pur Goede wijn behoeft geen krans Wajan zoutloze margarine Exclusieve kwaliteitsbrillen VIJF LOU'S BIJ KRAAK Noorwegen stelt voorwaarden voor toetreding uknecht Kijk Uit en Weenink zijn aan nieuwe competitie begonnen Maar kans op acceptatie gering 7 VRAAGT UW MELKHANDELAAR G. VAN TELGEN J. Harmsen over actuele politieke situatie KENNEMER GARAGE Dure bloemen BAFV nam kennis van winterprogramma f Mh.QfdiW *Zj£Bri( Jm 1 DE WALVISVAARTCONVENTIE met de Bauknecht Volautomaat J. P. Weyburg reikte onderscheidingen uit van het Rode Kruis Arbeider kreeg lierzwengel tegen zijn hoofd Geen verrassende uitslagen Geel Zwart opende het nieuwe seizoen Uitgevaren visserijvaartuigen Zes processen-verbaal tegen chauffeur UIT ONZE C 20 7 oonkamers WINDSOR 'A I u koopt nergens voordeliger ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1960 Advertentie De zoon van de she ik (R e x, IJmuiden) Een tiran laat zijn legeraanvoerder, een verraderlijke huur ling, een bloedbad aanrichten in een woes tijnrijk. De koning van dit rijk wordt ge dood, zijn zoon ontsnapt. Hij bestrijdt met zijn mannen de tiran te vuur en te zwaard. Hij krijgt de dochter van de tiran lief. Ook de huurling wil haar hand. Dit alles leidt tot hevige veldslagen, spannende achtervolgingen en gruwelijke wreedheden. Wie van dit alles een liefhebber is kan tot en met maandagavond in Rex terecht. Daar draait dan „De zoon van de sheik", een kleurenfilm op widescreen tegen het decor van vervallen piramiden en de bla kerende woestijn. In het voorprogramma is deze week een filmpje over judo te zien. Zondagmiddag wordt in Rex „Helden zon der moed" vertoond, woensdag en donder dag „Eiland der jalouzie". Salomo en de koningin (Thalia, IJmuiden) King Vidor heeft met zijn „Salomo en de koningin van She- ba" een groots opgezette film afgeleverd, waaraan tienduizenden hebben meege werkt. Er zijn tal van massascènes in de stijl van Cecil de Mille. De hoofdrollen worden gespeeld door Yul Brynner, Gina Lollobrigida, George Sanders en Da vid Farrar. Dinsdag en woensdag een spannende film over een man, die met een bus vol radio actieve cobalt Los Angeles onveilig maakt: „Paniek in een wereldstad". Zondagmid dag „Jerry als babysitter" met Jerry Le wis. Donderdag „Vrouwengevangenis". Beverwijk (L u x o r) „Liefde zonder uitzicht" is het verhaal van de jongen, die in Marseil- Advertentie PARFUMERIEëN en BIJOUTERIEcN Een ongekend grote keus vindt u bij' De speciaalzaak voor IJmuiden Trompstr. 2 - 4 en 10, IJmuiden (O)., tel. 4078 De 'afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid heeft vrijdagavond haar winterseizoen geopend met een lezing in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat. Als spreker leidde de heer J. Harmsen, lid van Provinciale Staten, voor een ma tig aantal belangstellenden het onderwerp „de actuele politieke situatie" in. Hij bepaalde zich allereerst tot de krach tige stroomversnelling, die zich sinds de oorlog ten aanzien van de zelfstandigheid van de vroegere koloniale volken voordoet. Met betrekking tot de binnenlandse po litieke situatie, die wegens de jongste Troonrede zeer actueel is, belichtte de heer Harmsen de huidige economische toestand. Als belangrijkste principiële critiek op het kabinet-De Quay zei de heer Harmsen, dat de regering ons volk, behalve ten aan zien van het wel zeer materiële punt van de belastingverlaging, geen enkel perspec tief opent op een vernieuwde en verbeter de samenleving. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 IJmuiden Tel. 4324 Voor EERSTE KLAS SERVICE Op de Beverwijkse bloemenveiling hoef de men deze week nu niet naar een bosje bloemen te zoeken, integendeel er was een grote aanvoer. De handel reageerde hier goed op want vrijdag waren de bloemen duur. Vooral naar de troschrysanten ging de gx-ootste belangstelling uit. De goede kwaliteit liep in prijs op tot een gulden per bos en voor een apart kleurtje nog wel iets hoger. De geplozen chi-ysanten lagen tussen 7 en 20 cent per stuk. Asters en dahlia's ko men nog geregeld in flinke partijen aan de markt. De prijzen waren evenredig aan de kwaliteit. Rozen en anjers gingen weer vlot weg. Voor de freesia betaalde men tot 75 cent per bosje. Grote partijen eikeblad werden verhan deld voor een prijs rond 35 cent per bos. De aanvoer van potplanten was matig. Het zijn nu de cyclamen die een belangrij ke plaats gaan innemen. Ie een auto steelt en dan van kwaad tot erger vervalt. „Rima, het kind van de wildernis" biedt van dinsdag tot en met dondei-dag gelegenheid de kennismaking met Audrey Hepburn te heimieuwen. (Kennemer Theater) „De Woes te hoogte" draait in dit theater tot en met zondag. Van maandag tot en met woens dag is er daarna weer gelegenheid „Faja Lobbi" en „Prijs de zee" van Hei-man van der Horst te zien. Zondagmiddag treedt Jungle Jim weer eens op. (W.B.) „Opstandig Afrika" heeft een goede cast, want er spelen sterren mee als Errol Flynn, Juliette Greco, Trevor Howard en Ox-son Welles. Het is het ver haal van een Fransman, die zich in de wil dernis terugti-ekt om de wereld te verbe- teren. En na het oerwoud natuurlijk weer de revolvers, want zondag en maandag is de geheime politie in actie in de „Straat zonder naam". Zondagmiddag „Zestig za dels voor de marine." De leden van de Beverwijkse amateur- fotografenvereniging weten nu dat zij zich het komende winterseizoen geen avond zul len vervelen. Voorzitter G. Broertjes heeft op de vrijdagavond gehouden ledenverga dering het winterprogramma aan de leden bekend gemaakt. De B.A.F.V. kon op deze eerste bijeenkomst in het seizoen weer een aantal nieuwe leden verwelkomen. Er zal om de veertien dagen een grote avond worden gegeven. Op de tussenavon- den zal een fotocollectie worden bespro ken. Men gaat ook weer een fotocursus voor beginners houden. Deze cursus zal worden verzorgd door de heren H. Mant je en Roos. Naast de onderlinge wedstrijden zal men ook weer uitkomen in wedstrijden met de verenigingen in Uitgeest en Den Helder. De smalfilmclub zal op een gecombi neerde avond haar werk op het gebied van de filmkunst laten zien. De leden van de B.A.F.V. zullen deze winter meer in kennis worden gebracht met de kleuren fotografie. Voor het volgende jaar staat ook een auto-fotoi-allye weer op het programma. Men zal trachten deze vroeger zo befaam de clubtochten weer in ere te herstellen. Advertentie VOOR MENSEN DIE IETS APARTS WILLEN HEBBEN ZWIJNDRECHTGOUDAIJMUIDEN In I3MUIDEN gevestigd KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 De regering van Noorwegen heeft me degedeeld, dat Noorwegen onder bepaal de voorwaarden bereid is weer toe te tre den tot de internationale conventie voor de walvisvangst. Deze voorwaarden zijn, dat Nederland eveneens moet toetreden, dat het aandeel van de Sovjet-Unie in de totale vangstcontingenten tot twintig per cent moet worden beperkt en dat binnen een redelijke termijn overeenstemming moet worden bereikt over de verdeling van de resterende tachtig percent der vangstcontingenten. In kringen der Noorse walvisvaarders is de veronderstelling geuit dat waarschijn lijk nooit zal worden voldaan aan de voor waarden welke Noorwegen aan zijn te rugkeer in de internationale walvisvaart conventie heeft vex-bonden. Aan deze me ning werd de voorspelling gekoppeld dat Noorwegen binnen het jaar weer gaat uitti-eden. „Het was de laatste maal onmogelijk overeenstemming te bereiken over de vangstcontingenten der vier niet-Russi- sche naties in de walvisvaart Noorwe gen, Engeland, Japan en Nederland) en niets wijst er op dat het gemakkelijker zal gaan wanneer de conventie in juni 1961 haar volgende jaarvergadering houdt. De enige practische konsekwentie van de terugkeer van Noorwegen in de conven tie is, dat de Noorse expedities zich dit seizoen moeten houden aan de tijdsli miet 28 december tot 7 april die aan het nieuwe seizoen is verbonden, daar het systeem dat de vangst op 15.000 stuks contingenteerdc, voor de komende sei zoenen is losgelaten", verklaarde een woordvoerder van de walvisindustrie. De Nooi-se walvisindustrie had het plan gehad het seizoen ditmaal vroeger te beginnen dan vorig jaar, en te handelen als de Nederlandei-s, die op 16 december met de vangst begonnen. Ook is in Oslo gemeld, dat de Nedei'landse walvismaat schappij aan de regering om toestem ming heeft vei'zocht het seizoen dit jaar zelfs nog vroeger te beginnen. Om de ze reden gelooft men in de Noorse walvis vaart, dat Nederland zal besluiten buiten de internationale conventie te blijven, on danks de onderhandelingen welke naar verluidt hebben plaats gehad tussen de Noorse en de Nedei'landse regering. De Noorse minister van Industrie, Kjell Holler heeft echter laten dooi'schemeren dat hij meent dat Nedex-land weer tot de conventie zal toetreden, op dezelfde voorwaarden als de Noren hebben gesteld. Advertentie Vanaf f1460.- 0 Vanaf f1460.- ïmnnrfonr* N V Ma Importeur: N.V. Mentor -Apeldoorn Vooi-ts wordt door deskundigen uit de Noorse walvisvaart betwijfeld, dat de Russen tevx-eden zullen zijn met twintig percent van de vangst, gezien de grote uitbreiding van de Russische walvisvloten en de plannen voor verdere uitbreiding in de komende jaren. De graad van geoefendheid en de groot te van de Rode Kruiscolonne Velsen ne men steeds toe. Dit bleek weer op een gezamenlijke bijeenkomst van de peletons IJmuiden en Velsen-Noord waarop de voorzitter van het Nederlandse Roode Kruis afdeling Velsen-IJmuiden, de heer J. P. Weyburg, verscheidene onderschei dingen uitreikte. Twee oude rotten in het vak, groepscom mandant J. van Leeuwen en reserve groepscommandant C. van Noord, ontvin gen de gesp voor twintig jaar trouwe dienst. De helpsters G. J. Outmaijjer-Verschuur en G. de Ruyter-Van der Hoek en de hel per E. Gravemaker gaven al tien jaar hun beste krachten aan het Rode Kruis. Zij kregen de medaille voor tien jaar trouwe dienst. Aan de helpster H. W. Schulte-Van IJzendoorn, die wegens ziekte afwezig was, zal deze onderscheiding later worden uit gereikt. Het Rode Kruis is voortgekomen uit de ellende van het slagveld. Een belangrijke plaats wordt bij de oefeningen dan ook ingeruimd voor de oorlogstaak. Voorzitter Weyburg overhandigde de helpsters W. J. Lieuwes-Harsveld, G. H. Outmaijjer-Verschuur, H. Smit, C. H. Spreeuw-Versluis, J. van Telgen-Kool en H. C. van der Vlies-Harsveld en de hel pers P. Nan, E. Tuyn en J. J. Winkel het dinloma voor Eerste Hulp in Oorlogs tijd (E.H.I.O.) De heer Weyburg heette de nieuwe leer ling-helpsters M. Hordijk-Van der Linden, A. Lagendijk, L. Mossel, N. J. van Weelderen, C. H. van Oei en M. G. Zorg drager van harte welkom als leden van de colonne en overhandigde aan deze da mes het diploma voor E.H.B.O. en het daarbij behorende insigne. Binnenkort start ook de nieuwe E.H.B.O.-cursus van het Rode Kx-uis weer. Een 22-jarige arbeider uit Mussel, :n dienst van een baggex-maatschappij uit Sliedrecht, kreeg vrijdagmiddag de zwen gel van een lier tegen zijn hoofd, waar door hij een hersenschudding opliep. Hij was met ..eer* collega werkzaam bij de, spuisïüis in IJmuiden. Zij draaiden samen aan een lier toen iemand „stop" riep. Een van de twee liet de zwengel los. De ander trachtte met een hand een pal om te gooi en, maar kon met zijn andere hand de zwengel niet meer houden. Deze sloeg terug tegen zijn hoofd. De man werd in het Antoniusziekenhuis in IJmuiden opge nomen. In IJmuiden bjj Kijk Uit en in Bever wijk bij Weenink is een begin gemaakt met de nieuwe schaakcompetitie. Bjj beide verenigingen was op de eerste speelavond een flinke opkomst. Uiteraard valt er zo vroeg in het sei zoen nog moeilijk te spreken van uitsla gen die verrassend waren. Hoogstens zou men kunnen stellen dat enkele resultaten niet overeenkomstig de verwachtingen waren. Bij Kijk Uit had de nieuwe snelschaak kampioen Walda een moeilijke strijd te voeren tegen een agressief spelende Gor dijn. De laatste rukte fel met zijn pionnen op, maar Walda hield venijnige tegendrei- gingen. In tijdnood gekomen moet hij zelfs een directe winstvoortzetting over het hoofd hebben gezien. Dat zal hem bijzon der spijten, temeer nu de afgebx'oken partij niet zo best voor hem staat. Clubkampioen K. Steijn vond A. Kistemaker op zijn weg, die beslist niet van plan was zonder meer ten onder te gaan. Kistemaker speelde uit stekend tot hij in het middenspel een fout beging. Hij verloor een pion. Toen er meer dere volgden in deze Siciliaanse partij stond de zege voor Steijn vast. Wax-nez en Huiser waren ook al in een Siciliaans ge vecht gewikkeld, waaruit pionwinst voor Warnez resulteerde. Nauwkeurig spel gaf Huiser geen voldoende gelegenheid tot een gevaarlijke tegenactie te komen. Hij kwam zelfs de volle kwaliteit achter. De winst kon Warnez toen niet meer ontgaan. G. H. H. C. Maas blijkt nog niets van zijn rebel lerend spel uit het vorige seizoen te heb ben ingeboet. Tegen Tj. de Jong opende hij met de praktisch onmogelijke zet h4! Plezier heeft hij hiervan zeker niet gehad. Vrijwel van meet af aan speelde hij met een pion minder. Wel kwam hij nog tot een dreigende tegenactie, maar toen een af wikkeling volgde, belandde hij in een vrij wel zeker verloren staand eindspel. Dat het toch nog remise werd was het gevolg van enkele zwakke zetten van zijn rivaal in tijdnood. Enkele zetten na de tijdscon- trole werd de vrede getekend. In de tweede afdeling vielen geen ver rassende uitslagen. In de dex-de afdeling daarentegen moesten de gedegradeerde heren J. Plugboer en A. J. van Niekerken onverwacht de winst aan hun rivalen laten. Dat waren dan C. Donker en J. v. d. Doel. Een spannende competitie lijkt hier wel zeker. V. Meijn en A. van Maanen gaven in de vierde afdeling blijk dit jaar met snode plannen rond te lopen. Hun goede over winningen vormden er de weerspiegeling van. De uitslagen zijn: Groep 1: GordijnWalda afgebroken, HuiserWarnez 0-1, KistemakerSteijn 0-1, MaasDe Jong remise. Groep 2: Doornenbal—Hölscher remise, De Haes—Kramer jr 1-0, Aaxrts—Bonten bal 1-0. Groep 3: v. d. DoelVan Niekerken 1-0. DonkerPlugboer 1-0. Groep 4: AbspoelWolthuizen remise, KosterMeijn 0-1, Van MaanenBakker 1-0, BraakmanKramer sr remise. Maandagavond 26 september wordt in het Cultureel Centrum de competitie voort gezet. Weenink Bij Weenink verliep de eerste ronde zonder noemenswaax-dige wapenfeiten. Misschien dat de overwinning van Burger hout op Muyen niet door iedereen zal zijn voorzien, maar voor het overige waren er geen in het oog springende uitslagen te noteren. Deze uitslagen zijn: Groep 1: De KoterSlings afgebroken, Koomenv. h. Hof afgebroken, Burger houtMuyen 1-0, Wortelv. d. Sluis 1-0, StetDe Bruyn 1-0. Groep 2: De LangeDuinmeijer 0-1, Vex-duldR. Meijer remise, v. d. Does Beekhoven remise, OostendorpVos 0-1, NijmanMoeijes 0-1, J. MeijerVan Ver- seveld 1-0. Groep 3: Zweers Meijerv. d. Veen 1-0, MalliënDe Wal 0-1, NoordemanBre- gonje remise, VoorenFranck 0-1. Groep 4: BosVan Wendel afgebroken, Nattev. d. Outenaar 1-0, Hoogvorst— Demmers 0-1, PlezierHollenberg 1-0. De competitie wordt bij Weenink dins dagavond 27 september in het Badhuis in Beverwijk voortgezet. De supportersvereniging Geel Zwart van de voetbalvereniging „Kinheim" heeft vrijdagavond haar winterseizoen geopend met een ledenbijeenkomst contactavond in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat in Velsen-Noord. Tot zijn voldoening kon de heer K. C. van der Pijl vaststellen, dat, evenals in het vox-ige seizoen, „de gang er weer in is", gezien de flinke belangstelling. Hij kon tevens aan deze opkomst bemer ken, dat de avonden van Geel Zwart echte familiebijeenkomsten zijn, die men niet gaarne overslaat. De heer Van der Pijl hoopte opnieuw een prettige periode tege moet te gaan met de klaverjascompetitie voor de vele herenleden en de competitie sjoelen voor de dames, waarvoor aan het einde van de winter weer prachtige prij zen beschikbaar zullen zijn. Er was vrijdagavond in de met slingers versierde zaal van café Kraak te IJmui den grote belangstelling voor het eerste optreden van „Lou" in deze plaats. Men had verwacht Lou de palingboer zelf-die 'smorgens de vishal had bezichtigd- te kunnen horen, maar er bleken vijf volge lingen op het podium te zitten. Dat maakte echter geen verschil, want uit de uiteenzettingen, die de sprekers hielden, bleek wel, dat ze allemaal Lou heetten. Enige verwai-ring ontstond dan ook, toen er „telefoon voor Lou" werd geroepen. Met grote belangstelling heeft men geluisterd naar de boodschap van deze mensen, die stelden dat de mens altijd beheerst is geweest door de geest van zelfbehoud. „Nu God vlees is gewor den in Lou kan de gehele wereld kennis aan hem krijgen. Zodoende ziet u hier voor u drie goden en twee godinnen, die niet meer zondigen, niet ziek kunnen worden en niet kunnen sterven". Na deze bekend making was er eerst een pauze om op adem te komen. De discussie was een aangelegenheid, waarbij alle aanwezigen zich vol enthou siasme in de woordenstx-ijd waagden. Chris tendom en socialisme werden met felheid tegenover de leer van Lou gezet, zodat de sprekers plotseling middenin de discussie verklaarden dat de bijeenkomst gesloten was. Zij waren niet vei'wonderd over de felle tegenstand, want, zeiden zij, staat er niet geschreven „Zal Hij wel geloof vinden op aarde, als Hij wederkomt?" Er zijn na afloop met de verschillende mensen afspraken gemaakt en zondag al zal er in intieme kring een nieuwe dis cussie-avond worden gehouden over Lou. Advertentie TELEVISIE Waarom staan wij aan de top? OMDAT wi.i een eerste klas antenne pl'aatsëft; 9 in onze moderne reparatie-afdeling, vakmensen beschikken over de beste instrumenten; onze service blijvend wordt ver leend. dus ook na de'garantie termijn: O onze modern uitgeruste service wagen ook 's avonds voor u klaar staat DAAROM VOOR TET FVTSIE NAAR .JixINWEG 173 - TELEIvK- 102 Betaling ook in overleg VOORWEDSTRIJD. De competitiewedstrijd tussen Storm vogels 2 en EBOH 2 wordt zondag a.s. op het hoofdterrein van „Schoonenberg" a^s voox-wedstrijd van Stox*mvogelsHVC ge" speeld. Stormvogels 2 (thuis tegen EBOH 2) Vrijhof; Van den Oever en Kistemaker; Kloostei'man, Minneboo en De Vries; Plug. Walraven, Vessies, Doorneveld en Rama kers. Stormvogels 3 (thuis tegen Ripperda 2) Los; Van der Stelt en Visser; Posch. Venus en De Bruyn; Van Vliet, Wortel. Admiraal, Luppens en Dernier. DEM (thuis tegen CSV) Aardenbux-g; A. Niesten en Beentjes" Stuifbergen, Starmans en J. Niesten; Noox-- dermeer, Van Lieshout, Stelder, Pijnen en Kleef. De Kennemers (uit tegen WFC) Vos; Lejeune en Huisman, Van den Outenaar, Hoi-eman en Tervoort; Kops Verhagen. Telkamp, De Bie en Mosk. Trawlsvisserlj Maandag 5 sept.: m.l. Robert William KW 123. Zaterdag 19 sept. m.l. Onderneming II SCH 27. Maandag 12 september: m.t. Jacoba Gesina IJM 36; m.l. Onderneming IV SCH 153. Dinsdag 13 september: m.t. Amsterdam IJM 28, Delft IJM 37, Emma Welnelmina KW 135; m.l. Hette Margaretha KW 74, Toenadering KW 95, Gezina Geertrui KW 176. Woensdag 14 september: m.t. Stadt Enckhuysen KW 82; m.l. Bertha KW 38. V^n Vlaardingen: m.t. Liesje en Rutger VL 153. Donderdag 15 september: m.t. Elie Chenevière IJM 32; m.k. Pietertje HD 87. Vrijdag 16 september: m.t. Johannes Polder man IJM 20. Allan Water IJM 34. Job Gouda IJM 79, Protinus IJM 154, Brittenburg KW 121, Fran- cina KW 153, Jan Maria KW 171, Jan Senior VL 84, Michiel HD 108: m.l. Annie IJM 14; m.k. Paul IJM 66, WironI IJM 210, Wilhelmina KW 46. Van Vlaardingen: m.t. Ada VL 7, Petronella VL 131. Zaterdag 17 september: m.t. Medan IJM 57. Al- bertha Hendrika KW 81, Dirkje RO 53, Onder neming I SCH 261. Maandag 19 september: m.t. Wiron IV IJM 209, Golfstroom KW 4, Sakina Martine KW 32 Nici- laas Senior KW 42. Voorloper VL 16; m.l. Adeo- datus IJM 30, Jan IJM 81. Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Adriana KW 19, Cornells KW 24, Concordia KW 26, Everard Christina KW 40, Floris KW 59, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Doggersbank KW 75, Willempje KW 89, Molva KW 91, Jacoba KW 107, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Bali KW 129, Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 141KW 154, De Vier Gezusters KW 162, Eendracht KW 168, Aleida KW 169, Onderneming KW 175; m.k. Da geraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJM 16, Emisel IJM 31. Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40. Margrita IJM 42. De Hoop 1 IJM 45. Frederika Maria IJM 52 (21 sept. binnen), De Hoop II IJM 59 (21 sept. binnen), Klaas Junior IJM 60. K. P. IJM 61, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Hans IJM 67, Carrie IJM 78, Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Mag- da IJM 272, Deo Volente II KW 11, Leendert Ja coba KW 12, Ai-endje Jacoba KW 21, Petronella KW 31, Stern KW 36, Prinses Margriet KW 51, Dinemarie KW 57, Ludi KW 61 (20 sept. binnen), Alice KW 02, Margriet Jozien KW 63, Arend Cor nells KW 68, Maartje KW 71 (20 sept. binnen), Nico KW 72, Zeearend KW 79, Neeltje Johanna KW 84, Alnilam KW 90, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94 (20 sept. binnen), Nico KW 96, Arendje KW 98, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109 (20 sept. binnen), Wil- ma KW 113, Cornells KW 118, IJsbrand KW 119 (20 sept. binnen), Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Urania KW 136, De Vrouw Alida KW 160. Helena KW 164, Alida Jacoba KW 165 Pieter Ja cob KW 178, Jana KW 210, Vier Gebroeders TX 14. Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 19, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58. Dinsdag 20 september: m.t. Beatrice IJM 72, Wiron II IJM 211, Maria Theresia KW 99. Arie Ouwehand KW 122, Claesje RO 46: m.l. Nestor KW 101. De Vrouw Dirkje KW 104, Petronella KW 125: m.k. De Hood III IJM 73. Limanda KW 33. Tiny KW 34, Maartje KW 71 (21 sept. binnen). Dirk Taat KW 134. Van Vlaardingen: m.l. Willem VL 121. Woensdag 21 september: m.t. Cornelia Maria SCH 135; m.l. Vertrouwen KW 166: m.k. Ludi KW 61, Maartje KW 71 (22 sept. binnen), Willem KW 94, Gijsbert Dirk KW 109, IJsbrand KW 119 (22 sept. binnen). Donderdag 22 september: m.t. Emma IJM 15, Thorina IJM 33. Toronto IJM 97: m.l. Maria Ja coba KW 73: m.k. Jaap IJM 62, Maartje KW 71, IJsbrand KW 119, Peter Leonard KW 156. Vrijdag 23 seDtember: m.t. Deining KW, 8 Antje KW 49. Dirk Maria KW 80: m.l. Onderneming III SCH 117;m.k. De Hoop II IJM 59 Haringdrijfnetvisserij Woensdag 24 aug.: m.l, Aafke Jacoba KW 41. Maandag 5 september: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Dinsdag 6 september-: m.l. Borneo KW 127. Woensdag 7 september: m.l. Orion KW 22 Nelly Maria KW 70, Ella Christina KW 97. Wilhelmina III KW 147. Zeemeeuw KW 170. Donderdag 8 september: m.l. Fierman Eduard KW 5. Vertrouwen KW 6. RÜ Dinsdag 13 september: m.l. Excelsior II KW 78, Vooruit KW 151. Woensdag 14 sept.: m.l. Willem Cornelis KW 16. Donderdag 15 september: m.l. Janna KW 163. Vrijdag 16 sept.: m.l. Nederland VII KW 130. Zaterdag 17 sept.: m.l. Cornelis Marinus KW 48. Maandag 19 september: m.l. De Arend KW 7, Wilhelmina II KW 138, Voorwaarts KW 140. Dinsdag 20 sept.: m.l. Rijnmond IV KW 15 (23 sept. binnen). Volharding KW 23. Annie KW 54. Woensdag 21 september: m.l. Neptunus KW 45. Donderdag 22 september: m.l. .Wilhelmina I KW 25. Noordster KW 67. De Beverwijkse politie heeft in de af gelopen nacht de bestuurder van een vx-achtauto aangehouden, die niet in het bezit van een rijbewijs was en die nog an- dere verkeex-swetten had overtreden. Hem zal ondermeer joy riding ten laste worden gelegd. De politie heeft zes px-ocessen ver baal tegen de man, die in Westzaan woont, opgemaakt. Advertentie een degelijk karaktermeubel met een blijvende charme 4 stoelen, geheel eiken, bekleding rood kunstleer 260.— 69.— 219.— bankstel m. Pullman kussens 495.— Interieur- specialisten MARKTPLEIN

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7