; kim. schol 5448; kl. schol I 4946; kl. schol II 358; schar 4116; bot 1210; verse ha ring 1711; makreel 408,30; gr. schelvis 7262; grm. schelvis 7468; kim. schelvis 7872; kl. schelvis I 7673; kl. schelvis II 4119; wijting 188; gr. gul 5438; mid del gul 42—31; kl. gul 2518; kl. rode poon II 21—12. Per 125 kg: gr. kabeljauw 224122. Besommingen van vrijdag De besommingen waren vrijdag in IJmuiden: een trawler met f 11.100,de RO 53 19.500,—; de KW 153 17.600,—; de KW 81 14.890,—; de KW 35 320,—; de KW 71 ƒ110,—; de W 103 met 11.700,—; de IJM '7 met 5390,—; Aanvoer van zaterdag Zaterdag wei-den in IJmuiden aange voerd 4790 kisten verse zeevis. Hiervan waren er 110 schelvis, 45 wijting, 60 gul en kabeljauw, 2500 haring, 135 makreel, 900 schol, 400 varia, 200 pilchards, 100 sar dienen en 30.000 kilo tong. Deze vis werd aangevoerd door de KW 141 (van 2 sep tember met 25 wijting, 10 schelvis, 15 gul en kabeljauw, 350 haring, 5 varia. De IJM 211 (6 september) 3 wijting, 5 schelvis, 450 haring en 15 makreel. KW 32 (7 september):'5 wijting, 1240 haring en 15 makreel. KW 4 (5 september) een tonijn, 230 ha ring. 10 makreel en 25 varia. KW 75 (5 september): 10 wijting, 230 ha ring en 10 varia. IJM 209 (6 september): 5 wijting, 100 schelvis, 45 gul en kabeljauw en 75 ma kreel. De kleine vaart was er met 64 schepen. Prijzen van zaterdag Exportprijzen: grote tong 4 104,40; grm. tong 3.50—3,60; kim. tong 3,30—3.é0; tong I 3,40—3,50; slips 1,80—2.10; +arbot 2.30— 2,50; gr. en grm. schol 5665; zetschol en schol I 4454. Binnenlandse prijzen: grote gul 50; mid del guh 46—32; torren IS—25; wijting 14- 22- braad 27—32; pennen 68—72; schol II 28—33; schol III 17—25; haring 12—16; makreel 18—21; pilchards 9—10- De opbrengst van de tonijn, aangevoerd door de KW 4 bracht 282,— op. De politie van Bremerhaven is tot de conclusie gekomen, dat de bemanning van de Duitse vissersboot „Helgoland", die vo rige week zaterdagavond de bemanning van de Scheveningse kotter „Onderneming 1" de schrik op het lijf joeg door met een geweer te gaan schieten, bezig was aan een min of meer onschuldige meeu- wenjacht, zo meldt het Duitse persbureau DPA. De kapitein van het Duitse schip had reeds op zee laten weten dat de scho ten die van zijn schip klonken, juist op het moment dat de Scheveningse kotter passeerde, niet op het Nederlandse schip gericht waren, maar op meeuwen. De politie te Bremerhaven is van me ning, dat deze lezing juist is en stelde voorts vast, dat de buks, waarmee ge schoten was, er een is waarvoor in Duits land geen wapenvergunning nodig is. De gemeente Velsen is praktisch al tien maanden zonder burgemeester; loco-bur gemeester H. de Boer, die burgemeester mr. M. M. Kwint gedurende diens lang durige ziekte heeft vervangen en ook na het aftreden van mr. Kwint de leiding in deze gemeente op zich heeft genomen, ziet met verlangen uit naar de benoeming van een nieuwe burgemeester van Velsen. Dezebenoeming laat wel heel lang op zich wachten; het is blijkbaar erg moeilijk in dit geval „de juiste man op de juiste plaats" te vinden. In de loop van de tijd zijn vele namen genoemd. Het verluidt dat de voordracht, die de minister van Binnen landse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, heeft opgemaakt, als volgt luidt: 1. Mr. R. van den Bergh (P. v. d. A.), wethouder van financiën van Amsterdam; 2. de heer K. Fabius (partijl.), burgemees ter van De Bilt en 3. mr. C. H. J. Bühr- mann (C.H.U.), burgemeester van Weesp. K. Fabius Links mr. C. H. J Bührmann; rechts mr. R. van den Bergh. Het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt mee dat vrijdag een bespreking plaats gevonden heeft tussen de interde partementale commissie „Herziening be zoldiging politiepersoneel" en de politie vakorganisaties. De interdepartementale commissie, aldus deze mededeling, heeft de zienswijze van de regering ten aanzien van de ongemakkentoelage van 40,- per maand voor het politiepersoneel, zoals die is neergelegd in de gedane voorstellen, uitvoerig toegelicht. De politievakorganisaties hebben daar tegenover hun zienswijze omstandig uit eengezet ten principale de salariëring van het politiepersoneel aan de orde gesteld. De uitkomsten van deze bespreking wor den op korte termijn ter kennis van de regering en de contrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken gebracht. Besommingen van zaterdag KW 141 7100, KW 32 14.800, KW 4 4680, KW 75 3350, KW 168 1430, KW 69 2040, KW 68 2750, KW 40 350. Scheveningen In Scheveningen werden vanmorgen aangevoerd 50 kisten schelvis, 100 wijting 150 schol, 20 makreel, 5350 trawlharing en 1500 kilogram tong. Haringvangsten Vanmorgen werden de volgende haring vangsten in Katwijk genoteerd: KW 2, 5 kantjes; KW 6, geen vangst; KW 9, 20 kantjes, thuisstomend; KW 25 thuissto- mend met onbekende vangst; KW 147 geen vangst; KW 164; KW 47 geen vangst; KW 170—25; KW 20 geen vangst; KW 41 geen vangst; KW 784; KW 44 geen vangst; KW 85 geen vangst; KW 97 geen vangst; KW 2217; KW 45 thuisstomend; KW 127—40; KW 18 geen vangst; KW 70 —25; KW 51 geen vangst; KW 163—1; trekkers: KW 99 geen vangst, KWZ 74 10; KW 176—5, KW 135 geen vangst. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Thalia Theater, 19 en 21.15 uur: „Pijn en gyn in de kazerne". Rex theater, 20 uur: „In het hart van St. Pauli". ZONDAG 19 SEPTEMBER Thalia Theater, 15 en 20 uur: „Pijn en gijn in de kazerne". Rex Theater. 15 uur: „Heidi"; 20 uur: „In het hart van St. Pauli". ZATERDAG 17 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi" en „Prijs de zee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Straf- bataljon 999". W. B. Theater, 20 uur: „Desperado's, sterven of vechten". ZONDAG 18 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi" en „Prijs de zee". Luxor Theater, 14.30 uur: „My Pal Trig ger"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Strafbatal- jon 999". W. B. Theater, 14.30 uur: „Schat van de gouden Condor"; 16,30 en 20 uur: „Af scheid van de wapenen". MAANDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi" en „Prijs de zee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Straf- bataljon 999". VV. B. Theater, 20 uur: „Afscheid van de wapenen". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: ,,'n Droomschip van een woonschip" Zondagmiddag 14.30 uur: „Storm over Perzië". Stadsschouwburg: Vandaag en zondag 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „Val strik voor een man alleen". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Wolven in de schaapskooi", 14 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De bruiden van Dracula", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met maan dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De slag in de koraalzee", 14 jaar. Vandaag 23.30 uur: „In die nacht", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Dwars door Afghanistan", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De courti sane van Jeruzalem", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „The big circus", alle leef tijden. Zondag 14 en 16.15 uur: „Drie jon gens en een hond", alle leeftijden. Maan dag en dinsdag 20.15 uur: „De zondebok", 14 jaar. Rembrandt: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Katja", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tar- zans verborgen schat", 141 jaar. Maandag tot en met woensdag 14.30, 19 en 21.15 uur en donderdagmiddag 14.30 uur: „Dreigende heuvels", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Het zesde continent", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „Hunde, wollt Ihr ewig leben". 14 jaar. Zondag 14.30 uur: „Turf in je ransel", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20 uur: „The beat generation", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Water- colours". Dagelijks 10-17 uur, zondags 13-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 16 oktober expositie van gra fiek en tekeningen van Willem Nijs. Da gelijks 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14-17 uur. Vishal: Tot 25 september affiche-exposi tie „Frankrijk in beeld". Dagelijks van 14- 17 uur en 19.30-22 uur; zondags 14-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dieren teke ningen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10-22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 24 september Ere-expositie J. C. Mets. Dagelijks van 9-17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10-17 uur, zondags van 14-17 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 16 septem ber).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5