HFC bleef VDZ in aardige wedstrijd gemakkelijk baas WMWÊWWÈ Haarlemse titels voor HLTC, Zandvoort en Snellius HBC bezorgde schotloos Schoten verrassend een kleine nederlaag TYBB behaalde 2-1 zege in wedstrijd tegen Foreholte Eersteklassers in de HVB gaven elkaar opnieuw weinig toe Verjongde Aurora-ploeg was te sterk voor Hespa: 6-3 BMHC won laatste oefen wedstrijd van Arnhem Verlies voor Ripper da en Zandvoortmeeuwen Amateurkampioenschap voor Walnut Erebus Van Kreuningen eerste in Ronde van Wenen Van Esveld scoorde zijn 100ste EHS-doelpunt Ronde van Polen voor Belg Diereken Grand Prix des Nations voor Italiaan Baldini Nieland kon op Okker geen revanche nemen DSB boekte in tweede klasse tweede zege MAANDAG 19 SEPTEMBER 1960 12 Jeugdelftal speelt oefen wedstrijd tegen 't Gooi Pakistan speelde gelijk in West-Duitsland HBC-Schoten Ripperda Twee Europese zwem- records voor Hongaren De voor HFC onbekende tegenstander VDZ heeft deze zondag aan de Spanjaards laan een prettige en sportieve indruk ach ter gelaten. Ondanks de hardnekkige po gingen welke de Arnhemmers onderna men om hun clubleuze „Volharden Doet Zegevieren" te verwezenlijken, moesten de bezoekers met een nederlaag van 3-0 de terugreis ondernemen. De overwinning A mateurvoetbal van HFC was tenvolle verdiend. De Haar lemmers waren technisch beter, demon streerden een grotere schotvaardigheid en tenslotte mag de blauw-witten een com pliment niet worden onthouden voor het succesvol verdedigen van hun voorsprong gedurende de laatste twintig minuten van de wedstrijd, toen HFC met tien man moest spelen. De wedstrijd was drie minuten aan de gang toen de Arnhemse midvoor Van Oes- sel door de blauw-witte defensie brak. Een hard schot volgde, maar doelman Veltman was op zijn plaats en stopte de bal keurig. In de vijftiende minuut ont stond opnieuw een gevaarlijke situatie voor de Haarlemse veste, want nadat rechtsbinnen Daniëls zich had ontdaan van Molijn, stormde de Arnhemmer op Veltman af. Precies op tijd liep de HFC- keeper evenwel uit om 't gevaar te bezwe ren. De VDZ-ers gaven uitstekend par tij, doch naarmate de strijd vorderde kre gen de acties van HFC een gevaarlijker karakter. Een vliegend schot van Honnef vond bij de uitstekende doelman Welling geen genade. Zeven minuten voor de pazue nam HFC de leiding. Dit gebeurde uit een straf schop, toegekend wegens hands van spil Brinkhof en Hein Winter was er de man niet naar om deze kans niet ten volle uit te buiten. (1-0) Dank zij een prachtige redding van Wel ling, die een hard schot van Honnef su bliem wist te keren, bleef de Arnhemse achterstand voor de pauze beperkt tot 1-0. In de tweede helft kregen de rood-zwar- ten geen kans het spel te verplaatsen. HFC nam het initiatief en de levendige Haarlemse aanvallen leverden na dertien minuten succes op. De Nijs, die op de rechtsouiter its een tactische partij speelde, be !e Honneff van een goe de pass, wa .it de HFC-linksbinnen de bal fraai koppend in het net deponeerde. Nauwelijks van de schrik bekomen moest doelman Welling voor de derde maal ca pituleren. Van de aftrap af stormden de HFC-ers naar voren en opnieuw was het De Nijs, die een keurige voorzet losliet. Ditmaal belandde de bal voor de voeten van Jan sen. wiens zuiver geplaatst schot achter de uitlopende keeper doel trof (3-0). Deze klap kwam VDZ niet meer te boven. De sportieve Arnhemmers hielden moedig vol, maar de onnauwkeurig afgewerkte aanvallen strandden op de Haarlemse de fensie, waarin rechtsback Dekker twintig minuten voor het einde wegens een bles- Het Nederlandse jeugdelftal, samenge steld uit spelers van 16 tot 18 jaar, speelt woensdag 21 september in het sportpark in Hilversum een wedstrijd tegen 't Gooi. De opstelling van het jeugdteam is: Doel: Van Leeuwen (Sparta). Achter: Veenstra (GVAV) en Terhorst (Leeuwarden). Midden: Van Toledo (Sparta), De Vries (Enschedese Bcys) en Bunnig (Leeuwar den). Voor: Kras (Volendam), Van Straalen (Elinkwijk), Jansen (ADO), Van der Dob belsteen (Willem II) en Keizer (Ajax). Reserves: Van Zoghei (DOS), Pierre (Feijenoord), Vriens (Willem II), Huffmeyer (Willem ID en Hulshof (GVAV). Hockey Het Bloemendaalse BMHC, dat komende zondag het nieuwe competitieseizoen opent met een thuiswedstrijd tegen Be Fair, speelde een laatste oefenwedstrijd tegen de oostelijke eersteklasser Arnhem. BMHC won met 3-0. BMHC heeft in deze wedstrijd nog wat jongere spelers de kans geboden hun kwaliteiten te tonen. In de wedstrijd tegen Arnhem leidde de thuisclub bij rust met 1-0 door een doel punt van John Berkman. Dekker, die de beide doelpunten na de rust voor zijn reke ning nam waande zich nog in Rome en verscheen tot groot vermaak van de schaarse hoeveelheid toeschouwers in zijn Olympisch tenue. Hockeydag Rood Wit Toen Rood Wit het vorige seizoen zestig jaar bestond schonk het bestuur van de Zandvoortse hockeyclub een wisselbeker ter vrije beschikking. Rood Wit besloot er een eeuwigdurende wisselbeker van te maken, te verspelen op een jaarlijks in september te houden hockeydag met Zand- voort. Zondag werd deze hockeydag voor het eerst gehouden. Winnaar werd de or ganiserende vereniging Rood Wit, nadat zes elftallen van beide verenigingen op allergenoeglijkste wijze hadden gehoc- keyed. Drie dames- en twee herenelftallen van Rood Wit slaagden er in de wedstrij den te winnen. Alleen het veteranen team Zandvoort III redde de eer van de bad plaatsbewoners met een zege van 5-0 op Rood Wit III. De Olympische hockeykampioen, Pakis tan, die donderdagavond in het Olympisch stadion te Amsterdam met 2-1 van Neder land won, heeft zaterdagmiddag tegen de Duitse kampioensploeg Uhlenhorst in Mülheim voor 7000 toeschouwers niet meer kunnen bereiken dan een gelijk spel (1-1). Nadat de international Helmuth Nonn uit een straf corner de Duitsers na een half uur spelen een voorsprong van 1-0 had bezorgd, ging deze een kwartier 'iter weer teniet: 1-1. sure vervangen moest worden door Hoe- ke. Deze had nauwelijks aan het spel deelgenomen, of ook hij raakte gewond en door de nieuwe invallers bepalingen, moest HFC de wedstrijd toen met tien man uitspelen. De stand in de eerste klasse A is: JOS 2 1 1 0 3 4—1 DCG 2 1 1 0 3 3—1 Hollandia 1 1 0 0 2 3—2 Rheden 2 1 0 1 2 8—3 HFC 2 1 0 1 2 5—3 Spartaan 2 0 2 0 2 1—1 Quick (N) 2 1 0 1 2 3—3 UW 2 1 0 1 2 3—3 WVC 2 1 0 1 2 5—6 Jonge Kracht 2 1 0 1 2 5—6 Esca 2 1 0 1 2 3—3 OSV 1 0 0 1 0 0—2 VDZ 2 0 0 2 0 2—6 Advertentie De bekende interlandspeler Tonny v.d. Linden zegt: Dit is belangrijkDe Quick rubber- zool is zonder spijkers bevestigd aan de voetbalschoen en heeft een leren teenstuk. Dit teenstuk, dat al- tijdaan de grootste slijtage onderhe vig is kanmakkelijkvervangenwor den door iedere schoenhersteller. Het sterkste WfwjJJ (JzaSÊS Het beste! Het voordeligste! Sportschoenfabriek N.V. Hengelo (GId.) GYMNASTIEK. Het Japanse heren team, winnaar van goud op de Olympische Spelen, turnde zaterdag in Zürich tegen Zwitserland. De gasten wonnen de ontmoe ting met 289,05281,30 pnt. Bij de tweedeklassers heeft HBC zich kranig hersteld van de zware nederlaag der vorige week. Ditmaal versloeg de Heemsteedse club Schoten met 2-1. De successen van de tweedeklassers waren over het algemeen niet bepaald groots. Zandvoortmeeuwen moest met 4-2 de eer aan Alcmaria Victrix laten terwijl Ripper- da z'n tweede wedstrijd, ditmaal tegen Zeeburgia, met 2-1 verloor. Het is tussen Zandvoortmeeuwen en Alcmaria Victrix een goede partij voetbal geworden waarbij de bezoekers ongetwij feld het beste spel vertoonden. Toch was het begin voor de Zandvoortse club be- De tweedeklassers paald hoopvol want reeds na twee minu ten wist Stokman uit een penalty de Zand- voorters de leiding te bezorgen. En ge steund door deze 1-0 voorsprong behield de thuisclub nog even het initiatief. Maar de bezoekers zaten niet stil en wisten het spel in handen te nemen. Toch duurde het bijna een half uur voordat de uiterst ge vaarlijke rechtsbuiten van de gasten, Wie- linga, de balans in evenwicht bracht en met gelijke 1-1 stand kwam de rust. Na de thee was Alcmaria de sterkste en na acht minuten kwamen de bezoekers aan de leiding toen Stikkelman een penal ty inschoot (1-2). Alcmaria kreeg hierna de smaak te pakken en door twee fraaie doelpunten van Wielinga in de 20ste en 25ste minuut kwamen de bezoekers op 1-4. Hierna verslapte hun spel enigszins en kreeg Zandvoortmeeuwen gelegenheid het spel naar de andere helft te verplaat sen. Maar verder dan een tweede tegen- punt van Koning bracht de thuisclub het niet zodat met 2-4 de eer aan de Alkmaar- se club bleef. Tegen de verwachting heeft HBC met 2-1 over Schoten gezegevierd in een strijd waarin de ploegen elkaar weinig of niets toegaven. Schoten startte goed en was vooral in het begin de beter spelende ploeg. De voorhoede van de geel-zwarten had echter te weinig stootkracht en omdat Kors en doelman Warmerdam goed op dreef bleken, bleven doelpunten voor Scho ten tot de vrome wensen behoren. Toen de scheidsrechter een duidelijk handsge- val in het Heemsteedse doelgebied onge straft liet, deprimeerde zulks de Schoten spelers enigszins en HBC nam het initia tief in handen. Nadat eerst De Reus HBC de leiding had bezorgd, profiteerde korte tijd daarna Duindam van een foutje in Schotens defensie (2-0). Otte en Kops mis ten daarna enkele kansen voor de bezoe kers en met onveranderde score kwam de rust. Na de rust was Schoten wat sterker maar de voorhoede hield het spel te kort zodat Kors cs steeds gelegenheid kregen in te grijpen. Maar na een kwartier had Smit met een kopbal succes. (2-1). De spanning steeg en bij een vrije trap van Kops op het HBC doel werd de bal door Kors van richting veranderd en verdween in doel. De scheidsrechter had juist daar voor voor buitenspel gefloten zodat Schoten geen succes boekte. Onder hevige span ning verstreek de tijd maar HBC's uitste kende defensie gaf de winst niet uit han den, (2-1). Ripperda heeft ook nu weer niet veel geluk gehad en incasseerde z'n tweede ne derlaag in de tweede klasse. Toch was deze nederlaag niet verdiend omdat de thuisclub het grootste deel van de strijd in de aanval is geweest. Maar de voor hoedespelers Houtkamp, Burghout en Meyer sprongen wat te nonchalant met talrijke kansen om zodat uiteindelijk de winst naar Amsterdam ging. Koersen op Mere veld De uitslagen van de op Mereveld gehouden draverijen. Groesbeekprljs (2240 m.)1. Yonker Aster 1.31.8; 2. Yanette Parisienne K; 3. Ysloper. Winn. 3.10; pl. 1.60, 1.60, 1.80; gek. 5.20; cov. 4.70. Renkumprijs (2100 m.): 1. Xaverius II 1.26.1; 2. Weerlicht B; 3. Yewel Boy. Winn. 1.60; pl, 1.20, 1.40, 1.60; gek. 3.60; cov. 4.40. Ubbergenprljs (1200 m.): 1. Sephyr Magowan 1.26.6; 2. Zefa; 3. Zus Scotch. Winn. 9.40; pl. 1.40, 1.20, 1.30; gek. 32.40; cov 8.00. H. van Wickevoort Crommelin Memoriaalprijs (2280 m.): 1. Youth Nora Spencer 1.26.4; 2. Yssel- monde; 3. Ybe van Papenhoef. Winn. 20.70; pl. 3.90. 1.40, 2.50; gek. 9.00; cov. 4.00. Amateurkampioenschap (2200 m.): 1. Walnut Erebus 1.27.6; 2. William Z; 3. Xema S. Winn. 2.30; pl. 1.50. 150; gek. 3.80; cov. 3.10. Hcterenprijs (21.00 m.)1. Wanda 1.27.4; 2. Xero- phyt; 3. Xavero. Winn. 5.20; pl. 2.00. 1.50, 2.60; gek. 3.80; cov. 4.10. Hulssenprijs (3100 m.): 1. Tilda O 1.26.3; 2. Qui Suit; 3. Vico BS. Winn. 1.80; pl. 1.50, 2.40, gek. 5.80; cov. 4.20. Grote Beneluxprtjs (2200 m.): 1. Theo Messidor 1.21.4; 2. Ugoldman K; 3. Quick Hollandia G. Winn. 1.30; pl. 1.00, 1.00; gek. 1.90; cov. 1.80. Rhedenprijs (2200 m.): 1. Vita Kinley 1.23.9; 2. Thea Cornelia; 3. Vainqueur. Winn. 4.00; pl. 1.10, 1.10, 1.20; gek. 5.80; cov. 5.10. Totalisatoromzet: 168.783.50. Aanvankelijk was Zeeburgia wat meer in de aanval en nadat eerst Frits Dreyer op de doellijn had gered wist Eysinga de Amsterdammers de leiding te bezorgen toen hij een van de lat terugspringende bal langs de Haarlemse doelman joeg, (0-1). Zeeburgia behield nog even het bes te spel maar langzamerhand begon de thuisclub zich te roeren zonder dat dit voor de rust tot resultaat leidde. Ook na de hervatting bleef Ripperda de toonaangevende partij maar de Haarlem se aanvallers lieten diverse goede kansen ongebruikt. Totdat acht minuten voor het einde Burghout er in slaagde de balans in evenwicht te brengen. (1-1). Bij een gevaarlijke Ripperda-aanval zag de scheidsrechter een duidelijk handsge- val over het hoofd en toen tot overmaat van ramp de Amsterdammer Van Beesd bij een tegenaanval de stand op 1-2 bracht, was Ripperda een verslagen ploeg. De Nederlander Lex van Kreuningen is zondagmorgen winnaar geworden van een wielerronde voor amateurs in Wenen. Hy had een ronde voorsprong op het veld, waaruit onze landgenoot Lotz in de eind sprint naar de derde plaats spurtte. In de 86ste van de 100 ronden sloeg Van Kreuningen zijn slag, maakte zich los uit het peloton en nam met groot machtsver toon een ronde, waarmee hij de overwin ning tot zich trok. Sluis staakte, door pech achtervolgd, de strijd, terwijl De Jongh door een mankement aan zijn fiets een der gelijke achterstand opliep, dat hij zich niet onder de eerste tien kon klasseren. Er wa ren 33 deelnemers. De Nederlandse amateur nam van het begin af een voorsprong op de overige cou reurs. Na 43 km was hij 39 seconden snel ler dan Gerard Wesseling, die toen de tweede plaats bezette. Op de top van de Col des Rangiers (na 57,5 km) lag Hugens 2 minuten voor op de Belg Monti en bij aankomst te Boncourt was hij bijna vier minuten sneller dan nummer twee, de Liechtensteiner Adolphe Heeb, die in het tweede gedeelte van de rit naar voren was gekomen. Hugens haalde tijdens zijn solo niet minder dan zeven renners in. Ofschoon TYBB in de uitwedstrijd tegen Foreholte veruit de betere ploeg is geweest, duurde het tot halverwege de tweede helft voordat de Haarlemmers deze meer derheid in doelpunten konden uitdrukken. Jansen bracht deze goal op zijn naam. Twee minuten voor tijd maakte Van Lent er 2-0 van. Enkele seconden voor het laatste fluitsignaal liet de Haarlem-gaolie een hoge voorzet in zijn doel waaien, zo dat het einde kwam met een verdien de zege 2-1 voor TYBB. Ook nu weer speelde een schotloze voor hoede de Killegom-ploeg parten. Ditmaal kwamen de pas gepromoveerden niet ver der dan een 1-1 score in de wedstrijd Derde- en vierdeklassers tegen Voorburg. Na een doelpuntloze eer ste helft gaf de linksbuiten van Voorburg zijn ploeg na 10 minuten spelen in de tweede helft de leiding. Zes minuten la ter bracht De Jong de partijen weer op gelijke voet Hillegom bleef de betere ploeg, maar gebrek aan schotvaardigheid werd er de oorzaak van dat er geen verandering meer kwam in de stand. 1-1). Reeds na 5 minuten gaf Stolwijk van Hoofddorpse Boys zijn ploeg in de wed strijd tegen St. Martinus met een mooi schot de leiding. Voor de eerste helft ver streken was had de rechtsbuiten der gas ten tweemaal raak geschoten. (1-2). Na de hervatting maakte de midvoor van Martinus er zelfs 1-3 van. Tien minuten voor tijd bepaalde Stolwijk de einduitslag op 2-3. Halverwege de wedstrijd Onze Gezel len- Eto hadden beide partijen eenmaal in de roos geschoten Jacobs en Rood- zand). Na de thee was het weer Jacobs, die voor de Haarlemmers scoorde. Voor de Hoofddorpers maakte Oldenburg de ge lijkmaker (2-2). THB is met de hakken over de sloot gekomen tegen het pas gepromoveerde Re- De Belg Diereken heeft de Ronde van Polen gewonnen, ofschoon hij in de zondag verreden achtste en laatste etappe van Opole naar Kalisz over 162 km slechts de veertiende plaats bezette. Zijn achter stand op de etappewinnaar, de Pool Kro- lak, die de 162 km reed in 3.44,27, bedroeg echter maar elf seconden. De Nederlander Biemans bezette in het etappeklassement de tweede plaats met dezelfde tijd als de winnaar. Het eindklassement luidt: 1. Diereken (België) 33.02,09; 2. Kudrac (Polen) 33.08,19; 3. Elizarenko (Rusl.) 33.08,46; 4. Krolak (Polen) 33.09,39; 5. Gazda (Polen) 33.09,44. De eindrangschikking van de ploegen luidt: 1. Rusland 99.24,02; 2. Polen I 99.24,38; 3. Polen II 99.32,50. De Italiaan Ercole Baldini heeft de Grand Prix des Nations gewonnen in een tyd van 2 uur 23 min. 8.7 sec. over de 101 km. De Nederlander Gelderma'ns heeft, evenals de Fransman Provost, de strijd moeten staken als gevolg van een valparty. De uitslag luidt: 1. Baldini (It.) 101 km in 2.23.08.7 (gem. 42,334 km per uur); 2. Vloeberghs (Belg.) 2.27.02.8; 3. Mastrotto (Fr.) 2.27.33.6; 4. Le Menn (Fr.) 2 27.35.5; ö.Valdois (Fr.) 2.27.50.7 6. Oellibrandt (Belg.) 2.28.47.8; 7. Epalle (Fr.) 2.28.56,2, 8. Mahé (Fr.) 2.29.09.2; 9. Lebaube (Fr.) 2.29.11.7; 10. Forestier (Fr.) 2.29.28.8. nova. Vijf minuten waren er gespeeld, toen Wijdijk de Boys aan de leiding hielp. Kort na de hervatting vergrootte Voulon de voorsprong tot 2-0, waarna Renova door Toenbreker op 2-1 kwam. Bij EHS was gisteren een jubilaris tus sen de lijnen. Het tweede doelpunt van de Haarlemmers in de wedstrijd tegen DOS werd namelijk gescoord door Van Esveld, die hiermede de 100 treffers van zijn voet volmaakte. Zijn eerste doelpunt scoorde hij en 1948. In de rust dachten de Haarlemmers met hun 3-1 voorsprong (Dirks 2x en Van Esveld) op fluweel te zitten. De gasten kwamen echter gelijk met de EHS-ers en slechts na veel moeite ge lukte het EHS (Van Esveld) de zege nog in eigen huis te houden (4-3). Concordia en DIO speelden een matige wedstrijd, waarin de verdedigingen over heersten. Voorts kwam er een geen goed schot uit de voorhoedes, zodat het niemand verbaasde dat de einduitslag dezelfde was als de stand waarmee werd begonnen. (0-0) De 75-jarige Haarlemsche Lawn Tennis Club heeft de traditie getrouw, de Haar lemse clubkampioenschappen, die het afge lopen weekeinde op de banen van „Ein- denhout" aan de Wagenweg gehouden wer den, gewonnen. Met drie 41 overwinnin- T ennis gen versloeg zij de tegenstanders Bloemen- daal, Brederode en Heemstede in de hoog ste afdeling. Dit succes was te danken aan de dames K. Okker, Y. Harms, S. Ottolini, B. Stcffelaar, L. Schmeink, E. Randag, I. Adams en A. v. Beeck Vollenhove en de heren T. Okker, C. Noppen, J. van Welie, A. den Hartog en H. Steffelaar. In dit toernooi worden de partijen ver- spi'eid gespeeld en uiteraard kent men geen eindstnjden, maar het duel tussen de Bloe- mendaal-speler Cees Nieland, de Haar lemse senioren-kampioen en de Haarlem se jeugdkampioen Tom Okker, die voor de HLTC het racket hanteerde, genoot een bijzondere belangstelling. Nieland had Okker dit seizoen tweemaal verslagen, maar leed vorige week in het Bloemendaal-invitatietoernooi een echec, toen Okker zijn tegenstander in twee sets de baas bleef. Nieland was op een revan che belust, won de eerste set, kwam de tweede set met 31 voor, evenals in de finalset, overleefde niet minder dan zes maal matchpoint, doch moest ten slotte toch de overwinning aan zijn 16-jarige tegenstander laten. Overigens eindigde Bloemendaal als goede tweede, want noch het hereiienkel- spel, noch het damesdubbelspel brachten de HLTC overtuigende overwinningen. Heemstede kon het niet tot een zege De Bloemendaal-?,peler Cees Nieland, Haarlems seniorenkampioen, die tegen de HLTC'er Tom Okker geen revanche kon nemen voor de vorige week ge leien nederlaag. De HLTC-speelster Els Randag in actie brengen en moet zijn plaats afstaan aan Zandvoort dat met drie overwinningèn eerste werd in de B-afdeling. De Zand- vcorters verschenen op het gravel met de dames J. Wijckerheld, M. Smids, N. Schütz en J. Hughan en de heren T. Hughan, A. Schütz, E. Barten, L. Gerritsma, J. Brand- se en F. Hassink. (Non-playing-captain J. Smids). In de B-afdeling moest Jatiloo ruimte maken voor Snellius dat na een bijzonder spannende strijd met HBC de hoogste eer in de C-afdeling voor zich opeiste. De banen waren reeds drie kwartier door de spelers verlaten toen de herendub- bels van Snellius en HBC in de laatste doorslaggevende partij een marathonstryd uitvochten, waarvan de beslissende set ten slotte met 1614 door Snellius werd gewonnen. Snellius bleef met een gemiddelde van 11 partijen voor en 4 tegen HBC en Bas- tione, beide met 9 voor en 6 tegen net de baas. Na afloop wei-den de prijzen officieus uitgereikt door de voorzitter van het dis trict, de heer T. Rogmans. Officieus, want door een misverstand waren de bekers in een kluis blijven staan. Mr. M. Enschedé, voorzitter van de Haarlemse LTC, dankté de wedstrijdleiding voor de prettige en ef ficiënte organisatie. Afdeling A: HLTC—Bloemendaal 4—1, HLTC—Brederode 41, HLTCHeemsté de 41, BloemendaalBrederode 41, BloemendaalHeemstede 50, Brederode Heemstede 41. Eindstand: HLTC 3—6, Bloemendaal 34, Brederode 32, Heemstede 30. B-afdeling: WOCZandvoort 23, WOC Groenendaal 14, WOC—Jatiloo 4—1, ZandvoortGroenendaal 41, Zandvoort Jatiloo 41, GroenendaalJatiloo 50. Eindstand: Zandvoort 36, Groenendaal 3—4, WOC 3—2, Jatiloo 3—0. C-afdeling: SnelliusHBC 23, Bastio- neAlliance 50, HBC—Bastione 23, SnelliusAlliance 50, HBCAlliance 41, SnelliusBastione 41. Eindstand: Snellius 34 (114), HBC 3—4 (9—6), Bastione 3—4 (9—6), Alliance 3—0. Op deze tweede competitiedag in de HVB is van krachtsverschil, speciaal in de eerste klasse A, geen sprake geweest. Drie wedstrijden in een 3-3 gelijkspel. DSK, DCO en DSS waren de winnende clubs, terwijl in de tweede klasse nieuwe ling DSB voor de tweede overwinning zorgde. DSK en WH gaven elkaar weinig toe. Paardehaar opende voor de Herculanen de score waarna Boesser gelijk maakte. Maar bij de rust had WH toch weer de leiding, ditmaal door Coster. In de tweede helft echter scoorde alleen DSK. Boesser maakte gelijk en Hesseling zorgde voor mu HVB-voetbal het winnende doelpunt, 3-2 voor DSK dus. Bij DSS-Waterloo een verrassende resul taat, want DSS versloeg Waterloo met 3-2. Bij de rust had DSS een 2-0 voor sprong, dank zij Hulsegge. Dezelfde spe ler zorgde na rust voor de 3-0 score. Toen kwam Waterloo opzetten en toen het door Maas en Rademaker 3-2 was geworden, kwam de voorsprong van DSS nog ernstig in gevaar. Maar het bleef bij 3-2 voor DSS. Twee strafschoppen van de Geel Witter Hollander bleken voor rust niet voldoende om DCO van een voorsprong af te hou den. Van der Putten. Voulon en Piet Prins zorgden er voor dat DCO met een 3-2 voorsprong aan de thee mocht en bij deze stand is het gebleven. Spaarndam en IEV waren aan elkaar gewaagd, want nadat de thuisclub door Ongema de leiding had genomen zorgden de gebroeders De Reus voor een 2-1 score in het voordeel van IEV. Maar nog voor rust hadden Burggraaf en Meyer de rol len weer omgekeerd en leidde Spaarndam dus weer met 3-2. Na de pauze slaagde Bos er in IEV aan een verdiend gelijk spel (3-3) te helpen. In Bennebroek streden BSM en Van Nispen een sportief partijtje dat even eens in een 3—3 gelijkspel eindigde. Van Nispen had bij de rust de beste vooruit zichten, want door een doelpunt van Van der Linden leidden de Zilkers met 1-0. Van Bakel en Nieuwenhuizen gaven na rust BSM een 2-1 voorsprong waarna Ver min de balans in evenwicht bracht. Nadat Slot BSM voor de tweede maal de leiding had bezorgd scoorde Vermin opnieuw de gelijkmakter, 3-3. In de eerste klasse B een zeer teleur stellende 5-2 nederlaag voor HFC 3 bij Hillegom 2 en een stevige 4-0 zege van EDO 4 over HBC 3. Bloemendaal 2 ver sloeg DEM 3 met 3-2, terwijl Schoten 3 met 6-1 door DIO 2 werd gekraakt. Storm vogels 4 err Kennemers 3 scoorden elk vijf doelpunten, terwijl Beverwijk 2 met 5-3 over Terrasvogels 2 zegevierde. In de tweede klasse nam Nieuw Vennep tegen Halfweg voor rust een 2-0 voor sprong waarna in de tweede helft Half weg slechts de eer kon redden. Een 2-1 zege dus voor de Venneper club. DSB behaalde de tweede overwinning waarvan ditmaal Vliegende Vogels het slachtoffer werd. Bij de rust was de stand nog dub- belblank waarna Meyer uit een penalty DSB de leiding bezorgde. Smit stelde daarna de overwinning van DSB veilig. Ook Alliance won met 20. Spaarnevo- gels werd het slachtoffer. Voor de rust scoorde Nelis en na de rust Braam voor Alliance. SVY stond tegen Vogelenzang bij de rust met 2-1 achter maar zag toch kans een gelijkspel uit het vuur te sle pen, 3-3. Voor de Ymuidenaren scoorden Schaap en Spanjaard (2x). VVD tenslotte kreeg een flinke afstraffing bij SHS. Tot aan de rust hield VVD zich aardig staan de, want op dat moment had SHS slechts een 1-0 voorsprong door van Schie. Na de rust echter zalcte de tegenstand van de Droste club ineen en SHS bevocht een vrij eenvoudige 5-1 overwinning. Op de tweede competitiezondag waren de resultaten van de Haarlemse twaalf tallen zeer fraai. In de tweede klasse won Aurora met 63 van Hespa; jammer ge noeg werden de wedstrijden Oosterkwar tierAltius en VictoriaHaarlem uitgc steld. In de derde klasse waren er drie Haarlemse overwinningen: Nieuw Flora „kraakte" Huizen met 112, Oosthoek ver- Korfbal sloeg De Tovers met 54 en Animo Ready won met 53 van De Zwaluwen. Spoit Vereent verloor van het sterke KCN met 9—3. Hespa, dat op bezoek was bij Aurora, heeft zijn ploeg dit seizoen aanzienlijk ver jongd, hetgeen ongetwijfeld het spelpeil ten goede is gekomen. Voor de rust kon deze jonge ploeg der Haarlemmers aardig partij geven. Zelfs in die mate, dat Hespa tot drie keer toe de leiding nam. Doch Aurora ha.l op ieder doelpunt 't juiste antwoord. Doch na de thee waren de Haarlemmers sterker, en wonnen via de 33 ruststand tenslotte met 63. Voor Aurora scoorden W. v. Ma ren (3 x). Theo Kaart en W. C. Vermeer. Huizen is veel te zwak, dat bewees de wedstrijd tegen Nieuw Flora. Hoewel bij de rust de score slechts 32 in het voor deel der Haarlemmers was, wees deze stand bij lange na niet het grote overwicht uit. Die kwam wel tot uitdrukking bij de eindstand 112 Topscorers Arthur Blauw (4 x) en Jaap Poelgeest (3 x). Oosthoek heeft vriend en vijand verrast door zijn 54 zege op De Tovers. Men moet van goede huize komen om de be zoekers te verslaan. Misschien had een ge lijk spel de verhouding beter weergegeven, doch de Haarlemmers scoorden toch vijf goals, en daarmede verdienden zij tenslotte de 54 zege. Topscorer was B. Meegdes met 3 doelpunten. KCN en Sport Vereent hebben tot de rust (11) een gelijkopgaande wedstrijd gespeeld. Doch in de tweede helft was de thuisclub veel sterker en schotvaardiger en won met 93. Jaap Verbeek en de da mes Otte en Kool scoorden legen. Animo Ready moest alle zeiien bijzetten om De Zwaluwen zonder puntenwinst naar Hilversum terug te zenden. Vooral toen bij de 11 stand een der Zwaluwen-speelsters het veld wegens een blessure moest ver laten en de Haarlemmers zeer sportief ook een speelster lieten uitvallen, zag het er vrij precair uit. Van dat ogenblik af ver liep het spel niet meer zo soepel, de rust was uit de ploeg. Gelukkig bracht G. Schoon de rust weer in de ploeg terug, toen deze speler vlak voor de thee een straf- worp inschoot (2—1). Na de rust haalden de bezoekers snel tót 2—2 op, doch toen mej. Bakker en W. Jansma de stand op 42 brachten, scheen de Haarlemse zege veilig.. Doch na 28 mi nuten kwam de spanning terug, want het werd 43. Gelukkig voor Animo Readv, dat mevrouw Sterk, die reeds het eerste doelpunt had gescoord, toen weer in de aanval kwam. Dat betekende 5—3 en de tweede zege voor Animo Ready stond nu definitief vast. Tijdens de zweminterland Hongarije— Japan in Boedapest zijn twee Europèse records verbeterd. De Hongaar Guyla Do- bay bracht zijn 100 meter vrije slag record met 0,1 sec. omlaag tot 55,7 sec. Het oude record stond sedert 31 juli van dit jaar op zijn naam. De Hongaarse estafetteploeg zwom de 4 x 100 meter vrije slag in 3 min. 46.9 sec. en bleef daarmee 0,2 sec. onder het Euro pees record dat sedert 16 augustus 1959 met 3.47,1 op naam stond van Rusland.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 12