KUHLING Kort en bondigj) Kans op regen blijft dekens matrassen Vijftien Neptunes voor Nieuw-Guinea 2 Geen akkoord over politiesaiarissen „Op waardige wijze Banket- en broodbakkers naar staatssecretaris V estigingsregeling in het geding Russische uitvinding moet scheepsbotsing voorkomen AGENDA Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Hoge onderscheiding voor vice-admiraal G. B. Fortuijn Gletsch er Coats 49.75 Gentleroy Pantalons Werkgevers teleurgesteld over belastingvoorstellen C.H.U.-voorzitter wil wet op loonvorming Walvisvaarders krijgen 5 loonsverhoging Amsterdam wil tunnel onder Leidseplein Auto's door het riool Arbeiders moeten naar vorige werkgever terug Kerkelijk Nieuws De lonen in de metaal ANMB acht voorstellen niet afgewezen Tekort van twee miljoen op begroting Curacao Ghmi DUFFEL-GOATS Reeds v.a. 45,— „YOUR STYLE" V R IJ D A G 7 OKTOBER 1960 Tijdens het georganiseerd overleg .dat de minister van Binnenlandse Zaken met de politievakorganisaties over de voor gestelde i neon ven iën tentoel age heeft ge houden, is, zoals wij reeds gisteren be richtten, geen overeenstemming bereikt. De minister was bereid zijn aanvankelijk voorstel tot het toekennen van een incon- veniëntentoeslag van 40 gulden per maand een voorlopig karakter te geven, in af wachting van een eventuele reële salaris verhoging, die evenwel niet vóór 1 januari 1962 kan worden verwezenlijkt. Per deze datum zou dan bekeken moeten worden of er inderdaad ruimte zal zijn tot een her ziening der honoraria van het politieper soneel op basis van het uitgebrachte werk- classificatierapport. Dit was voor de bonden evenwel niet aanvaardbaar. Zij vonden de tijdsduur veel te lang en het risico van een mogelijke ruimte pas op 1 januari 1962 te groot. Vanmiddag zouden de Centrale van po litieorganisaties waarin de drie vakbon den samenwerken, bijeenkomen om te be spreken of en welke maatregelen er nu moeten worden genomen. De bondsleden zouden nog vanavond per circulaire op de hoogte worden gebracht. In een communiqué aan de afdelingsbe sturen zegt het hoofdbestuur van de Ne derlandse politiebond (N.V.V.) van oordeel te zijn dat thans op de kortst mogelijke termijn naar buiten moet worden getre den", naar het oordeel van de bond zal dit het meeste effect sorteren als dit samen met de partners in de centrale van poli tieorganisaties geschiedt. Het communiqué vervolgt: „Vast staat dat de Nederlandse Politiebond alles in liet werk heeft gesteld om te bereiken dat vol daan wordt aan de gerechtvaardigde e;s dat de Nederlandse politieambtenaar het salaris krygt waarop hy krachtens zyn functie aanspraak mag maken. Wy willen dit in alle openbaarheid brengen en roepen daartoe nu reeds uw steun in. Zeer lang hebben wy een beroep op uw geduld moe ten doen teneinde niet het verwyt te moe- te incasseren dat lichtvaardig met uw be langen is omgesprongen. Tezamen hebben wij dit kunnen presteren. Daarom rekenen wij er nu op dat de leden gehoor zullen geven aan hun parool om gezamenlijk op een voor de politie waardige wyze naar buiten te treden. Hierover hopen wij een dezer dagen nadere mededelingen te doen". Advertentie Ook in en is onze collectie toonaangevend ZTJIVER WOLLEN DEKENS o.a. AaBe, v. Wijk en Zaalberg 1 pers. v.a. 25.90 GEMENGD WOLLEN DEKENS 1 pers. v.a. 9.90 DIVANBEDDEN 1 pers. v.a. 26.90 JEUGDMATRASSEN 1 pers. v.a. 22.50 SCHUIMRUBBERMATRASSEN 1 pers. v.a. 98. JAVAKAPOKMATRASSEN 1 pers. v.a. 55. INTERIEURMATRASSEN 1 pers. v.a. 49. ZIET ONZE ETALAGES Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel ANEGANG 27 a - TEL. 12610 Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de be groting van defensie voor dit jaar ten behoeve van de aankoop van 15 Neptune vliegtuigen, bestemd voor de dienst in Nederlandse Nieuw-Guinea. Zij zullen de Martin Marinervliegtuigen vervangen. De neptune is een verkenningsvliegtuig, tevens geschikt, voor onderzeebootbestrij- ding en voor het aanvallen van grond- en luchtdoelen. De Marine-luchtvaartdienst heeft reeds enkele jaren gevlogen met Neptune-vliegtuigen, van een ouder type. Met de aankoop is, met inbegrip van een hoeveelheid reservedelen en van appa ratuur voor de gronddienst, naar schat ting ƒ88 miljoen gemoeid. Bij het onder tekenen van de overeenkomst is een be taling van 17 miljoen nodig. De afleve ring van de vliegtuigen zal plaats vinden in de loop van 1961 en 1962, in welke ja ren het restant van de contractsom moet worden voldaan. In het wetsontwerp is tevens een twee tal andere onderwerpen opgenomen, na melijk de aankoop van mijnenveegtuigen en de bouw van een werkplaats en een kazerne in Den Helder. De financiële con sequenties der voorstellen vallen alle bin nen het defensieplafond, zodat het totaal bedrag der begroting geen wijziging on dergaat. Op een gisteren in het gebouw van de Sociaal-Economische Raad in Den Haag gehouden spoedvergadering heeft het be stuur van het bedryfschap voor het ban ketbakkersbedrijf besloten met het bestuur van de Nederlandse Bakkerij Stichting een audiëntie by de staatssecretaris van Eco nomische Zaken aan te vragen ten einde te trachten verandering te krijgen in het klaarblijkelijke standpunt van de staats secretaris ten aanzien van een eigen ves tigingsregeling voor de brood- en banket verkoop. Het bestuur van het bedrijfschap ban ketbakkersbedrijf vreest dat, indien de in het advies van de S.E.R. neergelegde ge dachten bij Algemene Maatregel van Be stuur in werking worden gesteld, onder andere gebak voor alle levensmiddelen branches geheel vrij wordt. Kruideniers, groente- en fruithandelaren, melk- en zui velhandelaren, slagers en poeliers zouden in dat geval, indien zij dat zouden wen sen, geheel vrij zijn gebak in hun assorti ment op te nemen. Van de zijde van het departement van Economische Zaken is bij de bespreking van vorige week gesteld dat voor de verkoop van gebak geen vakken nis nodig is. Volgens het advies van de S.E.R. wordt onder gebak verstaan: bakprodukten, toe bereid met slagroom, crème au beurre, banketbakkersroom of een dergelijke grondsof, dan wel met vers of gesterili seerd fruit. Deze definitie omvat al het zogenaamde zachte gebak, zoals taarten, gebakjes, petit-fours en dergelijke. In de bespreking ten departemente is van die zijde ook gesteld dat gebak en brood dienen te blijven behoren tot wat het S E.R.-advies noemt de „aan levens- middelenbedrijven gemeenschappelijke waren", welke zonder vergunning verkocht mogen worden door slagers, poeliers, en zuivelhandelaren, kruideniers, de groente- handel enz. MOSKOU (UPI) Het Sovjet-Russische nieuwsagentschap Tass heeft de uitvin ding bekendgemaakt van twee Russen waarmee botsingen op zee kunnen worden voorkomen. Het zou een elektronisch ap paraat zijn, dat aan het instrument voor radiografische plaatsbepaling zou moeten worden bevestigd. Concertgebouw: Vrijdag 19.30 u.: jeugd- concert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Vandaag en zaterdag 20 u.: Hoofdstad Operette met „Wiener Blut". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Waarover men niet spreekt", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 en dinsdag 14 en 20 u.: „De ver loren zoon", 14 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Fotomodellen en chantage", 18 j. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Tussen sex en misdaad", 18 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u. en zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Come prima", a.l. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De zaak M.P.", a.l. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Java 1942", 14 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 zondag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wilde aardbeien", 18 j. Theater Monopole (Zandvooi-t): Vandaag tot en met zondag 20 u.: „Als het bloed kookt", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 okt. Unes- co-expositie van reprodukties naar aqua rellen „Watercolours". Dagelijks 10-17 u., zondags 13-17 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Tot 16 okt. expositie van grafiek en tekeningen van Willem Nijs. Dage lijks 10-12.30 en 13.30-17 u., zondags 14-17 „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 nov. expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave. Dagelijks 10-22 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 13 okt. onderwijsexpositie „Akkerbouw". Dage lijks 10-17 u., zondag 14-17 u. Vleeshal: Tot 18 okt. expositie „Open oog voor de natuur" met werken van -Tan Voerman. Dagelijks 14-17 en 20-22 u., zon dags 13-17 u. Vishal: Tot 31 okt. natuurexpositie (zie Vleeshal). VRIJDAG 7 OKTOBER Thalia, 20 uur: „Alle lieben Peter". Rex, 20 uur: „La dolce vita". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12 en 1416.30 uur. ZATERDAG 8 OKTOBER Garage Van Oosten, 14 uur: Honden parade. Rex, 20 uur: „La dolce Vita". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Alle lieben Peter". Pieter Vermeulenmuseum: als vrijdag. VRIJDAG 7 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Een huis vol hex-rie". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Fred die und die Melodie der Nacht". W. B. Theater, 20 uur: „Bereden ban dieten". ZATERDAG 8 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Een huis vol herrie". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Fred die und die Melodie der Nacht". W. B. Theater, 20 uur: „Bereden ban dieten". Marquette-theater, zatêi'dag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „De koe en de ge vangene". De koningin heeft de scheidende com mandant zeemacht Nedexdand, vice-admi- raal G. B. Fortuijn bij bevox'dering be noemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. De ver sierselen zijn de admiraal, namens de mi nister van Defensie door de staatssecre taris van Defensie (Marine), P. J. S. de Jong op zijn bureau uitgereikt in aanwe zigheid van leden van de admiraliteits- raad. Admiraal Fortuijn draagt vandaag de functie van commandant zeemacht Ne derland over aan schout bij nacht mr. A. n. baxx>n de Vos van Steenwijk. Advertentie Prima waterafstotende gabardine in zonnige Alpenkleuren met heerlijke warme vachtvoering smal model In een voorlopige beschouwing over de troonrede en de miljoenennota deelt het Verbond van Nederlandse Werkgevers in zijn orgaan „De Nederlandse Industrie, mede, dat het ontworpen budgettaire be leid der regering naar zijn mening althans globaal niet anders kan worden geken schetst dan als een constructieve poging tot de oplossing van de conjuncturele pro blematiek. Het Verbond is verheugd over de kennelijke wens van de regering om te voldoen aan de structurele eis tot ver laging van de belastingdruk, maar het heeft critische opmerkingen over onder delen van de belastingplannen. Het feit dat de inkomstenbelasting zal wox-den verlaagd acht het verbond op zich zelf vei'heugend, maar het beti-eurt twee dingen. Vooreex*st dat het maximale pex"- centage onvex-andei'd boven de 70 blijft lig gen, al wox'dt dit maximum in het nieu we tarief bij een hoger inkomen bereikt dan thans. Ten tweede dat het tarief zodanig opgebouwd blijft, dat de middengroepen onevenredig zwaar getroffen worden. Met name verloopt ook in dit nieuwe tarief in de lagere middengi-oepen (het kader van de bedx-ijven) de progressie in evenredige stijl. Het behoeft volgens het Verbond geen betoog, dat de plannen om de investerings- aftrek definitief op niet meer dan twee maal vijf pei-cent te brengen voor het be drijfsleven zeer teleurstellend zijn. In fei te werkt volgens het Vex-bond de inves- teringsaftx-ek als een hoogst noodzakelij ke correctie op de ergste fout van het fis cale winstbegrip, te weten de afschrijving op basis van de historische kostprijs. Ook de (vooi-lopige) handhaving van het tai-ief vennootschapsbelasting op 47 per cent is voor het bedrijfsleven teleurstel lend. De vennootschapsbelasting en de in vesteringsaftrek hebben beide betrekking op kapitalen, die zich in de sfeer van het bedrijfsleven bevinden. Beide maatrege len betekenen de bestendiging van een eenzijdig ten laste van de investeringen komende fiscale dx-uk. De voorzitter van de Christelijk Histo rische Unie, mr. Beernink, heeft in Heeren veen twee wensen geuit met betrekking tot de gedifferentieerde loonpolitiek. Spre kend in een openbare vergadering van de plaatselijke C.H.U.-kieskring zei hij dat ex- een wet moet komen op de loonvorming, waarin nauwkeurig de taken van het be drijfsleven en van de regering worden om schreven. Bovendien zei hij dat men niet langer kan vasthouden aan de factor pi-o- duktiviteitsverhoging bij het vaststellen van loonsverhogingen. De werkgelegenheid is vooruitgegaan, de betalingsbalans is redelijk en de wel vaart is gestegen, de lonen en pensioenen zijn verhoogd, aldus de C.H.U.-voorzitter, die echter waarschuwde tegen overbeste- ding, die inflatie in de hand werkt. Het loonfront moet niet worden opengebroken, al zijn er vakbonden die beweren dat hiervoor wel i-uimte is. Ook langs andere weg zijn verbeteringen te bereiken, bij voorbeeld door uitkeringen in de winstde ling of spaarregelingen. Hierdoor zullen de prijzen niet stijgen, want men zal dan dienen te waken tegen overbestedingen die een bestedingsbeperking nodig maken, zei mr. Beernink. Sprekend over de sporttoto zei hij, dat hiex-over beter geen wetsontwerp had kun nen worden ingediend. De regering had de oude toestand maar rustig moeten la ten voortbestaan, meende hij. De onderhandelingen over de nieuwe C.A.O. voor de walvisvaarders, die ,zijn gevoerd tussen vex-tegenwoordigers van de werknemersorganisaties en de Nedexiand- se Maatschappij voor Walvisvaart, hebben tot volledige overeenstemming geleid. Het totale inkomen van de opvarenden van de „Willem Barendsz" en de walvisjagers zal met vijf percent worden verhoogd. De Ne derlandse expeditie zal op 19 oktober naar het Zuidpoolgebied vertrekken. (Van onze Amsterdamse redacteur) De dienst der publieke werken van de gemeente Amsterdam onderzoekt op het ogenblik de mogelijkheid om op het Leid seplein, een der belangrijkste verkeers knooppunten van de stad, een ondergrond se wegkruising aan te brengen. Het plan houdt verband met de demping van de enige gracht in Amsterdam waartegen zelfs de meest fanatieke heemschutters geen bezwaar zullen hebben, de Lijnbaans gracht tussen Raamplein en Bloemgracht. De demping van dit water maakt het mogelijk de Max-nixstraat aanmerkelijk te vex-bx-eden. Daar waar de Max-nixstraat echter uitloopt op het Leidseplein blijft het probleem van de flessehals, die wordt ge vormd door het American hotel aan de ene en de Stadsschouwbui-g aan de andere zijde. Door het deel der Lijnbaansgracht ach ter de Stadsschouwbui-g eveneens te dem pen en eventueel ook het minder fraaie deel tussen Kleine Gartmanplantsoen en Spiegelgx-acht zou de mogelijkheid woi-den geschapen het verkeer langs de andex-e zijde van de schouwburg te laten passe ren, zij het dan, dat dit om de moei lijkheden met het dwax-sverkeer te vermij den ondex-gronds moet gebeux-en. Een toevallige omstandigheid is dat op de plaats waar men deze ondertunneling wenst, zich twee evenwijdig naast elkaar lopende rioolbuizen van enorme afmetin gen (elk vier meter bx-eed en ruim twee meter hoog) bevinden. Er wox-dt nu na gegaan welke voorzieningen aan deze ge metselde tunnels moeten worden getrof fen om straks auto's door het riool te kunnen laten rijden.. In een kort geding heeft de pi-esident van de Bx-edase rechtbank twee arbeidex-s uit Hoeven in het ongelijk gesteld en hun opgedx-agen het werk bij hun oude wex-k- gever te hei-vatten. De mannen wei-den veroordeeld tot betaling van de kosten, on geveer f 160 per man. De arbeiders hadden zonder vergunning van het Ai-beidsbureau hun dienstvei-band met de scheepswerf „De Nooi-d" in Al- blasserdam beëindigd. Zij konden bij een melkfabriek in Rottei-dam en bij de sui kerfabriek in Zevenbei-gen meer verdie nen. Binnen drie dagen na het vonnis zul len zij weer bij de scheepswei-f moeten beginnen op straffe van een dwangsom van 30 per dag wanneer zij in gebreke blijven. Namens de scheepswei-f had mr. F. Sa- lomonson betoogd dat de moeilijkheden voortvloeien uit de huidige loonproblemen. Het ontslagnemen zonder vex-gunning van het Arbeidsbureau neemt hand over hand toe, zodat de directie van de scheepswerf wel tot dit korte geding moest besluiten. Een van de arbeidei-s vertelde 78 te heb ben vei-diend op de werf. Bij de suikei-- fabriek in Zevenbei-gen kon hij als kraan machinist in vaste dienst tot 113 per week komen. De andere arbeider was op de melkfabriek in Rotterdam 107 per week gaan verdienen. Op de werf kreeg hij 68 per week. Het arbeidsbureau had hem een ontslagvergunning geweigerd. De andex-e arbeider was niet om een ontslag vergunning gaan vragen, omdat naar zijn mening die toch geweigerd zou worden. De president zei dat de arbeiders zich evenals de werkgevers aan de spelregels moeten houden. De raadsman van de scheepswerfdirectie deelde mede de di rectie te zullen vragen de kosten van het geding voor de arbeiders te betalen wan neer zij weer aan het werk gaan. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Haulerwijk (toez.) J. Visser, Vicaris te Den Helder. Bedankt voor Amersfoort (vac. dr. A. A. Koolhaas) J. J. van der Krift te Ermelo voor Wierden W. I-I. van Kooten te Has selt voor Sint Catharines (Ontario, Ca nada) A. C. Zijlstra te Wilnis. Benoemd tot geestelijk verzorger in het Ned. Sanatorium te Davos W. Metting van Rijn, legerpredikant depot artillerie te Breda. Het bestuur van de Algemene Neder landse Metaal Bedrijfsbond verstrekt ons het volgende communiqué „De moeilijkheden rond de collectieve arbeidsovereenkomst in de metaalindus trie schijnen zich verder toe te spitsen. In de eerste plaats heeft de minister-presi dent in een brief aan de Stichting van de Arbeid nog eens meegedeeld, dat tussentijdse wijzigingen van collectieve ar beidsovereenkomsten in de huidige econo mische omstandigheden niet verenigbaar zijn met de centrale doelstellingen van het regeringsbeleid. In de tweede plaats is het, na de al gemene beschouwingen in de Tweede Ka mer, de vraag of bij de goedkeuring van de metaal-CAO de steun van de KAB mag wox-den verwacht. Op dinsdag 4 oktober hield dx-s Bogaers, wetenschappelijk me dewerker van de KAB, als lid van het parlement een rede, waarin hij zich vol komen achter de brief van de minister president aan de Stichting van de Ai-beid heeft gesteld. Het openbreken van arbeids overeenkomsten voor loonsvex-hogingen noemde hij een „vex-wex-pelijk middel". Ondanks deze moeilijkheden blijft, de Algemene Bedrijfsbond voor de Metaal- nijvex-heid en de elektrotechnische industrie met de vakraad op het standpunt staan, dat de CAO in de metaalindustrie bij het college van Rijksbemiddelaars ter goedkeux-ing moet worden ingediend. De brief van de minister-president aan de Stichting van de Arbeid betekent niet meer dan een hex-haling van wat op maan dag 26 september al aan de Vakraad werd meegedeeld. De uitspraak van dx-s Bogaers in de Tweede Kamer vergi-oot de moei lijkheden wel, maar ook op woensdag 28 septembei-, bij het bereiken van overeen stemming in de Vakraad, was al bekend, dat loonsverhogingen in feite door de KAB werden afgewezen. Voor de ANMB zijn de door de Vaki-aad in te dienen voox-stellen, die in belangrijke mate tegemoet komen aan de wensen van de regering en die bovendien vallen binnen de aan het College gegeven richt- lijnen, niet afgewezen voox-dat het Col lege "neen" heeft gezegd. Kolendamp. In het Apeldoornse Ju- lianaziekenhuis is de 81-jarige heer G. Brienesse overleden, nadat hij bijna twee weken geleden met kolendampvergiftiging wex-d opgenomen. Zijn 89-jarige echtgenote die ook moest worden opgenomen, kon ge nezen naar huis terugkeren. Notaris veroordeeld. Een notaris uit Bladel is door de Bossche rechtbank we gens verduistering ten nadele van zijn cliënten veroordeeld tot drie jaar gevan genisstraf De eis was twee jaar en daarna zeven jaar ontzetting uit het i-echt tot het bekleden van het notarisambt. Vermist. De 53-jarige kleermaker L. J. Brand woi-dt sinds 27 september vermist. De man heeft in overspannen toestand zijn woning aan het Noordeinde in Den Haag vex-laten met de mededeling, dat hij naar Rotterdam wilde gaan. In geen der beide steden heeft de politie hem echter kunnen opsporen. Zijn signalement luidt: 1,80 me ter lang, tenger postuur, lang gezicht, hoog voorhoofd, donkerbx-uin, sluik haar, don- kex-bruine ogen, gaaf gebit. Hij droeg bij zijn vertrek een beige, driekwart lange regenjas, een ronde hoed met een x-onde deuk er in, zwarte schoenen, donkex-grijs costuum, een wit ovex-hemd met een groe ne das. Inlichtingen over hem zou bureau 1 van de centrale recherche in Den Haag gaarne ontvangen. Vrijgesproken. De rechtbank in Gro- ningen 'heeft een 23-jarige chauffeur uit Mijnsheex-enland vrijgespi-oken van roeke loos en onvoorzichtig handelen. Een door hem bestuurde bestelauto wex-d op 3 de cember op de onbewaakte overweg tussen Hoogkerk en Zuidhom aangereden. De acht inzittenden werden naar buiten ge slingerd en een van hen, een inwoner van St. Wi!libroi-d. kwam om het leven. De eis luidde zes weken gevangenisstraf. Vergeten. In Winschoten wordt een nieuw bankgebouw gebouwd. Toen het bijna klaar was kwam men tot de ontdek king, dat men de kluis had vergeten. De architect kreeg direct opdx-acht, in het bouwplan alsnog een kluis op te nemen. Konijnenplaag. De alarmex-ende be richten over een zware overlast van konij nen, die zich in het Noox-dlimburgse tuin bouwgebied om Venlo met duizenden op de akkers en tuinderijen zouden werpen en de gewassen daar kaal vi-eten, worden door de betreffende instanties ten stelligste ontkend. In de enkele sporadische gevallen van geringe schade aan tuingewassen door konijnen hebben de getroffen tuinders zich met de jagers van het betx-okken gebied in vex-binding gesteld. Keldertrap. De 58-jarige mevrouw Pol-ten Kate uit Ruinex-wold is in de kel der van haar woning gevallen en aan de gevolgen ovex-leden. Haar echtgenoot vond haar bewusteloos onderaan de keldertrap liggen. Zij werd naar het ziekenhuis in Meppel vervoerd en overleed daar zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Verschenen is de ontwex-p-begroting voor 1961 van het eilandgebied Curaqao, die een tekort van twee miljoen (Antilliaanse guldens) vertoont, ondanks ernstige pogin gen om tot een sluitend geheel te komen. In de toelichting wordt gezegd, dat het ieder jaar moeilijker wordt het verschil tussen de beschikbax-e middelen en de noodzakelijke uitgaven zo klein mogelijk' te houden. Tot en met het jaar 1960 zo blijkt verder uit de toelichting is men er in geslaagd de tekorten der ma gere jaren te dekken uit overschotten uit vette jaren. Dit zal in de toekomst ver der wel onmogelijk blijken te zijn, zo wordt gezegd. Ondanks ingrijpende bezuinigingen zul len maatregelen ter vex-hoging van de in komsten noodzakelijk zijn. Belangrijke in vesteringen zullen nodig zijn voor het aan trekken van industrieën en het ontwikkelen van het toerisme, voorwaarden tot vex-bre- ding van de economische basis. Als ge volg van de sterk stijgende bevolking moet x-ekening worden gehouden met een ge leidelijke daling van het welvaartspeil. De ontwerp-begroting 1961 van Aruba toont een tekort van 1.674.161. Advertentie WEER ONTVANGEN De originele U.S.A. maten 00-0-1-2-3 Alléén Kledingmagazijn Tel. 11451 - Kleine Houtstr. 2A le zaak vanaf de Anegang Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer in West-Eux-opa staat nog on der invloed van een opvullend depi'essie- systeem, waaxwan het centrum vanmor gen boven het midden van het Engelse Kanaal was gelegen. Nabij de kern komt plaatselijk vrij veel regen voor. Aangezien het centrum, al verder opvullend, toch nog iets naderbij komt, blijft ook voor ons land de kans bestaan op plaatselijk regen. Randstoringen van het depressiesysteem veroorzaakten de afgelopen 24 uur vrij uitgebreid neerslag in Noord-Italië, het Alpengebied en Zuid-Duitsland. De depressie-activiteit op de oceaan is niet groot. De belangrijkste storing nadex-t de Golf van Biscaye. Deze stoi-ing zal waarschijnlijk na morgen het weer in onze streken gaan beïnvloeden. WEERRAPPORTEN Maximum -temperaturen buiten- en binnenland Zaterdag 8 oktober Zon op 6.52 uur, onder 18.02 uur. Maan op 20.12 uur, onder 10.34 uur. Maanstanden 12 okt. 18.26 uur laatste kwartier. 20 okt. 13.03 uur nieuwe maan. 27 okt. 8.34 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 7 oktober Hoog water 4.58 en 17.18 uur. Laag water 0.49 en 13.02 uur. Zaterdag oktober Hoog water 5.36 en 17.54 uur. Laag water 1.27 en 13.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vi-oeger dan te IJmuiden. van gisteren. Neerslag laatste 24 uur C-S3 s- l> u jappB U0Q mist z 16 Ypenburg mist 0 17 Vlissingen licht bew. zzo 17 Eelde mist windst. 17 De Bilt mist windst. 17 Twente mist windst. 18 Eindhoven licht bew. windst. 18 Zd-Limburg zwaar bew. zzo 17 Helsinki motregen no 8 Stockholm geheel bew n 13 Oslo geheel bew. ono 12 Kopenhagen geheel bew. O 16 Aberdeen mist windst. 13 Londen regen nno 18 Amsterdam mist windst. 17 Brussel zwaar bew. z 18 Luxemburg mist wzw 15 Parijs geheel bew. z 19 Bordeaux regenbui w 18 Grenoble zwaar bew. windst. 18 Nice onbewolkt nnw 20 Berlijn geheel bew. nno 20 Frankfort regen zw 18 München regen wnw 16 Zürich regen windst. 15 Genève zwaar bew zo 15 Locarno regen windst. 13 Wenen zwaar bew. ozo 23 Innsbruck regen w 23 Athene zwaar bew. ono 24 Rome half bew. wzw 25 Ajaccio zwaar bew w Lissabon onbewolkt w 20 0,3 0,1 1 0,1 0,4 2 0,1 6 0,2 0 0,1 0 4 0,5 0 1 0,1 26 8 9 0 2 8 24 3 35 0 3 0,1 28 2 2

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2