r WERELDNIEUWS Britse steun voor Westduitse vlootuitbreiding Abbas poogt Afrikaanse landen tegen Parijs te mobiliseren NAAIMACHINES Van dag tot dag Kortere examens Labour hinkt op twee gedachten HEROÏNESMOKKELAARS IN NEW YORK OP HETERDAAD BETRAPT Soekarno zegt bezoek aan De Gaulie af ENGEL Morgen moet beslissing in Scarborough vallen EEN NIEUW GELUID! EEN NIEUW GENOT! Bonn vraagt deze week om grotere oorlogsschepen Ambassadeur van Guatemala en vier anderen met vier miljoen dollar smokkelwaar aangehouden Minder strontium-90 in de Britse levensmiddelen Premier Debré in Algerije Labour Party sticht Bevan- centrum in Londen Cholera neemt af in India: aantal doden nu 6.498 Britse onderzeeboot voer op een rots 0p deh. f <^Praatótcel j Geen officieel welkom in Madrid voor Dona Fabiola DINSDAG 4 OKTOBER 1960 Jongelieden die bezig zijn „met vrucht de middelbare school te doorlopen" zullen verheugd zijn te vernemen dat de eind examens belangrijk korter van duur zul len worden. Niet alleen zullen zij minder tijd behoeven door te brengen in de mar telkamer, doch ook zullen zij in bepaalde vakken helemaal geen mondeling examen meer behoeven af te leggen, aangezien het eindexamen meer het karakter van een steekproef gaat krijgen. Elders in dit blad zijn de bijzonderheden der nieuwe regeling te lezen. Nadelig voor de jongelui is natuurlijk, dat zij pas vijf weken voor het examen mededeling zullen krijgen van de voor hen getroffen regeling zodat het toch nood zakelijk zal blijven dat zij de leerstof van alle vakken voldoende beheersen. Het is echter al een concessie, dat men vijf we ken voor de fatale datum weten zal in welk vak men zal worden geëxamineerd en in welk niet. Dan is er immers nog even tijd om het gevaarlijke vaarwater nader te peilen en zich de ligging der klippen en ondiepten eigen te maken. Eigenlijk begrijpen wij deze concessie niet. Wanneer men het examen ziet als een noodzakelijk kwaad ter controle van de vereiste kennis en niet als een hoog tepunt waar men naar toe studeert zou men de examinandi volkomen in het on zekere dienen te laten tot het moment waarop zij het „zweetkamertje" binnen treden. Als men dat principe zou volgen, zou men de examens nog drastischer kun nen bekorten dan thans het geval is. Een waarschuwing van vijf weken vooraf riekt naar de opvatting, dat niet de kennis doch het examen de belangrijkste factor van het middelbare schoolleven is, en dat men niets behoeft te weten dan datgene, wat de examinator gelieft te vragen. Er is zelfs wel eens gespeeld met de idee om alle examens af te schaffen en louter af te gaan op de rapportcijfers. Dat idee is verworpen onder het motief, dat een objectieve, buiten de school liggende en uniforme controle van de kennis der leerlingen noodzakelijk is. Uit het denk beeld zelf echter blijkt, dat het examen op zich geen enkele invloed mag hebben op de opleiding en de wijze waarop de leerling zich de leerstof eigen maakt. Een seintje in de zin van: denk erom, we gaan je wel Grieks maar geen Latijn vragen, wel Engels maar geen Duits, wel aardrijkskunde maar geen geschiedenis wekt de indruk dat het examen toch nog altijd omgeven is met het aureool van een" absolute maatstaf. En dat is een on rechtmatige onderscheiding. SCARBOROUGH (Engeland) (UPI) Op het jaarlijks congres van de Britse socialistische partij zal morgen de beslis sing vallen, als het debat over het defen siebeleid aan de beurt komt. Deskundige waarnemers achten het niet uitgesloten dat Labour aan zijn jaarcongres van 1960 ten onder zal gaan. Zondag heeft partijleider Gaitskell een heftig betoog gehouden om de weifelaars te overreden zich aan te sluiten bij het beleid dat het partijbestuur heeft gefor muleerd; maar zondagavond, toen het par tijbestuur moest stemmen, kreeg het be leid van Gaitskell elf stemmen terwijl zijn tegenstanders twaalf stemmen tegen hem inbrachten. Ook maandag deed Gaitskell een drin gend beroep op de partij om zijn beleid, dat in de geschillentoestand van het ogen blik de waterstofbom als hoofdpunt bevat, gehoorzaam te zijn. Maar Frank Cousins, die met zijn vakbondsaanhang eist dat Groot-Brittannië zijn kernwapens zal af schaffen om zo de gehele wereld een ont wapeningsvoorbeeld te geven, heeft niet stilgezeten. Men acht het vrijwel zeker dat een motie zal worden aangenomen tegen de „officiële nolitiek van het partijbestuur. Maar toch is de mogelijkheid niet uit gesloten dat Gaitskells beleid zal worden goedgekeurd. Kortgeleden heeft het congres van vak verenigingen een motie aangenomen waar in lidmaatschap van de Noordatlantische Verdragsorganisatie en handhaving van het kernwapen in een adem werden genoemd met streven naar ontwapening. Dit was voor Cousins echter een grotere overwin ning dan voor Gaitskell. Advertentie smaakt fantastisch IN NEDERLAND GEBOTTELD MET TOESTEMMING VAN DE RECHTHEBBENDE OP DE GEDEPONEERDE HANDELSMERKEN "FANTA" EN "COCA-COLA" (Van onze correspondent) BONN. De Westduitse regering zal deze week by de Raad van de Westeuropese Unie te Londen een officieel verzoek indienen tot opheffing van de door haar vrij willig op zich genomen beperkingen betreffende de tonnage van oorlogsschepen en de constructie en produktie van bepaalde zeemijnen. Aan enigerlei Britse oppositie ten deze, waarvan aanvankelyk sprake was, gelooft men te Bonn om diverse redenen niet meer. Van Britse kant zou men oorspronkelijk niet warm zijn gelopen voor de Westduit se plannen, die Bonn motiveerde met te wijzen op zijn belangrijke marinetaak bij de verdediging van de uitgangen van de Oostzee. De Britten zouden een klein jaar geleden zowel wantrouwen tegen Duitse militairen en zelfs militaristische plannen hebben laten gelden als het mili taire argument dat in de Oostzee het best met kleine eenheden kan worden ge werkt. Westduitse berichten uit. Londen maken thans melding van. eën .geheél andere Britse koers, die vooral de afge lopen twee maanden zou zijn ontstaan. Advertentie NEW YORK (UPI) De Guatemalaanse ambassadeur in België en Nederland Rosal en drie andere personen zyn gisteren te New York gearresteerd verdacht van heroïne smokkel. De voorraad die de mannen aan boord van twee vliegtuigen de Verenigde Staten hebben binnengebracht had een waarde van vier miljoen dollar. Het zou de grootste partij zijn die ooit in één keer in de Verenigde Staten in beslag was ge nomen. Het drietal zou in het afgelopen jaar, verdeeld over tien vluchten met een grote Amerikaanse luchtvaartmaatschap pij, voor miljoenen dollars aan smokkel waar hebben binnengebracht. De 58-jarige Mauricio Rosal, die zijn land zowel in Nederland als in België vertegen woordigt en in Brussel is gestationeerd, had van zijn diplomatieke onschendbaar heid en de vrijdom van douane-onderzoek misbruik gemaakt, om de heroïne over de grens te krijgen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag deelde mee, dat de heer Rosal in september 1949 zijn geloofsbrieven had overhandigd, doch hier te lande weinig bekend is. Een woordvoerder van het ministerie zei. dat Rosal geen diplomatieke recepties in Den Haag had gehouden, zoals toch ge bruikelijk is. Hij voegde daar aan toe, dat volgens internationaal gebruik Guatemala deze vertegenwoordiger waarschijnlijk binnen de kortste keren zou terugtrekken om te voorkomen, dat de regeringen, waar bij hij thans nog is geaccrediteerd, hem tot „persona non grata" verklaren. Omdat Rosal niet geaccrediteerd is bij de regering van de Verenigde Staten, heeft hij geen aanspraak kunnen maken op zijn diplomatieke status om zich voor arrestatie te vrijwaren. Er zijn 76 agenten bij de arrestatie en de afzetting betrokken. Zij waren ver momd als glazenwassers, loopjongens en chauffeurs. Sommigen hadden zich in stil staande bestelauto's verborgen en fotogra feerden de ontmoeting tussen de vier man nen. In de bagageruimte van een auto werden vier koffers gevonden, waarvan drie met 160 pond heroïne waren gevuld, en een koffer met 27.000 dollar in baai- geld. In de andere wagen vonden zij onder de achterbank een tas met 40.000 dollar. De officier van justitie heeft een borg som van 250.000 dollar voor de vrijlating van elk van de mannen geëist. Dat totale bedrag van een miljoen dollar betekende evenals de vangst van de smokkelaars en hun waar een record. Op overtreding van de wetten op het voorhanden hebben en hel verhandelen van verdovende middelen staat een gevan genisstraf van ten hoogste vijf jaar en een boete van tienduizend dollar. LONDEN (DPA) Volgens het radio biologisch instituut van de Britse raad voor landbouwonderzoek neemt de hoe veelheid radio-actief strontium-90 die ten gevolge van kernwapenproeven in levens middelen voorkomt, in Groot Brittannië af, nadat in de eerste helft van 1959 de hoeveelheid in vergelijking met 1958 met ongeveer vijftig percent was toegenomen. De hoeveelheid bedroeg toen echter slechts iets meer dan een twintigste van het toe laatbare maximum. Ten eerste heeft de ontmoeting Macmillan- Adenauer op 10 augustus te Bonn de Brits-Westduitse sfeer zeer gezuiverd: er zou tussen beide staatslieden een vertrou welijke sfeer zijn ontstaan. Macmillan zou er na zijn vriendschappelijke gesprek ken met Adenauer van overtuigd zijn ge raakt dat hij met de Bondsrepubliek een sterke partner op het continent heeft ge kregen, die hem zowel helpen zal het Franse streven naar de hegemonie in Euro pa en de Noord Atlantische Verdragsor ganisatie ;te torpederen als een brug té slaan tussen de Europese Economische Gemeenschap en de KleineVrijhandelszo ne. De Britten zullen de Westduitse vloot- plannen voorts niets in de weg leggen om dat gebleken is dat het Westduitse mi nisterie van Defensie niet over de schreef wil gaan. Minister Strauss wenst namelijk toestemming voor het bouwen op West duitse scheepswerven van oorlogsschepen tot een totaal tonnage van 5000 en niet tot 6000 ton, waarvan eerst sprake was. De bepalingen van het Westeuropese Unie verdrag beperkten deze tonnage tot nu toe tot 3000 ton. Voorts wil Bonn maar één torpedojager van ten hoogste 5000 ton en niet een reeks van dergelijke schepen laten bouwen. Dat alles achten de Britten onder de huidige omstandigheden niet de moeite waard om in de oppositie te gaan. Men kan aannemen dat Bonn nu zijn verzoek aan de Westeuro pese Unie zal indienen, omdat het het Britse jawoord officieel heeft gekregen. In dit verband is het interessant te ver nemen wat de Sunday Dispatch weet te melden. Volgens dit Londense blad zal Groot- Brittannië op grond van een gesloten, doch nog niet getekende overeenkomst aan West- Duitsland een aantal geleide raketten van het type Sea Slug leveren. De onderhande lingen hierover zijn kortgeleden in Londen gevoerd. De Sea Slug zou vliegtuigen tot een hoogte van 25 kilometer kunnen be reiken, doch slechts doeltreffend kunnen worden gebruikt op schepen van tenmin ste 5.500 ton. De toestemming van de Amerikaanse autoriteiten voor de levering van deze raketten zou verzekerd zijn. (Van onze correspondent) Het bezoek, dat president Soekarno op 6 oktober aan generaal Charles de Gaulle in Parijs zou brengen is door het Indonesische staatshoofd afgezegd. Soekarno zou Parijs aandoen na zijn terugkeer uit New York, waar hij de In donesische UNO-delegatie presideert. Over de redenen van deze afzegging doen verscheidene veronderstellingen op geld: a. Soekarno zou de landen van het Ban- doeng-blok niet voor het hoofd willen stoten door een visite te brengen aan ge neraal De Gaulle, die, vanwege de Alge rijnse oorlog, in de Afrikaanse en Arabi sche wereld niet in een goede reuk staat. b. De Indonesische president zou zijn plannc-n hebben gewijzigd om in New York zijn persoonlijke bijdrage te kunnen blij ven leveren aan de debatten over onder scheidene onderwerpen waaronder Al gerije, die nog op de agenda staan. c. Van de ontmoeting Dc GaulleSoe karno moest worden afgezien omdat de ge neraal die dag in de provincie zal vertoe ven om daar een redevoering af .te. steken. Deze laatste uitleg van het -feit,-:-dat het rendez-vous der beide staatshoofden niet zal doorgaan is uit officiële bron afkom stig. CONSTANTINE (Algerije) (UPI) De Franse premier Michel Debré is uit Pa rijs in Constantine aangekomen om deel te nemen aan plechtigheden ter gelegen heid van de tweede verjaardag van pre sident De Gaulle's „plan van Constantine voor Algerije. Bij de aankomst van de premier waren scherpe veiligheidsmaat regelen getroffen. Langs de route van het vliegveld naar de stad en op punten in de stad zelf, waren militairen geposteerd. Op het vliegveld werd het terrein met mijnendetectors gecontroleerd voor het vliegtuig van de premier landde. Soldaten staken met hun bajonetten in de aarde van de bloembedden. SCARBOROUGH (Reuter) De Britse Labourparty, die maandag haar jaarlijkse congres in Scarborough begon, zal Aneu- rin Bevan, de enkele maanden geleden overleden plaatsvervangend leider der par tij, eren door de stichting van een cen trum in Londen, waar socialisten uit alle delen der wereld elkaar kunnen ontmoe ten. Een voorstel hiertoe, ingediend door Gaitskell, de leider van de Labourparty, werd door het congres bij acclamatie aangenomen. (Van onze correspondent) PARIJS Ferhat- Abbas, de president der „voorlopige regering der Algerijnse republiek", die op het ogenblik in commu nistisch China vertoeft, heeft een oproep gericht tot de landen der Frans-Afrikaanse gemeenschap om hen op te wekken tot actieve solidariteit met de Algerijnse ver zetsbeweging tegen Frankrijk. Abbas wijst in zijn boodschap op de ernst van de toestand, die, naar zijn zeg gen, door onverantwoordelijkheid nog steeds in Algerije heerst en hij bezweert de landen der Gemeenschap hun troepen, die nog onder Frans commando vechten, onmiddellijk uit Algerije terug te trekken. In Parijs beschouwt men het appel van Ferhat Abbas als een nieuw symptoom van de verscherping der tegenstellingen tussen Frankrijk en het F.L.N. Anderzijds dient deze nieuwe stap van de Algerijnse opstandelingen-leider zeker ook in het licht te worden gezien van de debatten over de Algerijnse kwestie, die vermoedelijk nog deze maand in New York in de UNÓ beginnen zullen en waardoor de solidariteit van de Frans-Afrikaanse gemeenschap op een zware proef gesteld beloofd te worden. Een woordvoerder van de voorlopige re gering, zei dat dertigduizend militairen van de Gemeenschap in het Franse leger in Algerije dienen. Hierbij zijn veertien duizend Senegalezen, die als scherpschut ters faam hebben. Ferhat Abbas heeft maandag in Peking een onderhoud gehad met zijn Chinese collega Tsjoe en Lai, aldus heeft het Chi nese persbureau Nieuw China bekendge maakt. NIEUW DELHI (UPI) De Noordindische staat Bettar Pradesj is bezig de gevolgen van een rampzalige cholera-epidemie te boven te komen. De epidemie is op haar hoogtepunt geweest gedurende de maan den juli, augustus en september. De ziekte tastte bijna achttienduizend mensen aan, van wie er thans 6.498 ge storven zijn. De epidemie is thans aan het afnemen. AUCKLAND (Nieuw-Zeeland) (UPI) De Britse onderzeeboot Anchorite heeft maandag toen zij op een diepte van 110 voet met een snelheid van zes knopen in de golf van Hauraki bij Nieuw-Zeeland voer een rots geraakt. De bemanning van tachtig koppen werd in alle richtingen door de boot geslingerd en de Anchorite raakte onbestuurbaar. Het evenwicht was verstoord en de boot schoot naar de op pervlakte. Meters lange sporen op de huid toonden aan hoe het vaartuig met de rots in aanraking was geweest. Ver scheidene huidplaten waren ontzet en in gedrukt. Het ongeluk gebeurde in een ge bied dat reeds gedurende tien jaar door onderzeeboten voor oefeningen werd ge bruikt. De commander zei: „Volgens de kaart had ik nog acht vadem water onder de kiel moeten hebben op het punt waar wij ons bevonden. We wisten niet wat er was gebeurd. We hadden zelfs geen tijd om ons zorgen te maken of wij misschien in het kielzog van de Carysfort, een onder- zeebootjager met welk schip de Anchorite oefende, aan de oppervlakte zouden ko men. Dat zou" een 'ramp geweest zijn." De Anchorite had op 14 oktober naar Aus tralië zullen vèrtfekkén. Het schip gaat nu in Nieuw-Zeeland in dok, voor inspec tie en herstel van de schade. Steeds meer en meer en meer Ouwe Connie Adenauer heeft openlijk gezegd dat het Duitse volk het ontevre- denste van de wereld is en dat het steeds meer en meer en meer wil hebben. Als hij dat zegt, behoef ik het niet per soonlijk te gaan controleren, wat ik trou wens tóch niet zal doen, want zo graag als de Duitsers bij ons komen, zo ongraag zou ik naar hen gaan. 't Is héél gek, inaar ik ben in twintig jaar niet in Duitsland geweest en als het aan mij ligt, zal het de komende twintig jaar zo blijven. U be grijpt wel, dat daar niets onvriendelijks mee is bedoeld. Evenmin als met het feit, dat ik denk, dat Zijne Majesteit de Kanselier ongelijk heeft, omdat ik vermoed, dat, wat onte vredenheid betreft, ieder volk ter wereld hetzelfde is, vooral wanneer het door de welvaart (of wat daarvoor doorgaat) wordt gekust. Ten slotte bestaat ieder volk uit indivi duen en, met uitzondering van hen, die van jongs af alles gehad hebben en die dus precies weten hoe alles smaakt en dat „alles" óók nog wel eens een tikkeltje te genvalt, willen de meeste mensen alle s hébben. Ik geloof, in tegenstelling tot Connie, dat men daarvoor geen Duitser behoeft te zijn. „Begeerte heeft ons aangeraakt", zon gen de voorvaderen van de heren Patijn en Van der Goes van Naters met de rode vlag voorop. En hoe meer en mooier er in de etalages te lonken ligt, des te meer begeerten 's mensen hart bestormen. Dat zal in Tokio en New York en Utrecht wel nét zo zijn als in Bonn, Berlijn en Frank fort. Wanneer dan de wélvaart ons boven dien nog komt omarmen, worden de be geerten vervuld en als het eenmaal zóver is, is er geen end meer aan. Hebben is hebben en krijgen is de kunst. Er zijn maar heel iveinig mannetjes die in een fordje, of een dafje, of een lelijk eendje zitten, die niet dromen van een cadillac, een rolls, of een jaguar. En wie het ein delijk en te lange leste gebracht heeft tot biefstuk met een glaasje bier, zet zijn zinnen op oesters en sjampanje als ver vulling van zijn stoutste dromen. Op dit gebied zal het in Duitsland wel niet anders zijn dan in Engeland of Bene lux. Er zijn maar heel weinig mensen, die weten dat het allemaal een beetje tegen valt. Die gaan dan weer terug van de oesters naar de biefstuk en van de sjam- pie naar het bier. Dat zijn de jongens, die geboren werden met een zilveren lepel in de mond. Een te verwaarlozen minderheid. Maar „hebbus!" is de strijdkreet van de overgrote meerderheid. Geloof mij, exéllentie, dat is in de hele wereld krek gelijk. Floris Flaneur Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME" KEUZE - GROTE HOUTSTRAAT 18l TEL. 14444 3 Erkenning. Jordanië heeft besloten Irak te erkennen. De betrekkingen tussen Jor danië en Irak waren verbroken sinds de staatsgreep, in juli 1958, in Irak, waarbij koning Feisal achterneef van koning Hoessein van Jordanië en alle leden van de Iraakse koninklijke fami lie door de revolutionairen, onder lei ding van de huidige Iraakse premier Kassem werden vermoord. Geen gevaar. Het Italiaans vrachtschip „Luisa d'Ali" dat met een brandende lading terugkeert naar Tripoli, heeft gisteren gemeld, dat de goederen in ruim drie en vier nog steeds brandden. Er was echter geen direct gevaar meer. Overstromingen. Het Franse departement Lot is maandagavond door zware re genval geteisterd. Er zijn drie mensen bij overstromingen om het leven geko men. De wegen in twee dorpen zijn overstroomd, verscheidene huizen zijn ingestort. Winter. Zweden kan de eerste aanval van de winter verwachten, zo voorspelt de meteorologische dienst in Stockholm. Een hooggedrukgebied beweegt zich bo ven Scandinavië en is aan het afne men terwijl polaire lucht vorst en mo gelijk sneeuw in het noordelijkste deel van Zweden zal brengen. Men ver wacht dat de koude lucht zich tot het zuiden zal uitstrekken en nachtvorst veroorzaken in de rest van het land. Op straat. Een aantal geheime documen ten is zondag gevonden in een straat in Soho, de Londense wijk van nacht clubs. De vinder, een particuliere de tective, zei dat de zeven bladen papier, die met „geheim" gemerkt waren, klaarblijkelijk betrekking hadden op ge leide projectielen. MADRID (UPI) Madrid maakte zich gisteren reeds op om Dona Fabiola de Mora y Aragon, die de nieuwe Koningin van de Belgen zal worden, een hartelijk, zij het onofficieel welkom toe te roepen. Hoewel het stadsbestuur van Madrid op het laatste ogenblik, op verzoek van het Belgische hof, de officiële ontvangst op het vliegveld moest afgelasten, verwacht men, dat vele duizenden Madrilenen naar het vliegveld zullen komen en langs de route zullen staan via welke Fabiola naar huis rijdt. Er zullen speciale afdelingen van de politie gereed staan om Fabiola naar haar ouderlijk huis te begeleiden. Advertentie Aanbieding. Een groep Canadese zaken lieden heeft de UNO een terrein aange boden om er een nieuwe zetel van de UNO te vestigen. Het terrein is gele gen in de onmiddellijk omgeving vae Quebec. Arrestaties. De Turkse politie heeft te Is tanbul de oud-minister van Buitenland se Zaken Foead Koproeloe, de oud-gou verneur van Istanbul professor Fahret- tin Kerim Gokay, een oud-consul in Sa- loniki, een bode van het consulaat en een student in hechtenis genomen. De drie laatst genoemden worden beschul digd van deelneming aan de anti-Griek se wanordelijkheden op 6 en 7 septem ber 1955. Verdronken. Tengevolge van het omslaan van een overbelaste veerboot op de ri vier de Mbam in Kameroen zijn zondag ongeveer vijftig mensen om het leven gekomen. Slechts drie mensen wisten de oever te bereiken. Overgang. Andis Soteriades, een voorma lig leider van de Cyprische verzetsbe weging EOKA, is benoemd als eerste diplomatieke vertegenwoordiger van de republiek Cyprus in Londen. Op Cyprus zijn maandag twee aanslagen gepleegd, die een Griek en een Turk het leven hebben gekost. De Griek keerde onlangs uit Engeland terug. De afgelopen maand zijn bij aanslagen drie personen om het leven gekomen en drie gewond. Monument. Op de Moskouse boulevard Prospekt Mira zal een 86 meter hoge obelisk, in de vorm van een pijl, wor den opgericht ter herinnering aan de lancering van de eerste spoetnik, die op vier oktober 1957 in een baan om de aarde werd gebracht. In het monument zal een museum worden ondex*gebracht, gewijd aan de Russische prestaties op het gebied van de ruimtevaart. Doodvonnis. Een krijgsraad in Parijs heeft de Algerijn Azrara ter dood ver oordeeld wegens de moordaanslag, die op vier mei werd gepleegd op de Al gerijnse afgevaardigde Abdesselam, een voorstander van een Frans Algerije. Ab desselam die door vijf kogels werd ge troffen, overleefde de aanslag. Een me deplichtige van Azrara, die het vuur opende op de politieman die Abdessel am vergezelde, is nooit gevonden. De agent overleed aan zijn verwondingen. Tegen. Een afvaardiging van de voorlo pige Algerijnse regering mag Argenti nië niet binnenkomen. De Argentijnse consul in Montevideo heeft deze af vaardiging van zeven man visa gewei gerd. De afvaardiging reist op het ogen blik door Latijds-Amerika om steun voor de Algerijnse onafhankelijkheids strijd te krijgen. Voor. In New York is maandagavond voor het eerst een betoging vóór Kroesjtsjev gehouden. Tot dat tijdstip waren er, sinds de aankomst van Kroesjtsjev in New York, alleen maar demonstraties tegen hem gehouden. De betoging van maandag was georganiseerd door een kleine, uiterst linkse vakbeweging. Drie honderd mensen, onder wie vele ne gers, namen er aan deel.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3