L Stadion gaat schuil achter aantal nieuwe gebouwen Oud maakt plaats voor nieuw die lekkerder smaakt! „Schools of arts" bieden nieuwe immigranten afleiding Nederland heeft één eiland minder Erkent Washington het neutralisme? AMSTERDAMS ALLERLEI Noord- en Zuid-Beveland door een dam verbonden Aanpassing in Australië Kerkelijk Nieuws Europese kerken in oktober naar Nyborg Nederlandse modeshow in Moskou Lekker pittig zacht voor tie keel vers tot het laatste draadje LUIDSPREKERS WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1960 (Van onze Amsterdamse redacteur) Tweeëndertig jaar geleden was het toen nieuwe Olympisch Stadion de trots van Amsterdam. Ook al waren de Olympische Spelen destijds niet zo omvangrijk als nu, dat stadion met de diverse tijdelijke bij gebouwen bleek een verheugende aan winst te zijn. Amsterdam zou die „sport- kuip" niet meer kunnen missen. Toch zal het stadion naar het tweede plan worden gedrongen, want dezer dagen is rechts van de hoofdingang de eerste van de 364 palen geheid, die het nieuwe hoofdkantoor van de Citroën Automobiles zullen dragen. En dat gebouw zal met het reeds links van de mgang opgetrokken Citroëngebouw dat Olympisch Stadion vrijwel geheel aan het oog onttrekken. Het is jammer, dat dit moet gebeuren. Maar Amsterdam kampt met een enorm ruimtegebrek. En automobielbedrijven, die hun hoofdkanto ren annex servicebedrijven in Amsterdam willen vestigen, kan men niet naar indus trieterreinen verwijzen. Daarom kreeg Ci troën de plaats op het Stadionplein, Volks wagen bouwgrond aan de Overtoom en Renault een terrein naast het Amstelsta- tion. Voor de automobilisten goed bereik bare punten en voor maatschappijen plaatsen die het waard maakten om er gebouwen te zetten, die 6 tot 12 mil joen kosten. Waarom Amsterdam zo ge wild is voor vestiging van filialen van buitenlandse automobielfabrieken? Wel, de statistieken tonen aan, dat over tien jaar de autodichtheid in Nederland het grootst zal zijn in Amsterdam. De hoofd stad zal dan 150.000 auto's tellen, oftewel 1 auto op iedere 6 Amsterdammers, ba by's en grijsaards meegerekend. Kliniek moet verdwijnen De verplaatsing van de Nederlandse Bank naar een nieuw te bouwen hoofdkan toor aan het Frederiksplein heeft nogal wat voeten in de aarde. Met het slopen van de befaamde galerij is een begin gemaakt, maar men stuit op enige moeilijke ont- ruimingsgevallen. Het pijnlijkste is wel dat van de Pieter van Foreest-kliniek, het particuliere ziekenhuis van prof. dr. Lin deboom, dat sinds 1944 in een aantal par ticuliere galerijwoningen is gesticht. De kliniek, die 80 bedden telt (26000 verpleeg- dagen per jaar) valt eveneens onder de slo pershamer. Het gemeentebestuur heeft echter alles in het werk gesteld om de bouw van een nieuw ziekenhuis plus zus terhuis in Tuinstad Buitenveldert moge lijk te maken, maar het bouwvolume is nog steeds niet door het rijk verstrekt. En daar zit Amsterdam, dat zich heeft ver plicht het terrein begin 1961 op te leveren, mee. Daar zit ook prof. Lindeboom mee, die geen gevolg heeft gegeven aan het be vel zijn kliniek per 1 spetember 1960 te ontruimen. Er is een nijpend gebrek aan ziekenhuisbedden in de hoofdstad: de wachtlijst bedraagt 2000 patiënten. Hoe de tijd moet worden overbrugd tussen de afbraak van de oude en de oplevering van de nieuwe kliniek is een vraag, die de rech ter moet beantwoorden, want het is inmid dels tot procederen gekomen. De plaats, waar de kliniek thans is ge vestigd is bestemd voor een plantsoen, dat het bankgebouw zal omzomen. De bouw van de nieuwe Nederlandse Bank wordt dus niet vertraagd als de Pieter van For- eestkliniek nog een paar jaar in dit stukje galerij mag blijven tot de eigen behuizing gereed is. Gaarkeukens De gaarkeukens, die in de sombere oorlogsdagen de Amsterdammers van eten voorzagen, heeft de hoofdstad niet afge dankt. Integendeel, zij zijn sindsdien ge moderniseerd en kunnen in tijden van nood onschatbare diensten bewijzen. Maar daar voor alleen worden ze niet gehandhaafd. Uit gemeentelijke gaarkeukens komen dagelijks duizenden maaltijden voor stu dententehuizen, de brandweerkzernes en de schoolkinderen. Een goede afneemster is de stichting „Tussen 12 en 2", een uiterst nuttige instelling, die kinderen van werkende moeders tussen de schooltijden opvangt en verzorgt. Er zijn thans 25 cen tra, waar deze kinderen onder leiding spe len en eten en dus niet langs de straat behoeven te slenteren, omdat moeder niet thuis is. Verleden jaar is men ertoe over gegaan aan een deel van deze kinderen warme maaltijden te verstrekken, opdat moeder, die de hele dag hard gewerkt heeft, daar 's avonds na haar thuiskomst geèn zorgen meer over behoeft te hebben. In 1959 zijn 84.476 warme maaltijden voor dit doel verstrekt en deze kostgangers behoeven daar nog geen drie gulden per week voor te betalen. Geen ideale toestand want wat is er gezelliger voor een kind dan de maaltijd thuis? Maar wat wilt ge in een tijd, dat steeds meer vrouwen door nood of door zucht naar extra geld een betrekking buitenshuis zoeken? Jubileum Amsterdam heeft dezer dagen in alle stilte een jubileum gevierd: veertig jaar geleden werden in de hoofdstad de eerste schooltuintjes in gebruik genomen. Dat was in de tijd na de eerste wereldoorlog, toen op initiatief van de Nederlandse Hei demaatschappij de volkstuintjes al enige jaren in gebruik waren. Evenals de volks tuintjes hadden de schooltuinen ten doel groente te verbouwen. Geleidelijk aan kreeg het kweken van planten en bloemen de overhand en in 1952 werden alle school tuintjes in een gemeentelijke stichting on dergebracht. Het tuinieren was niet langer een tijdverdrijf voor de zaterdagmiddag, maar een onderdeel van het lesrooster. Er zijn thans 4200 van die tuintjes, verdeeld over diverse complexen. Eén uur per week brengen 4200 leerlingen van de vijfde klas sen een biologieles op hun tuintje door. Het aantal leerlingen neemt echter nog steeds toe en in de naaste toekomst zal Amsterdam enkele nieuwe complexen schooltuintjes moeten aanleggen. Overwo gen wordt om dit te doen in enkele stads parken. Op zaterdag 1 oktober zal het aantal ei landen in Nederland officieel met één worden verminderd. Op die dag zal na melijk de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de weg openen die Zuid-Be veland verbindt met Noord-Beveland. Op die dag zal tevens voor het laatst de veer boot van de provinciale stoombootdienst varen tussen de aanlegsteigers van het Zuid-Bevelandse dorp Wolphaartsdijk en de Noord-Bevelandse plaats Kortgene. De bewoners van Noord-Beveland, die steeds rondom ingesloten zijn geweest door het water, zullen op 1 oktober voor het eerst vaste grond onder de voeten kunnen hou den als zij eens buiten hun dorp en hun polders willen komen. Op 4 mei van dit jaar zijn de laatste twee gekoppelde caissons in het sluitgat van de dijk gedraaid met behulp van een drijvende kraan. Een belangrijke fase in de uitvoering van het Drie-eilandenplan, een onderdeel van het Deltaplan, was be reikt. Daarna moesten echter nog talrijke werkzaamheden worden verricht, alvorens de weg over de dam kon worden aangelegd. Het vullen van de voegen tussen de cais sons met zandzakken vergde veel meer tijd dan aanvankelijk was verwacht. Maar nu kan de weg over de dam in gebruik worden genomen. Het water maakt geen scheiding meer tussen Noord-Beveland en de rest van Nederland. De Amsterdamse kunstenaar Anton Witzel is de maker van dit gerepro duceerde stadsgezicht in de hoofdstad: het W aterlooplein, dat verdwijnen gaat. Het is het zuidelijke deel van hei plein waar vroeger de speelplaats van de speeltuinvereniging „Het Cen trum" stond gezien in de richting van de Amstel. Voor de vernieuwing van dit stukje Amsterdam met zijn trieste historie zullen vier mooie geveltjes moeten verdwijnen benevens een aantal waarvan de historische waarde slechts gering is. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam-Sloten-West (toez.): H. J. J. Keijzer te Maasland; te Zoetermeer: J. Spelt te Dinteloord. Opgeheven De classis Zwolle van de Gereformeerde Kerken heeft besloten de kerk van Zalk en Veecaten op te heffen, nu door vertrek van enkele gemeenteleden deze door de vrijmaking gedecimeerde kerk maar een zeer gering aantal zielen meer telde. Deze kerk, die 8 december 1835 werd geïnsti tueerd, was een van de oudsté gemeenten van het kerkverband. DEN HAAG (ANP) Aan de conferen tie van Europese kerken, die van 3 tot 8 oktober 1960 in Nyborg (Denemarken) ge houden wordt, zullen vertegenwoordigers deelnemen van vrijwel alle Europese ker ken. Ook uit de landen achter het ijzeren gordijn, zal rhen afgevaardigden naar Ny borg zenden. De Nederlandse hervormde kerk wordt vertegenwoordigd door dr. E. Emmen, dr A. A. Koolhaas, en dr. W. Nijenhuis. Ook de Gereformeerde kerken in Nederland ne men aan de conferentie deel. Tevens zal een vertegenwoordiger van de Oecume nische Raad van kerken in Nederland naar Nyborg gaan. Het thema van de conferentie is „de dienst van de Europese kerken in een ver anderende wereld". Voordrachten worden gehouden door dr. A. Th. van Leeuwen (Driebergen) prof. dr. J. B. Jeschke (Praag) en dr. N. A. Nissiotis (Zwitserland). De conferentie te Nyborg zal in het bijzonder kennis nemen van de problemen, die tijdens de jeugd- conferentie te Lausanne aan de orde zijn geweest. (Van onze correspondent in Sydney) „Ik liep met m'n ziel onder de arm en wist niet waar ik naar toe moest gaan voor wat afleiding", zei een jonge Neder landse immigrant dezer dagen tot mij. Het is een klacht, die veel gehoord wordt in Australië, voornamelijk in de grote ste den, waar de aansluiting bij Australiërs van gelijke leeftijdsgroepen dikwijls moei lijk wordt genoemd. Het probleem van de vrijgezel-immigrant wordt wel benaderd door kerkgenootschappen met: „Zendt een schip met huwbare meisjes", maar al werkt dit voor Grieken en Italianen, voor Hollanders gaat die oplossing niet op. Dat Nederlandse immigranten zich daarom eenzaam moeten voelen in de gro te stad, is echter niet nodig. In Sydney bijvoorbeeld zijn sinds enige tijd zowel van Nederlandse als van Australische ker kelijke zijde jeugdclubs opgericht, waar gedanst kan worden en geen sterke drank wordt verkocht en spelletjes ge daan kunnen worden, zoals schaken, dam men en tafeltennis. Deze clubs zijn een succes geworden. En omdat er clubs van deze aard zijn met een verschillende basis Nederlands en Australisch kunnen Hollandse vrijgezellen, die niet naar een Australische club durven te gaan vanwe ge de taalmoeilijkheden, of omdat zij zich niet thuis voelen in een vreemde omge ving, nu ook naar een Nederlandse club gaan. Maar dit zijn niet de enige mogelijkhe den. Vele, zo niet de meeste Hollandse vrijgezellen en zelfs getrouwde mannen, die wel eens een avondje er tussenuit wil len, naar de „soos" of naar de „biljart club", zoals zij misschien in Nederland gewend waren te doen, zien die andere mogelijkheid over het hoofd en dan kla gen zij al gauw, dat er geen afleiding in Australië is. Zij vergissen zich, want die andere mogelijkheid, waarop wij doelden is de „School der schone kunsten", of zoals die clubgebouwen hier heten: de „schools of arts". Buurt- en clubsociëteit Vermoedelijk worden sommige immi granten, die hier nog niet zo heel lang zijn, afgeschrikt door het woord „school", maar met een onderwijsinrichting heeft dit instituut niets te maken. Het is een gebouw, dat aan de gemeente toebehoort en komt in elke stad, elk dorp, elke grote gemeente en die gemeente behoeft niet zo heel groot te zijn voor. Het is daar dat zich het uitgaansleven van de gewone burger afspeelt, want in die „school dei- schone kunsten" wordt gedanst, gebiljart en toneel gespeeld. Er worden lezingen ge houden, tentoonstellingen georganiseerd, films vertoond, vergaderingen gehouden in sommige plaatsen ook van de Neder landse verenigingen en er is als regel tevens een bibliotheek. Jammer genoeg zijn er veel te weinig Hollandse vrijgezellen, die de „school of arts" weten te vinden, behalve wanneer er een Hollandse toneel- of dansavond wordt gehouden. Maar de jongeman, die mij dezer dagen kwam vertellen, dat hij, met zijn ziel onder de arm lopende, de „school of arts" was binnengegaan, om dat hij door een deuropening jongelieden had zien biljarten, had de enig juiste stap Tot de Nederlandse economische mis sie, die teruggekeerd is van een twee weken durend bezoek aan de Sovjet-Unie, behoorden twee confectiefabrikanten, die een groep grote Nederlandse dames- en herenconfestie-industrieën vertegenwoor digen. Naast het leggen van contacten met Russische staatsinstanties hebben deze ver tegenwoordigers met medewerking van Russische mannequins in Moskou een kleine modeshow kunnen houden voor Rus- siche confectiedeskundigen. De interesse van de Russische experts ging speciaal uit naar mantels, japonnen en herenkleding in het betere genre. Zij achtten de afwer king prima en de prijzen laag. Indien toestemming van de autoriteiten verkre gen wordt, ?al de groep volgend jaar een algemene modeshow in Moskou or ganiseren. Hoewel de voorspellingen op dit punt moeilijk zijn, is de mogelijk heid tot het ontvangen van orders reeds in de directe toekomst aanwezig. HERCULES SPAAR DE VOETBALCLUB EMBLEMEN gedaan, die van zulke immigranten wordt verwacht: hij zocht uit zichzelf en vond, zij het wat laat, de toenadering tot de Australiërs, die de eerste schrede tot assi milatie vormt, en daardoor tot een voller en gelukkiger leven in een nieuw land. „Ze keken me eerst een beetje gek aan", zei Piet zo heet mijn jonge kennis. „Ze dachten natuurlijk: dat is een nieuwe Aus traliër, maar toen ik vertelde, dat ik graag wilde meedoen met biljarten, zei den ze, dat het goed was. Er was een jongeman, die mij de geheimen van „snoo ker" leerde. Dat is een soort biljartspel met meer dan drie ballen op een biljart met zakken en de hoeken waar de ballen naar toe gespeeld moeten worden. Ook moest ik lid worden van de club, doch dat kostte maar een paar centen". Er wordt in de school der schone kuns ten geen drank verkocht, zelfs geen limo nade. Op verenigingsavonden zijn het als regel de vrouwen van de leden, die zelf gebakken cake en koek. gebakjes en taar ten meenemen, evenals limonade, en voor de mannen flessen bier, maar er is geen buffet. Wie op andere avonden iets drin ken wil, vindt wel een milkbar, meestal vlakbij gelegen. Wat Piet niet wist, was dat in diezelfde school der schone kunsten, waar hij het biljartspel leerde, ook een openbare bibliotheek is gevestigd. De „school of arts" doet haar naam dus nog wel enige eer aan. Zij is een centrum van cultureel vermaak en van geestelijke ontspanning. In het zich snel ontwikkelende Black- town, dat tien jaar geleden nog een gehucht was, maar nu een belang rijk spoorwegknooppunt op 35 kilo meter van Sydney heeft de daar be staande Nederlandse vereniging onlangs het oude houten gebouw van de „School of arts" voor een schappelijk prijsje ge kocht. Het wordt naar een andere plek ver voerd, geheel of in gedeelten, en weer opgebouwd en zal dan als clublokaal voor de vereniging dienen. Gewoonlijk zijn de „scholen der schone kunsten" bescheiden gebouwtjes, van hout. Ze bestaan uit niet veel meer dan een zaal waar een 300 mensen kunnen zitten, een klein bijzaaltje, dat meestal als keuken tje wordt gebruikt en een toneel, met er achter of er naast een bekrompen kleed kamertje. LONDEN, (Reuter) De belangrijkste ontwikkeling die zich tot op heden in de UNO-Assemblee heeft voorgedaan is dat de Amerikaanse regering thans de doc trine van het neutralisme voor andere lan den heeft aanvaard, zo schrijft de onaf- hankelijk-conservatieve Britse „Daily Te legraph". „Tot op heden heeft Eisenhower slechts Afrika, het zuidpoolgebied en de wereldruimte in zijn neutralistische zone opgenomen. Maar het is moeilijk te zien waarom een doctrine die voor Afrika wel opgaat, niet in andere delen van de we reld, in 't bijzonder Azië, zou kunnen wor den toegepast. Wanneer Amerika van plan is Afrikaanse regeringen haar zegen te geven voor het versmade van banden met een van de twee blokken is het slechts van een kwestie van tijd voordat andere rege ringen die tot nu toe verkozen zich aan het Westen te binden zich zullen gaan beden ken". Zelfs wanneer de Amerikaanse instem ming met neutralisme zich beperkt tot Afrika „rijzen enkele pijnlijke vragen", aldus het blad. „Heeft president Eisenhower vergeten dat de Verenigde Staten bases in Libië en Marokko hebben, dat Groot-Brittannië bases in Kenya heeft, Frankrijk in Tune sië en Algerije en Portugal in Angola, om maar enkele schendingen van de neutra listische doctrine met betrekking tot Afri ka te noemen?" De Sovjet-Unie zal niet aarzelen de duidelijke tegenstelling tussen Eisenhower's goedkeuring van het neutra lisme voor Afrika en het feit dat het wes ten op dit continent militaire bases heeft aan te grijpen", aldus de „Daily Tele graph". NEW YORK (UPI) De New York He rald Tribune is van mening dat de neu trale landen secretaris-generaal Ham- marskjoeld en de UNO moeten redden. Het blad wijst op het belang van een derde macht, een groep landen die afzonderlijk zwak zijn, maar die als groep een beslis sende invloed kunnen uitoefenen. De UNO is de beste vorm van neutralisme. De neu trale landen kunnen de doorslag geven in de poging om de UNO te redden en de reden waarom zij dat zouden doen is dat de UNO van onschatbare waarde is voor de neutralen zelf, aldus het blad. ooccccocoo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Gevr. HUISH. HULP, werkt, nader overeen te komen. Aanm. na 1 uur. De Gene- stetlaan 16, hoek Feithlaan, Driehuis. MEISJE gevr. voor bedie ning Automatiek. Automa tiek Dekkers, Lange Nieuw- straat 425, IJmuiden. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt MACH- STIKSTERS. Stuk loon, hoog loon. Gevr. WERKSTER 2 ocht. per week. Evertsenstraat 6. Rokkenfabriek Windsor vr. wegens uitbreiding TOP- NAAISTERS. Voor goede krachten hoog loon. Tevens personeel gevr. voor ".e afd. Extra soc. voorz. Vrije zaterdagen. Aanm. van 7.30- 17.30 uur. Koningstraat 39. Tel. 02500-11205-18282. Reis kosten worden vergoed. 2c en 3e BANKETBAKKERS BEDIENDE gevr. Patisserie Dekkers, Lange Nieuwstraat 425, IJmuiden. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt JONGE MAN voor de snij-afdeling. Gevr. BANKETBAKKERS- BEDIENDE. Maison Hillege, Da Costalaan IA, Driehuis. Telef. 4728. JONGENS gevraagd in con- servenfabriek, leeftijd 15-25 jaar. Goede verdiensten en interessant werk. N.V. Edi- vo, Trawlerkade 48, IJmui den. Telef. 5378. JONGEN gevraagd voor be zorging van ochtendblad. Adres: J. Stam, Platanenstr. 13, IJmuiden-Oost. WIE WIL VERDIENEN of BIJVERDIENEN met aard appel rapen? A. de Ridder, grote boerderij, bij non Buitenhuizen. JUFFROUW b.z.a. voor op pas 's avonds. Br. L 291. Aangeb. voor dame alleen ZIT-SLAAPK. m. vrije keu ken. Gemeub. of gestoff. Br. L 303. Nette jongeman zoekt NET KOSTHUIS. Brieven L 296 Aangeb. NET KOSTHUIS met huisel. verkeer. Geen beroeps. Adres te vern. bur. van dit blad. Gezocht voor ouder echt paar zonder kinderen GE STOFF. of ONGESTOFF. WOONRUIMTE. Br. L -37. WIE RUILT mijn nieuwe FLAT Oranjestr. v. woning IJmuiden-O. Br. L 286. WONINGRUIL: aangeboden Amsterdam woning met 3 kam., zijkamer, keuken, zol derkamertje en bergplaats. Ie etage. Gevr. liefst flat te IJmuiden. Br. L 280. Tc koop leeg te aanvaarden WOONHUIS met garage. Zwaanstraat. Te koop vrijst. woonhui in ruil voor 4-kam. flat. Diverse percelen voor geldbelegging. Mak. C. Vis ser Hzn., Maasstraat 1, Tel. 4830. HUIS TE KOOP, Tromp straat. Leeg te aanv. Brieven L 302. WONINGRUIL: aangeb. rui me 4-kam. flat met kelder box, uitz. duinrand. Huur f 15.60. Gevr. vrij huis, be nedenhuis of flat, m. garage. Br. L 293. Aangeb. mooie HELE WO- NING te Koog aan de Zaan, voor woning te IJmuiden of directe omg. Flat geen bezw. Brieven L 298. WONINGRUIL ASSEN-IJ- MUIDEN. Aangeb. 3-km. flat te Assen voor woning in IJ muiden. lnl. Lange Nieuw straat 290. GARAGE TE HUUR. Inl. Cepheusstraat 1. DAMES! Voor het vervor men van uw hoedje. Het adres is Mevr. Hueting, Wijk aan Zeeërweg 87. Donderdag allen naar de Markt. STOOFAAL 1.— p. pond: 2 pond 1.80. Garna len goedkoop. Jak en Zn. VELOCETTE 350 cc 1954 450. B.S.A. Gold Star B 34 500 cc 1953 500. N.S.U. 250 cc 1957 675. Triumpf Twin 650 cc 1954 1250. Norton E.S. 2 1954 625. B.S.A. B 31 350 cc 1955 1150. Matchless 350 cc 1946 150. Steib zij span L.S. 200 1957 300. In ruil v. alles. Financ. mogel. Ie Zuidpolderstraat 54 zw., Haarlem-O. GRATIS AF TE HALEN: 2 katjes, die smullen van Felix. IJmuiderstraatweg 39. VERLOREN zondag Kodak boxcamera, in duinen bij Grote Beerstraat. Tegen be loning terug te bezorgen: Waalstraat 10. GAAT U AARDAPPELEN OPSLAAN? Denk dan om anti-spruitpoeder. Engel hart, Trompstraat 92. Telef. 4146. IJmuiden. LUX*! VERHUUR zonder chauffeur v. Opeis 1960 en 1961, en Renault's 1960. Werk dagen v 15.S. Diepen- daal, Esdoornstraat 2, t/o ingang Ziekenhuis. Tel. 8108 AUTOVERHUURBEDRIJF en RIJSCHOOL. C. J. Rade makers. Luxe auto's, busjes, bestel- en vrachtauto's. Rijn straat 91. Telef. 6285. VERHUUR VAN GELUIDS INSTALLATIES voor zalen, openlucht enz. Inl. Meeuwen laan 6. Telef. 5929. P T,TORIJSCHOOL „DRIE HUIS", erk. F.N.O.P. rij school. Voll cursus 150. F. Eikelhof, Da Costalaan 53. Telef. 4318. NATUURLIJK KUNT U bij HAJO, Da Costalaan 36, Driehuis, Telef. 7116, ook te recht voor aankoop van uw meubelen of ander huisraad, vanaf 5.— per week. TELEVISIE v.a. 5.90 p. w. Philips, Schaub Lorenz, Saba e. a. Alleen 1ste klas merken. Ie bet. 3 mnd. na proef. Vr. inlicht. HAJO, Da Costalaan 36, Driehuis. Telef. 7116. OUD PAPIER, lompen. Fa. Max Gosschalk, Ampèrestr. 27. Telef. 5852. AUTOVERHUURBEDRIJF A. Uniken. Weekse dagen 15.— p. dag, Z. Z. 20.— per dag. Wijk aan Zeeër weg 146. Telef. 7839. PERMANENT voor 2.50. Met Nowa huispermanent een pracht resultaat. D.A. Drogisterij „De Ceder", Pla- netenweg 68. Cederstraat 31. PROBEER EERST EENS 14 dagen zo'n centrifuge en kom dan pas praten over de betaling. Keizer, Plein 1945 no. 3. Telef. 4516. BETRO TWBARE RADIO- cr TELEVISIEREPARATIE. Keizer, Plein 1945 no. 54, Telef. 4516. Speciaal auto radio inbouwstation. AMBACHTSSCHOOL OVERALLS. Zeeman, Bloem- straat 70. IJmuiden. Telef. 4235. De nieuwste kleuren WON- DERWOL, dat moet U zien. Reuze knotten 2.25. Zee man, Bloemstraat 70, IJmui den. Telef. 4235. WERKSOKKEN, krimpvrij, nooit meer stoppen, in zwart en grijs, 3.50. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. INTERLOCK HEMDEN met mouw en lange pantalons v.a. 2.50. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. DAMESKAPSALON MAI SON „ANNY" voor elke ge wenste permanent. Perma nent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 8.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Op bergen, Lange Nieuwstraat 381-385, bij het Marktplein, IJmuiden. Telef. 5672. CASSATA IJS, 3 uur houd baar. IJazenberg's 1ste klas banketbakkerij. ZOUTE KOEKJES, kaas koekjes, luchtdicht verpakt. Banketbakkerij Hazenberg. ST. NICOLAAS PAKKET TEN voor overzee 23.75, en Europa 21.75. Geheel ver zorgd. Gelieve spoedig te be stellen. Patisserie Dekkers, Lange Nieuwstraat 425, Tel. 4302, IJmuiden. PHILIPS RADIO cn TELE VISIE platenspelers en bandrecorders 100 service (event, ruilen wij uw oude app. in). Velo afd. Radio en Televisie. Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198-8191. De nieuwste GASFORNUI ZEN en KOMFOREN. Velo, Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198-8191. Wij maken alle SLEUTELS. Fa. N. P. Zwager, Kenne- merlaan 77. Telef. 5607. Heeft U ook reeds onze JU BILEUMPOLIS ontvangen? Nergens koopt U nu uw tex tiel beter en voordeliger dan bij C. Lodder, Driehuis. Te koop gevr. een BAK FIETS. W. W. Berkhof, Ha- gelingerweg 54, Santpoort. Te koop wegens plaatsgebrek een i. g. st. z. ARIËL 5C9 c.c. 1950. 90.Frögerstraat 12 rood. NAGELBIJTEN? U leert het binnen enkele dagen af met BITE-X. 1.35. Bij Apothe ker en drogist. Nieuwe moderne ELEKTR. ZIG-ZAG NAAIMACHINES van 495.voor 335.m. kleine schoonheidsfoutjes. Bekpnd fabrikaat, garantie en gratis les. Event, gem. betaling. Br. L 3142. WAAROM MEER BETALEN als U aan de fabriek veel en veel goedkoper bent. Benzo-rijwielen geheel com pleet m. lamp 125 netto. Vraagt prijscourant. Benzo Rijwiëlfabriek, Vlaardingen. Al brandt het maagzuur nog zo fel, een RISP-TABLETJE blv t het wel. BROEKMAN BETAALT veel geld voor alle soorten meubilair, antiek enz. enz. Doelstraat 5. Telef. 10794. Haarlem. Modern SCHOENREPARA TIEBEDRIJF Binkhorst en Zn., Tuindersstraat 119. Tel. no. 7643. Vervolg Luidsprekers op pagina 10

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6