Strijd om wereldkampioenschap dammen begint a.s. vrijdag Dukel en Bom tegen twee Russen en Deslauriers In de vishal en op zee Jan Keesom wint voor derde keer Mulier-veldloop A. van der Pijl 25 jaar organist van Geref. Kerk te IJmuiden Voorzitter Bosma smeekt gemeente om eigen viswatertje Vierde nederlaag voor Watervliet I Chris Duyker won de tijdrit naar Bergen „Het straatje" MAANDAG 10 OKTOBER 1960 5 W ereldkampioenen A mateurtoneel Originele marsmuziek en een schietbaan op Schoonenberg natuurpermanent Dameskapsalon JAN SUYK Tien jaar Hengelsportvereniging Velsen Franse ertsboot liep aan de grond Teenagers speelden voor Poliofonds Nadat donderdag in Amsterdam de officiële openingsplechtigheid zal zijn ge houden zal vrijdag in dezelfde stad de grote strijd om het wereldkampioenschap dammen beginnen. Eens in de vier jaar, in het jaar van de Olympische Spelen, wordt deze titel in een toernooi verspeeld. In de andere drie jaren kan de wereldkampioen (nu ir. Koeperman) zijn titel in matches verdedigen. In de grote strijd zal na Piet Roozenburg opnieuw een IJmuidenaar de kleuren van ons land verdedigen. Barend Dukel, die in 1959 zo overtuigend Nederlands kampioen werd dank zij een frisse stijl, waarmee hy tairyke tegenstanders in de verkeerde hoek deed belanden, zal nu moeten tonen dat hij in staat is ook in het gezelschap van deze matadoren een belangrijke rol te spelen. Als het een beetje meezit zullen zowel hy als Bom, de andere Nederlander, die door verhindering van De Jong mee mag spelen, een eerste viool spelen. Een maand lang zullen de deelnemers per bus Nederland doortrekken. In alle provincies zullen zij één of meer ronden spelen, en bij de plaatsen, waar de strijd wordt geleverd, zijn niet alleen hoofd plaatsen van provincies als Arnhem en Maastricht, Groningen, Leeuwarden en Haarlem, maar ook plaatsen als Veen- dam, Gieten en Alblasserdam. Het is niet gemakkelijk geweest dit toer nooi te organiseren (het derde achtereen volgende in Nederland), maar dankzij de financiële steun van gemeentebesturen (waaronder dat van Velsen), industrieën en dergelijke heeft men de moeilijkheden kunnen oplossen. Men heeft een deelnemerslijst, die in drukwekkender is dan ooit. Daar is in de eerste plaats wereldkampioen ir. I. Koe perman uit Kiev, die vergezeld wordt door de jeugdige Moskoviet Schegolev. Maar daar is ook ex-titelhouder Deslauriers uit Montreal, die voor vele kenners in dit toernooi in vertrouwde omgeving een goe de kans heeft de titel terug te winnen. Het Rijk der Nederlanden heeft behalve Bom en Dukel nog een vertegenwoordiger: de Sui'inamer Sen A Kaw, die natuurlijk geen schijn van kans heeft op de het we reldkampioenschap, maar toch voor afwis seling kan zorgen. Voor de exotische noot zoi'gen ook de in IJmuiden welbekende Senegalees Baba Sy, die vooral ook import door zijn snelle spe len en R. J. Saint Fort uit Port au Prince in Haïti. Tot de kandidaten voor plaatsen in de bovenste helft horen verder Abel Verse, de Fransman, die al viermaal kampioen van Frankrijk is geweest, en Hugo Verpoest uit Antwerpen. De deelnemerslijst wordt aangevuld met de bekende gx-aaf de Descallar uit Marok ko, A. Agliardi uit Monaco en R. van Ast uit Seaford (Australië). Plet programma voor de eerste ronde, vrijdag 17 uur in Krasnapolsky luidt: Sche- golec-Sen a Kaw, Deslauriers-Van Ast, St. Fort-Verse, Verpoest-Baba Sy, Bom-Agli- ardi, Koeperman-De Descallar. Tenzij er nog een speler wordt aange wezen voor de nog openstaande veertien de plaats is Dukel deze ronde vrij. Zater dag woi'dt er in IJmuiden gespeeld, in de „Rank". Dukel komt daar meteen voor een vuux-proef, want hij moet dan spelen tegen de geduchte Marcel Deslauriers, die zo vei'bluffend kan combineren. Superposi tiespeler Koepex-man komt dan uit tegen Agliardi. Het programma van deze ronde: Sen a Kaw-De Descallar, Agliai'di-Koeper- man, Baba Sy-Bom, Verse-Vei-poest, Van Ast-St Fort, Dukel-Deslauriex-s. Voor Dukel geldt het volgende pro gramma: Maandag 17 oktober in Rottei'dam: St. Fort-Dukel. Dinsdag 18 oktober in Amsterdam: Du- kel-Verpoest. Woensdag 19 oktober: in Amstei'dam: Bom-Dukel. Donderdag 20 oktober in Amsterdam: Dukel-Koeperman. Vrijdag 21 oktober in Den Haag: De Descallar-Dukel. Zaterdag 22 oktober in Alblassei-dam: Dukel-Agliardi Maandag 24 oktober in Utrecht: Baba Sy-Dukel. Dinsdag 25 oktober in Rotterdam: Dukel- Verse. Woensdag 26 oktober in Dox-drecht: Van Ast-Dukel. Zondag hebben de Watervlietei'S het in Utrecht, tegen Samos I, niet tot een over winning kunnen brengen. Hiermee heeft Watervliet I de viei'de nederlaag in suc cessie geleden en het ziet er naar uit, dat Watervliet I, nu op de laatste plaats van de ranglijst, een zeer moeilijke tijd tege moet gaat. Toch heeft in Uti'echt voor de Watervlie- ters de mogelijkheid er in gezeten om meer te bereiken. Maar de Velsenaren speelden in de eerste speelhelft een te slap spel om resultaten te boeken. In het eerste kwartier vlotte het samenspel van de Watei-vlieters niet. Samos I maakte van de omstandigheid gebruik om een 2-0 voorsprong te nemen. In de volgende opstelling wogen beide ploegen goed te gen elkaar op, maar vlak voor de rust werd een verdedigingsfout gemaakt: 3-0. Direct na de hervatting opende Water vliet een offensief, waaruit F. Vos de stand op 3-1 bracht. De volgende Water- vliet-aanval kreeg vele kansen, maar doelpunten bleven uit. Een kwartier voor het einde werd het 4-1, en iets later 5-1. In de beginopstelling kreeg Veerbeek er ineens zin in: hij scoorde binnen vijf mi nuten uit twee fraaie dooi'loopballen (5-3). Met. deze stand kwam het einde. Water vliet 2 speelde een goede wedstrijd tegen Samos 2. J. de Roos opende de score (0-1) om even later een tweede kans te benutten (0-2). Eerst tegen de x-usttijd kon Samos 2 doelpunten (1-2). Na de hervat ting hielden de verdedigei's van beide ploegen de aanvallers in bedwang. Een afstandschot van A. Verkex-k maakte ten slotte aan de onzekerheid voor Watervliet 2 een einde (1-3). Watervliet 4 won met 8-2 van Oosterhoek 3. Bij de aspiranten waren de uitslagen: Haarlem AWater vliet A 5-0 en Watervliet BOosthoek C 7-0. Dukel Dondei'dag 27 oktober in Goes: Sen Kaw-Dukel. Vrijdag 28 oktober in Vlissingen: Dukel- Schegolev. Zaterdag 29 oktober in Helmond: Dukel vrij. De damwereld heeft reeds de volgen de wereldkampioenen gekend: 18951912 Isidore Weiss, Frankrijk 19121925 Herman Hoogland, Nederl. 19251926 Stanislaus Bizot, Frankrijk 19261928 Marius Fabre, Frankrijk 19281934 Benedictus Springer, Ned. 19341945 Maur. Raichenbach, Frankr. 19451948 Pierre Ghesten, Frankrijk 19481955 Piet Roozenburg, Nederl. 19561958 Marcel Deslauriers, Canada 1958heden ir. Isar Koeperman, Sovjet-Unie Maandag 31 oktober in Maastricht: Des- lauriei'sDukel. Dinsdag 1 november in Zwolle: Dukel- St. Fort. Woensdag 2 november in Arnhem: St. Fort-Dukek Donderdag 3 november in Almelo: Du- kel-Bom. Vrijdag 4 november in Hengelo: Koe- pexmanDukel. Zaterdag 5 november in Gieten: Dukel - De Descallar. Maandag 7 november in Assen: Agliar- di-Dukel. Dinsdag 8 november in Groningen: Du- kel-Baba Sy. Woensdag 9 november in Hoogezand- Sappermeer: Verse-Dukel. Dondei-dag 10 november in Veendam: Dukel-Van Ast. Vrijdag 11 november in Leeuwarden: Dukel-Sen a Kaw. Zaterdag 12 november in Haarlem: Schegolev-Dukel. Roozenburg demonstreert Tijdens de tweede ronde van het we- reldtoernooi, waai'van de organisatie aan D.C.Y. is opgedragen, zal de ex-wereld kampioen Piet Roozenburg op een groot demonstratiebord voor het aanwezige dam- mex-spubliek de pai'tij Dukel-Deslauriers (Canada) bespreken. Dit zal in een aparte zaal van „De Rank" plaats vinden. Tevens zullen de le den van D.C.Y. als sekondanten van de spelers optx-eden. De eerste zet van de belangwekkende partij B. Dukel-Deslauriers zal op uitno diging van D.C.Y. door de secretaris van de redersvereniging, de heer Meijboom, geschieden. Dukel speelt die partij met wit. Onder ideale weersomstandigheden heeft de Kennemerstaten Atletiekvereniging Suomi zondagmiddag in het prachtige herfstgetinte park Velserbeek haar jaarlykse traditie van de Mulier-veldlopen (genoemd naar de pionier der Nederlandse sport beoefening Pim Muiier) voortgezet. Vele bekende Nederlandse atleten waren van de partij en van de zijde van het publiek bestond eveneens grote belangstelling voor deze wedstrijden. Jan Keesom van AV'20, die al twee maal achtereen de Mulierloop had gewonnen, won voor de derde keer deze race over 5375 meter. Zoals gewoonlijk gaf de familie van wijlen Pim Muiier van haar belangstelling bij dit jaarlijkse evenement 'blijk. Vooi'ts waren er oud-burgemeester mr. M. M. Kwint, erevoorzittei', die voor de A-junio ren en voor de „gi'ote strijd" het stax-tschot loste, de heer H. F. G. Smakman, gemeen telijk ambtenaar voor de sport en KNAU- officials. De grote stryd Deze werd door Jan Keesom van AV'23 onbedreigd gewonnen. Meer dan veertig atleten A-, B-, C- en D-klassers begonnen gelijktijdig, zonder handicap zoals deze vroeger werd toegepast, de grote strijd over drie ronden, een afstand van 5375 meter. Reeds na 1000 meter kwam er tekening in het grote peloton, dat door de favoriet, die al twee maal achtereen de Mulierloop op zijn naam had staan, Jan Keesom van AV'23 wex-d aangevoerd. Bij het ingaan van de tweede rond had hij x-eeds onbedreigd de leiding en dit bleef zo tot het einde. Zijn achtervolgers Giling van Olympus (A-klasse), Kaljouw (Dyna mo-Middelburg) (C-klasse), de A-klasser Droog (Estafette) en de AV'23-man Ten cate leverden hevige strijd. J. Wit van MFC, de enige B-klasser, die zich ook in dit gezelschap bevond, zakte spoedig af om in het gerekte peloton achter te blijven. Giling werd van zijn tweede plaats gedrongen door de Middelburger, die in fraaie stijl de reeds gedoodverfd x winnaar Keesom op afstand bleef volgen en dan ook als eerste C-klasser op 22 se conden de eindstreep passeerde, volkomen fit. Tussen Giling en Bleeker volgde nog felle sti'ijd om de derde plaats, daarbij luide aangemoedigd door het talrijke pu bliek. Dames bosestafette De bosestafette voor dames werd wegens verstek van Blauw Wit (Amsterdam) een struijd tussen de ploegen van Atmodes en r.-k. Holland, beide uit Haarlem. Deze x-ace over 170, 120, 100, 100, 120 en 170 meter werd een prachtige overwinning voor Atmodes, die als laatste loopster Ellen Oi-t had opgesteld, naar wie de belang stelling in hoge mate uitging. De fraaie, stijlvolle, soepele loop van deze Haarlemse atlete, liet er op het laatste traject gxen twijfel over bestaan wie de sterkste ploeg had. Met ï-uim twintig meter verschil eiste zij de eerste plaats op voor Atmodes. De uitslagen: Mulierloop 5375 meter: 1. J. W. Keesom, AV'23, 16.30 (A-kl.); 2. W. Kaljouw, Dyna mo, 17.52 (C-kl.)3. B. Giling, Olympus. 17.59.6 (A-kl.); 4. P. C. Bleeker, Lycurgus. 18.03.8 (A-kl.): 5. B. Droog. Estafette. 18.08.6 (A-kl.); 6. B. ten Cate, AV'23, 18.23 (C-kl.); 7. A. v. d. Berge, Lycurgus, 18.28.2 (C-kl.). A-klasse: 1. J. W. Keesom, AV'23; 2. B. Giling, Olympus; 3. P. C. Bleeker, Lycur gus; 4. B. Dx-oog, Estafette. B-klasse: 1. J. Wit, MFC. C-klasse: 1. W. Kaljouw, Dynamo; 2. B. ten Cate, AV'23; 3. A. v. d. Berge, Lycur gus. D-klasse: 1. H. Blom, Edam; 2. K. Tim mer, Edam; 3. J. van Westen, Lycurgus. Dames-bosestafette: 1. Atmodes 1.44.2; 2. R.-k. Holland 1.50.6. Dank en prijsuitreiking De erevoorzitter van Suomi, oud-burge meester mr. M. M. Kwint, had aangekon digd dat hij zich zou terugtrekken. De heer Demmers memoreerde namens de Kenne- allen Beverwijk. mex-staten de stimulerende invloed van de heer Kwint tijden szijn burgemeesterschap van Velsen voor de sport. De heer Kwint kreeg de zilvex-en Kennemerstatenspeld aangeboden bij zijn benoeming tot erelid van Suomi. In de Orangerie sprak de heer P. Grüteke, voorzitter van Suomi, dank uit voor de grote belangstelling van atleten en publiek voor deze wedstrijden, alsmede voor de medewerking van de gemeentelijke autox-iteiten en diensten. Reeds nu vroeg hij de belangstelling voor de Mulier-veld lopen van 1961, die wegens het vierde lus trum een bijzondere attractie zullen krij gen. Zeer ex-kentelijk was hij de familie Van Limbui-g Stirum voor de opnieuw ge schonken grote prijzenschat. Vervolgens herinnerde de heer Demmers aan het voox-beeld van wijlen de grote Pim Muiier, die de sport om de spor*t wilde doen beoefenen. Achtereenvolgens over handigde hij aan de heren W. J. H. Graaf van Limburg Stirum. mr. H. Haitsma Mu iier en mejuffrouw Van Zweden, secreta resse van wijlen Pim Muiier, de erespelden van Kennemerstaten, waarmede de onder scheiden personen tevens het erelidmaat schap van Suomi verwierven. Mevrouw Van Limburg Stirum ontving bloemen. Tenslotte reikte de heer Haitsma Muiier de prijzen uit. De Beverwökse rennersclub „Kennemer- land" heeft zondag het clubseizoen besloten met de traditionele tijdrit van Beverwijk naar Bergen en terng over een afstand van onge veer veertig kilometer. Chris Duyker toonde zich in deze rit de sterkste en bleef met tien seconden verschil de meerdere van de jonge Wim Vleesman. De strijd om de overwinning heeft zich voornamelijk afgespeeld tussen Chris Duyker. Wim Vleesman en Wim Zonneveld. Zij waren de enigen van het zestien man sterke „veld" deelnemers die het ongeveer veertig kilo meter lange traject van Beverwijk via Wijk aan Zee door de duinen naar Heemskerk, Eg- mond, Bergen en terug naar Beverwijk, bin nen het uur aflegden. Nochtans is ook de strijd om de overige ereplaatsen een kwestie van seconden geweest. De uitslag luidde: 1. C. Duyker, Beverwijk, de 40 kilometer in 59 min. en 17 sec.; 2. W. Vleesman, Uitgeest in 59.27; 3. W. Zonneveld, Uitgeest in 59.29; 4. A. Lute, Castricum in 1.00.41; 5. J. Timmer, Velsen-Noord in 1.00.54; 6. B. de Reus, Velsen-Noord in 1.00.57; 7. F. van Tongeren, Beverwijk in 1.01.09; 8. C. Dul- lemans, Beverwijk in 1.01.46; 9. P. Vleesman, Uitgeest in 1.02.07; 10. P. Piepers, Bakkum in 1.03.36. Bij de C-klassers was de uitslag: 1. B. Wee- da, IJmuiden, de 40 kilometer in 1 uur 1 min. en 33 sec.; 2. L. Zonneveld, Uitgeest in 1.01.48; 3. N. Lute, Castricum in 1.01. 58; 4. H. Wen- tink, Heemskerk in 1.05.12; 5. W. Heijdt, Be verwijk in 1.06 15; 6. D. Dullemans in 1.10.37. De uitslag van de aspiranten was: 1. J. Rasch, Uitgeest, de 25 kilometer in 42 min. en 40 sec.; 2. R. Jagtenberg. IJmuiden in 44.03; 3. Serpenti, Wijk aan Zee in 44.20; 4. S. de Goede in 45.00; 5. P. Slotemaker in 46.13; 6. P. v. d. Bos in 46.20; 7. G. v. d. Winden in 48.13; 8. J. Luns in 48.40; 9, R. Jongejan- in 53.53; Vi'ijdag 7 dezer was de heer A. van der Pijl 25 jaar organist van de Gereformeerde kerk te IJmuiden. De Gereformeerde Ker- keraad bood de heer Van der Pijl ter ere De onlangs overleden toneelschrijver Hans Nesna is een van die auteurs ge weest, wiens stukken voornamelijk door amateurs worden gespeeld. Vooral de laatste jaren ontmoet men zijn naam ge regeld op de pi'ogramma's van hun uit voeringen, waarbij deze voorkeur stellig niet zo moeilijk is te verklaren. Nesna wist immei-s meestal wel een eenvoudige historie te bedenken, die onmiddellijk bij het publiek „aanslaat", zoals dat heet en hij gebruikte hiervoor doorgaans een voor de spelers vrij gemakkelijke dialoog. Bo vendien hield de schrijver verder kenne lijk ook steeds rekening met de uiteraai'd beperkte talenten, die de dilettanten bij het creëren van zijn figuren ter beschik king staan. Zulk een stuk is ook een van zijn laatste toneelspelen, Het straatje", waarvan de Bevei'wijkse toneelvereniging „Kunst na Arbeid" zaterdagavond in het Kennemer theater een dankbaar onthaalde voorstel ling gaf. Het straatje van de titel is ge legen in de havenbuurt van een grote stad, waar zich het gebi-uikelijke lief en leed afspeelt van een familie, waarvan de vol wassen en bijna volwassen kinderen na het eerste bedrijf hun zorgzame moeder hebben verloren. Zij woi-den daardoor ge dwongen op eigen benen te staan en trach ten nu de moeilijkheden van het leven het hoofd te bieden. De zoon Jan gei'aakt on der de invloed van slechte vx'ienden, waar bij het hem ternauwernood gelukt in het x-echte spoor te blijven en Annie, die ge negenheid heeft opgevat voor een enigs zins lichtzinnige jongeman, krijgt even eens de ti'aditionele portie hai'tzeer te ver werken. Maar mede door de resolute tus senkomst van hun tante, die zich minder onsympathiek betoont als zij eerst voor wendde te zijn, behoeft de familie aan het slot de toekomst niet zonder vertrou wen tegemoet te zien. Een vrij eenvoudig gegeven dus, dat voor „Kunst Na Arbeid" een bevredigen de voorstelling had kunnen opleveren, in dien men de dramatische scènes niet zo onnodig langgerekt had uitgespeeld. Eigenaardig dat mevrouw Ruth Snel, die als regisseuse de vorige week bij O.B.K." zulk een behoorlijk tempo liet aanhouden, thans de spelers van „K.N.A." een der gelijk trage toon verooi'loofde. De tekst van „Het straatje" is toch al niet geheel van ouderwetse melo-dramatiek ver schoond gebleven en wanneer nu op ieder woord nog geheel overbodig stei'k de na druk wordt gelegd, treedt dit zwakke punt nog duidelijker aan het licht. Behoudens deze misvatting van de regie, werd door de spelers over het algemeen een bevre digende bezetting op de been gebracht. Zoals Gré Boer, de ten dode opgeschre ven moeder; Piet Bakker, als de stugge en goedhartige Bram en niet in het minst Beb Wester, als de gedecideerde tante Da. Mevrouw Wester wist deze rol door haar levendige typex-ing zelfs tot de centrale fi guur van het stuk te maken. Het was tevens haar jubileumrol, omdat zij dit sei zoen vijfentwintig jaar op de planken staat. Na afloop der voorstelling werd zij hiermee hartelijk door de voorzitter ge complimenteerd, waarna deze de jubile rende dilettante nog een fraaie bloemen hulde bracht. Ter wille van de volledig heid vermelden wij dan ten slotte de na men der overige spelers, die „K.N.A." wel een verdienstelijke, doch geen uitblin kende voorstelling bezorgden Dit waren Jo Ketting Phyl Bakker, Henk Buis, Alois Vanacker, Piet van der Lee en Henk van Eerden. Jan van Dam van dit jubileum zaterdagmiddag in de Ichtusburcht aan de Fahx-enheitstraat te IJmuiden een receptie aan. Zeer velen hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt om de heer Van der Pijl en zijn ge zin gelukwensen en geschenken aan te bie den. Op de foto hierbij biedt ds. W.Dieper- sloot, gereformeerd predikant, de jubilaris, die altijd trouw medewerkt aan de uitzen ding van diensten van de Petrakei-k ten behoeve van zieken en ouden van dagen, een blanco geluidsband aan. Bij de wedstrijd VSVGo Ahead was het opvallend, dat het tempo van de kwieke Oosterlingen veel hoger lag dan dat van de gastheren. Dat gold niet alleen voor het spel op het veld. Zoals gebruikelijk werd in de pauze een vlot marsplaatje opgezet. Het is wel altijd hetzelfde, maar dat heeft ook zijn voor delen, want dan kom je nooit voor ver rassingen te staan. Nooit voor vex-rassingen? Dat dacht u maai-. Blijkbaar geïnspireerd door VSV's lage tempo had men er wat op gevonden om ook met die ene plaat nog eens voor afwisseling te zorgen. De muziek klonk tenminste ongeveer twee maal zo langzaam als gewoonlijk en sommige zwevingen wekten de sugges tie of hier sprake was van een recht streekse verbinding met Radio Veronica. Een rechtstreekse verbinding met Arnhem maken, was blijkbaar moeilij ker, want de ruststand van Stormvogels kon er ditmaal niet af. Voor de jeugd, die natuurlijk in gro ten getale achter het Go Ahead-doel zat was er echter we] een andere vorm van ontspanning, die in hoog tempo werd beoefend. Talrijke bessen en andere rechtstreeks uit de natuur afkomstige voorwerpen belandden met grote nauw keurigheid op diverse neuzen. Tot de wedstrijd weer begon, want toen was de Deventer keeper een welkom doel. Een sprint van de scheidsrechter en van Cor Brom naar de „schietbaan" was nodig om het artilleriefestijn af te ge lasten. De doelman, nu weer onbedreigd, hield toen verder zijn doel schoon. Aanvoer van zaterdag Zaterdag werden aan de IJmuiden'se vis- afslag totaal 6570 kisten vis aangevoerd. Hiervan waren 1279 tong en tarbot, 710 schol, 15 schar, 5 bot. 3010 haring, 676 ma kreel, 325 schelvis. 128 wijting, 545 kabel jauw en gul, 4 haai, 45 poon. 12 koolvis en 17 diversen. Pryzen van zaterdag Per kilogram, in guldens: heilbot 4,103, grote tong 54,40, grootmiddel tong 4,10 3,60, kleinmiddel tong 3,603,10. kleine tong 1 3,60—3,10, tarbot 1 3,70—3,10. Per 50 kilogram: tarbot 2 124, tarbot 3 122, tarbot 4 80—72, grote schol 72—67, gi'ootmiddel schol 75—72, kleinmiddel schol 6860. kleine schol 1 6560, kleine schol 2 4517, schar 264, bot 1210,50, verse hax-ing 3111. makreel 3014, grote schel vis 5857, grootmiddel schelvis 5850, kleinmiddel schelvis 5044, kleine schelvis 1 4121, wijting 2710, grote gul 5443, middel gul 4032, kleine gul 2518, kleine haai 15. kleine koolvis zwart 4740. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 268— 144. Besommingen van zaterdag KW 144 f 19.700, KW 125 5580, KW 90 5560, KW 69 3825, KW 57 2670, KW 34 6260, KW 115 1270, KW 60 1060, KW 92 842, KW 35 1350, KW 61 1060, KW 68 3000. KW 21 1720, KW 36 3170, KW 112 630, IJM 53 2320, IJM 78 ƒ2120, IJM 11 4220. WR 34 3270, TX 14 3130. SCH 261 14.406. Aanvoer van maandag Vanmorgen bedroeg de aanvoer in IJmui den 9000 kisten vis, waarvan 1220 schelvis, 430 x-adio. 545 wijting, 340 gul en kabel jauw, 40 koolvis 1930 haring, 2390 makreel. 1250 schol, 120 tax'bot. 330 varia, 400 stijve kabeljauwen. 41.000 kilogram tong en 380 kantjes haring. De KW 104 (3 okt.) kwam aan de markt met 55 schelvis. 100 gul en kabeljauw. 10 haring, 5 varia en 15 stijve kabeljauwen De IJM 73 (28 sept.) met 15 wijting, 240 schelvis, 40 gul en kabeljauw en 5 makreel. De IJM 37 Delft (28 sept.) met 300 kleine kisten haring. 15 wijting, 70 schelvis, 10 gul en kabeljauw. 5 koolvis. 230 haring. 545 makreel en 5 varia. De IJM 37 Delft (28 sept.) met 300 kleine kisten haring. 15 wijting, 70 schelvis, 10 gul en kabeljauw. 5 koolvis. 230 haring. 545 makreel en 5 varia. De KW 33 (3 okt.) met 210 radio. 70 schelvis en 20 varia. De KW 116 (3 okt.) met 5 schol, 60 wij ting. 45 schelvis en 15 gul en kabeljauw De KW 91 (3 okt.) met 5 schol, 60 wijting 45 schelvis en 10 varia. De KW 114 (3 okt.) met 60 wijting, 45 schelvis en 15 gul en kabeljauw. De HD 87 (29 sept.) met 25 wijting, 140 Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne gehad by Wykerstraatweg 259 - Velsen-Nd - Tel. 3585 VOORZITTER R. BOSMA van de Hengelsportvereniging Velsen heeft tijdens de receptie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de vereniging het ge meentebestuur van Velsen gesmeekt om een beetje knap viswatertje" binnen de gemeentegrenzen. Een viswatertje alleen voor de Hengelsportvereniging Velsen. Wethouder A. de Jong, die namens het gemeentebestuur kwam feliciteren, zegde alle medewerking toe. Vele bloemstukken luisterden zaal Kx-aak zaterdagmiddag op, o.a. van het gemeen tebestuur, van de Velser Gemeenschap, de Velser Spox-tstichting, de Politie Sport vereniging, en van de Beverwijkse zus terverenigingen 't Karpertje en De IJ- mondvissers. Op de bestuurstafel prijkten geschenken; een prachtige zilveren pla quette (bedoeld als wisselprijs) van de fa milie J. Kraak en een toepasselijk stukje siersmeedwerk van de heer J. Loendersloot Vex-der heeft tandarts W. M. A. Bleeker de jubilerende vereniging een beker be loofd. Wethouder De Jong noemde hengelen een echte sport voor mannen. Hij hoopte ook het zilveren jubileum van de hengel- spox-tvereniging mee te maken en wenste de jubilei'ende hengelaars nog vele aange name jaren aan de waterkant toe. Het stichten van een vereniging is ge makkelijk, het in stand houden kost moei te, aldus voorzitter Bosma. De Hengelsportvereniging Velsen is in de Velser Sportstichting een actieve ver eniging, zei de heer H. J. Vos, vicevoor- voorzitter van de sportstichting. „Wij hoeven maar te „kikken" en het komt voor elkaar. Hengelen is een sport voor jong en oud, vergeet daarom ook vooral de jeugdpropaganda niet", besloot de heer Vos. Voorzitter Bosma zei hierop, dat de vereniging ook in de toekomst alle moeite zal doen om de hengelsportevene menten voor de jeugd tijdens de Velser Sportweek te doen slagen. De bezoekers van de receptie bleven daarna nog gei-uime tijd in de gezellig in gerichte zaal, met aan de wand de gevulde prijzen kasten van de hengelaars, bij een muziekje bijeen. schelvis, 80 gul en kabeljauw, 5 makreel en 10 varia. De Ely Chénévière (28 sept.) met 80 kleine kisten haring, 10 wijting, 120 schel vis, 40 kabeljauw en gul, 200 haring, 220 makreel, 20 varia en 35 stijve kabeljauw. De Medan (30 sept.) met 40 wijting, 25 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 25 koolvis, 700 haring. 400 makreel en 10 varia. De HD 108 (28 sept.) met 20 wijting, 80 schelvis. 550 haring, 330 makreel en 20 varia. De VL 110 (26 sept.) met 10 wijting, 10 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 240 hai'ing. 520 makreel en 20 stijve kabel jauwen. De KW 38 (3 okt.) met 45 wijting, 145 schelvis, 10 makreel en 30 varia. De KW 176 (28 sept.) met 20 wijting, 80 schelvis, 350 makree] en 10 varia. Prijzen van maandag In guldens. Export: grote rijen kabel jauw 150180, kleineregels kabeljauw 96 104. kisten grote kabeljauw 198224, kisten kleine kabeljauw 174182. witte koolvis 180. grote schelvis 6072, groot middel schelvis 4466. grote, middel, zet- schol en schol 1 6271, grootmidde] tong 3,80, kleinmiddel tong 3,503,60. tong 1 3,20—3,30. slips 1,40—1,55, tarbot 3—3,20. Binnenland:- grote gul 4652, middel gul 3644. torren 2127. zwarte koolvis 104 112. leng 120. kleinmiddel schelvis 3962, pennen 2861. grote braad 2237, kleine bx-aad 1321, wijting 1620, schol 2 41 47. schol 3 22—31, grote tong 4,70—4,90, haring 2027. makreel 1721, bonken 30 33. Besommingen van maandag Medan 25.800. Elie Chénévière 18.200, HD 108 f 18.600, KW 104 f 5540, KW 91 3390, KW 114 2790, KW 33 5880, KW 115 3500. IJM 73 5190. Voor dinsdag Voor dinsdag worden verwacht de IJM 79 met 600 haring, 240 makreel en 200 vai'ia; de IJM 20 met 100 schelvis, 550 haring. 200 makreel. 80 wijting, 20 gul en kabeljauw. 40 varia, 85 stijve kabeljauwen en 70 kleine kisten haring. De KW 121 met 40 schelvis, 1000 haring, 260 makreel, 30 wijting. 30 gul en kabeljauw en 200 stijve kabeljauwen. De KW 132 met 24 kisten: IJM 67 met 150 kisten; KW 82 met 750 kis ten en de KW 171 met 1215 kisten. Haringvangsten ,KW 25-2 kantjes, KW73 2, KW147 5, KW47 6, KW140 4. KW170 2. KW20 25, KW40 100 (nog veertig netten te halen), KW41 100, KW74 2, KW97 7, KW110 3, KW22 4, KW127 3. KW141 4 KW37 3. KW70 4. Geen vangst hadden de volgende schepen: KW 5, KW 23 KW 44. KW 67. KW 75. Gemiddelden: Scheveningen 8 kantjes, Katwijk 12 kantjes. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bedroeg vanmorgen 150 kisten schelvis, 200 wijting, 10 gu] en kabeljauw, 50 koolvis, 500 trawl- haring. 600 makreel en 2500 kantjes ge zouten haring. De 15.000 ton metende Franse ertstanker „Lens" van de Compagnie Généi'ale Trans- atlantique uit Parijs is zondag op de Nieu we Waterweg aan de grond gelopen, door dat de stuurmachine van het schip onklaar raakte. De „Lens" kwam op de wal vast te zitten. Direct is begonnen met leegpompen van de voorpiek, om te zien of de scheeps huid schade had opgelopen. De sleepboot „Tyne" van L. Smit heeft, geholpen door een havensleepboot, de „Lens" later vlotgetrokken. Tijdens de „teenagers show", die zater dagavond in het Hervoimd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan te IJmuiden werd ge geven, was elke stoel bezet. De jongelui hebben di'ie uur lang met wild enthousias me geluisterd naar de prestaties van een groot aantal amateurs die dikwijls zeer verdienstelijk speelden. Marion Jonkman won de eerste prijs in de kleine groepen afdeling; tweede wei'den de Betina's; in de afdeling grote groepen werden de Blue Birds kampioen, gevolgd door de The Rocking Boys. De opbrengst van de show, die, zoals gezego, „uitvei'kocht" was, komt ten goe de aan het Poliofonds. NUTSSPAARBANK VELSEN In september van dit jaar werd bij de Nutsspaarbank Velsen 626.571,07 inge legd en 509.992 tex-ugbetaald. Het spaar overschot bedroeg dus 116.579,07. Vanaf 1 januart tot en met 30 september is 1.248.360.21 gespaard. Vorig jaar was dit 829.260,44.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5