LINCO LOENDERSLOOT BOOMPJES Zaterdag 8 oktober parade van IJmuidense honden AGENDA Aanvoer gezouten haring zeer teleurstellend bromfietsen type 1960 COR 0LY Sportrijwielen 120.- COR 0LY DE STREEP Haarlem Dierenliefde PATENT super convector ƒ425.- J. de Boer 7 aan de Vechtstraat V elsen-IJ muiden Beverwijk Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO" kopen i Reeds nu Zelfwerkzaamheid bekend woord bij „Scheybeeck" ZELF DOEN PUZZELRIT VAN WIE IS....? MERKWAARDIGE REBUS BOKSEN BELLEN Opstelling Vitesse Ogen de oorzaak Goed cabaret in Rooswijk DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1960 Op zaterdag 8 oktober, vier dagen na de werelddierendag, zullen in IJmuiden tien tallen honden en hondjes, blaffend, grommend en kwispelstaartend, bij elkaar staan in de grote garage van de firma Van Oosten aan de Vechtstraat. Op die dag zal de afdeling Velsen-Beverwijk van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, weer een hondenshow organiseren. Een jury van hondenkenners zal de dieren beoordelen op verzorging. In frarcïrro Van AncYnn wedstrijd over deze hondenshow in garage 111 gdldgC T till UUMC11 Van Oosten. De deelnemers moeten ee Het is weer mevrouw Van Gameren uit Velsen-Zuid en haar staf medewerkers en medewerksters, die de organisatie van deze Velsense dierendag op zich neeft genomen. Al voor de vierde achtereenvolgende maal. Vroeger werden de hondenshows in de open lucht gehouden, maar omdat het in oktober meestal regent, heeft men uitge zien naar een grote ruimte. Het was de heer Van Oosten, die zo bereidwillig was destijds zijn grote garage beschikbaar ie stellen. Een nadeel is, dat de blaf-concer- ten in die akkoestisch bijna volmaakte ruimte op den duur wat te r.waar op het oor1 gaan drukken. Maar dat neemt men graag voor lief. Vooral de kinderen zijn altijd verrukt over deze hondenshow. Al dagen tevoren beginnen zij hun fikkie een flinke schoonmaakbeurt te geven en hem een kleurige strik om te doen. Hoe beter verzorgd het hondje eruit ziet, hoe meer kans men maakt een van de mooie prijzen in de wacht te slepen. Natuurlijk ligt er op elke hond weer een eindje worst te wach ten. De organisatie van zo'n dierendag is prijzig, vandaar dan ook dat het comité het ten zeerste op prijs zou stellen, indien zo hier en daar nog een prijsje beschikbaar werd gesteld, in het belang van het dier in het algemeen en in het bijzonder voor de IJmuidense fikkies en pluto's. Opstellen Het zal dit .jaar ook mogelijk zjjn voor de inderen deel te nemen aan een opstel- DONDERDAG 22 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „Blackboard Jungle" Rex, 20 uur: „Het meisje van de Veen- hoeve". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 uur. VRIJDAG 23 SEPTEMBER Thalia', 20 uur: „Salomo en de koningin van Sheba". Rex, 20 uur: „De zoon van de Sheik". Pieter Vermeulenmuseum: als donderdag DONDERDAG 22 SEPTEMBER Kennemer Theater: geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De witte non". VRIJDAG 23 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De woeste hoogte". Luxor Theater, 19 en 21.15 tuur: „Liefde zonder uitzicht". W. B.-theater, 20 uur: „Opstandig Afrika". Concertgebouw: Vandaag 20 uur: orgel concert door Albert de Klerk. Stadsschouwburg: Vandaag 20.15 uur: The Dublin Festival Company met „The playboy of the western world". Minerva Theater: Vrijdag 20.15 uur: concert NPh.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Liefde zonder uitzicht", 18 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Freddie und die Melodie der Nacht" 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De bruiden van Dracula", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 en dinsdag 14 en 20 uur: „Du Rufifi chez les hommes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Mijn beste vijand", alle leeftijden. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Gevaarlijk blond", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De witte non", 14 jaar. Van vrij dag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zon dag tevens 16.15 uur: „De grote ontsnap ping", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Mon oncle", alle leeftijden. Zaterdag 14.30 n zondag 14 en 16.15 uur: „Calamity Jane", tie leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Katja", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, zon dag tevens 16.15 uur: „Nooit op zondag", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag besloten voor stelling. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De Indiaanse vrouwenroof", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The wrong man", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 20 uur: „Ongewenst huwelijk", 14 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Het begon met een kus", 18 jaar. jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Watercolours". Dagelijks 10- 17 uur, zondags 13-17 uur. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Tot 16 oktober expositie van gra fiek en tekeningen van Willem Nijs. Da gelijks 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14-17 uur. Vishal: Tot 25 september affiche-exposi tie „Frankrijk in beeld", Dagelijks van 14-17 uur en 19.30-22 uur; zondags 14-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dierenteke- ningen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10-22 uur. Kunstzaak „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 24 september Ere-expositie J. C. Mets. Dagelijks van 9-17 uur en tevens op maandag woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 sep- ember expositie van schilderijen, tekenin- en, aquarellen en grafiek van Dick Went el. Dagelijks van 10-17 uur, zondags van 14-17 uur. DIVERSEN (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 16 septem ber). een kort opstel schrijven over hun bevindingen op die dag. Voor de drie beste opstellen zullen aantrekkelijke prijzen beschikbaar zijn. Op de dag zelf zal worden bekend gemaakt waar de opstellen moeten worden ingeleverd. Om twee uur precies begint de show in de garage, maar tevoren om half twee moeten de deelnemers verzamelen op het Marktplein in IJmuiden, vanwaar zij met hun honden in optocht naar garage Van Oosten gaan. Op die manier zullen veel inwoners van IJmuiden de honden van achter hun raam kunnen zien voorbijgaan. Mocht het slecht weer zijn, dan komen de deelnemers rechtstreeks naar de garage aan de Vechtstraat. Kinderen tot en met zestien iaar kunnen aan de hondenshow deelnemen. Zij kunnen zich daartoe opgeven bij een van de hier navolgende adressen. Opgemerkt zij, dat men zich hier elke dag vanaf maandag 3 oktober kan opgeven, tot vrijdagavond 7 oktober om zes uur. In tegenstelling tot vorig jaar zal men zich dus niet meer kunnen laten inschrijven aan de garage. De deelnemende honden mogen geen zo genaamde worgband dragen of een band met prikkers erin. Deze worden niet tot de garage toegelaten. Volgen tot slot de adressen waar men zich kan opgeven: Velsen-IJmuiden: sigarenmagazijn R. Laan. Wilhelminakade 77; manufactuur- handel wed. G. Stuut, Jacob van Heems kerkstraat 77; sigarenmagazijn C. Ooms, Cederstraat 30. IJmuiden-Oost; Café J. A. Kraak, Marktplein 36, IJmuiden; mevrouw Velzel. Orionweg 60, IJmuiden: Kerbert- asiel. Heerenduinweg. IJmuiden-Oost; Foto „Hollywood", Lange Nieuwstraat no. 793, IJmuiden-Oost; Café J. van Loon, Meer- vlietstraat 62, Velsen-Zuid; Driehuis: mevrouw Schonenberg, Jacob Catslaan 20; Santpoort: Firma Loendersloot, speel goedmagazijn, Hoofdstraat 162; Politie bureau te Santpoort; Velsen-Noord: Firma D. Kat, Wijker- straat 189: Beverwijk: mevrouw Van Wageningen. Boogaardlaan 10. Wie nog een prijsje of wat geld voor het goede doel beschikbaar wil stellen, kan bellen 7275. mevrouw Velzel, en 5157 mevrouw Van Gameren en aan het adres van mevrouw Donselaar, Casembroot- straat 37. Zij zullen zorgen dat de prijs wordt afgehaald. Een staaltje van ware dierenliefde in Beverwijk. Mevrouw Van Wageningen uit de Boogaardlaan 10 in die stad trekt er al veertien dagen lang elke avond met wat kattebrood op uit om een poes en haar jong van eten te voorzien. De twee dieren zijn gedwongen des nachts buiten te verwijlen, omdat ze om vijf uur uit een werkkeet bij de in aanbouw zijnde torenflat aan de Plantage, wor den verwijderd. Overdag mogen moe der en zoon wel in die keet en dan worden ze vertroeteld door de arbeiders en de keetjuffrouw. Maar 's nachts is het mis, dan zijn de dieren aan hun lot overgelaten, zitten ze bibberend bij el kaar beschutting zoekend onder wat planken of stenen. Mevrouw Van Wa geningen brengt ze nu elke avond wat eten maar de katjes zijn zo bang als wezeltjes zodat mevrouw ze moeilijk kan pakken. En dat wil zij nu juist zo graag. „Om ze naar het asiel te brengen. Dan hebben ze tenminste voorlopig een te huis." Maar de arbeiders willen poes en haar kind niet vangen, omdat zij er overdag plezier aan beleven. En om vijf uur gaat de keet op slot en dan staan de poezen op straat. Door dierenliefde gedreven, gaat. mevrouw Van Wage ningen elke avond, door weer en wind naar de keet en verzorgt ze. Stilletjes hoopt zij nu, dat de arbeiders de poezen vangen en aan haar geven. Advertentie De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. Meer dan 50 jaar ervaring Betaling is prettig te regelen. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmniden De aanvoer van gezouten haring heeft in juli 1960 een teleurstellend beeld ver toond en is aanzienlijk kleiner geweest dan in juli 1959. Als een gevolg van het geringe aanbod waren de prijzen veelal hoog. De haring afkomstig van de drijf netvisserij was vooral in de eerste helft van juli van goede kwaliteit. Per 15 juli verviel de nettenbeperking voor de drijfnetvaartuigen: tot 1 augustus mocht evenwel niet meer dan 60 percent van de aanvoer van haring als gezouten haring voor menselijke consumptiedoeleinden worden afgezet. De haring gevangen in het noordelijk deel van de Noordzee was in het algemeen groot van afmeting en bestond tegen het einde van de verslagmaand voor een be langrijk percentage uit volle. De haring gevangen in zuidelijker gebieden was klei ner van stuk. Aldus het overzicht van het produktschap voor vis en visprodukten. Bij de pekelharing lagen de prijzen voor vleetharing aanmerkelijk boven die van trawlharing. De gemiddelde prijs voor een kantje gezouten maatjesharing was bij de drijfnetharing 63,65, bij de trawlharing 52.21. Bij volle haring was het respec tievelijk 54,35 en 47,43. Bij steurharing lag het omgekeerd: maatjes 37,39 tegen over 52,09, volle haring 33,13 tegen over 52,15. De aanvoer van gezouten haring bedroeg in juli per plaats: Katwijk aan Zee 18.853 kantjes, Scheveningen 33.708, Vlaardingen 9.053 en IJmuiden 4.267. Totaal 65.881 kantjes. Van mei tot en met juli 1960 was de aanvoer 121.392 kantjes, van mei tot en met juli 1959 177.575, van mei tot en met juli 1958 184.917. Er is dus al een flinke achterstand. De uitvoer van gezouten haring bedroeg in juli 1960 2.164 ton voor een waarde van 1,9 miljoen tegen 1.779 ton voor een waarde van 1,5 miljoen in de overeen komstige maand van 1959. Afnemers waren België (547 ton), West-Duitsland (935 ton), Frankrijk (54 ton), Noorwegen (345 ton) en Oost-Duitsland (200 ton). Met het laatste land kon door de Nederlandse Bond van Haringhandelaren een contract worden ge sloten voor de levering van 6000 halve vaten maatjesharing. In juli was er 4.974 ton verse haring aan de markt, die gemiddeld de hoge prijs van 0,29 per kilo opbracht. Ruim 400 ton werd afgeleverd aan de vismeelindustrie. De uitvoer van verse haring bedroeg 2.386 ton voor een waarde van f 1 miljoen. De to- Advertentie (door te grote voorraad) verkopen wij ver beneden vastgestelde prijs. Breestraat 108 - Beverwijk talen in juli 1959 waren respectievelijk 1.757 ton en 649.000. Export vond plaats naar België (446 ton), West-Duitsland (1.699 ton), en Oost-Duitsland (240 ton). De export van bokking was nog van be perkte omvang en bereikte een totaal van 114 ton voor een waarde van f 130.000 tegen 52 ton voor een waarde van f 62.000 in juli 1959. Afnemers waren onder andere België (25 ton) en West-Duitsland (81 ton). Advertentie met volle garantie bij Breestraat 108 Beverwijk De hockeyclub „Scheybeeck" te Bever wijk heeft woensdagavond voor de eerste maal de jaarvex-gadering in eigen club huis gehouden. Voorzitter N. Buntsma wees er op dat men bij Scheybeeck nog wel weet wat zelfwerkzaamheid is. Door gezamenlijk de handen uit de mouwen te steken heeft men het clubhuis verbouwd. Als men het had moeten laten doen had het 2100.- gekost. Nu vroeg dit een bedrag van 540.- De vereniging mag zich de laatste tijd verheugen in een flinke toeloop van vooral jonge leden. Men heeft nu 105 leden tegen 81 in het vorige jaar. Het batig saldo was 117.- De penningmeestex-esse mejuffrouw W. de Ruiter heeft wegens verandering van werkkring haar functie moeten neex-lèg- gen. Zij mocht vele woorden van dank in ontvangst nemen. Tot haar opvolgster werd benoemd mejuffrouw R. Kloes. LEZING HUMANISTISCH VERBOND Voor de Gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond wordt zondag morgen in het Statenhuis aan de Velserweg het nieuwe winterseizoen geopend met een lezing door de heer P. N. Kruiswijk. Hij zal spreken over „Humanistische opvoe ding en christelijke traditie". De bijeen komst begint te half elf. mm& Hier verdwijnen bomen, daar worden nieuwe aange plant. Negenhonderddertig laanbomen werden het vorig jaar in Velsen gepoot. De meeste hiervan in de nieuwe wijken, die best wat groen en vooral bosschages kunnen gebruiken. De zware linde blijkt voor Velsen bijzonder geschikt te zijn. De aankweek van deze boom in de gemeen telijke kwekerij is zo groot dat er bijna niet meer hoeft worden aangekocht. De bo men van de eigen kweek hebben bovendien het voor deel dat zij aan het zee klimaat gewend zijn en min der uitvallen. De foto tont een situatie, die sedert kort niet meer be staat. De dragline heeft zijn werk gedaan en de Lange Nieuwstraat van bijna al haar groen beroofd Steeds meer verkeer deed de iele stammetjes van de boompjes trillen. Als waaiers wuifden de bladeren weëe olie- en benzinedampen weg. De boompjes werden uitgegra ven en naar elders overge bracht waar zij weer vrij kunnen ademen. De Lange Nieuwstraat werd herscha pen in een brede, prozaïsche weg. Verkeerstechnisch mis- De 15-jarige Castricum- mer N. Th. M. stond raar te kijken dat de politie zo maar zijn bromfiets in be slag nam. Hij had zelf met veel kosten én zweetdrup pels een brommertje lopende gemaakt omdat hij toch ook zo graag zo'n vei-voermiddel wilde hebben. Toen hij het ten slotte ging uitproberen op de openbare weg gebeur de het: de bromfiets was zo zeer incompleet, dat Her mandad het nodig oordeelde het vehikel uit de circulatie te nemen. Er was alle reden toe: voorverlichting en ach terverlichting, een wit spat bord, een bel, een geel her- kenningsplaatje, een uitlaat, een voorrem ontbraken en de motor kon niet worden ontkoppeld. Een slag voor deze knaap, die bovendien moest horen Jat hij omdat hij pas 15 jaar was in het geheel geen brommer mocht berijden. De zaak moet nog voor komen, maar of de brommer weer bij de knutselaar terugkomt? We menen het te moeten betwijfelen. Honderdvijfentwintig Hoog oven-automobilisten, -scoo terrijders en -motorrijders hebben deelgenomen aan de achtste Hoogoven-puzzelrit. Negentig kilometer lang was de route dit keer, die de deelnemers door de hele IJmond voerde. Het was prachtig weer en een mooie, zij het niet gemakkelijke rit, daarover was ieder het eens. De organisatoren, T. Zwik- stra, S. Leemhuis en J. Bo nekamp oogstten dan ook veel lof. Bij de motoren en scooters werden de eerste drie plaatsen bezet door res pectievelijk de heren Peekei met 10 strafpunten, Groot met 11 en Hoogland met 20. Alle drie hei-en hadden hun echtgenote op de duo. Bij de auto's was de uit slag: 1. BoersmaVellema 8 strafpunten, 2. Huizei--Sie- bers 9 stx-afpunten en 3 Wes- terwalRomeijn met 12 strafpunten. schien een juweeltje, maar kaal en zakelijk. Echt IJmui- dens. De boompjes zijn ver vangen door sierlijke straat lantarens, die de weg in een koud, egaal licht zetten. Het zijn de laatste boompjes, van de middenstrook, die op de foto prijken. Moeder, dochter en kleindochter lopen onbe zorgd onder de takken. De volgende ochtend kon dat al niet meer. Toen waren de boompjes plotseling verdwe nen en hapte daar de drag line gretig in het zand. De volgende vooi'werpen zijn onbeheerd aangetroffen en door de rechtmatige eige naar terug te krijgen als zij zich een tocht getroosten naar het hoofdbux-eau van politie te Velsen (dinsdag van 17 tot 18 en zaterdag van 12 tot 13 uui-): kinder jasje, kinderportemonnee, 2 bankbiljetten, sportporte- monnee, damesportemonnee, bromfietsgereedschap, ge galvaniseerde plaat, zwem broek en bandhanddoek, kin- dei'rijwiel, autoped, regen jas, bruine aktetas met inh., kindertuitje, zwart kinder schoentje, hondje, kanarie, notitieboek, contactsleutel tje, ringetje, ring met sleu tels, kindervestje, honden- riem of kindertuigje, rijwiel tasje met inhoud, bankbiljet, wit kinderschoentje, tx-ui, kindex-portemonnee,' kinder fietsje, wieldop, kindex-jasje, hondje, damesvest, heren rijwiel, 1 pr handschoenen, damesschoen, kinderzonne bril, meisjesrijwiel, les P.B. N.A., speelgoedhondje, kin derschoentje, portemonnee, houten autoped, legertas, duimstok, combinatietang, trouwring, rozenkrans, bad tas met inhoud, gymschoen tjes, portemonnee, meisjes rijwiel, damestas met inhoud en 1 pr hex-enhandschoenen. In de gemeente Velsen ziet men merkwaardige borden langs de wegen. We hebben u al eens loXen zien, hoe er een bord is, dat aankondigt, dat men niet stil mag staan op de Baileybrug bij het strand. Maar wat denkt u dan van deze kerstboom? Eigenlijk is de rebus eenvou dig „pas op wielrijders, niet boven de vijftig kilometer lopen s.v.p.". Maar toch ge loven wij, dat het dat niet betekent. Enfin, studeert u daar zelf maar eens op. We gaan met alle macht „de streep" te lijf! De stx-eep, die zoveel IJmuidenaren het plezier van het kijken naar de televisie vergalt. In het kader van de „streepbestrij- ding" verzoeken wij de tele- visiebezittei-s in de Dieze- straat, Dinkelstraat, Lange Nieuwstraat, Planciusstraat, J. P. Coenstx-aat en Le Mai- restraat te IJmuiden van avond van acht uur tot kwart over acht met nog meer aan dacht naar het lichtende schex-m te kijken dan ge woonlijk. Het vermoeden be staat namelijk, dat de radax-- post te Wijk aan Zee de streep veroorzaakt. In het genoemde kwax-tier zal deze radax-post in werking zijn en zodoende bewijzen of hij al of niet de dader is. Zo ja, dan zal in de toekomst alle medewerking wox-den ver leend tot het „schoonhou den" van het beeldscherm. Dus t.v.-kijkers in genoem de stx-aten: let hedenavond (donderdag) van 20 tot 20.15 uur met extx-a aandacht op uw saeck! Een van de IJmuidense sportverenigingen waarvan men maar weinig hoort is de Boksvereniging „De Ring" (boksen is weinig populair in ons land). Toch mogen de boksers van „De Ring" er best zijn. Er is veel talent onder hen. Twee van die ta lentvollen, de jeugdige licht- weltergewichten J. Geertse- ma en P. Schultz zorgden dezer dagen in het Amster damse DAB-gebouw voor pugilistisch vuurwerk. De tengere Geertsema kwam in de C-klasse uit tegen de ge duchte Dolleman van de Amsterdamse vereniging BHK. De IJmuidenaar bleek uit het goede boksershout te zijn gesneden want hij toon de totaal geen ontzag voor zijn tegenstander en zond die in de tweede ronde zelfs voor acht tellen naar het canvas. Tot vex-driet van Geertsema en de bekwame trainer van „De Ring", Ome Dick Böhm, vex-klaarde de jury de wedstrijd echter on beslist. Dit was die avond niet de enige teleurstelling voor de IJmuidenaren. Tot hun gro te verbazing vex-klaarde de jury de wedstx-ijd van Schultz tegen Kogerhof van het Am sterdamse SBK in de junior afdeling eveneens onbeslist. Ome Dick, en hij niet alleen, was van mening dat Schultz voox-tdurend een behoorlijke meerderheid had getoond. De trainer van „De Ring" stak zijn verontwaardiging over deze gang van zaken niet onder stoelen of ban ken. Hij heeft aangekondigd zijn boksers bij een volgen de gelegenheid nog beter be slagen op het Amsterdamse boksijs te doen vex-schijnen om zich afdoende te wreken. Amsterdamse boksers bergt u! De voorlopige verplaat sing van de NZH-bushalte aan de Lange Nieuwstraat, tegenover het Marktplein in IJmuiden, honderd meter terug, brengt voor de bewo ners van de flat, waarvoor deze halte nu is, enig onge mak met zich mee. Mensen die het wachten op de bus wat lang valt, plegen nogal eens een gemakkelijke leun- positie tegen muur of deur post van de betreffende flat in te nemen. In het laatste geval drukken zij dan soms met het onderste gedeelte van hun rug tegen een of meer van de laag aange brachte bellen. Mevrouw van twee-hoog opent dan de deur, maar er komt niemand boven. Ook de andere flat bewoners drukken menig maal voor niets op de knop. Dat kan zo een hele dag doorgaan. Om tureluurs van te worden, deze onopzette lijke overlast. De eerderge noemde mevrouw van twee hoog komt vaak ten einde raad naar beneden om de op de bus wachtenden te verzoeken een meter verder op te gaan staan. Hunkerend verbeiden de bewoners van de woningen Lange Nieuw straat 384, 386, 388, 390, 392 en 394 het moment van te rugplaatsing van de bushal te. Tot dat tijdstip zijn zij ge doemd de wachtenden vele malen per dag enige zorgvul digheid te verzoeken bij het kiezen van een leunplaats. Niet alleen flatbewoners hebben wensen, ook de wachtenden. Zij wachten niet alleen op de bus maar even eens op wachthuisjes, waar zij uit de regen en uit de wind kunnen staan, bij alle haltes die nog niet een der gelijk afdakje in hun nabij heid hebben. Vooral in IJmuiden-West dat zo ruim en open is gebouwd, kunnen wind en regen bij vele halte plaatsen hun kwade lusten vrij op de wachtenden bot vieren. Vitesse uit Castricum speelt tegen Alc- maria Victrix in de volgende opstelling: doel: N. Stuifbergen; achter: G. Jonker, H. Jonker en V. Marcker; midden: F. Res en J. Veldt; voor: J. de Zeeuw, M. Mertens, J. Vermolen, H. Zonneveld en Th. Groot. LOU KOMT NAAR IJMUIDEN Vrijdag zal de bekende Lou een predi king houden in café Kraak aan het Markt plein te IJmuiden. Hij spreekt over „Ver lossing nü". De toegang is gratis en na afloop bestaat er gelegenheid tot het stel len van vragen. Advertentie van slechte rapportcijfers? Jammer dat u er niet eerder aan dacht de schuld bij het minder goede zien te zoeken Kies nu met uiterste zorg voor deze ionge ogen een bril. mooi en sterk.... van: Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 In Kamp Rooswijk te Velsen-Noord heb ben driehonderd mensen van een goed programma genoten. De artiesten Willy Drunick, zang, Geraldini en Joyce, muzi kale keuken, Clem Amman, cabaretière, „Les Deux Jateux", accordeons, Klaas Koomen, parodist, Alice Willems, acroba tiek en Han Bakker als conferencier heb ben variété gebx-acht waarover nog lang zal worden gespx-oken. Vooral de acroba tiek werd ademloos gevolgd. OPSTELLINGEN WIJK AAN ZEE Wijk aan Zee komt in de thuiswedstrijd tegen Velsen in de volgende opstelling uit: De Blok; Schellevis en De Winter; Burger Scholten en G. Bol; Seysener, De Boer, Durge, S. Bol en v. d. Wel.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7