/aafc hoofdpim?] ZWITSALETTEN kelpm li eraf „Valstrik voor een man alleen" Luxemburg het minst afkerig van De Gaulle's plannen The playboy of the western world Apostolisch nuntius toegang ontzegd tot Oost-Berlijn „Test" speelt in Rotterdam India en Pakistan sluiten akkoord over Indus-water St. Maarten heeft geld en technische hulp nodig Toon Hermans boekt succes in Wenen Sachsenhausens beulen lopen nog vrij rond Iers toneelgezelschap op 22 sept, in Haarlem 4 FUNKE'S ROGGEBROOD Franse federalisten willen debat uitlokken Goochelaarscongres in Nijmegen Nederlands Ballet op 29 september in Haarlem eist massaal proces Verdrag nopens verdeling in Karatsji getekend Herman Boyman 70 jaar Internationaal comité Verhoogde activiteit in de luchtcorridors Mengsel van spanning en vrolijkheid Vuur op negers in Durban Wateroverlast in Tirol Ibis shag - wat 'n shag! de halfzware shag om nooit te vergeten. MAANDAG 19 SEPTEMBER 1960 Advertentie sers naar het Westen voort: vorige week 4381 (in de week daarvoor 4849). Zaterdagmorgen gelukte een Oostduitse chauffeur uit Gorlitz op bijzondere wijze de vlucht naar West-Berlijn. Hij reed 's morgens om vier uur in een vrachtauto waarin ook zijn vrouw zijn drie kinde ren, een vriend en een kinderloos echtpaar zaten in volle vaart in Berlijn over de sectorengrens. De chauffeur, die had ge weigerd deel te nemen aan voor iedere Oostduitser verplichte Oostduitse oogst- werkzaamheden, overrompelde daarmee de Volkspolizei, die voor de aanstormende vrachtwagen opzij moest springen. Burgemeester Willy Brandt van West-Ber lijn, verklaarde dat de westelijke gealli eerden veel meer zullen doen dan alleen maar protesteren tegen de Oostduitse maatregelen. Brandt deelde mee dat het Westen een verreikend plan van represail les heeft beraamd dat de communisten tot over de grenzen van Duitsland zal treffen. Hij zei dat het plan niet beperkt zou blijven tot economischesancties. Advertentie èn voor uw qezondheid èn als lekkernij Hofleveranciei Tien tegen één dat ook uw dokter het eet I Zaterdag en zondag is in Nijmegen het tiende congres van de Nederlandse Ma gische Unie gehouden. Meer dan drie honderd binnen- en buitenlandse gooche- laarse vertoonden hierbij hun kunnen. De heer Vermeijden uit Amsterdam, voorzitter van de N.M.U., zei bij de ope ning dat de hedendaagse goochelkunst, waarin Nederlanders aan de spits staan in internationale goochelaarskringen, niet aan het „doorgezaagde weesmeisje" had vastgehouden. Alles is gemoderniseerd. Bij de ontvangst in het raadhuis ver zocht burgemeester Hustinx de gooche laars de niet-sluitende gemeentebegroting sluitend te maken. Aan het congres was een internationale wedstrijd verbonden. In de afdeling kinder-goochelen behaal de de heer Jack Lorre uit Haarlem de eerste prijs. Het Nederlands Ballet, onder leiding van Sonia Gaskell, zal op donderdag 29 september zijn eerste voorstelling in de Haarlemse Stadsschouwburg geven. Het programma van deze avond wordt geopend met een première van „Serena de", van de choreograaf G. Balanchine. Het ballet wordt gedanst op muziek van Tsjaikofsky. De hoofdrollen worden ver vuld door Sonja van Beers, Alexandra van Rhijn -die tevens haar debuut maakt bij het gezelschap- Maria Bovet, Peter W. Reilly, Sylvester Campbell en Conrad van de Weetering. Tevens wordt op muziek van Maurice Thiriet „Othello" van Serge Lifar ge danst door, onder anderen, Leonie Kra mer, Peter W. Reilly en Peter Appel. Na de pauze wordt het ballet „Gradua tion Ball" op muziek van Joh. Strauss gegeven. De choreograaf van dit ballet is David Lichine. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door de pianisten André Presser en Joop Stokkermans. BENJAMIN KAHANE OVERLEDEN Benjamin B. Kahane, de 68-jarige vice- president van Columbia Pictures, is zondag in Hollywood overleden. Kahane was presi dent van de Motion Picture Academy of Arts and Sciences, die de Oscars uitreikt. DUSSELDORP (DPA) Het „Interna tionale comité Sachsenhausen", waarin ook Nederlanders zitting hebben, heeft een gemeenschappelijk proces geëist tegen al het nog in leven zijnde kamppersoneel van het concentratiekamp Sachsenhausen, dat zich indertijd aan misdrijven schuldig heeft gemaakt. Heinz Junge, voorzitter van de afdeling West-Duitsland van het comité, heeft op een persconferentie in Dusseldorp ver klaard, dat men moet verhinderen, dat de verdachten in afzonderlijke processen door als getuigen optredende „medeplichtigen" voor onschuldig worden verklaard. Op de in Russische krijgsgevangenschap gestorven kampcommandant Keindl na heeft zo goed als al het kamppersoneel van Sachsenhausen de oorlog overleefd en woont rustig in West-Duitsland. In een me morandum aan „het openbare geweten" noemt het comité de namen van acht mensen, die destijds kampbewoners heb ben neergeschoten. Junge beschuldigde de Westduitse justi tie er voorts van dat zij getraineerd heeft met de voorbereiding van het proces te gen de tweede commandant van het kamp Sachsenhausen, August Höhn, dat op 19 september in Dusseldorp zal beginnen. Al in 1956 hebben honderden getuigen zich spontaan gemeld, toen Höhn uit Russische krijgsgevangenschap terugkeerde aldus Junge. In dit proces gaat het om de vraag wie schuldig is geweest aan de dood van drieduizend gevangenen van Sachsenhau sen. In totaal zijn er in Sachsenhausen tussen 1943 en 1945 veertigduizend mensen om het leven gekomen. KARATSJI, Pakistan (Reuter/AFP) Vandaag hebben premier Nehroe van India en president Mohammed Ajoeb Khan van Pakistan in de Pakistaanse hoofdstad het verdrag getekend over de verdeling van het water van de rivier de Indus. Dit ver drag maakt een einde aan het sinds 1952 tussen beide landen bestaande geschil en is in feite het resultaat van voorstellen die de Wereldbank in 1954 heeft gedaan. De overeenkomst houdt in net bijzonder in, dat het water van de Indus, de Djeloem en de Sjenab naar Pakistan gaat en dat van de Ravi, de Beas en de Soetlej aan India komt. Zodoende zal India tachtig en Pakistand twintig percent van het water van het Indusbekken krijgen. De Amerikaanse regering -m de Wereld bank hebben besloten India 56 miljoen dol lar te lenen ter bestrijding van de kosten in deviezen die gemoeid zijn rnet de bouw van de dam in de Baes. De hulp aan Pakistan, dat talrijke kana len moet graven, zal bestaan uit 62.500.000 pond sterling van India en 250 miljoen pond sterling van de Verenigde Staten Groot-Brittannië, Canada, West-Duitsland, Australië, Nieuw-Zeeland en de Wereld bank. Het verdrag voorziet in een permanente commissie en in een procedure voor de regeling van geschillen. Het is buiten kijf dat de Oostduitsers ten aanzien van de luchtcorridors een zeer sterke troef in handen hebben. Ze hebben de laatste weken al enige malen gedreigd het luchtverkeer tussen West-Berlijn en West-Duitsland, dat tot dusver nog buiten hun anti-westelijke maatregelen viel, las tig te vallen. Zij beweren dat de luchtcor ridors alleen gebruikt mogen worden voor het vervoer van geallieerde troepen en goederen naar de Westberlijnse garnizoe nen der geallieerden. Men acht het te West-Berlijn mogelijk dat de Oostduitsers de luchtcorridors bin nenkort voor een geheel weekeinde zullen sluiten met het oog op Oostduits-Russi sche „luchtmanoeuvres". Ook is het mo gelijk dat zij een tussenlanding op een Oostduits vliegveld van alle westelijke vliegtuigen, op weg naar Oost-Berlijn, zul len eisen en desnoods zullen afdwingen met straaljagers. Inmiddels duurt de vlucht van Oostduit- De schade op het door de orkaan „Don na" getroffen bovenwindse eiland St. Maar ten, blijkt nu meer gedetailleerde gege vens bekend worden, groter te zijn dan men dacht. 1300 merendeels arme bewoners van het Nederlandse deel van het eiland hebben alleen al aan particu liere bezittingen een schade van bijna anderhalf miljoen (Nederlandse) guldens. Het is ook duidelijk dat de be woners van Sint Maarten het niet zullen kunnen stellen zonder ener gieke hulp van buiten. Het gaat hierbij vooral om geld en technische bijstand. Voedsel, kleding en materialen zijn op St. Maarten in voldoende hoeveelheid aan wezig, zo zelfs dat de inwoners van het getroffen stukje koninkrijk niet geaar zeld hebben kort nadat „Donna" langs geraasd was, een schip vol kleding en voedsel naar het nog veel zwaarder ge troffen buureiland Anguilla hebben ge zonden. Curagao, Aruba en Bonaire hebben reeds technici naar St. Maarten gezon den om te helpen, o.a. een groep leer lingen van de ambachtsschool op Cura gao.. Een voorstel dat iedereen in de An tillen één percent van zijn maandsalaris zal afstaan om St. Maarten te helpen, vond overal weerklank. Velen doen meer. Suriname bood spontaan aan Bruynzeel- woningen te sturen. Gelukkig begint de plantengroei zich enigs zins te herstellen. De orkaan had vele bomen geveld en de rest zwaar bescha digd. Het opgezweepte zeewater, dat over het gehele eiland spoelde, heeft eveneens veel kwaad gedaan, maar de regen die sindsdien op St. Maarten is gevallen en wel in overstelpende mate, heeft veel schoongewassen. Een ernstige tegenslag is, dat het schip „Gloria" dat door de orkaan gespaard werd, later op de rede van Saba tijdens een hevige onweersbui op de rotsen is geslagen en totaal ver nield. Hierdoor is de verbinding tussen St. Maarten en Saba en Eustatius zeer moeilijk geworden. Het meest maakt men zich bezorgd, dat de schade niet tijdig hersteld zal zijn, wanneer het toeristen seizoen eind november zal aanbre ken. De ontwikkeling van het toerisme op St. Maarten hield grote beloften in. Zondagavond is het Ierse toneelgezel schap The Dublin Festival Company" op Schiphol gearriveerd. Het zal de komende weken een tournee door ons landgaan maken. Op deze tournee wordt „The playboy of the western world" van de Ierse schrijver John Miüington Synge opgevoerd. De hoofd rollen in dit stuk zijn in handen van McKenna en Donald Donelly, die men op de foto ziet. maakt. Ze is getrouwd met de acteur en filmartiest O'Dea. Donal Donnelly die „the Playboy" ver tolkt, wordt in de Londense pers be schouwd als een der beste ionge acteurs van deze tijd. Hij speelde de eerste zes jaar van zijn loopbaan in Dublin en daarna in Londen, ondermeer in vele stukken van Synge, O'Casey, Joyce en Yeats. Dit jaar trad hij toe tot een gezelschap „New De partures" geheten, dat zich bezig houdt met het lezen van stukken van Beckett, Ionesco en Joyce aan de Universiteiten van Oxford en Cambridge. Verdere medespelers zijn onder andere Brian O'Higgins, Godfrey Quigley, Thomas Studley en anderen De regie wordt gevoerd door de ook in ons land bekende Shelah Richards en de decors zijn van Sean Kenny. De auteur ..T. M. Synge (1871—1909) wordt beschouwd als een der belangrijkste auteurs, die Ier land ooit heeft voortgebracht. Na jarenlange onderhandelingen, zorg vuldige voorbereiding en niet geheel zon der plankenkoorts is Toon Hermans zater dag in Wenen opgetreden met een geheel omgewerkt programma van zijn „One man show" in het Duits. Na een wat tastend begin oogstte Toon Hermans bij de première in het Renaissan ce theater een groot succes, zoals voor al bleek uit het slotapplaus waarover Toon eerlijk verbaasd en gelukkig was. Voor het flinke aantal aanwezige landgenoten, waar onder ook de echtgenote van de Nederland se ambassadeur en de leden van de am bassade, waren deze chansons niet ge heel onbekend, wel echter voor het Ween- se publiek en vooral voor de critici, die vol lof zijn over dit genre en over de veelzijdigheid van Hermans. Hij speel de het zelfs klaai om reeds op deze eer ste avond de aanwezigen een paar cou pletten te laten meezingen. Het meest in de smaak vielen zijn karikaturen van de goochelaar, de soldaat en de Amerikaanse cowboy, in welk laatste creatie hij uit stekend werd geassisteerd door Mimi Kok. Zijn laatste liedje „Haben sie das auch" met een lofzang op het leven als een ge schenk maakte de diepste indruk omdat het zo vol optimisme is. Men zal nog een paar dagen moeten wachten voordat Her mans zijn vaste Weense vorm heeft ge vonden en de juiste keuze heeft gedaan. Van een goede kritiek kan hij echter ver zekerd zijn èn van veel sympathie. Op 22 september zal de schilder Herman Bogman zeventig jaar worden. Bogman kreeg zijn opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Hij is de zoon van de landschap- en dierenschilder H. C. C. Bogman en klein zoon van de figuurschilder J. M. Bogman. Sinds jaren legt Herman Bogman zich toe op de aquarelleerkunst. Hij is lid van Pul- chri Studio en de Haagse aquarellisten. Op zaterdagmiddag 24 september wordt door de heer Corn. Basoski, kunstredacteur van de Nieuwe Haagsche Courant een ten toonstelling geonend van werken van Her man Bogman en Cees Bolding in Panorama Mesdag aan de Zeestraat in Den Haag. (Van onze correspondent) PARIJS Het afgelopen weekeinde hebben de premier en de minister van Buitenlandse Zaken van Luxemburg, de heren Werner en Schaus, een bezoek ge bracht op het Elysée bij president De Gaulle om als kleinste lid uit hét Europese gezin der zes de eerste ronde in het overleg inzake de Europese plannen van het Franse staatshoofd, af te sluiten. Het project voor een politiek secretariaat op confederale grondslag voor klein Europa zal nu door de Franse regering officieel op schrift worden gesteld om als basisdo cument te dienen voor een conferen tie tussen de zes ministers van Buiten landse Zaken, die men voor het einde van oktober in Parijs tegemoet mag zien. Voor die datum echter zou de Franse premier Michel Debré in Bonn eerst nog een onderhoud hebben met bondskanselier Adenauer, aan wie De Gaulle in de afge lopen zomer, als eerste zijn nieuwe plan nen voor Europa onthulde. Hoewel de Luxemburgers zich iets wel willender over de Franse voorstellen heb ben uitgelaten dan de Nederlanders, de Belgen, de Italianen en zelfs de Westduit- sers om over de Britten maar niet te spreken is de algemene indruk in Parijs na deze eerste etappe van bilateraal be raad toch wel dat de ontvangst over de hele lienie weinig bemoedigend is. De ver wachting dat De Gaulle met zijn Europa plannen een doodgeboren kindje heeft ge baard wordt nog versterkt nu ook in de Franse politieke kringen zich een offen sief van de zijde der federalisten begint af te tekenen. In de kamercommissie voor buitenland se zaken hebben Europees-gezinde socia listen, rooms-katholieken en federalisten minister Couve de Murville gevraagd een debat in het parlement over De Gaulle's voorstellen te willen toestaan. De minister heeft ja noch nee gezegd maar wel laten doorschemeren dat de regering vermoede lijk slechts een stemming in de kamer zal uitlokken indien het formeel akkoord met de vijf andere landen in zicht zal zijn gekomen. De Franse Europeanen zijn van overtuiging dat de regering De Gaulle op dit ogenblik bij zo'n stemming het on derspit zou delven. Er is in de kamer commissie ook al gewezen op de moeilijk heid, volgens de suggestie van De Gaulle, een referendum over de toekomst van klein-Europa te houden. In de landen die het statuut van een referendum niet ken nen zou eerst de grondwet gewijzigd moe ten worden. Het ziet er echter nauwelijks Advertentie (Van onze correspondent) Bonn, De Oost-Duitse Volkspolizei heeft het afgelopen weekeinde de aposto lische nuntius te Bonn, aartsbisschop Ba- file, de toegang geweigerd tot Oost-Berlijn, waar hij een godsdienstoefening had wil len bijwonen. De Berlijnse bisschop Doepf- ner las daarop in de Oostberlijnse kerk een boodschap van Bafile voor. Dit is de eerste keer dat de Oostduitsers geweigerd hebben een buitenlander naar Oost-Ber lijn te laten gaan. De Oostduitse aanspraak dat Oost-Duitsland uitsluitend verantwoor delijk wenst te worden geacht voor Oost- Berlijn blijkt ook uit het versterkte lucht verkeer van Oostduitse en Russische straaljagers langs de luchtcorridors tus sen West-Duitsland en West-Berlijn. Het is reeds bijna tot een botsing gekomen tussen een Brits tweemotorig viking-vlieg tuig met 36 passagiers aan boord en een Russische MIG-straaljager. Sterke troef Onder auspiciën van het kunstcentrum ,,'t Venster", -de Rotterdamsche Kunst kring en de Rotterdamse Kring van auteurs, vertoont de Amsterdamse experi mentele toneel-groep „Test" in een nacht voorstelling op zaterdag 24 september in „de lantaren" de drie Nederlandse een akters,waarmee zij in mei jl. is uitgeko men óp het internationale festival du thèat're d'avant garde te Brussel. Deze eenakters zijn: „het huis" van Sybren Polet' „De seinpaal" van Paul Ro- denko en „De knop" van Harry Mulisch. De regie is van Kees van Iersel. De me dewerkenden zijn Henk van Ulsen, Johan Walhai'n. Fien Bergheggc en Shireen Stroo ker. Wim Strijbos en Hans Ittmann ver vaardigden de decors, Marleen van Hall en Jaap Spek het geluid en Laurens van Riel de kostuums. Op donderdag 22 september zal „The Dublin Festival Company" een voorstelling geven in de Stadsschouwburg te Haarlem van J. M. Synge's „Playboy of the Western World". Siobhan McKenna, die vorig sei zoen zulk een grote triomfen gevierd heeft als Saint John, speelt daarin de rol van „Pegenn Mike". The Dublin Festival Company is een schepping van Bredam Smith, die de beste krachten uit de Ierse toneelwereld heeft bijeengebracht. Siobhan McKenna is in een paar jaar tijds een van de grootste actrices uit het internationale theater geworden. Ze trad op in verschillende films en werkt" veel voor televisie en radio. Er zijn twaalf langspeelplaten van haar optreden ge- Toneelstukken als „Valstrik voor een man allee n", de „thriller" van de Franse schrijver Robert Thomas, waar mee het gezelschap Ensemble zich in zijn nieuwe samenstelling en onder de nieuwe leiding van Karl Guttmann aan het publiek heeft voorgesteld, scheppen voor de toneel recensent altijd weer een speciaal pro bleem. Want die recensent is zijn lezers verplicht, „de ivaarheid, de volle waar heid en niets dan de waarheid" op te biech ten; maar als hij dat doet ten aanzien van de inhoud van een stuk dat staat of valt met de verrassende wendingen van de handeling, bederft hij al dadelijk een groot deel van het plezier juist van die toe schouwers bij wie hij het stuk zou willen aanbevelen. En doet hij het niet, dan schiet hij te kort in zijn taak, voor zo ver die het analyseren en waarderen van de construc tie van het toneelwerk betreft. naar uit dat enkele Europese constituties binnen afzienbare tijd op de helling ge plaatst zullen worden nademaal het Franse plan in de huidige vorm voordien vermoe delijk al wel begraven zal zijn. (Reuter-AFP) Een Luxemburgse woordvoerder verklaarde dat zijn rege ring de versterking van die eenheid van meer belang acht dan de discussie over de vraag of deze ontwikkeling de vorm van een bovennationale integratie moet aannemen. Premier Werner verklaarde la ter in een vraaggesprek zeer onder de in druk te zijn van de indringende aard van De Gaulle's analyse van de internationa le en Europese toestand en van zijn hoge opvattingen. DURBAN (Zuid-Afrika) (UPI) Een Zuidafrikaanse neger is zondagavond door een schot in de schouder gewond toen duizenden negers een politie-auto bestorm den omdat een van hen werd gearresteerd. De neger was door twee agenten aan gehouden wegens het begaan van een kleine verkeersovertreding. Hij nam een beledigende houding aan en werd gear resteerd. Een groep negers drong op naai de politie-auto, waarop een der agenten een schot in de lucht loste. De tweede agent schoot op een neger die een steen had geworpen naar de politiewagen. Po- litieversterking heeft de menigte tenslot te verspreid. INNSBRUCK (UPI) Grote delen van Oostenrijks Tirol hebben zaterdag te lij den gehad van overstromingen als gevolg van zware stormen. De gezwollen wateren van de rivier de Oetztal vernielden zes bruggen, overspoelden de wegen en ver oorzaakten storingen in het telefoonver keer. Ook het Stubai-dal heeft ernstig van de zware regenval te lijden gehad. Heli kopters van het Oostenrijkse leger moes ten de bewoners van verscheidene huizen langs de oever evacueren. Langzamerhand is het echter wel ge woonte geworden dat de recensent (altruïst die hij doorgaans is!) het plezier van het publiek zwaarder laat wegen dan zijn trouw aan de door hem te vervullen taak, en het zou bepaald onsportief zijn als ik mij in het geval van Robert Thomas' ze nuw-kittelende komedie niet aan dat ge woonterecht hield. Ik zal mij dus strikt onthouden van elke aanduiding van of toespeling op de handeling van dit stuk. In het onderhavige geval betekent dit, dat men zelfs niet mag „filosoferen" (zoals onze minister-president dat zou noemen) over de betekenis van de titel, want anders zou die heel gemakkelijk kunnen ontaarden in een „Valstrik voor een toneelrecensent". Wat wèl zonder bezwaar kan worden verklapt is, dat het stuk in de Franse alpen speelt, in een chalet waarvoor Harry Wich een aardig en sfeervol decor heeft ontworpen, en dat dit chalet bij het begin van het eerste bedrijf bewoond wordt door meergenoemde „man-alleen". Ook mag u best weten, dat het met de eenzaamheid van deze man al heel gauw afgelopen is en dat het bezoek aan het hoog- en afgelegen chalet dan drukker wordt dan het bezoek aan het Frans Hals-museum op een ge middelde winterdag. Dat zich onder die bezoekers ook een commissaris van politie bevindt, spreekt bij een detective-komedie vanzelf, evenals het feit, dat de „vrouw in 'tspel" behalve charmant en besluitvaar dig ook nog de raadselachtigheid in per soon is. De auteur verdient alle hulde voor de manier, waarop hij er in geslaagd is, deze drie om beurten tot centrale figuur van de handeling te maken; daardoor is het hem mogelijk geworden, het publiek zodanig om de tuin te leiden dat die tuin zo gevarieerd wordt als een Floriade in miniatuur. WIE ZAL HET onder deze omstandig heden de schrijver ten kwade duiden dat hij af en toe een loopje neemt met de waar schijnlijkheid? Een zeker percentage on waarschijnlijkheid hoort nu eenmaal bij een stuk als dit, anders is er geen aardig heid meer aan. En juist om de aardigheid is het Robert Thomas begonnen, want zijn stuk is geenszins een detective-d r a m a. Het criminele probleem wordt ons opge diend met zoveel Gallische humor en op een zo consequent volgehouden amuseren de toon, dat de toeschouwers zelfs bij het onvermijdelijke afschieten van revolvers nog maar nèt ernstig kunnen blijven. Al met al is het dus een heel genoeglijke mengeling van spanning en vrolijkheid, waarbij de minnaars van beide genres op hun kosten kunnen komen. Onder regie van Jan Retèl, die voor een zeer vlot verloop van zaken en toch voor behoorlijke nuancering had gezorgd, werd dit mengsel op smakelijke wijze opgediend Ton van Duinhoven gaf een knappe en goed opgebouwde vertolking van de „man alleen" die van de ene wanhoopssituatie in Scène uit „Valstrik voor een man alleen" met v.l.n.r. Andrea Domburg, Wim van de Heuvel, Guus Verstraeten en Ton van Duinhoven. de andere valt. Andrea Domburg gaf aan de vrouw, die hem om welke reden dan ook uit zijn eenzaamheid komt verlos sen, in stem en mimiek alle vereiste raad selachtigheid. Guus Iiermus, als de com missaris, bewees opnieuw dat hij zijn tek sten kan brengen met een zo volmaakte natuurlijkheid als maar weinige Neder landse toneelspelers gegeven is. Wim van den Heuvel bewoog zich gemakkelijk en werelds in geestelijke kledij aan de rand van de afgrond der ongeloofwaardigheid. In twee kleinere rollen zag men Bep Dek ker, die met overtuiging een omkoopbare verpleegster speelde, en Guus Verstraete, wiens zwierige zwerver een vermakelijk stukje tyneringskunst was. Blijkens stemming in de zaal en het applaus aan het slot heeft het publiek in de Haarlemse Stadsschouwburg zich met deze eersteling van het vernieuwde „En semble" best geamuseerd. Simon Koster

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4