TYPEN STENO S PONT Trommen roffelden in de straten van Santpoort Zoals Kleurig concours „IJmuidens Bloei" krijgt antwoord Kampioenspretendent klopt Watervliet NEDERL. ENGELS DUITS FRANS I MIDDENST. 6 Jongens wilden militaire kleding wegnemen Cafébezoeker wilde niet betalen Dienstkringgeleider Schippers gaat met pensioen Prachtig succes Velsens Gemengd Koor Potplantententoonstelling in Beverwijk Andere plaats voor gymnastieklokaal Mevr. De Haan vertrekt Twee ongelukken op Amsterdamseweg Schaakclub Driehuis Onder invloed tegen gevel gereden I In dit dagblad Draai óók zelf zo'n verse halfzware Samson! 'n Eerlijke sigaret. Pittig en zo zacht. Samson roken: mannen werk! M A A N D A G 2 6 SEPTEMBER 1960 Jaarlijks organiseert de sectie muziek van de Velser Gemeenschap een mars- en tamboerswedstrijd voor haar leden-ver enigingen. Het sectiebestuur had het dit maal met zo'n festijn niet beter kunnen treffen, want het werd zaterdagmiddag een door prachtig weer begunstigde, kleurrijke vertoning die veel publiek getrokken had. Dertien deelnemende korpsen marcheerden in hun fraaie uitmonstering gedisciplineerd langs het parkoers door Santpoorts straten. De prestaties werden er nauwkeurig ge volgd door het jurylid, de heer A. van Ve- luwen, van de Amsterdamse politiekapel, die een moeilijke taak had, want de Velser verenigingen gaven elkaar niet veel toe. De beoordeling geschiedde volgens drie klassen: jeugdkorpsen, tamboerkorpsen en muziekverenigingen. Bij' klasse A ging de wisselbeker, die dit jaar voor het eerst beschikbaar was ge steld, naar de veeltallige, goed gedrilde jeugddrumband „Schulpen en Meerwei- den", die zeer verdiend overwinnaar werd met. 48'/2 punt. De jeugdgroep van het fan farekorps „Wilhelmina", Santpoort, bleek een goede tweede te zijn met 47 punten. ..Voorwaarts", IJmuiden, sloot de rij met 44 punten. De vijf tamboerkorpsen, die in vriend schappelijke wedstrijd" tegen elkander uit kwamen, gaven staaltjes van voortreffelijk marcheren te zien en drumden daaren boven op voorbeeldige manier. „Hoogoven Harmonie" maakte door de strakke wijze van marcheren een entree, die de aandacht trok en langs het pai-koers hier en daar zelfs een applausje deed verwerven. De tamboers van „Soli Deo Gloria", Driehuis, in hun eenvoudige, smaakvolle uniformen, mochten eveneens gehoord en gezien wor den. Het was een eenheid muzikanten welke voorbij trok. „Wilhelmina", IJmuiden, alsmede de christelijke gymnastiekvereniging, deden in ritmische activiteit niet voor de andere bands onder. De knappe prestatie van de drumband der IJmuider Harmonie, in grote bezetting van trommen en klaroenen, maakte dat dit met kolbakken martiaal uitgedoste korps echter het hoogste aantal punten behaalde. De uitslag van deze wedstrijd, klasse B, was: IJmuider Harmonie 67 punten, Hoog oven Harmonie 65 punten, Soli Deo Gloria 64' 's punt, gymnastiekvereniging „IJmui den" 63'/2 pnt, Wilhelmina, IJmuiden 62 punt. Tenslotte kwamen in de laatste ronde (klasse C) een vijftal muziekverenigingen aan het bod. Toen het bleek dat de IJmui- Met de tongen is het, althans voor de visserman, zeker naar wens gegaan. De lappen zijn niet beneden de 4.60 ver kocht, terwijl de grootmiddeltongen, or ders van België, niet beneden 4.20 per kilo kwamen. En zaterdag, toen er toch 30.000 kilo tong werd aangevoerd, bleven ook de- halfpondjes en tong I uitgesproken duur. 3.60-/ 4.-). Alleen de tong II zakte wat in prijs, tot 2.- per kilo. Engeland heeft nog steeds veel belang stelling voor grove schol en wil dan ook graag een heel goede prijs betalen. De vier grofste soorten schommelden tussen 55.- en 65.- per kist. België heeft zich weer eens van een goede kant laten zien. Men wilde voor de grote regels kabeljauw tot 200.toe betalen met voor de kisten grote kabel jauw beduidend meer dan 200.- per kist. Engeland en Denemarken konden niet ge noeg leveren. Dank zij de grotere kotters en kleine loggers had het binnenland ook niet te kla gen over de aanvoer. Er mag dan veel kleine braad worden aangevoerd, grovere schelvis is er ook altijd wel. En was het niet goedkoop, kwaliteit was het zeker wel. De zogenaamde kleine vaart zorgde voor een behoorlijke aanvoer van kleine schol en wijting. De prijzen waren voor de vis serman lonend en voor de handel attrac tief. Over de te schrale aanvoer op woens dag, voor het binnenland toch een heel be langrijke dag, zullen wij maar zwijgen. Haring is er weer genoeg geweest. In alle kwaliteiten. IJle, grove Noord, kuit- zieke, kleine haring. De prijzen liepen dan ook erg uiteen. Wat niet wegneemt, dat de „zuidzijde" tot nu toe een wel heel behoorlijk jaar heeft gemaakt. Of de han del, afgezien van de conservenfabrieken, nu ook zo bijster tevreden is, zal wel blij ken aan het eind van het jaar. Als men had gedacht, dat de makreel „spoorloos" was, hebben enige schepen aan het einde van de week wel het tegen deel bewezen. Om „rauw in te bijten", zo mooi waren die bonken. Die brachten dan ^ok een prima prijs op. En de andere ma krelen, die deze schepen in de markt heb ben gezet, waren wel „vals" doch konden toch ook een heel goede prijs maken. Toch wel een week waarin de handel "•"««r eens kon kopen wat zij nodig had - -. ---en niet te hoge prijs. der Harmonie met 34 punten ook hier aan de top stond, kon deze de tweede wissel beker. die al in haar vaandelkast pronkte, weer voor een jaar behouden. Onmiddellijk hierna volgden „Soli Deo Gloria" met 33 punten en „Sint. Caecilia" met 32 punten. De beide „Wilhelmina's", uit Santpoort en uit IJmuiden sloten de rij met ieder 3H/2 punt. In „Zomerlust" reikte de voorzitter van het festival, de heer H. van Schadewijk, daarna de prijzen uit. Zoals w\j dezer dagen al schreven zul len de strandhuisjes ten noorden van de zuidpier te IJmuiden kunnen blijven staan. De werkzaamheden aan de pier zullen er toe leiden, dat het IJmondpaviljoen voor lopig onbereikbaar zal worden. Deze fei ten zijn nu door het hoofdbouwbureau IJmond ook aan het bestuur van „IJmui dens Bloei" medegedeeld in antwoord op een brief van deze vereniging. Men stelt in deze brief, dat over de baleybrug het semafoorstrand bereikbaar zal blijven. De maatregelen zijn noodzake lijk uit het oogpunt van de openbare vei ligheid. Door compenserende voorzieningen wordt zo mogelijk rekening gehouden met de recreatieve bestemming van het gebied. „Ik zou de geachte schrijver van het artikel „Verdriet in IJmuiden" willen vra gen zich in gedachten te verplaatsen in de positie van een huiseigenaar die met zijn gezin een huis bewoont dat te klein is geworden door zijn groeiende familie en dat overigens ook niet aan de eisen van de tijd voldoet" schrijft het hoofd bouw bureau IJmond. „Hij besluit het huis te verbouwen en uit te breiden maar hij wil er toch in blijven wonen. Voor de bouwer niet gemakkelijk, maar het kan. Het zal echter wel met ongemakken gepaard gaan, ongemakken, die de bewoner echter gaar ne voor lief neemt, want hij weet dat het uiteindelijk resultaat het waard is". „Zo is het ook in IJmuiden. Iedere ver gelijking gaat ergens mank, daar is het een vergelijking voor, maar ik meen te mogen stellen dat het met het oog op de toekomst ook uit recreatie-oogpunt beter was geweest, als dë titel „Verdriet en vreugde in IJmuiden" had geluid", aldus het hoofd bouwbureau IJmond. Het bestuur van „IJmuidens Bloei" zegt reden te heb ben om zeer tevreden te zijn met dit antwoord. Drie IJmuidense jongens van twaalf jaar zijn zaterdagmiddag een pakhuis van een poestdoekenfabriek in IJmuiden binnen gedrongen. Zij wilden daar oude militaire kleding weghalen. De politie nam de jon gens mee naar het bureau, vanwaar ze later door de ouders zijn afgehaald. ZESJARIGE JONGEN KREEG HERSENSCHUDDING Met oen hersenschudding is een zesjarige jongen uit Beverwijk zondagmorgen in het zieKenhuis te Beverwijk opgenomen. De jongen reed op een fiets en sloeg plot seling linksaf, zonder op het verkeer te letten. Hij werd aangereden door een mo torfietser. „DE MAN, DE VROUW EN DE MOORD" DOOR O.B.K. De Beverwijkse toneelvereniging „Oefe ning Baart Kunst" gaat zaterdag in het Kennemer Theater een opvoering geven van „De man, de vrouw en de moordenaar" van André Roussin, naar een vertaling van Mary Dresselhuys. Voor een zeven en veertigjarige koop man uit Leersum is de zondag in het Velsense politiebureau geëindigd, omdat de man niet wilde betalen in een café aan de Meervlietstraat in Velsen-zuid. De ca féhouder B. belde toen de politie. Deze nam hem mee naar het bureau, waar in derdaad bleek dat de man geen geld bij zich had. Hij zei dat hij het verschuldigde (ongeveer 8,-) de volgende dag wilde vol doen. Bij nadere informaties bleek boven dien dat de man werd gezocht door de politie te Ede (Gld.). Afscheid hij PTT De heer C. Schippers, hoofdopzichter in buitengewone dienst bij de PTT in IJmui den, heeft vanmorgen in Du Commerce afscheid genomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Schippers kwam op 15 juli 1918 in dienst van de PTT in Utrecht. In 1930 werd hij naar Zoetermeer overgeplaatst. Daar bleef hij drie jaar. Van 1933 tot 1937 was hij in Maastricht. In 1937 kwam de heer Schip pers naar IJmuiden, waar hij in 1946 werd bevorderd tot dienstkringleider. Op het te Nijmegen gehouden concours, uit geschreven door het dubbel mannenkwartet „Pleiade" heeft Velsen's Gemengd Koor, on der leiding van dirigent Van 't Kaar een eer ste prijs met 365 punten behaald met lof van de jury. Men zong als verplicht werk „Zeg kwezel ken" van Henk Badings. De jury verklaarde nog nooit een dergelijke sublieme uitvoering van dit werk te hebben gehoord. Als vrij nummer werd uitgevoerd „Ave Re- gina" van J. Fux. Meisje gewond na aanrijding Een vijftienjarig meisje uit Beverwijk is op de hoek van de CorverslaanWij- kerstraatweg in Velsen-Noord zondag middag tegen een personenauto gereden. Het gevolg was, dat het meisje een hersen schudding opliep en drie boventanden ver loor. Per ambulance is zij naar haar wo ning overgebracht. ONDERWIJSVERENIGINGEN VRAGEN MEDEWERKING Het. bestuur van de schoolvereniging „Uw Koninkrijk Kome" te Velsen-Noord heeft de gemeente verzocht medewerking te verlenen voor de aanschaffing van enig materiaal voor de kleuterschool. Het schoolbestuur van de parochie van de H. Gregorius van Utrecht te IJmuiden, heeft in verband met toeneming van het aantal leerlingen aan de Claraschool de medewer king verzocht voor het aanschaffen van leer middelen. In beide gevallen wordt de raad voorge steld de gevraagd medewerking te verlenen. Zaterdagmiddag is in het veilinggebouw Het Centrum te Beverwijk de jaarlijkse potplantententoonstelling gehouden, die druk werd bezocht. De Vereniging Flora- lia had een groot aantal planten aan de kinderen van de verschillende scholen in Beverwijk en Heemskerk ter hand ge steld en 1300 kinderen brachten hun mooi gekweekte plant weer terug. De jury, bestaande uit de heren G. Broeze, A. Martens en J. Verkade, kende de wisselbeker, die vorig jaar in handen kwam van de Christelijke school te Heems kerk, nu toe aan de Wolf en Dekenschool te Beverwijk. Als beloning krijgen de kin deren die mee hebben gedaan aan deze tentoonstelling op woensdag 12 oktober een filmmiddag aangeboden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het gemeentebestuur Van Velsen is geble ken, dat het voor de bouw van het gym nastieklokaal aan het Gijzenveltplantsoen be stemde terrein, feitelijk bestemd is voor een plantsoen. Thans wordt daarom de raad voor gesteld het bedoelde gymnastieklokaal op een ander terrein aan het Gijzenveltplantsoen te doen bouwen. In verband met haar huwelijk is aan me vrouw D. D. de Haan-Koster eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Bethlehem- school te IJmuiden. In haar plaats is benoemd mejuffrouw M. J. Jonker, onderwijzeres te Rheden-De Steeg. Tot tijdelijk onderwijzer is benoemd de heer J. C. G. Schram te Vianen. Zaterdagavond is op de weg Amster- dam-Velsen een 55-jarige bromfietser uit Beverwijk gevallen, doordat de voorband van zijn fiets leegliep. De man kreeg een hersenschudding en een schouderfractuur. Hij is ter verpleging in het Antoniuszie- kenhuis in IJmuiden opgenomen. Een 43pjarige inwoonster van IJmuiden is in de afgelopen nacht op eerdergenoem de weg met haar bromfiets gevallen. De vrouw liep een hersenschudding op en is in het Antoniusziekenhuis opgenomen. De man had van het ongeluk niets gemerkt. De afgelopen week zijn de onderlinge wed strijden van „Schaakclub Driehuis" in het clubgebouw van „Strawberries" aan de Wa- terloolaan voortgezet. In groep 1 leiden thans na 3 ronden J. Hoogzaad en G. Schouten jr met ieder 3 pun ten uit 3 wedstrijden. De heer A. Zeylmans blijft als 3de goed volgen. De beide leiders van het vorig seizoen, de heren Schouten sr. en jr.. speelden voor groep 1 een prima partij, die na 50 zetten door de jongste werd gewon nen. In de strijd om de 1ste plaats is L. Schouten echter nog geenszins uitgeschakeld. In groep 2 leiden G. B. Valk en G. Kapi- tanij met ieder 2 gewonnen partijen. Eerst genoemde is door het vertoonde spel sterk favoriet voor de 1ste plaats in groep 2. Uitslagen: Groep 1: A. de Ruijter—A. Zeijlmans 0-1; dr. D. v. d. KooiJ. Hoogzaad 0-1; G. Schou ten jr.mr. A. H. Stikker 1-0; L. Schouten G. Schouten jr. 0-1; G. Schouten jr.P. J. A. Kramer 1-0; W. v. Heemskerkdr. D. v. d. Kooi 1-0; J. Hoogzaadmr. A. H. Stikker 1-0. Groep 2: W. "WaltaG. Schouten sr. 0-1; J. A. Berkhout—G. B. Valk 0-1; G. B. Valk—G. Schouten sr. 1-0; K. Willems—G Kapitanij 0-1; J. KruijerJ. A. Berkhout afg. Algemene competitie: G. Kapitanij—P. J. A. Kramer 1-0; J. A. StalsG. Kapitanij 1-0. In de eerste klasse-kofdbalwedstrijd op „Watervliet" heeft het tussen Watervliet I en DED I uit Amsterdam, de favoriet voor het kampioenschap van deze afde ling, zeer gespannen. Het was te wijten aan het slechte schieten van de Water- vliet-aanvallers en mede aan het feit, dat Hartman één van de twee toegekende strafworpen miste, dat de Amsterdam mers ten slotte opgelucht het veld kon den verlaten. In de eerste speelhelft ging deze strijd vrijwel gelijk op, al was Watervliet bij de korf toch gevaarlijker. Toch benutte een dame van DED een kans (0-1). Nau welijks was de bal weer in het spel of mejuffrouw B. Hessen herhaalde een der gelijke worp op de DED-korf (1-1). In de tweede opstelling had DED we derom het eerst succes (1-2), maar nu was het Hartman, die uit een strafworp de partijen weer liet wisselen (2-2). In de dei-de opstelling liet Vos met een prach tige schijnbeweging een DED-heer tever geefs naar de bal zoeken, die inmiddels doel had getroffen (3-2), maar een volgen de doorbraak van de bezoekers maakte de stand weer gelijk (3-3). Mejuffrouw I. Bakkenes zorgde voor 4-3 met rust maar na de hervatting was het spoedig opnieuw gelijk. Hartman miste een strafworp. Ongeveer een kwartier voor het einde werd het Watervliet-vuur geblust toen een DED-heer uit een door loopbal het beslissende schot afvuurde (4- 5), waarmede de Amsterdammers dik te vreden konden zijn. Watervliet 2 leed een nederlaag tegen Luto 3 (6-2). De enige ploeg, die winst behaalde, was Watervliet 3 met een 6-3 overwinning op Oosthoek 2. Watervliet 4 speelde tegen Oosterkwar tier 5 gelijk (3-3). Zaterdag verloren de Watervliet A-aspi- ranten met 1-7 van Oosterkwartier A en de Watervliet B-aspiranten behaalden een verdiende 3-0 overwinning op Aurora C. In de nacht van zaterdag op zondag, om streeks half drie, is een beschonken man, een 22-jarige IJmuidenaar, met een vrachtauto tegen de pui van een perceel aan de S. B. Kuiperstraat te IJmuiden ge reden. De man had eerst zitten drinken en was vervolgens naar de garage van zijn werkgever gegaan om de auto te le nen. Nauwelijks vijftig meter van die ga rage af reed de man tegen de pui, die da nig werd beschadigd. Zo ook de vracht auto, die met een kraanwagen naar het hoofdbureau van politie moest worden ge sleept. De man is ter ontnuchtering inge sloten. Advertentie Sportschool J. de Lange Breestraat 49, Beverwijk - Telef. S570 J U D O Deugd v.a. 6 jaar v a. f 4.p m. Seniorenv.a. ƒ6.p m. Meisjes v.a. ƒ4.50 p.m. Dames S.50 p. m. BODY BUILDING 6.— p m. DAMES GYMNASTIEK ƒ5.— p. m. zonder toestellen, kleine clubs. BADMINTON (Micro) Voor de continu-bedrijven speciale regeling Eén van de mod. scholen in Nederland Grote zaal - ruime kleedkamers - douche - gezellig zitje GESTOLEN AUTO IN VELSEN TERUGGEVONDEN Een in Haarlem ontvreemde personen auto is door de Velsense politie zondag teruggevonden op de rijksweg negen nabij de Broekbergerlaan. Men had aan de con tactdraden geknoeid. In de auto werden enkele zakken aardappelen en kratjes eieren aangetroffen. OFFICIëLE PUBLIKATIE Liquidatie Oorlogs- en Watersnoodsehade Ingevolge de Liquidatiewet Oorlogs- en Wa tersnoodsehade I worden tot uiterlijk 30 sep tember 1960 beslissingen genomen omtrent verlening van bijdragen en faciliteiten boven de bijdragen voor roerende goederen. Deze sluitingsdatum geldt niet. wanneer de be langhebbenden vóór 1 januari 1961 bij aan getekende brief aan de minister van Finan ciën (dan wel voor schade in de agrarische sector aan de minister van Landbouw en Vis serij) heeft verzocht zijn aanspraken op grond van een mogelijk per abuis niet afgewikkelde aanvrage alsnog te erkennen en hierbij blijkt, dat er inderdaad een tijdig geldend gemaakte aanspraak bestaat. Rechthebbenden op een bijdrage, die reeds is vastgesteld maar nog niet uitbetaald, hoewel de daaraan verbon den bestedingplicht is vervuld, moeten vóór 1 januari 1961 per aangetekende brief aan één van de beide minister melden, dat aan hun aanspraak op uitbetaling nog niet is voldaan. De bestedingsplicht moet in ieder geval vóór 1 april 1961 zijn vervuld, anders vervalt het recht op uitbetaling. De hierboven weerge geven regeling geldt ook voor tegemoetko mingen en schadeloosstellingen op grond van de Wet Overheidsaansprakelijkheid Bezet tingshandelingen. In plaats van kaarten. oktober a.s. hopen onze geliefde ouders en groot ouders PH. GLAS en T. GLAS-VAN DER LEEK de dag te herdenken, dat zij 25 jaar geleden in het hu welijk zijn getreden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkind. H, Blommert E. Blommert-Glas Kees Jan en kleinkind Karin. IJmuiden, 26 sept. 1960 Marconistraat 16. Dr. S. Dragten Oogarts Dinsdag 27 sept. t/m vrijdag 30 sept. des morgens geen spreekuur, maar 's avonds van 7 tot 8 uur EN/OF HANDELSCORRESP. ex. juni '61 (beg.) 30 sept. BHANDELSCORRESP. ex. juni '61 (beg.) 4 okt. systeem Pont of Groote. Dag- of avondlessen. Aanvang 3 oktober. HANDELSCORRESP. ex. juni '61 (beg.) 29 sept. HANDELSCORRESP. ex. juni '61 (beg.) 4 okt. OPLEID. EXAMEN 1961 beginners 28 sept. Prosp. op aanvr. Tel. 14517 Haarlem, Oude Gracht 71 INST. men de man aan zijn kleren kent. kent men de zaak aan het blad. waarin zij adverteert. ls uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. SAMSON shag

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6