In West-Duitsland is volledig profvoetbal al in de maak De opstellingen Victorie-koersen goed bezet in het Alkmaarse Sportpark Teleurstellend debuut van ZB VS in de ere-divisie Tafeltennisclub Treffers dakloos Blanchflower heeft het druk Arrows bleef met 54-50 in de meerderheid SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Lauer, stoute jongen Patterson bokste voor lege zalen 19 Tenminste 1500 mark per maand Omzet: half miljoen Loting voor Europa-cup De interregionale jeugdcompetitie Twee centrale trainingen voor interlandmatch Zesdaagse van Berlijn is begonnen Tour de France 1961 begint in Rouaan V eiligheidsscherm ZATERDAG 8 OKTOBER 1960 De Westduitse Voetbalbondde D.F.B., heeft een bom. in het rustige Westduilse voetballeven laten ontploffen: hij wil binnenkort voorstellen om op korte termijn te komen tot een landelijke eredivisie van minimaal 14, maximaal 20 clubs met echte voetbalprofs. Dit zou een streep betekenen onder het huidige systeem, dat. men in de Bondsrepubliek sedert jaren kent. Hierbij mag een zogenaamde „Vertragspieler" per maand ten hoogste 400 mark verdienen, per kampioenschap een paar honderd mark extra in z'n zak steken en aan even tueel loonverlies ten hoogste 100 mark incasseren. Verplicht is voor elke Vertragspieler dat hij een echt beroep buiten de voetballerij heeft. Dit systeem bevredigt in genen dele. Vele uitwassen zijn er al geconstateerd. Menige club moest zwaar beboet, worden, diverse bestuursleden moesten lange schorsingen ondergaan, en vele spelers trokken er tussen uit om meer te verdienen: naar Nederland (Rahn, Pfeiffer, Spikofski en anderen), naar België, naar Zwitserland en naar Italië. Het. idee van een landelijke eredivisie heeft vooral steun ge vonden in de geïndustrialiseerde deelstaat Noordrijn-Westfalen, werd ook zwakjes toegejuicht in Noord-Duitsland, maar kreeg de laatste weken plotseling openlijk en wel een zeer verrassende aanhang in Zuid-Duitsland! En wel door de herhaalde Zwit serse pogingen om Zuidduitse topspelers aan te kopen, alsmede door het vertrek vanRahn naar Nederland! Wat met Rahn heden is gebeurd, zei men, kan morgen met Szymaniak (Karls ruhe), de pas door München aangeworven en door Real Madrid belaagde Joegoslaaf Milutinovic en diverse spelers van ex- kampioen Eintracht Frankfurt gebeuren. Het wordt uitgesloten geacht in een landelijke eredivisie, de zogenaamde Bundesliga, de .spelers te betalen volgens het. Ver- tragspielerstarief. Geen speler zal dat accepteren als er steeds weer 50.000 en meer toeschouwers op de tribunes zitten. Een club als F.C. Köln kent dat genot reeds elke veertien dagenf Woensdag j.l. bij de Westduitse bekerfinale (die door het deel nemen aan de Europese bekerwinnaarsronde een ongekend grote belangstelling heeft, gekregen) waren er in Düsseldorf 50.000 mensen bij Karlsruhe-Mönchen-Gladbach (23). Men wil dan ook aan een Gute Liga het volledige profsysteem paren. Zo'n Westduitse prof-voetballer kan men in het West duitse Wirtschaftswunderleben onmogelijk minder dan 1500 mark (1350 gulden) per maand dat is 18.000 mark (16.000 gulden) per jaar laten verdienen hoe zonderling en overdreven dit ook klinkt! Immers, de huidige spelers van de eerste vijf liga's (zuid, west, noord, zuidwest en Berlijn) met elk 16 (Berlijn 10) clubs krijgen per maand reeds 400 mark belastingvrij. Uit hun normale beroep trekken zij een doorsnee, gezien de gemiddelde Westduitse lonen eri salarissen, zeker 700 a 800 mark zo niet veel meer, wat de topspelers aangaat met hun bijzondere vertegenwoordigers- De Duitser Rahn, een van de spelers die zijn toevlucht zocht in het buitenland, in dit geval Nederland. baantjes en dergelijke. Dat is tezamen reeds ruim 1200 mark (1080 gulden) per maand. Een ploeg van profvoetballers moet evenwel de mogelijkheid hebben, daar men geen burgerlijk beroep heeft, wat te sparen voor de toekomst Zo komt men al snel tot 1500 mark per maand! Welke clubs in de Westduitse bundesliga zullen komen is niet slechts een kwestie van een plaats in dit seizoen, maar ook van hun prestatie in de afgelopen vijf jaren, van hun accommodatie en van hun financiële toestand. Men heeft uitgerekend dat een Westduitse profclub tenminste een jaaromzet van een half mil joen mark (450.000 gulden) moet hebben om rond te kunnen komen. Op grond van deze eisen, is men onofficieel tot de vol gende Bundesliga van 16 clubs gekomen: Uit het noorden: H.S.V.Hamburg, WerderBremen, Hann over '96; uit het westen: BorussiaDortmund, Schalke 04, F.C. Köln, Rot WeissEssen, AllemaniaAachen; uit het zuidwesten: EintrachtFrankfurt, KarlsruherS.C., V.F.B.Stuttgart; uit het zuiden: BayernMünchen, F.C.Nürnberg, F.C.Saar- brücken, Pirmasens; uit Berlijn: TennisBorussia of Hertha B.S.C. Het plan is voorts om alle wedstrijden van de Bundesliga op zaterdag te laten spelen, teneinde de lagere klassen ook aan hun trekken te laten komen. Maar voor het definitief zo ver met het Westduitse beroepsvoetbal zal komen, zal de D.F.B. eerst nog deze belangrijkste beslissing uit zijn zestigjarige historie moeten nemen. De traditionele Victoriekoersen, die zon dagmiddag in het Alkmaarse Sportpark worden gehouden, zijn op één uitzondering na goed bezet. Die uitzondering is het in ternationale nummer, waarin het grootste aantal van de ingeschrevenen al bij voor baat op de vlucht is geslagen voor de ver schijning.-van de crack Theo Messidor. De genen echter die de handschoen durven op te nemen zijn van dusdanige klasse, dat de strijd zeer boeiend zal worden. Vermoe delijk zal de snelle vos wel winnen, maar met veertig meter achter de opkomende ster Vrijdag zal hij toch heel het gewicht van zijn klasse in het geding moeten brengen. Het tweede hoofdnummer is de ruim drie kilometer lange Dirk Duivelprijs, waarin Vrijdag eveneens tot de favorieten behoox*t. De vraag is echter welk nummer Nottel- rnan zal kiezen. In het laatste nummer zal hij op enorme tegenstand kunnen rekenen van de voortreffelijke Qui Suit, die nu reeds drie maal achtereen in superieure stijl won. Het derde kanspaard is Terraise en out sider Tabor Harvester D. Het grote aantal tweejarigen maakte zelfs een splitsing noodzakelijk. In de eer ste afdeling gaat de voorkeur naar Zoritha, vóór Zeeadelaar en Zelda the Saint. De tweede afdeling kan een prooi worden voor Zenithy Hollandia, die in haar opgaande vorm Zilvervos nu wel kan slaan. Outsider Zuleika. Het zestien paarden tellende openings nummer stelt op deze kleine baan de zwaarst gehandicapte paarden bij voorbaat al voor een haast onmogelijke taak. Hier van zal Ydolius kunnen profiteren, vóór Yellow Rose en Yellow Six. De zeer snelle, maar wispelturige Y Norton zou kunnen verrassen. Ook in de Alkmaars Ontzetprijs zullen Vrijdag is de loting verricht voor de achtste finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker. Het resultaat was: IFK Malmö (Zweden) tegen Juventus (Ita lië) of CDNA (Bulgarije); Aarhus (Dene marken) tegen Frederikstad (Noorwegen); Bensica (Portugal) tegen Rode Ster (Joego slavië) of Ujpest (Hongarije); Young Boys (Zwitserland) tegen Hamburg (West-Duits land); Rapid (Oostenrijk) tegen Glenavon (Ierland) of Wismuth (Oost-Duitsland); Real Madrid tegen Barcelona (beide Span je); Burnley (Engeland) tegen Reims (Frankrijk); Panateneikos (Griekenland) tegen Spartak (Tsjechoslowakije). De wedstrijden tussen Glenavon en Wis muth zijn voorlopig op 19 en 26 oktober bepaald. Als de politieke moeilijkheden blijven bestaan, dient op neutraal terrein te worden gespeeld. Later heeft het organisatie-comité de nationaliteiten van de scheidsrechters voor de wedstrijden van de tweede ronde be paald. Een Nederlandse arbiter zal de ont moetingen tussen de Zwitserse kampioen Young Boys en de Hamburger S. V. leiden. Zondag 9 oktober begint de interregio nale jeugdcompetitie van de KNVB, waar aan drie clubs uit de afdeling Haarlem deelnemen. Het zijn de jeugdploegen van HFC, Beverwijk en TYBB. Het programma voor a.s. zondag luidt: Alkmaarse Boys TYBB, HollandiaDe Spartaan, Vole- wijckersZeeburgia, HVC't Gooi, Volen- dam—DOS, Beverwijk—HFC. Eindstand voorcompetitie HFC 3 2 0 1 4 11—2 Beverwijk 31113 57 TYBB 3 1113 2—4 RCIi 3 1 0 2 2 3—8 de driejarigen de hoofdrollen vertolken. De vermoedelijke winnaar zal Yewel Boy wel zijn, daar dit paard op deze baan steeds tot goede verrichtingen komt. Op de twee de plaats wordt de Friese stal v. d. Veen (YYV en Young Erebus) verwacht, vóór Yvonne Hollandia. Een vrij zekere zege gaat-stal Clay, te-, gemoet met - Ylinotte of Xenocraat. Daar enige vergelijking met- de steeds op- de zware noordelijke banen opererende Xi- phon Hollandia niet goed mogelijk is, mag deze succesvolle draver als het „dark- horse" worden beschouwd. Vina van Barke en Vrijbuiter kunnen tot op de plaatsen doordringen. Ook Victory Queen blijft in steeds snel lere tijden het pad der overwinningen vol gen en het ziet er niet naar uit, dat in de Victorieprijs X Pluto, Wise Guy en zelfs de zeer snelle Victor Emanuël hiervoor een stokje zullen kunnen steken. Voetbal Voor de interlandwedstrijd Tsjechoslo- wakije-Nederland, die zondag 30 oktober in Praag zal worden gehouden, staan slechts twee centrale trainingen op het px-ogramma. De kandidaten voor het Oranje-team zullen dinsdag 25 oktober voor de eerste maal in „De Vliert" in Den Bosch bijeenkomen. De tweede trainings bijeenkomst is vastgesteld op donderdag 27 oktober. Het ligt in de bedoeling dat de spelers van het Nederlandse A-team dan in het Olympisch stadion in Amsterdam trainen met „Jong Oranje", het jeugdteam van spe lers tot 23 jaar dat op 29 oktober in Ko- sicz tegen de Tsjechische jeugd speelt. Beide Nederlandse ploegen vertrekken vrijdagmox*gen met een chartervliegtuig naar Praag. Er is een kwestie gerezen tussen de dienst voor lichamelijke opvoeding in Ax*n- hem en de tafeltennisvereniging Treffers over het sluitingsuur van de bij de tafel tennisvereniging in gebruik zijnde gymnas tiekzaal. Aan de vereniging Treffers is aangezegd dat zij geen gebruik meer mag maken van deze zaal. Het geschil vond zijn oorsprong zater dag tijdens de voor de competitie gespeel de tafeltenniswedstrijd Treffers tegen Maasstad uit Rotterdam. Toen de concier ge op het sluitingsuur de zaal wilde slui ten bleek de wedstrijd nog niet ten einde. De laatste partij moest namelijk nog wor- den gespeeld. Na een woordenwisseling tussen de con cierge en leden van Treffers hield de con- cierge zich aan het sluitingsuur en draaide het licht uit. Volgens de gemeentelijke dienst zijn ten aanzien van het sluitings- uur°reeds meex*malen waarschuwingen tot de Treffers gericht. Zij zou zich ook niet hegben gehouden aan andere verboden die voor de gymnastiekzaal gelden, zoals het rookverbod en het verbod op straat schoeisel door de zaal te lopen. Danny Blanchflower, de beste halfspe- ler van Groot Brittannië en de man die in de opmerkelijke reeks successen van Tot tenham Hotspur de belangrijkste rol speelt, zal beginnende vandaag de grootste uithoudingsproef van zijn carrière onder gaan. In Belfast zal Blanchflower vandaag het voetbalteam van Noord-Ierland in de wedstrijd tegen Engeland aanvoeren, waarna hij onmiddellijk naar Londen te rugkeert om als aanvoerder van de Spurs maandagavond te spelen in de uitgestelde leaguewedstrijd tegen Manchester City. Woensdag zal hij naar Blackpool reizen voor de ontmoeting tegen het elftal van de Ierse league. Voor zaterdag aanstaande is hij opgesteld in de ploeg van de Spurs voor de wedstrijd tegen Nottingham Fo rest. Dit betekent dus voor Danny Blanch flower vier wedstrijden in acht dagen en daarbij nog ongeveer 2500 km per vlieg tuig en trein afleggen. De eerste wedstrijd, die in het Krelage- huis in Haarlem is gespeeld voor de hoog ste basketbalafdeling van Nederland, was het predikaat eredivisie niet waardig. ZBVS en Arrows bleken nog niet inge speeld en geen van beide partijen heeft de weinig talrijke toeschouwers ook maar een moment kunnen imponeren. Het enige wat nog enigszins de moeite waard was, was het scoreverloop. ZBVS, dat gedurende het grootste deel van de wedstrijd de leiding had, verspeelde een voorsprong van elf punten binnen enkele minuten en Arrows won op de valreep (5054). Het publiek heeft vrijdagavond lang moet wachten, voox*dat de wedstrijd ZBVS Arrows begon. De Rotterdamse ploeg kwam weer eens een half uur te laat, maar om half negen werd dan toch begonnen. De Rotterdamemi*s hebben een vreemde ploeg. Er wordt zo goed als niet getx*aind en het team speelt zich in vorm tijdens de eerste helft van de competitie. Vandaar dat de resultaten aanvankelijk tegenvallen. Ook het vorig jaar leek het er niet op, dat de Arrows zich zouden plaatsen voor de eredivisie, maar via enkele spectaculaire zeges aan het eind van het seizoen, haal den de Rotterdammers het. Vrijdagavond begonnen de Arrows-spe- lers dan ook weinig overtuigend. De pas ses van befaamde spelers als Koemans, v. d. Ree, Koper en Rinus de Jong kwamen veelal in ZBVS-handen en het schot was bijzonder slecht gericht. In de eerste tien minuten hadden ded ZBVS'ers zich al een veilige voorsprong kunnen veroveren, maar ook bij de Santpoorters wilde het niet lukken. De beginopstelling met de ge broeders Hennis, Van Nooyen, Knapp en Sunter (ex-Antilopen) combineerde wel veel doch niet snel genoeg en snelheid is het enige wapen, dat men tegen de gerou- tineerde Rotterdammers met succes kan hanteren. Cor Hennis was niet erg geluk kig, want na een kwartier spelen had hij al vier persoonlijke fouten op zijn naam. De ZBVS-coach kon niets anders doen dan hem voorlopig op de bank te zetten. Wielrennen Zestien koppels zijn in de afgelopen nacht gestart voor de zesdaagse van Ber lijn. Vanmox-gen vroeg toen de wielrijders 265.45 km hadden afgelegd was de stand voor wat de kop betreft als volgt: 1. Walter BucherFx*itz Pfenninger (Zwitsex-land) 55 pnt.; 2. Rik van LooyPeter Post (Belg.- Ned.) 42 pnt; 3. Kai-Wex-ner NielsenPalle Lykke (Denemarken) 21 pnt; 4. Otto Alt- weckSiegfx-ied Renz (Duitsland) 14 pnt. De overige koppels hadden een en meer rondere .achterstand..- Ber Durtse.-.filmspeelster Grethe- -Weiser heeft het startschot gelost. Willi Ai*end, de prof die in 1897 de eerste wereldtitel ver- overde, assisteei-de haar. De organisatoren van de Tour de France de Parijse dagbladen l'Equipe en Le Pa- risien Libéré, hebben vrijdag bekend ge maakt, dat de Tour de France 1961 in Rouaan van start zal gaan. VOETBAL De competitie betaald voetbal gaat na een week stilstand morgen weer vrolijk door. In Velsen en Haarlem zijn VSV (te gen Go Ahead), RCH (tegen- Wageningen) en Haarlem (tegen Graafschap) de thuis- spelende clubs. Stormvogels en EDO heb ben een uitwedstrijd tegen respectievelijk Vitesse en Volendam. In de eerste divisie A is EDO's noch Stormvogels' positie erg fraai en de tegen standers van morgen staan er dan ook gunstiger voor. Vooral voor EDO wordt de wedstrijd in en tegen Volendam een zware opgave, maar na de prima prestatie twee weken geleden tegen Enschedese Boys zijn wij toch niet zo pessimistisch gestemd. Maar meer dan ten hoogste een gelijkspel zien we er toch niet in, te meer daar de Volendammers in vijf wedstrijden nog niet meer dan drie doelpunten tegen zich kregen. Ook Stormvogels moet in Arnhem tegen Vitesse niet kansloos worden geacht. Als er tegen Alkmaar voor de bekercompetitie gelijk wordt gespeeld, moet eenzelfde re sultaat tegen Vitesse mogelijk zijn. De stand is: K F C 5 10 Veendam 5 5 D F C 5 9 Limburgia 5 4 Volewijckers 5 8 R. B C 5 3 H D V S 5 8 Stormvogels 5 3 Ensch. Boys 5 6 E D O 5 3 Volendam 5 6 B V V 5 3 Vitesse 5 6 Fortuna (VI.) 5 2 Leeuwarden 5 5 Helmondia 5 2 AGOVV 5 5 HVC 5 2 In de eerste divisie B ontmoet RCH in het Heemsteedse Sportpark in Wageningen een lager geklasseerde club, waarvan ge wonnen dient te worden. VSV heeft in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead, dat even veel punten vergaarde uit een gelijk aan tal wedstrijden, eveneens een redelijke kans op de volle winst. Hier is de stand: Heracles 5 9 Go Ahead 5 4 Blauw Wit 5 8 Eindhoven 5 4 Excelsior 5 8 VSV 5 4 't Gooi 5 8 Sittardia 5 3 D H C 5 7 S H S 5 3 Be Quick 5 7 RCH 5 3 Z F C 5 6 Helmond 4 2 SVV 5 5 Wageningen 5 1 E B O H 5 5 Heerenveen 5 1 In de tweede divisie krijgt Haarlem in Graafschap een club van gelijke kracht tegenover zich. Maar wij geloven toch wel dat de roodbroeken de beste kans hebben op twee punten. De stand is hier: NEC 5 10 Wilhelmina 5 5 Rigtex-sbleek 5 8 Tubantia 5 5 L O N G A 5 7 Oldenzaal 5 5 Roda Sport 5 6 Zwartemeer 5 4 Graafschap 5 6 P E C 5 3 Hilversum 5 6 De Valk 5 3 Haarlem 5 6 Zeist 5 2 Baronie 5 5 Velox 5 2 U V S 5 5 Zwolse Boys 5 2 AM ATEURVOETBAL HFC staat zondag in de eerste klasse amateurs voor de niet geringe taak in een uitwedstrijd van Hollandia te winnen. De Hollandianen verspeelden nog geen enkel punt, maar kwamen pas twee keer uit. Een gelijkspel zou al een prima prestatie betekenen voor de Good Old. De stand is: JOS 35VDZ 32 D C G 3 5 Qujck (N.) 3 2 HFC 34UVV 32 Hollandia 2 4 WVC 32 De Spax-taan 2 2 Jonge Kracht 3 2 O S V 2 2 ESCA 3 2 Rheden 3 2 In de tweede klasse A speelt Zandvoort- meeuwen op eigen veld tegen VVB en Kennemers ontvangt WA. Vitesse '22 is de gastheer van Purmersteijn. In 2 B zul len HBC en Schoten fel van zich af moe ten bijten om iets van de winst te bemach tigen tegen respectievelijk Aalsmeer en OVVO, die beide voor eigen publiek spe len. In de derde klasse zijn o.a. vastgesteld: Beverwijk-DEM, ADO '20-SEW, Velsen- CSV, NAS-NFC. TYBB-GDA en RKAVV- Hillegom. In de vierde klasse worden ge speeld: Renova-Lijnden. THB-Terrasvo- gels, Onze Gezellen-St. Martinus, Kinheim- Bloemendaal, St. Pancx*atius-Hoofddox*pse Boys. Lugdunum-DIO, Concordia-ASC en EHS-Docos. HANDBAL Om kwart voor elf speelt leider Rapidi- tas zondagmorgen aan de Van Oosten de Bruvnstraat in Haarlem tegen het hoofd stedelijke Unitas. Een Haarlemse zege mo gen we verwachten. Op sportpark „Watex*vliet" in Velsen- Noord hoopt IJmond op WVGV uit Weesp de eerste overwinning te boeken. De strijd begint om halftwaalf. Concordia ontmoet om twee uur leider Attila met 'n spannend duel in voox'uitzicht. Zandvoortmeeuwen bezoekt het niet te ondei'schatten Oranje '57. In het treffen tussen de damesploegen van Vriendschap en De Blinkert zal van weinig krachtsverschil sprake zijn. Voor de afdelings-eersteklasse ontvangt TYBB aan de Schalk wij kerweg in Haar lem het Hillegomse Concordia, duelleren SEV en Full Speed om één uur in een open strijd, bezoekt IJmond het zwakkere HBC (2.30 uur) en zal HOC in het Noordersport park kampioenskandidate Concordia (aan vang twintig voor elf) trachten te weer staan. Bij de heren reist Concordia 2 naar Wieringen om met beide punten van Tone- gido terug te kex*en, Rapiditas 2 en Zand voortmeeuwen 2 ontmoeten elkaar om tien voor elf aan de Van Oosten de Bruijn- straat, De Blinkert trekt naar „Watervliet" om de overwinningenreeks voort te zetten ten koste van IJmond 2 en HOC staat voor de zware taak om AVA in Alkmaar te kloppen. KORFBAL De eersteklassers Samos en Watervliet, die beide nog geen winstpunten behaald hebben, ontmoeten elkaar zondag in Utrecht. Ongetwijfeld kan hier een span nende ontmoeting worden verwacht. In de tweede klasse krijgt Aurora bezoek van DDV uit Amsterdam; de thuisclub zal wellicht één winstpuntje kunnen behou den. Haarlem gaat op bezoek bij KVD, dat i*eeds aardige successen boekte. In de derde klasse gaat Nieuw Flora op bezoek bij De Tovers in Zeist, dat vooral op eigen veld zeer schotvaardig is. Voorts staat de plaatselijke wedstrijd Animo ReadySport Vereent op het progx*amma, waarin de thuisclub favoriet is. Voor Oosthoek en Oosterkwartier zijn geen wedstrijden vastgesteld. HOCKEY Het is steeds een moeilijke opgave voor thuisclubs om tegen Amsterdam tot winst te komen. Dat geldt morgen ook voor BMHC, dat het voorlopig zonder Spoelstra moet stellen. Met een verdeling der pun ten mogen beide ploegen tevreden zijn. Voor de overige eerste klasse wedstrijden geven we de uitspelende elftallen van Laren. SCHC en Be Fair de beste kansen, op bezoek bij respectievelijk Delftse Stu denten, HDM en TOGO. RBC, dat vorige seizoen net aan degra-, da tie ontsnapte, heeft het nieuwe seizoen heel wat beter ingezet. Daarom moeten de speelsters van BDHC de Rotterdamse da mes beslist niet onderschatten als op Zomerzorg BDHC thuis tegen RBC speelt (aanvang elf uur). Er zijn bij BDHC nog al wat wijzigingen in het eerste elftal ge komen. Daarom geven we hier de opstel ling van BDHC: doel: Jo Jurrissen; achter: De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal morgen als volgt samengesteld: EDO (uit tegen Volendam): Amama, Petterson en v. d. Oox*d; Koenen, Ar- noldi en Belfroid; Spiers, Peters, Plai- zier, Klein en Leon hard. RCH (thuis tegen Wageningen): Tukker; Schoonenbex-g en Romviel; Kruyer, Rooders en Liefhebber; Peper, Brou wer, Honout, Biesbrouck sr. en Van der Lippe. Haarlem (thuis tegen Gx-aafschap)Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Barendregt en Duyster; Vreeken, Jesse, Doox-nbos, Seppenwolde en Jon kei*. Stormvogels (uit tegen Vitesse): De Graaf; Jansen en Smits; Van Woo ning, Pirovano en Van der Lugt; De Boei*, Snoeks, Bakker, Doorneveld en v. d. Waals. VSV (thuis tegen Go Ahead): Geerlofs; Pieterse en Brom; Versluys, Kox*t en Brederveld; Van Dolder, Fax*enhox*st, Uniken, Jager en Heijmans. De amateurs spelen in de volgende formatie: HFC (uit tegen Hollandia). Van der Lee; Dekker en Winter; Molenaar, Molijn en Wijkhuizen; De Nijs, Bouw man, Jansen, Honnef en Engelenbex*g. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen VVB): Kniese; Stokman en Stobbelaar; Kraayenooi*d, Kerkman en Water; Ja cobs, Koning, Keesman, Oostex-baan en Haldei*man. Schoten (uit. tegen OVVO): Kessens; Veen en D Looze; H. van Elk, R. van Elk en Koppen; Kops, Smit, Otten, Brussee en De Goyer. Riet Vei*maat en Jeanne Brommer; mid den: Wil Niekerk, M. van Bodegom en Loes Otto voor: Marijke Lanzing, Laura A. Dek ker, Emilie Hoogeveen, M. Houtkooper en Liekje Moolenburgh. Alliance moet in Wassenaar op bezoek bij Kieviten, een der dx*ie topclubs. Het komt ons voor dat Alliance, met welk enthousiasme en technisch inzicht ook ge speeld moge worden, niet zal kunnen win nen. Daaraan zal evenmin het supporters- team van Alliance I (heren), welke ploeg voor de Overgangsklassecompetitie even eens de gast van Kieviten is, iets kunnen verandex*en. Ook zijn vervanger Elias bracht geen vaart in de ZBVS-aanval, die slechts door enkele goede individuele acties van Sunter en G. Hennis tot scoren kwam. In de Ar- rows-ploeg werd de aanval iets gevaar lijker door het inzetten van Van Geuns, maar Rinus de Jone en Hennie v. d. Ree bleven onzuiver schieten. Na een bijzonder zwakke eerste helft werd de ruststand 2419 in het voordeel van ZBVS bereikt. Meteen na de rust leek ZBVS eindelijk het juiste speltype gevonden te hebben. Met snelle aanvallen en bijzonder goed schieten liepen de Santpoorters in enkele minuten uit tot 3625. Na tien minuten stonden de ZBVS-ers nog steeds tien pun ten voor en een overwinning leek zeker. Toen vond Koemans echter de juiste rich ting. De ex-internationaal ging voor spelen en de ZBVS-voorsprong slonk in drie mi nuten tot twee punten (4543). Vijf minu- De basketbalcompetitie ten voor tijd werd het gelijk door Rinus de Jong. Op dat moment werd Cor Hennis weer ingezet, maar dat redde ZBVS ook niet, want na 20 seconden beging hij zijn vijfde fout. Hennis moest nu voorgoed naar de kant en Koemans benutte de twee straf- worpen (4547). Ook Rinus de Jong kwam op schot en dat betekende de nederlaag voor ZBVS. Ondanks treffers van Ger Hennis en Jan Sunter, de beste spelers bij ZBVS, bleven de Arx-ows onbereikbaar (5054). Voor ZBVS scoorden Sunter (99) en Ger Hen nis (64) de meeste punten en De Jong (1011), Koemans (214) en Koper (46) waren de Rotterdamse troeven. Voor de hoogste damesafdeling was de wedstrijd AntilopenS.C. Haarlem vast gesteld. Daar de S.C. Haai*lem-dames zich hebben teruggetrokken, werd nu vriend schappelijk gespeeld. Na bijzonder moedige tegenstand van S.C. Haarlem, dat bij rust met 1310 leidde, wist Antilpoen toch nog onbedreigd te winnen: 3521. Bij Anti lopen was Truus Biesbx*ouck vex*reweg de beste speelster, terwijl Marjan Kool bij S.C. Haarlem op eenzame hoogte stond. Tanny van Deursen (Antilopen) was met 47 topscoorster. De overige uitslagen luiden: Dames: HOC 5Exercitia 2 59, Exer- citia—HOC 2 21—17. Heren: HOC 2—HCK 2 47—12, Typhoons 2—ZBVS 2 68—36. Atletiek De wereldrecordhouder op de 110 meter horden, de Duitser Martin Lauer, zal dooi de Westduitse atletiekbond niet meer ge kozen worden voor landen wedstrijden en ook geen toestemming meer krijgen om in buitenlandse wedstrijden uit te komen. Dr. Danz, de president van de Westduitse At letiekbond, verklaarde de beslissing als volgt: „De maat is vol, het is tijd om streng' op te treden". De bond verwijt Lauer, dat hij zich niet kameraadschappelijk heeft gedragen en de Westduitse atletiek in het buitenland scha de heeft berokkend. Lauer had namelijk bedankt voor de wedstrijden tegen Polen en Zweden, maar daarentegen wel toestem ming gevraagd om zondag in een inter nationale wedstrijd in Merano te mogen starten. Enkele collega's van Lauer hadden zich over de houding van de wereldkampioen beklaagd en zij weigerden te starten in wedstrijden, waarvoor ook de Duitse hor denloper was uitgenodigd. Boksen Floyd Patterson, de wereldkampioen boksen - in het zwaargewicht, heeft zijn tournee door Duitsland vrijdagavond in Bei-lijn afgesloten en wederom wex*d zijn optreden een fiasco. Welgeteld 301 beta lende bezoekex*s vulden het sportpaleis en daarmee is het totaal aantal toeschouwers bij de vijf demonstraties, die Patterson op verschillende plaatsen in Duitsland heeft gegeven, gekomen op1100. Zelfs de trekpleister om aan de demonstratie in Bei*lijn twee „echte" wedstrijden toe te voegen, deed het niet. Het was en bleef kil in de grote sporthal, de flonkex-ende ster van wereldkampioen Pattex*son, die zijn spax*ringpax*tners niet spaarde en een alleszins acceptabele demonstratie gaf, ten spijt. Op de Zweedse markt is een veïlig- heidsscherm voor do elver de dig er s bij ijshockey geïntroduceerd. De gezichts- kap van plexiglas beschermt het ge laat tegen zwiepende stick en pucks. Doelman Curre Andersson van de ijs- hockeyclub Hammarby uit Stockholm toont zijn nieuwe gezichtskap.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19