plm. 2800 TELEVISIE APP. De Mooy en Zn. s Honderdveertig blaffende honden in een garage Snel BMHC sloot aardige wedstrijd tegen Amsterdam op gelijkspel af Wie IHttogei JUakaMen MODESHOW Bekende visserij-expert overleden In de vishal en op zee BDHC leidt na drie wedstrijden bij dames Erkende T. V-specialisten Philipsdealer Saoïdaa0 jlimline fëofataft fêottttOH 6 PARADE IN IJMUIDEN Diesellocomotieven wordt de mond gesnoerd Bejaarde voetganger op Breestraat aangereden Vier gewonden bij verkeersongevallen Dame kreeg spoorboom op het hoofd Spoorboom vernield, schade 1000,- Bouw woningwetwoningen pas in laatste plaats taak van de gemeente Voorlopig B-team speelt een oefenwedstrijd Onze naam is uw garantie KRUISWEG 64-66 Wat is mijn geheim om af te vallen? In dit dagblad Zoals men de man aan zijn klaren kent U KOMT TOCH ÓÓK WEER xvj OKTOBER 1960 Honderdveertig honden en hondjes gingen zaterdagmiddag op een verschrikkelijke manier tegen elkaar te keer in de garage van de firma Van Oosten aan de Vechtstraat te IJmuiden. Daar vierden al die honden hun dierendag 1960 op een zeer luidruchtige manier. Maar dat was te begrijpen. De meeste honden zagen elkaar hier voor het eerst in hun leven. Ze waren allemaal zo druk bezig (behalve een hond van vijftien jaar, die zich stoïcijns gedroeg), dat de kinderen soms niet eens hun nummer hoorden afroepen via een sterke luidspreker. inleveren tot 15 oktober bij: (voor IJmui den) mevrouw Donselaar, Casembroot- straat 37 en mevrouw Overvliet, sleepboot „Orion", Steigerweg; voor Driehuis bij mevrouw Schoonenberg, Jacob Catslaan 20; Santpoort, mevrouw Klaver, Broek- bergerlaan 17; Beverwijk en Velsen-Noord, mevrouw Van Wageningen, Boogaardlaan 10. Dat was dierendag 1960 in IJmuiden. Dit keer nog rumoeriger, maar ook weer leuker dan vorig jaar. De kinderen lieten hun geborstelde vriend op een houten ver hoging midden in de garage een rondje lopen. Sommige dieren wilden per se niet op het toneeltje en dat gaf dan aanleiding tot nog meer lawaai. De jury, bestaande uit de dames Donse laar, Klaver, Overvliet, Roskam en de heer Slinghs, was twee uur lang druk be zig. Tegen vier uur werd de uitslag be kend. Omdat de jury het zo moeilijk vond de best verzorgde hond te kiezen uit twee, werden twee eerste prijzen beschikbaar gesteld. De kleine Robbie van Baar uit de Vechtstraat 189 kreeg een eerste prijs en ook Ton van de Berg van de Wijk aan Zeëerweg 164 met zijn fraaie langharige hond. De twee winnaars hebben geruime tijd op het toneeltje gezeten, toegejuicht door de vele deelnemers aan deze jaarlijk se hondenshow. U ziet hen op de foto. Alle overige deelnemers ontvingen tweede en derde prijzen en troostprijzen. Alle deelnemers mogen in een kort op stel hun Indrukken van de hondenparade weergeven. De drie besle opstellen zullen beloond worden met prijzen van 5, ƒ3, en 2. Deze geldprijzen zijn beschikbaar gesteld door mevrouw Overvliet uit IJmui den. De opstelschrijvers kunnen hun werk Reeds geruime tijd houden de Neder landse Spoorwegen zich bezig met het be studeren van maatregelen die genomen kunnen worden om het lawaai, dat door diesellocomotieven veroorzaakt wordt, te verminderen. Vooral de dieselmotoren van de locomotievenserie 2200-2300 met hun 900 pk. en een toerental van 1100 om wentelingen per minuut veroorzaken veel geluidshinder. In overleg met T.N.O. en de motorenindustrie zijn in de afgelopen jaren methoden ontwikkeld om de diesel motoren „de mond te snoeren". Een eer ste gunstig resultaat is geboekt bij de nieuwe diesel elektrische drierijtuig-trein stellen, welke dezer dagen in dienst zijn gesteld. Deze zijn uitermate rustig dooi de reeds in het ontwerp ingebrachte ge luidsisolatie en demping. De proefritten op het baanvak Assen-Hoogeveen hebben op dit punt een volledig succes opgeleverd. Voor het reeds bestaande materieel moesten tal van problemen opgelost wor den. Vooral in de machinekamer dienden belangrijke wijzigingen te worden aange bracht. Momenteel is een twintigtal loco motieven van deze serie veranderd. Deze locomotieven worden hoofdzakelijk in de mijnstreek gebruikt. Men hoopt in de ko mende twee maanden eenzelfde aantal lo comotieven dat hoofdzakelijk op het ran geerterrein Watergraafsmeer gebruikt wordt, van geluiddempers en machineka merisolatie te voorzien. Daarna komen andere locomotieven uit deze serie aan de beurt. Voor ongeveer 150 locomotieven is hiermee een investering van een half mil joen gulden gemoeid. Teneinde zoveel mo gelijk ervaring en kennis op te doen en het nemen van doeltreffende maatregelen zoveel mogelijk te bevorderen hebben de Nederlandse Spoorwegen in internationaal verband aan uitgebreide proefnemingen •deelgenomen. De vorige maand zijn uit voerige metingen verricht aan een aantal diesellocomotieven uit tal van landen. Om hierbij een goede vergelijking mogelijk te maken werden deze locomotieven op een zelfde plaats onderzocht, namelijk nabij Lausanne. Met een locomotief en met eigen deskundigen hebben de Nederland se Spoorwegen hieraan deelgenomen. Op de Breestraat in Beverwijk is zon dagmiddag een 79-jarige voetganger door een bestelauto die bestuurd werd door een 19-jarig meisje, aangereden. Hij is met een gebroken arm en een hoofdwond naar het Rode Kruis ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde vermoedelijk doordat de bejaarde voetganger bij het oversteken van de rijweg niet voldoende op het ver keer lette. Op Westerveld is gecremeerd dr. C. J. Bottemanne uit Leiderdorp, oud-hoofd van het Instituut voor de Zeevisserij te Bata via. De heer Bottemanne werd op 5 januari 1900 in IJmuiden geboren. Hij studeerde economie in Rotterdam en werkte daarna bij een rederij in Cuxhaven en bij een forellenkwekerij in Gengenbach. Daarna ging hij naar Java als consulent voor de zeevisserij, om de visserij van de inlandse bevolking te stimuleren en te verbeteren, in Japanse kampen doorbracht, repatrieer- Na de oorlog, waarvan hij enkele jaren Nederland. Hij begon in 1946 met het de de heer Bottemanne met zijn gezin naar samenstellen van een handboek voor de visserij, tevens zijn dissertatie. De heer Bottemanne promoveerde op 59-jarige leef tijd tot doctor in de handelswetenschappen De Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties droeg hem op als visserij expert een onderzoek in te stellen naar de visserij van Brazilië en Ceylon. Hij ging ook naar de Pacific-conferenties in Madras en Manilla. Hij maakte even eens deel uit van de wetenschappelijke studiegroep van prof. Tinbergen, die door de Mexicaanse regering uitgenodigd was een rapport over Mexico samen te stellen. Nog deze zomer maakte dr. Bottemanne studiereizen naar Canada en Noorwegen. Het was het afgelopen weekeinde goed weer om de noord, zondag was het briezig. De op 55 graden noorderbreedte vissende schepen vingen 120 tot 200 manden haring. De Nestor boekte een dagvangst van 120 haring, de Voorloper deed een trek van 60 manden haring en de Doggersbank had een dagvangst van 120 manden. De Francina maakte zondag een dag vangst van 180 manden haring. De overige schepen hiel den zondag. De trawlers op 59 tot 57 graden noorder breedte vingen zaterdag 200 tot 350 manden haring, makreel en schelvis. Zondag waren de vangsten iets minder. De Amsterdam deed zaterdag een trek van twee pakjes en zondag een trek van 40 manden hoops. De Albatros ving zaterdag 350 manden makreel en haring, de Golfstroom ving in twee trekken 100 manden makreel, de Sakina Martine in een trek 100 manden makreel en haring, de Deining in een trek een pakje en de Post Boy in een trek 50 manden hoops. Bij vex-keersongevallen in IJmuiden en omgeving zijn dit weekeinde vier perso nen gewond. Op het kruispunt Rijnstraat-Spaarne- straat in IJmuiden reed zaterdagmorgen een 22-jarige bromfietser tegen een be stelauto op. Met een hersenschudding is hij naar zijn woning gebracht. Lichte verwondingen liep een IJmuiden- se dame op toen zij op haar fiets in de Lange Nieuwstraat in IJmuiden werd aan gereden door een bromfietser, die achter om keek. Een 25-jarige bromfietser uit Uitgeest werd zaterdagmiddag op de Van den Von dellaan in Driehuis aan het onderlichaam gewond bij een botsing met een wielrijd- ster die plotseling moest uitwijken voor een wegrijdende autobus. Op het Marktplein in IJmuiden ontstond een aanrijding tussen een fietser en een 36-jarige voetgangster. De laatste werd aan het linkerscheenbeen gewond. Een 57-jarige berijdster van een brom fiets heeft zaterdagmorgen op de spoor wegovergang aan de Grote Hout- of Ko ningsweg in Velsen-Noord. een dalende spoorboom op haar hoofd gekregen. De dame had het rode knipperlicht niet zien branden. Zij werd aan het achterhoofd ge wond. Na verbonden te zijn is zij naar haar woning gebracht. Zaterdagmorgen heeft een vrachtauto een van de afsluitbomen van de automa tisch beveiligde spoox-wegovergang aan de Wij kerstraatweg in Velsen-Noord vernield. De schade wordt op duizend gulden ge schat. De hockeycompetitie BMHC heeft in de moeilijke thuiswed strijd tegen Amsterdam iets minder ge kregen dan werd verdiend. Het goede spel van de thuisclub leidde niet tot een kleine zege; het bleef bij een eerste gelijk spel voor beide ploegen (11). Koploper Laren heeft in de derde competitiewedstrijd slechts een punt gekregen door in Delft tegen de Studenten gelijk te spelen (11). De verrassingen leverden zondag HDM en TOGO, die in thuiswedstrijden met een zege van 10 de volle winst behaalden ten koste van respectievelijk de Stichtse en Be Fair. OFFICIëLE PUBLIKATLE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 11 oktober 1960 voor eerste oefening onder de wapenen komen wordt een aantal EXTRA- treinen ingelegd. Deze dienstplichtigen MOETEN van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het be treffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming GEEN gebruik kunnen ma ken van een van de hierna genoemde EXTRA treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de EERSTVOLGENDE reisge legenheid na 06.59 uur. EXTRA-TREINEN: Nijmegen—Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.50 - 's-Hertogenbosch v. 10.35 - Tilburg v. 10.57 - Breda v. 11.18 - Roosendaal v. 11.41 - Bergen op Zoom a. 11.54. LeeuwardenBergen op Zoom: Leeuwarden v. 8.50 - Heerenveen v. 9.11 - Steenwijk v. 9.29 - Meppel v. 9.42 - Zwolle v. 10.03 - Amersfoort v. 10.56 - Utrecht v. 11.24 - 's Hertogenbosch v. 12.04 - Tilburg v. 12.22 - Breda v. 12.38 - Bergen op Zoom a. 13.07. GroningenVught: Groningen v. 8.43 - Assen v. 9.03 - Hoogeveen 9.23 - Zwolle a. 9.54 v. 10.11 - Harderwijk v. 10.45 - Amersfoort v. 11.17 - Utrecht v. 11.36 - 's-Hertogenbosch v. 12.15 - Vught a. 12.20 - ZwolleRoermond: Zwolle v. 10.17 - Deven ter v. 10.44 - Zutphen v. 11.07 - Arnhem v. 11.34 - Nijmegen v. 11.53 - Blerick v. 12.52 - Venlo v. 12.56 - Roermond a. 13.20. Am sterdamBergen op Zoom: Amsterdam C.S. v. 10.32 - Sloterdijk v. 10.38 - Haarlem v. 10.51 - Leiden v. 11.09 - Den Haag H.S. v. 11.22 - Delft v. 11.30 - Schiedam v. 11.38 - Rotter dam C.S. v. 11.46 - Blaak v. 11.50 - Zuid v. 11.54 - Barendrecht v. 12.01 - Dordrecht v. 12.16 - Lage Zwaluwe v. 12.28 - Bergen op Zoom a. 12.59 - Rotterdam-Eindhoven: Rot terdam C.S. v. 10.32 - Blaak v. 10.36 - Zuid v. 10.40 - Barendrecht v. 10.46 - Zwijndrecht v. 10.53 - Dordrecht v. 11.00 - Lage Zwaluwe v. 11.11 - Breda v. 11.23 - Gilze Rijen v. 11.33 - Tilburg v. 11.43 - Boxtel v. 11.56 - Eindhoven a. 12.10 RotterdamAmersfoort: Rotter dam C.S. v. 9.04 - Noord v. 9.12 - Gouda v. 9.27 - Utrecht v. 10.02 - Amersfoort a. 10.20 - AmsterdamEindhoven: Amsterdam C.S. v. 9.34 - Muiderpoort v. 9.41 - Amstel v. 9 46 - Utrecht v. 10.17 - 's Hertogenbosch v. 10.56 - Vught v. 11.03 - Eindhoven a. 11.25. Den HaagEde: Den Haag S.S. v. 9.21 - Voorburg v. 9.26 - Gouda v. 9.44 - Utrecht v. 10.19 - Ede/W. a. 10.47. Jaarverslag bouwondernemers „De bouw en exploitatie van woningwet woningen is primair de taak van het par ticulier initiatief en pas in de laatste plaats taak van een gemeente, doch dan ook on der deze voorwaarde, dat het 't particulier initiatief door het rijk middels zijn subsi dieregelingen en huurpolitiek wordt mo gelijk gemaakt dit soort woningen te bou wen. Van een bevoorrechting van de „Wo- ningwetbouw" in welke vorm dan ook, dient geen sprake te zijn." Dit merkt de Nederlandsche Bond van Bouwonderne mers N.B.B. in Den Haag op in het zojuist verschenen verslag over 1959, dat voorts een aantal waarschuwingen bevat tegen door de minister erkende zogenaam de bemiddelende organen. De bond vraagt zich af of het werke lijk noodzakelijk is deze organen in het leven te houden voor wat de particuliere woningbouw betreft, zoals deze wordt be dreven door de voor de markt bouwende bouwondernemer. Het instituut van bemid delende organen past volgens de NBB niet in de bestaande verhoudingen van de bouw van woningen voor de markt door particuliere bouwondernemers, die boven dien woningen bouwen die van alle denk bare overheidszijden worden gecontroleerd en gebonden zijn aan honderd en één be palingen. De bemiddelende organen, die er tevens een bouwbureau (of bouwfonds) op na hou den en als initiatiefnemer tot de bouw en aanbieder van woningen op de markt ver schijnen, plegen volgens de bond materieel oneerlijke concurrentie. De NBB wil in dit verband nog maar zwijgen van een in stituut als het bouwfonds Nederlandse ge meenten, dat volgens de bond via het aan deelhouderschap van vele gemeenten aller lei voorrechten geniet. „Het bevorderen van het eigen woning- bezit is een goede zaak, zij het dat zulks verantwoord moet geschieden. Doch dan ook reëel en niet op zodanige wijze dat 't instiuut van bemiddelende organen een belemmering gaat betekenen op de weg naar verantwoord eigen-woningbezit", al dus de NBB in het verslag over 1959. IJMUIDEN GELIJK TEGEN CJVV In een zeer slecht gespeelde wedstrijd heeft IJmuiden met veel moeite gelijk ge speeld (1-1) tegen CJVV, waarbij de IJmuidenaren iets meer kregen dan waar zij recht op hadden. Na 25 minuten gaf Willemsen de Amersfoorters de leiding. De gelijkmaker kwam toen rechtsback Meskes in eigen doel trapte (1-1). Hierna hebben de Amersfoorters de beste kansen gehad, maar het bleef gelijk, waardoor IJmuiden toch een belangrijk punt be haalde. In de westelijke eerste klasse is de stand: Lai-en Delftse Stud. HDM SCHC BMHC Amstei'dam TOGO Be Fair 5—1 6—3 2—1 7—3 2—2 2—4 1—6 0—5 Omdat Dekker geen vrij van militaire vei-plichtingen kon krijgen, viel Snethlage in. In de middenlinie zijn Elias en Minne- ma teruggekeex'd. Misschien mede hierdoor werd een veel betere en snelle wedstrijd gespeeld dan de voor-gaande keren. Beiden speelden uitstekend. Voor de rust, ongeveer halverwege de eerste speelhelft, nam Amsterdam de lei ding toen linksachter Van Waayen een korte hoekslag butte. In de eerste tien mi nuten van de tweede helft, toen BMHC een duidelijk overwicht had, maakte ï'echts- achter Hendrikse gelijk, eveneens uit een korte hoekslag. Bij Amsterdam speelde de verdediging vast en beraden, de voorhoede hield het spel te kort en buitte daardoor niet alle mogelijkheden uit. Dames Kieviten en BDHC hebben het onge slagen record gehandhaafd door in thuis wedstrijden met 10 van Alliance, respec tievelijk met 31 van RBC te winnen. Groen Geel en Gooi behaalden tegen elkaar de eerste punten uit een gelijk spel (11). Be Fair behaalde de eerste overwinning bij en op het nog ongeslagen Laren (13). De stand bij de dames eerste klassei-s luidt: BDHC 3 3 0 0 6 9—4 Kieviten 3 3 0 0 6 4—1 Laren 3 2 0 1 4 7—6 Alliance 3 1 0 2 2 4—4 Be Fair 3 1 0 2 2 4—4 RBC 3 1 0 2 2 5—5 Gooise H.C. 3 0 1 V 2 1 5—8 Groen Geel 3 0 1 2 1 1—7 In Bloemendaal namen de Rottei-damse speelsters van RBC halverwege de eerste helft de leiding tegen BDHC toen de Bloe- mendaalse achterhoede bij het nemen van een korte hoekslag verkeerd reageerde bij het van de achterlijn af inschieten van een bal. Nog geen drie minuten later waren beide partijen alweer op gelijke voet toen mejuffrouw Hoogeveen in schoot, BDHC kreeg zelfs voor de rust nog de leiding, toen mejuffrouw Laura A. Dekker in de cirkel een bal kreeg toegespeeld en deze inschoot. Na de rust speelde RBC een pit tig spel, waarbij meermalen te zwaar werd verdedigd. De scheidsrechter kende daar- Met het oog op de hockeywedstrijd tus sen een Nederlands B-team en het B-elf tal van Rijnland-Westfalen op zondag 6 november in Bielefeld, zal een vooi'lopig Nederlands B-elftal zaterdag 15 oktober op Klein Zwitserland in Den Haag een oefen wedstrijd spelen tegen de Batavieren. Hét voorlopige B-team speelt in de volgende opstelling: Doel: De Graeff (TOGO). Achter: Fokker (Laren), Both (SCHC). Midden: De Muinck Keizer (SCHC), Fio- let (HDM), Buteaux van Kamp (TOGO). Voor: Berkman (BMHC), Taminiau (Til burg), Coster van Voorhout (Amsterdam), Delanoy Meyer (Laren) en Verhoef! (SCHC). door BDHC een aantal korte hoekslagen toe, waarvan de Bloemendaalse speelsters er maar een benutten. Deze werd ingescho ten door de achterspeelster mejuffrouw J. Brommer. In een erbarmelijk slecht gespeelde wed strijd heeft Alliance in Wassenaar met 1—0 van Kieviten verloren. De beide scheids rechters floten zo slecht, dat Kieviten het nodig oordeelde hen in de rustpauze in structie over de spelregels te geven. De jonge ploeg van Kieviten speelde en thousiast en bij Alliance ging het beter dan in voorgaande wedstrijden door een beter ploegverband. Alleen werden nog al eens wat trucjes toegepast, die zeker voor da meswedstrijden ongebruikelijk kunnen worden genoemd. Kieviten was nagenoeg een gelijkwaardige partner van de gasten en behaalde de overwinning uit een door Alliance slecht weggewerkte korte hoek slag. Overgangsklasse De in de overgangsklasse heren gespeel de wedstrijd Kieviten—Alliance eindigde met een puntloos gelijk spel. De spelers uit Heemstede bleken 't tempo langer te kun nen volhouden dan de thuisclub, maar slaagden er niet in meer kansen te be nutten. Zaterdagmiddag heeft een aardige ont moeting plaats gehad op het sportveld de Vinkenbaan aan de Donkerelaan. Een ge combineerde dameshockeyploeg van BDHC kruiste de stick met elf herenspelers-vete- ranen van de voetbalvereniging HFC. Het werd een gezellige wedstrijd, waarbij hockeyzusters en voetballers elkaar niets toegaven. Einduitslag: 22. Na afloop van de wedstrijd BMHC VII Ever Swift, waarbij de doelman van de spelers uit Haarlem zondag een stick in zijn maag kreeg, moest deze ter observatie worden opgenomen in 't Marine-hospitaal in O verveen. hebben wij reeds verkocht, waarvan duizenden op recom mandatie, van zeer tevreden kopers. Rijke ervaring, vakkennis en gedegenheid staan ook voor u klaar, en wel binnen 24 uur. TEIEF. 1901? - HAARLEM bij Parklaan en station 'Ik ben een echte lekkerbek, gek op lekker eten en heerlijke toetjes en zo nu en dan wat-er- tussen-door— Daarom vond lk 't werkelijk erg moeilijk om slank te blijven totdat lk de Slimline geconcentreerd voed sel methode probeerde. Dat ls werkelijk de prettigste manier die ik ken ora snel en veilig siank te wor den— eigenlijk val je er al de eerste dag van af. En zo mak kelijk. „Jehoeft alleen maar vóór de maal tijd Slimline tabletten in te nemen zoals 't ls aangegeven, dat Is alles.Eet daarna zoveel ,1e trek hebt. Het geheim Je eet niet zo veel en elke week worden duizenden dik makende calorieën vanzelf op gebruikt. En Slimline ls 'gela den' met vitaminen, zouten en mineralen;' Slimllne-gebrul- kers verklaren wekelijks 5 tot 7 pond overtollig vet te ver. Hezen. Ja, ponden en centime ters verdwijnen verrassend snel! Overtuig u er zelf van wat 't ls en hoe 't werkt- Con stateer zelf waarom 't zoveel gevraagd wordt, hoe doeltref fend 't ls. Wacht er niet mee. Wees niet dik... maar slank! c Haal p. eijn haar met Vi-Shine wast heeft beslist varx roos geen last Is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft KSNNCMEALAAN* KSNHeMEMJltiN' KENNEMEALAAN KSNHEMEAtAAN- kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert. titel brengen wij ook dit seizoen weer onze gezellige intieme in de grote toonzaal Marktplein 38 op dinsdag 18 oktober 's middags om 2.30 uur of 's avonds om 8 uur Introducties incl. koffie complét 1 verkrijgbaar in onze zaken MARKTPLEIN - IJMUIDEN ZEESTRAAT 74 - BEVERWIJK ■-i-V-i

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6