Leerlingen bedrijfsschool ontvangen diploma's Walda ontneemt Steyn op val reep snelschaakkampioenschap AGENDA Visserij vloot is in 1960 al met 38 schepen uitgebreid Puck speelde in Beverwijk „De verliefde garnaal" TEXTIEL Verzending van zeepost Wordt Tielrooy kampioen bij damclub DCIJ? VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1960 5 Velsen-IJ muiden Heemskerk Beverwijk Haarlem D.D.R. beschuldigd van uitbuiting gevangenen hik soorten Heren- en Van de Berg (DCIJ) heeft kans op damtitel Positie sleepboten bureau Wijsmuller W. Bakker: Zorg er voor steeds bij te blijven MSF-kalender 1961 W.10 Tegen geparkeerde auto gereden Bloemen en planten in P. Vermeulenschool Het snelschaakkampioenschap van de IJmuidense schaakclub Kijk Uit is dit jaar gewonnen door de onttroonde clubkampioen F. J. Walda. Voor het zover was heeft hij echter heel wat hindernissen moeten nemen. Vooral in de finale was het een nek- aan-nek-race tussen hem en de nieuwe clubkampioen K. Steijn. Met gelijk aantal punten gingen beide spelers de laatste partij tegemoet. Walda tegen De Jong, Steijn tegen De Haas. Even had het er de schy'n van dat bei den ten onder zouden gaan maar Walda wist met een handige tegenactie de kan sen te doen keren. De Haas daarentegen toonde nog even iets van zijn gevreesde capaciteiten en bracht Steijn een neder laag toe. Walda won uiteindelijk zijn par tij en wist zich toen zeker van de titel. De gewezen snelschaakkampioen J. Blok kon niet aanwezig zijn om zijn titel te verdedigen. Overigens zou het twijfel achtig geweest zijn of hij zijn in 10 mi nuten-partijen veroverde titel in deze zeer snelle 5 minuten-partijen had kunnen be houden. De 20 deelnemende spelers - startten in 5 groepen van 4, waarvan de beide hoog- geplaatsten zich voor twee winnaarsgroe- pen van elk 5 spelers klasseerden. De ver liezers kwamen in soortgelijke groepen om de strijd aan te binden voor de 11e tot en met 20ste plaats. In de winnaars vijf-kampen konden de beide hoogstge- plaatsten van elke groep zich voor de fi nale-poule plaatsen. De overige zes spe lers streden verder voor de plaatsen 5 tot en met 10. In de finale-poule had precies op de helft van het af te werken programma K. Steijn de leiding met 3 punten, Walda volgde met 2 punten, De Jong met 1 pnt. en De Haas met 0 punten. Drie ronden later aan het slot was de volgende eind stand ontstaan: 1. Walda 5 punten, 2. Steijn 4 punten, 3. De Haas 2 punten, 4. De Jong 1 pnt. Van de overige spelers waren vooral de goede prestaties van derde groep-speler J. Vis en de pas naar de tweede afdeling gepromoveerde J. Bontenbal opmerkelijk. Het had zelfs maar heel weinig gescheeld of J. Vis had in de vijfkampen K. Steijn van een finale-plaats afgehouden. Hij over- VRIJDAG 23 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „Salomo en de koningin van Sheba". Rex, 20 uur: „De zoon van de sheik". Patronaatsgebouw, 14.30 uur: Film voor bejaarden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 24 SEPTEMBER Thalia, 19 en 21.15 uur: „Salomo en de koningin van Sheba". Rex, 20 uur: „De zoon van de sheik". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Her vormde Toneelgroep. Marquette Theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „Fort Dobbs". VRIJDAG 23 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De woeste hoogte". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde zonder uitzicht". W, B. Theater, 20 uur: „Opstandig Afrika" ZATERDAG 24 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De woeste hoogte". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde zonder uitzicht". W. B. Theater, 20 uur: „Opstandig Afrika". uur: con- operette- Concertgebouw: Zaterdag 20 eert Harmonie Crescendo met vereniging „Diogé". Stadsschouwburg: Zaterdag en zondag 20 uur: De Nederlandse Comedie met „Cyprienne". Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: concert NPh.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Freddie und die Melodie der Nacht" 14 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 en dinsdag 14 en 20 uur: „Du Rufifi chez les hommes", 18 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Gevaarlijk blond," 18 jaar. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De grote ontsnapping", 14 jaar. Minerva Theater: Zaterdag 14.30 en zon dag 14 en 16.15 uur: „Calamity Jane", alle leeftijden. Zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Jacht op een schaduw", 14 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Nooit op zondag", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De Indiaanse vrouwen- roof", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The wrong man", 14 jaar. Theater Monopole Zandvoort: Vandaag tot en met zondag 20 uur: „Het begon met een kus", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Watercolours". Dagelijks 10- 17 uur, zondags 13-17 uur. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Tot 16 oktober expositie van gra fiek en tekeningen van Willem Nijs. Da gelijks 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14-17 uur. Vishal: Tot 25 september affiche-exposi tie „Frankrijk in beeld". Dagelijks van 14-17 uur en 19.30-22 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dierentekenin- gen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10-22 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10-17uur, zondags van 14-17 uur. schreed echter net iets eerder de toege stane tijdslimiet om zijn rivaal te wippen. Het eindklassement van de overige spe lers is als volgt: 5. A. Kistemaker 6. J. G. Bontenbal 7. H. van Nieuwenhuizen 8. J. Vis 9. T. A.. Langedijk 10. F. J. Broertjes 11. H. van Bockhooven 12. H. Wolthuizen 13. A. van Maanen 14. R. Kroese 15. J. v.d. Doel 16. A. J. van Niekerken 17. W. v.d. Berg 18. C. Bouman 19. C. Gravemaker 20. P. Kramer sr. Driehuis Bij de schaakclub „Driehuis" zijn nog enkele partijen voor de onderlinge compe titie gespeeld. De uitslagen zijn: Groep 1: A. de Ruijter A. Zeijlmans 0-1, G. Schouten jr. mr. A. H. Stikker 1-0, dr. D. V. de Kooi J. Hoogzaad 0-1. Groep 2: J. A. Berkhout B. G. Valk 0-1, W. Walta G. Schouten sr. 0-1. Algemene competitie: G. Kapitany P. J. A. Kramer 1-0. J. Hoogzaad en A. Zeijl mans leiden nu in de eerste afdeling met twee gewonnen partijen. Het Westduitse regeringsblad „Bulletin" heeft de Oostduitse regering ervan be schuldigd, door gebruikmaking van goed kope arbeidskrachten in de gevangenissen goederen op de wereldmarkt te brengen tegen afbraakprijzen. „De Russische zone, in navolging van het stalinistische voorbeeld, gebruikt de 35.000 gevangenen voor dwangarbeid in vele industrieën", aldus het „Bulletin". De gevangenen zouden worden ingezet in de optische, automobiel- en kantoor- machine-industrie. Onder de 35,000 gevan genen zijn 13.000 politieke gevangen. De doorsnee gevangene verdient, volgens „Bulletin" per maand 15 Oostduitse mar ken. Een gevangene die zijn taak niet volbrengt, krijgt extra gevangenisstraf, al dus het Bulletin. Advertentie ■'"SCIAAlj&A**- PANTALONS en SPORTCOLBERTS BREESTRAAT 17 BEVERWIJK Twintig nieuwe Noordzeekotters ,acht nieuwe trawlers en trawlloggers en tien garnalenkotters heeft 't jaar 1960 voor Nederland al opgeleverd. Dit maakte drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, don derdag bekend in Den Haag tijdens een bestuursvergadering van het Produkt schap. Van de twintig Noordzeekotters, die in de vaart zijn gekomen hebben er vier een vermogen van 325-380 pk. Er zijn er acht met 255 tot 300 pk, zeven met 220 tot 250 pk en één met 120 pk. Van de trawlers zijn er vier van 1000 pk, drie van 900 pk en 1 van 660 pk. Nog in aanbouw zyn momenteel 26 kot ters en 12 trawlers. Er zyn tien garnalen- kotters gebouwd, 15 zijn er in aanbouw. De heer Va'n Dyk meende, dat men hier van een respectabel aantal kan spreken. „Er wordt beslist wel het een en ander gedaan om het bedryf up to date te hou den. Men zoekt naar methodes om haring op de beste manier te vangen. Men neemt proeven op het gebied van netten. Laten we hopen, dat dit te bestemder plaatse zal doordringen". De voorzitter maakte bekend, dat de aanvoer van gezouten haring nog steeds een grote achterstand vertoont. Tot nu toe werden in 1960 maar 310.000 kantjes aan gevoerd. Vorig jaar waren dat er om deze tijd 405.000, in 1958 335.000. De prijzen lig gen wat hoger, maar desondanks heeft vooral de vleetvisserij het heel moeilijk. Export In de laatste vier weken zijn 8100 vaten naar West-Duitsland uitgevoerd. Maar er resteert nog een bedrag van 1,5 miljoen dat kan worden geëxporteerd. Terwijl men toch ook wel jaren heeft gehad, dat men zat te springen om nieuwe uitvoerquota. De verschepingen naar Oost-Duitsland gaan door. De uitvoer naar België en Noorwegen loopt behoorlijk, namelijk res pectievelijk 7000 en 2300 vaten in augustus Ook het kustgebied van Frankrijk is enigszins verrassend een afnemer. De aanvoer van verse haring kan aan de vraag voldoen. Tot 17 september is er 15,5 miljoen kilo verse haring aangevoerd, waarvan 14,3 miljoen kilo voor de con sumptie en 1,2 miljoen kilo voor de vis- meelindustrie. Vorig jaar was dit op 19 september 19 miljoen kilo, waarvan 16,2 miljoen voor menselijke consumptie en 2.7 miljoen voor vismeel. Ook bij de verse haring is dus een duidelijke vermindering van de aanvoer. De aanvoer van pilchards begint nu wat op gang te komen. Er zijn nu in totaal 619,000 kilo aangevoerd, waarvan 594.000 kilo is verkocht, terwijl de rest vismeel wordt. Lt'gere toewijzingen De voorzitter maakte nog bekend, dat Frankryk, dat altijd de invoer van zeevis globaal contingenteert, plotseling belang rijke importeurs veel lagere toewijzingen heeft gegeven. Men zal trachten hier zo snel mogelijk wat aan te doen. De export van oesters verloopt flink, vooral naai België. De mosselexport is vrij belangrijk minder dan vorig jaar. Toch is er veel besteld, zodat er een grote voorraad mosselen op de ver waterplaatsen aanwezig is. De vergadering had overigens niet veel om het lijf. De kwaliteitseisen voor mosse len waren geen onderwerp van discussie meer na het voortreffelijke rapport van de mosseladviescommissie, die zeer elegant alle moeilijkheden had opgelost, door ener zijds een grote mossel met kleiner vlees gewicht, anderzijds een kleine mossel met groot vleesgewicht te introduceren, zodat men nu C- en C 1-mossels heeft, die beide 11,85 per 100 kilo gaan kosten. Het bestuur was het met het dagelijks bestuur eens, dat men niet moet toestaan, dat onverwaterde mosselen worden geëx porteerd. Opvallend is het zeer goede spel van de DCIJ-cr Piet van de Berg in het damtoer- nooi om het kampioenschap van Noord holland. Na zes ronden heeft hij drie par tijen gewonnen en er drie remise gemaakt, zodat hij met 9 punten aan de kop staat. Van de Berg, die voor het eerst in zo'n zwaar bezet toernooi uitkomt, heeft een zeer zwaar programma achter zich. Weet de DCIJ-er in het eindklassement de eerste of tweede plaats te behalen en de kans daarop is uitstekend dan zal hij in het voorjaar 1961 uitkomen in het kampioen schap van Nederland. De uitslagen van de vijfde en zesde ron de luiden: BeekeAnsems 1-1, Busv. d. Berg 1-1, WesterveldHoolstvoogd 0-2, De RooyVan Heerde 0-2, VerheyDen Doop 1-1, v. d. Berg—Ansems 1-1, Den Doop— Van Stralen 1-1, Van HeerdeLugthart 2-0, GrootemanBeeke 1-1, Hoolstvoogd Verhey 0-2. BusDe Rooy 1-1, Westerveld Mekken 2-0, Van StralenAnsems 1-1, Lugthart—Den Doop 0-2, BeekeVan Heerde 1-1, VerheyGrooteman 2-0, De RooyHolstvoogd 1-1, MekkenBus 0-2. De stand is: v. d. Berg 9 (uit 6), Wester veld 8 (uit 6), Van Heerde, Bus, Beeke, Holstvoogd en Verhey 7 (uit 5), De Rooy 6 (uit 6), Den Doop 5 (uit 5), Ansems 4 (uit 4), Van Stralen 3 (uit 5), Lugthart 2 (uit 5), Mekken 0 (uit 5). Zaterdag wordt het toernooi te Zaandam voortgezet. Dan spelen tegen elkaar voor de zevende ronde: P. v. d. Berg tegen de nationale jeugdkampioen Leen de Rooy, en J. C. Bus (Haarlemse Damclub) tegen Lugthart. Zondag de achtste ronde te Amsterdam met v. d. Berg—Van Heerde en J. C. Bus- Van Stralen. De zeesleepboot „Noordholland" van n.v. bureau Wijsmuller is op 19 september aan gekomen te Seatlle (U.S.A.). Hij moet een vliegdekschip naar Japan slepen. De „Zeeland" is op 21 september van Hamburg naar Montreal vertrokken met de middensectie van een bulkcarrier. De „Utrecht" is op 19 september te Seattle aangekomen voor een sleeptrans- port van een vliegdekschip naar Japan. De „Cycloop" is op 22 september aan gekomen te Trinidad. De „Titan" is op 22 september aange komen te Wilmington-U.S.A. Er moet een libertyschip naar Engeland worden ge sleept. De „Friesland" was op 21 september 700 mijl ten westen van Brest. De „Friesland" sleept een libertyschip van Wilmington naar Barrow, Engeland. De „Simson" was op 22 september in IJmuiden gestationeerd. Dit geldt ook voor de „Hector" en de „Stentor". De „Nestor" heeft de „Zeeland" geassiteerd bij het ver trek van de ..Elbe". Donderdagavond zijn in de kantine van de leerlingenwerkplaats aan de Besse- merstraat te Velsen-Noord de diploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de bedrijfsdagschool Hoogovens. De heer W. Bakker, hoofd van de afdeling personeelszaken, maakte de leerlingen in een toespraak duidelijk wat het vak manschap waard is. Aan de ene kant is het een geruststelling dat men een vak kent en aan de andere kant komen er steeds veranderingen, waardoor komt vast te staan dat men steeds moet leren, wil men een goed vakman zijn en blijven- Hy greep hierbij terug naar enkele jaren geleden, toen men nog niets af wist van roestvrij staal cn kunsthars. Naar zijn me ning zullen nog meerdere stoffen gevonden worden waardoor de mogelijkheden op velerlei gebied groter worden. De heer Bakker adviseerde de jongens dan ook er voor te zorgen steeds „bij" te blijven. Voor de leerlingen voerden de heren P. Huyboom uit IJmuiden. P. Bakker uit Hei- loo en V. A. M. Klaver uit Heer-Hugo- waard het woord. Voor de ouders sprak de heer C. Schoon hoven uit Heiloo. De heer G. J. M. de Reeper, chef afdeling onderwijs, zei in zijn slotwoord, dat hij over de hoofden van de jongens heen dank wilde brengen aan de ouders, die steeds hadden getoond te willen medewerken om hun kind te wijzen op hun plicht. De volgende leerlingen slaagden: P. P. J. Blokker, Amsterdam; J. G. Bos, Heems kerk; H. Bos Heemskerk; E. Bosma, IJmui den; W. Bruin, Oude NierTorp; J. Hut- tinga, Spaarndam; C. N. v. Keulen, Bever wijk; D. Meuldijk, Beverwijk; W. H. Schmiede, IJmuiden; R. A. Siebenlist, Be verwijk; G. M. de Wilde, Beverwijk; R. H. Andringa, Heemskerk; F. J. Buockaert, Hillegom; R. A. Fictoor, Haarlem; C. J. Groen, Haarlem; W. M. Herkemy, IJmui den; C. P. Kruk, Bergen; P. v. Leeuwen, Advertentie CURSUS LASSEN AAN TECHNISCHE SCHOOL Aan de avondcursus van de Technische School te Velsen zal, als de raad met het voorstel instemt, een cursus elektrisch las sen worden toegevoegd. In juni van dit jaar heeft de raad het nodig geoordeeld dat een cursus elektrisch lassen aan de school werd verbonden. ooooccooccoooooc WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE C00030CCCOOOCCCOOCCCOOCOCCOOCODCOOOOCCCCCOCCOCODCOCOQCCÖ Amsterdam; K. Middel, IJmuiden; P. C. Schoorl, Velsen; M. v. Slooten, Haarlem; D. v. d. Werf, Santpoort; K. J. Eeltink, Eg- mond aan Zee; W. Meyer, Bergen; T. J. Olthof, Velsen; (H- M. Stellingwerf, Bever wijk; C. Schavemaker, Velsen; H. J. Schef- fer, IJmuiden; H. J. v. Doorn. IJmuiden; G. C. M. Hoogeland, Driehuis; G. Munter, Be verwijk; C. A. Redecker, Schagen; A. B. v. d. Wint, Koog aan de Zaan; J. Meerkerk, IJmuiden; M. J. M. Winnubst, Haarlem; C. J. de Winter, Limmen; A. P. Vrasdonk, Bergen; N. v. d. Berghe, Heemskerk; C. K. Bobeldijk, St. Pancras; B. C. Boskamp, Haarlem: J. Groentjes, Castricum; B. C. Hilbers, Beverwijk; P. Huyboom, IJmui den; H. Huyser, Beverwijk; J. B. Kampös, Bergen; P. Kerssens, Akersloot; G. J. Klugt, Heiloo; K. A. Lakeman, Nieuwe Niedorp; S. C. Langbroek, IJrquiden; H- A. A. Mars, Haarlem; G. J. H. Meester. Bever wijk; J. J. Mooy, Haarlem; N. L. Nips- hagen, Middenmeet; T. N. J. v. d. Park, Castricum; C. Schoonhoven, Heiloo; T. H. v. Noort, Heiloo; J. P. F. de Reus, Sant poort; V. A. M. Klaver, Heerhugowaard W. G. M. Koeleme.y, Beverwijk; W. J. de Boer, Beverwijk; D. Deen, Velsen; G. C. W. Duyn, Krommenie; J. P. Gildemeyer, Heer hugowaard; J. W. de Graaff, Haarlem; H. Huizing, Beverwijk; E. A. v. Kaam, IJmui den; F. P. de Lie, Beverwijk; P. M. Bakker, Heiloo; A. J. Beentjes, Heemskerk; J. H. J. Bos. IJmuiden; W. Bouma, Haringhuizen; T. D. v. Duffelen, Beverwijk; A. Hane- maayer, Haarlem; F. W. J. Knaap, Bever wijk; G. D. Koning, IJmuiden; P. v. Lint, Beverwijk; J. Ninaber, Santpoort; W. J. de Nijs, Beverwijk; F. J. v. Rixel. Bloemen- daal; N. A. Schilthuizen, IJmuiden: H. J. M. v. d. Valk, Beverwijk: R. v. d. Wel, Be verwijk; J. J. J. Witte, Alkmaar; J. A. M. Witteman, Haarlem; W. J. Arisz, IJmuiden; N. A. Beemsterboer, Heemskerk; P .C. v. d. Berg, Warmenhuizen; J. G. Helmich, Alk maar; P. J. Keesstra, Haarlem; A. J. 01- gers, Akersloot; P. A. Prenen, Haarlem; P. G. Sinnige. Heemskerk; H. W. M. Tromp, Uitgeest; J. Versteege, Santpoort; W. C. v. Wijaarda, IJmuiden. De eerste nieuwe kalender is al uit, na melijk de M.S.F.-kalender 1961, die jaar lijks ten bate van het Marine Sanatorium fonds wordt verkocht. Het is een zeer fraai uitgevoerde kalen der met 12 kalender-bladen, waarop teke ningen, verschillende in meerkleurendruk uitgevoerd, van marineschepen. Verder is er een 13de blad, waarop in kleuren een tekening van het vlootplan der Koninklijke marine, terwijl nog een blad van cellofaan is aangebracht, om dit 13de blad voor beschadiging en vuilworden te behoeden. De prijs van de kalender is 2.- (ver zending per post 2.50) per stuk en is verkrijgbaar bij het M.S.F., Koningstraat 2 te Den Helder. Advertentie Ten gevolge van een bijna heilig geworden traditie, heeft de toneelgroep „Puck" waarschijnlijk op haar beurt het nieuwe seizoen luchtig willen inzetten. „De verliefde garnaal" heet het stuk, waarmee men dit voornemen trachtte te realiseren. In het programma zagen wij het geannonceerd als blijspel, doch reeds na de eerste taferelen werd ons nadrukkelijk aan het verstand gebracht, dat auteur Anthony Kimmins zich voor zijn debuut als toneelschrijver met een weinig spirituele klucht tevreden heeft gesteld. Een hoogst onwaarschijnlijk verhaal in het eenvoudige genre, waarvan in Nederland bijvoorbeeld door Henk Bakker geestiger bedenksels uit de produktieve mouw werden geschud. Zijn stukken worden echter slechts spo radisch door het beroepstoneel gespeeld. In „De verliefde garnaal" een titel, die op de inhoud slaat als de tang op het spreekwoordelijke varken maakt de ge- neraalsvrouw Lady Fitzadam gebruik van een dienstreis van haar gemaal, om hun kasteeltje tijdelijk als hotel te exploiteren. Zij schoolt in korte tijd twee „Marva's", een korporaal, een kok en een oppasser om tot enigszins bruikbaar personeel en slaat dan dapper aan het kamers verhu ren. Veel fantasie is er niet voor nodig om te vermoeden dat de generaal onver wacht terugkeert op het ogenblik, dat juist de twee eerste Amerikaanse gasten zijn gearriveerd. Generaal-majoor Sir Ha- misch Fitzadam krijgt dan zowaar schik in de commerciële ambities van zijn vrouw en hij schikt zich gewillig in de hem opgedrongen rol van zwager van zijn eigen vrouw. Allerlei complicaties zijn hiervan het gevolg, culminerend in het derde bedrijf met de komst van een ge decideerde staatssecreatris van het De partement van Oorlog. Deze gevreesde magistraat - heeft-• het- spelletje spoedig „door" en hij zaait angst en ontzetting bij de generaal en zijn staf, door dreigemen ten met krijgsraad en cachot. Tot een der samenzwerende militairen tot de verras sende ontdekking komt, dat de hautaine staatssecretaris zijn verblijf in het hotel had bestemd voor een banaal slippertje met een buffetjuffrouw. Prompt zijn de rollen omgedraaid, nu triomfeert de gene raal en wordt de staatssecretaris tot een smadelijke aftocht gedwongen. Deze klucht werd donderdagavond in het Kennemer theater te Beverwijk voor het eerst in deze omgeving opgevoerd, met welke voorstelling de plaatselijke Ma ter Amabilisschool het winterseizoen heeft ingezet. Dientengevolge was de zaal ge vuld met een publiek, dat voornamelijk uit „teen-agers" bestond. „Puck" had zich aldus nauwelijks een dankbaarder en Advertentie GOEDE EN GOEDKOPE door onze PROFITEERT HIER OOK VAN Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Santa Fe" (26 sept.) en m.s. „Libertad" (29 sept.); Australië: s.s. „Orcades" (29 sept.); Brazilië: s.s. „Aludra" (26 sept.), m.s. „Saarstein" (27 sept.) en m s. „Kennemerland" (29 sept.); Brits-Óost- Afrika: m.s. „Europa" (29 sept.); Canada: s.s. „Arkadia" (25 sept.) en m.s. „Prins Joh. Willem Friso" (29 sept.); Chili: m.s. „Wei- mar" (29 sept.); Indonesië: s.s. „Clytoneus" (28 sept.); Ned. Antillen: m.s. „Delft" (26 sept.); Nieuw-Zeeland: s.s. „Ceramic" (29 sept.); Suriname: m.s. „Ladon" (28 sept.); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" (25 sept.) en m.s. „Ab- bekerk" (27 sept.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Op de Driehuizerkerkweg te Driehuis is donderdagavond een 47-jarige wielrijdster uit Overveen met haar fiets tegen een por tier van een stilstaande personenauto ge reden, dat juist werd geopend. De vrouw kwam te vallen en liep schaaf en snij- wonden op. Donderdagavond is een personenauto in de Bloemstraat tegen een geparkeerde auto gereden. De bestuurder, een 41-ja- rige IJmuidenaar reed evenwel door, maar kon door de politie later in de Kennemerlaan staande worden gehouden. spontaner reagerende toeschouwersschare kunnen wensen, ofschoon een dergelijk groot succes voor het stuk een ruimer ho norarium betekende, dan het op grond van zijn mérites verdiende. Bepaald sterk was de bezetting evenmin, hoewel hier onmid dellijk aan dient te worden toegevoegd, dat de traditionele kluchtspelfiguren door de acteurs moeilijk tot imponerende crea ties konden worden herleid. Ellen de Thouars, Bob Verstraete en Bob Goed hart vormden een geroutineerd trio, dat de basis voor dit onschuldig plezier bete kende. Jan van Dam Na de vierde ronde van het DCIJ-toer- nooi staat Theo Tielrooy met zeven punten wel zeer fraai aan de kop. Deze week won de koploper in een zeer moeilijke opslui tingspartij in grootse stijl van H. Gerre- vink. De door Theo behaalde puntenvoorsprong op Dukel, Laros, Gerrevink en Vooys wet tigt het vermoeden dat Tielrooy, nu P Roozenburg niet meespeelt, dit jaar wel eens de clubtitel van DCIJ kon winnen. Dukel liet in een zeer goede stelling tegen v. d. Berg de winst glippen. Het werd remise. In een vooruit gespeelde par tij tegen Tommy Postma behaalde Dukel winst. Tommy werd het slachtoffer van een geestig damzetje. Swier verzuimde tegen Tommy Postma winst. De partij werd afgebroken, doch bevat zeer goede kansen voor Postma. Een verrassende overwinning behaalde Leo Binkhorst op ir. M. Krijgsman. In de eerste klasse is de jeugd aan de kop gekomen. Kees Duivenbode heeft na drie partijen met zes punten de leiding. De zestienjarige leider klopte op fraaie wijze in een korte vleugelpartij Jan Koppelman. De tweede „teenager" Pippel klopte H. J. Winter en bezet nu de tweede plaats met vijf punten uit drie partijen. Met Moleman wil het als derde „teena ger" nog niet erg vlotten. Nu verloor hij van Bosma. J de Boer won van H Leeuw, die het slachtoffer werd van een bekend openingszetje. De afgezwaaide militair Piet Kok heeft zich in de derde ronde volledig hersteld Nu won hij van het nieuwe lid Renze Kramer. Hij heeft nu vier punten uit drie partijen. Jan Tijms nam het op tegen tweede voorzitter W Gomes. Na een lange strijd kwamen beiden remise overeen, evenals dit gebeurde in de partij C. Kaan—D. Ott. Maandagavond speelt het eerste tiental de eerste uitwedstrijd voor de Noordhol landse hoofdklasse bondscompetitie tegen DSTO in Amsterdam. DCIJ zal, indien volledig kan worden uitgekomen, een goede kans maken op een overwinning. Maar DSTO blijft een lastige tegenstander. Het DCIJ-tiental -s voor deze wedstrijd als volgt opgesteld: P. Roozen burg. H. Laros, B. Dukel, P. v. d. Berg, T. Tielrooy, ir. M. Krijgsman, H. van Ger revink, Van Morseld, J. van Straten, G. Postma. Reserves: Leen Vooys, H. Swier. Beukema. Evenals ieder najaar werd dezer dagen in de Pieter Vermeulenschool te IJmuiden door de leerlingen een collectie planten en najaarsbloemen saamgebracht en op zulk een artistieke wijze gerangschikt, dat men van een smaakvolle tentoonstelling kon spreken. Een groot aantal bekroonde planten en door de kinderen zelf opgevulde mondjes, bakjes en schaaltjes legde een duidelijk getuigenis af. dat de jarenlange pogingen om de jeugd eerbied voor de natuur bij te brengen, vruchten beginnen af te wernen. Een jongen, die bijvoorbeeld met zorg het park Beeckesteyn heeft nagebootst zal stellig een actief natuurbeschermer wor den. Ook een keurig verzorgd schoolter- rarium, evenals duiven en marmotjes trok ken de aandacht. In de gang zagen we naast een prachtig aquarium een grote volière met bont gekleurde tropische vo gels. De jeugd leert de natuur niet meer alleen uit een boekje en van een plaatje. Geen wonder dat vele ouders en oud-leer lingen een grote belangstelling voor deze fraaie tentoonstelling toonden.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5