Europese kampioenen zijn terug Kort geding om naam van de wielerclub „De Tubanters" OVRA-ploeg startte met zege op titelhouder CIOS Subsidie NOC verdubbeld Pesman stopt er definitief mee Zestien koppels in Berlijnse zesdaagse Hary: nog geen afscheid van de atletiek „Uitgeweken" Zweedse spelers in het nationaal elftal? V- L o L) A G 2 S SEPTEMBER I960 13 Japanse regering steunt organisatiecomité Spelen Premier Fanfani ontving olympische atleten Terry Spinks, Engels kampioen vedergewicht Kotov won de zesde etappe in Bulgarije Oefenwedstrijd voor Nederlands B-team Alex Jackson verlaat f' BW als trainer „Waarschuwing" van een Italiaanse fabriek Nederlanders wonnen in oefenmatch van Brazilië Talrijke mutaties in volleybalteams voor het nieuwe seizoen -~2\ (Van onze sportredacteur) Tegen half zes gistermiddag landde op Schiphol een door de CTI van de KLM gecharterde super-constellation met aan boord de ploeg vergezeld van een niet gering aantal supporters die in Barcelona voor de vierde achtereenvolgende keer het Europees honkbalkampioenschap behaalde. Een trotse ploeg overigens, die zich met welgevallen in de zoekers van de toe stellen van de fotografen liet nemen. En men had nog geen voet op Schiphol-bodem gezet of de eerste huldeblijk was er al. Van de Haarlemse bloemenmeisjes, die evenals vele tientallen fami lieleden, vrienden en bekenden van de spelers, rustig op de aankomst (de vliegreis duurde een uur langer dan normaal door een staking op de Franse vliegvelden, waardoor een andere route moest worden gevlogen) hadden zitten wachten. Later volgde er nog een korte huldiging in restaurant „De Wijde Wereld" op de luchthaven, waar de heer Scheen vice- voorzitter van de KNHB de hele groep verwelkomde en hulde toebracht. Een pijnlijk moment was er daarna nog even toen de chef de reception aan de verzamelde schare in het restaurant vroeg of er nog iemand het woord wilde voeren en niemand zich meldde. Men had er kennelijk op gerekend dat er wel een afge vaardigde zou zijn van de Nederlandse Sportfederatie, maar dat was nu juist niet het geval. Later bleek dat er zelfs geen tele gram had afgekund. Maar goed, vriendelijke woorden werden er toch nog wel gesproken. Onder andere door de fielding-captain van het team, Henk Keulemans, die met een bijzonder sympathiek toespraakje in het Engels coach Fraser bedankte voor het vele en goede werk dat hij had gedaan bij het doen behalen van het vierde achtereenvolgende Europees kampioenschap. Ron Fraser zei daarop dat hij er veel plezier in had'gehad en dat hij de spelers stuk voor stuk dankbaar was dat zij met de vaste wil om te overwinnen naar Spanje waren gegaan. „Jullie deden dat op een manier die ik nog nooit tevoren mee maakte". Later vertelde Fraser dat hij zeer aanlokkelijke aanbiedingen had gehad van een tweetal Amerikaanse universiteiten, maar dat. het hem toch wel erg aan het hart ging Nederland voorgoed te verlaten. „Ik hoop dat er nog een oplossing gevonden kan worden, zodat ik toch weer verder kan gaan met het coachen van de spelers", aldus Fraser, die het duidelijk merkbaar heel prettig had gehad bij het volbrengen van zijri taak. Op Schiphol troffen wij ook weer onze honkbalmedewerker, die tot besluit van zijn berichtgeving over het Europees kam pioenschap nog het volgende op papier had gezet. Degenen die de twintig Nederlandse spelers de trip naar Bar celona hebben benijd, hebben absoluut ongelijk. Hoe hard deze ploeg heeft gewerkt, kan men zich moeilijk voorstellen. Er heerste voorts een ijzeren discipline en om half elf 's avonds, het tijdstip dat het amusementsleven in Barcelona begint, wa ren de lichten uit op de kamers van de spelers. Bovendien werd er bijzonder hard getraind. Na elke wedstrijd kregen de wer pers die niet hadden meegespeeld van Fraser nog een flinke conditietraining. De laatste dag hebben de spelei's Barcelona nog even goed bekeken, maar de meesten volstonden met een bad in de Middellandse zee en een bezoek aan de winkelstraat van Badalona. Het toernooi in Barcelona is goed verlopen. Wat organisatie betreft is een vergelijking met het toernooi in Amsterdam niet mogelijk, want daar was alles model en dit jaar mankeerde er wel het een en ander aan, maar desondanks vei'liep alles toch redelijk vlot. Ook waren er "geen hinderlijke protesten, zodat het toernooi sportief gesproken een succes is geworden. De Neder landse ploeg was bijzonder geliefd in Bai'celona en Badalona. De lieveling van de Nederlandse kolonie kelner Angelo huilde tranen met tuiten toen de Nederlanders dinsdagmoi'gen vertrokken. Vier dure bekers waren de buit van het Nederlandse team. Herman Beidschat werd gekozen tot beste werper van Europa en dat heeft deze talentvolle werper zeer zeker verdiend. Hij hield de Spaanse slagploeg op twee honkslagen, terwijl Glo- rioso er negen tegen kreeg. Ook het succes van scheidsrechter Piet van Deenen was verdiend. Door bijzondere toewijding heeft deze Haarlemmer zich in enkele jaren tijds weten op te werken tot een bijzonder kundige scheidsrechter, die in dit toernooi inderdaad de beste was. Vier leden van de Nederlandse honkbalploeg, die gisteren uit Barcelona op Schiphol terugkeerde, torsten een beker. Dat viertal ziet men op de foto hierboven: v. r. n. I. Keulemans met de herinneringsbeker, Fraser met de cup voor de Europese kampioen, Beidschat met de trofee voor de beste werper van het toernooi en Van Deenen met de beker die hij ontving als beste scheidsrechter. Op de foto hieronder de ploeg bij het verlaten van het vliegtuig met links en rechts vooraan enkele Haarlemse bloemenmeisjes die de spelers en officials de eerste hulde bereidden bij de terugkeer in Nederland. In Amsterdam waren het Henk Keulemans en Piet de Nieuwe, die door bijzondei"e pi'estaties aan slag het kampioenschap veilig stelden. Ditmaal echter was het de gehele ploeg, die de titel behaalde, al hebben Hei-man Beidschat en Ruud Zijlstra goed geworpen met de prima steun van Joop Geurts, die zijn honkbalcarrière met dit toernooi afsloot. Ook Leo Kops was goed op dreef, zowel als veldspeler als aan slag. Voor het overige hebben de spelers aan slag enigszins teleurgesteld, wat echter aan de geleverde prestatie niets afdoet. Tot slot een wooi'd van hulde aan het adres van Ron Fraser, die wel het gi'ootste aandeel heeft gehad in deze honkbal triomf. Het is te hopen, dat deze sympathieke Amerikaan het volgend jaar terugkeert naar Nederland, want van hem kunnen de Nederlandse honkballei's nog veel plezier hebben. Alles is afhankelijk van de beschikbare gelden. Mochten er inderdaad geen financiële bezwaren zijn, dan kan men er verzekerd van zijn dat Fraser terugkomt. Hij zelf heeft het grootste plezier in dit succes en hij is bereid om nog enkele jaren in Nederland te werken. Alleen dan zijn verdere honkbalsuccessen verzekerd, want het volgend jaar kan hij zich ook met de opleiding van jeugdige spelei-s bemoeien. In de begroting voor 1961 van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is andermaal een hoger bedrag uitgetrokken voor de subsidiëring van de landelijke sportbonden en van de federatie van bureaus voor medische sportkeuring in Nederland. Te vens is daarin een subsidie van 50.000 opgenomen voor het Nederlandsch Olympisch Comité, welke sub sidie is bestemd voor gedeeltelijke bestrij ding van de kosten, verbonden aan de voorbereiding en uitzending van Nederland se deelnemers aan de Olympische Spelen 1964. Het ligt in de bedoeling in de komende jaren eenzelfde bedrag voor dit doel uit te trekken. Hierdoor wordt het totale be drag, dat van overheidswege voor dit doel in een periode van 4 jaar ter beschikking wordt gesteld, verdubbeld. Het toegezegde overleg met de Neder landse Sportfederatie en de Nederlandse Chi-istelijke Sportunie over het toekomsti ge beleid inzake de sport is inmiddels ge opend. De Japanse x-egering heeft zich bei'eid verklaard haar medewerking te verlenen aan de oi'ganisatie van de Olympische Spelen 1964 in Tokio. Deze belofte is ge daan door premier Hajato Ikeda aan de gouvei-neur van Tokio, Ryotaro Azoema, die tevens lid is van het Internationale Olympisch Comité. Azoema werd door de premier ontvan gen om rapport uit te brengen over de in Rome gehouden Olympische Spelen. Hij vertelde na zijn onderhoud met de pi'e- mier dat het gemeentebestuur van Tokio de „totocalcio" methode, door de stad Ro me gebruikt om gelden voor de Olympi sche Spelen bijeen te bx-engen, in studie had genomen. De gouverneur was zeer enthousiast over deze soort loterij, waai-mee reusachtige sommen gelds zouden kunnen worden in gezameld voor het organiseren der Spe len. Hij stelde voor het totoplan te ge- bi-uiken in vei'band met de plaatselijke basebail-wedstrijden van profclubs en Soe- mo (worstel)-wedstrijden. Het invloedrijke blad Mainichi uitte ech ter bezwaren tegen „totocalcio" en sprak de vrees uit dat er misbruiken en cor ruptie zouden sluipen in de baseballsport. Het blad verklaarde zich voor het hou den van openbare loterijen die geregeld door de regering en gemeenten worden uitgeschreven, zoals de „takara-koedji", die de stad Tokio had georganiseei'd om gelden voor de Olympische Spelen bijeen te krijgen. Premier Amintore Fanfani van Italië heeft in Rome 79 Italiaanse sportbeoefe naars, die tijdens de Olympische Spelen individueel of als lid van een ploeg een Olympische medaille hebben gewonnen, aan een lunch ontvangen. De minister van defensie, die voorzitter van het Olympisch organisatiecomité is geweest, Giulio An- dreotti, had de atleten eerder i-eeds een speciale herinneringsmpdaille verleend. Teri-y Spinks, die in 1956 tijdens de Spelen van Melbourne een gouden me daille veroverde, won dinsdagavond in Lon den de Engelse vedergewichttitel bij de profs. Hij versloeg de titelhouder, de Schot Bobby Neill, die aan het einde van de zevende ronde een ernstige wenkbi-auw- blessure opliep. Dat was voor de scheids- i-echter aanleiding, het op 15 ronden vast gestelde gevecht te stoppen. Wielrennen De zesde etappe van de Ronde van Bul garije, Van Bourgas naar Varna over een afstand van 155 km, is gewonnen door de Bulgaar Kotov in 3 uur 31 min. 40 sec. Tweede werd de Belg Durnes in 3.32.10 en derde de Oostduitser Ampler in 3.32.40. Van de Nederlanders was Van Kreuningen in 3.35.41 de snelste en eindigde op de der tiende plaats. Veertiende werd Janssen in 3.35.42 en achttiende De Jongh in 3.35.44. In het ploegenklassement werd België eerste in 10.38.00, terwijl onze landgenoten op de zesde plaats eindigden in 10.47.07. Het algemeen individueel klassement ziet er als volgt uit: 1. Ampler (Oost-Dld.) 21.09.07; 2. Jarsebski (Polen) 21.10.08; 3. Leboutte (België) 21.12.21; 13. De Jongh 21.17.40; 15. Van Kreuningen 21.19.31; 25. Janssen 21.24.23. Het algemeen ploegenklassement: 1. Bul garije 63.35; 2. Oost-Duitsland 63.36.42; 3. België 63.41.45; 4. Polen 63.48.56; 5. Neder land 64.02.41. De Nederlandse schaatsenrijdersploeg heeft een ernstig verlies geleden. Jan Pes man, de meest talentvolle rijder, waarover ons land gedurende de laatste seizoenen beschikte, heeft definitief besloten de trai ning niet te hervatten. De landbouwer uit Holwierde acht het niet gewenst zijn be drijf ook in de komende seizoenen voor enkele maanden in de steek te laten. Coach Klaas Schenk en trainer Piet Zwanenbui-g, die beiden nog voor enkele .iai-en we zitten er natuurlijk meteen aan vast tot de volgende Olympische Spe len zei Schenk zullen bijtekenen, wai'en zeer teleurgesteld over de weigering van Pesman, die van zijn supporters-streekge noten de toezegging voor de financiering van zijn ti-aining had gekregen. Voor de kernploeg blijven wel beschik baar Henk van der Grift en Cees Jan Kroon, die beiden in het Noorse trainings centrum Fagei-nes als monteur werken, terwijl Wim de Graaff met o.a. Liebregts en Zee de training in Overveen volgen. De strijd om de Europese titel wordt op 4 en 5 februar'i in Helsinki, die om het het wei'eldkampioenschap op 18 en 19 fe bruari in Gothenbui'g gehouden. Zestien koppels uit elf landen hebben ingeschx-even voor de Berlijnse zesdaag se, die op 7 oktober begint. Voor de eerste maal zal de zesdaagse gereden wor den in de reusachtige overdekte Deutsch- lana Halle. De 145-uui'swedstrijd van ver leden jaar eindigde in een overwinning voor het Deens koppel Kay Werner Nilsen en Palle Lykke. Als tweede plaatste zich in 1959 het Belgisch koppel van Steenbergen- Seve- reyns, de Duitsers Bugdahl en Jarosze- wicz bezetten de derde plaats. De lijst van deelnemers van dit jaar wordt aangevoerd door een Belgisch-Ne- dei-lands koppel dat bestaat uit Rik van Looy, houder van de wereldtitel weg rennen en Peter Post. De Belgisch- Nederlandse combinatie wordt nu reeds als favoriet gezien. Van Looy zal voorts ook de man zijn die de dikste beurs in de wacht zal slepen, namelijk 3000 mai'k per dag. Afgezien nog van de talloze geld en andere prijzen waarnaar hij een gooi kan doen. Het Belgisch-Nederlandse kop pel zal een eventuele overwinning ech ter niet cadeau krijgen. Onder de knap pe combinaties die het hun moeilijk zul len maken, zijn de winnaars van verleden jaar, het Italiaanse koppel Ogna-De Rossi en de Australiei-s Patterson- Arnold. Het door de K.N.\V,U. erkende bestuur van de Hengelose wielervereniging „De Tubanters" heeft een kort geding aanhan gig gemaakt bij de president van de recht bank in Almelo, waarbij in een dagvaar- diging van 7 pagina's een aantal oud-leden beschuldigd wordt van het ten onrechte gebruiken van dezelfde verenigingsnaam, het plegen van obstructie en het niet over dragen van financiën, bescheiden en wed- strijdmateriaal van de vereniging. Een deux-waarder zal het door een advo caat opgestelde kort geding betekenen waarna deze civiele zaak vrijdagmiddag in Almelo behandeld zal worden. De controvei'se in de Hengelose wieler sport, die thans op een rechtszaak uitgelo pen is, ontstond reeds in het voorjaar. Op een vergadering van „De Tubanters" wer den toen enige bestuursleden gekozen, die omdat zij ook actief ï'enner waren regle mentair geen bestuursfunctie mochten heb ben. De K.N.W.U. delegeerde de gerezen kwestie aan de pi'ovinciale consul in Al melo, wiens instructies echter slechts ten dele werden opgevolgd. De niet erkende groepering belegde eind vorige week een ledenvei'gadering onder de naam „De Tubanters" en hield tevens clubkampioenschappen, hetgeen de gele- galiseei'de vereniging óók reeds had ge daan. Het gevolg is thans, dat de presi dent van de Almelose rechtbank uit zal moeten maken wie er gerechtigd is de reeds meer dan 25 jaar oude naam ,.De Tubanters" als rechtspersoonlijkheid te dragen. De mogelijkheid ligt voor de hand, dat de vei-liezende partij onder een andere naam een tweede wielei'club in Hengelo zal oprichten. De Olympische kampioen op de 100 me ter, de Duitser Armin Hary, zal toch in tegenstelling tot zijn eei-der gedane uit spraak dit weekeinde in Warschau te gen Polen en een week later in Hamburg tegen Zweden, deelnemen. Armin Hary verklaarde zondag na at letiekwedstrijden in Hamburg dat hij niet meer aan wedstrijden zou deelnemen. In een gesprek met de voorzitter van de Duitse Atletiekbond, Max Danz, werd be sloten dat Hary toch op bovengenoemde landenwedstrijden zou starten en de rest van het seizoen zou uitrusten van de ver moeienissen van het Olympische jaar. Voetbal Als de voortekenen niet bedriegen, zal op 19 oktober een nieuw, grimmig en vastbesloten Zweeds nationaal voetbalelf tal de grasmat van het Raasunda-stadion in Stockholm betreden een ploeg met de vaste wil om de tegenstander, het Bel gisch elftal, een zware nederlaag toe te brengen in de kwalificatieronde van de wereldkampioenschappen. De Zweedse Voetbalbond heeft 'n nieuw wapen gevonden, bestaande uit „uitgewe ken" Zweedse spelers. Om van de situa tie het beste te maken wat er van te maken valt, heeft Eric Persson, voorzitter van de Zweedse keuzecommissie onlangs een Europese rondreis gemaakt om te po gen in het buitenland spelende Zweden te strikken die de kern van de nationale ploeg kunnen vormen. Het lijkt dat Pers son succes heeft gehad. Als het met de ondei'handelingen met de spelers en hun clubs nog even wil vlotten, kunnen vier „Italianen", twee „Spanjaarden" en een „Fransman" worden opgesteld. Het bei-oemde Real Madrid zal Agne Simonsson, wiens ster al in het Zweedse elftal heeft geschitterd, fourneren. Op 1 september heeft Real een contract met Agne gesloten. Bengt Lindskog en Nisse Liedholm hebben van hun Italiaanse clubs Inter en Milaan toestemming gekregen te gen België aan te treden. Er bestaat voorts een goede kans dan ook Nacka Skoglund uit Sampdoi-ia en Kurre Hamrin uit Fiorentina komen. Julle Gustavsson kreeg van zijn club Atalanta echter geen toestemming. Vooi-ts heeft de Franse club Toulouse beloofd Yngve Brodd vrij te geven. En misschien lukt het ook Toi-bjoern Johns- son te krijgen. Er zijn momenteel wat moeilijkheden om deze speler. Real Betis uit Sevilla heeft hem gekocht, maar ook anderen menen aanspraken op hem te hebben. Niet later dan tien dagen voor een vast gestelde wedstrijddatum in de kwalificatie ronde, dienen 22 namen te worden opge geven. Daaruit moet dan het elftal wor den gekozen. De Zweedse bond vergadert op 3 oktober. Dan zal al wel blijken of de Zweedse ploeg uit alle windstreken zal komen, of een gewoon nationaal elftal zal woi-den. De Zweedse bond schijnt echter geen gewetensbezwaar te maken wat be- treft lenen. De bond wil in de eerste plaats de wedstrijd winnen. Het Nederlands B-elftal, dat 26 oktober tegen Luxemburg A uitkomt, zal donder dag 13 oktober een oefenwedstrijd spelen. Waarschijnlijk is een Duits team in En schede tegenstander van de B-ploeg. De Brit Alex Jackson, die ruim 20 jaar werkzaam was als trainer van B.V.V., gaat donderdag terug naar zijn land. Zijn vrouw en dochter verbleven daar reeds een jaar en de scheiding van zijn gezin werd Jackson te zwaar. Het bestuur van B.V.V. heeft hem van zijn contractuele vei-plichtingen, die liepen tot de zomer van 1962 ontslagen, Jackson blijft evenwel ad viseur van de Bossche vereniging. De oud-speler van B.V.V. en oud-inter national Toon van Beek, die reeds hulp trainer was, zal voorlopig de taak van Jackson op zich nemen. Italië's oudste fietsenfabriek heeft aan gekondigd dat zij een jaar lang niet aan wielerwedstrijden zal deelnemen als een „waarschuwing", opdat het wielrennen in Italië zal worden gereoganiseerd. De Bianchifabriek, die sinds 1895 aan wielerwedstrijden heeft deelgenomen met kampioenen als wijlen Fausto Coppi, zal in 1961 aan geen enkele wedstrijd deelnemen. De directie deelde mede dat het besluit niet in verband staat met fi nanciële moeilijkheden en dat de afdeling wielrennen van de maatschappij zal blij ven bestaan. De directie gaf geen nadere uitleg van haar besluit, maar gaf wel te kennen dat zij zal aandringen op een algemene organisatie, de reglementering betref fende de ploegen van commerciële zijde inbegrepen. Golf De vier Nederlanders, die deelnemen aan 't amateurwereldkampioenschap voor landenteams (golf), namelijk niet-spelend aanvoerder J. F. Dudok van Heel, R van Erven Dorens, A. Knappert en A. A. R. Ro land Holst, wonnen dinsdagmiddag op de Merio golflinks bij Philadelphia een oefen match tegen Brazilië met 3 en 2. De Nederlandse kampioen J. F. Dudok van Heel kwam het best rond met 74, Rob van Erven Dorens met 76 en de Eindhove- naar Knappert en A. A. R. Roland Holst met respectievelijk 77 slagen. De Nederlandse representanten waren het er unaniem over eens dat de baan moeilijk en zwaar is, in tegenstelling tot de greens die snel zijn en van grotere af meting dan in Nederland. Onze landgeno ten hadden voldoende tijd gehad om zich op dit belangrijke toernooi voor te berei den en zij zagen de strijd, die woensdag begint en tot 1 oktober zal duren, met op timisme tegemoet. In het Krelagehuis in Haarlem zijn de volleyballers gisteravond met hun compe titie begonnen. Alleen de Haarlemse hoofdklassers HVS en Die Raeckse blijven tot medio oktober nog buiten het strijd perk. Ingrijpender dan voorheen was dit maal de aantrekkingskracht van de toon aangevende verenigingen op spelers en speelsters van de lager geklasseerde clubs. Bovendien zullen nog enkele andere mutaties hun stempel op de kracht van de vooraanstaande teams drukken en mogen wij verwachten dat de Haarlemse „top vooral in de overgangsklasse aan invloed zal winnen. De damesploeg van Die Raeckse zal in de hoofdklasse weer gaan meetellen nu de „mannelijke smash" van Hennie Witkamp weer van Spanje in de Die Raeckse-ge- lederen is teruggekeerd. Die Raeckse zal uitkomen met de dames v. d. Haar, Wit kamp, ClayAndrea, Baaij, v. Putten, v. Duffelen en Spierings. HVS zal voor enige tijd zijn befaamde aanvoerder Wim Clay moeten missen, die uiteraard zijn M.O. En gels boven de clubbelangen moet stellen, die hij al tien jaar op stimulerende wijze dient. Zijn plaats zal ingenomen worden door de veelbelovend Ron Noort uit „Santpoort" afkomstig. HVS zal zijn zware taak in de hoofdklasse trachten te vol brengen met Petersen, Koning, Kooistra, Keur, Noort, Prins en Out. Hans Wetter- hahn is weer teruggekeerd naar Die Raeckse, dat als enige Haarlemse heren- overgangsklasser, een rol dient te gaan spelen. Een serieuze poging om via het kam pioenschap van de overgangsklasse de hoofdklasse te bereiken verwachten wij van het damesteam van MHBS, dat ver sterkt werd met Agnes Leeuwenberg van AVC. De Blinkert heeft haar team ver jongd en gecompleteerd met Ria Rooijers van Eclecta en Atie Wijdenes van HVS. Naar onze smaak wat te voorbarig heeft men Kittie Hoevens uit het team gelaten. HBC heeft geen mutaties en begint met 'n jeugdige, ongeroutineerde ploeg aan een langgerekte competitie, met veel oppor tunistisch spelende tegenstandsters, waar bij de aanpassing veel moeite zal geven. Voor de afdeling eersteklasse speelde OVRA gisteravond met een sterk gewij zigd team tegen de radicaal veranderde ploeg van 't CIOS, vorig seizoen afdelings kampioen. OVRA speelde met v. d. Dool, Gaus, Geus en Haverkort en de ex-Sant- poort-spelers Leijen, Raap en Hogeland. CIOS beschikte alleen nog over de sterk spelende v. d. Berg en Mourik en had de ploeg moeten aanvullen met nieuwe cur sisten. Aanvankelijk kon OVRA zich niet los maken van CIOS en ging de score gelijk op, het wachten was op Ge Gaus die met harde Tsjechische serves OVRA naar 114 sloeg en de set besliste: 15-8. Van vloeiend spel bleef de OVRA-ploeg in de tweede set verstoken en de geheel nieuwe CIOS- combinatie. met v d. Berg als uitblinker, toonde zelfs meer verband. Bovendien wa ren de rijksambtenaren te veel op de aan val ingesteld, maar vormde de verdediging geen basis. OVRA verloor de set met 15-10. na 9-4 en 14-9. De OVRA-spelers mochten zeker niet ontevreden zijn toen CIOS in de derde set een 13-10 voorsprong nog uit handen gaf, 15-13. In de laatste set kwa men de roodwitten tot grotere prestatie? en na een gelijkwaardig begin werd CIOS met 15-7 onder de voet gelopen. Met een verrassende zege op het Zand- voortse OSS begon de Bloemendaalse Po- litiesportclub de competitie. Het stugge, volhardende spel van de Bloemendalers heeft al meer dan eens sterker te achten tegenstandei's doen sneuvelen, maar het geforceerd smashen van de OSS'ers heeft toch ook in belangrijke mate bijgedragen tot de nederlaag van de Zandvoorters. Overigens laten de setstanden aan duide lijkheid niets te wensen over: 152, 1512 en 158. Met Smit en Bilderbeek van Eclecta bleef HVS 2 De Blinkert de baas, 15—13, 15—11, 13—15 en 15—7. Bij. de dames kwam het debuterende Topscore aan overtuiging te kort om Die Raeckse 2 te bedreigen. Bovendien ver scheen Die Raeckse met de dames G. en J. Takken, Prosee, Haring, Holm, Eilan der en Gerda Cammenga van Eclecta, in een samenstelling om een titelrol te kun- De volleybalcompetitie nen spelen. Setstanden 1715, 157 en 158. HVS en Velox deelden de punten: 515, 1015, 158 en 1614. Onze Ge zellen begon met een pittige aanval waar op OVRA tot de tweede set het antwoord schuldig bleef. OVRA won tenslotte met betrekkelijk weinig moeite: 13—15, 15—11, 15—7 en 15—2. Heren: PSCB—OSS 3—0, OVRA—CIOS 3—1, HVS 2—De Blinkert 3—1, OVRA 3— Gios 2 1—3, WIK 2—De Blinkert 2 0—3, Alliance—WIK 3—1, HVS 3—Die Raeckse 3 2—2, Topscore—PWN 2 2—2, PWN 3— HVS 4 0—3 Dames: HVSVelox 22, Topscore Die Raeckse 2 0—3, OG—OVRA 1—3, Set up 2—DSS 3 3—0, Gios—Eclecta 2 3—0, Gios 2—OVRA 3 2—2, PWN—OVRA 2 30, De Blinkert 3Die Raeckse 3 30, HVS 2—HBC 3 3—1, WIK—Velox 2 0—3, De Blinkert 5Gios 4 30. Voor vanavond Vanavond wordt in het Krelagehuis de volleybalcompetitie voortgezet. Voor de overgangsklasse ontmoet de herenploeg van Die Raeckse het Enkhuizense SPE. waarvan wij de kracht niet kennen, en het damesteam van De Blinkert duelleert met het Beverwjjkse De Kennemers. Hier mo gen wjj een Haarlemse zege verwachten. VeloxHBC (heren) en EclectaVesmia (dames) staat voor de eerste klasse op het programma. Eclecta zal in haar nieuwe samenstelling Vesmia geen moeilijkheden opleveren. HBC zal zich ten volle moeten geven om Verheem en de zijnen te kloppen. De dames van Set up debuteren in de eer ste klasse tegen HBC 2. Het programma luidt: Heren, overgangsklasse: Die Raeckse— SPE (8 uur). Eerste klasse: VeloxHBC (9 uur). Tweede en derde klasse: Set upHBC 3, PWN—PSVH, Die Raeckse 3—CIOS 2, Gios 3—OVRA 2, Energie 2—OSS 2 en EnergieOVRA. Dames, overgangsklasse: De Blinkert— De Kennemers (9 uur). Eerste klasse: EclectaVesmia (8 uur), Set up—HBC 2 (7 uur). Tweede en derde klasse: Vesmia 3—Ves mia 2, De Blinkert 2—JBS. Spaarnestad— OG 2, De Blinkert 4—Gios 3, HBC 5—Die Raeckse 4. PWN 2—OG 3, FES—Die Raeckse 5.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13