HVB staat er financieel gunstig voor door toto Honkballers zijn vol optimisme voor de komende titelstrijd Nederlandse Vaas-teams zijn nog steeds zonder strafpunten Omzet werd verdubbeld en bereikte bedrag van ruim f 900.000 Walnut Erebus won in Hilversum Kaufmann bedwong Davis in W upper tal Tennisprofs verspelen de Kramer Cup Traject niet zo zwaar op tweede dag van internationale motorzesdaagse Steinkraus leidt in Venetië WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1960 15 Dr. Moore naar Parijs Luilakken krijgen boete van 2 pond Canada neemt niet deel aan wereldkampioenschap Mislukte recordpoging van Herb Elliott Wagtmans in ziekenhuis er is goed brood er is beter brood het beste brood.*vVERMAAT's BROÖ Toernooi naar voorbeeld van de Davis-beker Rafer Johnson krijgt rol in film Hein Cujé op vierde plaats in Praag Geen tijd Stemming best Gilroy tegen Halimi om de wereldtitel? Overeenstemming tussen KNMV en VOM Druk programma voor de turnploegen Het Nederlandse tiental tegen de Engelsen Volleyballers zetten het seizoen in met een genoeglijk toernooi Ook voor de afdeling Haarlem van de KNVB de HVB zoals men nog steeds zegt is de toto een reddende engel. De gunstige financiële resultaten, zo lezen wfj in het van daag verschenen jaarverslag van de afdeling, zfjn in zeer belangrijke mate beïnvloed door de opbrengst van de voetbaltoto. De netto winst steeg van 20.359.67 over het seizoen Voetbal 1958—1959 tot niet minder dan 37.224.96 over het seizoen 19591960. Van deze winst is ƒ33.564.91 ontstaan uit de toto! De normale afdelingshuishouding sluit derhalve met een winst van 3.660.05, welk resultaat is behaald na afschrijving van 1.892.87 op gebouw, in ventaris en kleding. De vermelding van de winstbedragen uit de tot worden vooral met nadruk vermeld om aan te geven dat verschillende van de detailposten in het nieuwe boekjaar geen baten meer zullen opleveren door de nieuwe organisatievorm van de voetbaltoto, zoals opbrengst ondersteunende leden (bedroeg 7.835.—), winstpercentage uit poolopbrengst officials 3.207.77) en winst uit administra tiekosten 4.706.54). Verder in het jaarver slag brengt penningmeester Ch. Boeree dan ook grote dank aan de voetbaltoto-commissie, die zo veel en goed werk verrichtte voor ver enigingen en afdeling gedurende 41 vrijdag avonden. In zijn toelichting op de verlies- en winst rekening schrijft de heer Boeree verder dat de normale inkomsten voldoende waren om de gewone huishoudelijke uitgaven te dekken. „Wel worden de jaarlijkse uitgaven groter, maar een zeer gelukkig nevenverschijnsel is, dat ook de inkomsten stijgen, doordat de leden-aanwas elk jaar groter wordt, terwijl ik maar liever niet praat over de boete-pot". De kas-bankboeken bereikten, voor de afde ling, astronomische cijfers: 905.367.56. Protestcommissie Het aantal protesten vertoonde een stijgen de lijn. Twee seizoenen geleden waren het er tien, daarna volgden er twaalf, waarna vorig seizoen 25 keer een beroep op de pro testcommissie werd gedaan. Van deze 25 pro testen werden er 6 toegewezen en 19 afge wezen. De toto In het afgelopen seizoen werd in de afde ling Haarlem een bedrag van ruim 450.000.— aan prijzen uitgekeerd. De netto-opbrengst die de verenigingen ontvingen was 320.518.36. De toto-omzet werd verdubbeld en bereikte een bedrag van 915.766.75. Tijdens de 41 keer dat er een toto was werden 599.066 formu lieren ingeleverd met in totaal 3.663.121 ko lommen. Scheidsrechters Het verslagjaar werd begonnen met 171 scheidsrechters, maar gelukkig kwamen daar een aantal van 36 bij. Helaas verlieten om di verse redenen 14 arbiters weer het corps. Strafcommissie In het jaaroverzicht van de administrateur van de afdeling, de heer W. Roozen, troffen wfj ook weer het aantal strafzaken. En dat aantal vertoonde andermaal een enorme sty - ging. De laatste vier seizoenen liep het aantal op van: 94, 66, 110 tot in het afgelopen seizoen 230(Het aantal schorsingen bewoog zich over dezelfde periode van 74 naar 44, 79 en vorig seizoen.... 119. „Het is te verwachten", zo schrijft de heer Roozen, „dat in de toe komst strengere straffen zullen worden op gelegd. Wij doen echter nog eens een drin- Koersen in Hilversum De uitslagen van de dinsdag in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Baron Harvester G-prijs (1400 m.): 1. Zelda the Saint 1.36,1; 2. Zau'oerfloete J.; 3. Zippora. W. f3.40, P. f 1.70, f 1.80, f2.40. K. f3.—, Cov. f7.10. Caroline van IJmuidenprijs (2000 m.), eerste serie: 1. Walnut Erebus 1.26.4; 2. Xerophyt; 3. X Ologie M. W. f 1.60, P. f 1.10. f 1.30, K. f2.50, Cov. f2.80; tweede serie: 1. Walter Mitty 1.26.3; 2. Veralynn Maire; 3. Xita Hanover. W. f2.P. f 1.40, f3.80, K. f 11.20, Cov. f7.10. Baron Williamsprjjs (2040 m.): 1. Yas- mine 1.31.8; 2. Yocca; 3. William V, W. f4.80, P. f2.80, f4.50. f8.60, X. f9.20, Cov. f 2.50. Baronetprjjs (2400 m.): 1 Yewel Boy 1.28.1; 2. Ylite Rose; 3. Y Bert D. W. f4.80, P. f2.20, f 1.80, f2.80, Cov. f5.90, K. f3 80. Bcroncs J. W.-prijs (2000 m.): 1. Xetra 1.27.7; 2. Wise Guy; 3. Troubadour. W. f25.60, P. f5.—, f2.—, f6.40, Cov. f4.50. K. f27.40. Baron HoIIandiaprys (2000 m.): 1. Ter- raise 1.24.4: 2. Urania; 3. New Spencer. W. f3.40, P. f2.60, f 1.60, f2.40, Cov. f4.—, K. f9.60. Caroline van I.ïmuidenprijs (2000 meter), finale: 1 Walter Mitty 1.25.3; 2. Walnut Erebus; 3. Xerophyt. W. f2.50, P. f 1.20. f 1.10, f 1.30, Cov. f3.30. K. f5.80. Totale omzet: f 109.273,50. Wandelsport De lange-afstandloopster dr. Barbara Moore zal volgende week dinsdag naar Parijs vertrekken voor een tocht door Europa. Zij heeft de route nog niet vast gesteld, maar heeft Rome en Brussel op haar programma staan. Dinsdag bracht zij een bezoek aan een automobielclub in Londen, waar zij kaar ten bestudeerde, om inlichtingen vroeg en haar lidmaatschap van de A.A. (Automo biele Association) vernieuwde. Hoewel zij de voorkeur geeft aan lopen, bezit zij een auto. verklaarde zij. gend beroep op de verenigingen om met alle mogeiyke middelen dit kwaad te beperken". Meer leden Het aantal aangesloten verenigingen bleef ongewijzigd voor de zaterdag- en zondagcom petitie; het aantal clubs in de bedrijfscompe- titie steeg van 16 tot 28. In de zondagcompe titie kwamen 56 verenigingen uit, in de za terdagcompetitie 22. Van deze verenigingen speelden er 32 met in totaal 51 elftallen in de KNVB. Voor de zaterdagelftallen waren deze cijfers respectievelijk 6 en 9. Het aantal wedstrijden, uitsluitend gespeeld voor de af deling Haarlem, bedroeg 5805. Dat waren er 672 meer dan in het vorig seizoen. Het aantal ingeschreven leden bedroeg 17.853 of wel 2.369 meer. Deze uitbreiding was mede een gevolg van het feit dat de welpencompetitie door de afdeling werd ge regeld, waardoor de verenigingen verplicht waren deze welpen op de ledenlijsten te ver melden. Hun aantal was 1350. „Hoewel wij de snelle groei van de afde ling toejuichen", zo schrijft de heer Roozen, „zien wjj met bezorgdheid de mogelijkheden tot het beoefenen van de voetbalsport tege moet. Het tekort aan speelvelden dreigt gro tere vormen aan te nemen en bjj enkele ver enigingen is de situatie al onhoudbaar. Wij hopen dat de gemeentelijke autoriteiten, voor wier medewerking wjj niets dan lof heb ben, ons in de gelegenheid zullen stellen de toenemende interesse voor de beoefening van de voetbalsport te bevredigen". De voetballers van Doncaster Rovers, die gisteren op de training kwamen, kre gen een verrassende mededeling: luilakken krijgen een boete van twee pond. Deze mededeling werd gedaan door de 35-jari- ge Norman Creek, de nieuwe manager die wil trachten de Rovers er weer boven op te helpen. Vlak na de oorlog behoorde Doncaster Rovers tot de meest gevreesde clubs in Engeland, doch thans staat zij op de drie na onderste plaats in de vierde divi sie. Volgens Creek ontbreekt het aan dis cipline in Doncaster en hij heeft de spe lers gewaarschuwd dat welke lamlendig heid ook op een boete komt te staan. Als een speler op de training komt met het smoesje „pech met de auto" of „de bus was laat", is hij bij Creek aan het ver keerde adres. Onachtzaamheid zal even eens worden beboet. Merkwaardig genoeg vindt Creek bij de spelers begrip. Toen de 23-jarige Tom Hay- mers laat op de training verscheen, ging hij prompt „op de bon". Tom zeide dat hij niet boos was. „De baas doet het voor onze bestwil. Met strikte discipline zal het Doncaster weer beter gaan". Spil Billy Mordue, een van de eersten die zijn plaats in het eerste elftal ver loor toen Creek manager was geworden, zei: „Ik geloof dat alle jongens bewonde ring hebben voor de manier waarop hij het aanpakt. We hebben allemaal voor 100 percent steun beloofd". Jack Flamhaft, de voorzitter van de Amerikaanse Voetbalbond, heeft bekend gemaakt, dat Canada zich zonder opgaaf van reden teruggetrokken heeft uit het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962. Canada zou 6 oktober in To ronto tegen de Verenigde Staten uitkomen. Voor 26 februari 1961 stond de ontmoe ting Mexico-Verenigde Staten op het pro gramma. Volgens de heer Flamhaft zal het programma voor de wedstrijden van de Noordamerikaanse zone worden gewij zigd. Atletiek Voor 20.000 toeschouwers is Carl Kauf mann er dinsdagavond tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Wuppertal in geslaagd de winnaar van de gouden me daille op de 400 meter in Rome, de Ameri kaan Otis Davis, te verslaan. Op een door de regen zeer zware haan kwam de Duitse atleet tot 46.5 sec., de Amerikaanse loper deed er 0,2 sec. langer over. Ondanks maagklachten won Wilma Ru dolph (VS) de 100 meter dames in de uit stekende tijd van 11,4 sec. Haar landgenoot Winder won dit nummer bij de heren in 10,4 sec. Op de 5,000 meter eindigde de Nederlan der Klaas de Ruyter in 14 min. 26,2 sec. op de derde plaats achter Max Truex (VS) en Horst Flossbach (Did), die respectievelijk 14.05,2 en 14.09.- lieten afdrukken. Manfred Germar was met 21.1 sec. de snelste op de 200 meter voor Otis Davis die met 21,2 sec. tweede werd. Op de 400 meter horden versloeg Helmut Janz in 51.- sec. de Amerikaan Cliff Cush- man met 0,1 sec. Het polsstokhoogspringen was met 4,51 meter voor Dave Clark (VS), terwijl de Duitser Lehnertz met 4,47 meter tweede werd. Earlene Brown won tenslotte het kogel stoten dames met 16,22 meter. De Australiër Herb Elliott is er dinsdag avond tijdens internationale ..tletiekwed - strijden in Malmö niet in geslaagd zijn wereldrecord op de mijl te verbeteren. Met zijn tijd van 3 min. 58,6 sec. bleef hij ech ter wel voor de 15de maal in zijn loopbaan binnen de vier-minuten-grens. De Zweedse loper Dan Waern bezette de tweede plaats Het was Elliott's vijfde wedstrijd binnen zeven dagen. Op dezelfde wedstrijden werden nog meer goede prestaties verricht. Zo zege vierde de Jamaicaan Robinson zowel op de 100 meter, in 10.5 sec., als op de 200 meter in 21.- sec. precies. De Amerikaan Glenn Davis, die op het laatste nummer tweede werd in dezelfde tijd als de winnaar, bracht later op de avond de 400 meter horden op zijn naam in 50.4 sec. George Kerr (Jamaica) won de 800 meter in 1.49.2 en Don Bragg (V.S.) het polsstokhoogspringen met 4.50 meter. WATERPOLO. De uitgestelde promotie wedstrijd tussen de beide kampioenen van de eerste klasse van de zomercompetitie waterpolo, Zwemlust en ZIAN, is opnieuw vastgesteld en wel op zaterdagmiddag in Woerden. De inzet is een plaats in de hoofd klasse. De wielrenner Wout Wagtmans heeft maandag in Breda een auto-ongeluk gehad, waarbij hij een hersenschud ding heeft opgelopen en een gebles seerde heup. De onfortuinlijke renner werd naar het St. Ignatiusziekenhuis in Breda vervoerd. T ennis Advertentie \w neem nog t\ sneetje De International Professional Lawnten- nis Players' Association, de organisatie van Jack Kramer, heeft dinsdag besloten een toernooi te organiseren naar het voor beeld van de Davis-Cup. Het voornaamste verschil zal zijn, dat de Davis Cup wordt betwist door landenteams en de nieuwe Kramer-Cup door equipes die continenten (Noord-Amerika, Zuid-Amerika, Europa en Australië) vertegenwoordigen. Het eerste toernooi zal volgend jaar plaatsvinden. Het toernooi wordt bekostigd door de in ternationale federatie van beroeps-tennis sers. De baten van het toernooi zullen ge stort worden in een pensioenfonds, aldus Kramer. Enige tijd geleden heeft Kramer gezegd dat hij met zijn demonstratiewedstrijden door de leden van zijn „circus van be roepstennissers" niet langer voldoende be langstelling trekt en dat hij, mede door de aktiviteiten van de amateurbonden, thans gedwongen wordt toernooien te or ganiseren. In de zomer van 1961 zal het eerste toernooi om de „Kramer Cup" gespeeld worden. Waar, wanneer en hoe staat nog niet vast. Rafer Johnson, wereldrecordhouder en Olympisch kampioen tienkamp, heeft het 20th Century-Fox een filmcontract voor lange termijn gesloten. Johnson is een be langrijke rol toegewezen in „Journey into danger", waarin hij een soldaat in een Brits garnizoen in Afrika zal spelen. Johnson had al filmrolletjes gespeeld toen hij nog stu deerde aan de universiteit van Ucla. Tijdens internationale atletiekwedstrijden in Praag werd onze landgenoot Hein Cujé vierde op de 5000 meter in 14 min. 32.4 sec.; de race werd gewonnen door de Duitser Hoenicke in 14.24.6. De 10 km was voor de Belg Gaston Roelants in 29 min. 19.4 sec., een nieuw nationaal record. Frans Kunen bezette met 30.43.6 de zesde plaats en de Rotterdam mer De Bruin werd met 31.14.0 als negende geklasseerd. (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA, 20 september. De Nederlandse honkbalploeg maakt, het uit stekend. De spelers zijn, op een enkele uitzondering na, volledig geacclimati seerd. Coach Ron Fraser heeft zijn pupillen al drie keer hard laten trainen. En nog wel op de warmste tijd van de dag om de spelers zo snel mogelijk aan de warmte te wennen. Overigens valt de hitte wel mee, want omstreeks elf uur steekt hier een krachtige wind op die voor de nodige koelte zorgt. Bovendien verdwijnt de zon nogal eens achter de wolken die geregeld overdrijven. Over het toernooi zelf kregen wij maar weinig nieuws. De berichten erover zijn wat ver ward, maar zeker is het dat de Duitse en Italiaanse ploeg in Barcelona zijn aan gekomen. Beide ploegen staan onder leiding van een Amerikaanse coach, evenals de Spaanse ploeg ,die een ex-speler van de Red Sox heeft aangetrokken. De wed strijden beginnen 's ochtends om half elf en 's middags om half vier. De Nederlandse ploeg verblijft niet in Barcelona zelf, maar in de voorstad Ba- dalona, ongeveer vijf kilometer van het centrum. Het hotel, Miramar geheten, ligt op dertig meter afstand van de Middel landse Zee. Die Middellandse Zee is ver boden gebied voor de spelers. Ron Fra ser heeft voor de spelers namelijk een streng programma opgesteld. Om acht uur wordt; ontbeten en daarna wordt er hard getraind. Vooral de wer pers hebben het zwaar te verduren, want Fraser legt bij hun training de nadruk op het lopen. De spelers slapen apart en om elf uur moet het licht uit zijn op de ka mers. De maaltijden, waaraan men nog moet wennen, worden gezamenlijk ge bruikt. 's Avonds hebben de spelers de ge legenheid om met hun echtgenotes of met supporters, die zeer talrijk zijn, een praat je te maken. Veel tijd om het leven in Barcelona te bekijken, hebben de Europese kampioe nen dus niet. Voor hen begint de vakantie pas na de laatste wedstrijddag. De Ne derlandse supporters echter kijken hun ogen uit. Vooral het verkeer is de moeite waard. Behalve duizenden zeer grote taxi's rijden de vreemdsoortigste model len auto's door de slecht geplaveide stra ten. De „verzamelaars" van antieke automo bielen kunnen in Barcelona hun hart op halen. Tot dusver hebben we nog slechts twee wielrijders kunnen ontdekken, vooi de rest zorgen rammelende trams en bus sen voor het vervoer. 's Avonds is Barcelona prachtig. Dc schitterende pleinen zijn dan verlicht, ter wijl hoog opspuitende fonteinen voor dc fraaiste effecten zorgen. Als je in de nau were, slecht verlichte straten komt en daar een poosje rond loopt, dan kan het gebeuren dat een uit een der vele café's teruggekeerde bewoner tegelijkertijd in een straat aankomt. Wij maakten dit mee en waren verbaasd dat de besnorde Span jaard in zijn handen klapte. Uit een por tiek kwam toen een oude man die aan een stok een grote hoeveelheid sleutels had en de teruggekeerde cafébezoeker in zijn huis liet. Deze man blijft de hele nacht hier zitten. De spelers verlangen natuurlijk naar een vrije avond, maar honkbal gaat voor. De stemming is opperbest, alleen Wim Vreenegoor (HHC) heeft het nog niet hele maal naar zijn zin. Hij is het slachtoffer geworden van de olijfolie die zijn spijsver tering grondig heeft verstoord. De voor zitter van de Honkbalbond, dr. Posthuma, Dr. Posthuma, voorzitter van de Honk balbond. hoopt hem vóór donderdag weer op de been te krijgen. Leo Kops (EHS) en Ton Fabrie (Sparta) liepen blessures op bij de training in het oude Barcelona-stadion, maar ook deze spelers zullen in de wed strijd tegen Italië van de partij zijn. El ke speler is er van overtuigd dat het Europees kampioenschap zal worden ge prolongeerd. Een goed teken! De wedstrijdleiding van de internationa le motorzesdaagse, die maandag in Bad Aussee in Oostenrijk is begonnen, heeft de gehele dinsdagavond nodig gehad om de stand van zaken na twee dagen te bereke nen. In het Nederlandse deelnemerskamp heerste ondanks de onzekerheid omtrent de klassementen der winstpunten toch een goed stemming omdat beide Vaas-teams ook dc tweede dag zonder strafpunten wa ren doorgekomen. Het B-team Bakker Motorsport Van DobbenMarkusMuller, dat na maandag de zevende plaats bezette, is de welverdiende rust in hotel Gasthof zur Post zelfs gaan genieten in de overtuiging enkele plaatsen te zijn gestegen in het klassement. Naar eigen berekening staat Nederland B thans vijfde en dat hebben de rijders van de A-ploeg natuurlijk danig onder de neus gewreven gekregen. Van de 275 rijders, die maandag ver trokken zijn er 8 uitgevallen, zodat 267 combinaties in de vroege morgenuren van dinsdag onder hevige plensregens vertrok ken voor het 318 km lange traject, waarin een bergklim van ongeveer 6 km op de Sölker Tauern-pas was opgenomen. Het was geen zwaar traject, dat op deze twee de dag moest worden afgelegd, doch dooi de weersomstandigheden was de bergklim allesbehalve gemakkelijk en zelfs niet zon der gevaar. Door de dichte mist was het zicht daarboven bijzonder slecht en over al moesten controleurs de rijders voor een duikeling in de afgrond behoeden. Op de weg met veel steenslag kreeg de individuele rijder Theo Witberg een lekke benzinetank in zijn Velocette. Hij heeft de finish echter zonder narigheid gehaald en na aankomst heeft hij de machine op de kop gezet om alle brandstof eruit te laten lopen, waarna hij de tank heeft dichtge smeerd. Ton Bakker verspeelde voor- en 'achterrem, waarvan de segmenten waren verbrand, maar binnen 5 minuten slaagde hij er in nieuwe remschoenen te monteren. Met angst en beven hebben de Neder landers de start van Jan van Dobben gade geslagen. De motor weigerde aan te slaan, maar precies in de laatste seconden steeg het welluidende gebrul uit de CZ op en op zijn dooie gemak „echt op z'n Van Dobbens" is de Zwammerdammer toen weggereden. Bij het opmaken van de balans van de eerste dag bleek dat de Nederlanders het voortreffelijk hadden gedaan. Theo Wit berg reed een uitstekende acceleratie-rem proef, waarbij hij van het mogelijke maxi mum van 36Ö winstpunten er 343 binnen haalde. Slechts negen rijders van de 267 veroverden het maximum. Dick Muller (Holten) van het B-team behaalde 342 pun ten en Simon Schram (Wolvega) van het A-team 341 punten. De stand voor de zil veren vaas was na de eerste dag: 1. Italië B 0 strafp., 1396 winstp., 2. Tsj. Slowakije B 01355, 3. West-Duitsland B 01351, 4. Tsj. Slowakije A 01349, 5. Oost-Duits- land B 01346, 6. Oost-Duitsland A 0 1323, 7. Nederland B 01306, 8. Italië A Paardesport Met een overwinning in het tweede kwali ficatie-springconcours heeft de Amerikaan William Steinkraus de leiding genomen in de strijd om het wereldkampioenschap spring ruiters in Venetië. De beslissing in dit bij zonder zware concours viel in de barrage, waarin Steinkraus met het paard Ksar d'Esprit als enige van de zes combinaties foutloos rond kwam. In het begin van het springconcours viel de regen in stromen neer en vele ruiters zagen hierdoor geen kans hun paarden op de juiste wijze voor de hindernissen te brengen. Later, toen de zon doorbrak, trad voor andere weer het nadeel van verblinding bij de laatste twee hindernissen op. Een der slachtoffers van dit ongemak was de Duitser Hans Guenther Winkler met Halla. De uitslag van de tweede kwalificatie was: 1. William Steinkrauss (VS) met Ksar d'Eprit 0 strafp.; na barrage; 2. Ernesto Hartkopf (Arg.) met Stromboli en Carlos Delia (Arg.) met Huipil, beiden 4 strafp. na barrage; 4. David Broome (Eng.) met Sunsalve en H. Fitzpatrick (Ierl.) met Hi Society, beiden 8 strafp. na barrage; 6. Rafael Paullier (Uru guay) met Aragpey, 19 strafp. na barrage; 7. Fritz Thiedemann (Did.) met Meteor 3 strafp.; 8. Hans Guenther Winkler (Did.) met Halla 4 strafpunten. De stand na de tweede kwalificatie is: 1. Steinkraus 44 pnt.; 2. Hartkopf en Broome 37.5 pnt.; 4. Delia 36.5 pnt.; 5. Raimondo d'ln- zeo 34.5 pnt.; 6. Fitzpatrick 33.5 pnt.; 7. Winkler 33 pnt.; 8. Thiedemann 30 pnt. Boksen Freddie Gilroy (Noord-Ierland) en de Fransman Alhonse Halimi zullen 25 okto ber in Londen tegen elkaar uitkomen in een gevecht, waarvan waarschijnlijk de vakante wereldtitel in het bantamgewicht de inzet zal zijn. De titel kwam vrij door dat wereldkampioen Jose Becerra (Mexi co) zich uit de bokssport terugtrok. De Londense promotor Jack Salomons zal trachten de partij als titelgevecht er kend te krijgen. 01289, 9. Rusland 01288, 10. Nederland A 0—1286. Daarna volgt nog een achttal landen met een blanco strafregister. In de strijd om de internationale trophy leidt Oostenrijk met 2020 pnt. Voor West-Duitsland met 2005, Üost-Duitsland met 1966 en Rusland met 1965 punten. Voor vandaag staat een zwaar traject over 169 km met een lastige bergproef op het programma. Na öe tweede dag zijn nog dertien teams die meedingen naar de Zilveren Vaas, zon der strafpunten. Het zijn Nederland A, Nederland B, West-Duitsland B, Tsjecho- slowakije A, Tsjechoslowakije B, Finland, Oost-Duitsland A, Italië A, Italië b, Polen, Oistenrijk A, Rusland A en Rusland B. In de stand voor de internationale tro fee zijn zes landen zonder strafpunten. Het klassement luidt hier: 1. Oostenrijk 04132 pnt., 2. Oost-Duitsland 04053, 3. Tsjechoslowakije 03971, 4. Rusland 0 3961, 5. Zweden 03891, 6. Groot-Brittan- nië 03753. De Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (K.N.M.V.) en de Vereniging van Organisatoren van Motorwedstrij den (V.O.M.) hebben overeenstemming be reikt. Inmiddels staat zelfs al vast, dat voor 1961 een normaal wedstrijdpro gramma zal worden vastgesteld. Alle mo torclubs namelijk, die gewoonlijk interna tionale wedstrijden organiseren, hebben bij de K.N.M.V. reeds wedstrijddata voor het nieuwe seizoen aangevraagd. Dit jaar zullen nog twee internationale wedstrijden worden gehouden. Zoals eer der werd gemeld organiseren de motor verenigingen Schijndel, Boekei en Gemert voor zondag 2 oktober gezamenlijk een wedstrijd in Boekei. Op 16 oktober volgt nog een internationale motocross in Sint Anthonis. Uiteraard worden beide evene menten onder auspiciën van de K.N.M.V. gehouden. De internationale wedstrijdkalender voor het seizoen 1961 zal op het najaarscongres van de F.I.M. (Internationale motorsport federatie), dat van 24 tot 28 oktober in Parijs wordt gehouden, worden vastgesteld. Turnen De Nederlandse turnsters en turners wacht een druk programma. De dames zullen zaterdag 24 september in Kapelle (Zeeland) tegen Belgie uitkomen. De he ren ontmoeten een week later hun Belgi sche collega's in Brussel. Eind oktober vertrekken de heren naar Oostenrijk, waar in een nog aan te wijzen plaats een lan- denwedstrijd tegen Oostenrijk wordt ge houden. Voor de dames staat in de nabije toekomst een landenwedstrijd tegen West- Duitsland op het programma. Samen met Van Galen zal de Duitse trainer Hardy Frenger in het komende jaar 't Nederlandse heren-keurkorps gaan trainen. De dames blijven onder leiding van mej. Annie Fieseler, terwijl Rie Gee- ne-Zwart de leiding van het meisjes keur korps krijgt. Schaken De Koninklijke Nederlandse Schaakbond heeft voor de interlandwedstrijd tegen Engeland, die op 8 en 9 oktober in Vlis- singen wordt gehouden de volgende 10 spelers aangewezen: dr. M. Eu we, J. H. Donner, H. Bouwmeester, Th. D. van Schel- tinga, L. Prins, N. Cortlever, H. Kramer, C. B. v. d. Berg, J. Th. Barendregt en E. D. Spanjaard. Reserves: K. Langeweg en C. Orbaan. Gisteravond hebben de volleyballers in het Krelagehuis in Haarlem het nieuwe seizoen geopend met het eerste deel van het tweedaagse „lustrumtoernooi". Van avond wordt dus het toernooi, dat een bij zonder genoeglijk karakter had, voortgezet en besloten met de wedstrijden voor de A-afdeling en de eindstrijden. In de B- afdeling heren eindigden als poule-win naars ÖVRA 2, PSVH, WIK en DSS en in de C-afdeling PWN 2 en Energie. Bjj de dames toonden zich het sterkst in de B- afdeling Gios 1 en 2 en PWN en in de C- afdeling De Blinkert 3 en Spaarnestad. De resultaten luidden: Heren, B-afdeling, poule D: OVRA 2 3-4, HBC 2 en Rapiditas 3-3 en Set Up 3-2. Poule E: PSVH en PWN 3-4 (PSVH be ter gemiddelde), HVS 3 3-3 en Gios 3 3-i. Poule F: WIK 3-4, CIOS 2 en Gios 2 3-3, OVRA 3 3-2. Poule G: DSS 3-6, Spaarnestad 3-4, Al liance 3-2 en CIOS 3 3-0. Afdeling C. poule H: PWN 2 3-6, HSVC 3-4, Topscore 3-2 en WCL 3-0. Poule I: Energie 3-6, WIK 2 3-4, DSS 3-2 en OVRA 4 3-0. Dames, B-afdeling, poule M: Gios 3-6, OSS 3-4, JBS 3-2 en Eclecta 2 3-0. Poule N: PWN 3-6, Set Up 3-4, OVRA 2 3-2 en De Blinkert 2 3-0. Poule O: Gios 2 3-6, Vesmia 2 3-4, DSS 3-2 en Onze Gezellen 3-0. C-afdeling, poule P: De Blinkert 3 3-6, Velox 2, Set Up 2 en DSS 3 3-2. Poule Q: Spaarnestad 3-6, DSS 2 3-4, OVRA 3 3-2 en Gios 3 3-0.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15