Garagebedrijf in gebouw van bloemenveiling FRANS LIST Voetbal in Kennemerland WERF Sportpark „Schoonenberg" startte opnieuw in maart 1948 J.N. TROMP: Zuster Koerse vindt 19 jaar in de wijkverpleging genoeg Havenberichten 1 I Tanner IJmuider Courant Slagroomtompoucen j 25 ct. rijwiel- en ,,'t Centrum" gekocht door A. J. van Lent Moeilijk programma voor Watervliet Apotheek Velsen-Noord nu in nachtdienst Zestienjarige bekent vele diefstallen A anmeldingsfo rmuiier VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1960 4 L0ENDERSL00T Vergroting haringhaven is in volle gang Zondag: Storm vogels-HVC Twee zestienjarigen nu gediplomeerde kapsters A.N.W.B. vraagt hek in middenberm van autowegen Zij gaat in het verenigingsleven Programma v.v. IJmuiden Medische verzorging tijdens het weekeinde De Hema, de firma Stoutenbeek, de fir ma Nagel, Vroom en Dreesman, het zijn alle kandidaat-kopers geweest voor het veilinggebouw aan de Koningstraat te Be verwijk, dat door het bestuur van bloe menveiling „Het Centrum" te koop werd aangeboden. Geïnteresseerde was ook de heer A. J. van Lent, die het gebouw bij onderhandse inschrijving kocht. Deze vooruitstrevende zakenman is voornemens het oude veilinggebouw te doen verbou wen en er een garagebedrijf in te vesti gen. Het bestuur van „Het Centrum" heeft het gebouw verkocht, omdat de veiling over enkele jaren gehuisvest zal zijn aan de Parallelweg in het industrieplan „De Pijp" te Beverwijk. Bloemenveiling en groenteveiling „Kennemerland" komen daar bij elkaar te staan, zo ook de groot handelaren in groenten en fruit. De ver schuiving van de veilingen van het cen trum van Beverwijk naar de peripherie van de gemeente is bewust bewerkstel ligd, omdat het gemeentebestuur de bin nenstad wil bevrijden van de honderden wagens en wagentjes met bloemen en groenten. Bovendien zijn de veilinggebou wen te klein geworden, in vergelijking met groter wordende vervoermiddelen. Veilinggebouw „Kennemerland" werd indertijd verkocht aan C. en A., die er voornemens is een groot winkelpand te vestigen. En „Het Centrum" is thans ver kocht aan de heer A. J. van Lent. Slechts de notariële akte moet nog passeren. Na een verbouwing, waarbij de voorge vel gemoderniseerd zal worden en het in terieur volkomen wordt aangepast aan de eisen die een garagebedrijf stelt, zal over slechts enkele jaren aan de nogal smalle Koningstraat te Beverwijk een garage ge vestigd zijn. De heer A. J. van Lent, die in IJmuiden een goede bekende is gewor den, sedert hij aan de Wijk aan Zeeërweg een garage vestigde, verwacht dat hij in zijn bedrijf aan de Koningstraat ongeveer twintig man zal kunnen tewerk stellen. Thans zijn in Beverwijk aan de Vondel laan twintig mensen werkzaam, en in IJmuiden vijftien. Telt men daarbij de twintig mensen die over een paar jaar in de garage aan de Koningstraat werken, dan komt men tot het aantal van 55. „En het merkwaardige is", aldus de heer Van Lent, „dat ik niet erg tob met personeels tekort". Advertentie GERO-specialist LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Een novum in het pand aan de Koning straat zal zijn de zelfbedieningsruimte. Hier kunnen automobilisten die zelf maar wat graag sleutelen tegen een vergoeding per uur, van alle gereedschappen, machi nes en instrumenten gebruik maken. Nog nergens in ons land is iets dergelijks ge probeerd, maar de heer Van Lent wil dat wel doen en hij is zeer optimistisch, toe gegeven dat hij „de kat eerst uit de boom zal kijken". In deze zelfbedieningsafde ling kunnen vijfentwintig auto's worden ondergebracht. In het zeventig meter diepe gebouw van de te verbouwen bloemenveiling, wordt een volledig garagebedrijf ondergebracht. Wanneer het zover zal zijn, is nu nog niet bekend, omdat de gezamenlijke veilingbe- sturen nog geen bouwvolume voor het eer der genoemde nieuwe complex hebben verkregen. De werkzaamheden in verband met het verlengen van de haringhaven in IJmui den vinden gestadig voortgang. Draglines en vrachtauto's verzetten een enorme hoeveelheid grond. Arbeiders van de fir ma Bruisschaart-Witte te Driehuis zijn be zig wegen en rioleringen aan te leggen in dit grote IJmuidense industriegebied. Het marinekamp wordt met grote spoed afgebroken. Reeds nu zijn draglines doende zand weg te graven bij de stenen en houten gebouwtjes van dit Marinekamp. Over kor te tijd zal het gebouwencomplex geheel zijn verdwenen. Dan zal men beginnen aan het weggraven van de weg naar het strand. Het verkeer zal dan worden om geleid via de Ampèrestraat. TAFELKEURING KONIJNEN De Kennemer Pluimvee Vereniging houdt zaterdagmiddag in café „Sport" aan de Alkmaarseweg te Beverwijk een tafel keuring van konijnen. De heer B. H. van Kampen te Doetinchem zal wederom als keurmeester optreden. De toezending van een groot aantal dieren is reeds toegezegd. Dinsdag 27 september zal het 12H jaar geleden zijn, dat het gemeentelijk sport park „Schoonenberg" zijn poorten voor voetballers, hockeyers en publiek opende. In verband met dit heugelijke feit zullen tvel geen grote festiviteiten worden ge houden, maar wel zal zondag, op welke dag de competitiewedstrijd Stormvogels HVC wordt gespeeld, een eenvoudige ver siering worden aangebracht. Mei 1945Duitsland had de oorlog verloren en Stormvogels en VSV hun voet balterreinen en derzelver accommodatie. De besturen dezer verenigingen bleven echter niet bij de pakken neerzitten en zagen de ontstane moeilijkheden met leden van Velsens gemeentebestuur onder de ogen. Alras bleek, dat van bespelen der oude terreinen voor een reeks van jaren geen sprake meer kon zijn in verband met de uitbreidingsplannen. Een ogenblik is er toen nog over gedacht de oude terreinen zo lang het kon toch maar te betrekken, een ontwerp-accommodatieplan werd nog gemaakt, maar tenslotte zag men maar van een en ander af. En Stormvogels trok naar het EDO-terrein in Haarlem en VSV naar het gemeentelijk sportpark van Beverwijk. Terug Op 27 maart 1948 keerden ze in de ge meente terug. Toen was het prachtige sportvelden-complex van „Schoonenberg" gereed gekomen en betraden Stormvogels en VSV de grasmat van het hoofdveld. Met het spelen van deze ontmoeting, die dooi de Vogels met 21 gewonnen werd, was „Schoonenberg" officieel in gebruik ge nomen en had ieder kunnen zien, welk een fraai sportpark onze gemeente rijk was geworden. Wel was de accommodatie nog niet „je dat" zo was bijvoorbeeld het aantal overdekte zitplaatsen maar zeer be perkt doch dit nam men op de koop toe: Men had tenslotte prima speelvelden en fraaie kleedlokalen ter beschikking En thans schrijven we september 1960. In de ruim twaalf jaren die tussen deze datum en de in gebruik name van het sportpark liggen, zijn met medewerking van Velsens gemeentebestuur en onder de De komende competitiezondag zal alle vier seniorentwaalftallen van de korfbal vereniging „Watervliet" uit Velsen-Noord in het wedstrijdperk brengen. Watervliet I speelt om twee uur thuis tegen het Amsterdamse DED I. De Am sterdammers wonnen vorige week met liefst 7-2 van Samos, zodat de Velsense korfballers precies weten waar zij aan toe zijn. Toch kan Watervliet I op eigen veld in staat worden geacht de beide punten in Velsen te houden. Niet minder lastig wordt de uitwedstrijd van Watervliet 2 tegen Luto III in Am sterdam, maar in Haarlem heeft Water vliet 3 winstkansen tegen Oosthoek 2. De jonge ploeg van Watervliet 4 tegen Oosterkwartier 5 zal het evenmin gemak kelijk hebben. Voor zaterdagmiddag zijn vastgesteld: Aspiranten: Oosterkwartier .A Water vliet A; Watervliet B Aurora C. De Watervlieters doen alles wat moge lijk is om hun sport meer oekendheid te geven. Voor de eerste maal in haar ge schiedenis zal „Watervliet" zich van groen gele raambiljetten bedienen om de thuis wedstrijden voor het publiek aan te kon digen. Deze biljetten zijn thans op ver schillende adressen in IJmuiden, Velsen- Noord en Beverwijk aangebracht. De opstellingen zijn: Watervliet 1: Dames: B. Hessen, B. Hoen, I. Waagmeester, R. Leyenaar, I. Bakkenes, T. Argelo; Heren: S. Hartman, F. Vos, D. van Ladesteyn, M. Veerbeek, J. van Ladesteyn en H. Scholting. Watervliet 2: Dames C. Zandbergen, G. Kaebisch, H. van de Ree, L. Klooster man, W. Nijk^mp, Tr. Floor; Heren: J. van den Berg, J. Floor, A. Verkerk, A. Redeker, J. de Roos en T. van Ladesteyn. De dames Olga Suyk, Wijkerstraatweg 259 te Velsen-Noord, en Jaqueline Karsten. Koningin Wilhelminakade 1 te IJmuiden, zijn na de deze week gehouden vakexa mens van en de genoten opleiding aan de „Ecole Internationale d' Antonio" (Franse vakschool) te Rotterdam vandaag in het bezit gekomen van het getuigschrift voor eerste kapster. Beiden zullen als zestienjarigen tot de jongste gediplomeerd0 kosters in het land behoren. De apotheek aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord tegenover het Strating- plantsoen zal met ingang van zondag in de zondag- en nachtregeling worden opge nomen. Zoals bekend is de apotheek in „Noord" enige maanden geleden wegens ziekte van mevrouw Reindersma en gebrek aan per soneel overgenomen door de heer W.J. Huisman. Tijdens het beheer van mevrouw Reindersma deed men niet mee aan de regeling. Apotheek Huisman begint de komende week met de eerste zondagsdienst en ver volgens met de avond-en nachtdienst in deze week. Wegens het open-zijn van de apotheek in Velsen-Noord zullen in deze periode de Beverwijkse apotheken dus 's avonds en 's nachts geen dienst heb ben. Wanneer echter één van de drie apothe ken in Beverwijk zondagavond- en nacht diensten heeft zal de apotheek Huisman gesloten zijn en zullen de inwoners van Velsen-Noord zich tot de geopende Bever wijkse apotheek dienen te wenden. Advertentie Pluk goede vruchten voor het geld. Spaar voor contante koop STICHTING NUTSSPAARBANK In de gemeente Velsen supervisie van de ambtenaar voor de sport, de heer H. G. F. Smakman, tal van ver beteringen aangebracht, zodat Velsen kan bogen op een der best geoutilleerde sport- arena's van het westen. De fraaie over dekte tribune met haar vrije kapconstruc tie biedt plaats aan ruim 4000 personen en op de staantribunes achter de doelen en langs een der lengtezijden van het veld kunnen 14.000 personen een plaatsje vin den. Voegen we daarbij dan nog de ring- plaatsen, dan komen we tot een totaal van 20.000 voetbalenthousiasten, die de wed strijd kunnen volgen. In dit alles te zamen de grote mede werking van Velsens gemeentebestuur in sportaangelegenheden, de prettige samen werking tussen de verenigingen en de ambtenaar voor de sport en last, but not least de prachtige gelegenheid voor de jeugd om zich in de sport uit te leven en voor de ouderen als passieve bezoekers om door het volgen van de wedstrijden de (eventuele) zorgen „des dagelijkse le vens" even te kunnen vergeten vonden we aanleiding genoeg even bij dit jubileum stil te staan. Advertentie WEEKENDREKLAME B BANKETBAKKERIJ PLANETENWEG 4 - TELEFOON 4008 B De A.N.W.B. heeft de minister van Ver keer en Waterstaat dringend verzocht het Nederlandese autowegennet te doen be veiligen doormiddel van stalen hekwerken in de middenbermen. De bond herinnert de recente ongevallen, die veroorzaakt werden door voertuigen die door een of andere oorzaak plotseling via de mid denberm op de andere rijbaan kwamen, waardoor hevige botsingen ontstonden. De ernstige gevolgen daarvan zijn mede te wijten aan het verrassende element in dit type ongevallen. Degenen, die op de aan grenzende rijbaan rijden, kunnen niet meer reageren, aldus de A.N.W.B. Wan neer de middenbermen in nieuwe auto wegen reeds bij de aanleg voorzien wor den van hekwerken, die voorkomen dat het verkeer van de ene rijbaan op de andere terecht komt, zal een bijdrage tot een grotere verkeersveilighied geleverd zijn. Het zal dan tevens niet meer moge lijk zijn op deze wegen te keren. Hoe wel die manoeuvre verboden is nodigen de middenbermen daar toch toe uit, met jaarlijks een aantal dodelijke ongeluk ken tot gevolg. De A.N.W.B. acht het van het grootste belang dat niet slechts de nog aan te leggen autowegen, maar ook de reeds bestaande beveiligd worden met een „afweerscherm" in de middenber men. Dodelijke val. De negenjarige André Bentvelzen uit Den Hoorn is woensdag middag overleden nadat hij tijdens een padvindersspel een ongelukkige val had gemaakt. i ZUSTER S. KOERSE HOUDT met de wijkverpleging op. Negentien jaar lang is zij in gezinnen in geheel Velsen een welkome gaste geweest. Met raad en daad stond deze levendige vrouw in naam van het Witte Kruis ieder terzijde die haar hulp nodig had. Het waren een drukke negentien jaar met weinig vrije tijd. Zuster Koerse gaat het nu wat rustiger aan doen. Zij is in 1905 geboren en heeft dus nog tijd genoeg om, zich aan al die zaken te wijden die er al die tijd bij zijn ingeschoten. De natuur bij voorbeeld of de muziek. Maar vooral het verenigingsleven. Want hoewel zuster Koerse er bijna niets aan heeft kunnen doen, heeft het verenigingsleven wel het meest haar hart. Zij is lid van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Een zeer actieve vereniging waaraan zuster Koerse van plan is veel van haar krachten te geven. Na de teleurstellende 1-3-nederlaag van vorige week tegen Spakenburg trekt het eerste elftal van de voetbalvereniging IJmuiden zaterdag naar de Veluwe om in Veenendaal het sterke GVVV te bekampen. Vorig jaar werden de Veenendalers kam pioen van de derde klasse, en momenteel staan zij op de tweede plaats met 5 punten uit 3 wedstrijden. Geen gemakkelijke opgaaf dus voor de IJmuidenaren. Maar geven de spelers zich ten volle dan zit er toch zeker een gelijk spel in. De opstelling is: Prinsse (D) Strijker en Post (A) v.d. Steen R. de Boer jr. en J. de Boer (M) H. Verwoerd, v.d. Plas, R. de Boer sr. Hesselingen en Zwart (V). Het verdere programma is: IJmuiden 2-Vlug en Vaardig 2; SMS 1-IJmuiden 3; SMS 3-IJmuiden 4; IJmuiden 6-WRA 1; ETO jun.A-IJmuiden A; IJmuiden B-ETO B; IJmuiden adsp.A-DEM a; Velsen C- IJmuiden B; IJmuiden C-DEM d; IJmui den d-Velsen g. Zuster Koerse heeft haar verpleegsters opleiding in Amsterdam gekregen. Zij is namelijk een geboren Amsterdamse. In de tijd na haar opleiding, het was volop crisis, en ook na de crisis waren de moeilijk heden voor zuster Koerse vele. Het wilde niet vlotten met de sollicitaties. In 1936 kwam dc zuster naar Velsen. Zij werd waarneemster. Als zij niet hoefde in te vallen, was zij maandzuster in allerlei ziekenhuizen in het westen van het land. Zuster Koerse vond het in Velsen pret tig werken. Zij zat dicht bij Amsterdam en zij kreeg in Velsen zo langzamerhand vele vrienden en kennissen. Toen zuster Tulp uit Santpoort met pensioen ging, aarzelde zij dan ook niet te solliciteren naar een vaste functie als wijkverpleegster in Vel sen. Dat was in 1941. En sindsdien was zij onafgebroken in deze gemeente in touw voor zieken, bejaarden en jongeborenen. Donderdag komen in IJmuiden aan: Wieka uit Colchester, laden Hoogovens binnenhaven; Swift, Londen; Norinda, Rotterdam; Surte, Halden; Joost, Gefle. hout voor Zaandam; Lucas 3ols I, Tunna- dal; Alfonso Tercero, Sandvik, met hout voor Zaandam; Jurn Witt, Hull; Gjen- defjell, Norfolk, kolen Hoogovens; Lenny, Koping, met hout voor Zaandam; Jagers fontein,Antwerpen; Kaap Falga, Rudvik; Doni, Londen; Wexford, Rochester, ledig Zaandam; Hontestroom, Hull; Rembrandt, Boston, bijleggers IJmuiden; Muskatier, Teignemouth; David, Dompsoe, met hout voor Zaandam; York, Goole; Clothilda M, Gefle; Wubbiena, Par; Stad Alkmaar, Benisaf, erts lossen Hoogovens; Arcturus, Swansea; Strabo, Hamburg, binnenhaven IJmuiden; Jans, Londen; Lingestroom, Londen; Lydia, Hamina; Morgan Wedlin, Alholmen; Lauwersborg, Mokarvia. Vrijdag kwamen aan: Balkan, Rotterdam; Sibena, Gefle, met hout voor Zaandam; Blankenstein, Ant werpen; Flevoland, Grangemouth; Heriot, Leith; Lagos Otario, Marmagao, erts Hoog ovens; Biri, Lillesand; Vijgendam, Teigne mouth; Loke, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden. Borkum naar Hamburg; Ali Damhof Rotterdam; Aardenburgh, Antwerpen; Oranje Nassau, Cowes Roads; Oldekerk, Rotterdam; Locarno, Antwerpen; Spaarne- borg, met zout naar Bohus; Schippers- gracht, Dantzig; Rien Teekman, Antwer pen; Aldebaran, Helsinki; Somma, Delf zijl; Ladon, Hamburg; Thaletas, Savona; Alberto Dodero, Vigo; Swift, Harlingen; Mithars, Rotterdam; Rembrandt, Hamina, bijlegger IJmuiden; Eemstroom, Londen; Osiris, Paramaribo; Bonita, Richebueto; Zuiderkerk, Kaapstad. Vrijdag vertrokken: Arduity, Londen; Berlin, Antwerpen; Muskatier, Esbjerg; Bodil Schmidt, Norre- sundet; Spigerborg, Narvik; Calchas, Rot terdam; Fortuna, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Een vaste wijk had zij niet. Zij was daar waar zij gewenst werd. Over haar verdere toekomstplannen laat zuster Koerse zich nog niet uit, om de eenvoudige reden dat zij nog niet precies weet hoe of wat. Voorlopig blijft zij in Velsen wonen, dat is iets wat zij wel zeker weet. In haar gezellig ingerichte woning aan de Leeuweriklaan 21 rood. Dit huis zal zij niet spoedig prijsgeven. „Het is voor een alleenstaande vrouw als ik moeilijk een geschikte woongelegenheid te krijgen", zegt zij. Advertentie Slijterij en Wijnhandel Lange Nlenw- straat 447 Telefoon 7281 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Jan E, z. van E. Meuken en J. E. Brummer; Margaretha A. M., d. van S. Duin en W. G. Dekker; Jacqueline M., d. van H. van Gils en M. de Groot van Embden te Beverwijk; Mariska, d. van A. P. Dekker en A. C. J. de Geest te Velsen; Wilfriedus V., z. van N. C. Bakker en W. M. Hulcher; Margaretha KI., d. van Tj. Postma en W. Corpier; Jolanda L. M., d. van G. H. van Tunen en L. G. M. Buren; Pieter, z. van P. C. Kraakman en C. M. van Zanten; Maria Th., d. van J. Zonneveld en C. M. van der Laan; Petrus H. A .M., z. van J. Zandvliet en C. M. M. Wolterman te Beverwijk; Erica G., d. van J. J. Leeuwe rik en A. Wilson te Castricum; Romana, d. van C. Lagedijk en J. Lagendijk; Jacobus Q. A., z. van Q. M. Rijke en A. Beemster- boer. ONDERTROUWD: A. R. Markx te Be verwijk en E. Cl. Beentjes. In 2 A krijgt VVB het sterke QSC op bezoek en zal Vitesse het tegen Alcmaria Victrix ook al niet gemakkelijk krygen. WFCDe Kennemers is voor beide par tyen van groot belang. Voor 3A zijn tal van belangrijke ontmoetingen vastgesteld, onder andere DEMCSV, Wyk aan Zee Velsen en EgmondiaADO. In 4 C vallen de prestaties der Velsense vierdeklassers tot dusver niet mee. Zullen Kinheim cn Terrasvogels zich respectievelijk tegen St. Martinus en Onze Gezellen herstellen? WB krijgt de komende zondag één der leidende clubs van 2 A op bezoek, name lijk QSC. De Wormerveerders schijnen, te oordelen naar hun prachtige start, dit sei zoen grootse plannen te hebben, dus ligt het voor de hand, dat de VVB'ers het niet gemakkelijk zullen krijgen. Wij houden dan ook ernstig rekening met een neder laag van de Breesapers. De Kennemers komt in Wormerveer tegenover het nog puntloos WFC te staan Ook de roodzwarten kunnen Dij voorbaat reken op zware tegenstand. Het vorige seizoen wonnen zij in Wormerveer met 12, doch op eigen terrein werden zij door de Zaankanters met dezelfde cijfers geklopt. We houden het ditmaal op een gelijk spel. VitesseAlcmaria Victrix Vitesse was de vorige zondag tegen QSC danig van de kook. Het is te hopen, dat de toen geleden zware nederlaag net zelfver trouwen der Castricummers niet al te zeer heeft geschokt, want zondag a.s. krijgen zij weer een tegenstander van formaat te be kampen, namelijk Alcmaria Victrix. Wij voor ons zien een nieuwe Vitesse-neder- laag in het verschiet. Wat doet ADO? ADO. dat tot dusver verrassend goed voor de dag is gekomen, speelt zondag uit tegen Egmondia. Dat wordt ongetwijfeld een krachtproef voor de Heemskerkers' Als zij één punt rijker huiswaarts keren, kunnen zij tevreden zijn. Spanning te over zal er ook zijn in Wijk aan Zee, waar de club van die naam Velsen krijgt te bekampen. De Santpoorters schijnen over een aardig elftal te beschik ken, maar op eigen terrein zijn de bad mensen heel wat waard. Toch verwachten we een kleine overwinning voor de be zoekers. Bij Beverwijk komt de Alkm. Boys te gast. De Alkmaarders zijn tot dusverre zeer tegengevallen. Nu was net vorige sei zoen de start der Alkmaarders ook verre van goed, maar tenslotte bracht een prach tige eindspurt hun toch nog een behoor lijke plaats op de competitieladder. Zullen de Noorhollanders dit er weer op laten aankomen? Dan zou dit betekenen, dat Beverwijk beslag op beide punten legt. DEM ontvangt CSV In de semi-plaatselijke ontmoeting tus- Advertentie Een door de Amsterdamse politie ge arresteerde 16-jarige Krommenieër J. H., die in Amsterdam en Beverwijk ver schillende diefstalletjes zou hebben ge pleegd, heeft bekend zich ook in Castricum en Bakkum aan verschillende kruimeldief stalletjes te hebben schuldig gemaakt. Volgens zijn verklaring heeft hij uit de sacristie van de katholieke kerk in de Dorpsstraat een busje met enig geld en een flesje limonade ontvreemd. Bij een winkelier nam hij een portemonnaie met geld weg, eveneens uit de werkkleding van een werknemer aan de melkfabriek. De verdwijning van zeven zilveren be kers uit een woning te Bakkum alsme de de verdwijning van schoolschriften uit het CSV-clubhuis (tijdens de zorner als kampschool in gebruik) zouden zijn werk zijn en hij zegt zich ook schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van drank en geld uit een keuken van een Bakkums hotel. Uit fietstassen van enkele rijwielen die bij het museum aan de Zeeweg waren ge plaatst haalde hij een fototoestel, zonne brillen en wat snoep weg, in een jeugd herberg te Bakkum ontvreemdde hij enig geld en enkele dolkmessen en tenslotte zou hij zijn ingeslopen in een inrichting te Bakkum waar hij een scheermes en wat etenswaren weghaalde. ELFTALOPSTELLINGEN ADO Heemskerk (uitwedstrijd tegen Eg mondia): Burger; Welboren en A. v. Tu nen; Schouws, Dam en Bruins; G. v. Tu nen, v. d. Kolk, v. Duivenvoorde, N. v. Tunen en De Wit. sen DEM en CSV zal het ongetwijfeld spannen. Het komt ons voor dat, gezien de tot dusver door beide clubs behaalde resultaten, de teams aan elkaar gewaagd zullen zijn, en voorspellen daarom een „draw". In 4 C: St. MartinusKinhelm Kinheim, ten opzichte waarvan wij goede verwachtingen hadden, stelde zon dag teleur door met 25 van Lijnden te verliezen. En nu krijgen de Velsenaren de komende zondag wederom een zware tegenpartij te bekampen, namelijk St. Martinus, dat. aan de kop der afdeling gaat. We beredien ons voor op een nieuwe Kin- heim-nederlaag. De Terrasvogels spelen thuis tegen Onze Gezellen. De Santpoorters hebben er tot nu toe nog maar weinig van terecht gebracht, zulks in tegenstelling met hun aanstaande tegenpartij. Toch zou ons een gelijk spel niet verwonderen. Velsen (uit tegen Wijk aan Zee): Van Duin; Dekker en Geuzenbroek; Spanjaard, Hijnen en Schoorl; Weber, Graman, Van der Pieterman, Hoogzaad en Wittebrood. Terrasvogels (thuis tegen Onze Gezellen): Boeser; Disselköter jr. en Disselköter sr.; Nieuwenweg, Van Gelder en Van Eden; Rijke. Kramer, Zwanenburg, Thoolen en Otto. Advertentie Voor alle naar Kennemerlaan 19 - Tel. 6317 IMNtt (Alle verzoeken zomogelijk voor tien uur zondagmorgen). IJMUIDEN Artsen: H. Bel, Mercuriusstr. 4, tel. 5675; J. Mac Daniël, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203. Apotheken: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. ?949. SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- •laan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid. telefoon 8249. VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 6504: IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden, tel. 6195; IJmuiden en IJmuiden-Oost; zus ter A. de Ruiter, Hagelingerweg no. 175, Santpoort-Noord: Driehuis, Velsen-Zuid en Velsen-Noord; zuster K. Langejan, Brederoodseweg 106, Santpoort, telefoon K 25607477: Santpoort-Noord en Sant poort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 u.: L. J. Vreeling, Von dellaan 29, tel. 3364. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. Hommes, Plan tage 156, telefoon 6050. Apotheken De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: H. Kloppert, G. van Assendelftstraat 25 B, Heemskerk telef 02512 2476. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, tel 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwyk en Heemskerk. Wijkverpleging: zuster Verstegeren, Laan v. Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. Kraamverzorging: zuster De Ruyter, Laan van Kanaan 107, tel. 4409. CASTRICUM Arts: H. van Nievelt, Burgem. Lommen- straat 10, telefoon 2354. Wijkverpleging zuster Van Beers, Mient no. 80, telefoon 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, tel. 2500, is dagelijks van 818 uur °n nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: -.mi,.-. wenst zich met ingang van.-. te abonneren op A f 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Ztj die zich met Ingang van 1 oktober 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmers tot en met 30 september 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4