Ultimatum in Kongo aan UNO verstreek zonder incidenten Tegen verkeersonveiligheid is gesloten front nodig Bonn overweegt om invoer te vergemakkelijken Kasavoeboe protesteert bij Dag Hammarskjoeld RIVIERA SLAAT ALARM Adenauer en Erhard werden het eens over tegengaan van prijsstijgingen voor verkoudheid Tito ziet af van bezoek aan Italië In Argentinië stijgt de politieke spanning nieuw MUIZEN VLOKKEN Middellandse Zee geen vuilnisbak voor radio-actieve afval! OOST-DUITSLAND HINDERT HET BERLIJNSE TRANSITOVERKEER Zuid-Rhodesië getroffen door stakingen Vier kinderen verdronken, van wie twee in Woerden Directeur Boaz-bank krijgt drie jaar Jhr. T. Roël weer voorzitter België's fascist Degrelle had onderhoud met Nasser Ibis shag - wat 'n shag de halfzware shag om nooit te vergeten. RATTEN- PASTA Reactie tegen opzegging van handelsakkoord Vrees voor pokken in Engeland voorbij H. D. Louwes ten grave gedragen Zijn accountant 31/2 jaar Oudste Friezin overleden Voortaan sleeploon in Velser tunnel Verbond voor Veilig Verkeer bijeen WOENSDAG 12 OKTOBER 1960 (Van onze correspondent) BONN Bondskanselier Adenauer en zijn minister van Economische Zaken professor Ehrhard hebben gisteren in een anderhalf uur durend gesprek hun conflict laten rusten en allereerst besproken wat er gedaan moet worden om de Westduitse hoogconjunctuur binnen de perken te hou den. Men verwacht dat Bonn, uiterlijk midden volgende week, de invoer zal ver gemakkelijken. Het initiatief voor dit gesprek was af komstig van Hein rich Krone, voorzitter van de Bondsdagfractie van de regerings partij, de C.D.U. Hij en anderen C.D.U.- bondsdagleden achtten het verontrustend dat Adenauer opnieuw op eigen houtje, zonder Erhard over de conjunctuur was gaan praten met industriëlen en bankiers onder wie verklaarde tegenstanders van Erhard. De afgelopen dagen bleek dat er tijdens Erhards afwezigheid hij bracht bezoeken aan Amerika, Afghanistan en Perzië —geen brokken waren gemaakt: er waren geen beslissingen aangaande de conjunctuur genomen. Erhard heeft Krone's bemiddeling aan vaard teneinde zich niet te laten afleiden van zijn bestrijding van de overschuimen- de conjunctuur in de Bondsrepubliek. Hij werd liet met Adenauer een over de re geringshouding tegen iedere prijsstijging. Hij kreeg voorts gedaan dat het eerste deel van zijn conjunctuurvoorstellen nog deze week in de C.D.U.-fractie en met de im- en exporthandel zal worden be sproken. Het gaat allereerst om een verruiming van de invoer, die volgens Erhard de prijsstijgingen kan opvangen. Voor een groot aantal goederen wil hij daarbij de „Umsatzausgleichsteuer" voor import een belasting bij invoer in de Bondsrepu bliek en de „Umsatzsteuerrueckvergü- tung" voor export een soort uitvoerpre- mie tijdelijk opheffen. Krachtig verzet Handel noch industrie voelen voor deze tijdelijke maatregelen, maar het begint er op te lijken dat Erhard het kabinet achter zich krijgt vooral daar er enige tijd overheen zal gaan voor wettelijke bepalin gen gereed zijn. Daarmee heeft Erhard echter nog niet de CDU-fractie in de Bondsdag achter zich. Deze fractie heeft edaan gekregen dat met. het bekend maken van mogelijke re geringsmaatregelen inzake de conjunctuur zal worden gewacht tot zij gehoord is. Inmiddels blijft de industrie zich tegen Advertentie TEL AVIV (Israël) (DPA) De Israë lische radio heeft bericht dat de voorma lige leider der rexisten in België, Leon Degrelle, de afgelopen zomer een onder houd met president Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek heeft gehad. Zij zouden stappen overwogen hebben in geval tijdens het proces-Eichmann ont hullingen gedaan worden over het bestaan van een internationale nazistische organi satie. Volgens het bericht zou Degrelle ook van plan zijn in Zweden eer bijeenkomst van internationale nazileiders bijeen te roepen om met hen de te verwachten ge volgen van het proces-Eichmann te be spreken. de regeringsplannen verzetten. Het West duitse Industrie-instituut te Keulen eist dat staat, deelstaten en gemeente diep het mes zullen zetten in hun overspannen uitga ven; dat is volgens de industrie veel meer nodig dan het kunstmatig behandelen van in- en uitvoer. Maar de minister van Fi nanciën, Etzel, is Erhard daarbij te hulp gekomen. Hij liet verklaren dat de staats uitgaven best meevallen, zij zijn langza mer gegroeid dan het nationale inkomen. ROME (Reuter) President Tito van Joegoslavië heeft afgezien van het voor nemen een bezoek van zes dagen aan Ita lië te brengen om te verhinderen, dat Oostenrijk de indruk krijgt, dat hij en president Gronchi achter Oostenrijks rug grenskwesties bespreken, aldus is officieel in Rome vernomen. Tito, die in New York de UNO-Assem- blee heeft bijgewoond en op de terugweg is naar Belgrado, zou vandaag in Napels aankomen. In Belgrado is bekendgemaakt, dat hij rechtstreeks naar Belgrado zal vliegen in plaats van een particulier be zoek aan Italië te brengen. Een woordvoerder van het bureau van de Italiaanse premier heeft gezegd, dat de wijziging in het reisplan geenszins in ver band gebracht kan worden met een be weerde „koelheid" van de Italiaanse lei ders jegens de Joegoslavische leider. BUENOS AIRES (Argentinië) (Reuter) Officieren van de Argentijnse land-, zee- en luchtmacht hebben president Fron- dizi gisteravond verzocht de regeringspo- Iitiek te herzien en in het bijzonder krach tiger op te treden tegen de communisten en peronisten. Deze stap heeft in Buenos Aires tot grote spanning aanleiding gege ven. De president nodigde in de loop van de avond een aantal vooraanstaande politie ke leiders voor overleg in zijn ambtswo ning uit. Het Argentijnse ministerie van Oorlog heeft officieel medegedeeld, dat de minister van Oorlog, generaal Rodol- fo Larcher, tijdens een bijeenkomst met generaals, zijn ontslag heeft aangeboden. Na afloop van deze bijeenkomst begaf hij zich onmiddellijk naar president Frondizi om deze van zijn besluit op de hoogte te stellen. Op de minister, die het verzoe ningsgezinde element in het conflict tus sen leger en president vertegenwoordigt, was ernstige kritiek geleverd door de ge neraals, die generaal Montero, de man van de „harde koers" steunen. Men ver wacht thans, dat het leger zijn druk op de president zal vergroten. Intussen heeft de minister van Buiten landse Zaken vannacht geruchten tegen gesproken, als zou de regering zijn afge treden. Ook een gerucht over het. aftre den van schout-bij-nacht Gaston Clement, als minister van Marine werd ontkend. In de loop van de nacht is strenge be waking geplaatst bij het regeringsgebouw en de woning van president Frondizi. Advertentie DOBBELMANN P LEKKER MAN F NEW YORK (AFP) Samuel Badibanga, vertegenwoordiger van president Kasa voeboe by de UNO, heeft gisteren bekendgemaakt, dat hy Hammarskjoeld een protest heeft overhandigd tegen inmenging van de Volkenorganisatie in de binnenlandse zaken va'n de republiek Kongo. President Kasavoeboe protesteert voorts tegen de bescherming van premier Loemoemba door de UNO-strydkrachten te Leopoldstad en tegen hun weigering Loemoemba aan de Kongolese autoriteiten uit te leveren. LEOPOLDSTAD (Reuter-AFP) De Bomboko, heeft gisteravond op een pers voorzitter van de bestuursraad van Kongo, conferentie gezegd, dat het ultimatum van maandag aan de UNO nog steeds van kracht is. „Wij hebben onze actie slechts uitgesteld. Als het in Leopoldstad tot een botsing zou komen tussen het Kongolese leger en de UNO-troepen over de arres tatie van Loemoemba, dan zou dit in het gehele land een weerslag vinden. „De on gelukkige en partijdige politiek van zekere UNO-functionarissen in Leopoldstad zou een derde wereldoorlog kunnen ontkete nen. De UNO-Volkerenorganisatie heeft de wettigheid van president Kasavoeboe's ontslag van Loemoemba erkend. Derhalve is Loemoemba niet langer minister en be- Advertentie ROEIT ZE GENADELOOS UIT (Van onze correspondent) PARIJS Alle gemeentebesturen der voornaamste steden aan de Riviera en van Corsica verkeren sinds enkele dagen in grote opwinding vanwege het plan van het Franse centrum voor kernenergie om radioactieve afvalprodukten in de Middel landse Zee te deponeren. Op initiatief van de burgemeester van Nice is het gemeen tebestuur van die stad in speciale zitting bijeen geweest om de mogelijkheid van een algemene waarschuwingsstaking te overwegen. De burgervader van Marseille, de bekende socialistische oud-minister Gaston Defferre, heeft ook een krachtig protest doen horen en de Corsicanen heb ben zich met een telegram in gespierde termen tot hel staatshoofd, generaal De Gaulle, gericht. Dat koor van protesten en beschuldi gingen dat zich verheft tegen het voorne men van de regering de Middellandse Zee tot een „vuilnisbak van radioactief afval" te verlagen is het gevolg van een waarschuwing van de directeur van het oceanologische instituut in Monaco, com mandant Cousteau, die ook de film over (Van onze correspondent) BONN Sedert enkele dagen weigeren de Oostduitse autoriteiten het transitover- keer van Oost-Europa naar West-Berlyn op de normale wijze te behandelen. Te West-Berlijn weet men nog niet of het hier om een nieuwe Oostduitse aetie gaat dan wel om een incidentele storing. De Westberlijnse Senaat (regering) heeft de Westduitse regering te Bonn gisteren op de hoogte gesteld van deze Oostduitse handelssabotage. Het gaat hier voorname lijk om cement, andere bouwmaterialen en keramiek uit Polen, Roemenië, Tsje- choslowakije, bestemd voor Westberlijnse bouw- en andere bedrijven. Aan dergelijk materiaal heeft Oost-Duitsland groot ge brek. Het Oosteuropees-Westberlijns handels verkeer vormt slechts een fractie van het gehele Westeuropese handelsverkeer. waarde van twee miljard en importeert voor een waarde van 850 miljoen mark. Oostduitse moeilijkheden In elk geval vat men te West-Berlijn deze Oostduitse handelssabotage voorlopig op als een reactie op de Westberlijnse op zegging van het handelsakkoord tussen Bonn en Oost-Berlijn. Van Oostduitse zijde al twee maal openlijk gezegd dat deze opzegging hinderlijk kan worden. Minister president Grotewohl had het vorige week over „enige voorbijgaande moeilijkheden" omdat de Oostduitse industrie gedwongen wordt machines en materiaal uit andere landen dan de Bondsrepubliek te betrek ken. De Oostduitse minister van Handel Rau verklaarde gisteren dat er moeilijk heden zullen komen doordat de Westduitse leveringen van fijn staal en dergelijke zul len uitblijven. Hij zei te hopen dat deze leveringen vervangen zullen worden door West-Berlijn exporteert per jaar voor een leveranties van Oosteuropese staten. de diepzee „Le monde du Silence" op zijn naam heeft staan. Geen gevaar? De Hoge Commissaris voor het kernon derzoek, professor Francis Perrin, heeft gisteren officieel meegedeeld dat er geen enkel gevaar aan de onderneming gebon den is. De Britten deponeren volgens Per rin de afvalprodukten van hun kernfabrie- ken in veel grotere hoeveelheden in Het smalle Kanaal en nog nooit heeft iemand daarvan enige hinder ondervon den. Technici van Euratooin zouden er bovendien hun fiat aan hebben gegeven. Die verzekering van de Hoge Commissa ris wordt niet geheel gedekt door een ver klaring van de directeur van het centrum voor oceanografische onderzoekingen, die had aangeraden eerst een proef op klei ne schaal te nemen en dan, na verloop van enkele maanden, eventueel tot een massalere afvoer van afgewerkte kernde len over te gaan. Wie der beide partijen het wetenschappelijke gelijk ook aan zijn zijde heeft, zeker is dat het aanzienlijke gerucht dat rond deze voornemens is ver wekt, geen gunstige invloed op het toe- risme-verkeer aan de Franse azuren kust belooft te zullen hebben. SALISBURY (Zuid-Rhodesië) (UPI) In de Zuidrhodesische hoofdstad Salisbury en in Bulawajo staan blanke politiereservis- ten gereed om het hoofd te bieden aan nieuwe onlusten onder de negerbevolking, die elk ogenblik weer kunnen opvlammen. Gisteren is de busdienst van Bulawajo lamgelegd door een staking van alle 8Ó0 zwarte buschauffeurs en acht fabrieken liggen eveneens stil. De stakingen zijn be gonnen om loonsverhoging. Intussen zitten er in Zuid-Rhodesië meer dan honderd Afrikanen in de gevangenis na de bloedige onlusten van het weekein de. Het Britse ministerie van gezondheid heeft meegedeeld, dat de vrees voor een pokkenepidemie in Engeland thans voorbij is. Alle 34 passagiers die vorige week met hetzelfde Cornet-vliegtuig hebben ge reisd als de Nederlandse zakenman Vlaan deren, die twee dagen na zijn aankomst in de Blitse hoofdstad met pokken moest worden opgenomen, zijn thans opgespoord. hoeft men ook geen parlementaire goed keuring voor zijn arrestatie, zoals UNO- functionarissen hebben verklaard. Wan neer wij Loemoemba arresteren willen wij niet de UNO-troepen aanvallen, maar als zij ons aanvallen zal dit een conflict van nationale omvang worden", aldus Bombo ko. De UNO-vertegenwoordiging in Kongo had gisteren de eis van Bomboko, dat een tegen Loemoemba uitgevaardigd en door president Kasavoeboe getekend arrestatie bevel moest worden uitgevoerd, afgewe zen. Loemoemba bevindt zich in zijn „ambtswoning" die door Ghanese troepen wordt bewaakt, zodat hij niet door de mili tairen van Moboetoe kan worden gearres teerd. Het ultimatum van de kolonel ver liep echter, zonder dat een schot werd ge vuurd. Een vijftigtal Kongolese militairen had zich tegenover de Ghanezen opgesteld, doch er gebeurde niets. Verscheidene Kon golezen knapten, steunend op hun geweren, in de hete Afrikaanse middagzon een uiltje. Internationale weerslag De politieke spanning in Leopoldstad is door deze ontwikkeling ten top gestegen. Groepen Kongolezen, die de UNO er in de afgelopen maand van beschuldigden dat zij een „werktuig van het Westerse imperia lisme" was, omdat de UNO Loemoemba verhinderde zijn troepen naar Katanga te zenden riepen thans luidkeels leuzen, waarin de UNO er van wordt beticht op te treden als „werktuig van het Afrikaan se nieuwe kolonialisme". Aangenomen wordt dat deze leuze slaat op het optreden der Ghanese troepen en de bescherming, die zij Loemoemba bie den. Men verwacht te Leopoldstad dat het TJNO-besluit ook buiten Kongo een politie ke weerslag zal hebben. Het vraagstuk van het niet ingrijpen in Kongolese binnenland se aangelegenheden is thans opnieuw aan de orde gesteld. In politieke zin is er sprake van de niet uitgesproken, doch daarom wel bestaande steun, die Loe moemba en zijn federalistische tegenspe lers als president Kasaboeboe, de Katan- gese president. Tsjombe, de leider van de „mijnstaat" Kalondji en anderen, uit het buitenland genieten. Achter Loemoemba staan de communistische staten en Afri kaanse landen als Ghana en Guinea. Het Westen geeft (stilzwijgende) steun aan de federalisten. De vijfjarige Jantje van Oosten uit Woerden, naar wie sinds maandagmorgen op grootscheepse wijze door politie, ge meentewerklieden, brandweer en vrijwilli gers werd gezocht, is dinsdagavond om half negen uit de haven in Woerden opgehaald. Vermoedelijk heeft het jongetje in de vrij steile berm gespeeld en is hij ongemerkt in het water geraakt. Dit betekent, dat op maandag in Woer den twee kinderen slachtoffer van het water zijn geworden. De driejarige Teunis Benschop, die maandagmiddag op het nip pertje uit de modder van de half gedempte Oude Rijn kon worden gered, is dinsdag middag ook overleden. De kleine had door dit modderbad zoveel giftige stoffen bin nengekregen. dat ook een algehele verwis seling van bloed het leven van het kind niet meer heeft kunnen redden. De verkoop van kinderpostzegels heeft in Hoogeveen een tragische start gehad. De 12-jarige Femmigje Veld ging na schoolt tijd om vier uur met haar zusje op de fiets er op uit om zegels te verkopen. Ze raakte in het water van de sluis in de Hooge- veensevaart en verdronk. Haar zusje, dat achter op de fiets zat wist zich in veilig heid te brengen. Het meisje riep onmiddel lijk om hulp. Na enkele minuten kwam een bakkersknecht langs die in allerijl een reddingsbaak haalde bij de sluis. Daarmee werd het lichaampje opgehaald. Het kind, dat onder de fiets bleek te zijn gekomen, was toen al overleden. In Loosdrecht is de driejarige Adriaan Wooning met zijn fietsje in de tuin van de buren in een vijvertje gereden en ver dronken. Waarschijnlijk is de kleuter voor over in het water gevallen en heeft hij het fietsje bovenop zich gekregen. Men acht het te Leopoldstad waarschijn lijk dat de UNO met haar besluit tot voort gezette bescherming van Loemoemba de beschuldigingen der communisten, dat zij de westerse politiek ondersteunt, heeft ont zenuwd. Doch waarschijnlijk zal er thans critiek van het Westen komen. Naar in officiële kringen in de Ghanese hoofdstad Akkra verluidt, zou Ghana wil len voldoen aan de wensen van de UNO om zijn soldaten die bij de politiemacht in Kongo dienen, terug te trekken. Premier Eyskens van België heeft gis teren een brief ontvangen van premier Tsjombe van Katanga, waarin deze hem waarschuwt dat Katanga de diplomatieke betrekkingen met België wellicht zal ver breken als België een gecentraliseerd Kon go blijft verdedigen. Het kleine kerkje van Vierhuizen op het Groningse hogeland was veel te klein om allen te kunnen bevatten die gistermiddag uit binnen- en buitenland waren gekomen om de zaterdag overleden heer H. D. Lou wes uit Zuidhorn de laatste eer te bewij zen. Voorafgaande aan de begrafenis werd in deze kerk een korte herdenking gehou den, waarin voorging de Nederlands-her vormde predikant van Zuidhorn, ds. H. Zuiderveld. De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. 'M. Mafi'jnên, getuigde van gro te waardering voor de overleden voorzit ter van het Landbouwschap. De huidige voorzitter van het Landbouwschap, de heer A. W. Biewenga uit Garsthuizen, sprak namens allen die in land- en tuin bouw werkzaam zijn. Hii noemde de heer Louwes een man met rijke gaven van hoofd en hart en zei dat de grootste ver dienste van de heer Louwes heeft gelegen op het gebied van de organisatie van en in de landbouw. Samen met zijn vóór hem overleden broer, dr. S. L. Louwes, heeft de heer H. D. Louwes een stempel ge drukt op de landbouw, vooral in het bin nenland maar ook in het buitenland. Voorts spraken nog prof. D. Frietema, di recteur van de Nationale Coöperatieve Raad en dr. H. G. van der Wielen van de Volkshogeschool in Bakkeveen. De Leeuwarder rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak van de Driesummer bankfraude, waarbij de directeur van de Boaz-bank, de 59-jarige H. D. en de ac countant van de bank de 63-jarige J. S. uit Groningen betrokken waren. De direc teur had gedurende dertig jaar 360.000 verduisterd, waarbij inbegrepen „onge dekte leningen", en de accountant in totaal 100.000. De directeur werd veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf, de ac countant tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden. De rechtbank verwierp het verweer van de raadgever van de accountant dat niet bewezen was dat S. van de malversaties wist. Ten aanzien van D. overwoog de recht bank dat deze verdachte in de lange tijd der knoeierijen gehard was in het kwade. Zij verwierp de conclusie van het psychia trisch rapport dat de verdachte zeer ver minderd toerekeningsvatbaar is. De straf werd echter gematigd met het oog op de geringe controle. De hogere straf van S. motiveerde de rechtbank door te wijzen op de vertrouwenspositie, die deze verdachte genoot. Hij was juist als waker aangesteld doch fraudeerde mee. Daarbij had hij misbruik gemaakt van zijn intellectueel overwicht op D. De officier mr. M.H. Gelinck, had te gen de directeur drie en half jaar en te gen de accountant vier en een half jaar met aftrek geëist. I In de ouderdom van 102 jaar is in het Gereformeerd Verpleeghuis te Sneek over leden de weduwe Hofstra-De Jong. Zij was de oudste inwoonster van Friesland. Mevrouw I-Iofstra werd op 26 juni 1858 ge boren. Toen zij honderd jaar was, heeft zij nog de eerste paal geheid voor het nieuwe gereformeerde bejaardencentrum in Sneek. Op verzoek van de wegbeheerder bij Rijkswaterstaat, heeft de gemeente Velsen een verordening vastgesteld, waarbij voortaan voor het wegslepen van in de Velsertunnel of op de opritten gestrande motorvoertuigen oi aanhangwagens een recht zal worden geheven. Tot nu toe ge schiedde dit gratis door de brandweer. De verordening treedt 16 oktober in werking. In aanwezigheid van vertegenwoordi gers van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Defensie, tal van bur gemeesters en andere autoriteiten heeft het verbond voor Veilig Verkeer tijdens de algemene jaarvergadering in Groningen jhr. Th. Roëll bij acclamatie als voorzitter herkozen. Dat gebeurde aan het slot van een nogal rumoerige bijeenkomst, die ruim een uur langer duurde dan voorzien was, waardoor de ontvangst ten gemeen tehuize pas om zes uur kon geschieden. Nadat jhr. Roëll een kort openings woord had gesproken en de eerste tien agendapunten in sneltreinvaart onder de voorzittershamer waren doorgegaan (statu ten en huishoudelijk reglement konden niet gewijzigd worden daar de vereiste 50 pet. der afgevaardigden niet aanwezig was), wekte het punt de afdeling Amster dam, Den Haag en Rotterdam op voorstel van het hoofdbestuur tot districten te ver heffen, nogal wat beroering. De heer De Hollander vei-dedigde dit voorstel namens de betrokken steden met de motivering dat de verkeerstechnische problemen in die steden niet te vergelijken zijn met de problemen in kleinere plaatsen. De heer P. Galis van de afdeling Groningen was het met deze zienswijze niet eens. Ook de heer Van Seben uit Dordrecht vroeg zich af waarom een relatief kleine afdeling als Amsterdam vijfduizend leden op een in wonertal van bijna een miljoen en nog pas enkele jaren oud het initiatief tot deze verheffing bij het hoofdbestuur had dur ven nemen. De heer De Hollander repli ceerde hierop dat de kracht van een ver eniging niet in het ledental of het zoveel- jarig bestaan zit, maar in het behartigen van de belangen. Het hoofdbestuur zag in de bezwaren een motief om het voorstel uit te stellen tot de tweede vergadering in november in Utrecht. Maar op verzoek van een aantal afgevaardigden werd er toch tot stem ming overgegaan. Het voorstel werd, vooral door het grote aantal aanwezige noordelijke afdelingen, die met uitzonde ring van Emmen, Heerenveen en Peize al le tegenstemden, met 64 tegen 47 stem men verworpen. Toen de herverkiezing van jhr. Th. Roëll aan de orde kwam leidde de plaats vervangend voorzitter, de heer H. Pols uit Leeuwarden, deze stemming in met woor den van lof aan de voorzitter, die zoals hij zei, onmiddellijk na het vernemen van oppositie tegen zijn beleid bereid was voor een herverkiezing te bedanken. Slechts op aandringen van het hoofdbestuur en een commissie van goede diensten, die het ver trek van de heer Roëll als een groot ver lies voor het verbond zagen, heeft deze zich herkiesbaar gesteld. De heer Pols vroeg de vergadering dan ook, de voor zitter bij acclamatie te herbenoemen. Een van de vertegenwoordigers van de opposi tie wilde duidelijk gesteld zien welke voor waarden aan deze herverkiezing verbon den waren, namelijk dat jhr. Roëll berejd zou zijn eventueel ook eerder dan de voor geschreven driejarige termijn te bedanken. Daarom kwam onder luid applaus een ont roerde voorzitter in de vergadering terug. Hij dankte voor het vertrouwen en zei, zich met zijn gehele persoonlijkheid voor de doelstellingen van het verbond te zul len blijven geven. Tot penningmeester werd in de plaats van de overleden heer J. van der Steen gekozen de heer N. M. A. Ter Wolbeek, directeur van de Spaarbank van de Stad Amsterdam. Des avonds heeft de voorzitter erop ge wezen, dat met de toeneming van het verkeer in het afgelopen jaar de toene ming van de onveiligheid op de weg nage noeg gelijke tred heeft gehouden. Het aan tal ongevallen over het eerste halfjaar van 1960 was 15,2 percent hoger, het aantal doden 19,9 percent hoger dan in de over eenkomstige periode van 1959. Hij achtte het nu meer dan ooit nodig de noodklok te luiden en betreurde het dat in ons land in plaats van één gesloten front tegen de verkeersonveiligheid een soor' -nrren- tiestrijd over en weer f Joren onderlint

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4