VELO Z« Stormvogels en Alkmaar deelden na aantrekkelijk duel de punten Velsen deelde punten met SEW, CSV verpletterde ZAP (6-1) Strawberries bracht Amsterdam IV in Beverwijk kleine nederlaag toe De Graaf beste speler bij IJmuidenaren P. v. d. Berg heeft kans op provinciale damtitel Jeugd en Muziek in 't komende seizoen 7 Kinheim ZMG verliest van ADM (1-2) UIT Rode Kruis-korpsen oefenden in duinen Gontactfeestavond van oud-onderofficicren VOETBAL IN KENNEMERLAND ADO DEM CSV Jong Hercules HOCKEY IN DE IJMOND IEV-DSS 4-4 Ds. N. O. Steenbeek deed zijn intrede natuurpermanent Dameskapsalon JAN SUYK Postzegel-expositie in Castricum STOFZUIGERS Foto-expositie van éénjarige vereniging Eervolle nederlaag van „IJmuiden" Om 't clubkampioenschap van Nederland dammen MAANDAG 3 OKTOBER 1960 In een zeker niet onaantrekkelijke wed strijd hebben Stormvogels en Alkmaar in een voor de bekercompelitie geldende wed strijd de punten gedeeld. Het werd 22 en deze uitslag gaf de verhouding goed weer. Alkmaar demonstreerde in het veld vaak aantrekkelijk voetbal, hetwelk wel zeer afweek van het bekende Noordhollandse speltype, maar vijf kwartier lang sprong het óf slordig met de kansen om, öf had men met het te korte spel tegen de reso luut ingrijpende Stormvogels-defensie geen succes. In de Stormvogels-voorhoede zorg de Bakker voor de beide doelpunten, maar was Siem de Graaf voor ons de beste speler. Van de aftrap af ontspon zich een en thousiast partijtje bekervoetbal, waarbij aan beide kanten soms aardige staaltjes voetbal werden vertoond. Tot een dragelijk schot kwam het echter vooralsnog niet, zo dat De Graaf en zijn collega Houtkooper voorlopig rustig konden toezien. Bij Alkmaar was het vooral de vleugel J. VisserTym, die de aandacht op zich vestigde. Toen laatstgenoemde na een kwartier spelen zijn partner een uitge kookte pass gaf, kwam deze in uitstekende schietpositie alleen voor De Graaf te staan, die echter het harde schot niet minder fraai wist te stoppen. Over het geheel genomen bleven de Alk- maarders hun aanvallen beheerster opbou wen en was ook hun positie-kiezen beter en sneller, maar wanneer aan de andere kant Snoeks en De Graaf zich met de aan val bemoeiden, dan werden ook daar meer malen „bekeken" passes uitgedeeld. In een dezer gevallen kwam Van der Waal in goe de schietpositie, maar hij zag zijn schot door de paal gestopt. Na 25 minuten spelen zakte het tempo wat aan Kaasstad-zijde en deed Storm vogels zich meer gelden. Spil Peggeman was evenals zijn collega Pirovano aan de overzijde echter een geducht strui kelblok, zodat doelman Houtkoopers rol als toeschouwer nog niet was uitgespeeld. De Graaf echter moest er nog wel eens aan te pas komen en eenmaal stopte hij een harde schuiver van Engelsma als zeer fraai. Tegen de rust domineerde Alkmaar wederom. Menige aanval werd knap op gebouwd, maar Janssen c.s. verdedigden stug. Toch kreeg linksbinnen Tijm eenmaal een uitstekende scoringskans, doch hij schootoverigens ook te zacht tegen de uitlopende De Graaf aan. Rust 0—0. Tien man Ondanks het feit, dat Alkmaar al spoedig in de tweede helft door het uitvallen van rechtsback Tijm met tien man speelde, kreeg linksbinnen Tijm in deze periode een unieke kans om de score te openen. Hij sprong echter wat nonchalant met deze kans om en de bal vloog dan ook enkele meters naast. Toen Tijm weer in het veld kwam, ging hij op de rechtsbuitenplaats spelen en nam Buys de backplaats in. Peggeman op dreef Na een kwartier spelen ging het publiek zich meer met de wedstrijd bemoeien en kwam Stormvogels tot een aantal gevaar lijke aanvallen, maar steeds weer was het Peggeman, die een IJmuidens doelpunt in de weg stond. In de 20ste minuut kwam rechtsbinnen W. Visser oog in oog met De Graaf te staan. Hij trachtte deze te om spelen, maar de Stormvogels-doelman ver ijdelde dit op knappe wijze. Direct hierop kreeg de Stormvogelsmiddenvoor Bakker de kans van de dag, maar hij schoot hoog over. In de volgende minuut maakte hfj ech ter na een pass van de onvermoeibare De Graaf z\jn fout goed door Houtkooper on houdbaar te passeren (10). Alkmaar gooide er nu nog een schepje op, kwam inderdaad wat in de meerder heid, maar èn door het wel wat te kort houden van het spel èn door het paraat zijn van de IJmuidense defensie kwamen de Kaasstedelingen niet tot doelpunten. Dit kwam Stormvogels na een half uur spelen wel. Weer deelde De Graaf een goe de pass uit en weer was het Bakker, die Houtkooper onhoudbaar passeerde (20). Dit werd de mensen uit de eredivisie toch wat tc machtig en in de volgende mi nuut besloot Tijm een mooie aanval met een dito doelpunt (21) en twee minuten later bekroonde middenvoor Engelsma een snelle solo-ren met een onhoudbaar schot. (2—2). De strijd om het winnende punt was uiterst spannend. Vlak voor het eind loste Snoeks een vliegend schot, dat Houtkooper echter keurig stopte. Een nog fraaier kans hij stond alleen voor de IJmuidense doelman kreeg Engelsma, maar weder om greep De Graaf met succes in. Eind stand 2-^-2. KFC versloeg ZFC eveneens in een bekerwedstrijd met 21. Wat in bijna twee jaar Kinheim ZMC op „Tussenwijk" niet was overkomen, ge beurde zaterdagmiddag tijdens de minder prettige wedstrijd tegen het sterke ADM- elftal, dat niet alleen het ongeslagen re cord in deze twee jaar op eigen terrein van de Kinheimers heeft gebroken, maar bovendien de geelzwarten in hun mars naar de top gevaarlijk stuitten. Meteen dient hierbij te worden opgemerkt, dat de wedstrijd in de eerste speelhelft van pri ma gehalte was, doch dat (opnieuw) een uiterst zwakke leiding in de tweede helft de strijd tot een rommelig en onaange naam spel liet komen. Weliswaar kwamen de Amsterdammers met een fris en vooral constructief spel tot mooie combinaties, die dan ook wel een zege mochten inhouden, maar de Kin- heim-aanvallen waren gevaarlijker dan die van de gasten. ADM wist het met dc aan vallen overigens niet verder dan tot de Kinheim-achterhoede te brengen. Kinheim daarentegen gaf de ADM-doelman voldoen de werk om zijn doel schoon te houden Kinheim begon uitstekend met veelbelo vende aanvallen, waarbij Nieuwenhuis een hard en ver schot nauwelijks zag bedwon gen tct hoekschop. Maar daarna nam ADM het initiatief over en moest Kinheim zich in de verdediging terugtrekken, waar in de halflinie Sparreboom c.s. en ten slotte doel man De Boer zich geducht moesten weren Dit ging hen goed af, zodat ook de Kin heim-aanval weer kon worden ingezet. Uit een verre inworp kreeg Jan Bax de bal die vrijstaande de doelman kon omspelen en scoren (1-0). ADM moest nu alle zeilen bijzetten maar Kinheim kwam niet tot meer doel punten. Onmiddellijk na de hervatting na men de gasten bezit van het veld Kinheim vex-dedigde met flair de voorsprong, totdat een dekkingsfout, de ADM-linksbinnen in staat stelde de gelijkmaker te scoren (1-1) De strijd kreeg nu een veel vinniger aan zien en het was bepaald jammer, dat de leiding in de beslissingen weifelde, wat de Kinheimers zich bijzonder aantrokken. Zij gingen wat al te demonstratief te werk en dit was het moment, waarop de scheidsrechter van de geelzwarten geen goed meer kon zien. De felle strijd om de leiding en de verhoudingen binnen en bui ten de lijnen gingen ontaarden. ADM hield echter het betere veldspel, waaruit na 25 minuten een verre kogel doelman De Boer volkomen verraste (1-2). Hierna kwam Kinheim fel terug, maar vond de vaak paniekerige verdediging toch in staat ->m onheil te voorkomen in de steeds onvriendelijker wordende strijd. Een onge lukkig ogenblik van doelman De Boer werd uitgebuit. De Boer wist de strafschop zelfs tweemaal achtereen te stoppen. Advertentie en tóch THUIS! Met PHILIPS TELEVISIE gezellige winteravonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER TROMPSTRAAT 68 - TEL. 5198 - 8191 In het provinciaal duinterrein te Castri- cum heeft zaterdagmiddag een districts oefening van rode kruiscolonnes uit Kcn- nemerland plaats gehad. Leden van korp sen uit Heiloo, Alkmaar, Zaandam, Be verwijk en Amsterdam hebben in het ter rein gehandeld alsof er twee vliegtuigen met elkaar in botsing waren gekomen. Het betrof hier een zweefvliegtuig en een verkeersvliegtuig. Overal lagen ge wonden en de rode kruis-leden hadden de zorg over hen. Als „slachtoffers" fungeer den scholieren van de hoogste klassen van Castricumse scholen. Verschillende hoge functionarissen van het Nederlandse Ro de Kruis waren aanwezig om de oefening gade te slaan. De geslaagde oefening werd besloten met een maaltijd in de open lucht verzorgd door de keukenploeg van het Ro de Kruis. De Bond van Oud-Onderofficieren afde ling Velsen heeft zaterdag weer een pret tige contactfeestavond in de „Griffioen" gehouden, die grote belangstelling trok. De Fireflies speelden op vlotte wijze ten dans en conferencier Van der Veen zorgde met praatjes en liedjes op gezellige wijze voor de afwisseling. Voorzitter A. Nederhand vertelde aan het begin van de avond, dat de afdeling hoofdbestuur is gevraagd de jaarvergade ring dat jaar in Velsen te. willen houden. Er zal dan tevens een jubileumfeestavond worden gehouden in aansluiting op de jaar vergadering. Er is al een jubileumfonds gesticht, dat de benodigde 800 bij elkaar moet krijgen. „Kunst na Arbeid" speelt 8 oktober in Beverwijk De toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" uit Bevearwijk, geeft zaterdag 8 oktober in het Kennemer theater haar eerste to neelavond van dit seizoen. Opgevoerd wordt „Het straatje", toneelspel in vier bedrijven van Hans Nesna. De regie is van mevrouw Ruth Snel. Deze toneelvoorstel ling wordt met een bal besloten, onder lei ding van Dick Heemskerk en op muziek van het „IJmond Kwintet". WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar.de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Met een klein beetje meer geluk had Velsen zeker meer dan één punt uit Nibbixwoud mee naar huis kunnen nemen. Vooral in de eerste helft was Velsen dc betere ploeg, maar verscheidene keren stonden lat en paal een Velser doelpunt in de weg. Pieterman had bij een snelle uitval suc ces en schoot onhoudbaar raak (0-1). Maar nog voor de rust kon SÉW het tem po iets opvoeren en stond Velsen met 2-1 achter. Na de hervatting zat Velsen direct fel op de bal en de thuisclub werd geheel op haar speelhelft teruggedrongen. Wel bracht Pieterman een treffer op zijn naam (2-2). Velsen was nu in het offensief en voort durend stond het doel van SEW onder druk. Hoogzaad gaf Velsen een voorsprong, maar de thuisclub ondernam verwoede po gingen om weer gelijk te komen. Kort voor het einde slaagde zij hierin (3-3). De welstrijd tussen ADO en het Haar lemse THB werd nog gespeeld voor de jubileumbeker van de HVB. De Haarlem mers lieten heel wat beter sp°) zien dan de hoger geplaatste Castricummers. Wel eisten dezen het spel de eerste 20 minuten voor zich op, maar zij stuitten steeds op de buitengewoon goed spelende THB-doel- man, die enige zeker lijkende treffers van Van Duivenvoorde en De Wit wist te ke ren. Toen ADO de moed wat liet zakken, gingen de Haarlemmers meer in de aan val en na 37 minuten openden zij de score. Invaller-doelman Rutte ging hierbij niet helemaal vrij uit. In de tweede helft gaven de Haarlem mers opnieuw de toon aan en na ongeveer 20 minuten vergrootten zij de voorsprong tot 0-2. De thuisclub redde na een half uur spelen de eer, toen Nico van Tunen een strafschop feilloos in een doelpunt om zette (1-2). ADO probeerde in de resteren de tijd nog gelijk te komen, maar THB stond dit niet toe. In de vriendschappelijke wedstrijd die DEM tegen Rood-Wit. speelde en met 2-3 verloor lieten de Amsterdammers beter voetbal zien. Vooral in de tweede helft lie ten de Wijkers slechts spel zien. Bij een snelle aanval van Rood-Wit schoot Reuse onhoudbaar langs doelman Aardenburg (0-1). De vreugde der Amsterdammers duurde echter niet lang, want halfspeler Beentjes van DEM loste onverwacht van ver voor de middellijn een kogel die de Amsterdamse doelman totaal verraste (1-1). Maar nog voor de rust was het weer Reuse die Rood-Wit aan een voor sprong hielp (1-2). Na de hervatting zal DEM het eerste kwartier goed op de bal en Pijnen maakte gelijk (2-2). De strijd ging nu gelijk op, maar bij een verrassende uitval van Rood- Wit werd het 2-3. Wel kreeg DEM in de laatste minuten nog de kans om gelijk te maken, maar Starmans miste een straf schop. Dc Zwaluwen uit Anna Paulowna heb ben in Castricum een zware nederlaag (6-1) te slikken gekregen. Vooral na de rust zat er geen verband in de polderse ploeg. Linksbinnen V.d. Berg van ZAP opende met een fraaie schuiver de score, maar nog voor rust maakte Van Maarle- veld gelijk. In de tweede helft liep doelman Meuvel met Van Maarlevèld de bal in het eigen doel en dat betekende een goedkope voor sprong van CSV. Rechtsbuiten De Heer bracht de stand op 3-1, toen V.d. Valk de bal listig voor hem liet lopen Eickhof nam nummer vier voor zijn re kening en Stolk benutte daarna een straf schop, toen de doelman van ZAP rechts buiten De Heer vasthield (5-1). In de laatste minuten kon Eickhof nog maals het leer achter keeper Meuvel de poneren. De verdediging van ZAP was de kluts kwijt en kon niet meer de kracht opbrengen om terug te slaan, terwijl daar voor alle mogelijkheden aanwezig waren Want ook in de Castricumse defensie ram melde het af en toe. Zo ging ZAP met een 6-1 nederlaag naar huis terug. Voor de hockeyers in dc hoofdbond was het de tweede competitiezondag. De ove rige elftallen speelden nog enige vriend schappelijke wedstrijden om zich voor te bereiden op de competitie in de onder bond, die komende zondag begint. Promotieklasser Strawberries behaalde op eigen terrein een magere overwinning op Amsterdam IV. Het was vooral het voortreffelijk werd van beide doellieden, die de meeste aanvallen keerden. Het eni ge doelpunt werd pas in de tweede helft gemaakt, toen Van Offenbeek scoorde uit een korte hoekslag. Het bracht de thuis club de verdiende overwinning in een snel le, goede en bovendien prettig gespeelde wedstrijd. Eechtrop moest, op bezoek bij Alkmaar, in de thuisclub de sterkere erkennen. Het elftal was met twee invallers op stap ge gaan. Vooral invaller Van de Kamp speel de een uitstekende partij. Omdat Alkmaar feller speelde en beter combineerde, be haalde deze ploeg een verdiende overwin ning. Van de doelpunten werden er twee vóór en een na de rust gemaakt. In de tweede klasse F speelden in Wor- merveer Kraaien I en Strawberries II 2-2 gelijk, een uitslag waarmee de Strawber- ries-spelers niet ontevreden waren. In de zelfde afdeling was de wedstrijd Adelbors ten tegen Scheybeeck vastgesteld. De spe lers uit Beverwijk versloegen de Marine mannen met ruime cijfers, 7-1. Met de rust was de voorsprong nog slechts 2-1. Van de talrijke doelpunten namen de bei de buitenspelers Co Braun en Jos van Nieuwenhuizen er elk een voor hun reke ning; middenvoor Ton Groen was topsco rer met vijf doelpunten. Strawberries III speelde de voor de der de klasse D vastgestelde wedstrijd tegen Kraaien II. De thuisclub in Driehuis zege vierde met 3-1. Dit elftal van veel oude- getrouwen der vereniging speelt technisch goed en zeer solide. In de eerste helft werd Strawberries' voorsprong teniet ge daan; eerst na de rust kon de zege worden veilig gesteld. De doelpunten kwamen van C. Rijkeboer (2 x) en J. Otto. Voor de vierde klasse competitie ging Strawberries IV aan de Haarlemse Kle verlaan op bezoek bij de Saxenburgers en won met 2-1. Van Rij en Wedemeyer scoorden voor Strawberries. Dames-wedstrijden De tweede klasse wedstrijd Alkmaar- Eechtrop eindigde met een puntenverde ling door de uitslag 2-2. In een gelijk op gaande strijd werd enthousiast gespeeld. A.lkmaar nam tot twee keer de leiding (ruststand 1-0), die achtereenvolgens te niet werd gedaan door de dames R. Gor dijn en A. Duurtsema. Laatstgenoemde speelster liep goed in na een ingeschoten korte hoekslag In deze afdeling won Strawberries met 1-0 van Kieviten II, in welke ontmoeting Strawberries gastvrouw was. De overwinning, die Strawberries II da mes op eigen terrein behaalde tegen de speelsters van Siseo, werd pas na de rust Jong Hercules ging met vier invallers naar Vogelenzang. Ir. het begin liepen de Wijkers herhaaldelijk in de handig opge zette buitenspelval. VVSB had weinig moei te om al spoedig een 3-0 voorsprong te ne men. Jong Hercules zag echter het gevaar van een grote nederlaag in en trok wat meer ten aanval. Gestuwd door de midden linie verkleinden Jacobs en Hillegbrand de achterstand tot 3-2. Kort voor de rust maakte de thuisclub er echter 4-2 van. Na de hervatting was VVSB overwegend sterker en i werd 5-2. Hillegbrand schoot voor de tweede keer raak (5-3), maar het laatste kwartier was geheel voor de thuis club, die uitliep tot 7-3. Door het schitterend spel van de te Be verwijk wonende DCiJ-er Piet v. d. Berg in het afgelopen weekend is de kans zeer groot mei nog drie ronden in hei voor uitzicht dat een DCY-er de provinciale dam titel zal winnen. Maar ook de tweede plaats is van groot belang, omdat de twee eerst geplaatste spelers in het voorjaar 1961 kunnen uitkomen in het nationaal toernooi. De uitslagen luiden: 9e ronde: J. Verhey remise met P. v.d. Berg. J. H. Beeke wint van Leen van Rooy. J. Mekken wint van Luthart. E. Westerveld wint van v. Stralen. Ansems wint van J. Bus. Eddie Holslvoogd wint van A. den Doop. P. Heerde verliest van Arie Grooteman. 10e ronde: Piet van der Berg wint van Eddie Holstvoogd. J. Bus remise met Arie Grooteman. C. Westerveld verliest van P v. Heerde. De Rooy J. H. Ansems uit gesteld. J. Hekl wint van Den Doop. J. Verhey remise met J. van Stralen. J. H. Beeke wint van A. J. Luthart. Stand der deel nemers (uit 10) P. v.d. Berg 15, J. H. Bee ke 14, Eddie Holstvoogd 11, J. H. Ansems 10 (uit 8) J. Verhey 11, J. Bus 10, A den Doop 9, L. de Rooy 9, P. v. Heerde 10 (uit 9) J. van Straien 8 (uit 9) Arie Grooteman 7 (uit 9), J. Mekken 5 (uit 9) A. J. Luthart 3 (uit 9). De strijd om de titel gaat alleen nog tussen de DCY-er Piet van der Berg en J. H. Beeke (Gezellig Samenzijn). Zater dag aanstaande is in Zaandam de partij J. H. Beeke-P. v. d. Berg. P. v. d. Berg onfc moet Luthart en Grooteman. J. H. Beeke moet daarna nog spelen met van Stra len en Verhey. Dan heeft theoretisch nog kans J. I-I. Ansems, die nog 5 partijen moet spelen. In de eerste klasse heeft Leo Binkhorst (DCIJ) de leiding. Zaterdag eindigde de pax*tij Oostei-beek (Amsterdam) tegen Jonkhart (Zaandam) in remise. Zondag won Leo Binkhorst van Oosterbeek. Reeds eerder was gespeeld Binkhorst-Jonkhorst die in remise eindigde. Stand na twee x-onden: Leo Binkhorst Jonkhart 2, Oosterbeek 1. In de belangrijke partij Eddie Holstvoogd P. v.d. Berg gaf de Zaandammer het beste spel. Toen Eddie in een goede stand een verkeerd offer bracht, was de DCY-er er spoedig bij om de fout af te straffen en de winst te behalen. De kansen zijn nu zeer gi'oot, dat de Noordhollandse damtitel hoofd-en eerste klasse door DCY leden wordt gewonnen. EEÖANK6T O 9 Bij het bezoek van IEV aan DSS heeft de thuisclub een knap staaltje van vecht lust laten zien om een achterstand van 0-4 enige minuten voor het einde van deze voetbalwedstrijd in een 4-4 gelijkspel om te zetten. De IEV'ers waren in de eerste speelhelft zo overtuigend sterker dan de thuisclub, dat zij al na zestien minuten vier doelpunten op hun tegoed hadden. De Velsenaren begonnen dan ook met uitstekende combinaties, waaruit zeer vlotte aanvallen de DSS-verdediging onder loodzware druk zetten. Deze druk was niet te weerstaan en zo gebeurde het al na zeven minuten, dat Korver uit een hoek schop de bal ineens langs de DSS-doelman joeg (0-1). De thuisclub was eenvoudig niet in staat het spel te verplaatsen en het was Duin, die twee minuten later opnieuw succes had (0-2). IEV bleef het veld be- heei'sen, dx-ong ver op en zette DSS, dat maar geen uitkomst zag, tegen de muur. De vex-dediging werd totaal uiteen gesla gen, waardoor Duin na dertien minuten zijn tweede treffer kon plaatsen en de stand op 0-3 bracht. De krachtverhouding gaf de DSS'ers geen schijn van kans om zich los te werken en toen er zestien mi nuten waren gespeeld en Kramer met een hard en onhoudbaar schot de gasten in veilige haven liet wanen, beging IEV de fout het tempo te verminderen, het in alles kalmer aan te doen en hiex-door het middenveld steeds meer prijs te geven. Hiex-door kon DSS onder de dx-uk uitkomen en een eigen spel spelen, dat boveiidien niet voldoende werd opgevangen door IEV. Met soms aardige aanvallen kwam DSS wel tot de achtexTioede, maar zag eerst kans om een minuut voor de x-ust een tegendoelpunt te maken (1-4). Onmid dellijk van de aftrap af en in de laatste minuut voor het fluitsignaal werd de IEV- vex-dediging volkomen verrast en werd de stand al 2-4. Na de hervatting waren de rollen volle dig omgekeerd en kwam de IEV-verde- diging tegen een fel aanvallend DSS met de rug tegen de muur. Castricum beging in de tiende minuut een overtreding, die DSS een strafschop opleverde en in een doelpunt resulteerde (3-4). De IEV'ex-s had den te laat het gevaar ingezien tegen de nu hard werkende DSS'ers, die hun kans zagen. Weliswaar probeerde IEV het spel met ongetwijfeld betere kwaliteiten te verplaatsen, doch het bleef bij enige gevaax-lijke uitvallen, die evenmin resul taat hadden. De spanning was voelbaar, doch toen de IEV-doelman Jansen na 41 minuten met uitlopen te laat reageex-de, en met een fx-aaie kopbal opnieuw was gepasseerd, kon DSS zich zeer tevreden met eenkostbaar winstpunt van het veld begaven (4-4). IEV zal er goed aan doen in de toekomst zich van het begin tot het einde in te spannen, zoals DSS het de Velsenaren in deze wedstrijd heeft geleerd. KAMPIOENSCHAP OUDE DUIVEN Het kampioenschap van de Fondvluch- ten met oude duiven bij de Castricumse duivenvereniging „de Luchtpost", is als volgt: 1. en kampioen A. Metselaar 115 pnt.; 2. J. Zentveld 110.1 pnt.; 3. H. Sanders 95.6 pnt.; 4. II. Jaspers 84,5 pnt.; 5. N. Hollen- berg 82,5 pnt.; 6. G. Klaasse 75.8 pnt.; 7. J. Beentjes 68 pnt.: 8. J. Houtenbos 68 pnt.; 9. J. Vonk/S. Kos 58.8 pnt.; 10. P. Verdonk 46 pnt.; 11. J. Roskam 42,7 pnt 12. G. Aar denburg 38.5 pnt.; 13. A. Peeters 30,5 pnt.; 14. Pastoor W. Minnebo 17,5 pnt.; 15. J Steenman 14,5 pnt. een feit. Mej. C. Mey maakte het eerste en enige doelpunt. De reserveteams van Eechtrop en Alk maar speelden in Beverwijk gelijk (1-1). In deze gelijk opgaande strijd nam Alk maar kort voor de rust de leiding. Voor de Beverwijkse gelijkmaker zorgde kort na het begin van de tweede speelhelft mej. E. Goossen. Op Zomerzorg in Bloemendaal verloor BDHC V met 3-1 van het bezoekende elf tal van Scheybeeck. Alle doelpunten wer den eerst na de rust een feit. Scheybeek speelde een goede partij, waarin de over winning wex~d bevochten door tien speel- stex-s. Strawberries III boekte een uitnemend goed resultaat in de vierde klasse. Op eigen terrein werd met 7-1 gewonnen van Amsterdam IV. Het bestuur van de vereniging Jeugd en Muziek heeft zijn plannen bekend gemaakt voor het komende seizoen waaruit o.a. blijkt, dat de concerten, die in Beverwijk door het Nrd.H. Philharmonisch Orkest gegeven worden in de concertenreeks van Jeugd en Muziek zijn opgenomen. De openingsavond van Jeugd en Muziek is op vx-ijdag 7 oktober a.s. in het Herv. Ver. Gebouw aan de Schans te B'wijk, waar een bijzonder gevarieei'd concert ge geven wordt door leerlingen van de Toon kunstmuziekschool te Haarlem. Onder de namen van de executanten zijn er verschei- denen van jongelui uit Beverwijk, die al meermalen voor Jeugd en Muziek optraden en ook aan de J&M-concoux-sen hebben deelgenomen. Vooi-ts zijn er concerten door het Nrd. Holl. Philharmonisch Orkest met als sb- listen o.a. de Oostenrijkse pianiste Ingrid Haebler, de violist Thomas Magyar en de pianist Theo Bruins. Ook de uitvoering van de grote Mis van Bruckner door het Toonkunstkoor, met een viertal prominen te solisten, komt op het programma voor. Verder zijn er maandelijkse disco-avon den bij een van de leden thuis. Er komt ook een speciale jazz-avond, waar een nieuw ensemble, The New Sound Sextet zich zal voorstellen. Al deze uitvoeringen kunnen door de le den van Jeugd en muziek gratis worden bijgewoond. Voor de opera- en balletlief- hebbers worden iedere maand twee voor stellingen in de Amsterdamse Stads schouwburg tegen zeer gereduceerde prijs toegankelijk gesteld. Voor de maand ok tober zijn dit b.v. de opera „Le Nozze di Figaro" van Mozax-t en Beethoven's „Fi- delio". Ten slotte werden met enige concert directies overeenkomsten afgesloten waar door de J. M-leden tegen een geringe vergoeding recht van toegang hebben tot een twintigtal solistenconcerten in 't Con certgebouw te Amsterdam. In mei 1961 wordt weer het traditionele J. M. con cours voor jeugdige instrumentalisten ge houden. Bleven de laptongen boven de 4.50 per kg., en de grootmiddel boven de f 3.50 per kg., vrijdag kregen de lichtere soorten een gevoelige tik. Halfpondjes en tongen schommelden rond de 2.60 per kg., ter wijl de slips ongeveer 1.50 per kg. op brachten. Dat veel van die slips hun wég vonden naar de vriescel is duidelijk. Zowel Frankrijk als Italië zijn op het ogenblik uiterst kalm. De makreel-aanvoer van de afgelopen week muntte uit door wel heel goede kwa liteit. Honderden kisten zg. bonken wex-den door de schepen in de markt gezet. De px-ijs bleef vast op 24,- per kist. Ook de lichtere soort bleef prijshoudend, en kwam niet beneden de 18,-. Haring werd in veel geringere mate aan- gevoerd dan voorgaande weken, en steeg als gevolg hiervan aanzienlijk in prijs. Engeland bleef een grage koper van de grofste soorten schol waarvoor van 60,- tot 70,- betaald werd. Schol II wex-d na maandag in zeer bepex-kte mate aan- gevoex-d, en bleef schommelen van de f 40 tot 50,- per kist. Schol III was ook niet goedkoop, en bracht altijd nog een 22,- tot 30,- op. Voor België was er maar heel weinig te koop. Afgezien van een enkele dag, dat er wat stijve kabeljauw was, was het voor de Belgische expoi-teurs uiterst moeilijk om aan de vx-aag van hun afnemers te voldoen. Want ook grove schelvis wordt bijna niet aangevoerd. De prijzen bleven hoog voor de specifiek „Belgische vis". Het binnenland was aangewezen op kleine bx-aad want grove braad moest in de markt gezocht worden. Van de kleine braad varieerde de prijs van de 18,- tot 28,-, terwijl de grove bx-aad niet beneden de 30,- per kist kwam. Er werd zelfs nog een dag 45,- voor gegeven. Zondagmiddag heeft in het kerkgebouw „de Opgang" te Bevex-wijk ds. N. O. Steen beek, hervormd predikant zijn intrede ge daan als voorganger voor de Regionale kerkelijke commissie voor het IJmondge- bied. Buitengewoon groot was hiervoor de belangstelling van wereldlijke en kerke lijke autoriteiten, o.a. waren aanwezig de secretaris van de synodale commissie jhr. de Geex-, dr Klein Wassink, secretaris van de provinciale commissie, een groot aantal predikanten uit het Ymond-gebied alsmede vertegenwoordigers van de Rooms-Katholieke kerk. Na het zingen van Ps.95, heeft ds. G. P. Scheers, praeses van de Px-ovinciale Kex-kvergadering, ds Steenbeek bevestigd tot zijn ambt. Hij deed dit aan de hand van het schriftgedeelte „de Goddesvrede zal met u zijn". Dr. Scheers wees er op, dat het geliefde Ken- nemei-land, dat men rond 1920 nog kende als een streek vol romantiek en natuur schoon, is geworden het staalharde IJ mond. Ds. Steenbeek ontleende zijn tekstwoord aan Philipensen 3 vers 20, waarbij hij zich voelde staan in een bos vol bloemen, waar in hij een pad moest maken. Deze dienst werd besloten met het zingen van Ps 98 „Zingt, zingt een nieuw gezang den Heren". Velen maakten na de dienst van de gelegenheid gebruik kennis te ma ken met ds. Steenbeek. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad? b(j Wykerstraatweg 259 - Velsen-Nd - Tel. 3585 In de aula van de openbare Ulo-school aan de Jul. van Stolbergstraat te Castri cum heeft de Castricumse vereniging van postzegelvex-zamelaars een unieke tentoon stelling gehouden. Deze stond in verband met de viering van het 12 V° jarig bestaan van de vereniging. Verschillende leden hadden hiervoor hun vex-zamelingen ingezonden en het geheel was een bijzonder mooie expositie. Deze wei-d zatex-dagmiddag te drie uur door het hoofdbestuurslid de heer J. Linesch ge opend, nadat hij de talrijke aanwezigen had toegesproken. Er is thans ook een actieve jeugdgroep aldus de voox-zitter, die met een prachtige verzameling bovendien de kans heeft op een extra prijsje. Ook de heer J. Dekker van de stichting Philatelistisch jeugdwerk in Nedex-land hield een korte toespraak en toonde zich verheugd over de grote jeugd- activiteit in Castricum. Tenslotte kx-eeg de secretaris de heer W Schumacher het woord en deze huldigde drie leden die met de vereniging hun 12 jarig lidmaatschap vierden. Het waren de heren Saaxdoos, van Delft en Reurts die naast felicitaties een kleine verrassing kx-egen. Van de gelegenheid tot het bezich tigen van deze unieke verzamelingen wex-d voorts zondag zowel ?ls zaterdag een druk gebruik gemaakt, zodat de viering van dit koperen feest voor c:r Castricumse ver eniging een volledig succes is geworden. Advertentie Electi-olux. Excelsior, Errés, Holland Electro, Ruton, AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg. dGe^Vxl dei* VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 In gebouw „Bloemlust" aan de G. van Assendelftstraat vindt deze week een ex positie plaats, georganiseerd door de fo tokring „Heemskerk". Het betreft hier een tentoonstelling van werk van eigen leden dat in het afgelopen seizoen wex-d gemaakt. Hier hangen goede en minder goede foto's. De tentoonstelling werd zatex-dagmiddag officieel geopend door wethouder H. J. Wentink. Hieraan voorafgaande sprak de voorzit ter de heer H. J. Wouterloot. Hij verklaar de dat het verenigingsleven over het al gemeen bloeit en de vrijetijdsbesteding een belangrijke plaats inneemt. Een fotokring is bedoeld voor mensen die niet alleen „kiekjes" willen maken. Door het eigen werk te toetsen aan dat van anderen kan men komen tot een betere prestatie, aldus de heer Wouterloot, die dank bracht aan de juryleden voor het be schikbaar stellen van eigen werk voor deze tentoonstelling. De belangstelling van de burgerij voor deze expositie was goed te noemen. Voetbalvei-eniging IJmuiden heeft zater dag in de zware uitwedstrijd te Harder wijk, tegen het leidende VVOG, een eèr- volle 2-1 nedex-laag geleden. Reeds na eert kwartier was de stand 2-0 voor de Har derwijkers, en de meesten van 't talrijke publiek zeker 1000 man, dachten al aan 'n gx-ote overwinning, maar IJmuiden kwam terug, en via 2-1 werd het een minuut voor het einde zelfs gelijk door Hesselingen. Maar de scheidsrechter had hands gecon stateerd waarover de meningen nogal ver uiteen liepen. De eerste helft was geheel voor de Harderwijkers, die op het veld beter thuis waren dan de IJmuidenaren en na 7 min. werd het al 1-0 door Hoeve, die in het lege doel kon schieten. Ook het tweede doelpunt kwam wat ongelukkig tot stand. H. de Boer ondernam een solorush, die hij met een prachtig schot afx-ondde, maar de bal kwam px-ecies tegen de lat. Px-insse kopte in 2-0. Hierna kwamen nog enkele Hax-derwijker kansen, maar tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na rust had IJmuiden een enkele wijzi ging in de ploeg aangebracht, waardoor het dix-ect beter ging, zowel de voor- als achtex-hoede kwam er nu steeds beter in en met kunst en vliegwerk wisten dè VVOG-ers erger te voorkomen. Tot 10 min. voor het eindetoen Hesselin gen een goed genomen corner van R. de Boer sr. prachtig inkopte 2-1. Hierna werd IJmuiden steeds sterker. Schoten van Ver woerd. De Boer en Hesselingen werden pi-achtig gestopt. Er zal voor dit seizoen een nieuwe be paling gelden voor de eindstrijd om het clubkampioenschap van Nederland dam men. Voor Noordholland komen in het eind der competitie 1960-1961 de twee hoogst geplaatste teams in de landelijke' eindstrijd, twee tientallen voor Zuid-Hol land en vier clubs uit de overige provin cies. De acht tientallen spelen in de maan den april en mei 1961 de landelijke finale om het clubkampioenschap van Neder land. Deze competitie wordt in weekends gespeeld. De uitslagen van de le ronde van de strijd in de Noordhollandse damcompeti- tie luiden: Groep A. Alkmaar verliest met 13-7 van Haarlemse damclub, Damclub Helder verliest met 9-11 van damclub 't Oosten, Zaandam wint met 11-9 van St. Bavo, Wormerveer verliest met 13-7 van Jozeph Biankenaar. Groep B: Diemen met DCG afgebroken, DSTO met. DCY gelijk spel 10-10. Jozeph Blankenaar wint met 12-8 van St Canisius en Gezellig Samenzijn wint met 17-3 van Oostzaan.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7