Bekentenis van Bobby Evans Liefst 41 landen vertegenwoordigd in wereldtoernooi te Leipzig Internationale formule doet zijn intrede in de racesport „Ik ben mij ervan bewust dat mijn carrière ten einde is zegt Schot Geen vervolging van Leo Horn? Jaap van der Leek drie maanden „buitenspel" Russische ploeg bijzonder sterk Hairos II achtste in Gotham-draverij Van Looy-Post op de derde plaats Overgangsklassen zijn al goed op dreef WOENSDAG 12 OKTOBER 1960 15 Mannion terug in de voetbalsport? Leicester City zit zonder keepers Stan Cullis wil terug naar de top Sport in het kort Jeugdkampioenschap van Nederland (voetbal) Nederlandse turnploeg tegen Oostenrijk Mevrouw Heemskerk op gedeelde tweede plaats Lodewijk Prins werd internationaal arbiter Jack Brabham wil naar Indianapolis W eer meer bridgers in de strijd Gockie Gastelaars wil sportlerares worden „Meesters in de sport" verloren titel Ian Harrison ontving Victor Barna-trofee Basketbalcompetitie begint op gang te komen De kwestie van de corruptie in het Britse voetbal die de laatste dag nogal wat stof heeft doen opwaaien, heeft een sensationele wending genomen door de onthulling van Bobby Evans, spil van Chelsea en Schots international, die be kend heeft vorig seizoen een speler van Everton 500 pond sterling (ruim 5000 gul den) te hebben geboden opdat deze zijn ploeg de wedstrijd tegen Chelsea zou la ten verliezen. Bobby Evans De bekentenis van Evans werd gedaan in de „Daily Mail", die een diepgaand on derzoek in deze zaak instelt. Evans, die 47 maal voor het Schotse elftal heeft ge speeld, zou hebben verklaard dat hij, in samenwerking met een andere Schotse speler, het geld heeft geboden aan Alex Parker, eveneens Schots international en achterspeler van Everton. Evans weiger de echter de naam van zijn helper te noemen. Het doel was het winnen van een weddenschap over de uitslag van de wed strijd en Evans beweest, dat het aanbod niets te maken had met bookmakers e.d. Parker is niet op het aanbod ingegaan. „Het was een belachelijke zaak en ik had het nooit moeten doen. Het is al een hele tijd geleden en ik heb nooit gedacht dat de geschiedenis openbaar zou worden", zou Evans' commentaar zijn geweest. „Ik ben me ervan bewust, dat dit het einde van myn carrière betekent, zo voegde hij er, volgens het Engelse blad, aan toe. De onthullingen van Bobby Evans, die de manager van Chelsea van zijn mis stap zou hebben verwittigd, volgen op die, welke gedurende het weekeinde zijn ge daan door Roy Paul, oud-international van Wales en ex-aanvoerder en binnenspe- ler van Manchester City. Deze heeft toe gegeven dat hij tweemaal ongeoorloofde betalingen heeft geaccepteerd, waarvan een van ongeveer 5000 gulden, om clubs in degratiegevaar te laten winnen. De 40-jarige oude Paul is momenteel ma nager van Garw Athletic, een kleine club die uitkomt in de tweede divisie van de league in Wales. Er zouden verschillende methoden zijn om een wedstrijd te verliezen: de penalty Voetbal Wilf Mannion, eens één van Engelands beste binnenspelers, zal waarschijnlijk in het komende weekeinde weer naar de voet balsport terugkeren. Zoals zoveel beroem de internationale spelers deden, trok Man nion zich ook op een gegeven ogenblik, voetbalmoe zijnde, uit deze sport terug. Hij werd te werk gesteld in een automo bielfabriek in Luton. Dinsdag bood een club uit Lancashire, Earlestown, hem het beheer over deze club aan. De voorzitter van Earlestown Stand Byrne, onderhandelde hierover reeds eerder met Mannion. Wilf Mannion zal Byrne aan het einde van deze week zijn beslissing laten weten. Drie doelvercledigers van de voetbalclub -eicester City zijn geblesseerd, zodat het er niet gunstig voor dit elftal uitziet, dat vandaag in een league-wedstrijd tegen Mansfield moet uitkomen, tenzij Matt Gil lies, manager van Leicester City, nog een andere doelman kan contracteren. De doelverdediger Gordon Banks zit met een gescheurde spier. De reserve-doelverdedi- ger, Rodney Slack, heeft een gewonde vin ger en Geoi-ge Heys, eveneens reserve doelman, is gewond aan de rug en de heup. De mogelijkheid is groot, dat Wolver hampton Wanderers bereid is haar speler Eddie Clamp te „verkopen". Clamp bleef gisteren in Wolverhampton achter, toen zijn clubgenoten naar Wenen vei-trokken voor de wedstrijd tegen Austria voor de Europese voetbalbeker. Clamp, die door de regels van de club aan handen en voeten gebonden is, weiger de enig commentaar te geven. Maar de berichten houden aan, dat Clamp zich voorbereid om de Wolves te verlaten. Indien Wolverhampton ook de doel man Mal Finlayson en de mid voor Jim Murray zal laten vertrekken, schijnen de geruchten, dat de leider van de Wolves Stan Cullis van plan is een geheel nieuw elftal samen te stellen, waarmee hij hoopt zijn club terug te brengen tot de top, be vestigd te worden. Cullis zou graag Phil Woosnam van West Ham in de gelederen 'van de Wolves willen opnemen. VOETBAL. De voetbalwedstrijd tussen Beerschot en Bahia, die dinsdagavond in Antwerpen werd gespeeld, eindigde in een 1—0 overwinning voor de Brazilianen. Het doelpunt werd na de rust gescoord. als straf voor opzettelijk hands of een duw in de rug van een tegenstander, de „zelfmoordpass", wat de betiteling is voor een terugspeelbal die door een te genstander kan worden onderschept en de gefingeerde blessure, waardoor een speler zijn ploeg tot tien man kan reduceren. Ook is er een nog veel gemenere me thode, de zogenaamde „ziekenhuispass", dat wil zeggen een korte pass naar een collega die zodanig geplaatst wordt dat deze de bal slechts kan bereiken ten kos te van een onzachte aanraking met een tegenstander. Bij deze botsing loopt de ploeggenoot groot risico om voor de rest van de strijd uitgeschakeld te worden. De zaak begint zo'n ernstige wending te nemen, dat in Engeland reeds om enquêtes wordt verzocht. Zo schrijft de „News Chronicle" in de editie van dinsdag: „voor de spelers en voor de millioenen toeschouwers is het be roepsvoetbal gekomen in een stadium, dat een ernstig en diepgaand onderzoek nood zakelijk maakt. Naar aanleiding van de verschenen pu- blikaties omtrent de omkoperijen werd van zijde van de Engelse voetbalbond ver klaard, dat men zich verplicht achtte, te zamen met de Engelse Voetbal League, alle berichten over het aannemen van geld door de spelers voor het beïnvloeden van de uitslagen van wedstrijden grondig te onderzoeken. Cliff Lloyd, secretaris van de Beroepsvoetbalbond verklaarde, dat elk gerucht van omkoperij moet worden nage gaan teneinde de goede naam van het voetbalspel te redden. Alan Hardaker, secretaris van de En gelse league zei, dat hem was toege fluisterd dat de verklaring van Paul niet op waarheid berust en dat deze speler het alleen had gedaan om de somma van 3.000 pond sterling van een Zondagsblad in ontvangst te kunnen nemen. Het bestuur van de Londense ecrste-di- visieclub Chelsea heeft Bobby Evans, de Chelsea-speler die in een Engelse krant toegaf dat hij het vorige seizoen een spe ler van Everton gepoogd heeft om te ko pen, ter verantwoording geroepen. Evans heeft al verklaard, dat hij een grondig onderzoek wenst in deze kwestie, zodat hij een volledige verklaring kan ge ven voor hetgeen is gebeurd. Het bestuur van Chelsea heeft inmiddels alle feiten aan de Football League doorgegeven. Het league-bestuur zal vandaag bijeenkomen om de omkooppoging te behandelen. Vertegenwoordigers van het betaalde en het amateurvoetbal hebben overeenstem ming bereikt over de invoering van een kampioenschap voor Nederland voor jeugdteams. Het ligt in de bedoeling nog dit seizoen de jeugdkampioenen van de afdelingen van elk district tegen elkaar te laten uitkomen. Het team dat jeugd-kampioen wordt zal het recht krijgen deel te nemen aan een competitie om het jeugdkampioenschap van Nederland. Hoe1 defce cömpetitie van de zes districtskampioenen wordt geregeld is nog niet bekend. Het ligt voorts in de bedoeling van de sectie betaald voetbal, zodra dit mogelijk is, een scheiding te maken tussen de jeugd teams van de semi-profs en van de ama teurs. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft contact gezocht met de Oostenrijkse Turnbond voor een uit- en een thuiswedstrijd. De eerste ontmoeting wordt op zondag 30 oktober a.s. in Linz gehouden. Over de revancheontmoeting zijn de besprekingen nog gaande. Naar aanleiding van het gebeurde na af loop van de voetbalwedstrijd DOS-DWSA, waarbij scheidsrechter ,Leo Hoi-n een toe schouwer, de heer M. van Eyk, een stomp in het gezicht zou hebben gegeven, heeft de voorzitter van DOS, de heer W. Berend- se, besprekingen gevoerd met de heer Van Eyk. Deze onderhandelingen hebben tot ge volg gehad dat de heer Van Eyk zijn aan gifte wegens mishandeling mondeling bi.i de commissaris van politie L. C. Mutsaers heeft ingetrokken. Na een schriftelijke be vestiging zal de officier van Justitie be slissen of de gerechtelijke vervolging van de heer Horn al dan niet zal doorgaan. Het bestuur van DOS nam dinsdagavond in een bestuursvergadering het besluit de trainer Jaap van der Leek te ontheffen van zijn werkzaamheden voor een voor lopige periode van drie maanden met be houd van volledig salaris, aldus een com muniqué van het bestuur van de Utrechtse vereniging dat verder ieder commentaar weigerde te geven. De heer Van der Leek deelde ons des gevraagd mede. zelf in het duister te tasten omtrent de motivering van het be sluit van het DOS-bestuur om hem drie maanden „buitenspel" te plaatsen. „Ik heb reeds eerder een onderhoud ge had met de voorzitter van DOS, de heer Berendse en een bestuurslid, maar alles was dermate verwarrend dat ik het be stuur heb gevraagd mij schriftelijk een en ander mede te delen. Dat dit gebeurd is, ziet u en het enige wat ik nog weet is dat het bestuur mij binnenkort zal be richten op welke gronden men tot dit, be sluit is gekomen", aldus de heer Van der Leek. De sportcommissie van de internationale automobielfederatie (FIA), heeft dinsdag avond in een vergadering in Parijs beslo ten, dat de Grand Prix-races in 1961 ge lijkelijk zullen worden verdeeld tussen de nieuwe anderhalve liter formule 1 wagens en een zg intercontinentale formule met wagens van een inhoud tussen de 2 en 3 liter. Het is de bedoeling het volgende jaar 12 races te laten verrijden voor het wereld kampioenschap en wel zes voor de formu le 1 en 6 voor de intercontinentale formule. Automobilisme „ELkJand kan zijn coureurs in beide, klas sen- la tèn deelnemen. Voorts werd bepaald dat tenminste 20 coureurs in een Grand Prix zullen moeten starten wil deze mee tellen voor het wereldkampioenschap. De enige uitzonderingen, die hierop gemaakt kunnen worden zijn, in de eerste plaats wanneer de autoriteiten menen uit veilig heidsoverwegingen het aantal deelnemers te moeten beperken en ten tweede wan ner de sportcommissie adviseert op een bepaald circuit minder wagens te laten starten. De voorzitter van de FIA, de Fransman Augustin Perouse, deelde voorts mede, dat op het ogenblik moeilijk een definitieve cylinderinhoud voor de intercontinentale formule kan worden gegeven aangezien de verschillende landen eerst nog bespre kingen willen hebben met de Amerikaan- Op maandag 17 oktober wordt in Leipzig een begin gemaakt met de z.g. „Schaak- Olympiade", de 14de in de reeks die in 1927 begon en die tussen 1939 en 1950 onder broken moet worden. Niet minder dan 41 landen zullen volgens de laatste berichten in Leipzig vertegenwoordigd zijn. De sterk ste van deze zijn: Rusland, Joegoslavië, de Verenigde Staten, Argentinië, Hongarije, Oost- en West-Duitsland, Tsjechoslowa- kije, Bulgarije, Roemenië, Engeland, Span je en Nederland. Het Nederlandse team beschikt in dr. M. Euwe, J. H. Donner, H. Bouwmeester, Lod Prins, H. Kramer en K. Langeweg' Schaken over sterke troeven en maakt stellig een uitstekende kans om door te dringen tot de finalegroep van 12, waarvoor wij hier boven de meeste gegadigden opsomden. Indrukwekkend is het team van de Rus sen dat bestaat uit: Tal, Botwinnik, Keres, Kortsjnoi, Smyslov en Petrosian. Het schijnt ondenkbaar dat deze ploeg de we reldtitel voor landenploegen van vier spe lers niet zou winnen. Dat zou dan sinds 1952 de vijfde achtereenvolgende maal zijn. De omstandigheid, dat voor het eerst in de geschiedenis meer dan 40 landen deel nemen, is er oorzaak van dat de indeling der voorgroepen ditmaal niet op dezelfde wijze zal kunnen geschieden als in de voorafgaande „Schaak-olympiade's" het geval was. Mogelijk zal het congres van de wereldschaakbond, dat thans in Leipzig in vergadering bijeen is, nog een speciale maatregel treffen om de indeling in voor- groepen en de overgang tussen de voor- groepen en de finales zo effectief mogelijk te doen zijn. Hierbij is het belangrijkste punt, dat de duur van het toernooi on danks het gestegen aantal deelnemende landen onder geen voorwaarde lan ger mag duren dan voorheen het geval was. In eike wedstrijd komen aan' weers zijde vier spelers tegenover elkaar. Elk land mag dagelijks bepalen welk viertal op die dag zal uitkomen, doch de onder linge volgorde der zes beschikbare spelers moet gedurendede gehele „Olympiade" ongewijzigd blijven. Indien de ploeg van Rusland, welke wij hierboven gaven, volledig verschijnt, zul len te Leipzig o.m. de wereldkampioen (Tal) de drie oud-wereldkampioenen (Bot winnik, Smyslov, Euwe) aan de strijd deel nemen. Onder de deelnemende landen zijn er vier welke voor het eerst aan het door de wereldschaakbond (F.I.D.E.) georganiseer de wereldkampioenschap voor landenploe gen deelnemen, nl. Albanië, Malta, Mona co en Indonesië. Voor laatstgenoemd land zal vermoedelijk de in ons land welbeken de Indonesische student Tan uitkomen. Een ronde wordt steeds van 1621 uur gespeeld. De daaruit voortkomende afge broken partijen worden op de daarop vol gende morgen tussen 9 en 13 uitgespeeld. Dinsdag werd in Vrnjacka Banja (Joego slavië) de afgebroken partijen uit de tiende, elfde en twaalfe ronde van het zonetoer- nooi voor dames gespeeld. Mevrouw Heemskerk won van Asenova (Bulgarije), terwijl de partijen: Tranmer (Eng.)—Laza- revic (J.slavië) en Rinder (W.-Duitsland) Jovanovic (J.slavië) opnieuw werden afge broken. De stand luidt nu: 1. Chaude de Silans 7 pnt.; 2. en 3. Akst en Heemskerk 6'A pnt.; 4. Lazarevic 6 pnt. en 3 afgebr. partijen; 5. Piberl 6 pnt.; 8. Rinder 5!<> pnt.; 7. Tran mer 5 pnt.; 8. en 9. Ivanova en Asenova 5 pnt. en 1 afgebr. partij; 10. Jovanovic 4 pnt. en 2 afgebr. partijen; 11. en 12. Bruce en Nepher 3 pnt.; 13. Vreeken 2% pnt. Op het 31ste congres van de internatio nale schaakfederatie (FIDE), dat in Leip zig wordt gehouden, heeft het bestuur aan de Nederlandse schaakmeester Lodewijk Prins (Amsterdam) de titel van interna tionaal arbiter verleend. Deze titel kan men als een erkenning zien van de grote verdienste van de heer Prins als organisator van grote interna tionale toernooien, o.a. het internationaal toernooi van 1950 in Amsterdam. se fabrieken, die op het ogenblik nog geen drie liter racewagens produceren. Het is in de racesport meestal zo ge weest dat er twee formules waren name lijk een grotere en een kleinere. Dit jaar deed het feit zich voor dat de formule 1 wagens een cylinderinhoud hadden van 2500cc, terwijl die van de formule 2 slechts 1500cc bedroeg. Na de ernstige ongeluk ken die zich de laatste jaren hebben voor gedaan was het begrijpelijk dat de FIA besloot dat de formule 2 van thans formu le 1 zou worden. De Engelsen, die met de huidige renwa- gens aan de top liggen protesteerden aan vankelijk, maar in het begi.i van dit jaar tijdens besprekingen in Monza bleek dat alle fabrikanten voor de nieuwe formule 1 .waren,-- zoals op de vergadering werd besloten van anderhalve liter inhoud, ën van de oude formulé 2 die thans de naam van intercontinentale formule heeft gekre gen. Met de grote wagens wordt dan op de zeer snelle circuits gereden en met de for mule 1 op de langzamere, zoals het circuit van Zandvoort. Men heeft bij de FIA de tussenweg be handeld. Men wil namelijk goede vrien den blijven met de fabrikanten van renwa- gens, zij tenslotte leveren het materiaal voor de races, maar daarnaast heeft men ook gezocht naar een veilige ontwikkeling van de automobielsport. De Australische coureur en wereldkam pioen Jack Brabham heeft tijdens een ont vangst in New York verklaard, dat hij in 1961 graag aan de 500-mijlen wedstrijd van Indianapolis zou deelnemen. Hij is er echter nu nog niet zeker van of hij een of twee van de belangrijkste Europe se wedstrijden hiervoor zal opgeven. Brabham, die zondag j.l. als tweede eindigde in de 300 kilometer wegwedstrijd in Watkins Glen zei, dat het grootste pro bleem voor Indianapolis de banden zijn. „Wij gebruikeh over het algemeen voor onze renwagen „Cooper Climax 1" bij wegwedstrijden de bekende banden. Maar voor een wedstrijd van 500 mijlen heb je speciale, banden nodig: meestal zijn het ook speciale wagens waarmee dan gere den wordt. Brabham maakte in de eerste twee da gen tijdens trainingsritten op de baan van Indianapolis een goede tijd van bijna 145 mijl per uur. Paardesport De dinsdagavond In Yonkers bij New York gehouden Gotham draverij over lllt mijl is een triomf geworden voor de Ame rikaanse paarden. Su Mac Lad werd eerste, voor Great Lullwater en Senator Frost. Het Franse paard Jamin werd vierde, ter wijl het Nederla'ndse paard Hairos II, dat als vijfde was geëindigd, gedeclasseerd werd naar de achtste plaats, omdat hy on geveer halverwege de koers Su Mac Lad zou hebben gehinderd. De tijd van de winnaar was 3 min. II sec. De draverij was begiftigd met 64.300 dol lar aan prijzen, waarvan 32.150 dollar voor de winnaar. Uitslag: 1. Su Mac Lad, 2. Great Lullwa ter, 3. Senator Frost, 4. Jamin, 5. Tyson Scott, 6. Silver Song, 7. Tie Silk, 8. Hairos II en 9. Steamin' Demon. Al in het begin van de koers ging de tweede favoriet Su Mac Lad naar voren, met Senator Frost in tweede positie. De eerste favoriet Hairos II kwam toen sterk opzetten, maar Su Mad Lad sloeg de aan val af. Na ongeveer 1 mijl raakte Hairos II in galop, veranderde van lijn en hin derde daardoor vier andere paarden. Su Mac Lad won tenslotte gemakkelijk voor Great Lullwater en Steamin' Demon. Maar Steamin' Demon had over de laat ste kwart mijl gegaloppeerd en werd als gevolg hiervan teruggezet naar de negen de plaats. Het Belgisch-Nederlandse koppel Rik van Looy (rechts)Peter Post, dal een beste kans op de eindzege in de zesdaagse van Berlijn blijft behouden. Vanmorgen vroeg bij de neutralisatie was de stand in de zesdaagse van Berlijn: 1. NielsenLykke (Den.) 223 pnt, 2. Bug- dahl—.junkermann (Did.) 124 pnt. Op één ronde: 3. Van LooyPeter Post (België/ Nederland) 313 pnt, 4. BucherPfenninger (Zwits.) 296 pnt, 5. ArnoldPattei'son (Austr.) 259 pnt. De overige koppels volgden op twee of meer ronden. De vijfde avond van de 47-ste Berlijnse zesdaagse begon met een 30 minuten du rende achtervolging. De liefhebbers juich ten 't koppel Bugdahl/Junkermann (Duits land) uitbundig toe, toen dit direct de lei ding wist te nemen. Lang duurde de vreug de echter niet, want al spoedig verkleinde het- Zwitserse-team Bucher/Pfenninger de achterstand en wist zelfs de overwinning te behalen, door de betere stand die het had in de puntenwaardering. Het rennesveld dat gedurende de mid dagrit zeer verspreid was geweest lag gis teravond behoorlijk bijeen. Omstreeks half negen moest de voormalige wereldkam pioen Giuseppe Ogna opgeven. De 26-ja- rige Italiaan, die van het begin af een van de zwakste rijders was geweest, voor wie zijn ploeggenoot De Rossi veel werk had moeten verzetten, leed aan een koortsaan val. De Rossi bleef in dc rit als reserve. Bridge Ook de viertallencompetitie der meester klasse en bondshoofdklassen zijn het afge lopen weekeinde begonnen. Opvallend was de fraaie overwinning, die de Amsterdamse Continental Club in Den Haag behaalde op landskampioen „Het Buitenhof". Het an dere Haagse team, „Studiecentrum", deed het beter en won van het pas gepromoveer de Amsterdamse WOC. In Utrecht versloeg de Bridgekring de gastheren UBC in een aan beide zijden goed gespeelde wedstrijd. De resultaten der meesterklasse: Buiten hofContinental Club 36-53 (0-2), Studie centrum—WOC 59-47 (2-0), UBC—Bridge kring 1933 46-60 (0-2); bondshoofdklasse A: Buitenhof IIIBuitenhof II 41-59, Bui tenhof II—Buitenhof II 27-62, USS (Am sterdam)—WOC I (Amsterdam) 29-43, BOC (Haarlem)De Brök I (Maastricht) 45-62, De Brök I—BOC 34-53. Bondshoofdklasse B: Studiecentrum II (Den Haag)Klaver II (Venlo) 74-42, Kla ver IIStudiecentrum II 49-74, DOB I (Amsterdam)KBBR I (Rotterdam) 34- 64, Bridgekring II (Rotterdam)—ABC III (Amsterdam 42-60; bondshoofdklasse-B (afdeling 2): Mijnstreek (Heerlen)—ABC II 60-53, ABC II—Mijnstreek 42-67, BIOS (Den Haag)One Down (Den Bosch) 53- 24, BTC (Eindhoven)IJsselstreek (Arn hem) 45-39; bondshoofdklassè-B (afdeling 3): KBBR II—ABC II 51-58, DOB II—WOC III 52-36, Zwem men De Schiedamse zwemster Cockie Gaste laars is naar Arnhem verhuisd om daar deel te nemen aan de ClOS-cursus voor meisjes, die op 1 september is begonnen. Het is haar bedoeling de 2-jarige opleiding tot sportlerares te volgen en zich te specia liseren in het onderwijs in zwemmen en turnen. Sport in het kort PAAliDESPORT. Het zesde internatio nale ineoor-concours hippique in Appinge- dam zal van donderdag 15 tot en met za terdag 17 december worden gehouden. De belangrijkste wedstrijden worden zaterdag verwerkt. Voor die dag staan onder meel de finale van de internationale springcon coursen en een landenwedstrijd Nederland —Duitsland op het programma. Na pool-zwendel Een volksrechtbank in Praag heeft een aantal prominente sportlieden veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van een tot zes jaar in verband met onregelmatig heden ten aanzien van de Tsjechische staatspool. De sportlieden ijshockey spelers, voetballers en een worstelaar hadden door onderlinge afspraken tevoren al de uitslagen van de wedstrijden van de staatspool vastgesteld. De diverse sportbonden hebben de over treders vervallen verklaard van hun titels van „meester in de sport". Van dertig ijs- hockéy-spelers, 30 voetballers, 13 worste laars, twee tafeltennis-spelers en een wiel renner zijn voorts de sport-activiteiten be knot. De tafeltenniscompetitie De jongste resultaten van de overgangs- klassers in de tafeltenniscompetitie zijn over het algemeen zeer goed geweest. TYBB week niet van de juiste richting af en versloeg het gevreesde Smash 3 met maar even 9—1. VTC, verzwakt door de afwezigheid van Van Weelderen, trok zich niets aan van de reputatie van Disnic en won met 73 zijn eerste ontmoeting in deze klasse. Ook Rapidity zorgde voor een verrassing door in dc Beverwijkse derby Hotac met 73 tc bedwingen. In Haarlem, waarook al een derby werd gespeeld, klop te Togido GTTC met 7—3. Nadat VTC in de wedstrijd tegen Disnie al vlot een voorsprong had genomen met 20, moest de invaller Noorman in Lamers zijn meerdere erkennen, waarna de Velser spelers aan de juistheid van hun keuze gingen twijfelen, toon hij daarna ook nog door Beukman werd geklopt. Gelukkig echter maakte hij veel goed door zijn derde partij, die tegen de Hoornse invaller Langius, in ruime winst om te zetten. Oort en meer nog v. d. Pol speelden een prach tige v/edstrijd en bleven beiden ongesla gen. Zelfs behoefde alleen Oort slechts eenmaal een game af te staan. Ongetwij feld een prachtig resultaat, dat onze pessi mistische voorspellingen op prettige wijze logenstrafte. TYBB deed het tegen Smash 3 nog for ser en stond slechts één winstpartij af. Cees Rijkelijkhuizen wist aanvankelijk tegen de lastige Zandvliet het juiste tegen spel te, vinden, maar in de derde game versloeg deze tegenstander hem toch nog met 2112. Schoof en Witteman echter boekten de maximale winst. TogidoGTTC was een eenzijdige strijd, waarin Bert van Eijk en Cor Bakker de lakens uitdeelden. De falende Theo Hart stond de GTTC-ers de drie tegenpunten toe. Henk Geldermans was in de wedstrijd Hotac —Rapidity een wel zeer opvallende speler. Bij de stand 35 moest hij het opnemen tegen de op papier een klasse sterkere Fer de Loor en heel Rapidity had zich al met een gelijk spel verzoend, om dat het dubbel De Looi-Weenink even eens een verliespartij beloofde te worden. Het liep echter een beetje anders. Zonder zich iets van de faam van zijn tegenstan der aan te trekken klopte Geldermans De Loor met 1721, 2110 en 1621, waarna het Rapidity-koppel zo geïnspireerd was dat het dubbel met de fraaie cijfers 1321, 2115 en 1721 werd gewonnen! Jammer was het ongetwijfeld, dat Hotac het zonder Kuiper moest stellen. De stand in de overgangsklasse G is: TYBB 2 2 0 0 4 17— 3 Nedlloyd 3 2 2 0 0 4 13— 7 VTC 1 1 0 0 2 7—3 AVGA 2 2 1 0 1 2 10—10 Disnie 2 0 1 1 1 8—12 Smash 3 2 0 1 1 1 6—14 Scylla 2 1 0 0 1 0 4—6 AMVJ 3 1 0 0 1 0 3—7 Treffers 1 0 0 1 0 2—8 Maccabi 0 0 0 0 0 0—0 De Britse Tafeltennisbond heeft dinsdag de Victor Barna-trofee uitgereikt aan Ian Harrison, die tijdens de open Engelse tafeltenniskampioenschappen dit jaar de titel in het heren enkelspel op zijn naam wist te brengen. Hij is de eerste Engels man, die er sinds het instellen van deze kampioenswedstrijden in 1927 in ge slaagd is de kampioenstitel te veroveren. De baskethalcompetitie In het Krelagehuis begint de basketbal competitie op gang te komen. Donderdag avond speelt de damesploeg van White Stars in de hoogste damesafdeling tegen het Helderse FAC, terwijl de Starsheren tegen het sterke Amsterdamse Agon uit komen. De Amsterdammers speelden het vorig jaar geen rol van betekenis in de strijd om een plaats in de eredivisie, maar dit jaar zal Agon na de fusie met Knickerbockers zeer sterk voor de dag komen. Wij betwijfelen of White Stars ook maar een schijn van kans kfijgt. Vrijdagavond speelt Flamingo's haar eerste thuiswedstrijd in de eredivisie. De tegenstanders zijn de Arrows, de ploeg, die vorige week verrassend van ZBVS won. De Flamingo's, door de komst van de ex-Typhoons schutters Halewijn en Van Elk sterker dan het vorig seizoen, zullen echter weinig moeite met de Rotterdam mers hebben, mits er in hoog tempo ge speeld wordt. Vooral de fastbreak zal een belangrijk wapen zijn tegen de langzame ploeg van de Rotterdammers. Het basketbalprogramma voor deze week luidt: Donderdag 13 oktober: Da mes: HOC 4Rapiditas, 2; White Stars FAC (Hoofdkl. A, 20 uur); Heren: SC Haarlem 2Typhoons 4; SC Haarlem Tornado; Antilopen 2HOC; White Stars Agon (Eerste ld. 21.15 uur); Vrijdag 14 oktober: Dames: Antilopen 3HCK; An tilopen 2White Stars 2; SC Haarlem Hudig; Heren: Typhoons 3White Stars 2; RapiditasHCK 2; Flamingo'sArrows (Eredivisie. 20 uur).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15