Een deel van Velsen-Dorp moet wijken voor Noordzeekanaal kies óók een 695.- COR OLY Havenberichten Beverwijk door begrotingstekort gedwongen tot belastingverhoging B. J. van Liemt Hoe staan de kansen van IJmond-KNVB-amateurs? BROMFIETS KOOPJES r In en om de stad Fusie in 1962 Rijkswaterstaat gaat onteigenen om kanaal te kunnen verbreden Huizen met meer dan halve eeuw historie Doch gasprijs zal omlaag kunnen Waar blijft het geld? Fa. v.h. P. KOLK SWAGERMAN BOTMAN GLAS Keurkapokmatrassen 7 TYPHOON, sportmodel AVADA Pasar Malam voor spijtoptanten Raad Beverwijk gaat systeembouw zien TUSSEN TEXTIEL - Jac. Spijker Woninginrichting A. C. BORST RIDDER'S BEDDENMAGAZDN Hoofdfitter Brakenhoff verlaat P.W.N. Schepen, rederijen en werven Examens DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1960 Uit het bericht, dat men in ons blad van woensdag over de bestuurlijke voor ziening in de IJmond kon lezen, blijkt dat de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, voornemens is de ge meenten Beverwijk en Heemskerk samen te voegen tot één gemeente. Ook blijkt daaruit, dat hij zijn standpunt tne opzich te van een grenswijziging tussen Bever wijk en Velsen heeft gehandhaafd. Dat de fusie doorgaat, beseft dus nu wel iedereen, ook de Heemskerkers, die destijds zo fel hebben gereageerd op het voorstel van de minister. Het gemeente bestuur van Heemskerk heeft toen een nieuw plan voor de IJmond-Noord doen ontwerpen door de stedebouwkundige de heer Zuiderhoek om daarmee uit de be- stuursimpasse te geraken. Het nieuwe plan heeft echter geen schijn van kans, zo vernamen wij van welinge lichte zijde. Het nationaal Plan Bureau heeft er allerminst gunstig over geadvi seerd. Het zou zowel voor Heemskerk als voor Beverwijk het beste zijn indien de fusie spoedig afkwam, omdat er dan een einde komt aan tal van onbevredigende situa ties. De reeds gevolgde en nog te volgen procedure zal heel wat tijd vergen. Blij kens de brief die de minister op 24 sep tember j.l. aan de raad van Beverwijk richtte, heeft de bewindsman Gedeputeer de Staten van Noordholland uitgenodigd een ontwerp-regeling voor de bestuurlijke indeling te maken. Wanneer die gereed is (voorzien van kaarten en toelichting), gaat dit voorontwerp naar de gemeente raden om advies. Pas hierna komt het voor-ontwerp plus adviezen bij de minis ter, die daarna zijn wetsontwerp kan op stellen om het vervolgens bij de Tweede Kamer in te dienen. Het is, gezien deze lange procedure, niet aannemelijk dat de samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk alsmede de grenswijziging tussen Velsen en Bever wijk, 'nog in het volgende jaar zul len plaats vinden. In Beverwijk verwacht men, dat mogelijk 1 juli 1962 het wets ontwerp wet kan zijn geworden. 'Advertentie van 745.— voor 650.- dubbele achtervering, 3 versn., pracht model, speciaal dubbelzit van 765.voor Tevens koopjes in diverse andere merken en modellen BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Eemstroom van Dagemham; Socrates, Ant werpen; Nautic, Skoghall, hout Zaandam; Stad Maassluis, Pepel, erts Hoogovens; Neptun, Antwerpen; Marie, Sundsvall; Ol- horn, Delfzijl; Libertas, Barcelona; Telfa, Mariestad: Birkenau, Antwerpen; Kenne- merland, Hamburg; Hinde, Londen; Oranje, Londen; Afiena, Valdemarsvik, hout Zaan dam; Marianne, Rotterdam; Overijsel, Rot terdam; Ladon, Antwerpen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Draco van Rotterdam; Midas, Rotterdam; Mrivia, Paramaribo; Eos, Rotterdam; Cly- toneus, Liverpool; Wittelind, No.rtalje; Fle voland, Grangemouth; Ternoy, Rotterdam. Woensdag vertrokken in IJmuiden: Al tair naar Kemi; Spaarnestroom, Newport; Tim-S, Uddevalla; Keerkring, Biak; Heim- dal, Emden; Ali, Etugsund; Burnhope, Ko penhagen; Amigi, Great Yarmouth, kunst mest van Hoogovens; Martha Ahrens, Rot terdam; Bamse, Antwerpen; Minos, Rotter dam; Kellia, Curagao; Fina Tunesie, Duin kerken; Peregrine, Harlingen; Lizard, Lon den; Canopus, Hamburg; Togokust, Ant werpen; Louise Bornhofen, Hamburg; St. Jean, Rotterdam; Lesem, Skutskar; Wex ford, Boston, stijfsel van Wormerveer; At las, Rotterdam; Scotstoun, Mena el Amah- di; Domsheide, Monrovia; Tri to, Rotter dam; Pygmalon, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Puerto de Ayamonte naar Vastervik; Dido, Kopenhagen; Vechtstroom, Cardiff; Hector, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). In het Concertgebouw te Haarlem wordt op 30 september en 1 en 2 oktober een Pasar Malam gehouden ten bate van de spijtoptanten. De Pasar wordt georgani seerd door de amusementsvereniging T.O.V.O. Vrijdag treden van 14 tot 24 uur de „Royal Hawaiian Minstrels" op. Verder is er alle drie dagen een optreden van de dansgroep „Rarnayana". Zaterdag is naast die groep het orkest „The hot jumpers" van de partij, zondag wordt de dans muziek verzorgd door de „Real Room Rockers". Men zal zich drie dagen lang kunnen amuseren in de gezellige oosterse sfeer; vrijdag en zaterdag van 1424 uur, zon dag van 1419 uur. De foto geeft een beeld van een van de schilderachtige gedeelten van de gemeente Velsen, namelijk de huisjes en huizen in Velsen-Dorp. Rijkswaterstaat gaat de punt van het dorp, die in het Noordzeekanaal steekt, er afhalen. Daartoe moeten enkel4 huizen worden afgebroken. Wanneer men daarmee denkt te beginnen, is nog niet bekend, maar lang zal het niet meer duren. Bewoners hebben al een aanschrijving' gekregen, waarin de onteigening door Rijkswaterstaat wordt aangekondigd. Te zijner tijd worden afgebroken de percelen van de heer Bresser (die er een schildersbedrijf heeft), een smederij, de sigarenwinkel van de heer Zijlstra, de zaak van de heer Ales (consumpties), de groentezaak van de heer Van Honk, het cafeetje van de heer Bruijns, het kantoor van notaris W. Boerlage en het pand van garagehouder H. van Gameren. Het zijn alle oude panden. Op de plaats waar thans het fraaie kantoor van nota ris Boerlage staat, was voor 1908 nog een hotel. Dat heette hotel „Appeldoorn" zo genoemd naar de twee dames Appeldoorn. In 1908 werd dit hotel afgebroken en het kantoor van de heer Boerlage gebouwd. Aan de Stationsweg is nu nog het garage bedrijf van de heer Van Gameren geves tigd, dat vroeger een stalhouderij was. Op de muur staat nog te lezen „Stalhou der Appeldoorn". Recht tegenover de ga rage staat een knus huisje, dat in de ne gentiende eeuw bij de aanleg van het Noordzeekanaal nog gediend heeft als op zichterswoning. Het staat het dichtst bij het water van het Noordzeekanaal. Het cafeetje aan de Meervlietstraat bestaat ook al heel wat jaren. Al drie decennia staat hier de heer Bruijns achter de tap kast. Sigarenmagazijn J. Zijlstra is ook gedoemd te verdwijnen. Zo ook de zaak van de heer A. Th. Ales, waar vroeger een snoepwinkeltje was. Hier kon men een „cent van blad" kopen. In de zaak van groenteboer T. van Honk was voor vijftig jaar een café gevestigd, genaamd „Het Rode Hert". Onvermijdelijk Over enkele jaren zal niets meer aan dat hoekje in Velsen-Dorp herinneren. De kanaalverbreding gaat onherroepelijk door. De bewoners van de genoemde za ken zullen zich in het onvermijdelijke moeten schikken. Zoals de heer Bruijns zegt: „Je doet er niks tegen". Zijn vrouw vraagt zich nu af, waar ze zullen komen te wonen en vooral of het mogelijk is de zaak voort te zetten. Meneer hoopt bin nenkort vijf en zestig te worden; „maar daar heeft het Rijk niets mee te maken. Al wil ik tot mijn tachtigste in de zaak blijven De heer Van Gameren, die de eerste stalhouderij in Velsen had, maar later (in 1947) op het vervoer per auto overging, zal het ook aan zijn hart gaan, dat hij eruit moet. Aan de gevel hangen stenen paardekoppen, die hij als herinnering aan zijn zaak* die al vanaf 1908 in het pand aan de Stationsweg is ondergebracht, zal meenemen. „Ze hebben me al eens vijftig gulden per stuk geboden, maar ik hou ze zelf." Het hangt van de gemeente af wanneer het werk zal beginnen. Zij staat voor de taak de bewoners van die oude huizen in Velsen-Dorp aan een andere passende wo ning te-helpen. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Elisabeth M., d. v. R. R. van der Eist en J. M. Ekkers; Andries, z. v. J. Pruijmboom en H. M. van Wanrooij; Jurgen L., z. v. J. T. Boontje en W. M. Scholte; Richard C. B., z. v. H. B. Wisker en A. M. van der Leden; Petronella J. A„ d. v. G. Müller en E. Sterken; Frederica M., d. v. A. P. Komen en E. C. Snijders; Alfred N., z. v. P. J. van der Pel en M. A. A. Zuur bier. ONDERTROUWD: A. de Jonge en H. de Vries; G. J. M. Smithuis en T. M. Voor huis; P. J. Tauecchio en A. Huhl; A. T. Veltmeijer en M. van der Sluis; G. van der Heide en A. G. Verheijden. GETROUWD: J. Stadt en H. Ketting; H. Marx en P. A. M. Hoenderdos; A. J. Beemster en E. H. C. Berben; J. H. Lieuwes en C. van Egmond; G. van der Sluis en T. Brinkman; E. Boontjes en L. Vogel; R. Breeuwer en E. A. Schaegen; H. Teeling en J. Hermans; C. J. Dobber en M. J. Holt- haus; C. L. Alders en M. C. Dekker; J. Hoe ben en C. M. Rumping. OVERLEDEN: J. Zwakman, 62 j., wedn. van M. Veerbeek; D. Bakker, 70 j., geh. met R. Oosterhout; A. W. Millenaar, 75 j., geh. met A. N. Kramer; J. B. W. Wester burger 68 j., geh. met A. J. Roemer. THE SMASH VERGADERDE De Castricumse volleybalvereniging The Smash heeft haar jaarvergadering gehou den. Voorzitter H. van 't. Loo memoreerde in het kort de succesvolle resultaten van het afgelopen jaar. Secretaresse Turkstra en penningmeesteresse T. van 't Loo kon den zich ook al in optimistische geest uit laten. Bij de bestuursverkiezing werd mej. Van 't Loo opgevolgd door mej. T. de Bus- ser, die dus nu de financiën gaat beheren. Secretaresse Turkstra werd herkozen. Met betrekking tot het komende seizoen werd bekendgemaakt dat de vereniging weer met drie herenteams en twee dames teams aan de bondscompetities zal gaan deelnemen. Ook een jeugdteam zal worden ingeschreven. Het traditionele Pinkstertoernooi staat ook weer op het programma en tot trainer werd weer met algemene stemmen hei-be noemd de heer A. Krijgsman. Beverwijk heeft een tekort van 1.650.000 op de begroting voor 1961 staan. Vorig jaar was het begrotingstekort nog 1.265.000 zodat het verschil niet zo groot is. Het nadelig verschil tussen de geraamde inkomsten en uitgaven bedraagt tweehonderd duizend gulden. Het begrotingswerk is in de laatste jaren onder weinig uitzicht biedende en voor Beverwijk hoogst onbevredigende omstandigheden verricht. Gehoopt werd, dat de reeds lang in het uitzicht gestelde wettelijke voorzieningen, die de gemeentelijke arbeid een gezonde financiële basis zouden geven, tot stand zouden worden gebracht. Deze hoop is echter niet in vervulling gegaan. Onder de huidige wetgeving is de enige mogelijkheid om de steeds stijgende te korten op de begroting te dekken, een zo genaamde subjectieve verhoging van het basisbedrag der algemene uitkering uit het gemeentefonds. In '58 kreeg Beverwijk zo'n uitkering. Voor 1959 en ook voor 1960 werd de minister wederom een dergelijk verzoek gedaan. Doch een antwoord heeft men in Beverwijk tot dusver niet ontvan- gen. In hun uitvoerige toelichting op de be groting, wijzen B. en W. van Beverwijk op de door de regering aan de orde ge stelde sanering van de begrotingen voor 1959 en 1960. Bij de berekening van de ze „saneringsbijdrage" zal worden uitge gaan van de opbrengsten die bij heffing kunnen worden verkregen in de gemeen ten zelf. „Verhoging van de tarieven is slechts aanvaardbaar voor zover het prijs beleid van de regering zich daartegen niet verzet", zeggen B. en W. Verlaging echter, zou zeer op prijs worden gesteld. Gasprijs omlaag En de mogelijkheid dat in Beverwijk een tariefsverlaging kan worden doorge voerd is blijkens de begroting aanwezig. Namelijk een gasprijsverlaging: Dank zij het teruglopen van de steenkolenprijs zal dat mogelijk zijn. Op de begroting van het gasbedrijf wordt voor 1961 nl. een winst van 180.000,- geraamd. Deze winst zouden B. en W. gedeeltelijk willen ver minderen met 100.000,- Een voorstel tot gasprijsverlaging zal t.z.t. bij afzonderlijke voordracht worden gedaan aan de raad. Onprettig is echter, dat Beverwijk genoodzaakt is diverse ta rieven te verhogen om zo te komen tot een gedeeltelijke dekking van het begro tingstekort. Overwogen is een verhoging van de straatbelasting (meerdere op brengst 75.000). Naar is ook de verho ging van de heffing van reinigingsrechten met twee percent van het huidige bedrag van 2,-. Het rioolafvoerrecht, dat thans drie percent van de kadastrale huurwaarde be draagt, willen B. en W. echter niet ver hogen, omdat een verhoging te zwaar zou drukken. Maar de straatbelasting en de reinigingsrechten moeten wel omhoog, al dus het gemeentebestuur. Met de verla ging van de gastarieven kan een lid van het college zich niet verenigen, evenmin als met een verhoging van enkele gemeen telijke belastingen. De meerdere uitgaven belopen voor 1961 Blijkens de begroting voor 1961 wor den onder andere de volgende bedragen door de gemeente Beverwijk uitgegeven: nieuw fotocopie-apparaat voor de poli tie 975,kleding brandweerlieden 1950.— Wijk aan Zeeër Reddingsbri gade 1000,kosten van toezicht op de baders 4080,—; straatverlichting 218.980 (waarvan 30.150,— voor gas verlichting!); aandeel in kosten Be scherming Bevolking 33.628,reclas- seringsverenigingen 1000,Dieren bescherming 100,—; inenting tegen kinkhoest 1500,—; bestrijding t.b.c. 1350,—; kosten wijkverpleging, kin- derzorg enzovoort 36.760,subsidie ziekenhuizen f25.000,kosten school- artsendienst 20.000.—; schooltandver- sorging 24.471,—; subsidie aan ver enigen, die van „Velserbad" gebruik maken f 4.000; subsidie drankbestrij ding 50,—; rattenbestrijding 5.000,—: bijdrage geestelijke volksgezondheid 20.000,—; onderhoud straten en plei nen 275.000,—; kosten zandstrooien en sneeuwruimen 30.000,jaarwedden onderwijzers (l.o.) 385.000,onder houd schoolgebouwen 47.000.sub sidie jeugdverenigingen 30.000.—; volksfeesten en concerten 13.000,—; ;ubsidie Hoogovenschaaktoernooi 1000; subsidie stichtingen voor werkende jeugd 21.750,—; kosten verpleging u-me krankzinnigen 306.000.onder steuning behoeftigen f 363.000,on- lersteuning oorlogsslachtoffers 120.000; mtspanning bepaarden ƒ1200,kosten ontwerpen uitbreidingsplan 60.000, een bedrag van 1.121.600.,-. Hogere uit gaven zijn geraamd voor het onderhoud van straten en pleinen, de aanleg van straatverlichting, onderhoud van plantsoe nen, de begraafplaats, de exploitatie van de rioolwaterzuiveringsinstallatie (men heeft veel schade geleden van de afval stoffen van de voormalige vismeelfabriek) Meer uitgaven vragen ook het gemeente lijke lyceum, de bibliotheken, inrichtingen voor hulpbehoevenden en gehandicapten. Op de uitgavenstaat komt ook een subsi die voor aan de Beverwijkse Sociaal Cul turele Raad van 18000,- De bijdrage in de kosten van de rhbs (de dependance te Beverwijk) wordt 38.500,- minder geraamd voor 1961. Meer inkomsten verwacht men uit het gemeen tefonds, uit belastingen. Men heeft de bij drage van derden in de kosten van onder houd van plantsoenen begroot op een meerdere inkomst van 29.300,-. „Wij willen", aldus B. en W. in hun nota aan de raad, „niet beweren, dat er voor Beverwijk, ook in financieel opzicht helemaal geen hoop meer is." Het ge meentebestuur wil niet aannemen, dat de wetgevers niet bereid zouden zijn een be vredigend financieel statuut te verlenen. De openbare behandeling van de begro ting zal op 23 en 24 november plaats hebben. De gemeenteraad van Beverwijk, het gemeentebestuur en hoofden van dienst zullen op vrijdag 28 oktober een excursie maken langs systeembouw-objecten in verschillende steden in ons land. Onder meer zal in Den Haag een kijkje worden genomen, alsook in de nieuwe fabriek van woningen van de firma Dura in Rotter dam. In het algemeen zal tijdens deze excursie de aandacht gericht zijn op de systeembouw en de produktie en bouw van fabriekswoningen. GROENTEPRIJZEN BEVERWIJK, 28 september. Andijvie 2346 cent per kilo; bloemkool 2246; sla 418; spinazie 2369; postelein 1734; bospeen 1431; waspeen 1022; tomaten 2367; snijbonen 34110; sperziebonen 34—89; prei 10—22. Advertentie Wat is een kapokvezel? Een luchtkussentje met vochtwerend waslaagje. Altijd kurkdroog! Lekker zachttoch stevig. En hoe is 't gewicht? Licht ais een veer. Makkelijk op te maken. En 't uiterlijk ziet u... Prachtig Een Keurkapokmatras? Een echte. Kijkt u maar naar de keurlabel. Beter kan ik u niet raden! KEURKAPOKMATRASSEN zijn o.a. verkrijgbaar bij SNELLIUSSTRAAT 23 - TELEFOON 5653 PLANETENWEG 38 - 42 - TELEFOON 5991 PRES. KRUGERSTRAAT60 - TELEFOON 4129 PRES. STEYNSTRAAT 47-49 - TELEFOON 4769 KENNEMERLAAN - TELEFOON 5537 LANGE NIEUWSTRAAT/MARKTPLEIN - CENTRUM GALERID TELEFOON 5205 MARKTPLEIN HAARLEMS BEDDEN SPECIALIST Jansweg/Stationsplein - Tel. 14329 Zandvoort - Kerkplein - Tel. 3430 Amsterdam-W. - Hoofdweg 480 - Tele foon 85511 - Eigen matrassenmaker VERWULFT .9 - TELEFOON 10657 - HAARLEM VOOR KEURKAPOKMATRASSEN GEN. CRONJÉ5TRAAT 19 TELEFOON 53878 Vrijdag 30 september zal het 38 jaar ge leden zijn dat de heer P. Brakenhoff te Castricum bij het Provinciaal Waterleiding Net van Noordholland als fitter werd aan gesteld. Sindsdien heeft hij zich opgewerkt tot hoofdfitter. Voor de heer Brakenhoff is op 30 sep tember echter de tijd gekomen om afscheid van de dienst te gaan nemen want op die dag zal hij namelijk ook de pensioengerech tigde leeftijd hebben bereikt- In besloten bedrijfsverband zal vrijdag middag in Terpsichore te Beverwijk af scheid van de heer Brakenhoff worden genomen. Om vijf uur zal er ook voor particulieren gelegenheid bestaan om afscheid van de heer Brakenhoff te nemen. Het is natuurlijk nog te vroeg, om nu reeds bepaalde conclusies te trekken, maar toch zijn er wel al aanwijzingen, die dui den op de mogelijkheden van bepaalde IJmond-clubs ten opzichte van het bezet ten van begerenswaardige of minder in trek zijnde plaatsen op de ranglijst- Zo heeft het er de schijn van, dat De Kennemers dit seizoen weer meer zullen moeten letten op de onderste dan op de bovenste plaats. Vooral de 62 nederlaag van de vorige week tegen WFC vinden we een veeg teken. VVB zal het, ondanks het feit, dat de drie tot dusver gespeelde wedstrijden slechts twee winstpunten opleverden, ver moedelijk wel redden, want niet vergeten mag worden, dat het in twee van deze drie wedstrijden tegen sterke tegenstanders ging en toch werd slechts met 20 en 12 verloren, respectievelijk tegen West-Frisia en thuis tegen QSC. Ten opzichte van Vitesse moeten we ons enigszins gereserveerd uitdrukken. De 80 nederlaag tegen QSC zou namelijk in de richting van de onderste plaats wijzen, maar het gelijke spel van zondag j.l. tegen het sterke Alcmaria Victrix opent weer betere perspectieven. In de derde klasse A heeft ADO tot dus verre meer bereikt vijf punten uit drie wedstrijden dan we bij de aanvang van het seizoen verwacht hadden. Of de Heemskerkers echter tot de kampioens pretendenten zullen blijven behoren, wil len we nog even afwachten, hoewel we di rect willen toegeven, dat het 11 gelijke spel van de vorige week tegen Egmondia in de goede richting wijst. DEM drie punten uit drie wedstrijden en Beverwijk één punt uit drie wed strijden hebben nog niet direct voor daverende prestaties gezorgd. Bij DEM, vrezen we, laat ook dit seizoen de produk- tiviteit van de voorhoede weer te wensen over en een deel van Beverwijks verjongde ploeg mist nog de nodige routine. Hoewel we in Wijk aan Zee niet direct een kampioensploog zien, geloven we toch. dat de badplaatsbewoners voor elke club. die kampioensaspiraties blijkt te hebben een lastige tegenstander zal zijn. Tot de in deze zin bedoelde clubs reke nen we ook CSV. Uit drie wedstrijden wis ten deze Castricummers vijf punten te be halen, hoewel de tegenstanders Wijk aan Zee, DTS en DEM toch niet de gemakke lijkste waren. Na de stevige inzet van het seizoen tegen DTS (73) vielen de pres taties van de volgelingen van de ex- VSV'er Hazeveld zondag j.l. tegen Wijk aan Zee wat tegen. Toch geloven we, dat Velsen in deze competitie nog wel van zich zal doen spreken. Dat de gemeente Velsen het volgende seizoen öf in Kinheim óf in Terrasvogels een derde klasse-vertegenwoordiger zal krijgen, staat onzes inziens nog lang niet vast. De twee punten van Kinheim uit drie wedstrijden en het ene puntje van de Terrasvogels eveneens uit drie ontmoe tingen, zijn nu niet direct bepaald bemoedi gend. Altijd voorradig bij de MATRASSPECIALISTEN MARKTPLEIN Woninginrichting A. J. BRASSER KONINGSPLEIN 8 I1MUIDEN De Visserij Maatschappij „Vlaardingen" n.v. heeft vier stoomloggers, die al ge ruime tijd opgelegd waren, voor de sloop verkocht, namelijk de Dina VL.203, Jupi ter VL.206, Uranus VL.207 en de Frida VL.208. De Firma C. van Toor Hzn deed afstand van haar enige schip, de stoom- logger Joh. van Toor VL.53, die eveneens gesloopt zal worden. Van Vlaardingen ne men nu nog twee stoomloggers aan de visserij deel en wel de Clara VL.172 en de Hennie VL.216 beide van de Visserij Mij „Vlaardingen". Na de motortrawler Cornelis den Duik KW.144, die maandag voor de eerste reis ter visserij is vertrokken, zijn wederom twee nieuwe schepen in de Vissershaven aangekomen. Als eerste arriveerde deze week de kotter Alie WR.59, welke gebouwd is bij de Scheepswerf C. Amels in Mak- kum voor rekening van de rederij J. den Bokkel te Den Oever. Dit vaartuig meet ruim 90 reg. ton bruto, is 25.60 m. lang, 6.00 m. breed en 2.80 m. diep. Als hoofd motor heeft het de beschikking over een 375 pk. Kromhout dieselmotor. Voorts is de kotter Maartje Jacoba KW.137, afkom stig van de werf N.V. Stami te Dordrecht, in IJmuiden aangekomen. Dit schip meet 85 bruto reg. ton, is 23,90 lang, 5,90 m. breed en 2,66 m. diep. De voortstuwing geschiedt door een 220 pk. Brons motor. De „Maartje Jacoba" is gebouwd voor de rederij A. Vooijs G. Vooijs te Katwijk aan Zee. Utrecht. Geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde: mej. T. Schipper, Heemstede.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7